АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

РАКОМЕТ
Карачиќ: Секоја чест за навивачите, не "изеде" црната дупка
Вардар со негативен резултат од три гола ќе патува на реваншот против Веспрем во четвртфиналето на Лигата на шампионите.
 

РАКОМЕТ
Угалде: Три гола позитива е добар резултат, но таа предност не мора ништо да значи
Екипата на Веспрем со една нога е на фајналфорот во Келн, откако денеска успеа да го совлада нашиот шампион Вардар во СЦ "Јане Сандански" со 29:26.
23.04.2016, 19:21

РАКОМЕТ
Веспрем покажа класа, Вардар подалеку од завршниот турнир во Келн
Македонскиот шампион Вардар сериозно си ги намали шансите за историски пласман на фајнл-фор турнирот во ракометната Лига на шампиони по поразот на домашен терен од Веспрем со резултат 26:29.
23.04.2016, 18:28

РАКОМЕТ
Мукаетов останува на чело на РФМ, прифатена е оставката на Обрван!
Живко Мукаетов и во иднина ќе биде прв човек на македонскиот ракомет откако точката за неговата оставка уште на стартот беше избришана од дневниот ред на денешната редовна седница на Собранието на РФМ.
23.04.2016, 15:24

РАКОМЕТ
ЖРК Вардар го обезбеди потписот на Бразилката Песоа
Најквалитетната женска македонска екипа, ЖРК Вардар од наредната сезона ќе биде посилна за искусната бразилска голманка Мајса Ракел де Оливеира Песоа.
22.04.2016, 13:49

РАКОМЕТ
Георгиевски "решета", плус неговите голови се меѓу најдобрите во Франција
Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски игра извонредно за Тулуз во финишот на оваа сезона и е еден од најдобрите играчи на оваа екипа.
22.04.2016, 12:21

РАКОМЕТ
Гонзалес: Потребна ни е помош од навивачите, најважно е да победиме!
Тимот на Веспрем е последната пречка за нашиот шампион Вардар за пласман на толку посакуваниот фајналфор во Лигата на шампионите.
21.04.2016, 14:21

РАКОМЕТ
Ристовски: Секој фрлен камен кон Порта Македонија е фрлен врз нас ракометарите
Првиот голман на нашата машка ракометна репрезентација, Борко Ристовски се огласи на социјалните мрежи по повод последните случувања во нашата земја.
20.04.2016, 14:59

РАКОМЕТ
Борко со емотивна порака го потврди трансферот во Барселона
По фантастичната авантура во француското ракометно првенство во екипата на Кретеј, Борко Ристовски пред крајот на изминатата година се пресели во Рајн Некар Левен, но сега пристигна и официјална информација дека неговата етапа во германскиот бундеслигаш ќе трае само до завршувањето на тековната натпреварувачка сезона.
18.04.2016, 19:30

РАКОМЕТ
Вардарки го добија најлесниот противник на завршниот турнир во Будимпешта
Македонскиот женски ракометен првак, ЖРК Вардар, трета година по ред се најде во завршниот фајнал-фор турнир во Лигата на шампионите, но за разлика од претходните два настапи, оваа година доби и поволна ждрепка во пресрет на заминувањето во Будимпешта.
15.04.2016, 12:50

РАКОМЕТ
(Не)поволна ждрепка за ракометарите за ЕП во Хрватска
Македонската машка сениорска ракометна репрезентација ги дозна своите противници за квалификациите за пласман на Европското првенство во Хрватска кое ќе се одржи во 2018 година.
14.04.2016, 14:23

РАКОМЕТ
Мајсторските голови на Стоилов и Дибиров меѓу десетте најдобри во СЕХА
СЕХА регионалната лига денеска ги објави десетте најдобри голови од фајналфорот во Вараждин, топ листа на која нашиот Вардар има двајца преставници Столе Стоилов и Тимур Дибиров.
11.04.2016, 14:20

РАКОМЕТ
Двојната одбрана на Лејно број 1 во ЛШ, Алтхаус со Топ 5 погодок
Ракометарките на Вардар иако доживеаја пораз од Ларвик од 28:26, трета година по ред ќе играат на завршниот турнир во Лигата на шампионите.
11.04.2016, 12:17

РАКОМЕТ
По поразот од Тунис: Обрван најави повлекување од селекторската функција
Најдобрите македонски ракометари долго ја очекуваа втората шанса за пласман на Олимпијада, но и турнирот во Гдањск ќе заврши со слично сценарио како тој во Гетеборг во 2012 година.
09.04.2016, 21:14

РАКОМЕТ
Стоилов побара промени во репрезентацијата
На официјалната прес конференција покрај селекторот, како претставник на македонската репрезентација беше Стојанче Стоилов, кој посочи дека вината за лошата игра лежи и кај играчите, но побара промени.
09.04.2016, 21:14

РАКОМЕТ
Стоилов: Игравме како п**ки, се што градевме падна во вода
Поразот од Тунис и пропуштената шанса да се пласираме на Олимписките Игри во Рио Де Жанеиро донесе големо разочарување кај нашите ракометни репрезентативци.
09.04.2016, 20:25

РАКОМЕТ
Рио остана само сон: Тунис нè среди во Гдањск
Македонската ракометна репрезентација го доживеа и вториот пораз на квалификациксиот турнир во Гдањск, овој пат подобра од нас беше селекцијата на Тунис со што ние ги загубивме сите шанси за пласман на Летните Олимписки Игри во Рио Де Жанеиро.
09.04.2016, 20:04

РАКОМЕТ
Лазаров: Го респектираме Тунис, но очекувајте подобро издание
Капитенот Кире Лазаров најави дека ништо не е загубено и дека пласманот во Рио останува достижна цел.
09.04.2016, 13:26

РАКОМЕТ
Манасков: Има уште сили во нас!
Дејан Манасков изјави дека нашата репрезентација подготвувала своја игра за дуелот со Тунис и пред натпреварот треба да се погрижи да го усоврши тој план.
09.04.2016, 13:25

РАКОМЕТ
Гоце Георгиевски: Да не паничиме и да победиме!
Гоце Георгиевски повторно одигра голема минутажа во натпреварот со Полска и успеа во неколку наврати да го совлада Шмал, но по натпреварот беше со мислите веќе следниот меч кој не очекува со Тунис.
09.04.2016, 13:24

РАКОМЕТ
Пораз од Полска: Ладен балтички туш за жешките бразилски соништа
Македонската машка сениорска ракометна репрезентција го загуби првиот меч на предолимпискиот турнир во Гдањск и тоа од домаќинот Полска со 25:20.
09.04.2016, 01:53

РАКОМЕТ
Најава: Победа над Полска за ефект „3 во 1“
Вечерва стартува олимпискиот турнир во Гдањск, каде што две од четири селекции треба да изборат учество меѓу 12 најдобри репрезентации на светот што ќе истрчаат на теренот во Рио де Жанеиро.
08.04.2016, 18:33

РАКОМЕТ
Полјаците се самоуверени и незаинтересирани за третиот натпревар со Тунис
Како што оптимизмот преовладува и во македонските медиуми дека можеме да избориме пласман во Рио преку квалификацискиот турнир во Гдањск, така и Полјаците веќе се со мислите во Бразил.
08.04.2016, 15:15

РАКОМЕТ
Новите ракометни ѕвезди доаѓаат!
Охрид во јуни ќе биде град-домаќин на вториот ракометен камп "Кирил Лазаров 7". Кампот ќе се одржува во две смени во комплексот на хотелот "Аквалина": првата од 17 - 23 јуни, а втората од 24 - 30 јуни.
07.04.2016, 16:15

РАКОМЕТ
Лазаров: Ние го започнавме ова во 2003 година, сега сме пред најголемиот успех
Македонската ракометна репрезентација овој петок ќе започне со походот кон остварување на големиот сон наречен Олимписки игри, а дека квалификацискиот турнир во Гдањск буди посебна мотивација кај сите репрезентативци во А селекција може да се заклучи и од изјавата на капитенот Лазаров на денешната прес-конференција.
06.04.2016, 19:10

РАКОМЕТ
Мукаетов откри колкава премија ќе добијат ракометарите доколку се пласираат на ОИ
Македонските ракометни репрезентативци и сите кои се дел од федерацијата се свесни за значењето кое го има претстојниот квалификациски турнир во Гдањс за Олимписките игри во Рио Де Жанеиро, а денеска свое обраќање до медиумите во пресрет на заминувањето во Полска имаше претседателот Живко Мукаетов кој повика на сплотување на нацијата за остварување на историски успех.
06.04.2016, 14:13

РАКОМЕТ
Талески: Ќе дадам сè од себе да се оствари сонот на оваа генерација
Македонската ракометна репрезентација е исправена пред нов предизвик-пласман на Олимписките Игри во Рио Де Жанеиро кои ќе се одржат ова лето.
06.04.2016, 12:21

РАКОМЕТ
Диви на своето збогување: Посебната врска со публиката ќе ја паметам до крајот на животот
Петар Ангелов "Диви" пред десетина дена преку својот официјален Фејсбук профил соопшти дека става крај на својата блескава репрезентативна кариера, а како што најави, денеска со завршна прес-конференција се прости од националниот дрес кој го носеше повеќе од 20 години.
05.04.2016, 14:24

РАКОМЕТ
Македонија од вториот шешир ќе чека противници за ЕП во Хрватска
Македонката ракометна репрезентација претстојниот викенд ќе се обиде да дојде до историска виза на Олимписките игри со добри претстави на квалификацискиот турнир во Гдањск, но во меѓувреме, спортската јавност во нашата земја за момент ги сврте погледите кон наредното Европско првенство во ракомет кое ќе се одржи во Хрватска.
04.04.2016, 19:30

РАКОМЕТ
Брилијантната Лејно доминира во ЛШ: Французинката е меѓу трите ѕвезди и ја има најдобрата одбрана
Најубедливата победа во првите четвртфинални натпревари во Лигата на шампионите ја забележа екипата на Вардар која славеше над Ларвик со дури 14 разлика (34:20), а за тоа голема заслуга има голманката Амандин Лејно.
04.04.2016, 11:21

РАКОМЕТ
Феноменално шоу на вардарки, Ларвик потопен во „Јане Сандански"
Ракометарките на Вардар се пред нов пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите, откако вечерва во својот дом во СЦ „Јане Сандански“ го прегазија норвешки Ларвик со 34:20 во првиот четвртфинален натпревар.
02.04.2016, 20:14

РАКОМЕТ
Стоилов: Минатата година не знаевме зошто сме отидени на завршниот турнир
Вардар и ППД Загреб утре ќе ја одиграат својата полуфинална пресметка на фајнал-фор турнирот во СЕХА лигата, пред која шпанскиот стручњак Раул Гонзалес порача дека неговиот тим ќе направи се за да се најде во неделното финале во Вараждин.
31.03.2016, 15:06

РАКОМЕТ
Сулиќ: Веспрем ќе има една голема предност во однос на ривалите
Прес конференцијата за фајнал-форот во СЕХА лигата стартуваше со најава за првиот полуфинален натпревар меѓу Веспрем и Мешков Брест, на која претставниците на фаворизираниот унгарски шампион сепак покажаа голема почит кон противникот од кого очекуваат да покаже зошто се најде во завршниот турнир на регионалното натпреварување.
31.03.2016, 15:05

РАКОМЕТ
СЕХА ги избра најдобрите: Тројца вардарци во идеалната постава, Илиќ прогласен за МВП
Пред стартот на прес-конференцијата во пресрет на фајнал-фор турнирот во СЕХА лигата која е закажана за точно напладне, првите луѓе на регионалното ракометно натпреварување го соопштија најдобриот тим за регуларниот дел од сезоната, но исто така на официјалната веб страна беше објавено и името на играчот кој ја одбележа групната фаза.
31.03.2016, 15:04

РАКОМЕТ
Феноменалниот Вујовиќ со необична велигденска честитка ги мотивирал своите играчи
Ракометарите на ППД Загреб направија сензација на гостувањето во Манхајм и успеаја да го исфрлат Рајн Некар од Лигата на шампионите, а иако поради големата пожртвуваност која ја покажаа на теренот добија големи пофалби од домашните медиуми, сепак во прв план се стави одличната тактика на феноменалниот Веселин Вујовиќ со која "плинарите" се пласираа меѓу најдобрите осум екипи во Европа.
29.03.2016, 14:18

РАКОМЕТ
Маестралниот Тоскиќ во тимот на колото, најубавата одбрана за Штербик
Алем Тоскиќ и Арпад Штербик се најзаслужни што Вардар трета година по ред ќе игра во четвртфиналето на ракометната Лига на шампиони, а нивните брилијантни партии на натпреварот против Висла не останаа незабележани и од страна на првите луѓе на ЕХФ.
28.03.2016, 12:52

РАКОМЕТ
Познати се паровите и датумите за четврт-финалните натпревари од Лигата на шампионите
Познати се сите патници во четврт-финалето од ракометната Лига на шампиони.
28.03.2016, 10:10

РАКОМЕТ
Вардар ги препоти фановите, но успеа да се справи со Висла во луда завршница 26 март, 2016
Македонскиот првак Вардар трета година по ред ќе игра во четвртфиналето на ракометната Лига на шампиони, но мора да се напомене дека нашиот тим многу потешко од очекувањата се справи со храбрата Висла која во добар дел од натпреварот ги замолка фановите во „Јане Сандански“.
26.03.2016, 20:03

РАКОМЕТ
Чупиќ потврди дека има договор со Вардар: Посебно ме привлече едно нешто
Веќе неколку месеци наназад на големо се шпекулира дека хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ ќе биде едно од големите летни засилувања на македонскиот ракометен првак Вардар, но ваквите информации добија дополнително да релевантност откако денеска самиот играч потврди дека наредната сезона ќе игра во Скопје.
25.03.2016, 20:07

РАКОМЕТ
Гонзалес пред Висла: Ова е најважниот натпревар сезонава, за нас е како да играме финале
Ракометарите на Вардар в сабота од 18 часот го играат реванш натпреварот против Висла Плок во осминафиналето на Лигата на шампионите.
24.03.2016, 15:12

РАКОМЕТ
Подготовки за наредната сезона: Вардар ангажираше бразилски "џин"
Актуелниот македонски ракометен првак, Вардар од наредната сезона ќе биде посилен бразилскиот "џин" Рожерио Мораес Фереира.
19.03.2016, 13:24

РАКОМЕТ
Младинките тргнаа фуриозно во квалификациите за СП
Македонската женска младинска репрезентација до 20 години со убедлив триумф над Израел од дури 24 разлика ги започна квалификациите за пласман на Светското првенство кое годинава ќе се одржи во Русија.
18.03.2016, 20:00

РАКОМЕТ
Стоилов: Висла е подобра од лани, но и ние сме попаметни и поискусни
Ракометарите на Вардар од денеска тргнуваат во нов напад на фајнал-фор турнирот во Лигата на шампионите, а првата поголема пречка во елиминациската рунда е Висла Плок.
16.03.2016, 14:41

РАКОМЕТ
Лекиќ останува во "црвено-црното" семејство
Екипата на Вардар и во наредната сезона ќе може да смета на услугите на одличната Андреа Лекиќ.
15.03.2016, 14:19

РАКОМЕТ
Најатрактивните интервенции на Ристовски во дресот на Рајн-Некар Левен
Македонскиот "министер за одбрана", Борко Ристовски одлично се снајде во Германија и досега имаше неколку импресивни партии во дресот на Рајн-Некар Левен, клуб кој е во трка за сите три титули.
15.03.2016, 11:21

РАКОМЕТ
Душебаев во идеалниот тим на колото, феноменалниот Борко со една од топ одбраните
Вардар одигра еден чуден натпревар со Монпелје кој на крајот го доби со убедливи 34:26, пред се благодарение на одличното второ полувреме во кое вистински лидер беше Алекс Душебаев.
07.03.2016, 13:40

РАКОМЕТ
Нова победа за крај на групната фаза: Вардар го „скрши“ Монпелjе и дојде до третата позиција
Ракометарите на Вардар во победнички стил ја завршија групната фаза во Лигата на шампионите.
05.03.2016, 19:59

РАКОМЕТ
ЕХФ Куп: Тесен пораз на Мојсовски и Шундовски на гостувањето во Шведска
Екипата на ЦСМ Букурешт која е предводена од поранешниот македонски селектор Звонко Шундовски, а член е Наумче Мојсовски го доживеа четвртиот пораз во групната фаза на ЕХФ Купот.
05.03.2016, 19:53

РАКОМЕТ
Двојна награда: "Џамбо" Милиќ во идеалниот тим и со втора најдобра одбрана
Страхиња Милиќ имаше блескави 13 интервенции за 35 одиграни минути на натпреварот со Пик Сегед во Лигата на шампионите, учинок кој сосема заслужено го направи најдобар голман за одиграното 13-то коло во најелитното ракометно натпреварување.
29.02.2016, 14:49

РАКОМЕТ
Борко го откажа Колдинг со импресивен ефект
Екипата на Рајн-Некар Левен успеа да ја оправда фаворитската улога во дуелот со Колдинг и со триумфот од 24:20 ја задржаа третата позиција во групата каде нашиот Вардар има само бод помалку од германскиот претставник.
29.02.2016, 11:38

РАКОМЕТ
Душебаев ќе го наследи Биглер
Искусниот Талант Душебаев е наследникот на Михаел Биглер на селекторската позиција на машката ракометна репрезентација на Полска.
27.02.2016, 13:35

РАКОМЕТ
Карачиќ го пропушта и Пик Сегед
Хрватскиот репрезентативец, Игор Карачиќ ќе го пропушти и претпоследниот меч на Вардар од групната фаза во Лигата на шампионите, поточно гостувањето кај Пик Сегед.
25.02.2016, 14:28

РАКОМЕТ
Јовиќ селектор на младинците, Червар ќе прати од сенка
Александар Јовиќ е именуван за в.д селектор на младинската репрезентација на Македонија на денешната седница на управниот одбор на Ракометната Федерација на Македонија.
24.02.2016, 20:00

РАКОМЕТ
Вардар станува европски бренд: Триумфален викенд на машката и женската екипа
Викендов Вардар имаше двојна радост во СЦ „Јане Сандански“ прославувајќи ги победите на машката и женска екипа во лигата на шампионите.
22.02.2016, 13:51

РАКОМЕТ
Борко повторно со топ одбрана во ЛШ
Првиот голман на нашата ракометна репрезентација, Борко Ристовски веќе второ коло по ред ја има една од петте најдобри одбрани во Лигата на шампионите.
22.02.2016, 11:53

РАКОМЕТ
Двојно признание за неверојатната Лејно: Французинката меѓу трите ѕвезди и со топ одбрана
Екипата на Вардар конечно успеа да го совлада составот на Будуќност, а најголема заслуга за тоа имаше фантастичната Амандин Лејно која имаше 19 успешни интервенции.
22.02.2016, 11:43

РАКОМЕТ
Штербик подготвен за дуелот со Кристијанштад
Ракометарите на Вардар денеска ќе одиграат уште еден меч од групната фаза во Лигата на шампионите.
20.02.2016, 15:50

РАКОМЕТ
Кастратовиќ пред Будуќност: Ако ја минеме границата од 22 гола ќе победиме!
Ракометарките на Вардар в недела (17:30) повторно ќе ги вкрстат копјата со екипата на Будуќност. Двете екипи многу добро се знаат, минативе години имаа многу пресметки, а вардарки се уште ја чекаат првата победа.
19.02.2016, 19:10

РАКОМЕТ
Барселона го загуби Копљар
Европскиот ракометен шампион, Барселона во наредните неколку седмици нема да може да смета на хрватскиот репрезентативец Марко Копљар.
19.02.2016, 14:17

РАКОМЕТ
Шпилер од Металург во втората хрватска лига
Поранешниот репрезентативец на Словенија, Давид Шпилер конечно пронајде клуб по заминувањето од Металург.
18.02.2016, 12:45

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум