АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФОРМУЛА 1
Вилијамс во 2017-та ќе носи ознака FW40
Тимот на Вилијамс соопшти дека во 2017 година нивниот болид ќе ја носи ознаката “FW40“, во знак на 40 годишнина од нивното прво учество во спортот. Првата трка за Вилијамс беше во 1977 година, на Шпанското Гран При.
 

ФОРМУЛА 1
Патеката во Индија тоне во долгови
Џајпи Груп, сопственици на Меѓународната патека Будх на која во 2013 година се организираше Големата награда на Индија во Формула 1, велат дека немаат намера да го продадат мулти-милионскиот комплекс и покрај финансиските проблеми.
04.11.2016, 15:49

ФОРМУЛА 1
Интерлагос и следната година во календарот
Организаторите на Бразилското ГП во Интерлагос објавија дека остануваат во календарот и следната година. На провизионалниот календар објавен пред некое време, трката во Сао Паоло беше ставен со забелешка.
03.11.2016, 17:30

ФОРМУЛА 1
Официјално: Ботас и Строл во Вилијамс во 2017-та
Вилијамс и официјално објави дека Валтери Ботас и Ленс Строл ќе бидат нивните двајца возачи во следната Формула 1 сезона.
03.11.2016, 15:09

ФОРМУЛА 1
Батон би поддржал пократки трки
Џенсон Батон смета дека било каква промена во Формула 1 би го избршиале идентитетот на спортот, но сепак смета може да се воведат пократки трки кои би привлекле повеќе фанови.
02.11.2016, 15:49

ФОРМУЛА 1
Возачите на Вилијамс не се откажуваат
Валтери Ботас и Фелипе Маса остануваат оптимисти во борбата да го донесат својот тим до 4то место во конструкторскиот поредок.
01.11.2016, 17:30

ФОРМУЛА 1
Трката на Алонсо уништена од потегот на Саинз
Фернандо Алонсо смета дека моментот кога бил истуркан од патеката од страна на Карлос Саинз во првиот круг од трката, ја загрозило целата негова трка.
01.11.2016, 15:02

ФОРМУЛА 1
Хорнер незадоволен и покрај подиумот
Кристијан Хорнер е незадоволен и фрустриран и покрај тоа што неговиот Ред Бул по низа казни успеа да дојде до 3то и 4то место на крајот од Мексиканското ГП.
31.10.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Розберг: Кратенката на Хамилтон не е за казна
Лидерот во генералниот пласман, Нико Розберг, постигна уште еден посакуван резултат во Мексико, за да ја одржи предноста, завршувајќи како второпласиран позади својот тимски колега, Луис Хамилтон, кој пак го намали водството на 19 поени, на 2 трки до крајот на сезоната.
31.10.2016, 15:57

ФОРМУЛА 1
Според Хулкенберг, Перез чека шанса во Ферари
Според новопечениот возач на Рено, германецот Нико Хулкенберг, Серхио Перез одбил понуда од французите затоа што чека повик од Ферари.
28.10.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Мекларен тешко да го повтори успехот од Америка и во Мексико
Ерик Булие смета дека ќе биде тешко за Мекларен да го повтори финишот во поени за двата болида, како во Остин, на претстојниот викенд во Мексико.
28.10.2016, 16:20

ФОРМУЛА 1
Хелмут Марко: Верстапен мора да ги следи тимските правила
Како и на секоја трка, Макс Верстапен прави нешто со што ги зграбува насловните страници.
27.10.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Волф: Изјавите на Браун се извадени од контекст
Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, ги отфрли критиките насочени кон менаџментот на тимот од страна на Рос Браун кои треба да бидат објавени во неговата книга која наскоро ќе го види светлото на денот.
27.10.2016, 16:11

ФОРМУЛА 1
Вилнев: Квјат не заслужува нов договор
Поранешниот Формула 1 првак, канаѓанецот Жак Вилнев, верува дека Даниил Квјат не дал доволно резултати оваа година за да си го заслужи своето место во Скудерија Торо Росо за 2017 година.
26.10.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Саинз го пофали Алонсо
Карлос Саинз изјави дека претекнување на Фернандо Алонсо во последниот круг во Америка било фер.
26.10.2016, 15:56

ФОРМУЛА 1
Малезија се откажува од Формула 1?
Иднината на Малезиското Гран При ќе биде одлучена оваа недела, по неколку најави дека државата нема да биде домаќин на Формула 1 трката.
25.10.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Алонсо пресреќен со неочекуваното 5-то место
Фернандо Алонсо призна дека не очекувал да заврши со висок пласман како 5то место на трката во САД, особено откако Мекларен не бил во форма во текот на целиот викенд.
25.10.2016, 16:21

ФОРМУЛА 1
Квјат кандиадт за Форс Индија
Даниел Квјат во последно време е во пол позиција за испразнетото место во Форс Индија по заминувањето на Нико Хулкенберг во Рено. Друштво на Дани на таа листа му прават Естебан Окон од Манор и Џулион Палмер од Рено.
21.10.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Алонсо: Мекларен ќе заостанува во 2017-та
Фернандо Алонсо смета дека Мекларен ќе заостанува во споредба со Мерцедес, Ферари и Ред Бул поради недоволно тестирање на пневматиците за 2017 година.
21.10.2016, 15:50

ФОРМУЛА 1
Следуваат две многу важни трки за Гутиерез
Естебан Гутиерез е во многу интересен дел од календарот, најпрво ќе вози на домашното ГП за својата екипа во Остин, а 7 денови потоа ќе се трка на своето домашно Мексиканско ГП.
20.10.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Вилијамс добива нов мотор во Америка
Техничкиот директор на Вилијамс, Пат Симондс, се надева дека новиот мотор од Мерцедес кој тимот ќе го добие на трката во Остин ќе и помогне на екипата во борба за што е можно подобри перформанси на претстојната трка.
20.10.2016, 16:09

ФОРМУЛА 1
Розберг сака да заборави на ланската трка
Лидерот во генералниот пласман, Нико Розберг вели дека оди во Америка за да ги избрише болните спомени од минатогодишната трка и овојпат да одработи како што треба.
19.10.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Ериксон: За поени ни треба уште брзина
Минатата година во Остин Заубер ја прослави својата 400та трка во спортот, а Фелипе Наср постигна одличен успех со пласман на 9то место и 2 поени за својата екипа.
19.10.2016, 15:00

ФОРМУЛА 1
Абитебул: Хулк е совршена мешавина на глад и искуство
Сирил Абитебул смета дека новиот возач на Рено за следната година, Нико Хулкенберг, претставува вистинска мешавина од глад за успех и големо искуство во борба за враќање на Рено на славните патеки.
18.10.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Рајан: Добра шанса да го процениме Кинг
Директорот за трка во Манор, Дејв Рајан смета дека Петок во Остин ќе биде одлична можност да ги проценат квалитетите на развојниот возач Џордан Кинг.
18.10.2016, 15:28

ФОРМУЛА 1
Мерцедес им помага на жртвите од земјотресите во Италија
Трикратниот конструкторски Формула 1 првак, Мерцедес, донираше два тркачки костими кои ги носеле Нико Розберг и Луис Хамилтон, како поддршка за настраданите од скорешниот земјотрес во Италија.
17.10.2016, 17:30

ФОРМУЛА 1
Верлејн потврди дека преговара со Форс Индија
По заминувањето на Нико Хулкенберг, возачот на Манор, Паскал Верлејн, откри дека преговара со Форс Индија за празното возачко место за 2017 година.
17.10.2016, 14:57

ФОРМУЛА 1
Вебер стави крај на тркачката кариера
Поранешниот возач на Ред Бул, Марк Вебер, изјави дека ќе се пензионира од тркачката кариера на крајот на оваа сезона.
14.10.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Официјално: Нико Хулкенберг и Форс Индија се разделија
Форс Индија официјално објави дека ја прекинува соработката со Нико Хулкенберг на крајот на оваа година.
14.10.2016, 15:52

ФОРМУЛА 1
Саинз бил лут кога Ред Бул го унапредиле Верстапен
Карлос Саинз ќе мора 3та година по ред да се задоволи со место во Торо Росо откако во текот на сезоната Ред Бул се одлучиу да го унапреди Макс Верстапен во Ред Бул, а згора на тоа го стопираше и трансферот на шпанецот во Рено.
13.10.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон нема да тестира за Пирели поради повреда
Како резултат на отоци на стапалото, актуелниот Формула 1 првак, Луис Хамилтон, нема да тестира за Пирели во текот на денешниот ден на патеката во Барселона.
13.10.2016, 15:31

ФОРМУЛА 1
Булие: Разочаран сум од формата во Сузука
Ерик Булие изјави дека позициите кои ги освоил Мекларен во Сузука биле тежок момент да се поднесе.
12.10.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Ериксон: Избравме добра стратегија
Маркус Ериксон призна дека е задоволен од неговиот тим откако во Јапонија имале добра брзина и добра стратегија поради која завршил на 15 позиција.
10.10.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хулкенберг претпазлив со ситуацијата во Рено
Нико Хулкенберг останува претпазлив околу неговата иднина во Формула 1, сред шпекулации дека Рено се обидуваат да го превземат германецот од Форс Индија.
10.10.2016, 15:00

МОТОСПОРТ
Ивчевски со одлична трка во Плевен до победничкиот пиедестал во Балканскиот шампионат
Македонскиот мотоциклист Слободан Ивчевски-Цобо го освои второто место на последната трка од Балканскиот шампионат во брзински мотоциклизам која денеска се возеше во Плевен, Бугарија.
04.10.2016, 15:41

ФОРМУЛА 1
Двоен триумф за Ред Бул, катастрофа за Хамилтон
Двојна победа на Ред Бул на трката за Големата награда на Малезија, која поради дефект на моторот не ја заврши Луис Хамилтон во моментот кога беше лидер на патеката. Победи Даниел Рикардо, пред Макс Ферстапен и Нико Розберг.
02.10.2016, 11:44

ФОРМУЛА 1
Симондс сака да види дали другите ќе го следат Сепанг
Техничкиот директор на Вилијамс, Пат Симондс, е љубопитен да види дали промените кои се направени на Сепанг ќе бидат тренд кој ќе го следат останатите организатори.
29.09.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хулкенберг очекува гумите да се клучот во Малезија
Возачот на Форс Индија, Нико Хулкенберг, очекува менаџирањето на пневматиците да одигра клучна улога во исходот на претстојното Малезиско ГП.
29.09.2016, 15:40

МОТОСПОРТ
Драматичен пресврт на среќата: Иџе во Имола со нов автомобил!
Игор Стефановски Иџе имаше хорор сезона во ЕТСС натпреварувањето на кружни патеки, откако четири од планираните шест трки поради неиспорачување на платената опрема од Сеат тој ги извозе со возило кое беше подготвено според спецификацијата од 2015 година, а петтата ја пропушти бидејќи автомобилот беше тешко оштетен, но сето тоа во моментов изгледа како далечно минато.
28.09.2016, 20:30

ФОРМУЛА 1
Екипите номинираа гуми за Јапонија
Откако Пирели одреди дека Јапонското ГП ќе се вози со 3те најтврди компоненти во нивната гама, дојде редот и на возачите да ги изберат своите сетови.
28.09.2016, 17:30

ФОРМУЛА 1
Батон: Луис е најбрз, Фернандо е најкомплетен
Џенсон Батон викендов ќе ја има својата 300та трка во кариерата, а гледајќи наназад, го издвојува Луис Хамилтон и Фернандо Алонсо како двајца најдобри со кои работел.
28.09.2016, 15:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон: Можам да се вратам
Луис Хамилтон вели дека нема причина да се сомнева дека ќе му врати на Нико Розберг на последните 6 трки во сезоната и ќе се бори за титулата.
27.09.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Рикардо учи од Верстапен
Даниел Рикардо вели дека учи од возачката техника на Макс Верстапен со цел да се подобри како возач. Младиот холанѓанец влета во сениорскиот тим на Ред Бул од Шпанското ГП и победи на своето деби.
27.09.2016, 15:26

ФОРМУЛА 1
Хонда бара уште клиенти во Ф1
Производителот на мотори Хонда ја проширува својата фабрика во Милтон Кејнс во очекување на втор клиент покрај Мекларен во блиска иднина.
26.09.2016, 17:30

ФОРМУЛА 1
Тимовите се договорија, сите предсезонски тестови во Барселона
Формула 1 тимовите и официјално се договорија двата предсезонски тестови наредната година да се одржат во Барселона, откако се појави опција да се вози надвор од Европа.
26.09.2016, 14:56

ФОРМУЛА 1
Џонатан Палмер достави понуда за Силверстон
Компанијата Моторспорт Вижн (МСВ) чиј сопственик е Џонатан Палмер, таткото на Џулион, официјално достави понуда за превземање на Автодромот Силверстон, дом на Британското ГП.
23.09.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Малезија е местото за новата Хонда
Првиот човек на Формула 1 проектот на Хонда, Јасуке Хасегава вели дека претстојното Малезиско ГП е најлогично место за нив да го гонесат новиот надграден мотор и покрај тоа што ќе добие казна.
23.09.2016, 14:53

ФОРМУЛА 1
Ериксон го преферира Вилијамс
Маркус Ериксон вели дека разговара со повеќе екипи за негов потенцијален ангажман следната година, но негова желба е кокпитот на Вилијамс.
22.09.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Рено добиле 2 десетинки со новото гориво
Тотал, францускиот нафтен гигант кој ги снабдува Ред Бул и Рено со гориво, донесе свој нов производ во Сингапур и неговите инженери сметаат дека со користење на истото, времињата по круг се подобриле за 2 десетинки.
22.09.2016, 15:00

ФОРМУЛА 1
Вилијамс загрижени за појасот на Ботас
Вилијамс признава дека се загрижени од фактот што сигурносниот појас на Валтери Ботас се олабави за време на трката во Сингапур.
21.09.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Брандл: Стартовите стануваат премногу важни
Поранешниот Формула 1 возач, а сегашен коментарот, Мартин Брандл, смета дека времето кога светскиот шампион ќе се одлучува со начинот кој стартува на трката не е далеку.
21.09.2016, 15:33

ФОРМУЛА 1
Берни ќе си замине ако не му е „по ќејф"
Берни Еклстон изјави дека доколку не му се допаѓа насоката во која Формула 1 ќе ја носат новите газди, ќе “исчезне“ од спортот.
20.09.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Мерцедес „удри" по Гутиерез
Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, го нападна Естебан Гутиерез поради тоа што како што вели, бил тврдоглав и ги чинел водечките доста време во текот на последната фаза од Сигнапурското ГП.
20.09.2016, 16:42

ФОРМУЛА 1
ФИА бара одговорност за опасниот маршал
ФИА покрена истрага за прекршување на процедурите на трката во Сингапур кога маршал остана на патеката по рестартот под безбедносно возило.
19.09.2016, 19:30

ФОРМУЛА 1
Батон е колатерална штета на инцидентот на стартот
Џенсон Батон се надева дека брзо ќе заборави тоа што се случуваше на трката во Сингапур каде за само една секунда заврши неговата надеж за успех.
19.09.2016, 17:19

ФОРМУЛА 1
Крај на шпекулациите: Шумахер не може да оди
Семејството на Михаел Шумахер го тужеше магазинот Bunte, кој во декември минатата година објави дека седумкратниот светски првак во Формула 1, успешно закрепнува од тешките повреди на ‘рбетот.
19.09.2016, 16:36

ФОРМУЛА 1
Сингапур: Безгрешна трка на Нико Розберг
Нико Розберг стигна до својата 22ра победа во кариерата и свој 51ви подиум, додека за Мерцедес ова беше 59ти триумф. Второто место за Даниел Рикардо значи негов 15ти подиум, а со 3то место Хамилтон по 99ти пат се искачи помеѓу 3те најбрзи на трка.
19.09.2016, 08:30

ФОРМУЛА 1
Магнусен негира дека им дал ултиматум на Рено
Иако Кевин Магнусен е дециден дека не може да си дозволи уште многу да чека за одлука во Рено, сепак негира дека им дал ултиматум на челниците на француската екипа. Данецот сака да остане во Енстон и во 2017 година, но тоа мора да го потврдат и од екипата.
16.09.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Возачите на Ферари позитивни пред Сингапур
Иако Ферари нема победа во досегашниот тек од сезоната, Себастијан Фетел одби да ја окарактеризира сезоната како „ужасна“ за италијанскиот тим.
16.09.2016, 16:22

ФОРМУЛА 1
Берни: Ниту Силверстон не е безбеден
Берни Еклстон уште еднаш ги опомена Европските организатори на ГП трки дека мора да потрошат повеќе на ебзбедноста за да останат во Формула 1 календарот.
15.09.2016, 17:30

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум