АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФОРМУЛА 1
Хорнер: Макс покажа дека е тимски играч
Кристијан Хорнер изјави дека Макс Верстапен покажал дека знае да биде тимски играч.
 

ФОРМУЛА 1
Маса: Болидот беше безкорисен по сударот
Фелипе Маса вели дека неговиот болид било невозможно да се вози по сударот во првиот круг, што го натерало да се откаже од трката.
01.08.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Рикардо: На Гутиерез слабо му оди со сино знаме
Возачот на Ред Бул, Даниел Рикардо, по крајот на Германското ГП го критикуваше мексиканецот од Хаас, Естебан Гутиерез и истакна дека загубил повеќе време зад него отколку било кој друг.
01.08.2016, 14:58

ФОРМУЛА 1
Ослободена мајката на сопругата на Берни Еклстон
Мајката на сопругата на Берни Еклстон, ослободена е по киднапирањето и барањето за откупнина, што се случи пред десет дена во Бразил, пренесе Sky News.
01.08.2016, 11:08

ФОРМУЛА 1
Розберг: Како одеднаш Хамилтон се грижи за безбедноста?
Нико Розберг е зачуден од својот колега Луис Хамилтон кој се заинтересира за безбедноста во Формула 1 за време на трката во Унгарија кога беа развеани двојни жолти знамиња за врема на квалификациите.
29.07.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Хулкенберг потврди дека останува
Нико Хулкенберг потврди дека останува во Форс Индија и во 2017 година што ќе биде негова 5та сезона во екипата од Силверстон.
29.07.2016, 15:20

ФОРМУЛА 1
По Унгарија, Рено оди во напад
Формата и брзина на Рено прикажана во Унгарија ги охрабри французите кои велат дека вториот дел од сезоната ќе ги напаѓаат жестоко своите конкуренти.
28.07.2016, 17:10

ФОРМУЛА 1
Квјат и Ред Бул ќе раскинат ?
Постојат шанси русинот Данил Квјат да ја прекине својата соработка со Ред Бул и повеќе да не биде дел од јатото пилот на тимот. Ова го тврди руската новинска агенција Izvestia.
28.07.2016, 14:02

ФОРМУЛА 1
Алисон го напушти Ферари
Ферари ја прекина соработката со нивниот технички директор Џејмс Алисон по неколку неделните шпекулации за неговата иднина.
27.07.2016, 17:10

ФОРМУЛА 1
Смедли: На Вилијамс му недостасува темпо
Роб Смедли си замина од Будимпешта разочаран и со објаснување дека на болидот му недостасува брзина иако Валтери Ботас извозе одлично.
27.07.2016, 13:06

ФОРМУЛА 1
Маса имаше ужасна трка и заостана два кругови
Фелипе Маса го опиша своето Унгарско ГП како ужасно. Тој имаше проблем со управувањето во текот на целата трка и финишираше како 18ти со два круга заостаток зад Мерцедес.
26.07.2016, 17:10

ФОРМУЛА 1
Волф задоволен од резултатот во Унгарија
Шефот на Мерцедес, Тото Волф, ја опиша новата 1-2 победа на Мерцедес во Унгарија како навистина задоволителна.
26.07.2016, 13:47

ФОРМУЛА 1
Перез: Борба за титулата е мојот сон
Серхио Перез прикажува се подобра форма и сеуште не сака да зборува за останување во Форс Индија по 2016 година бидејќи сака да стане светски шампион.
15.07.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Хамилтон: Вистината за Барселона засега ќе остане тајна
Актуелниот Формула 1 шампион, Луис Хамилтон, откри дека целосната вистина за тоа што се случило по Шпанското ГП и сударот на двата Мерцедеси ќе се открие по неговото пензионирање.
15.07.2016, 15:05

ФОРМУЛА 1
Вандорн забележал подобрување кај Мекларен
Стофел Вандорн вели дека забележал подобрување кај Мекларен од претходниот тест со тимот во Барселона.
14.07.2016, 14:18

ФОРМУЛА 1
Специјален тест за Леклерк во Ферари
Шарл Леклерк го опиша својот прв официјален тест во Формула 1 со Ферари на Силверстон како специјален и покрај техничките проблеми.
13.07.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Кинг подготвен за место во Манор
Џордан Кинг изјви дека се чувствува подготвен да го замени Рио Хариано доколку тој не остане во тимот оваа сезона.
13.07.2016, 16:40

ФОРМУЛА 1
Силверстон, тест: Алонсо најбрз во утринскиот дел
Возачот на Мекларен, Фернандо Алонсо постави најбрзо време на утринската половина од првиот ден во рамките на втората рунда тестирања кои се одржуваат на патеката Силверстон.
12.07.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Мерцедес ја повлече жалбата
Мерцедес одлучија да ја повлечат жалбата за казната од 10 секунди доделена на нивниот возач Нико Розберг по Британското Гран При.
12.07.2016, 15:30

ФОРМУЛА 1
Леклер ќе тестира за Ферари
Шарл Леклер, ГП3 возачот и член на Академијата за млади возачи на Скудерија Ферари, се очекува да добие тест ден на сезонскиот тест во Силверстон, пренесува GPUpdate.net.
11.07.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Мерцедес поднесе жалба на казната за Нико
Мерцедес поднесе жалба до ФИА во однос на одлуката да се казни Нико Розберг со 10 секунди со што тој би паднал на 3то место на крајот на трката, зад Макс Верстапен.
11.07.2016, 15:20

ФОРМУЛА 1
Раиконен: Ферари и никој друг
Кими Раиконен изјави дека би се откажал од Формула 1 доколку тој самиот смета дека не испорачува 100% од своите можности.
08.07.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Возачите на Мерцедес може слободно да се тркаат
Нема тимски наредби во Мерцедес, а Нико Розберг и Луис Хамилтон може слободно да се тркаат по позитивниот состанок на тимот во пресрет на Британското ГП.
08.07.2016, 16:00

ФОРМУЛА 1
Заубер нема да тестира во Силверстон
Формула 1 екипата на Заубер потврди дека нема да учествува на претстојниот втор сезонски тест веднаш по Британското ГП на патеката Силверстон.
07.07.2016, 17:30

ФОРМУЛА 1
Објавен планот за тестирање на Пирели
Пирели го објави својот план за тестирање на пневматиците за 2017 година и со тоа потврди дека Ферари ќе бидат први кои ќе ги пробаат новите гуми.
07.07.2016, 14:45

ФОРМУЛА 1
Мазепин добива шанса од Форс Индија
Русинот Никита Мазепин ќе дебитира во болидот на Форс Индија на вториот сезонски тест по трката во Силверстон следната недела.
06.07.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Бергер: Последните случувања не му пречат на договор на Розберг
Сударот од неделата меѓу тимските колеги Розберг и Хамилтон нема да има никакви реперкусии врз моменталните преговори за нов договор помеѓу Нико Розберг и Мерцедес.
06.07.2016, 15:10

ФОРМУЛА 1
Тимските наредби во Мерцедес се неизбежни
Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, вели дека тимот ќе одлучи во наредните неколку денови за воведување на тимски наредби по последниот инцидент во последниот круг помеѓу Хамилтон и Розберг на трката за Голема Награда на Австрија.
04.07.2016, 16:30

ФОРМУЛА 1
Сопирачките виновни за несреќниот крај на Перез
По дваа подиуми на последните три трки, Серхио Перез повторно се наоѓаше во поени во круго број 71 на Австриското ГП пред сопирачките да откажат, а тој да заврши во бариерата.
04.07.2016, 13:23

ФОРМУЛА 1
Батон загрижен за претерано високиот притисок
Џенсон Батон се плаши дека Формула 1 ќе има фрустрирачки викенд во Спилберг поради претерано високиот притисок во пневматиците кој го постави Пирели.
01.07.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
И Верстапен удри по „неверојатните и опасни" тротоари
Откако во текот на вчерашниот ден, Маркус Ериксон од Заубер и Паскал Верлејн од Манор се пожалија на лошите тротоари на Ред Бул Ринг, денеска истото го стори и Макс Верстапен по првите кругови минати со болид по реновираната патека.
01.07.2016, 15:05

ФОРМУЛА 1
Официјално: Саинз останува во Торо Росо
Ред Бул ја искористи опцијата во договорот на Карлос Саинз и шпанецот ќе остане дел од Торо Росо и следната година.
30.06.2016, 17:30

ФОРМУЛА 1
Анализа: 5 последни добри промени на правила
Несомнено е дека раководењето со Формула 1 во последно време е во голема криза.
30.06.2016, 14:44

ФОРМУЛА 1
Ред Бул го враќа стариот изглед на Остерајхринг
Ред Бул размислува да го прошири и измени изгледот и конфигурацијата на Ред Бул Ринг, каде се одржува Австриското ГП кон западната падина.
29.06.2016, 16:10

ФОРМУЛА 1
Лоренцо сака да тестира со Мерцедес Ф1
Актуелниот шампион во МотоГП, Хорхе Лоренцо работи со Јамаха да добие шанса да тестира болид од Мерцедес Ф1 пред крајот на 2016 година.
29.06.2016, 13:55

ФОРМУЛА 1
Фернли: Различниот стил на возачите ни помага во развојот
Боб Фернли од Форс Индија вели дека различниот стил на возење на неговите двајца возачи им помага подобро да го развијат ВЈМ09 болидот.
28.06.2016, 17:10

ФОРМУЛА 1
Браун: „Никогаш не велете никогаш" за мое враќање
Рос Браун инсистира дека не добил понуди за работа, но никогаш не вели никогаш за негово враќање во Формула 1.
28.06.2016, 14:06

ФОРМУЛА 1
СФ16-Х тежок за сетирање
Од Ферари велат дека имаат проблеми со изнаоѓање на вистинскиот сетап на осетливиот СФ16-Х болид и дека тоа е причината поради која победите изостануваат, иако веруваат дека имаат пакет за титула.
27.06.2016, 17:30

ФОРМУЛА 1
Алонсо: Се ближи крајот на мојот сон
По 5те години поминати во Маранело, Фернандо Алонсо направи трансфер во Мекларен Хонда, но резултатите на кои се надеваше изостанаа.
27.06.2016, 13:03

МОТО ГП
Маркез на неверојатен начин се спаси од страшен пад во Асен
Марк Маркез имаше второ најдобро време на тренингот пред квалификациите кои стартуваат во 14:00 часот, но исто така имаше и еден непосакуван момент од кој успеа да се извлече само поради неверојатната реакција со која само докажа дека е еден од најдобрите во Мото ГП шампионатот.
25.06.2016, 15:10

ФОРМУЛА 1
На Батон му годи интересот од Вилијамс
Џенсон Батон призна дека му годи интересот од Вилијамс и истакна дека неговата Формула 1 иднина не е врзана за ниту една екипа.
24.06.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Хелмут Марко: Квјат имаше момент на емотивна слабост
Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко, изјави дека Даниил Квјат има одлична шанса да го заджри своето возачко место во Торо Росо по крајот на оваа сезона.
24.06.2016, 15:30

ФОРМУЛА 1
Хулкенберг: Форс Индија може да освојува поени на секоја трка
По добрата серија на последните неколку трки, возачот на Форс Индија, Нико Хулкенберг смета дека тимот има пакет за да освојува поени на секоја трка.
23.06.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Како изгледа најбрзото менување на гуми?
Првото менување на пневматици на болидот на Фелипе Маса од Вилијамс за време на Европското ГП во Баку беше рекордно и траеше 1,92 секунди.
23.06.2016, 16:19

ФОРМУЛА 1
Верстапен летал со медиум гумите
Макс Верстапен изјави дека летал по патеката откако за време на вториот питстоп ги сменил пневматиците во медиум компонентата.
22.06.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Италијанско ГП во Имола е незаконско
Италијанското ГП ќе добие значителна финансиска помош од Автомобилскиот Клуб на Италија (АЦИ) само доколку трката се одржува во Монца, а не во Имола.
22.06.2016, 15:29

ФОРМУЛА 1
Ред Бул го прекина развојот на Аероскрин
Ред Бул престанале да работат на развој на Аероскрин зашитата на главата на возачот затоа што не сакале да трошат повеќе ресурси проект за кој не се сигурни дека ќе најде примена во иднина.
21.06.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Хулкенберг: Форс Индија плати за грешките
Нико Хулкенберг изјави дека неговиот тим платил за грешките што ги направи на Европското ГП кога стартуваа од назад на гридот.
21.06.2016, 16:35

ФОРМУЛА 1
Хорнер го нуди Буеми на Рено
Себастијан Буеми одеднаш стана фаворит за возачко место во Рено, откако Ред Бул изјавија дека се спремни да го ослободат швајцарецот кој многу го ценат.
20.06.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Алонсо сака Мекларен да продолжи со развојот
Фернандо Алонсо “го турка“ Мекларен да продолжи со развој на овогодинешниот болид наместо целосно да се посвети на проектот за 2017 година.
20.06.2016, 16:00

ФОРМУЛА 1
Стаинер: Хаас може да напредува без развој во 2016
Гунтер Стаинер, техничкиот шеф на Хаас Ф1, смета дека тимот може да напредува во сезоната без дополнителни подобрувања, во период кога фокусот се насочува кон развојот на болидите за 2017 година.
16.06.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Перез вели дека Баку е најголем предизвик
Серхио Перез смета дека неверојатната градска патека во Баку може да биде најпредизвикувачката патека во Формула 1 календарот.
16.06.2016, 15:27

ФОРМУЛА 1
Интерлагос во опасност за 2017
Иднината на Бразилското ГП е под знак прашалник откако Берни Еклстон сеуште не може да ги реши провлемите со организаторите и промотерите врзани со финансиите.
15.06.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Хамилтон очекува опасен Ред Бул догодина
Судејќи по скорешниот напредок, Луис Хамилтон изјави дека очекува Ред Бул да бидат вистинска закана за Мерцедес следната година.
15.06.2016, 16:50

ФОРМУЛА 1
Ред Бул ќе тестира на Пол Рикард
Ред Бул ќе го тестира својот болид од 2014 година на патеката Пол Рикард во Франција во вторник и среда оваа недела како дел од подготовките на Пирели за наредната година.
14.06.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Хорнер го фали Верстапен
Кристијан Хорнер го опиша возењето во последните кругови од Канадското ГП на Макес Верстпане како импресивно, го пофали начинот на кој тој ја одбранил позицијата и го натерал Нико Розберг на грешка.
14.06.2016, 16:51

ФОРМУЛА 1
Прв подиум и откажување за Вилијамс
Вилијамс имаше половично добра трка. Додека Валтери Ботас заврши на 3то место и со само едно влегување за промена на гуми донесе подиум за екипата, Фелипе Маса комплетираше само 36 кругови и го паркираше болидот поради проблем со системот за вода во истиот.
13.06.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Гумите спречиле подиум за Макс
Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, брзо ја заборави разочарувачката трка во Монако со освојување на 4то место во Канада при тоа завршувајќи пред својот тимски колега.
13.06.2016, 15:24

ФОРМУЛА 1
Канада: Совршена стратегија за нова победа на Хамилтон
Втора победа во серија за Луис Хамилтон и втора негова последователна победа во Канада за дополнително доближување во генералниот пласман до својот тимски колега.
13.06.2016, 08:10

ФОРМУЛА 1
Строл: Договорите на Ботас и Маса истекуваат
Канаѓанецот Ленс Строл призна дека цели на возачко место во Вилијамс во 2017 година.
10.06.2016, 18:10

Прва ... 3456789 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум