АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФОРМУЛА 1
Батон: Не гледам причина зошто би го напуштил Мекларен
Џенсон Батон нема намера да го напушти тимот на Мекларен или пак да се пензионира од Формула 1 во наредните неколку години.
 

МОТОСПОРТ
Памела Андерсон со свој тим на Le Mans
Тркачкиот тим на познатата канаѓанка се вика Downforce 1...
26.03.2012, 15:36

МОТОСПОРТ
Хамилтон со пол-позиција
Луис Хамилтон и втората трка во шампионатот на Формула 1 ќе ја започне од пол-позицијата. Актуелниот Ф1-шампион Фетел во Малезија ќе стартува од петтата позиција.
24.03.2012, 15:56

РЕЛИ
Традиционално женско авто рели во Гази Баба
И годинава во организација на НВО Здружение на граѓани за безбедност во сообраќајот и АКК Примо рејсинг, а под покровителство на општина Гази Баба на 24 март - сабота на плоштадот во општина Гази Баба традиционално по осми пат ќе се одржи 8-мо мартовското женско авто рели.
23.03.2012, 11:20

ФОРМУЛА 1
Formula 1 кациги за 2012-та – која е најубава?
Освен заштитата, битен е и имиџот на возачот...
22.03.2012, 17:11

Мотоспорт
Луис Хамилтон со пол-позиција
Луис Хамилтон оствари најдобро време во квалификациите за пол-позицијата за трката за Големата Награда на Австралија, кои што донесоа низа изненадувања.
17.03.2012, 11:55

Мотоспорт
Батон и Шумахер најбрзи на слободните тренинзи
Во Мелбурн се одржаа првите два тренинзи, во пресрет на стартот на новата сезона во Формула 1. На нив најдобар впечаток остави легендата на овој спорт, Михаел Шумахер.
16.03.2012, 14:27

МОТОСПОРТ
Раиконен: Мислам дека сме силни, но првата трка ќе ја покаже вистината
Со Големата награда на Австралија, следниот викенд, ќе биде отворена новата сезона во Формула 1. Во оваа сезона се очекува и големиот "кам-бек" на Кими Раиконен.
13.03.2012, 09:05

РЕЛИ
Lotus ќе учестува на Европскиот шампионат во рели
Bernardo Sousa е возачот на болидот Lotus Exige R-GT...
08.03.2012, 13:01

ФОРМУЛА 1
Шумахер и Розберг возат на струја
За запознавањее со патеката пред секој гран при викенд, особено н апочетокот на сезоната или онаму каде с еизвршени некои корекции Ф1 возачите често минуваат пеш или ја возат со велосипед.
07.03.2012, 17:06

ПЕНЗИЈА
Баричело не планира да се пензионира, па ќе вози Indycar
Еден од ветераните во Формула 1, Бразилецот Рубенс Баричело откако го загуби возачкото место во тимот на Williams, сепак не реши да оди во пензија, туку да остане на жешкиот асфалт, овојпат како дел од серијата Indycar.
07.03.2012, 17:03

МОТОСПОРТ
Еклстоун ја укинува ГН на Австралија
Ако може да му се верува на Еклстоун, водечкиот човек на Формула 1, трката за ГН на Австралија од 2015. година, ќе замине во историјата.
01.03.2012, 15:19

МОТОСПОРТ
Страшен судар на поранешниот Ф1-возач
На овогодинешната НАСКАР трка "Daytona 500", не недостасуваа возбудувања. Најголемото дефинитивно го приредил, поранешниот Ф1-возач, Хуан Пабло Монтоја, кој се судрил во камион полн со гориво, предизвикувајќи, ескплозија и пожар.
28.02.2012, 13:17

Мотоспорт
Трагична смрт на еден од најперспективните мотоциклисти!!!
Австралискиот мотоциклист Оскар МекИнтри, го загуби својот живот во трагична несреќа, која се случи денес, на најпознатата австралиска патека, "Phillips Island".
25.02.2012, 19:11

ФОРМУЛА 1
Ред бул со нов болид, а стари амбиции
Светскиот првак во Формула 1, екипата на Red Bull го претстави својот болид во базата во Милтон Кејнс, новиот RB8 болид за претстојната сезона, каде останува истиот возачки кадар, Себастијан Фетел и Марк Вебер.
10.02.2012, 10:49

ХОНДА ВО ИГРА
Honda влегува во WTCC
Honda од наредната година ќе учествува на WTCC (World Touring Car Championship), FIA натпреварување на возила кои задоволуваат стрикно дефинирани услови, кои се во масовно производство и имаат повеќе од 4 седишта...
07.02.2012, 17:12

ФОРМУЛА 1
McLaren го претстави новиот болид
Во технолошкиот центар на McLaren; британскиот Ф1 тим го промовираше новиот болид и ги повтори истите цели што ги им анеколку сезони по ред, освојување на титулата.
05.02.2012, 20:29

ФОРМУЛА 1
Патрик Хед замина од Формула 1 и од Williams
По 34 години работа во тимот на Williams, Патрик Хед се повлекува од светот на Формула 1.
04.01.2012, 15:35

Прва ... 22232425
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум