АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ТЕНИС
Се разбудил од кома по 11 години и останал шокиран: Федерер освоил 17 грен слем титули?
Рожер Федерер својата прва грен слем титула ја освои во 2003 година откако во финалето на Вимблдон го совлада Марк Филипусис, а сите ние кои редовно го следиме тенисот добро знаеме дека феноменалниот Швајцарец денеска има освоено дури 17-грен слем турнири и важи за најдобар играч во историјата на овој спорт.
 

ММА
ММА борец се здоби со тешка скршеница по удар во ногата на противникот
ММА борбите со години наназад важат за едни од најбруталните меѓу натпреварите во боречки вештини, а доказ дека борбите од ваков тип понекогаш се навистина вознемирувачки за гледаче е и последниот меч меѓу Анте Делија и Марсин Тибура.
21.09.2015, 16:27

БИЛЈАРД ТУРНИР
Започна новата сезона во билјард и снукер во "ГРАН КЛУБ"
Годинава, како и претходната, БСК "Гран Клуб" организира интерна лига во билијард и снукер. Ќе се играат 3 дисциплини, и тоа по 4 турнирски натпреварувања по дисциплина.
18.09.2015, 18:07

ТЕНИС
Виландер: Ѓоковиќ може да го стигне Федерер
Големиот тениски ас и седумкратен грен слем шампион, Матс Виландер верува оти Новак Ѓоковиќ може да го стигне Рожер Федерер по бројот на титули на големите турнири.
16.09.2015, 21:00

ТЕНИС
Едберг: Среќата беше на страната на Ѓоковиќ
Рожер Федерер не го криеше незадоволството од тоа што уште еднаш мораше да му подаде рака на Новак Ѓоковиќ во финале на грен слем турнир, пред се поради фактот што финалниот меч на Ју-Ес опен беше решен од потезите и многуте неизнудени грешки кои ги направи Швајцарецот.
15.09.2015, 14:21

СКОПЈЕ
Очите на светот свртени кон Скопје Сити Мол: Град на екстремни акробации!
Нивото на адреналин овие денови е доста високо кај сите љубители на спортот и вљубениците на велосипедизмот.
15.09.2015, 12:43

ТЕНИС
Легендарна прослава на Ѓоковиќ со Батлер: Ова е Спарта!
Победата на Новак Ѓоковиќ над Рожер Федерер во големото финале на Ју-Ес опен е тема број еден ова утро, па очекувано е што медиумите кај нашиот северен сосед постојано ја потенцираат доминацијата на светскиот рекет број еден кој стигна до десеттата грен слем титула во својата кариера.
14.09.2015, 21:30

ТЕНИС
Нов скок на Ѓорческа за најдобар ранкинг во кариерата
Најквалитетната македонска тенисерка, Лина Ѓорческа забележа нов напредок на ВТА листата со кој дојде до најдобриот ранкинг во кариерата.
14.09.2015, 19:36

ТЕНИС
Моментот по кој фановите на Ѓоковиќ останаа преплашени
Новак Ѓоковиќ стигна до својата јубилејна десетта грен слем титула во својата кариерата откако ова утро во уште еден драматичен меч го совлада Рожер Федерер, победа со која светскиот рекет број еден го освои вториот трофеј на Ју-Ес опен.
14.09.2015, 13:43

ТЕНИС
Драма во четири чина со среќен крај за Ѓоковиќ
Новак Ѓоковиќ со 3:1 во сетови го совлада Роже Федерер во финалето на Отвореното тениско првенство на САД, турнирот што важи за последен грен слем во 2015 година.
14.09.2015, 11:31

ТЕНИС
Федерер фантастичен, Вавринка можеше само да му аплаудира
Новак Ѓоковиќ со преубедливи 3:0 го совлада повредениот Марин Чилиќ во првото полуфинале на Ју-Ес опен, а тениските фанови на "Артур Еш" не гледаа неизвесен дуел и во второто полуфинале бидејќи на теренот брилјираше само еден тенисер.
12.09.2015, 13:43

ТЕНИС
Ѓоковиќ откако го декласира Хрватот: Чилиќ играше повреден
На Новак Ѓоковиќ му беа потребни само 88 минути за да се најде во финалето на Ју-Ес опен, а до истото дојде на крајно убедлив начин откако во првото полуфинале го совлада Марин Чилиќ со неверојатни 6:0, 6:1 и 6:2.
12.09.2015, 13:41

ТЕНИС
Бекер го нападна новиот стил на Федерер: Ова немаше да го прави во мое време
Тениските експерти во изминативе неколку дена постојано прават анализа на новиот ритерн кој го практикува Рожер Федерер на Ју-Ес опен, па иако швајцарскиот тенисер доби голем број на позитивни коментари за иновацијата во својата игра, сепак истата воопшто не му се допаѓа на Борис Бекер.
11.09.2015, 14:26

ТЕНИС
Федерер извлече расплакано детенце од толпа и го награди со автограм
Рожер Федерер и на 34-годишна возраст ги импресионира вистинските љубители на тенисот со своите магични потези на терените, но што е уште поважно, неверојатниот Швајцарец посебно воодушевува и со своите потези кога треба да се соочи со фановите.
10.09.2015, 14:27

ТЕНИС
Федерер и Вавринка си обезбедија меѓусебна пресметка на импресивен начин
Рожер Федерер и Станислас Вавринка си обезбедија полуфинална пресметка во полуфиналето на Ју-Ес опен, а интересно е што и двајцата Швајцарци беа преубедливи во своите дуели со Ришар Гаске и Кевин Андерсон.
10.09.2015, 14:18

ТЕНИС
Ѓоковиќ одново беснееше во Њујорк
Шпанскиот тенисер Фелисијано Лопез му пружи голем отпор на Новак Ѓоковиќ во утринското четвртфинале кое се одигра на Ју-Ес опен, но тоа не се покажа како доволно да го однесе мечот барем во петти одлучувачки сет иако имаше супер шанса да го направи тоа.
09.09.2015, 13:15

ТЕНИС
Ѓоковиќ збесна откако го загуби вториот сет од Баутиста
Новак Ѓоковиќ сосема очекувано се пласираше во четвртфиналето на тенискиот грен слем во Њујорк, откако ова утро излезе како победник од пресметката со Шпанецот Баутиста Агут.
07.09.2015, 11:49

ТЕНИС
Бушар го предаде осминафиналниот меч на Ју-Ес опен поради бизарна повреда
Ежени Бушар ќе ја памети оваа сезона по катастрофално лошите резултати кои ги имаше во текот на целата натпреварувачка сезона, па иако на Ју-Ес опен делуваше дека конечно може да направи нешто посериозно, Канаѓанката мораше предвреме да го заврши турнирот поради бизарна повреда.
07.09.2015, 11:47

ТЕНИС
Надал доживеа рана елиминација и на Ју-Ес опен
Рафаел Надал игра далеку под своето ниво во текот на целата натпреварувачка сезона, а таквиот тренд го продолжи и на последниот грен слем турнир во Њујорк каде ова утро доживеа рана елиминација во третото коло.
05.09.2015, 14:07

ТЕНИС
Федерер: Изненаден сум што слушам дека дел од тенисерите се повлекуваат
Рожер Федерер призна дека е непријатно изненаден од фактот што дел од учесниците на Ју-Ес Опен ги предадоа своите мечеви поради високите температури и потешките услови за игра во Њујорк.
04.09.2015, 21:30

ТЕНИС
Шокантни сцени од Ју-Ес опен: Американски тенисер колабираше на теренот
Високите температури и високата влажност на воздухот секако се голем проблем за тенисерите на Ју-Ес опен, а дека условите за игра се навистина тешки говори и состојбата во која се најде американскиот тенисер, Џек Сок.
04.09.2015, 11:52

ТЕНИС
Нова егзибиција на Федерер, Мари се врати од работ на бездната
Рожер Федерер продолжи со своите брилијантни игри од Мастерсот во Синсинати и на стартот на Ју-Ес опен, а ова утро негова нова жртва беше Стив Дарсис кој едноставно немаше што да бара во дуелот со расположениот Швајцарец.
04.09.2015, 11:49

ТЕНИС
Запознајте ја женската верзија на Иванишевиќ
Кршењето на рекетите е доста честа слика кога се во прашање турнирите на кои се натпреваруваат најдобрите машки тенисери, нешто што е сосема спротивно во женскиот дел од тенисот каде ваквите испади речиси и да не постојат.
03.09.2015, 15:11

ТЕНИС
Ѓоковиќ заигра луд танц со тениски фан и ја освои публиката на Ју-Ес опен
Новак Ѓоковиќ без никакви проблеми го совлада Австриецот Хајдер Маурер со убедливи 3:0 во сетови, а конечниот резултат од 6:4, 6:1 и 6:2 остана во сенка на случувањата кои ги имаше по натпреварот.
03.09.2015, 12:46

ДРУГИ СПОРТОВИ
Билиќ го провоцира македонскиот фајтер Димитров
Австриецот со хрватско потекло Мануел Билиќ е следниот противник на македонскиот фајтер Ристо Димитров, на деветнаесеттиот турнир од "Фајнал фајт" серијата што овој пат ќе се одржи во Линц.
03.09.2015, 12:39

ТЕНИС
Мареј победи, Кирјос приреди вистински „циркус"
Несомнено е дека Ник Кирјос е неверојатно голем тениски потенцијал, но сепак неговата незрелост и несериозност на теренот сигурно нема да му бидат од помош во продолжение од кариерата.
02.09.2015, 14:35

ПИНГ ПОНГ
Погледнете го овој неверојатен пинг-понг поен
Иако постојано е во сенка на тенисот, пинг-понгот многу често знае да донесе неверојатно возбудливи моменти од турнирите ширум светот, а таков беше случајот и на натпреварувањето во Чешка каде Пар Гарел и Адриен Мантене одиграа еден од најубавите и најдолгите поени во историјата на овој спорт.
01.09.2015, 19:30

ТЕНИС
Освен што го победи Нишикори, Пер го изведе и „потегот на денот"
Беноа Пер го направи првото големо изненадување на Ју-Ес опен уште за време на првиот натпреварувачки ден, а покрај тоа што успеа да го победи ланскиот финалист Нишикори со 3:2, успеа да се „прослави“ и со еден сервис кој секако е вистинска реткост на тенските терени.
01.09.2015, 18:00

ТЕНИС
Надал со „две лица“ на стартот на Ју-Ес Опен
Рафаел Надал на феноменален начин го отвори мечот против Борна Чориќ, но на крајот мораше добро да се испоти за да се пласира во второто коло на грен слем турнирот во Њујорк.
01.09.2015, 13:15

ТЕНИС
Ѓоковиќ фуриозно стартуваше на Ју-Ес Опен
Новак Ѓоковиќ мина само 73 минути на теренот за да го мине првото коло на тенискиот грен-слем Ју-Ес Опен. Српскиот тенисер кој е прв носител во Њујорк, во трите одиграни сета беше подобар со 6:1 и експресно го елиминираше Бразилецот Жоао Соуза.
01.09.2015, 09:30

ТЕНИС
Нишикори елиминиран!
Ланскиот финалист Кеи Нишикори е првата голема жртва во машка конкуренција на последниот гренд слем во годината Ју-Ес опен.
31.08.2015, 22:00

ТЕНИС
Шарапова го откажа настапот на Ју-Ес Опен
Марија Шарапова беше една од главните фаворитки за освојување на титулата на Ју-Ес опен, но одличната руска тенисерка на објави дека ќе го пропушти претстојното издание на престижниот турнир во Њујорк поради повредата на десната нога.
31.08.2015, 13:30

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ
Думоулин го превзеде врвот од Вуелта
Деветата етапа на Вуелта донесе исклучително тежок финиш во кој се искачуваше брдото на Кумбре де Сол, а од истиот како голем победник излезе холандскиот велосипедист Том Думоулин кој ја доби жестоката битка со Кристофер Фрум.
31.08.2015, 12:21

АТЛЕТИКА
Продолжува доминацијата на Болт
Американските атлетичари ја имаа улогата на фаворите пред стартот на денешната финална трка во штафетата 4 пати по 100 метри, меѓутоа како по обичај, човек на одлука повторно се покажа неповторливиот Јусеин Болт кој со неверојатен спринт во завршните 100 метри и донесе нов златен медал на Јамајка.
29.08.2015, 17:32

ТЕНИС
Американец ја запроси својата девојка на тренинг на Ѓоковиќ
Новак Ѓоковиќ и оваа година е прв фаворит за освојување на титулата на последниот грен слем во годината, Ју-Ес опен, а иако српскиот тенисер се уште не го одигра првиот натпревар на годинешното издание, сепак го привлече вниманието на тениската јавност.
29.08.2015, 12:48

АТЛЕТИКА
Камерманот се извини, Болт доби подарок
Кинескиот камерман Сонг Тао, неочекувано стекна глобална „популарност“ откако вчера по финалето на 200 метри на СП во атлетика, поради своето невнимание успеа да го собори Јусеин Болт, додека овој го прославуваше новиот златен медал.
28.08.2015, 14:40

АТЛЕТИКА
Молскавичен спринт на Болт вреден злато
Јусеин Болт и Џастин Гетлин приредија уште еден вистински спектакл на Светското првенство во Пекинг, а идентично како и на трката на 100 метри, и денеска како победник излезе неповторливиот Јамајканец кој стигна до вториот златен медал на тековниот мундијал.
27.08.2015, 17:00

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ
Триумф на Валверде за прва победа на Мовистар
Шпанскиот ветеран Алехандро Валверде излезе како победник од четвртата етапа на домашната трка Вуелта, а возачот на Мовистар стигна до ваков успех откако во завршните неколку метри ја доби неизвесната битка со вчерашниот победник Петер Саган.
26.08.2015, 15:00

ОСТАНАТО
Светски шампион платил такси со својот златен медал од Пекинг
Полјакот Павел Фајдек го привлече вниманието на јавноста поради фактот што успеа да го одбрани златниот медал во фрлање кладиво на Светското атлетско првенство кое се одржува во Пекинг, но сепак светските медиуми во текот на ова утро пренесоа една несекојдневна информација која секако спаѓа во рубриката „верувале или не“.
25.08.2015, 18:00

АТЛЕТИКА
Нова доминација на Рудиша
Феноменалниот Кениец Давид Рудиша на доминантен начин стигна до златниот медал на финалната трка на 800 метри во Пекинг, на која со одличен резултат и со бронзено одличје се закити и најдобриот босански атлетичар, Амел Тука.
25.08.2015, 17:30

ТЕНИС
Казнет е проблематичниот Кирјос
Ник Кирјос заработи едномесечна суспензија и парична казна од 25.000 долари од АТП поради провокацијата упатена кон Станислас Вавринка на Роџерс купот во Монтреал.
24.08.2015, 21:00

ТЕНИС
Ѓоковиќ за титулата во Синсинати: Ќе мора да го почекам Федерер да се пензионира
Титулата од Синсинати е единствената која му недостасува на Новак Ѓоковиќ за да ги обедини сите трофеи од турнирите од Мастерс серијата 1000, а тоа остана непроменето и оваа година благодарение на феноменалниот Рожер Федерер кој за нешто помалку од 90 минути игра го надигра Србинот во синоќешното финале.
24.08.2015, 13:21

ТЕНИС
Топ поенот за Лопез, победата за Федерер
Ветеранот, Рожер Федерер уште еднаш покажа дека се наоѓа во одлична форма, а последна негова жртва на Мастерсот во Синсинати беше Шпанецот, Фелисијано Лопез.
22.08.2015, 15:30

ТЕНИС
Федерер како брз воз, Лопез застана на патот на Надал
Шпанецот, Фелисијано Лопез го направи најголемото изнадување во осминафиналните пресметки на Мастерсот во Синсинати, откако во еден возбудлив меч кој траеше два ипол часа го совлада сонародникот Рафаел Надал со 2:1 во сетови (5-7, 6-4, 7-6(3)).
21.08.2015, 14:45

СИНСИНАТИ
Скриена камера: Кога маскираниот Мареј ќе ви продава сладолед...
Маскираниот Британец продавал сладолед во тениски комплекс.
20.08.2015, 16:02

ДРУГИ СПОРТОВИ
Коу е избран за нов претседател на ИААФ
Поранешниот олимписки шампион на 1500 метри, Себастијан Коу е избран за нов претседател на Светската атлетска федерација (ИААФ).
19.08.2015, 16:49

ОДБОЈКА
Срам за македонскиот спорт: Одбојкарите за најголемиот успех добија сокчиња!
Еден од нашите најдобри одбојкарски репрезентативци, Ѓоко Јосифов на социјалните мрежи го истакна разочарување и револтот од денешниот прием на нашата селекција во Агенцијата за млади и спорт.
18.08.2015, 18:52

ТЕНИС
Мареј: Сакаат да ме скараат со Ѓоковиќ
Вториот тенисер на АТП листата, Енди Мари истакна дека медиумите се обидуваат да го скараат него со Новак Ѓоковиќ.
18.08.2015, 17:15

ОДБОЈКА
Одбојкарите напредуваат на ранг листата на ЦЕВ
Македонската одбојкарска репрезентација забележа напредок на најновата ранг листа на Европската одбојкарска конфедерација (ЦЕВ).
18.08.2015, 14:12

ОДБОЈКА
Одбојкарски турнир „Сателит Скопје 2015“
Градот Скопје од 19 до 23 август ќе биде домаќин на познати одбојкарски двојки кои ќе се натпреваруваат на Меѓународниот турнир во одбојка на песок „Сателит Скопје 2015“, во машка конкуренција.
18.08.2015, 14:08

ТЕНИС
Флексибилната Серена: Тенисерката ги изненади фановите со овие пози
Првата тенисерка во светот, и тоа како е флексибилна.
18.08.2015, 09:50

ТЕНИС
Карловиќ му подари банана на судијата
Дождот го прекина тенискиот меч меѓу Иво Карловиќ и Жил Симон во Синсинати, а во рамките на третиот сет се случи и една несекојдневна ситуација на која и кумуваше хрватскиот тенисер.
17.08.2015, 20:31

ЗАНИМЛИВОСТИ
Спортски клуб не може да отвори профил на Facebook, има премногу секси име
Атлетски клуб во јужна Шпанија има забрана за отворање фејсбук профил поради тоа што нивното име звучи премногу секси.
17.08.2015, 15:10

СЕКСИ
Тенисерката ги потсети своите фанови: Дали е ова најпровокативната фотографија од Ана Ивановиќ?
Српската убавица, со своите фанови на социјалните мрежи споделила фотографија која го одзема здивот...
17.08.2015, 13:25

ТЕНИС
Македонските тенисери напредуваат на АТП листата
Сите македонски тениски асови забележаа скок на најновата АТП листа која денеска беше објавена.
17.08.2015, 13:16

ИСТРАГА
Скандал: Атлетичарските федерации низ светот прикриваат масовен допинг скандал
Истражување објавено во германски и британски медиуми јавува дека водечкото тело на атлетичарските федерации низ светот сокрило анкета од 2011 година, која открива дека една третина од врвните светски натпреварувачи признале дека земаат забранети супстанци.
17.08.2015, 11:00

ТЕНИС
Енди Мареј триумфираше на турнирот во Монтреал
Енди Мареј го совлада Новак Ѓоковиќ со 2:1 во сетови и го освои тенискиот Мастерс во Монтреал на кој беше втор носител.
17.08.2015, 09:30

ВОЗДУХОПЛОВНИ СПОРТОВИ
Пред-европско змајарско првенство во Крушево
Пред-европското змајарско првенство во дисциплина прелет (cross country) кое за прв пат се одржува во Македонија, почнува во понеделник, во 10.30, на Мечкин Камен, Крушево.
17.08.2015, 09:27

ОДБОЈКА
Одисејата на одбојкарите заврши со сребро во Европската лига
Најдобрите македонски одбојкари не успеаја да стигнат до многу посакуваната титула во Европската лига, откако вечерва Словенија се покажа како подобар противник и со целосна доминација во финалето во Полска, стигна до победа од 3:0 во сетови.
14.08.2015, 22:24

ТЕНИС
Публиката во Монтреал збесна, Kеи „мртов ладен“: Супер-атракција на Нишикори
Четвртиот тенисер на светот и четврти носител на Мастерсот во Монтреал, Кеи Нишикори со еден потег ги воодушеви тениските фанови ширум светот.
14.08.2015, 20:00

Прва ... 6789101112 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум