АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФОРМУЛА 1
Инженерот на Михаел и Кими во Рено
Крис Даер, познат како поранешен инженер на Михаел Шумахер и Кими Раиконен во Ферари се враќа во Формула 1 по 5-годишна пауза.
 

МОТО ГП
Официјализиран "разводот" меѓу Роси и Маркез
Последиците од големиот инцидент во кој учествуваа Валентино Роси и Марк Маркез на минатогодишната трка во Малезија се и тоа како актуелни и на стартот на тестирањата во пресрет на новата Мото ГП сезона, на кои и двајцата возачи продолжуваат со својот крајно игнорантски однос и избегнување на меѓусебна блиска средба.
08.02.2016, 14:40

ФОРМУЛА 1
Васур: 2016 е вистински момент за мој влез во Ф1
Најновиот тимски шеф во спортот, Фредерик Васур од Рено, вели дека 2016 година е вистинско време за негово влегување во светот на Формула 1.
05.02.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Прост: Тешка година за Рено
Повеќекратниот светски шампион во Формула 1, французинот Алан Прост ги намали надежите на тимот Рено по враќањето во спортот. Тој е амбасадор на францускиот производител одкако Рено го купи тимот Лотус.
05.02.2016, 15:54

ФОРМУЛА 1
Поранешниот шеф на Ферари откри лоши вести за здравствената состојба на Шумахер
Поранешниот претседател на Ферари, Лука Ди Монтеѕемоло им се обрати на новинарите со вести за состојбата на Формула 1 легендата Михаел Шумахер.
05.02.2016, 09:10

ФОРМУЛА 1
Магнусен едвај чека да им се одмазди на Мекларен
Кевин Магнусен го опишува договорот во последен момент за неговото враќање во Формула 1 со Рено како неверојатно чувство.
04.02.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Рено им ветува еднаквост на Ред Бул
ено му ветува на Ред Бул еднаквост во моторите кои ќе ги користи фабричкиот тим во 2016 година.
04.02.2016, 15:41

ФОРМУЛА 1
Субрата Рој од затвор ќе ги продава акциите во Форс Индија
Партнерот во Форс Индија, Сахара ќе ги продаваат своите акции во Ф1 тимот како дел од обидите да соберат пари и да го ослободат својот основач Субрата Рој кој во моментов е во затвор.
03.02.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Верстапен: Новиот болид е 1 секунда побрз
Новиот болид на Торо Росо е цела секунда по круг побрз од неговиот претходник во 2015 година. Тимот во сопственост на Ред Бул од Рено се врати на агрегатни единици снабдени од Ферари за новата сезона.
03.02.2016, 14:54

ФОРМУЛА 1
Хулкенберг е гладен за подиуми во 2016-та
Нико Хулкенберг сака 2016 година да биде неговата најдобра сезона во Формула 1 и за таа цел сака да биде во позиција да напаѓа кон подобар пласман.
02.02.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Квјат: Враќање на врвот на подиумот е најважно
Возачот на Ред Бул, Даниил Квјат, се надева дека тимот ќе биде подобар во 2016 година и покрај пред-сезонскиот песимизам во екипата.
02.02.2016, 16:41

МОТО ГП
За малку голема трагедија на Мото ГП тестирањeтo: Баз падна при брзина од 290 км/ч
Светски познатите мотициклисти вчера ги започнаа тестирањата за новата сезона во Мото ГП шампионатот, а ако првиот ден мина во знакот на шампионот Хорхе Лоренцо кој доминираше во текот на целата сесија, денеска сите на стазата во Сепанг се молеа за Лорис Баз кој имаше страшен пад при брзина од 290 километри на час.
02.02.2016, 14:19

ФОРМУЛА 1
Торо Росо нема да ги притиска возачите
Франц Тост предупреди дека нема да го држи притисокот врз своите возачи на почетокот на новата сезона за да избегне проблеми втора година за ред.
01.02.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Вилијамс го сонуваат Ред Бул и Силверстон
Во Вилијамс се свесни дека да се доближат до Мерцедес и Ферари ќе биде огромен успех за нив, но уште подобро би било да успеат да ги задржат моќните Ред Бул зад себе, откако 2015 година ја завршија на 3то место во поредокот.
29.01.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Бергер: Алонсо не е веќе најдобар
Минатата година се промени сликата за еден од најдобрите возачи во Формула 1. Тоа е тврдењето на Герхард Бергер. Откако се префрли од Ферари во Мекларен Хонда, шпанецот Фернандо Алонсо се уште се сметаше за еден од најдобрите возачи на гридот.
29.01.2016, 16:41

ФОРМУЛА 1
Вебер: Себ најдобар, Малдонадо најлош
Марк Вебер, поранешниот возач на Ред Бул, го откри својот избор за најдобар и најлош возач на денешниот Ф1 грид.
28.01.2016, 17:10

ФОРМУЛА 1
Пирели го одбиле Мерцедес за тестирање
Пирели ја одбиле понудата на Мерцедес да се тестира со шампионскиот болид за време на дводневниот тест за пневматици за влажно време, кој на почетокот на неделава се одржа во Франција.
28.01.2016, 14:45

ФОРМУЛА 1
Пол Рикар е подготвен за трка
Шефот на француската патека Пол Рикар, Стефан Клер, не ја отфрла можноста во иднина да бидат домаќини на возобновеното Француско ГП. Изминатите два дена, на патеката се организираше тестот на пневматици за дожд, спроведен од страна на Пирели.
27.01.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Пирели со информации во живо на трките
Од компанијата добавувач на гуми во Формула 1, Пирели, велат дека работат заедно со шефовите на Формула 1 за да осигураат гледачите во иднина да имаат увид во стратегијата со пневматиците во текот на трката.
27.01.2016, 15:38

ФОРМУЛА 1
Капито воодушевен од Алонсо
Пред стартот на своето патешествие во Вокинг, новиот Главен извршен директор на Формула 1 екипата, Јост Капито, смета дека Фернандо Алонсо е најдобриот возач во Формула 1.
26.01.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Ериксон сака ризик од Заубер
Маркус Ериксон вели дека Заубер треба многу повеќе да ризикува и да го зголеми буџетот со цел да напредува на гридот.
26.01.2016, 16:12

ФОРМУЛА 1
Мерцедес ја менува тимската структура
Според Тото Волф, Мерцедес размислува да ја промени структурата на својата Формула 1 екипа со цел да може да поднесе календар од 21 трка.
25.01.2016, 19:10

ФОРМУЛА 1
Возачите сакаат затворени кокпити и поголеми брзини
Формула 1 возачите се согласија дека спортот треба да имплементира подобра заштита на кокпитите за 2017 година. Претседателот на Асоцијацијата на возачите (Grand Prix Drivers’ Association GPDA), Алекс Вурц, даде своја изјава за ББЦ.
25.01.2016, 16:19

ФОРМУЛА 1
Квалификации во Баку – Старт на Ле Ман
Квалификациите на првото Европско ГП во Азербејџан ќе се одржуваат во исто време со стартот на легендарната трка 24 часа Ле Ман.
22.01.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Вилнев: Ф1 треба да биде глупава и луда
Светскиот шампион од 1997 година, Жак Вилнев, вели спортот премногу се труди да биде нешто што не е и дека треба да се насочи да биде “глупав“ и “луд“.
22.01.2016, 15:57

ФОРМУЛА 1
Капито не можел да каже „не" на Мекларен
Поранешниот шеф на Фолксваген моторспорт, а сега дел од високиот менаџмент во Мекларен, Јост Капито, изјави дека не смеел да ја пропушти шансата да работи во Вокинг.
21.01.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Сутил повеќе не е резервист во Вилијамс
Адриан Сутил нема да продолжи да ја извршува улогата на резервен возач во Вилијамс во 2016 година и по се изгледа ќе ја продолжи својата кариаера во друга тркачка серија, како ВЕЦ, ДТМ или Јапонската СуперГТ.
21.01.2016, 15:33

ФОРМУЛА 1
В6 моторите остануваат до 2020
Формула 1 производителите се согласија да ја намалат цената на моторите и воедно да гарантираат дека ниеден тим нема да остане без мотор во замена за задржување на В6 турбо моторите до 2020 година.
20.01.2016, 20:10

ФОРМУЛА 1
Вилијамс ФВ38 е најголема еволуција досега
Роб Смедли од Вилијамс им вети на своите возачи дека новиот болид ќе биде најголема еволуција досега.
20.01.2016, 17:57

МОТОСПОРТ
Peugeot 2008 убедлив победник на Dakar Rally!
Фрнацускиот производител ја потврди доминацијата на најтешкото рели во светот - нивниот 2008 со погон само на предните тркала се покажа како најбрз и најиздржлив на натпреварот...
20.01.2016, 16:35

ФОРМУЛА 1
Гасли сака во Торо Росо догодина
Пјер Гасли се надева на место во Торо Росо следната година. 19 годишниот возач кој е под договор со Ред Бул, се смета за најперспективен производ на нивната Академија, кој сеуште нема место во Формула 1.
15.01.2016, 18:10

ФОРМУЛА 1
Номинирани гуми и за Русија – ултрасофт извиси
Пирели ги објави трите компоненти кои ќе ги користи за викендот во Русија, четврта трка во Формула 1 сезоната 2016. Италијанците ќе донесат суперсофт, софт и медиум компонента.
15.01.2016, 15:45

ФОРМУЛА 1
Ферари: Ако Ф1 сака ефтини мотори, тие нека ги купат
Нештата стануваат помалку нервозни околу промените во моторите и регулативата за 2017 година кои треба да се донесат при крајот на овој месец. Тимовите, заедно со ФИА и ФОМ се согласија да го стават во фиока концептот на алтернативни мотори и сите заедно да донесат решенија за намалување на цената на моторите.
12.01.2016, 17:10

ФОРМУЛА 1
Буџетот е најголемата пречка за Форс Индија
Извршниот оперативен директор на Форс Индија, Отмар Зафнауер, вели дека тимот има структура со која можат да се борат на челото на гридот, но дополнителни финансиски средства се потребни за постигнување на таа цел.
12.01.2016, 15:08

ФОРМУЛА 1
Пирели ќе тестира гуми за дожд на Пол Рикар
Француската патека Пол Рикар ќе биде домаќин на дводневен тест на пневматиците за дожд на Пирели, потврдија Италијанците денеска.
11.01.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Хакинен смета дека Розберг ќе биде шампион
Според двократниот светски Формула 1 првак, Мика Хакинен, Нико Розберг ќе биде следниот Формула 1 првак. Тој смета дека Германецот не смее да биде отпишан по двете едно по друго титули на Луис Хамилтон.
11.01.2016, 16:13

ФОРМУЛА 1
Ботас со пофалби до Ферари и Мерцедес
Валтери Ботас инсистира дека не е “во облаци“ со помислата дека може да стане дел од Ферари.
08.01.2016, 17:41

ФОРМУЛА 1
Нирбургринг се враќа во 2017?
Нирбургринг не се откажува од можноста за враќање во Формула 1 календарот во 2017 година.
08.01.2016, 13:50

ФОРМУЛА 1
Според Хорнер, Јануари e критичен за Ф1
Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер вели дека Формула 1 излегува од кратките божиќни празници и забрзано се движи во јануарскиот дел од зимските подготовки, кој, според него, ќе биде многу критичен за иднината на спортот.
05.01.2016, 19:30

ФОРМУЛА 1
Хорнер не очекува моментален прогрес
Кристијан Хорнер, тимскиот шеф на Ред Бул, не очекува моментален прогрес на тимот во текот на почетокот на Формула 1 сезоната во 2016 година.
05.01.2016, 15:08

ФОРМУЛА 1
Алонсо со големи очекувања
Фернандо Алонсо верува дека доколку логичните решенија спроведени од Мекларен функционираат, тимот во 2016 година би можел да има драстично подобрени резултати.
04.01.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
5 клучни фактори ќе ја оформат новата сезона
Веселбата од Новогодишните празници е се уште свежа, но новата Формула 1 сезона е се поблиску и поблиску.
04.01.2016, 16:44

ФОРМУЛА 1
Маркионе: Ферари може и без Ф1
Претседателот на Ферари, Серџо Маркионе, упати закана дека италијанскиот производител може да бара нови алтернативи за промоција на својот престижен бренд, доколку тие решат да ја напуштат Формула 1.
30.12.2015, 18:35

ФОРМУЛА 1
Њуи не исклучува други серии
Легендарниот дизајнер, Адријан Њуи,вели дека за него ЛМП1 категоријата од Светскиот Ендјуранс Шампионат е интересна опција за во иднина, но целосно е посветен на Ред Бул.
30.12.2015, 14:53

МОТОСПОРТ
Роси му одговори на Лоренцо: За тебе сум Федерер!
Деветкратниот светски шампион во брзински мотоциклизам, Валентино Роси, се уште верува дека има потенцијал да се натпреварува во на највисоко ниво во Мото ГП класата со помладите и докажано талентирани возачи.
29.12.2015, 23:44

ФОРМУЛА 1
Мерцедес предупреди за потенцијалот на Ферари
еизвршниот претседател на Мерцедес, Ники Лауда, предупреди дека нивни најголем конкурент е Ферари и дека италијанците имаат огромен потенцијал за развој ан болидот во 2016 година.
29.12.2015, 17:10

ФОРМУЛА 1
Волф никогаш не би го отпишал Ред Бул
Шефот на Мерцедес Моторспорт, Тото Волф, никогаш не би го отпишал Ред Бул и смета дека екипата е во процес на повторна изградба со цел да се врати на врвот во Формула 1.
29.12.2015, 15:03

ФОРМУЛА 1
Магнусен за 2014, Батон, Мекларен…
Кевинг Магнусен беше отпуштен од Мекларен во текот на годинава, но данецот, кој беше редовен возач на екипата во 2014 година, имаше одличен старт на сезоната со подиум во Мелбурн и силен прв дел од истата.
28.12.2015, 19:10

ФОРМУЛА 1
Верстапен сака 100 поени
Откако на почетокот на месецов, Макс Верстапен си постави јасна цел, подиум во 2016 година, деновиве тој излезе со уште поконкретна изјава околу достигнувањата кои ги планира за следната Формула 1 сезона.
28.12.2015, 15:48

ФОРМУЛА 1
Волф: Идејата за независен мотор нема смисла
Тото Волф не е љубител на идејата за независен мотор во Формула 1, велејќи дека таквиот пристап го уназадува спортот.
25.12.2015, 19:10

ФОРМУЛА 1
Берни без новости околу Остин
Берни Еклстон е во дилема околу одржувањето на Американското ГП следната година.
25.12.2015, 14:53

ФОРМУЛА 1
Официјално: Астон Мартин не влегува во Ф1
По завршувањето на Формула 1 сезоната, се интензивираа преговорите помеѓу Астон Мартин и Форс Индија за соработка која вклучуваше и ребрендирање на екипата.
24.12.2015, 19:10

ФОРМУЛА 1
Кими ужива во Божиќните празници, но мисли на 2016
Кими Раиконен, возачот за чија иднина секојдневно се пишуваше кон средината на сезоната, вели дека ужива во Божиќните празници, но во мислите ја има следната сезона. Финецот смета дека изминатава сезона била различна во однос на атмосверата во Скудерија.
24.12.2015, 16:11

ФОРМУЛА 1
Алисон бара да не се занемари претекнувањето
Техничкиот директор на Ферари, Џејмс Алисон, предупреди дека новите правила планирани за 2017 година, мора да имаат влијание врз претекнувањето.
23.12.2015, 18:10

ФОРМУЛА 1
Гутиерез благодарен на Ферари
По една година помината како резервен возач и тестер во Маранело, Естебан Гутиерез почнува нова авантура во Хаас, но смета дека 2015 година била посебна за него и е благодарен на Скудерија за укажаната можност.
23.12.2015, 15:00

ФОРМУЛА 1
Њуи се плаши од Хонда и Торо Росо
Шефот на техничкиот оддел во Ред Бул, Адријан Њуи, смета дека Хонда може многу да се подобри во 2016 година и дури да биде закана за “неговите“ Ред Бул.
22.12.2015, 20:10

ФОРМУЛА 1
Сепанг 3 месеци затворен
Домаќинот на трката за Големата награда на Малезија, Автодромот Сепанг ќе биде затворен 3 месеци поради поправки и реновирање пред трката во Формула 1 во 2016 година.
22.12.2015, 17:39

ФОРМУЛА 1
Магнусен не се откажува
Поранешниот штитеник на Мекларен, Кевин Магнусен, кому му беше врачен отказ од тимот на денот на својот роденден, не се откажува од Формула 1.
21.12.2015, 19:10

ФОРМУЛА 1
Стивенс сигурен дека ќе вози за Манор
Вил Стивенс вели дека е 100% сигурен дека следната година ќе има мество во Манор.
21.12.2015, 17:02

ФОРМУЛА 1
Алонсо сака поголеми мотори
Фернандо Алонсо изјави дека останува во Формула 1 независно од формата на неговиот тим и правецот во кој се движи спортот.
18.12.2015, 19:10

Прва ... 78910111213 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум