АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФОРМУЛА 1
Рено охрабрени од новиот мотор
Рено велат дека тестот на моторот за 2017 година на динамометарот дало охрабрувачки резултати и напредок во однос на оваа година.
 

ФОРМУЛА 1
Рикардо се надева дека Сингапур ќе му го врати Монако
Даниел Рикардо верува дека среќата за него ќе се промени и втората улична трка на календарот ќе му ја врати победата која му беше “одземена“ на првата улична трка.
14.09.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Ериксон и Наср одат на поени
Како што наближува ГП викендот во Сингапур, Маркус Ериксон го насочува своето внимание кон топ 10 финиш и првите поени за Заубер оваа сезона. Швајцарците се единствени без поен годинава и се на дното на поредокот.
14.09.2016, 15:50

ФОРМУЛА 1
Хелмут Марко: Цел ни е да го победиме Мерцедес догодина
Сите екипи имаат преместено дел од ресуристе за развој на болидите со кои ќе се тркаат догодина.
13.09.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Рено повторно со „белгискиот" мотор на Магнусен
Рено објави дека има намера да го користи моторот кој Кевин МАгнусен го возеше во Белгија и имаше силен судар на излезот од О Руж.
13.09.2016, 15:24

ФОРМУЛА 1
Мерцедес љубопитни пред Сингапур
Мерцедес имаше очајно Сингапурско ГП во 2015 година. “Сребрените“ беа 5ти и 6ти на квалификациите со 1,5 секунди заостаток зад Ферари, Нико ја заврши трката на 4то место, а Хамилтон се откажа.
12.09.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Макс Верстапен тајно се надева на победа во Сингапур
Макс Верстапен не исклучува борба за победа под светлата во Сингапур следниот викенд.
12.09.2016, 16:34

ФОРМУЛА 1
Возачите на Рено ќе бидат познати до крајот на септември
Првиот оперативец во Рено, сирил Абитебул постави краен рок за возачкиот тандем во тимот. Според него, возачите мора да бидат познати до крајот на овој месец.
09.09.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Саинз објасни како продолжил со Ред Бул
Карлос Саинз ги окарактеризира сите шпекулации околу неговата иднина следната година како неточни. Во текот на летната пауза актуелно беше поврзувањето на Саинз со Рено, со цел Ред Бул да добие подобар договор за снабдување со мотори.
09.09.2016, 15:19

ФОРМУЛА 1
Ботас: Потребна ни е перфекција за да ги победиме Форс Индија
Валтери Ботас изјави дека им се потребни 7 перфектни трки до крајот на сезоната ако сакаат да завршат пред Форс Индија во конструкторскиот шампионат.
07.09.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Батон ќе бил добредојден во Вилијамс
Клер Вилијамс истакна дека би сакала да го има Џенсон Батон за својата екипа, откако британецот објави дека следната година ќе земе пауза од Формула 1.
07.09.2016, 16:28

ФОРМУЛА 1
Ленс Строл ќе го замени Фелипе Маса во Вилијамс
Тимот на Вилијамс Ф1 е блиску до наоѓање на замена за Фелипе Маса по крајот на сезоната во канаѓанецот Ленс Строл.
06.09.2016, 17:30

ФОРМУЛА 1
Успешен период му следи на Мекларен, смета Алонсо
Фернандо Алонсо беше кристално јасен кога изјави дека на Мекларен-Хонда им следи успешен период до остатокот на сезоната, откако успеаја да се “снајдат“ во тешко Италијанско Гран При.
06.09.2016, 15:00

ФОРМУЛА 1
Волф: Ќе вежбаме стартови
Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, изјави дека тимот ќе продолжи да ја подобрува стартната процедура, откако Луис Хамилтон заглави на стартот на Италијанското Гран При.
05.09.2016, 17:30

ФОРМУЛА 1
Алонсо со Хонда го постави најбрзиот круг во Италија
Фернандо Алонсо инсистира дека поставувањето на најбрзиот круг за време на Италијанското Гран При не е индикација за конкурентноста на Мекларен во Монца.
05.09.2016, 15:02

ФОРМУЛА 1
Фелипе Маса е горд на постигнатото
Фелипе Маса вели дека ќе ја напушти Формула 1 горд на тоа што го постигнал во спортот, откако на денешната прес конференција го објави своето повлекување.
02.09.2016, 16:00

ФОРМУЛА 1
Дали викендов ќе „падне" брзинскиот рекорд?
Очекувањата за рекорд претстојниов викенд во Монца се големи. Дали по 12 години ќе бидеме сведоци на нов брзински рекорд на Италијанскиот Национален Автодром?
02.09.2016, 14:00

ФОРМУЛА 1
Профитот на Ф1 драстично порасна
Оперативниот профит на Формула 1 пораснал за 30% минатата година, односно изнесува 329,9 милиони долари, за што влијание има и ниската вредност на британската фунта во однос на американскиот долар, пренесува англиски The Tepegraph.
01.09.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хонда сè уште го истражува откажувањето на Алонсо
Јусуке Хасегава откри дека Хонда сеуште го истржаува проблемот со моторот на Алонсо кои го скратија неговото присуство изминатиов викенд во Спа.
01.09.2016, 14:31

МОТОСПОРТ
Инцидентот со Ристо Вуков на Ушќе снимен од возачот зад него
Ристо Вуков ја вози втората сезона од автомобилистичките трки во Србија, каде што во најбројната класа "Југо Хибрид" на последната трка успеа да се квалификува на петтото место од 20 возачи и да учествува во борбата за врвот.
01.09.2016, 10:47

ФОРМУЛА 1
Трка полна проблеми за Заубер
Возачите на Заубер, Фелипе Наср и Маркус Ериксон имаа тазочарувачка трка во Белгија.
31.08.2016, 19:15

ФОРМУЛА 1
Ботас жали за стратешката грешка
Валтери Ботас жали за стратешката грешка на тимот во Белгија со која паднаа зад Форс Индија во генералниот конструкторски поредок.
31.08.2016, 16:15

ФОРМУЛА 1
Побезбедни гуми од Малезија
По тестовите на Спа-Франкошамп, Пирели планира да испорачува побезбедно конструирани гуми од Големата награда на Малезија.
30.08.2016, 16:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон: Ќе биде штета ако се пензионира Алонсо
Поранешниот колега на Фернандо Алонсо, актуелнио првак Луис Хамилтон, изјави дека ќе биде штета за спортот ако шпанецот се пензионира по 2017 година.
29.08.2016, 20:00

ФОРМУЛА 1
Саинз: Гумата беше тежок крај за тежок викенд
Карлос Саинз имаше надеж за добар резултат во Белгија многу кус период пред дупнатата гума уште во првиот круг да му ги уништи шансите за пласман на трката.
29.08.2016, 17:41

ФОРМУЛА 1
Белгија: Победа за Розберг, но Алонсо и Хамилтон се хероите
Нико Розберг стигна до својата 20та јубилејна победа во кариерата и се изедначи со Кими Раиконен и Мика Хакинен на вечната листа.
28.08.2016, 21:49

ФОРМУЛА 1
Белгија, Квалификации: Розберг, Верстапен и Раиконен се најбрзите тројца
Одлучувачката сесија за утрешниот старт на Големата Награда на Белгија започна со поголемиот дел од возачите излезени на патека.
27.08.2016, 17:25

ФОРМУЛА 1
Првата трка на Михаел Шумахер
Спа-Франкошамп во 1991 година беше местото за деби на најуспешниот возач во Формула 1 историјата, човекот чие име е со златни букви напишано на автодромите ширум светот, Михаел Шумахер.
26.08.2016, 21:00

ФОРМУЛА 1
Алонсо рекордер: 35 места казна на старт
Поминаа само првите 90 минути од возењето низ Арденските шуми, а веќе 3та казна на стартот е на повидок.
26.08.2016, 18:40

ФОРМУЛА 1
Берни би сакал да биде промотер на Хокенхајм
Промотерите и организатори на Германското ГП во Хокенхајм засилено работат со Берни Еклстон за обезбедување на долгорочен договор кој ќе ги смести во Формула 1 календарот.
25.08.2016, 19:30

ФОРМУЛА 1
Борба за избегнување на последното место
Иако Мерцедес е далеку напред во поредокот, речиси сите позади него се борат за што подобар пласман на крајот на сезоната. Возбудливо е и на дното каде ќе се војува за да се избегне срамното 11то место во конструкторскиот поредок.
25.08.2016, 16:00

ФОРМУЛА 1
Неверојатен професионалец: Швајнштајгер му испрати порака на Мурињо и ги освои фановите
Бастијан Швајнштајгер се наоѓа во ситуација во која не посакува да се најде ниту еден фудбалер, но и покрај тоа искусниот германски фудбалер со своето размислување само уште еднаш ни демонстрираше дека станува збор за огромен професионалец кој го става клубот за кој игра пред сите други.
24.08.2016, 18:45

ФОРМУЛА 1
Промени на Сепанг
Пред претстојното Малезиско ГП кое е на програмата на 2 Октомври, патеката Сепанг претрпува значајни измени. Вообичаено Формула 1 болидите одат на гости во Куала Лумпур на почетокот на годината, но Берни Еклстон направи рокада за 2016 година,
24.08.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хорнер: Ќе носиме уште новини
Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер е возбуден пред претстојното Белгиско ГП каде откри дека ќе донесат некои аеродинамички новини, но ќе добијат и подновување на моторот со надеж дека дополнително ќе го намалат заостатокот во однос на “сребрената стрела“.
23.08.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Окон може да го издржи Ф1 притисокот
Гвен Лагру, одговорниот на развојната програма за млади возачи на Мерцедес смета дека Естенан Окон е целосно подготвен да мине од ДТМ серијата во престижната Формула 1.
23.08.2016, 14:04

ФОРМУЛА 1
Кинг чека место наредната сезона
Развојниот возач на Манор, Џордан Кинг цели на возачко место следната година и со нетрпение очекува успешно да ја заврши својата ГП2 сезона.
22.08.2016, 15:30

ФОРМУЛА 1
Смедли: Ова е тимски спорт, двајца се тркаат, а 500 работат
Главниот и одговорен за перформансите на Вилијамс, Роб Смедли посочи дека Формула 1 е тимски спорт, иако секој тркачки викенд гледаме само двајца возачи од секоја екипа како се тркаат по патеката.
19.08.2016, 15:16

ФОРМУЛА 1
На Гутиерез му е преку глава од 11то место
На возачот на Хаас, Естебан Гутиерез му е преку глава за ги завршува трките на 11то место и сака да го освои својот прв поен за американскиот тим.
18.08.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон го изнасмеа Рикардо
Даниел Рикардо е фаворит на фановите во Ф1, но тој е исто така популарен и помеѓу своите совозачи на патеката.
18.08.2016, 14:14

ФОРМУЛА 1
Хаас: Имавме почетничка среќа
Шефот на најновиот тим во Ф1, Џин Хаас тврди дека спортот е потежок од тоа што првично мислеле и целиот успех на тимот се темели на почетничка среќа.
17.08.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Хорнер пресреќен од Рено
Една година откако Ред Бул и Рено речиси “раскинаа“, тимскиот шеф на екипата од Милтон Кинс, Кристијан Хорнер е полн со пофалби за својот француски партнер.
17.08.2016, 13:39

ФОРМУЛА 1
Хонда импресионирани од напредокот на Мекларен
Шефот на Формула 1 проектот на Хонда, Јасуке Хасегава, смета дека заедно со Мекларен имаат неверојатен напредок од крајот на 2015 година.
16.08.2016, 17:00

ФОРМУЛА 1
По лошиот старт, титула ќе биде „полна капа" за Луис Хамилтон
Како резултат на бавниот старт оваа сезона, евентуална титула на крајот на 2016 година ќе му значи многу на Луис Хамилтон.
16.08.2016, 14:30

ФОРМУЛА 1
Волф: Ривалството е резултат на двајца број 1 возачи
Како што борбата помеѓу Хамилтон и Розберг изгледа дека ќе се одвива до последен момент, шефот на тимот, Тото Волф, призна дека менаџирањето на ривалството помеѓу двајцата возачи е прилично тешка задача.
15.08.2016, 17:00

ФОРМУЛА 1
Никој не сака работа во Рено
По враќањето на фабричката екипа во Формула 1 годинава, Рено наидува на потешкотии во пополнување на позиции во тимот поради недостаток на доверба во долгорочните планови кон Гран При тркањето.
15.08.2016, 15:43

ФОРМУЛА 1
Порше ја блокира продажбата на Силверстон
Според британски Daily Telegraph, плановите на Британскиот Клуб на Тркачки Возачи да го продаде Автодромот Силверстон на Јагуар Ленд Ровер се блокирани од Порше.
12.08.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Батон: Во Ф1 не е важно да се учествува, туку да се победува
Ветеранот Џенсон Батон оди на летниот одмор со несигурна иднина за 2017 година, но смета дека она што може да го задржи во спортот се само победите.
12.08.2016, 15:07

ФОРМУЛА 1
Рено: Зделката со Окон ја покажува блискоста со Мерцедес
Шефот на Рено, Сирил Абитебул изјави дека зделката меѓу Окон и Манор е доказ за одличните релации меѓу неговиот тим и Мерцедес.
11.08.2016, 16:10

ФОРМУЛА 1
Хелмут Марко: Хамилтон е „убиец"
Убиствениот инстинк што го има Луис Хамилтон е тоа што ќе му ја донесе четвртата титула, а трета откако е тимски колега со Нико Розберг.
11.08.2016, 14:03

ФОРМУЛА 1
Ред Бул им се заканува на Мерцедес
Кристијан Хорнер изјави дека неговиот тим го сменил фокусот и сега негова цел е Мерцедес, откако ја постигнаа претходната цел а тоа е да го победат Ферари. Во последните трки Ред Бул е главниот предизвикувач на Мерцедес a по трката во Германија тие водат пред Ферари со 14 поени.
10.08.2016, 17:10

ФОРМУЛА 1
Заубер со новини на Спа
Возачите на Заубер веруваат дека тимот направил напредок во припремите за трката во Спа каде треба да настапат со нов пакет кој е дополнување на новиот заден спојлер кој беше промовиран на Хокенхајм.
10.08.2016, 14:33

ФОРМУЛА 1
Луис гледа закана во „бикот"
Луис Хамилтон е дециден дека Ред Бул го превземале приматот од Ферари на најголема закана за Мерцедес оваа сезона и свесен е дека “разјарениот бик“ може дури да ги расипе неговите сништа за 3та последователна титула.
09.08.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Ботас ги има Вилијамс и Рено на маса
Според новинарските извештаи, финецот Валтери Ботас на маса има понуди од неговата досегашна екипа Вилијамс, но и од фабричкиот тим на Рено. Ова го тврди Оскари Саари, Формула 1 коментатор на финската телевиззија MTV.
09.08.2016, 15:06

ФОРМУЛА 1
И Волф не ги сака лимитите на патеката
Тото Волф се приклучи кон групата на возачи и тимски шефови кои застанаа зад олабавување на казните за прекршување на лимитите на патеката.
08.08.2016, 17:10

ФОРМУЛА 1
Лин плаче за Формула 1
Развојниот возач на Вилијамс, Алекс Лин, вели дека бара шанса да се приклучи на тимот и да се трка во 2017 година.
08.08.2016, 13:17

ФОРМУЛА 1
Мекларен продолжува со развојот
Од Мекларен Хонда изјавуваат дека ќе продолжат со развојот на својот овогодишен болид и покрај тоа што добар дел од ресурсите се насочени кон следната година.
05.08.2016, 17:10

ФОРМУЛА 1
Мекларен и Мерцедес на суд поради инженер
Мекларен го даде на суд Мерцедес поради спор околу инженер кој бил ангажиран во Вокинг. Во борба за враќање на победничките патеки заедно со Хонда, Мекларен регрутира докажани луѓе во спортот.
05.08.2016, 13:17

ФОРМУЛА 1
Розберг: Најсилен сум по најтешките моменти
Нико Розберг вели дека ќе се врати многу посилен по Германското ГП кое го заврши на 4то место и падна во проедокот зад својот тимски колега Луис Хамилтон.
04.08.2016, 17:10

ФОРМУЛА 1
Вилијамс нема долго да го чека Батон
Од Вилијамс најавуваат дека нема долго да го чекаат Џенсон Батон за да одлучи дали сака да стане дел од нивната екипа.
04.08.2016, 13:45

ФОРМУЛА 1
Заубер повторно имаше многу тешка трка
Возачите на Заубер, Фелипе Наср и Маркус Ериксон повторно имаа многу тешка трка.
03.08.2016, 17:10

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум