АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

РАКОМЕТ
ВИДЕО: Чесите и Швеѓаните ја научија „Излези момче...“
Македонските фанови во Ниш се вистински хит, а навивачката химна „Излези момче...“ е како амајлија која сите сакаат да ја научат, тестот први го поминаа Швеѓаните, а потоа и Чесите, денес се очекува и Германците да го дознаат нејзиното значење...
 

РАКОМЕТ
Македонија вечерва против Германија
Македонската ракометна репрезентација вечерва во 18.15 часот ќе се сретне со германската репрезентација на Европското првенство во Ниш.
17.01.2012, 10:37

РАКОМЕТ
ВИДЕО: Фантастична изведба на Македонската химна во Ниш
„Денес над Македонија се раѓа...“ беше одлично изведена од грлата на преполната сала Чаир во Ниш.
16.01.2012, 17:23

РАКОМЕТ
ВИДЕО: Излези момче... во Ниш
Иако можеби на малите екрани не се слушаа нашите фанови доволно гласно, сепак во салата Чаир ечеше, погледнете...
16.01.2012, 11:59

РАКОМЕТ
ФОТО: Македонија испушти победа над Шведска
Македонската ракометна репрезентација одигра нерешени 26:26 во првото коло од групата Б на Европското ракометно првенство кое се игра во Србија.
15.01.2012, 22:43

РАКОМЕТ
Во еден глас за нашите ракометари, вечерва против Шведска!
Вечерва со почеток од 19 часот и 30 минути македонската машка ракометна репрезентација ќе игра против селекцијата на Шведска со што ќе ги стартува настапите на Европското првенство во Србија.
15.01.2012, 15:37

РАКОМЕТ
ВИДЕО: Време е за навивачки адреналин!
Македонското срце вечерва силно ќе бие, секој Македонец ќе навива од душа, бодрете силно, цела Европа да слуша...!
15.01.2012, 15:31

РАКОМЕТ
Швеѓаните барале помош како да го запрат Кире Лазаров
Шведска ја има улогата на голем фаворит на денешниот меч, но скандинавците не летаат премногу во облаци, туку максимално сериозно се подготуваат за пресметката со македонскиот национален тим.
15.01.2012, 15:20

РАКОМЕТ
„Balkan-handball“ анкета: Македонија најдобра балканска селекција на ЕП 2012
Според анкетата на „balkan-handball“ на поставеното прашање „Која репрезентација ќе оствари најдобар пласман на ЕП 2012“, најмногу гласови има токму за Македонија.
14.01.2012, 16:56

РАКОМЕТ
Во Ниш само со лична карта, границите полни со македонски навивачи
Од ноќеска на полноќ, стапи на сила новиот режим на минување на границата помеѓу Македонија и Србија наменет за државјаните на двете земји, кој предвидува дека освен со важечка патна исправа, истите ќе можат да патуваат и со биометриски лични карти.
14.01.2012, 14:18

РАКОМЕТ
Македонија 12. на ЕП, според „Handball-planet“
Најеминентниот ракометен портал, „handball-planet“ направи едно предвидување за конечниот исход од Европското ракометно првенство во Србија 2012.
13.01.2012, 12:08

РАКОМЕТ
Познати се 16-те репрезентативци за ЕП 2012 Србија
Селекторот Звонко Шундовкси ги определи 16-те репрезентативци кои ќе не претставуваат на завршницата од Ракометното европско првенство 2012 Србија.
13.01.2012, 12:03

РАКОМЕТ
Мојсовски: Мораме добро да го почнеме првенството
На специјално одржаната пресконференција пред заминувањето за Србија, Наумче Мојсовски ја истакна важноста од успех на првиот натпревар на шампионатот.
12.01.2012, 16:56

РАКОМЕТ
Македонија со победа ги заврши подготовките пред ЕП
Македонската ракометна репрезентација славеше со 31:20 во подготвителниот натпревар против тимот на Вардар Про, Тинекс Пролет и Металург.
12.01.2012, 12:15

РАКОМЕТ
Лазаров го повреди скочниот зглоб
Кирил Лазаров, најдобриот македонски ракометар, заработи полесна повреда на скочниот зглоб на ногата за време на тренинг на селекцијата.
11.01.2012, 11:29

РАКОМЕТ
Мојсоски: Ме плашат контрите на Шведска
Репрезентативниот бек, Намуче Мојсовски е задоволен од подготовките кои ги спроведоа репрезентативците во Златибор пред почетокот на Европското првенство во Србија.
04.01.2012, 16:48

Прва ... 18192021
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум