АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФУДБАЛ
И Гигс ја призна грешката: Не очекував Ибрахимовиќ да игра на ваков начин, тоа што го прави…
Златан Ибрахимовиќ минатото лето потпиша за Манчестер Јунајтед што се покажа како полн погодок за клубот од „Олд Трафорд“ за кого сезонава е прв стрелец со 24 постигнати голови во сите конкуренции.
 

ФУДБАЛ
Аргентинскиот селектор објасни зошто Меси не го прослави голот за победа против Леганес
Барселона со доста мака и со гол во 90 минута од пенал го победи Леганес во неделниот меч од шпанската Примера. Двата гола за каталонците беа дело на Лионел Меси, но истите тој не ги прослави со што се крена прашина во шпанската јавност.
21.02.2017, 12:55

ФУДБАЛ
Голманот на Сатон стана хит со јадењето пита за време на мечот со Арсенал, но го налути тренерот на англискиот нисколигаш
Сатон се прикажа во навистина пристојно светло и загуби навистина достојно од премиерлигашот Арсенал во осминафиналето на ФА купот (0:2), но сепак овој натпревар се најде посебно во фокусот на сите светски медиуми поради потегот кој го изведе резервниот голман на англискиот петтолигаш.
21.02.2017, 11:47

ФУДБАЛ
Најскапите фудбалери од секоја возраст - од 14 до 40 години
Британски „токспорт“ повторни ни понуди видео со специфична фудбалски содржина, односно овој пат се реши да достави листа од најскапите играчи од секоја возраст од 14 до 40 години.
21.02.2017, 11:45

ФУДБАЛ
Заборавениот Волкот го упропасти капитенскиот ритуал пред стартот на мечот со Сатон, судијата Оливер му фаќаше сеир
Тио Волкот постигна еден од двата погодоци на Арсенал на гостувањето кај нисколигашот Сатон во осминафиналето на ФА купот, но покрај ова, брзоногиот крилен напаѓач на „топчиите“ ќе го памети овој натпревар и по еден голем кикс кој го направи уште пред стартот на мечот.
21.02.2017, 11:44

ФУДБАЛ
Изборот се стесни: Барселона издвои двајца играчи како главни мети за најранливата позиција во тимот
Алеиш Видал пред десетина дена заработи исклучително тешка повреда на зглобот поради која ќе го пропушти останатиот дел од сезоната, а неговата тешка скршеница дојде во најлошо можно време со оглед на тоа што конечно почна да игра под водство на Луис Енрике.
21.02.2017, 11:28

ФУДБАЛ
Петнаесет фудбалски асови кои не се поднесуваат
Одредени фудбалски имиња за време на нивните кариери, па и по завршување на истите имаат (имале) недоразбирање, препирки со нивни колеги поради разни причина, па во јавноста често се пишува дека се во „војна“, дека не се поднесуваат, дека се мразат…
21.02.2017, 11:27

ФУДБАЛ
Шалке ќе го откупи договорот на Конопљанка
Бундеслигашот Шалке по завршувањето на сезоната планира да го откупи од Севилја договорот на Јевхен Конопљанка.
21.02.2017, 10:53

ФУДБАЛ
Бонучи казнет поради кавга со Алегри
Иако се мислеше дека се ќе помине незабележано, сепак челниците на Јувентус одлучија да го казнат Бонучи.
21.02.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Перез го напушта Арсенал поради Венгер
Агентот на Перез, Родриго Фернандез Ловел истакна дека неговиот клиент со Арсен Венгер едноставно не може да работи.
21.02.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Барселона е на потег: Иниеста на теренот го препозна својот наследник!
Андрес Иниеста иако има 32 години е еден од најважните играчи на Барселона, па кога тој не е во форма или е отсутен и каталонците се мачат.
20.02.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Најава за трансфер: Кој не би сакал да игра за Реал, тоа е најголемиот клуб на светот!
Реал Мадрид е еден од најголемите клубови на светот и со него нормално се поврзуваат најголемите играчи.
20.02.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Затоа Германците се супер сила: Нашите играчи мораат да бидат подобри од Меси и Роналдо
Германија е голема сила во спортот, особено во фудбалот каде од 2014 година е актуелен светски шампион.
20.02.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Дани Алвеш: Челниците на Барселона се непристојни и неблагодарни
Десниот бек на Јувентус, Дани Алвеш, го критикуваше раководството на својот поранешен клуб Барселона, со зборовите дека „немаат никаков однос кон играчите“.
20.02.2017, 14:43

ФУДБАЛ
Се крчка ли трансфер: Премиерлигаш го мерка Несторовски!
Македонскиот репрезентативен напаѓач, Илија Несторовски одлично се снајде во својата прва сезона на Апенините во Палермо, а со тоа ги натера голем број на тимови да размислуваат за него ангажан.
20.02.2017, 13:19

ФУДБАЛ
Енрике „удри“ по навивачите: Мене можат да ме исвиркуваат, но тоа да им го прават на играчите…
Барселона со доста мака, со гол во 90 минута дојде до победа од 2-1 на вчерашниот првенствен натпревар против Леганес со што се врати на позицијата број два и остана во игра за одбрана на титулата.
20.02.2017, 12:12

ФУДБАЛ
Дали Меси неправилно го изведе пеналот?
Барселона синоќа славеше против Леганес со 2:1 со голот на Лионел Меси во самиот финиш на натпреварот.
20.02.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Расплаканиот Кваљарела ја трогна цела Италија: Преживеав пекол во изминатите шест години, тоа што ми се случи не му го посакувам на никому!
Фабио Кваљарела беше најзаслужен за бодот кој го освои Сампдорија на мечот против Каљари (1:1), но сепак целокупната италијанска спортска јавност во изминативе 10-тина часа не зборува за погодокот кој го постигна поранешниот репрезентативец на „аѕурите“ од едноставна причина што напаѓачот го даде најемотивното интервју во својата кариера.
20.02.2017, 10:20

ФУДБАЛ
Реакцијата на Меси по победничкиот гол против Леганес најдобро ја опиша лошата ситуација на „Камп Ноу“
Барселона одигра навистина бледо изминатава вечер и само благодарение на среќата и упорноста на Нејмар кој се избори за пенал, стигна до победа против екипата на Леганес, а дека имаше навистина негативен набој на емоции на „Камп Ноу“ во текот на сите 90 минути најдобро ни опишува реакцијата која ја имаше Лионел Меси по победничкиот гол кој го постигна за 2:1.
20.02.2017, 10:16

ФУДБАЛ
Големи фудбалски имиња кои се легенди на повеќе од еден тим
Во денешниот фудбал се поретко имаме примери на играчи кои целата своја кариера ја минуваат во еден клуб, се вистински легенди кои навивачите го чувствуваат како свој фудбалски бог.
20.02.2017, 10:14

ФУДБАЛ
Иниеста откри зошто игра далеку под нивото и го вклучи алармот во Барса
Андрес Иниеста одигра далеку под својот просек на натпреварот против ПСЖ на кој Барселона доживеа дебакл на „Паркот на принцовите“, а колку големиот фудбалски маестро е важен за играта на каталонскиот гигант ни докажа на вчерашниот меч против Леганес на кој влезе во последните 10 минути за да се спаси нова катастрофална ноќ во рок од само неколку дена.
20.02.2017, 10:12

ФУДБАЛ
Топ 10 фудбалски легенди кои својата кариера ја завршиле на друга локација
Дел од заштитните лица, икони на некој големи клубови поради одредени причини ги завршиле своите кариери на друга локација, а не во тимот во кој се изградиле и го минале најголемиот дел од фудбалскиот живот.
20.02.2017, 10:11

ФУДБАЛ
Раниери бара замена за Варди...
Првиот напаѓач во екипата на Клаудио Раниери, Џејми Варди има многу лоша сезона за разлика од претходната.
20.02.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Пандев доби нов тренер, Мандорлини го наследи Јуриќ
Горан Јуриќ, по дебаклот во Пескара, повеќе не е тренер на Џенова. По натпреварот група од околу 300 навивачи го нападнаа клупскиот автобус со јајца, а играчите и стручниот штаб вербално ги нападнаа.
20.02.2017, 09:59

ФУДБАЛ
Расисти вербално напаѓаа играч на Партизан
Расистички инцидент го обележа натпреварот од првото пролетно коло во првенството на Србија помеѓу Рад и Партизан (0:1). Домашните навивачи во текот на целиот меч со мајмунски крици го навредувале Бразилецот од редовите на Партизан. Тој на крајот со солзи во очите го напушти теренот.
20.02.2017, 09:58

ФУДБАЛ
Барселона славеше против аутсајдерот Леганес во финишот од мечот
После дебаклот против ПСЖ, Барселона синоќа се очекуваше со леснотија да ги залечи раните против аутсајдерот Леганес.
20.02.2017, 09:10

ФУДБАЛ
На повидок судиска криза во Премиер лигата: Уште еден врвен англиски арбитар пред заминување
Марк Клатенбург ја шокираше англиската спортска јавност и првите луѓе на англискиот фудбал откако одлучи да ја напушти Премиер лигата за да преземе важна функција во фудбалската федерација на Саудиска Арабија, но како што информираат влијателните медиуми од Островот, ова може да биде само еден од ударите со кој ќе се соочат првите луѓе на англискиот фудбал.
18.02.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Гвардиола одговори какви се шансите да го наследи Луис Енрике во Барселона
Барселона доживеа навистина тежок пораз од ПСЖ во првиот осминафинален дуел во Лигата на шампионите, а покрај тоа што епилогот на натпреварот во Париз (4:0) донесе многу критики за големите ѕвезди на овој тим, посебен притисок се изврши врз Луис Енрике и неговата работа.
18.02.2017, 16:00

ФУДБАЛ
15 години подоцна: Роналдо откри што се крие зад неговата најлуда фризура која беше хит на СП
Луис Назарио Де Лима Роналдо беше херојот на Бразил во големото финале на СП во 2002 година во кое „кариоките“ ја совладаа Германија со 2:0, но покрај двата исклучително важни гола кои му ги даде на Оливер Кан, феноменалниот напаѓач остави длабока трага на мундијалот во Кореа и Јапонија и со својата неверојатно луда фризура која стана хит во цел свет.
18.02.2017, 12:31

ФУДБАЛ
Несторовски го тестираше Буфон со одличен удар од мртов агол, Џиџи одлично одговори
Сосема очекувано, Палермо едноставно не можеше да се носи со италијанскиот првак Јувентус во првиот натпревар од 25-то коло во Серија А, а конечниот резултат 4:1 е најдобра отслика за тоа каков беше распоредот на силите на теренот.
18.02.2017, 12:30

ФУДБАЛ
Давид Луиз со урнебесен боречки зафат го патосираше репортерот и стана хит на интернет
Давид Луиз е еден од најважните играчи во системот на Антонио Конте, а според тоа што може да се види од последниот тренинг, исто така е иден од играчите кои се задолжени за опуштање на атмосферата и предизвикување забава во тимот.
18.02.2017, 12:28

ФУДБАЛ
Рио го следи „избрканиот“ талент на Манчестер: Фердинанд со изненадувачки трансфер совет до Јунајтед
Рио Фердинанд будно ги следи сите случувања во Премиер лигата, но секако, секогаш фокусот посебно го става на неговиот омилен клуб Манчестер Јунајтед.
18.02.2017, 12:27

ФУДБАЛ
Суарез: Барселона има шанса да испише историја против ПСЖ
Барселона доживеа вистинска катастрофа на гостувањето кај ПСЖ во првата осминафинална средба во Лигата на шампионите со што шансите си ги сведе на минимум за пласман во следната фаза.
18.02.2017, 12:25

ФУДБАЛ
Илчо Ѓорѓиоски доби нов четиригодишен мандат: Чест е да се бориме за македонскиот фудбал како што тоа некогаш го правевме на теренот!
Македонскта фудбалска федерација ова утро го одржа закажаното собрание, а на истото максимална доверба од членовите доби Илчо Ѓорѓиоски кој едногласно беше реизбран за претседател на македонската куќа на фудбалот со нов четиригодишен мандат.
18.02.2017, 12:24

ФУДБАЛ
Гранада стана првиот клуб во Шпанија кој на терен изведе играчи од 11 земји
Фудбалерите на Гранада со 4-1 (3-0) го совладаа Бетис, но овој натпревар ќе влезе во аналите на шпанскиот фудбал поради тоа што првпат еден клуб изведе на теренoт играчи од 11 различни земји забележа шпанскиот спортски весник Marca.
18.02.2017, 11:53

ФУДБАЛ
Роналдо до Касемиро: Ако постигна еден еврогол, не значи дека…
Бразилецот Касемиро ги освои срцата на фудбалските фанови на „Сантијаго Бернабеу“ со маестралниот волеј погодок кој го постигна на осминафиналниот дуел со Наполи во Лигата на шампионите, а овој мајсторски погодок на играчот за врска беше главна тема и на денешниот тренинг на Реал поради Кристијано Роналдо.
17.02.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Гвардиола со совет до Луис Енрике и играчите на Барселона по болниот пораз од ПСЖ
Барселона претрпе навистина тежок и болен пораз од ПСЖ на гостувањето на „Паркот на принцовите“, но иако шансите за пласман во наредната рунда сега се повеќе од минимални, сепак еден од оние кои сметаат дека фудбалерите на Барса можат да направат пресврт во оваа тешка ситуација е Пеп Гвардиола.
17.02.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Жестокиот инцидент со голема ѕвезда во Премиер лигата е главна причина за заминувањето на Клатенбург
Марк Клатенбург донесе конечна одлука да и го заврти грбот на Премиер лигата и да направи трансфер во федерацијата на Саудиска Арабија каде ќе ја има улогата шеф на судиите во оваа земја, а бидејќи ваквиот негов потег комплетно ги шокираше и влијателните англиски таблоиди, сега истите на големо ја пренесуваат веста во која се посочува една од главните причини за неговото заминување.
17.02.2017, 19:30

ФУДБАЛ
Венгер: Алексис замина во Барселона поради проблемите кои ги има
Арсен Венгер ова утро ја одржа прес-конференцијата во пресрет на ФА куп пресметката со нисколигашот Сатон, па како што можеше да се очекува, најпоставувано прашање на искусниот француски стручњак беше она поврзано за неговата иднина по дебаклот кој го претрпе Арсенал на гостувањето кај Баерн Минхен.
17.02.2017, 18:47

ФУДБАЛ
Копачките се виновни за повредата на Хесус?
Новата ѕвезда на Манчестер Сити, младиот Бразилец Габриел Хесус предвреме ја заврши сезоната поради незгодна повреда.
17.02.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Санчез веќе пронашол нов клуб?
Според англиските медиуми, голема е веројатноста Алексис Санчез да ја напушти екипата на Арсенал во летниот преоден рок.
17.02.2017, 16:00

ФУДБАЛ
Ибрахимовиќ се пронајде во еден лик: Јас сум како Индијана Џонс
Погодоците отсекогаш биле одлика за неверојатниот голгетер Златан Ибрахимовиќ, а дека феноменалниот шведски напаѓач и натаму игра во врвна форма и на 35 години најдобри ни отсликуваат бројките кои се поврзани за него.
17.02.2017, 14:15

ФУДБАЛ
Хамес: Сакам уште многу години да бидам во Реал
Хамес Родригез ги дематира шпекулациите, дека поради статусот кој го има во Реал, по завршувањето на сезоната ќе го напушти „Сантијаго Бернабеу“.
17.02.2017, 13:44

ФУДБАЛ
Саки: Умре кралот од Каталонија, сега некој друг тим владее во Европа!
Ариго Саки секогаш ќе важи за еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот со оглед на неверојатните успеси кои ги оствари како предводник на Милан во деведесеттите години на минатиот век, а иако сега веќе извесно време е дистанциран од работата која му донесе светска слава, легендарниот италијански стручњак повремено се наоѓа во центарот на вниманието поради изјавите кои ги дава за домашните медиуми.
17.02.2017, 13:18

ФУДБАЛ
Венгер: И да заминам Арсенал нема да победува на секој меч
Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, во првото појавување пред англиските медиуми по дебаклот против Баерн во Лигата на шампионите, рекола дека најдоцна за два месеци ќе реши што ќе прави со својата кариера. Тој најави дека нема да се пензионира, а доколку не остане во Арсенал тогаш ќе се пресели во некој друг клуб.
17.02.2017, 13:12

ФУДБАЛ
Скандал во Шпанија: Тројца играчи добиле 650.000 евра за да наместат натпревар
Тројца поранешни фудбалери на Бетис Амаја Каразо, Џорди Фигерас и Чави Торес се обвинети дека примиле поткуп од 650.000 евра за да местат натпревари и дека намерно загубиле од Осасуна во последното коло во Примера, во сезоната 2013/2014.
17.02.2017, 12:58

ФУДБАЛ
Мурињо: Тоа што го видов во соблекувалната воопшто не ми се допадна
Манчестер Јунајтед славеше со сигурни 3:0 во првиот дуел со Сент Етјен во Лига Европа, но ако во најголем дел од случаите тоа би значело дека тренерот треба да биде задоволен по еден ваков резултат, таков не е примерот со Жозе Мурињо кој испрати критика до своите фудбалери за односот кој го имале пред стартот на средбата на „Олд Трафорд“.
17.02.2017, 12:17

ФУДБАЛ
Стеауа мораше да го смени името
Романскиот фудбалски великан Стеауа мора да го смени името во FCSB поради судскиот спор кој го покрена Министерството за одбрана, кое во 1947 година го основало клубот. Министерството за одбрана го доби судскиот спорт, што значи дека клубот чии сопственик е контроверзниот бизнисмен Џиџи Бекали мора да го смени името.
17.02.2017, 12:13

ФУДБАЛ
Алегри: Време е Пјаца да сфати некои работи...
Талентираниот хрватски репрезентативец минатото лето се пресели во Јувентус и многумина од него очекуваа да блесне во црно-белиот дрес.
17.02.2017, 11:30

ФУДБАЛ
Нестварен превид во Лига Европа: Судијата гледаше како топката влегува во голот, но сепак не го виде чистиот погодок на Ајакс!
Од поинтересните натпревари, првата нокаут рунда во Лигата на Европа ни донесе сигурни победи на Манчестер Јунајтед (3:0 против Сент Етјен) и Рома (0:4 против Вилјареа), но дефинитивно за издвојување е и еден неверојатен превид кои го направија судиите на натпреварот во Варшава.
17.02.2017, 10:53

ФУДБАЛ
Ибра постигна три гола, но го изеде и сеирот на вечерта откако „настрада“ од братот на Погба
Златан Ибрахимовиќ им го украде шоуто на браќата Пол и Флорентин Погба кои за првпат играа еден против друг на еден голем натпревар како овој во Лига Европа, но иако напаѓачот на Манчестер Јунајтед беше херој на вечерта со своите три постигнати гола, исто така го „изеде“ и најголемиот сеир откако во еден момент од првиот дел се најде немоќен на земјата.
17.02.2017, 10:51

ФУДБАЛ
Најголемите ривалства во светот на фудбалот
Во светот на фудбалот има ривалства за кои сите знаат, ривалства кои траат го години, децении, а и ќе траат во иднина без разлика на кое место тимовите се на табелата, во која лига се, во кое натпреварување се соочуваат…
17.02.2017, 10:26

ФУДБАЛ
Десет менаџери кои не се поднесуваат
Своја жестина на одредени натпревари, ривалства можат да им дадат и менаџерите, но секако треба да има почит и респект.
17.02.2017, 10:25

ФУДБАЛ
„Точно е дека добивме понуда од 100 милиони евра за Милер"
Извршниот директор на Баерн Минхен, Јан Кристијан Дресен потврди дека Баварците добиле понуда за Томас Милер вредна вртоглави 100 милиони евра.
17.02.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Саутемптон го официјализира трансферот на Касерес
Саутемптон го официјализира трансферот на уругвајскиот репрезентативец Мартин Касерес. Искусниот дефанзивец пристигна на Островото откако минатото лето му заврши договорот со Јувентус.
17.02.2017, 09:56

ФУДБАЛ
Педро: Многу сум среќен во Челси
Шпанскиот крилен напаѓач Педро Родригез изјави дека е многу среќен во лондонски Челси.
17.02.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Ибра со хет-трик донесе голема победа на Јунајтед, Рома го „отвори“ Вилјареал
Манчестер Јунајтед и Рома веќе со едната нога се во осминафиналето во Лига Европа, откако вечерва остварија убедливи и чисти победи во пресметиките со Сент Етјен и Вилјареал.
16.02.2017, 23:59

ФУДБАЛ
Мечот меѓу Баерн и Арсенал донесе и неверојатна приказна: Фудбалски фан измислил луд тип и ја олеснил обложувалницата за 350 илјади фунти
Неверојатните приказни поврзани за обложувањата на фудбалските фанови често знаат да ја разбрануваат светската спортска јавност, а еден таков случај сега ни пристигнува од Островот откако угледната обложувалница „Скај Бет“ излезе со доказ за загуба од 350 илјади фунти откако еден побарувач измислил луда игра во пресрет на мечот меѓу Баерн Минхен и Арсенал.
16.02.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Топ вест на Островот: Клатенбург и го заврте грбот на Премиер лигата и комплетно шокираше со својата нова дестинација
Марк Клатенбург веќе неколку години важи за најдобар судија во светски рамки, а таквиот епитет беше оправдан минатата сезона кога англискиот арбитар ја делеше правдата во финалињата на ФА купот, Лигата на шампионите и Европското првенство во Франција.
16.02.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Чави го искоментира дебаклот на Барселона и издвои двајца играчи кои посебно потфрлиле со ПСЖ
Барселона одигра еден од своите најлоши натпревари во историјата на гостувањето на „Паркот на принцовите“ и доживеа потоп кој никој не можеше да го предвиди пред стартот на мечот со ПСЖ, а конечните 4:0 од оваа прва осминафиналната пресметка во Лигата на шампионите посебно го погодија и Чави Ернандез кој во ексклузивно интервју за „Лекип“ даде коментар за дебаклот на каталонскиот гигант.
16.02.2017, 19:00

Прва ... 6789101112 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум