АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФОРМУЛА 1
Алонсо смета дека Ферари се подобри годинава
Фернандо Алонсо смета дека неговата поранешна екипа, Ферари, се многу подобри отколку во 2014 година кога тој последен пат се тркаше во црвениот болид.
 

ФОРМУЛА 1
Пирели ги објави тест плановите
Шефот на Пирели, Пол Хембери, го откри тест планот на компанијата со цел подобра подготовка за 2017 година преку 3месечни тестирања.
09.06.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Хелмут Марко: Рикардо е моментално најдобриот возач во Ф1
Според Др. Хелмут Марко, Даниел Рикардо моментално е можеби најдобриот Формула 1 возач со неговите перформанси по последните 2 трки.
09.06.2016, 16:11

ФОРМУЛА 1
Возачкиот тандем на Мекларен за 2017 сè уште под прашалник
Oд Мекларен изјавија дека сеуште нема преговори со нивните возачи околу возачкиот тандем за 2017 година. Договорот на Фернандо Алонсо трае уште една сезона, но неговиот тимски колега сеуште треба да биде потврден.
08.06.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Алонсо очекува уште една блиска битка
Мекларен-Хонда сеуште не е во состојба да се бори на врвот и токму поради тоа тимот од Вокинг мора да се задоволи со битка во средината. Фернандо Алонсо очекува уште тесна трка викендов во Канада.
08.06.2016, 15:23

ФОРМУЛА 1
Вилијамс носи многу новини во Канада
Во борба да ги предизвика Ферари и Ред Бул, Вилијамс ќе донесе многу аеродинамички новини на претсојното Канадско ГП.
07.06.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Калтенборн: Не сакаме да сме ничија Б екипа
Мониша Калтенборн ги отфрли последни обвинувања дека Монако била нова најлоша трка во нинвото постоење.
07.06.2016, 15:30

ФОРМУЛА 1
Вилијамс убедени дека ќе ги предизвикаат Ферари и Ред Бул во Канада
Еден од најповиканите во Вилијамс, Роб Смедли, смета дека ќе бидат многу поблиску до Ферари и Ред Бул на следната трка.
06.06.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Рикардо се враќа на местото на својата прва победа
Даниел Рикардо изјави дека враќањето во Монтреал секогаш е посебно за него поради тоа што на Автодромот Жил Вилнев во 2014 година ја оствари својата прва Формула 1 победа, возејќи за Ред Бул.
06.06.2016, 15:30

ФОРМУЛА 1
Јос Верстапен: На Мик Шумахер му треба повеќе време
Според таткото на Макс Верстапен, поранешниот Формула 1 возач Јос, на Мик Шумахер му треба повеќе време за да стигне на врвно ниво отколку на неговиот син.
03.06.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Пирели ги објави компонентите за Германија и Сингапур
Пирели го објави изборот на пневматици со кои ќе се вози Големата награда на Германија и Големата награда на Сингапур.
03.06.2016, 15:43

ФОРМУЛА 1
Вилнев: Верстапен е заштитен
Светскиот првак од 1997 година, Жак Вилнев, смета дека доколку друг го извозел изданието на Макс Верстапен од Монако, тоа би било крај за неговата возачка кариера во Ред Бул.
02.06.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Квјат: Грешките „го убиваат" потенцијалот на болидот
Даниил Квјат вели дека Торо Росо треба да “се прибере“ по проблемите кои ги имаа тој и Карлос Саинз во Монако.
02.06.2016, 16:31

ФОРМУЛА 1
ФИА сака уште погласни мотори
ФИА дава целосна поддршка за развој на звучен генератор со кој дополнително ќе се засили звукот на болидите и ќе се зголеми атрактивност во Формула 1.
01.06.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Хонда задоволни од резултатот, но не од перформансите
Јасуке Хасегава е задоволен од постигнатиот резултат на Мекларен, но не и од перформансите извлечени од нивниот мотор.
01.06.2016, 15:58

МОТОСПОРТ
Давидовски ја освои Соко Бања, на ред е Ушќе
Виктор Давидовски ја продолжи импресивната серија настапи во српското првенство во автомобилизам, каде што во најсилната конкуренција победи на ридско брзинската трка "Соко Бања" во класата Југо Хибрид.
01.06.2016, 12:17

ФОРМУЛА 1
Верстапен вели дека учи од грешките
Макс Верстапен од Ред Бул вели дека е подготвен да научи од грешките, откако на трката за Големата награда на Монако имаше судар во оградата на квалификациите и на самата трка.
31.05.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Ериксон му се извини на Наср
По сударот кој ги исфрли двата болиди на Заубер надвор од трка, швеѓанецот Маркус Ериксон му се извини на својот тимски колега Фелипе Наср.
31.05.2016, 15:49

МОТОСПОРТ
Иџе: Откажа воланот, имам модрици по целото тело!
Игор Стефановски настапи на легендарната патека Нирбургринг, каде што ја возеше третата трка од европскиот куп со туринг возила, но имаше излетување во првото возење и не можеше да освои ниту бодови, ниту да стартува во втората трка.
30.05.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Возачите на Заубер со свои верзии за инцидентот
Возачот на Заубер, Маркус Ериксон, тврди дека неговиот тим не го предупредил да ја задржи позицијата и да не го напаѓа Фелипе Наср пред инцидентот кој го означи крајот за трката на двајцата возачи.
30.05.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Официјално: Ред Бул останува со Рено, им се приклучува и Торо Росо
Ред Бул Рејсинг потврдија дека го продолжуваат партнерството со Рено Спорт Рејсинг за доставување на агрегати во наредните две сезони под името ТАГ Хојер.
30.05.2016, 15:30

ФОРМУЛА 1
Монако, квалификации: Рикардо ја прекина доминацијата на Мерцедес
Формула 1 пристигна во Кнежевството и по трите тренинг сесии, ја дочекавме и сесијата кога е важно да се биде брз, но и екстремно внимателен.
28.05.2016, 16:17

ФОРМУЛА 1
Заубер наскоро ќе ги реши проблемите
Тимскиот шеф на Заубер, Мониша Калтенборн е уверена дека тимот ќе ги надмине финансиските проблеми во блиска иднина по тешкиот старт на оваа сезона.
27.05.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
ФИА ја олеснува забраната за визирите
ФИА се согласи повторно да разговара за забраната на Ф1 возачите да ги фрлаат фолиите од визирите на патеката за време на трките.
27.05.2016, 16:45

ФОРМУЛА 1
Батон за среќа избегна поголема катастрофа
Џенсон Батон имаше многу среќа откако мина само со штета на предното крило за време на првата тренинг сесија во Монако.
26.05.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Семејството Бјанки ги тужи Ф1 и ФИА
Семејството на Жул Бјанки ги презеде првите чекори околу покренувањето на правна постапка против ФИА, Ф1 Груп и тимот Марусиа околу смртта на нивниот син во 2014 година.
26.05.2016, 16:07

ФОРМУЛА 1
Бројките го потврдиле напредокот на Рено
Очекувањата на Рено и Ред Бул за подобри перформанси од новиот агрегат од Вири се зголемени откако анализта на податоците го потврдила тоа.
20.05.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Пирели „во живо" ќе го анализира притисокот на гумите
Формула 1 забрзано развива систем со кој Пирели и ФИА ќе можат во живо да го следат притисокот на пневматиците за време на трките.
20.05.2016, 16:06

ФОРМУЛА 1
Форс Индија со загуба и во 2015
Форс Индија продолжи со негативна от тренд во работењето и бележи оперативна загуба и во 2015 година, но во однос на минатата година, истата е намалена.
19.05.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Рон Денис предвидува откажување на 2 екипи во 2016
Претседателот на Мекларен, Рон Денис, е загрижен за финансиската состојба на повеќе Формула 1 тимови, предвидувајќи дека 1 или 2 екипи може да ги затворат гаражите пред крајот на оваа сезона.
19.05.2016, 15:38

ФОРМУЛА 1
Магнусен задоволен од новата спецификација
Кевинг Магнусен вели дека возните карактеристики на новата спецификација мотор на Рено се значително подобрени, што е воочливо уште во првото седнување во болидот.
18.05.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Хонда уверени дека моторот на Алонсо е во ред
Шефот на Хонда, Јасуке Хасегава е уверен дека моторот на Фернандо Алонсо не е оштетен откако проблеми со софтверот го примораа шпанецот да се паркира крај патеката на својата домашна трка.
18.05.2016, 15:44

ФОРМУЛА 1
Пирели го објави изборот на екипите за Монако
Пирели излезе со традиционалната објава на екипите околу сетовите кои ќе ги користат во Монако. Најмеко ќе возат болидите на Мерцедес, Ред Бул како и Кевин Магнусен од Рено, додека Форс Индија и Торо Росо избраа најтврди компоненти.
17.05.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Шпанија, тест: Батон најбрз на утринскиот дел
Џенсон Батон од Мекларен Хонда го постави најбрзото време на утринскиот дел од првиот тест ден во Барселона.
17.05.2016, 16:22

ФОРМУЛА 1
Верстапен и Рикардо ќе тестираат за Ред Бул
Ред Бул потврди дека нивните возачи за трка, Даниел Рикардо и Макс Верстапен ќе ги поделат деновите за време на првиот тест во сезоната.
16.05.2016, 17:21

ФОРМУЛА 1
Голема награда на Шпанија: Историја на Макс Верстапен
Браво Макс. Сензационално. Со 18 години и 221 ден Макс Верстапен стана најмладиот победник на трка во историјата на Формула 1 и му го зема приматот на Себастијан Ветел кој победи на своја 21 година.
16.05.2016, 08:10

ФОРМУЛА 1
Хамилтон ја осудува одлуката на Ред Бул
Луис Хамилтон е изненаден и ја осудува правилноста на одлуката на Ред Бул да ги трампа возачите помеѓу своите два тима сред сезона, притоа инсистирајќи дека на младите возачи им е потребно повеќе време за да созреат.
13.05.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Верстапен е предизвик за Рикардо
Даниел Рикардо верува дека имајќи го Макс Верстапен како партнер во Ред Бул е нов предизвик за него.
13.05.2016, 15:52

ФОРМУЛА 1
Според Балдисери, Ферари бавно реагира на промени
Лука Балдисери, поранешен директор и еден од клучните инженери во Скудерија Ферари, вели дека тимот од Маранло треба да работи на подобра адаптација на промени во правилата.
12.05.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Пирели демантира дека Малдонадо тестира за нив
Добавувачот на гуми во Формула 1, Пирели, ги демантира гласините дека ги тестирале пневматиците за 2017 година со Пастор Малдонадо и ГП2 болид.
12.05.2016, 15:39

ФОРМУЛА 1
Верстапен: Договорени бевме за 2017
Макс Верстапен откри дека негов трансфер во Ред Бул бил договорен за 2017 година пред шокантната замена на возачките позиции помеѓу него и Данил Квјат.
11.05.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Буџетот е проблемот на Вилијамс
Тимскиот шеф на Вилијамс, Пет Симондс призна дека британскиот тим повеќе не е 3та сила во Формула 1.
11.05.2016, 15:02

ФОРМУЛА 1
Гутиерез: Хаас напредува многу, многу брзо
По првите четири трки во шампионатот, Естенаб Гутиерез вели дека “неговиот“ Хаас напредува многу, многу брзо. Иако на предсезонските тестови во Барселона имаа доста проблеми, тимот заврши во поени на 3 од 4те извозени трки.
10.05.2016, 17:10

ФОРМУЛА 1
Магнусен и Окон на „шпанскиот тест" за Рено
Директорот на Рено, Фредерик Васур потврди дека Кевин Магнусен заедно со резервниот возач Естебан Окон ќе го тестират РС16 болидот на првиот сезонски тест по Шпанското ГП во Барселона.
10.05.2016, 15:10

ФОРМУЛА 1
Лин за Вилијамс на првиот сезонски тест
Развојниот возач на Вилијамс, Алекс Лин, ќе се врати во болидот на тимот откако од Гров потврдија дека тој ќе одработи еден ден на првиот сезонски тест кој е на програмата по Шпанското ГП.
09.05.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Што ново ќе донесе Мекларен во Шпанија?
Нов под, крила и различни додатоци на шасијата ќе бидат дел од големите новини кои Мекларен Хонда ги планира за шпанското ГП со кои се надеваат дека ќе бидат доволно добри за К3.
09.05.2016, 15:41

ФОРМУЛА 1
Хамилтон бара од фановите да веруваат во Мерцедес
Луис Хамилтон бара од фановите да веруваат во Мерцедес и нивниот напредок, по последните сугестии дека шампионската битка помеѓу британецот и Нико Розберг била саботирана.
07.05.2016, 19:30

ФОРМУЛА 1
Маркионе: Заслужуваме титула
Претседателот на Ферари, Серџо Маркионе смета дека екипата од Маранело заслужува да освои титула во Формула 1 оваа година и покрај фактот што во моментов Ветел има 67 поени негатива зад Нико Розберг.
07.05.2016, 17:30

ФОРМУЛА 1
Вилијамс во исчекување на проблеми со моторот
Во Вилијамс сеуште не почувствувале проблеми со издржливоста на агрегатот на Мерцедес.
06.05.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Денис ќе ја тужи ФИА околу правилата за моторите
Шефот на Мекларен, Рон Денис ја предупреди ФИА дека ќе поднесе тужба и дека новите правила за снабдување со мотори во Формула 1 за него се неприфатливи.
06.05.2016, 16:17

ФОРМУЛА 1
Во Заубер се чекаат априлските плати
Според швајцарски Blick, финансиската криза во Заубер продолжува, а тимот во моментов е нетрпелив за априлските плати.
05.05.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Официјално: Верстапен во Ред Бул, Квјат во Торо Росо
Шпекулациите се остварија. Даниил Квјат и Макс Верстапен ќе ги заменат местата моменално.
05.05.2016, 16:17

ФОРМУЛА 1
Алези: Притисокот во Ред Бул не е здрав
Поранешниот Формула 1 возач, Жан Алези смета дека дел од вината за сударот на Даниил Квјат и Себастијан Ветел треба да падне на Ред Бул поради големиот притисок под кој се наоѓаат нивните возачи.
04.05.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Заубер се откажа од првиот сезонски тест
Екипата на Заубер нема да уествува на првиот сезонски тест кој ќе се одвива непосредно по завршувањето на Шпанското ГП, објавија од Хинвил.
04.05.2016, 15:32

ФОРМУЛА 1
На Ф1 и треба борба на „големите имиња"
Додека спортот се спрема за големи измени наредната година, Алонсо изјави дека на спортот му фалат добри борби со големи имиња кои ќе се борат за титулата.
03.05.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Батон бара промена на вториот свиок во Сочи
Џенсон Батон предложи да се размисли за промена на вториот свиок во Сочи откако таму се случија неколку инциденти кои силно влијаеа на крајниот пласман на трката.
03.05.2016, 15:30

МОТОСПОРТ
За првпат во историјата македонската химна на „Хунгароринг“: Иџе победи на воведната трка во ЦЕЗ
Игор Стефановски Иџе реши да учествува на првата трка на ЦЕЗ кружните патеки со цел да се привикне на гужвата која му создаваше проблеми на првите две трки во ETCC шампионатот, а нашиот најдобар автомобилист на најдобар можен начин одговори на предизвикот со кој се соочи во Унгарија.
30.04.2016, 11:39

ФОРМУЛА 1
Пирели номинираше гуми и за Австрија
Снабдувачот со пневматици во Формула 1, Пирели, ги објави гумите со кои ќе ги снабдува своите клиенти за време на Големата награда на Австралија.
28.04.2016, 17:30

ФОРМУЛА 1
Анализа: Како Вилијамс станаа експерти за питстоп
Тимот на Вилијамс можеби сеуште има многу работа пред себе за да ги предизвика најголемите ривали на патеката, но во една област од Формула 1 трките, тие се врвна класа: питстоп застанувања.
28.04.2016, 14:51

ФОРМУЛА 1
Мерцедес: Менувањето на персоналот не влијае на резултатите
Менувањето на механичарите на Мерцедес во гаражата за време на тркачките викенди не влијаело на резултатите велат од Бракли. Ротирањето во двете сребрени гаражи во текот на првите три трки е вообичаена работа оваа сезона.
27.04.2016, 19:10

Прва ... 45678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум