АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФУДБАЛ
Конте потпишува нов договор со Челси?
Британски „Скај“ пренесува дека Антонио Конте наскоро ќе ја продолжи соработката со Челси.
 

ФУДБАЛ
Видал: Сакам во финалето да играме против Јувентус
Фудбалерите на Баерн обезбедија пласман во четврт финалето од Лигата на шампионите откако и вчера ја декласираа екипата на Арсенал.
08.03.2017, 16:29

ФУДБАЛ
Рамос отворено и искрено: Ќе спијам помирно ако Барселона биде елиминирана
Ривалството меѓу Реал Мадрид и Барселона е големо, па често меѓу двете екипи се испраќаат отровни стрели, провокации преку актуелните играчи или некој од легендите.
08.03.2017, 13:51

ФУДБАЛ
Шампионот е на потег: Алегри поставил услови за да остане во Јувентус
Гигантот од Торино, екипата на Јувентус одлично напредува во оваа сезона во сите конкуренции, но во последно време се поактуелна во јавноста е иднината на тренерот Масимилијано Алегри.
08.03.2017, 13:50

ФУДБАЛ
Гризман нема да го напушти Атлетико
Антоан Гризман ќе остане во Атлетико Мадрид и покрај нескриениот интерес на неколку големи европски тимови, пред сите Манчестер Јунајтед и ПСЖ, пишуваат британски Индипендент и шпански АС.
08.03.2017, 13:22

ФУДБАЛ
Мертенс: Ќе ја сонувам таа статива
Екипата на Наполи доживеа пораз од 3-1 и во вториот осминафинален меч од Реал Мадрид и на тој начин го заврши својот настап во Лигата на шампионите.
08.03.2017, 12:46

ФУДБАЛ
Алонсо откри против кого сака да игра во финалето на Лигата на шампионите
Баерн Минехн повеќе од успешно ја заврши и затвори осминафиналната пресметка со Арсенал (10-2) и сега со мирна глава може да се проследи останатите мечеви од оваа фаза по што нормално ќе го добие противникот за четвртфиналето.
08.03.2017, 12:44

ФУДБАЛ
Сампаоли верува во титулата...
Во таборот на Севиља присутен е оптимизмот кога е во прашање освојувањето на титулата во Примера, иако андалузискиот тим за неа се бори против моќните Барселона и Реал Мадрид.
08.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Рамос го искоментира своето славје во Неапол: Јас го направив тој гест пред Меси
Серхио Рамос беше најзаслужен за два од трите гола кои ги постигна Реал Мадрид на гостувањето на „Сан Паоло“ и впрочем беше најзаслужен фудбалер што „кралевите“ доста мирно и убедливо се пласираа во наредната нокаут рунда во Лигата на шампионите.
08.03.2017, 10:58

ФУДБАЛ
Непрофесионалната реакција на Алексис по петтиот гол на Баерн на „Емирејтс“ ја шокираше Англија
Арсенал доживеа уште еден потоп од Баерн Минхен, и со вкупен резултат од 10:2 одново се прости од најелитното европско натпреварување уште во осминафиналната фаза.
08.03.2017, 10:56

ФУДБАЛ
Десет поголеми напади на островот од оној на Ибрахимовиќ
Шведскиот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ поради своето недолично однесување на средбата со Бурнмаут и пред се поради ударот со лакт на дефанзивецот Тајрон Мингс ќе мора да мирува три натпревари, одлучи дисциплинската комисија при англиската асоцијација.
08.03.2017, 10:55

ФУДБАЛ
Нервозниот Роналдо им испрати јасна замерка на соиграчите пред стартот на вториот дел на „Сан Паоло“: Не знаеме да се…
Кристијано Роналдо одново немаше своја вечер во Лигата на шампионите, но затоа кога најмногу му требаше на тимот, повторно истапи Серхио Рамос кој со два гола го нокаутира Наполи пред Мората да ги постави конечните 1:3 на „Сан Паоло“.
08.03.2017, 10:54

ФУДБАЛ
Фантастични арени: Топ 10 стадиони со најголем капацитет на светот
Фудбалот и секако спортот се игра за навивачите, па секогаш задоволството е комплетно кога арените се докрај исполнети до последното место. Секако имаме разни стадиони, но кои се оние со најголем капацитет на светот.
08.03.2017, 10:52

ФУДБАЛ
Де Лаурентис открива: Игуаин не го сакаше овој играч...
Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис откри интересни детали од периодот кога Игуаин го носеше дресот на Наполитанците.
08.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Баерн го понижи Арсенал и во Лондон, Рамос го замолкна „Сан Паоло"
Германскиот и шпанскиот гигант, Баерн Минхен и Реал Мадрид се првите две екипи кои обезбедија пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите.
08.03.2017, 00:10

ФУДБАЛ
Чави излезе со прогноза како ќе заврши реваншот меѓу Барселона и ПСЖ
Чави Ернандез веднаш им испрати оптимистички пораки на своите поранешни соиграчи откако Барселона доживеа дебакл на гостувањето во Париз од 4:0, па после Нејмар и Суарез, легендарниот капитен на каталонскиот гигант е најгласен во изјавите дека тимот на Луис Енрике сепак може да направи чудо на реваншот кој се игра утре на „Камп Ноу“.
07.03.2017, 22:30

ФУДБАЛ
Џон Тери ограбен додека бил на скијање со сопругата
Џон Тери решил да се пофали на социјалните мрежи дека е на зимски одмор со сопругата. Заедно со сопругата заминал на скијање на француските Алпи и секојдневно на социјалните мрежи објавувал фотографии. „Со сопругата скијаме во Франција“, пишувало под една од фотографиите.
07.03.2017, 21:30

ФУДБАЛ
Анчелоти проговори за најдобрата лекција која ја добил во животот: Пробав да го заборавам кошмарот во Шпанија, но…
Карло Анчелоти е голем фудбалски џентлмен кој поради таквиот став наидува на огромна почит од сите свои колеги и големи фудбалски ѕвезди, а исто така Италијанецот ужива респект и од страна на новинарите поради тоа што секогаш се обраќа крајно искрено и отворено на сите теми кои го опкружуваат.
07.03.2017, 20:30

ФУДБАЛ
ФА немаше милост кон Ибрахимовиќ за недоличното однесување на мечот со Бурнмаут
Златан Ибрахимовиќ беше трагичар на мечот со Бурнмаут поради промашениот пенал во 72-та минута од натпреварот, но Швеѓанецот претходно беше вмешан и во еден инцидент поради кој сега ќе мора да паузира на наредните три меча на Манчестер Јунајтед во Премиер лигата и националните купови.
07.03.2017, 19:30

ФУДБАЛ
Јаја Туре: Агуеро е најдобриот напаѓач на светот
Туре има само пофални зборови за Агуеро и смета дека аргентинскиот напаѓач моментално е најдобар на светот.
07.03.2017, 17:30

ФУДБАЛ
Енрике: Ако ПСЖ можеше да постигне четири гола, ние можеме шест
Фудбалерите на Барселона утре ќе го одиграат реванш натпреварот од осмина финалето во Лигата на шампионите против ПСЖ.
07.03.2017, 16:35

ФУДБАЛ
50-годишник влезе во историјата на фудбалот
Легендарниот Јапонец Казујоши Мијура уште еднаш испиша историја во модерниот фудбал. Мијура кој е роден во 1967 година одигра 54 минути изминатиот викенд во нерешениот резултат на Јокохама и Нагасаки, а ФИФА објави дека поставил нов рекорд.
07.03.2017, 14:46

ФУДБАЛ
Конте се поздрави со Билиќ и неговите помошници, па направи нешто што ја зачуди Англија
Челси успеа да мине уште еден тежок тест во Премиер лигата на гостувањето кај екипата на Вест Хем, а иако самите актери на теренот понудија неколку прекрасни потези кои го одбележаа мечот, во центарот на вниманието се најде и Антонио Конте кој изведе еден невообичане ритуал при стандардниот протокол пред самиот старт на средбата.
07.03.2017, 14:18

ФУДБАЛ
Чави: Сонувам да ја предводам Барселона
Легендарниот фудбалер на Барселона, Чави Ернандес, вели дека сонува еден ден да биде тренер на клубот од „Ноу Камп“ и напоменал дека тоа сигурно нема да се случи наредната сезона.
07.03.2017, 14:11

ФУДБАЛ
Бејл направи избор меѓу Премиер лигата и Примера и посочи која е клучната разлика во квалитетот
Герет Бејл во своите последни сезони како член на Тотенхем важеше и за еден од најдобрите играчи во Премиер лигата, па иако неговата аклиматизација во Шпанија одеше малку потешко од очекувањата, Велшанецот сега мирно може да кажеме дека е потполно привикнат на предизвиците кои ги носи шпанската Примера.
07.03.2017, 13:17

ФУДБАЛ
Нема загубена топка за неуморниот Канте: Нголо ги шокираше противничките играчи, но и соиграчот Алонсо
Нголо Канте втора сезона по ред импресионира со игрите кои ги прикажува во англиската Премиер лига, а ако минатата сезона беше лидер во средниот ред во историскиот шампионски поход на Лестер, оваа е едноставно незаменлив во составот на Антонио Конте.
07.03.2017, 12:17

ФУДБАЛ
Бразилецот верува во чуда: Нејмар се обложил колку гола ќе му даде сам на ПСЖ
Официјалната страна на УЕФА пред неколку дена излезе со невообичаена студија според која практично ја елиминираше Барселона од осминафиналето од Лигата на шампионите уште пред да биде одигран повратниот дуел со ПСЖ, а тоа секако предизвика одредени негативни реакции во редовите на каталонскиот гигант од каде на таквата анализа гледаат како на непочитување и непотребно потценување.
07.03.2017, 11:20

ФУДБАЛ
Маскотата на Челси го засени Канте и стана хит на социјалните мрежи
Нголо Канте одигра уште еден импресивен натпревар во дресот на Челси, а овојпат неуморниот играч за врска беше еден од најзаслужните при молскавичната контра која ја извеодоа лондонските „сини“ при постигнувањето на првиот гол на гостувањето кај Вест Хем.
07.03.2017, 11:19

ФУДБАЛ
Лампард го именуваше најдобриот напаѓач со кого играл во кариерата и ги изненади фановите на Челси
Френк Лампард пред извесно време стави крај на својата феноменална фудбалска кариера, но во последните неколку дена се почесто ги користи пензионерските денови за да застане позади микрофонот и да дава интересни мислења при гостувањата во спортските студија во Англија.
07.03.2017, 11:16

ФУДБАЛ
Топ 20 играчи со најмногу хет-трика во Премиер лигата
Премиер лигата за многумина е најдобриот фудбалски шампионат на светот, првенство во кое има квалитет, интензитет, максимална борбеност… без разлика на било кој екипи да излезат на мегдан.
07.03.2017, 11:15

ФУДБАЛ
Лаказет има четири понуди...
Францускиот напаѓач Александре Лаказет речиси сигурно ќе ја напушти екипата на Лион во летниот преоден рок.
07.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Зампарини замина, Палермо по 15 години доби нов претседател
Фудбалскиот клуб Палермо, тимот на македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски доби нов претседател. Прв човек на тимот од Сицилија стана американскиот бизнисмен Пол Бачаљини.
07.03.2017, 10:54

ФУДБАЛ
Наполи и Арсенал пред невозможни мисии
Денеска ќе се одиграат осминафиналните реванши во Лигата на шампионите помеѓу Наполи и Реал, односно Арсенал и Баерн.
07.03.2017, 10:12

ФУДБАЛ
Претседателот на Јувентус за Белоти: Се сомневам дека ќе биде голем играч
Белоти на своето конто има 21 постигнат гол и се наоѓа на првото место на листата со најдобри стрелци во Серија А.
07.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Севиља ремизираше кај Алавес
Алавес и Севиља одиграа 1-1 во последниот натпревар од 26.коло во шпанската Примера.
07.03.2017, 09:51

ФУДБАЛ
Челзи сигурен против Вест Хем
Фудбалерите на Челзи го победија Вест Хем 2:1, во градскиот дуел, одигран во рамките на 27 коло, во Премиерлигата.
07.03.2017, 09:50

ФУДБАЛ
Лампард со критики до Погба
Францускиот репрезентативец Пол Погба минатото лето за рекордни 105 милиони евра се пресели од Јувентус во Манчестер Јунајтед.
07.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Пирес му го препорача идеалниот клуб на Гризман за продолжување на кариерата
Антоан Гризман е францускиот фудбалер кој постојано се наоѓа на насловните страни на светските медими, не поради честите блесоци кои ги има во дресот на Атлетико Мадрид, туку и поради шпекулациите поврзани за неговата иднина.
06.03.2017, 21:30

ФУДБАЛ
Венгер откри каков е неговиот однос со Санчез, Чилеанецот одговори на социјалните мрежи
Арсен Венгер и Алексис Санчез ова утро се најдоа во фокусот на англиските медиуми откако имаа пријателско соочување и нормален поздрав на утринскиот тренинг во центарот н Арсенал, но тоа не ја намали фрустрацијата кај искусниот француски стручњак кој распали по новинарите на прес-конференцијата.
06.03.2017, 20:30

ФУДБАЛ
Првата опција на Луис Енрике за десната бековска позиција со „корпа" за Барселона: Имам други приоритети
Луис Енрике веќе истакна дека Барселона ги разгледува сите опции за ангажирање на фудбалер кој ќе го покрие отсуството на Алеиш Видал кој заработи тешка повреда на натпреварот со Алавес кој се одигра пред три недели, но ова попладне пристигнаа доста лоши вести до каталонците по ова прашање, и тоа од страна на фудбалерот кој е прва опција на стручниот штаб.
06.03.2017, 19:30

ФУДБАЛ
Барселона нуди богатство за Бонучи
Како што пренесуваат шпанските медиуми, 29-годишниот Бонучи добил богата понуда од каталонскиот гигант Барселона.
06.03.2017, 17:30

ФУДБАЛ
Веќе е познат новиот тим на Санчез?
Според англиските медиуми, речиси е сигурно дека Алексис Санчез ќе го напушти Арсенал по крајот на оваа сезона.
06.03.2017, 16:17

ФУДБАЛ
Турчинот Коркут нов тренер на Баер Леверкузен
Фудбалскиот клуб Баер Леверкузен во понеделникот го престави наследниот на Роџер Шмит, кој по серијата на лоши резултати ден предтходно доби отказ. Нов тренер на „фармацевтите“ е Тајфун Коркут.
06.03.2017, 14:48

ФУДБАЛ
Алексис и Венгер се соочија на тренингот на Арсенал и ги смирија страстите со еден потег
Англиските медиуми вчера открија дека изоставувањето од старната постава на дерби мечот со Ливерпул било казна од Арсен Венгер за индолентниот и ладен однос кој го прикажал Алексис Санчез во последно време, нешто што има големи шанси да прерасне во голем проблем за „топчиите“ во пресрет на летниот преоден рок.
06.03.2017, 14:13

ФУДБАЛ
Подобро да не играа, ниту еден постигнат гол на пет средби во Црна Гора
Викендов на натпреварите кои се одиграа во Втората фудбалска лига на Црна Гора не беше постигнат ниту еден гол на пет натпревари. Неверојатно, но сите пет средби од 17.коло завршија 0:0.
06.03.2017, 13:52

ФУДБАЛ
Фудбалер тешко се повреди на натпревар, остана без бубрег
Фудбалската кариерата на играчот на Витез, Марко Јевтиќ, заврши по тешката повреда со која се здоби на натпреварот против Челик, одигран во рамките на 20.коло во Премиер лигата на Босна и Херцеговина.
06.03.2017, 13:51

ФУДБАЛ
Фановите со јасен сигнал до Зидан: Нема недопирливи во Реал
Реал Мадрид се прикажа во најдобро светло на гостувањето на „Ипуруа“ кај екипата на Еибар без своите две најголеми ѕвезди Кристијано Роналдо и Герет Бејл, а ваквиот расплет на настаните отвори голема дебата за стартната постава на Зинедин Зидан во пресрет на повратниот дуел со Наполи во Лигата на шампионите.
06.03.2017, 13:23

ФУДБАЛ
Невил: Сити го доби новиот Герет Бејл
Пеп Гвардиола воведе навистина многу новитети во играта на Манчестер Сити за разлика од тоа како изгледаше тимот под водство на Мануел Пелегрини, но мора да се признае дека инвестираше и навистина доста пари во засилувања кои полека почнуваат да се прикажуваат во најдобро светло.
06.03.2017, 12:52

МОСКВА
Руски пратеник предлага тепачките на хулиганите да станат спорт
Рускиот политичар и пратеник во Думата од редовите на екстремно Либерална-демократска партија на Русија, Игор Лебедев, предложил формирање на нова спортска дисциплина, тепачки на хулигани.
06.03.2017, 12:50

ФУДБАЛ
Хесе ја потцени Барселона и испрати директна провокација пред пресметката со ПСЖ
Хесе Родригез имаше кошмарни пет месеци на „Паркот на принцовите“ каде речиси и да не доби шанса од тренерот Унаи Емери, а тоа го натера повторно да бара нова средина во која ќе го добие потребниот континуитет и посакуваната минутажа.
06.03.2017, 12:13

ФУДБАЛ
Кејн и Деле Али презентираа бизарна прослава на гол и порачаа: Ќе го правиме ова се додека нѝ оди добро
Тотенхем успеа да се задржи на второто место на табелата во Премиер лигата и по одиграното 27-мо коло во англиската Премиер лига, а најзаслужни за тоа секако со разиграните Хари Кејн и Деле Али кои повторно беа на висина на задачата.
06.03.2017, 11:20

ФУДБАЛ
Гвардиола обелодени каква искрена порака му испратил на Агуеро по пристигнувањето на Жесус во Сити
Пеп Гвардиола постојано добива прашања за тоа каков е неговиот однос со Серхио Агуеро, но иако шпанскиот стручњак веќе во неколку наварти порача дека меѓу нив постои еден искрен и пријателски однос, сепак по натпреварот против Сандерленд повторно мораше да говори на оваа тема по инсистирање на новинарите.
06.03.2017, 11:18

ФУДБАЛ
Солари ги загуби нервите откако доби исклучување и направи нешто сосема невообичаено во фудбалот
Сантијаго Солари мина пет успешни сезони како член на Реал Мадрид, но од оваа сезона доби една интересна улога во младинскиот погон на „кралевите“ како прв тренер на Реал Кастиља.
06.03.2017, 11:15

ФУДБАЛ
Санчез порачал дека го напушта Арсенал?
Бројни англиски медиуми пренесуваат дека Алексис Санчез донел одлука да го напушти тимот на Арсенал по крајот на сезоната.
06.03.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Верати: Сакам да останам во ПСЖ
Италијанскиот репрезентативец во последно време се почесто се поврзува со напуштање на екипата на ПСЖ.
06.03.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Сигурни победи на Лас Палмас и Атлетико
Атлетик Билбао, Лас Палмас, Атлетико Мадрид и Ла Коруња забележаа победи во 26.коло, во Примера.
06.03.2017, 09:57

ФУДБАЛ
Гвардиола: Силва е една од причините поради кои што дојдов во Сити
Фудбалерите на Манчестер Сити славеа со 2:0 на гостувањето кај Сандерлент, а Гвардиола беше посебно задоволен од Силва.
06.03.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Мурињо посочи кои се целите на Јунајтед до крајот на оваа сезона
Жозе Мурињо полека, но сигурно почна да го враќа Манчестер Јунајтед на победнички патеки, а тоа го говорат двете освоени титула во Комјунити Шилд и ЕФЛ Купот.
04.03.2017, 16:30

ФУДБАЛ
Клоп најави големи промени во Ливерпул: Нема скапи играчи, на лето ќе донесеме…
Тимот на Ливерпул и оваа сезона ја испушти, односно единствена утеха на крајот може да биде пласманот во Лигата на шампионите.
04.03.2017, 15:29

ФУДБАЛ
Нова мајсторија на Бабунски: Давид со фантастичен погодок ја најави победата на Јокохама
Македонскиот репрезентативец, Давид Бабунски и на вториот свој настап во јапонската Џеј лига импресионираше и даде уште еден мајсторски погодок.
04.03.2017, 13:04

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум