АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

РАКОМЕТ
Утешната награда повторно во рацете на ЖРК Вардар
Ракометарките на ЖРК Вардар денес славеа против Динамо Волгоград со 28:26 и ја одбранија бронзата во Лигата на шампионите.
 

РАКОМЕТ
Вардарки не успеаа да се пласираат во финале
Будуќност повторно застана на патот на ракометарките на Индира Кастратовиќ кон финалето на фајнал-фор турнирот во Будимпешта.
09.05.2015, 18:37

РАКОМЕТ
Вардарката Дембеле во „Ол-Стар" тимот на Лигата на шампионите
Левото крило на ЖРК Вардар, Сираба Дембеле се најде во идеалниот тим на сезоната во женската Лига на шампиони.
08.05.2015, 14:45

РАКОМЕТ
Нов пораз на македонските ракометари од Франција
Македонската ракометна репрезентација го претрпе вториот пораз на вториот натпревар против Франција во рамките на квалификациите за Европското првенство.
03.05.2015, 18:58

РАКОМЕТ
Шампионската генерација се изнамачи во Скопје: Македонија херојски загуби од Франција
Репрезентацијата на Македонија вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ беше поразена од актуелниот светски шампион Франција со 27:25.
29.04.2015, 22:00

РАКОМЕТ
Лазаров за кампот во Охрид: Се обидуваме да инвестираме во младината, во Македонија
Од 22-ри до 28-ми јуни во Охрид, македонската ракометна легенда Кире Лазаров во соработка со агенцијата „КМГ“ ќе организира ракометен камп.
28.04.2015, 21:00

РАКОМЕТ
Рутинирана победа на Вардар против Металург
Во првото дерби на скопските ривали, Вардар триумфираше против Металург со 26:18.
25.04.2015, 19:51

РАКОМЕТ
Познати се полуфиналните двојки на фајнал-фор турнирот во Келн
Денес во Виена беше одржана ждрепката која ги одреди полуфиналните парови во ракометната Лига на шампиони.
21.04.2015, 14:30

РАКОМЕТ
Душебаев во идеалниот тим, Милиќ со втора најдобра одбрана, Брумен во топ-5 гола на колото
Ракометарите на Вардар достојно се збогуваа од ракометната Лига на шампиони. Дека Вардарци одиграа одлично на гостувањето во Полска говорат признанијата од ЕХФ магазинот за тројца ракометари на црвено-црните.
20.04.2015, 15:00

РАКОМЕТ
Херојската партија на Вардар недоволна за пласман во полуфиналето
Вардарци денес го претрпеа вториот пораз од екипата на Кјелце. Црвено-црните на реванш натпреварот во Полска загубија со 33:31.
19.04.2015, 17:19

РАКОМЕТ
Барселона и Лазаров го уништија Загреб
Ракометарите на Барселона вечерва на реванш натпреварот од четврт-финалето во ракометната Лига на шампиони им го нанесоа најтешкиот пораз на Загребчани во нивната историја - Лазаров и „друштвото“ славеа со високи 43:21!
18.04.2015, 20:41

РАКОМЕТ
Селекторот Обрван го објави поширокиот список за дуелот против Франција
Селекторот Ивица Обрван денес го објави поширокиот список со ракометари кои ќе конкурираат за дуелот против Франција во рамките на квалификациите за ЕП.
17.04.2015, 16:00

РАКОМЕТ
Стоилов избран за играч на колото во Лигата на шампионите
Македонскиот репрезентативец и ракометар на Вардар, Стојанче Стоилов е избран за најдобар ракометар за првите четвртфинални натпревари од ракометната Лига на шампиони.
16.04.2015, 13:00

РАКОМЕТ
Вардарки за финале повторно ќе се борат против Будуќност
Македонскиот шампион ЖРК Вардар на денешната ждрепка го доби противникот во полуфиналето од ракометната Лига на шампиони, а тоа е екипата на црногорски Будуќност.
14.04.2015, 11:46

РАКОМЕТ
Стоилов во тимот на колото, Штербик меѓу 5-те најдобри одбрани
Македонскиот репрезентативец и ракометар на РК Вардар, Стојанче Стоилов се најде во тимот на колото од првите четврт-финални натпревари во ракометната Лига на шампиони.
13.04.2015, 15:58

РАКОМЕТ
Андреа Пенезиќ избрана меѓу ѕвездите на колото во Лигата на шампионите
Ракометарката на Вардар, Андреа Пенезиќ е избрана за една од трите ѕвезди на реванш натпреварите од четврт-финалето во ракометната Лига на шампиони.
13.04.2015, 15:48

РАКОМЕТ
„Студен туш" во „Јане Сандански": Кјелце триумфираше против Вардар
Фајнал-фор турнирот во Келн е сè подалеку од Вардар. Вечерва црвено-црните не успеаа да ја искористат предноста од домашен терен, па на реваншот во Полска ќе патуваат со -2.
11.04.2015, 20:59

РАКОМЕТ
Европскиот шампион на колена: Вардарки се пласираа на фајнал-фор!
Ракометарките на Вардар денес на гостувањето кај актуелниот европски правак Ѓер одиграа нерешено, 27:27 што беше доволно за пласман меѓу четирите најдобри во ракометната Лига на шампиони.
11.04.2015, 18:37

РАКОМЕТ
Барселона и Лазаров триумфираа на тешкото гостување кај Загреб
Синоќа беше одигран првиот четврт-финален натпревар во Лигата на шампионите помеѓу Загреб и Барселона.
10.04.2015, 12:31

РАКОМЕТ
Македонија за пласман на ЕП ќе се бори против Црна Гора, Хрватска и Словенија
Македонските ракометарки денес ги добија противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство во Шведска кое ќе се игра идната година.
09.04.2015, 20:34

РАКОМЕТ
Интензивни подготовки на Вардар во пресрет на големиот дуел против Кјелце
Ракометарите на Вардар интензивно се подготвуваат за „натпреварот на сезоната“ во СЦ „Јане Сандански“.
09.04.2015, 20:23

РАКОМЕТ
Капитенот Лазаров: Против Кјелце да го одиграме најдобриот натпревар сезонава
Втора година по ред Вардар ќе се бори за пласман на фајнал-фор турнирот во Келн. Оваа година пред себе Вардарци го имаат тимот на полскиот шампион Кјелце...
09.04.2015, 14:30

РАКОМЕТ
Раул Гонзалес: Го играме најважниот натпревар од сезоната!
Вардар во сабота во 19:00 часот го игра првиот четврт-финален натпревар од Лигата на шампионите проти Кјелце.
09.04.2015, 13:45

РАКОМЕТ
Николиќ: Да ја повториме играта од Скопје!
Вардарки со „залиха“ од шест гола патуваат во Унгарија на реванш натпреварот против Ѓер во четврт-финалето од ракометната Лига на шампиони.
09.04.2015, 10:00

РАКОМЕТ
Лазаров и петмина Вардарци ќе се борат за место во „Ол-Стар" тимот во Лигата на шампионите
Европската ракометна федерација денес ги објави имињата на номинираните ракометари кои ќе конкурираат за место во „Ол-Стар“ тимот во ракометната Лига на шампиони.
08.04.2015, 18:35

РАКОМЕТ
Ракометна треска во Загреб: Илјадници фанови чекаа во ред за билет за дуелот против Барселона
Ракометарите на ППД Загреб во четврток во 20:15 го играат првиот четврт-финален натпревар во ракометната Лига на шампиони - во „Арена“ пристигнуваат Барселона и Лазаров...
07.04.2015, 23:05

РАКОМЕТ
Доминација на Вардарки: Лејно со најдобра одбрана, Суслина меѓу ѕвездите, а Радичевиќ во Топ-5 гола
Три ракометарки на Вардар се најдоа во изборот на магазинот на ЕХФ после одличната партија на црвено-црните против Ѓер минатата сабота.
06.04.2015, 19:00

РАКОМЕТ
Редици пред СЦ „Јане Сандански": Билетите за Вардар - Кјелце распродадени за половина час
Огромниот интерес за четврт-финалниот дуел на Вардар против Кјелце во ракометната Лига на шампиони резултираше со распродадени билети за половина час.
06.04.2015, 14:18

РАКОМЕТ
Европскиот шампион Ѓер на колена пред Вардар!
Ракометарките на ЖРК Вардар денес во СЦ „Јане Сандански“ славеа против актуелниот европски првак Ѓер со 24:18 и остварија капитална предност во пресрет на реваншот кој е закажан за следната сабота.
04.04.2015, 20:51

РАКОМЕТ
Лијевски го пропушта дуелот против Вардар?
Тренерот на полски Кјелце, Талант Душебаев речиси сигурно нема да може да смета на услугите на полскиот репрезентативец Криштоф Лијевски за првиот дуел против Вардард.
03.04.2015, 22:00

РАКОМЕТ
Кастратовиќ: Со полни трибини до успех против Ѓер
Екипата на ЖРК Вардар во сабота во 19:00 часот во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје го игра првиот четвртфинален натпревар од ракометната Лига на шампиони.
02.04.2015, 18:30

РАКОМЕТ
Шест ракометарки на ЖРК Вардар номинирани за идеалниот тим на сезоната
Од ЕХФ го објавија поширокиот список со номинирани ракометарки кои ќе се борат за место во идеалниот тим на ракометната Лига на шампиони.
01.04.2015, 20:40

РАКОМЕТ
Горбок неизвесен за дуелот против Кјелце?
Рускиот репрезентативец и ракометар на Вардар, Сергеј Горбок поради повреда би можел да го пропушти веројатно најважниот натпревар на црвено-црните сезонава.
31.03.2015, 10:00

РАКОМЕТ
Вардар ја заврши сезоната во СЕХА на четвртото место
Ракометарите на Вардар завршија на четвртото место на фајнал-фор турнирот во СЕХА лигата, откако црвено-црните денес беа поразени од екипата на Загреб со 26:23.
29.03.2015, 18:10

РАКОМЕТ
Ништо од одбраната на титулата: Вардар елиминиран од Мешков
Вардар денес во првиот полуфинален натпревар во СЕХА лигата беше елиминиран од белоруски Мешков Брест. Вардарци загубија со 28:32 што значи дека регионалната СЕХА лига оваа сезона ќе има нов „владетел“
27.03.2015, 19:30

РАКОМЕТ
Големо признание за Штербик: Голманот на Вардар е прогласен за најдобар играч во осминафиналето
Голманот на Вардар, Арпад Штербик е избран за најдобар играч во осминафиналната фаза од ракометната Лига на шампиони.
26.03.2015, 14:45

РАКОМЕТ
Познати се термините за четвртфиналните дуели од Лигата на шампионите
ЕХФ во текот на вчерашниот ден и официјално ги потврди термините за натпреварите од четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони.
26.03.2015, 09:00

РАКОМЕТ
Кирил Лазаров организира ракометен камп во Охрид
Нашиот најдобар ракометар, Кирил Лазаров започнува нов проект - Во Охрид од 22 до 28 јуни оваа година ќе организира ракометен камп.
25.03.2015, 19:00

РАКОМЕТ
Гонзалез: Клучна ќе биде мотивацијата
Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез по денешната ждрепка изјави дека со нетрпение го очекува дуелот на неговата екипа против полски Кјелце.
24.03.2015, 20:30

РАКОМЕТ
Вардар за фајнал-фор ќе се бори против Кјелце
Денешната ждрепка го спои нашиот Вардар со полскиот шампион Кјелце во четврт-финалето од ракометната Лига на шампиони.
24.03.2015, 13:10

РАКОМЕТ
Арпад Штербик во тимот на викендот во Лигата на шампионите
Голманот на Вардар, Арпад Штербик е избран во идеалниот тим од реванш натпреварите во осмина-финалето од ракометната Лига на шампиони.
23.03.2015, 12:00

РАКОМЕТ
Црвено-црна магија: Висла изгоре во пеколот на Вардар!
Рапсодија во црвено-црно во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Вардар ја прегази полска Висла и се пласираше во четврт-финалето во ракометната Лига на шампиони!
21.03.2015, 22:01

РАКОМЕТ
Карабатиќ се сели во ПСЖ
Француските медиуми тврдат дека францускиот репрезентативец Никола Карабатиќ по крајот на оваа сезона ќе се пресели во редовите на париски ПСЖ.
19.03.2015, 10:45

РАКОМЕТ
Душебаев избран во тимот на колото, Дибиров со втор најубав гол, Штербик со втора најдобра одбрана
Вардар загуби на гостувањето кај Висла Плок со 32:26 на првиот осмина-финален натпревар во ракометната Лига на шампиони, но црвено-црните сепак имаа свои блескави моменти.
16.03.2015, 18:14

РАКОМЕТ
Потоп на Вардар: Црвено-црните се враќаат во Скопје со шест гола негатива
Ракометарите на Вардар вечерва беа поразени на гостувањето кај Висла Плок со 32:26 на првиот натпревар од осмина-финалето во ракометната Лига на шампиони.
14.03.2015, 22:30

РАКОМЕТ
Вардарки славеа против Динамо: Во четврт-финалето ќе играат против Ѓер
Избраничките на Индира Кастратовиќ вечерва во „Јане Сандански“ триумфираа против руски Динамо Синара со 28:27.
14.03.2015, 20:46

РАКОМЕТ
Кастратовиќ во пресрет на дуелот против Динамо: Ние сме екипа која не сака да калкулира
Вардарки веќе се пласираа во следната фаза од ракометната Лига на шампиони, а од утрешниот меч ќе зависи пласманот на црвено-црните на табелата.
12.03.2015, 17:54

РАКОМЕТ
Дејан Манасков потпиша за Вардар
Македонскиот репрезентативец Дејан Мансков потпиша тригодишен договор со екипата на Вардар, потврдија денес од таборот на црвено-црните.
11.03.2015, 18:05

РАКОМЕТ
Дејан Манасков ја воодушеви Германија: Тој е како силен ветер, носи сè пред себе
На официјалниот профил на Бундес лигата на Фејсбук е објавено видео со неколку мајстории на македонскиот репрезентативец Дејан Манасков кој неодамна се пресели во германски Вецлар.
10.03.2015, 15:00

РАКОМЕТ
20-те најдобри голови во Лигата на шампионите: Меѓу нив се најде и мајсторијата на Дибиров
ЕХФ објави видео со 20-те најдобри погодоци во ракометната Лига на шампиони во последниве четири сезони.
09.03.2015, 19:00

РАКОМЕТ
Вардарки повторно пресилни за Крим
Ракометарките на македонскиот шампион ЖРК Вардар вечерва по втор пат сезонава славеа против словенечки Крим.
06.03.2015, 21:17

РАКОМЕТ
Вардар и Металург од ИХФ добиваат 42 илјади евра
Светската ракометна федерадија (ИХФ) ќе подели 1,5 милиони швајцарски франци на клубовите чии ракометари беа дел од Светското првенство во Катар.
06.03.2015, 18:00

РАКОМЕТ
Важна победа на Вардарки: 15 фуриозни минути за голема победа над Лајпциг
Ракометарките на ЖРК Вардар вечерва славеа исклучително важна победа против екипата на германски Лајпциг со 26:20.
28.02.2015, 21:08

РАКОМЕТ
Карабатиќ е прогласен за најдобар ракометар на светот
Французинот Никола Карабатиќ е прогласен за најдобар ракометар во светот за 2014-та година во изборот на Меѓународниот ракометен сојуз (IHF).
25.02.2015, 21:00

РАКОМЕТ
Немања Прибак од следната сезона ќе настапува во Бешикташ
30-годишниот македонски репрезентативец и ракометар на скопски Вардар, Немања Прибак од следната сезона ќе ги брани боите на турски Бешикташ.
25.02.2015, 19:00

РАКОМЕТ
Мечевска повеќе не е во животна опасност
30-годишната ракометарка Робертина Мечевска која пред две недели падна од петти кат од зграда во скопски Аеродром повеќе не е во животна опасност.
25.02.2015, 16:00

РАКОМЕТ
Вардар против Висла во осмина-финалето од Лигата на шампионите
Вардар во осмина-финалето од ракометната Лига на шампиони ќе се судри со екипата на полски Висла - релативно најтешкиот противник од можните три противници.
24.02.2015, 14:08

РАКОМЕТ
Лазаров во идеалниот тим на групната фаза: Друштво му прават и Дибиров и Карачиќ
Сосема очекувано нашиот најдобар ракометар, Кирил Лазаров се најде во идеалниот тим од групната фаза од Лигата на шампионите.
24.02.2015, 10:00

РАКОМЕТ
Карачиќ избран во идеалниот тим и во топ 5-те гола на колото!
Ракометарот на Вардар, Игор Карачиќ со осум постигнати гола блесна на саботниот дуел против Рајн-Некар Левен и беше еден од најзаслужните ракометари за големата победа на црвено-црните.
23.02.2015, 14:42

РАКОМЕТ
Загреб, Висла и Данкерк се можните противници на Вардар во осмина-финалето од Лигата на шампионите
Хрватски Загреб, полски Висла и француски Данкерк се можните противници на црвено-црните во осмина-финалето од ракометната Лига на шампиони.
23.02.2015, 09:00

Прва ... 78910111213 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум