АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФОРМУЛА 1
Стофел мора сериозно да го нападне Алонсо
Белгиската тркачка легенда, Џеки Икс, вели дека главна цел на Стофел Вандорн во 2017 година, мора да биде победа над тимскиот колега, Фернандо Алонсо.
 

ФОРМУЛА 1
Мерцедес внимателно ќе го следи Мик Шумахер
Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, изјави дека германскиот производител внимателно ќе го следи развојот на Мик Шумахер во Европското Формула 3 првенство.
27.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон: Немав еднаква поддршка од Мерцедес
Луис Хамилтон е дециден дека немал еднакви можности од Мерцедес оваа сезона поради дефектите кои го следеа во средниот дел од сезоната.
27.12.2016, 15:55

ФОРМУЛА 1
Волф: Трансферот на Ботас е сложена работа
Тото Волф истакна дека преговорите за Валтери Ботас се многу сложени и дека не постои никаква гаранција дека финецот ќе дојде во Бракли.
26.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Мекларен ќе победеле со мотор на Мерцедес
Директорот за трка на Мекларен, Ерик Булие, е убеден дека неговата екипа ќе победела на трка оваа сезона доколку на шасијата со која располагаат бил вграден најдобриот мотор на гридот, оној на Мерцедес.
26.12.2016, 15:32

ФОРМУЛА 1
Маркионе против ограничувањето на буџетите
По извештаите дека новите газди на спортот, Либерти Медиа, планираат да ги ограничат буџетите на екипите, првиот човек на Ферари, Серџо Маркионе, верува дека таквиот принцип нема да работи.
23.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Ериксон: Сега можеме да се фокусираме на перформанси
За Заубер 2016 година беше да се биде или не. Многумина мислеа дека тимот нема да ја преживее сезоната, но благодарение на Лонгбоу Фајнанс кои го купија тимот во Јули годинава, швајцарците успејаа да се спасат.
23.12.2016, 15:24

ФОРМУЛА 1
Може ли Рон Денис да го превземе Манор?
Шпекулациите по принудното отсуство по кое ќе следи отказ од местото Главен извршен директо во Мекларен на Рон Денис не стивнуваат. Британскиот печат пишува дека британецот се интересира за превземање на Манор.
22.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Верстапен: Спортист на годината во Холандија
Макс Верстапен ја доби наградата Спортист на годината во Холандија. Тинејџерот имаше сезона од соништата, стана најмлад победник на Формула 1 трка и единствен холандски победник во најпрестижната тркачка серија.
22.12.2016, 16:11

ФОРМУЛА 1
Маркионе повторно ја актуелизира Алфа Ромео
Претседателот на Ферари, Серџо Маркионе, на Божиќната прослава на тимот во Маранело, не пропушти повторно да ја спомене Алфа Ромео и желбата за структура како Ред Бул и Торо Росо.
21.12.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Официјално: Симондс и Вилијамс се разделуваат
Техничкиот директор на Вилијамс, Пат Симондс, ќе ја напушти Формула 1 екипата на крајот на оваа година.
21.12.2016, 16:25

ФОРМУЛА 1
Вилијамс му нуди на Маса 5 милиони фунти
Формула 1 тимот Вилијамс има понуда од 5 милиони фунти до Фелипе Маса за враќање во блидот, откако бразилецот објави дека оваа сезона е последна за него во Формула 1.
20.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон немал доволно почит од Тото Волф и Пади Лоу
Луис Хамилтон потенцираше дека не се чувствувал почитувано од страна на шефовите на Мерцедес, Тото Волф и Пади Лоу по начинот на кој ја водеа трката во Абу Даби.
20.12.2016, 16:09

ФОРМУЛА 1
Ф1 може да научи нешто од американскиот Супербоул
Зек Браун, новиот тимски шеф на Мекларен-Хонда, смета дека Формула 1 може да научи неколку новини околу зголемување на бројот на фанови од финалето на американскиот фудбал, Супербоул-от (“Super Bowl”).
19.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хулкенберг не е загрижен што нема подиум
Нико Хулкенберг не е многу загрижен што нема освоено подиум во досегашниот тек од неговата кариера во пресрет на неговата деби сезона во фабричкиот тим на Рено.
19.12.2016, 15:38

ФОРМУЛА 1
Ред Бул не го пушта Саинз во Мерцедес
Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, стави јасно до знаење дека Мерцедес не треба да смета на нивниот возач, Карлос Саинз за нивното празно возачко место за следната година.
16.12.2016, 20:00

ФОРМУЛА 1
Алонсо: Титула со Мекларен ми е единствената цел
Откако шпекулациите за трансфер на Фернандо Алонсо во Мерцедес стануваат се погласни, шпанецот е дециден дека негова единствена цел е да го освои шампионатот со Мекларен Хонда.
16.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Симондс: Не смееме да го пуштиме Ботас
Техничкиот шеф на Вилијамс, Пет Симондс, смета дека клучно за тимот во пресрет на 2017 година е да го задржи Валтери Ботас откако шпекулациите за заминување на финецот во Мерцедес станаа се посилни.
15.12.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Стофел откри дека новиот болид ќе биде агресивен
Дебитантот Стофел Вандорн откри дека Мекларенот со кој ќе се натпреварува следната година изгледал многу агресивно во однос на овогодинешниот, благодарение на новите аеродинамички правила кои стапуваат на сила.
15.12.2016, 14:57

ФОРМУЛА 1
Перез смета дека не го ценат
Според возачот на Форс Индија, Серхио Перез, тој ја имал својата најдобра сезона во Формула 1, но не чувствува дека ги добил заслугите кои му следувале.
14.12.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон имал одличен состанок со Тото Волф
Луис Хамилтон е убеден дека тој заедно со Мерцедес ќе бидат одлично партнерство за нови титули во 2017 година откако имал неверојатно добар состанок со Тото Волф во текот на викендот.
14.12.2016, 16:48

ФОРМУЛА 1
Вилијамс: Розберг секогаш беше достоен за шампион
Клер Вилијамс смета дека било прилично јасно уште од дебитантската сезона на Розберг во Формула 1 со тимот од Гроув во 2016 година, дека германецот го има тоа што е потребно за да биде светски шампион.
13.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Рено со најдобар агрегат во 2018-та
Сирил Абитебол изјави дека Рено цели кон изработка на најдобрата агрегатна единица во 2018 година.
13.12.2016, 16:01

ФОРМУЛА 1
Форс Индија до Рено: Чувајте ни го Нико
Помалку духовито, најголемиот сопственик и тимски шеф на Форс Индија, Доктор Виџеј Малиа, даде упатство на Рено со инструкции како да се однесуваат со неговиот пулен Нико Хулкенберг.
12.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хорнер смета дека Верстапен ќе биде уште повозбудлив
Кристијан Хорнер верува дека Макс Верстапен ќе биде уште повозбудлив во 2017 година доколку Ред Бул успеат да склопат конкурентен болид.
12.12.2016, 15:57

ФОРМУЛА 1
Оглас за тркач во Мерцедес: Кој е заинтересиран?
Тимот на Мерцедес во Формула 1 објави хумористичен оглас во страниците на британскиот Аутоспорт за празното место на тркачки возач.
09.12.2016, 17:00

ФОРМУЛА 1
Рикардо призна дека Макс го мотивирал
Даниел Рикардо призна дека пристигнувањето во Ред Бул и победата на Верстапен во Шпанија го мотивирало и го поттурнало во остатокот на 2016 година.
09.12.2016, 14:30

ФОРМУЛА 1
Мик Шумахер - Следниот јуниор на Мерцедес?
Младиот син на седумкратниот Формула 1 првак, Мик Шумахер е на прагот да стане следниот штитеник на Мерцедес и да влезе во нивната јуниорска академија.
07.12.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Маса би се вратил од пензија за Мерцедес
Иако Фелипе Маса во Монца објави дека годинава ќе биде негова последна во Формула 1, сепак “се пишмани“ изјавувајќи дека би се вратил доколку Мерцедес му го понудат местото на Нико Розберг.
07.12.2016, 16:35

ФОРМУЛА 1
Мекларен демантира дека Алонсо ќе си оди
Новиот извршен директор на Мекларен, Зек Браун демантира дека Фернандо Алонсо ќе си оди од Вокинг и ќе се приклучи кон Мерцедес.
06.12.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Булие и Еклстон клучни за враќање на Франција
Ерик Булие вели дека разговорите кој ги имал со Берни Еклстон биле клучни во враќањето на Француското Гранд При на календарот.
06.12.2016, 16:49

ФОРМУЛА 1
Монтоја се гледа себе си во Верстапен
Поранешниот возач на Вилијам и Мекларен, Хуан Пабло Монтоја се идентификува со Макс Верстапен, како возач и како еден вид одметник со агресивните маневри кои ги прави на патеката.
05.12.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Хелмут Марко очекува да се борат за две титули
Советникот во Ред Бул, Хелмут Марко, верува дека промената во Формула 1 правилата за следната година ќе му овозможи на неговиот тим да се бори за двете титули.
05.12.2016, 16:02

ФОРМУЛА 1
Соопштението на Розберг во целост
Соопштението на шампионот Розберг:
02.12.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Ексклузивно: Нико Розберг се повлекува
Нико Розберг официјално објави дека става крај на својата Формула 1 кариера, само 5 денови откако ја освои титулата Светски првак.
02.12.2016, 16:39

ФОРМУЛА 1
Магнусен го фали Рено
Последната трка за Кевин Магнусен во Рено заврши по само 5 кругови откако данецот беше удрен од позади во првиот круг. Иако имаше разочарувачки крај на сезоната, данецот ги фали сите од Рено за сработеното оваа година.
01.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Розберг: Го разбирам потегот на Луис
Новокрунисаниот Формула 1 шампион, Нико Розберг, го сподели своето мислење за тактиките на неговиот тимски колега и ривал, Луис Хамилтон, според кои британецот се обиде да го спречи Розберг во освојувањето на титулата.
01.12.2016, 15:31

ФОРМУЛА 1
Верстапен во одбрана на Хамилтон
Макс Верстапен признава дека и тој би ја искористил истата тактика како и Луис Хамилтон за време на Гранд При-то на Абу Даби, доколку Ред Бул биле во таква ситуација.
30.11.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Тестот заврши, Пирели се подготвуваат за 2017-та
Снабдувачот на пневматици во Формула 1, Пирели, заврши со својата планирана тест програма пред почетокот на наредната сезона, откако Мерцедес, Ферари и Ред Бул заедно излегоа на патеката Јас Марина во Абу Даби во текот на вчерашниот ден.
30.11.2016, 16:42

ФОРМУЛА 1
Клатенборн и Заубер задоволни од 2016-та
И покрај тоа што нивните возачи ја завршија трката за Голема Награда на Абу Даби на 15то и 16то место, тимот на Заубер ја постигнал целта за 2016 година, преку задржување на 10то место во генералниот пласман.
29.11.2016, 15:40

ФОРМУЛА 1
Ериксон: Ова беше напорна трка
Возачот на Заубер, Маркус Ериксон, ја заврши последната трка од сезоната, Големата Награда на Абу Даби, на 15то место и мора да се задоволи со 22ра позиција во генералниот пласман на возачи.
28.11.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Триумфот на Розберг низ бројки
Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, стана 33от возач кој ја освоил титулата Формула 1 Светски Шампион , по драматична и историска трка во Абу Даби...
28.11.2016, 15:45

ФОРМУЛА 1
Розберг е новиот Формула 1 шампион
Подиумот број 57 во кариерата беше доволен на Нико Розберг да му ја донесе светската Формула 1 титула со што германецот го повтори успехот на својот татко Кеке розберг и стана 33от Формула 1 првак во историјата.
28.11.2016, 08:30

ФОРМУЛА 1
Гутиерез потврди дека преговара со Заубер и Манор
Откако Естебан Гутиерез потврди дека следната година нема да биде дел од Хаас и дека има и други опции на гридот за него, најново од него е дека преговара со Заубер и Манор, а во врска со возачко место за следната година.
17.11.2016, 16:25

ФОРМУЛА 1
Магнусен сака да се врати долевањето на гориво
Кевин Магнусен има две крупни забелешки на сегашната Формула 1, најпрво тој сака да се врати долевањето гориво, но сака и да се стави крај на казните за излегување надвор од патеката.
16.11.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Мерцедес не е заинтересиран за спас на германското ГП
Мерцедес нема да го спаси учеството на Германското Гран При во 2017 година, изјави тимскиот шеф, Тото Волф, во Бразил.
16.11.2016, 16:25

ФОРМУЛА 1
Берни повтори дека Бразил и Германија се во опасност
Берни Еклстон изјави дека Бразил и Германија немаат гарантирано место за 2017 година и може да испаднат при кроењето на финалниот календар за следната сезона.
15.11.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Волф: Ова беше Верстапен шоу
Шефот на Мерцедес, Тото Волф ја именува трката во Бразил како “Шоуто на Макс Верстапен“ откако возачот на Ред Бул беше незапирлив последните 10тина кругови од трката.
15.11.2016, 15:43

ФОРМУЛА 1
Маса: чест е да се биде дел од овој свет
Фелипе Маса немаше план да го заврши своето последно Бразилско ГП во 48от круг со судар во заштитната ограда, но сепак имаше збогување за паметење, полно со емоции.
14.11.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Возач на денот: Макс Верстапен
Макс Верстапен по 8ми пат е прогласен за Возач на денот за феноменалното издание од Бразилското ГП.
14.11.2016, 15:48

ФОРМУЛА 1
Бразил, Т1: Првата рунда за Хамилтон
По 90 минути кружење по Хозе Карлос Паси автодромот во непосредна близина на Сао Паоло, актуелниот шампион, Луис Хамилтон, го постави најбрзото време на денот, додека Макс Верстапен со одличен круг, заостануваше само десетинка зад Британецот.
11.11.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Нова кацига за Луис Хамилтон инспирирана од Сена
Луис Хамилтон има нов дизајн на својата кацига, наменет само за Бразилското ГП, инспириран од легендарниот Аиртон Сена.
11.11.2016, 16:27

ФОРМУЛА 1
Волф: Окон е доказ дека талентот ги победува парите
Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека трансферот на Естебан Окон од Манор во Форс Индија е доказ дека талентот победува пред парите.
10.11.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Официјално: Палмер останува во Рено
25 годишниот британец Џулион Палмер кој своето Формула 1 деби го имаше во Австралија оваа година, ќе биде колега на Нико Хулкенберг во фабричкиот тим на Рено.
10.11.2016, 17:08

ФОРМУЛА 1
Матешич за откажувањето од Ф1 и Верстапен
Сопственикот на Ред Бул, Дитрих Матешич, истакна дека неговата компанија за енергетски пијалоци никогаш не размислувала сериозно за напуштање на Формула 1 минатата година и покрај јавните несогласувања со Рено.
09.11.2016, 20:00

ФОРМУЛА 1
Алонсо: Возачите не стануваат побавни со годините
Возачот на Мекларен Хонда, Фернандо Алонсо, смета дека вештините на Формула 1 возачите не се намалуваат во текот на нивната кариера и тие не стануваат побавни, но смета дека кариерата ја завршуваат поради желбата за помирен живот.
09.11.2016, 19:08

ФОРМУЛА 1
Ред Бул се жали за ограничувањата на патеката
Кристијан Хорнер и Даниел Рикардо веруваат дека Формула 1 може да најде друго решение со кое би ги спречила возачите да излегуваат надвор од патеката.
07.11.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Палмер: Мексико ми дава надеж за Бразил
Возачот на Рено, Џулион Палмер, вели дека формата на производителот во Мексико му дава надеж на тимот за добар резултат следниот викенд на Бразилското Гран При.
07.11.2016, 15:20

МОТОСПОРТ
Тенискиот ас во поинаква акција: Налбандијан ја измами смртта на рели во Аргентина
Поранешниот светски рекет број три, Давид Пабло Налбандијан кој во 2013 официјално и стави крај на својата тениска кариера минатиов викенд имаше страшен инцидент возејќи рели во својата родна Аргентина.
07.11.2016, 13:25

МОТОСПОРТ
Конечно нешто релевантно: Рос Браун за „ВВС“ ја откри состојбата на Шумахер!
Долгогодишниот технички директор и водечки инженер во Формула 1, Рос Браун, се обиде да испише ново поглавје на историјата во Формула 1 со Михаел Шумахер кога го повика во Мерцедес, но ниту тој, ниту Германецот не им се израдуваа на успесите со оваа германска фирма која што доминира во трките од 2014 година.
04.11.2016, 18:34

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум