АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ФУДБАЛ
Хесус на лето го напушта Сити?
Како што пренесува италијански „Скај“, екипата на Интер подготвила богата понуда за 19-годишниот Бразилец кој што одигра пет натревари за „Граѓаните“, но го воодушеви Островот.
 

ФУДБАЛ
Сколс го советува Мурињо кои фудбалери да ги доведе во Јунајтед
Легендарниот фудбалер на „Црвените Ѓаволи“ одлучи да го посоветува тренерот Жозе Мурињо по кои играчи да тргне да ги ангажира во летниот преоден рок.
16.02.2017, 16:25

ФУДБАЛ
Рамос конечно се запозна со својот голем идол: Моја вистинска инспирација при постигнувањето голови
Серхио Рамос можеше да биде задоволен по крајот на вчерашниот меч меѓу Реал Мадрид и Наполи, не само поради тоа што неговиот тим славеше со 3:1, туку и поради тоа што имаше ексклузивна можност да го запознае својот голем идол од детството.
16.02.2017, 14:12

ФУДБАЛ
Илчо Ѓорѓиоски избран во Организацискиот комитет на сите ФИФА натпреварувања до 2021 година
Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски доби нова функција во еден од најзначајните комитети кои функционираат во рамките на ФИФА, Организацискиот комитет за сите натпреварувања во рамките на Светската фудбалска организација, информира ФИФА преку своето службено гласило.
16.02.2017, 13:20

ФУДБАЛ
Флорентин Погба со луда фризура ја најави братската пресметка на „Олд Трафорд“
Манчестер Јунајтед и Ст. Етјен оваа вечер ќе го одиграат својот прв дуел во Лига Европа, а истиот ќе ни донесе и една интересна братска пресметка на „Олд Трафорд“.
16.02.2017, 13:16

ФУДБАЛ
Погубна анализа: Како Озил го „покри“ Робен и залудниот пресинг на осамениот Чемберлејн
Англиските експерти во изминативе неколку часа вршат детални анализи на новиот дебакл кој го доживеа Арсенал во Лигата на шампионите, но иако гостите од Северен Лондон не функционираа воопшто како тим во второто полувреме, посебно се истакнува исклучително лошата поставеност и лошото покривање на најдобрите играчи на Баерн Минхен.
16.02.2017, 12:56

ФУДБАЛ
Венгер останува во Арсенал до крајот на сезоната
Управата на Арсенал и менаџерот Арсен Венгер по завршувањето на сезоната заеднички ќе ја донесета одлкутата за иднината на францускиот тренер во овој клуб, пренесува британскиот сервис BBC.
16.02.2017, 12:52

ФУДБАЛ
Реакцијата на немоќниот Алексис по петтиот гол на Баерн
Арсенал доживеа нов потоп на гостувањето во Минхен кај екипата на Баерн и практично остана само со теоретски шанси за пласман во наредната нокаут рунда во Лигата на шампионите, епилог кој воопшто лесно не го прифатија ѕвездите на овој тим кои експресно се упатија кон соблекувалната по последниот свиреж на судијата Мажиќ.
16.02.2017, 11:49

ФУДБАЛ
Лига Европа: Браќата Погба еден против друг
По четирите натпревари во Лигата на шампионите, останатите четири се играат наредната недела, в четврток на програмата се дуелите во Лига Европа.
16.02.2017, 11:48

ФУДБАЛ
Десетте најлоши бранители на титули: Челси, Милан, Валенсија…
Тимот на Лестер минатата кампања беше вистински чудо, ги сруши сите бариери и дојде до историска титула во Премиер лигата, но во оваа сезона „лисиците“ се во тотално спротивна ситуација и се на само еден бод од местата кои водат во понизок ранг.
16.02.2017, 11:20

ФУДБАЛ
Зовре наполитанската крв: Де Лаурентис го нападна Сари по поразот од Реал, тренерот на Наполи жестоко му одговори!
Наполи одлично го отвори натпреварот против Реал Мадрид и поведе на „Сантијаго Бернабеу“ со голот кој го постигна Лоренцо Инсиње, меѓутоа во продолжение од натпреварот му ја препушти доминацијата на домаќинот кој успеа да стигне до поволни 3:1 пред реваншот на „Сан Паоло“.
16.02.2017, 11:19

ФУДБАЛ
Германска немилосрдност: Баерн брутално го истрола Арсенал по новата лекција во ЛШ
Баерн Минхен во изминативе неколку години едноставно се навикна да го елиминира Арсенал во нокаут фазата во Лигата на шампионите, а мора да се напомене дека германскиот шампион е одново блиску до вакво сценарио откако изминатава ноќ со убедливи 5:1 го декласираше тимот од Северен Лондон.
16.02.2017, 11:18

ФУДБАЛ
Кавани призна: Го одбив Атлетико Мадрид
Кавани три години беше во сенка на Златан Ибрахимовиќ и не играше на својата позиција на теренот, но оваа сезона Уругваецот блеска во екипата на ПСЖ.
16.02.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Рој Кин удри по Арсенал: Кога ќе видам кој е капитен сè ми е јасно
Рој Кин легендарниот Ирец, поранешен капитен на Манчестер Јунајтед, со своите коментари само го дотолчи Арсенал по синоќешниот дебакл во Минхен и поразот 5:1 од Баерн.
16.02.2017, 10:48

ФУДБАЛ
Инсиње: Резултатот ја покажува разликата меѓу нас
Стрелецот на единствениот гол за Наполитанците на вчерашниот натрпевар на „Сантијаго Бернабеу“, Лоренцо Инсиње смета дека тој и неговите соиграчи одиграле добро против Реал Мадрид.
16.02.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Арсен Венгер: Да, Баерн беше подобар од нас
Фудбалерите на Арсенал доживеаа катастрофа на вчерашниот прв осминафинален натпревар од Лигата на шампионите.
16.02.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Арсенал настрада во Минхен, Наполи немаше сили за изненадување на „Бернабеу"
Екипата на Баерн Минхен и Реал Мадрид направија голем исчекор кон следната фаза во Лигата на шампионите, откако вечерва пред своите гледачи остварија сигурни и убедливи победа над Арсенал, односно Наполи.
16.02.2017, 00:31

ФУДБАЛ
Чави откри кое може да биде следното сензационално засилување на Гвардиола: Пеп посебно цени еден играч на Арсенал
Пеп Гвардиола доби тежок удар во текот на вчерашниот ден откако беше потврдено дека Габриел Жесус ќе мора да направи пауза во наредните три месеци, информација која секако дојде во многу лош период ако се знае дека младиот напаѓач имаше феноменално влијание на своите први натпревари како член на Манчестер Сити.
15.02.2017, 20:46

ФУДБАЛ
Матуиди внимателен: Барселона ќе сака да се одмазди
Париски ПСЖ одигра перфектен меч синоќа и славеше против екипата на Барселона со 4:0 на првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите.
15.02.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Видал: Челси? Нема причина за да го напуштам Баерн
Деновиве се појавија гласини дека Артуро Видал би можел да ги напушти Баварците и да се пресели во редовите на Челси.
15.02.2017, 16:15

ФУДБАЛ
Гризман: Англија? Не го сакам дождот
Најдобриот играч и стрелец на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, признал дека размислува за заминување од „калдерон“ по завршувањето на сезоната. Францускиот репрезентативец подолг период медиумите го поврзуваат со трансфер во манчестер Јунајтед.
15.02.2017, 14:09

ФУДБАЛ
Хумелс: Арсенал има шанси, ние не сме во најдобра форма
Дефанзивецот на Баерн Минхен, Матс Хумелс, изјавил дека Баварците во моментов не го играат својот најдобар фудбал и дека веројатно тука Арсенал ќе ја бара својата шанса.
15.02.2017, 14:06

ФУДБАЛ
Дали Унзуе ќе биде новиот тренер на Барселона?
Поразот од ПСЖ 4:0, во првиот осминафинален меч во Лигата на шампионите, веројатно значи дека Барселона ќе се прости од елитното натпреваривање за оваа сезона, а самото тоа значи дека Луис Енрике по завршувањето на сезоната ќе го напушти клубот.
15.02.2017, 12:51

ФУДБАЛ
Двете големи ѕвезди на ПСЖ на уникатен начин ја прославија победата над Барселона
ПСЖ буквално ја демолираше Барселона на домашен терен во првото осминафинале во Лигата на шампионите, па дефинитивно избраниците на Унаи Емери ги надминаа очекувањата дури и на најоптимистичките фанови на клубот од француската престолнина.
15.02.2017, 12:24

ФУДБАЛ
Единствената шанса на „Паркот на принцовите“: Како Андре Гомеш не искористи зицер за израмнување
Статистичките податоци покажаа дека Барселона упати само еден удар во рамките на голот на вчерашниот меч со ПСЖ во Лигата на шампионите, но мора да се потенцира дека истиот дојде во ситуација кога натпреварот беше исклучително отворен и при резултат 1:0 за домаќините.
15.02.2017, 12:22

ФУДБАЛ
Продолжува голготата на Адеми, CAS за укинување на суспензијата ќе се изјасни на 17-ти март
Судот за спортска арбитража во Лозана (CAS) ја продолжи голготата на македонскиот репрезентативец Аријан Адеми, откако објави дека одлуката околу намалувањето на неговата казна, поради допинг, наместо во среда ќе ја објави на 17-ти март.
15.02.2017, 12:06

ФУДБАЛ
Реал и Барселона ќе одиграат „Ел Класико“ надвор од Шпанија
Реал Мадрид и Барселона по пауза од 35 години ќе одиграат меѓусебен натпревар надвор од Шпанија.
15.02.2017, 11:50

ФУДБАЛ
Луис Енрике ги загуби нервите како никогаш и предизвика инцидент во подтрибинскиот простор по дебаклот во Париз
Барселона претрпе еден од најтешките порази во Европа откако е оформен клубот, но покрај конечните 4:0, она што беше посебно загрижувачки за Луис Енрике и фановите на тимот е тоа што фудбалерите беа комплетно загубени на теренот и беа едноставно непрепознатливи за свои стандарди на гостувањето кај ПСЖ.
15.02.2017, 11:24

ФУДБАЛ
Обамејанг имаше ужасна ноќ во Лисабон, Тухел му одржа добра лекција
Борусија Дортмунд ќе мора да брка негатива од 1:0 во вториот осминафинален дуел со Бенфика кој ќе се одигра во Германија, а покрај Едерсон кој имаше нестварна интервенција во самиот финиш, главен виновник за тоа е и гостинскиот напаѓач Пјер Емерик Обамејанг.
15.02.2017, 11:22

ФУДБАЛ
Рабио му продаде мајсторска „тунел“ финта на Меси и изнуди стоечки овации од трибините
Лионел Меси се вклопи во сивилото на Барселона и беше едноставно невидлив на гостувањето на „Паркот на принцовите“, а покрај тоа што не упати ниту еден удар на голот кој го бранеше Трап, ја имаше и улогата на жртва кога Адриен Рабио едноставно царуваше на средината на теренот.
15.02.2017, 11:21

ФУДБАЛ
Интересна споредба на двата следни противници на Арсенал: Прво на мегдан со Баерн, па на пресметка со Сатон
Тимот на Арсенал во наредните неколку дена ќе одигра два сосема спротивни натпревари. Прво денеска му гостува на Баерн Минхен во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите за да потоа во понеделник му се спротистави на нисколигашот Сатон во ФА Купот.
15.02.2017, 11:19

ФУДБАЛ
Осум познати фудбалски ѕвезди кои не пијат алкохол
Голем број од фудбалските ѕвезди знаат добро да се забавуваат притоа нормално конзумирајќи алкохол, но воедно има и такви кои поради различни причини не конзумираат таков вид на пијалок.
15.02.2017, 11:18

ФУДБАЛ
Ласана Диара и Марсеј ја раскинаа соработката
На официјалната интернет страница на Олимпик Марсеј е соопштено дека клубот ја раскинал соработката со Ласана Диара.
15.02.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Реал го чека Наполи, Арсенал гостува во Минхен
Нови два натпревари ќе се одиграат во среда, во Лигата на шампионите. Во првите мечеви Реал во Мадрид ќе го пречека Наполи, а Арсенал ќе му гостува на Баерн во Минхен.
15.02.2017, 10:54

ФУДБАЛ
Каталонците не доживеале вакво нешто четири години: Крај за Енрике?
Се чинеше дека нема шанси во догледно време да се повтори дебаклот на Барселона од Минхен кога Баерн на Јуп Хајнкес славеше против Каталонците со идентични 4:0.
15.02.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Супер Куп Скопје 2017: Интензивни подготовки за најголемиот спортски настан во Македонија
Фудбалската федерација на Македонија интензивно работи на подготовките за УЕФА Супер Куп натпреварот кој го организира на Националната арена во Скопје.
15.02.2017, 09:58

ФУДБАЛ
Бускетс после дебаклот во Париз: ПСЖ беше подобра екипа
ПСЖ вчера ја прегази екипата на Барселона со 4:0 на првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите.
15.02.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Неверојатна ноќ во Париз: Барселона никогаш во 118-годишната историја не доживеала потежок пораз во Европа
Барселона доживеа еден од најтешките порази во 118-годишната историја на клубот откако загуби со 4:0 на гостувањето против Пари Сен Жермен во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампиони.
15.02.2017, 00:02

ФУДБАЛ
Крај на сезоната за Хесус?
Младиот Бразилец, Габриел Хесус се повреди на вчерашниот натпревар на Манчестер Сити против Борнмаут и го напушти теренот по само 15 минути игра.
14.02.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Енрике: Очекувам атрактивен натпревар
Фудбалерите на Барселона и ПСЖ вечерва ќе го одиграат првиот осмина-финален натпревар од Лигата на шампионите на „Паркот на принцовите“ во Париз.
14.02.2017, 15:56

ФУДБАЛ
Роналдињо доби крајно незгодно прашање пред големото дерби во ЛШ, но реплицираше на мајсторски начин
Роналдињо својата светска слава ја доживеа како член на Барселона каде успеа да ги освои сите најважни титули на клупско ниво, но бразилскиот виртуоз со топката никогаш не ги заборава своите почетоци на европската сцена кои му ги овозможи француски ПСЖ.
14.02.2017, 14:25

ФУДБАЛ
Робен пред дуелот со Арсенал: Подобро да игравме со Лестер
Судбината посака патишата на Баерн Минхен и Арсенал повторно да се вкрстат во осминафиналето на Лигата на шампионите, но ако добар дел од фудбалските фанови веќе со нетрпение го очекуваат првиот мегдан кој утре се игра во Германија, Арјен Робен е еден од оние на кои веќе му здодеаја пресметките со тимот од Северен Лондон.
14.02.2017, 14:22

ФУДБАЛ
Педантна фудбалска студија ги откри десетте најбрзи играчи во светот
Брзината не е гаранција за тоа дека еден фудбалер ќе биде успешен во својата кариера, но дефинитивно е еден од квалитетите кои можат многу да му помогнат на еден играч да напредува и да успее на интернационално ниво.
14.02.2017, 14:00

ФУДБАЛ
Реал добил неморална понуда за спонзорски договор
Реал Мадрид би можел пред истекот на договорот да ја заврши соработката со компанијата Adidas, а причината е неверојатната понуда на Under Armour, која изнесува 150 милиони евра годишно.
14.02.2017, 13:57

ФУДБАЛ
Касиљас ги наброја тројцата најдобри голмани во Примера и приреди големо изненадување
Икер Касиљас се приклучи на трендот да одговара на прашањ кои ги поставуваат фудбалските фанови на социјалните мрежи, па во едно такво друштвено „интервју“ на Твитер, актуелниот голман на Порто даде неколку интересни одговори поврзани за актуелностите во шпанскиот фудбал.
14.02.2017, 12:56

ФУДБАЛ
Милионската клаузула пред исполнување: Следниот гол на Марсијал ќе го чини Јунајтед цело богатство
Антони Марсијал беше убедливо најдбоар поединец на натпреварот кој го одиграа Манчестер Јунајтед и Вотфорд изминатиов викенд, и на тој начин феноменално му се одолжи на Жозе Мурињо кој претходно побара поголема посветеност и поголема пожртвуваност од младиот крилен напаѓач.
14.02.2017, 11:28

ФУДБАЛ
Гвардиола изрежира несекојдневен класа потег по крајот на мечот со Бурнмаут и ја освои цела Англија со пораката до Артер
Манчестер Сити славеше со 0:2 на гостувањето кај Бурнмаут изминатава вечер, но она за што зборува цела Англија не е конечниот резултат од овој натпревар, туку класа потегот кој го изрежира Пеп Гвардиола по последиот судиски свиреж.
14.02.2017, 11:27

ФУДБАЛ
Верати: Само на еден начин можеме да ја срушиме Барселона
Денеска од 20:45 во Париз се игра првиот осминафинален меч меѓу ПСЖ и Барселона во Лигата на шампионите, меч на кој благ фаворит е шпанскиот првак.
14.02.2017, 11:24

ФУДБАЛ
Донарума прави чуда на голот: Тинејџерот Џиџи ги збуни играчите на Лацио со две луди одбрани
Милан успеа да освои важен бод на гостувањето на „Олимпико“ кај екипата на Лацио, а иако првичните заслуги ги понесе Сусо кој израмни на 1:1 во 85-та минута, мора да се потенцира дека човек на натпреварот всушност беше неверојатниот Џиџи Донарума кој правеше чуда на голот.
14.02.2017, 11:22

ФУДБАЛ
Тринаесет причини поради кои мора да бидете возбудени за Лигата на шампионите
Вечерва со дуелите во Португалија и Франција меѓу Бенфика-Борусија Дортмунд и Пари Сен Жермен-Барселона се враќаат возбудувањата во Лигата на шампионите и тоа со нокаут фазата во која нема право на грешка.
14.02.2017, 11:19

ФУДБАЛ
Пристигнала понуда од Кина: 25 милиони евра за Банега
Аргентинскиот репрезентативец и фудбалер на Интер, Евер Банега би можел да се пресели во Кина во следниот летен преоден рок.
14.02.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Лигата на шампионите се враќа со спектаклот во Париз
По пауза од речиси два месеци, во вторник, со првите осминафинални натпревари ПСЖ-Барселона и Бенфика-Борусија Дортмунд, се враќа елитната Лига на шампиони.
14.02.2017, 10:12

ФУДБАЛ
Анчелоти сепак нема да може да смета на услугите на Рибери?
Се чини дека Баварците останаа без Франк Рибери во пресрет на првиот осминафинален дуел против Арсенал во Лигата на шампионите.
14.02.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Милан освои бод на „Олимпико“
Лацио и Милан одиграа 1:1 во последниот натпревар одигран во рамките на 24.коло во италијанската Серија А.
14.02.2017, 10:04

ФУДБАЛ
Сити се враќа во трката за титулата
Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа славеа на гостувањето кај Борнмаут со 2:0 и се искачија на второто место на табелата во англиската Премиер лига.
14.02.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Торино ја торпедираше Пескара, разочараниот Одо се расплака на клупата
Пескара е убедливо најслаб тим во Серија А и повеќе од јасно е дека експресно ќе се врати во Серија Б по крајот на актуелната сезона, но последниот пораз кој го претрпе овој мал тим од средна Италија посебно го погоди тренерот Масимо Одо.
13.02.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Бен Арфа со сериозна замерка до помошникот на Емери: Доста викаш, остави не…
ПСЖ со уверливи 3:0 на гостувањето кај Бордо се загреа за големото осминафинално дерби со Барселона во Лигата на шампионите, но непосредно пред овој дуел кој е закажан за утре на „Паркот на принцовите“, меѓу француските медиуми посебно актуелно стана едно видео од подтрибинскиот простор на стадионот во Бордо.
13.02.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Рамос најави револуционерен потег: Планирам да го променам бројот на дресот поради една причина!
Серхио Рамос се вклучи во живо на „Фејсбук“ по повод остварување на убавиот јубилеј од 500 одиграни натпревари за Реал Мадрид, се со цел да им удоволи на своите верни фанови и следбеници со одговарање на повеќе интересни прашања.
13.02.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Соиграч од Ница го нападна Балотели: Жалам што морам да го кажам ова, но тој ме разочара
Лусиен Фавре пред неколку дена го прозва Марио Балотели за неговото неангажирање кога е во прашање играта во одбрана, а сега на ваквиот став на тренерот на Ница се надоврза и еден од неговите соиграчи.
13.02.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Мурињо објасни зошто 30 милионското засилување повеќе не е ниту на клупата за резерви
Жозе Мурињо правеше доста ротации на стартот на новата натпреварувачка сезона, но ако нешто може да се заклучи од последните два месеци, тоа е дека португалскиот стручњак комплетно ја загуби довербата во играчот кој на почетокот постојано беше дел од неговата стартна постава.
13.02.2017, 18:00

Прва ... 78910111213 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум