АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

ТЕНИС
Лендл најави крај на ерата на Ѓоковиќ
Некогашниот светски број 1, Иван Лендл, од неделата ја обнови својата соработка со Енди Мари.
 

ТЕНИС
На Дел Потро му дојде преку глава од "бомбите" на Иснер, па чекаше сервис на урнебесен начин
Хуан Мартин Дел Потро доживеа елиминација уште во првото коло на турнирот Квинс, но она што најмногу и остави впечаток на публиката во Лондон беа неговите комични реакции по "бомбастичните" серви на Џон Иснер.
16.06.2016, 11:12

ДАЛАС
Бил перспективен ММА борец, а потоа одлучил да игра руски рулет!
Иван Кол, перспективен ММА борец, се самоубил во еден стан во Далас, играјќи руски рулет со непознати луѓе.
15.06.2016, 15:28

ТЕНИС
Мари призна: Лендл е тука поради Ѓоковиќ
Вториот светски рекет, Енди Мари индиректно призна дека Новак Ѓоковиќ е причината за обновувањето на соработката со Иван Лендл.
13.06.2016, 13:13

ТЕНИС
Ѓорческа скокна 13 места за нов најдобар пласман во двојки
Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа запиша напредок во двете конкуренции на најновата ВТА листа која денеска беше објавена.
13.06.2016, 12:41

ОДБОЈКА
Втора победа за одбојкарите: Македонија ја среди Данска во Варна
Македонската одбојкарска репрезентација ја забележа втората победа на првиот турнир од Европската лига во Варна, Бугарија.
11.06.2016, 17:17

НЕНАДЕЈНА СМРТ
Легендарниот Кимбо Слајс почина на 42-годишна возраст
Кимбо Слајс, легендарниот уличен ММА борец неочекувано почина на 42-годишна возраст.
08.06.2016, 23:27

ТЕНИС
Куертен: Успесите на Ѓоковиќ имаат посебна арома поради патот кој го мина и што доаѓа од Србија
Неизмерната почит меѓу Новак Ѓоковиќ и Густаво Куертен со текот на времето прерасна во навистина искрено пријателство, а сега токму легендарниот бразилски тенисер е еден од најпозитивните критичари на играта на светскиот рекет број еден.
07.06.2016, 11:25

ТЕНИС
Најлудиот навивач на Новак: Едвај дочека Ѓоковиќ да победи, па распали со калашников
Новак Ѓоковиќ за прв пат во својата кариера успеа да триумфира на Ролан Гарос со што ја комплетираше својата колекција од трофеи на најголемите турнири и влезе во друштво на Рожер Федерер, Рафаел Надал, Рој Емерсон, Фред Пери, Андре Агаси, Род Лејвер и Дон Баџ.
06.06.2016, 13:51

ТЕНИС
Емотивниот Мари ги трогна фановите со својот говор за неверојатниот Ѓоковиќ
Новак Ѓоковиќ успеа да ги комплетира сите титули од четирите најголеми турнири со победата над Енди Мари на Ролан Гарос, турнир кој српскиот тенисер конечно успеа да го придодаде во своите витрини по четвртиот настап во финалето.
06.06.2016, 11:11

ТЕНИС
Историски триумф на Ѓоковиќ на Ролан Гарос
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ за прв пат во својата кариера го освои престижниот француски Грен слем турнир - Ролан Гарос.
06.06.2016, 09:10

БОКС
Најголемиот на сите времиња замина во легендите: Почина Мухамед Али, Бог дојде по својот првак
Светот изгуби една од најголемите икони во својата историја.
04.06.2016, 11:34

ТЕНИС
Ѓоковиќ даде ветување: Ќе го повтори незаборавниот потег на Куертен доколку го освои Ролан Гарос
Новак Ѓоковиќ во текот на вчерашниот ден го совлада Томаш Бердих со 3:0 и се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос, па сега одново се најде на само два чекори од остварување на сонот наречен титула на грен слемот во Париз и комплетирање на сите трофеи од четирите големи турнири.
03.06.2016, 10:50

БОРЕЊЕ
Боречкиот "Македонски бисер" со најмасовно учество
Агенцијата за млади и спорт го најави одржувањето на најголемиот Македонски интернационален турнир во борење "Македонски бисер". Манифестацијата слави јубилеј од 40 години, но истовремено одбележува и 55 години од постоење на македонското борење и 20 години од победата на Интернационалниот боречки куп за "Бучим Јака".
02.06.2016, 14:15

ТЕНИС
Ѓоковиќ му го украде капчето на новинарот Санторо и даде интервју во необично издание
Новак Ѓоковиќ приреди шоу по завршувањето на вчерашниот меч со Баутиста Агут откако со помош на едно од момчињата кои собираат топчиња на интересен начин ја поздрави публиката во Париз, но сепак тоа не беше единственото интересно што го направи Србинот по завршувањето на осминафиналето.
02.06.2016, 10:46

ТЕНИС
Повторно ја одушеви тениската јавност: Две нови неверојатни реакции на лудиот Браун
Дастин Браун заедно со Гаел Монфис се сигурно двајцата најдобри асови кога се во прашање супер атракции, реакции и магии на тениските терени со кои ги оставаат со подотворена уста спортските фанови.
02.06.2016, 10:44

ТЕНИС
Надал се повлече од Роланд Гарос!
Шпанскиот тенисер и деветкратен шампион на Роланд Гарос, Рафаел Надал се повлече од францускиот турнир поради повреда на зглобот на раката.
27.05.2016, 18:10

ОДБОЈКА
Ристоски амбициозен: Оваа година да направиме чекор повеќе и да се вратиме со злато
Македонската одбојкарска репрезентација и донесе голема радост на јавноста во нашата земја со освоениот сребрен медал на Европската лига која се играше минатото лето.
26.05.2016, 19:10

ТЕНИС
Ѓоковиќ културно му возврати на Кирјос
Ник Кирјос го прозва Новак Ѓоковиќ за време на својот прв меч на Ролан Гарос кој го играше против Марк Чекинато, и тоа во моментите кога водеше жестока расправија со главниот судија Карлос Рамос кој го опомена австралискиот тенисер.
26.05.2016, 14:30

ТЕНИС
Чудниот стајлинг на Французинката Ализе Лим го привлече вниманието на Ролан Гарос
Италијанката Камила Џорџи се пласираше во второто коло на Ролан Гарос откако славеше сигурна победа од 2:0 на Ализе Лим, но она по што ќе го паметат овој меч верните следбеници на тенисот во Париз секако ќе биде необичниот стајлинг на домашната тенисерка.
25.05.2016, 12:48

ТЕНИС
Ѓоковиќ доби роденденска торта за паметење од организаторот на Ролан Гарос
Новак Ѓоковиќ во текот на вчерашниот ден го прослави својот 29-ти роденден, а покрај тоа што веќе доби неколку интересни и искрени честитки од свои колеги, па и тренерот Борис Бекер, сепак доцна во ноќта беше пријатно изненаден од организаторот на Ролан Гарос кој му приреди изненадување на Србинот.
23.05.2016, 11:26

ТЕНИС
Ролан Гарос: Ѓоковиќ ќе налета на Надал во полуфинале
Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ ќе мора да го мине Рафаел Надал ако сака да стигне до финалето на Ролан Гарос.
20.05.2016, 16:31

ТЕНИС
Како изгледаше Надал кога последен пат Федерер пропушти гренд слем
Третиот тенисер на светот, Рожер Федерер во текот на вчерашниот ден и официјално соопшти оти нема да може да настапи на вториот гренд слем во 2016 година, Ролан Гарос со што ќе прекине навистина неверојатна серија.
20.05.2016, 11:50

ТЕНИС
Урнебесно видео: Ѓоковиќ го учи Куертен да говори српски пред стартот на Ролан Гарос
Угледната автомобилистичка компанија "Пежо" со години наназад е еден од главните спонзори на Ролан Гарос, грен слем турнир кој ќе биде на програмата започнувајќи од недела па се до 5 јуни.
20.05.2016, 10:50

ТЕНИС
Јотовски по маратонски меч до осумте најдобри во Брчко
Македонскиот тениски ас, Томислав Јотовски ја продолжи серијата на добри резултати на ИТФ фјучерсот во Брчко, Босна и Херцеговина кој се игра на земјена подлога за награден фонд од 10.000 американски долари.
19.05.2016, 15:21

ЛОНДОН
Македонските пливачи соборија државни и лични рекорди на ЕП во Лондон
Денеска на европското првенство во пливање во Лондон започнува пливачките дисциплини, а веќе на првиот ден нашите пливачи постигнаа солидни резултати.
16.05.2016, 15:34

ТЕНИС
Ѓоковиќ збесна и викаше по судијата: Не сакам да играм повеќе…
Новак Ѓоковиќ не излезе на крај со Енди Мари и за првпат во меѓусебните дуели загуби меч од Шкотланѓанецот кој се игра на земјена подлога, но дека српскиот тенисер исклучително ја посакуваше титулата во Рим и покрај тоа што му беше роденден на неговиот кум, говори неговата нервозна реакција по седмиот гејм во вториот сет.
16.05.2016, 11:16

ТЕНИС
Енди Мареј го надигра Ѓоковиќ во Рим
Енди Мареј ја освои првата титула после дури девет месеци - станува збор за 36-та титула во неговата кариера која ја освои на неговиот 29-ти роденден.
16.05.2016, 10:10

ТЕНИС
Досега невидено од Србинот: Ѓоковиќ го турна судијата Бернардес и го навлече гневот на публиката
Четвртфиналниот меч меѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал донесе безброј феноменални потези и импресивни поени на двете страни, но покрај тоа што светскиот рекет број еден го освои најдобриот поен на мечот кој на крајот му припадна нему (7:5 и 7:6), исто така го приреди и најконтроверзниот гест кога во нервоза имаше конфронтација со главниот судија Карлос Бернардес.
14.05.2016, 12:51

ТЕНИС
Србинот се шегува и кога ќе добие "компир": Ѓоковиќ реагираше како цар и ја насмеа публиката во Рим
Новак Ѓоковиќ со доста мака успеа да се пласира во четвртфиналето на Мастерсот во Рим каде силите ќе ги одмери со големиот ривал Рафаел Надал.
13.05.2016, 11:44

ТЕНИС
Постариот Мари не можеше да им поверува на очите: Што се случува со Ѓоковиќ?
Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Рим благодарение на добрата игра во вториот и третиот сет во пресметката со Томаш Белучи, но она што се случи во воведниот не само што ги шокираше сите присутни на трибините на Форо Италико, туку и сите оние кои редовно ги следат настапите на светскиот рекет број еден.
13.05.2016, 11:41

СКОПЈЕ
Страста за спорт никогаш не ме напушти! - Разговор со Живко Стефановски, пензионер, маратонец
Иако имам веќе 56 години немам намера да се откажам од спортувањето. Трчав и оваа година на маратонот. Од над 6000 учесници, официјално го постигнав 619 место. Мислам дека во животот не треба да си поставуваме граници, важен е духот затоа што без него ги нема другите работи.
10.05.2016, 09:58

ТЕНИС
Ѓорческа повторно скокна за нов најдобар пласман на ВТА листата
Најквалитетната македонска тенисерка, Лина Ѓорческа дополнително го подобри својот пласман на ВТА листата.
09.05.2016, 12:39

ТЕНИС
Ѓоковиќ одушевен од фер-плеј потегот на Мари: Тенисот е среќен што те има за амбасадор
Новак Ѓоковиќ го детронизира Енди Мари од тронот во Мадрид со победата во големо финале со 2:1 по сетови, триумф кој покрај новите 1.000 поени на АТП листата, на Србинот му ја донесе и рекордната 29 титула на Мастерс турнирите.
09.05.2016, 10:51

ТЕНИС
Најбрилијантните потези во Мадрид: Магии на Ѓоковиќ, Мари, Кирјос…
Мастерсот во Мадрид заврши со триумф на првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ кој во мечот за титулата беше подобар од Енди Мари со 2:1 во сетови (6-2, 3-6, 6-3).
09.05.2016, 10:49

СКОПСКИ МАРАТОН
Рекордно издание на Виз Ер Скопски Маратон: Над 8 илјади учесници трчаа низ сончевите улици во Скопје
Сончевото утро во главниот град на Македонија беше совршен погодок 8-те илјади учесници на вчерашното 12-то издание на Виз Ер Скопски Маратон 2016 да се покажат во своето најдобро издание, да го истрчаат својот маратон и да стигнат на целта.
09.05.2016, 10:09

ТЕНИС
Ѓоковиќ повторно на тронот во Мадрид
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ после освојувањето на оваа титула го престигна Надал. Ја освои својата 29-та титула на Мастерс турнирите и сега има една повеќе во однос на својот ривал.
09.05.2016, 09:10

СКОПСКИ МАРАТОН
Виз Ер Скопскиот Маратон во најдобро издание до сега!
Денес во просториите на Град Скопје, се одржа прес конференција по повод претстојниот Виз Ер Скопски Маратон, кој ќе се одржи на 8-ми мај (недела) и ќе се одвива низ улиците на главниот град, каде над 7.000 учесници ќе се натпреваруваат и ќе ја испробаат својата издржливост и истрајност.
06.05.2016, 13:53

ТЕНИС
Ѓоковиќ се сликаше со фудбалскиот бог на "Бернабеу" и веднаш се пофали на Твитер
Новак Ѓоковиќ денеска попладне го игра својот натпревар од третото коло на Мастерс турнирот во Мадрид (против Роберто Баутиста), но идентично како и Надал, српскиот тенисер ја искористи својата слободна вечер и синоќа се појави на "Сантијаго Бернабеу" каде го проследи полуфиналето меѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити.
05.05.2016, 14:25

СКОПЈЕ
Спортот над сè - Маратонска победа на 8-ми мај!
Само уште неколку дена нè делат од најголемата спортска манифестација во државата, Виз Ер Скопскиот Маратон. Во недела на 8ми мај, ќе се случи веќе познатата магија која јавно ќе покаже дека спортскиот дух може да ги сплоти и собере сите на едно место.
04.05.2016, 15:37

ТЕНИС
Каква незаинтересираност: Томиќ се "обиде" да врати сервис со рачката од рекетот
Наместо да го надоградува вродениот талент за тенис, Бернард Томиќ многу повеќе е концентриран на правење глупости на терените и надвор од нив, а последниот испад го имаше на првиот свој меч на Мастерсот во Мадрид каде претрпе пораз од Фабио Фоњини.
04.05.2016, 13:53

ТЕНИС
Бекер посочи кој е најдобар тенисер на сите времиња
Големата тениска легенда и сегашен тренер на првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ дипломатски одговори кој е најдобриот играч во историјата на овој спорт.
26.04.2016, 10:35

СКОПЈЕ
Се приближува стартот на најголемата спортска манифестација
"Ако сакаш да трчаш, истрачај милја. Ако сакаш да искусиш поразличен живот, трчај на маратон.", изјавил познатиот тркач на долги патеки, Емил Затопек од Чешка, добитник на три златни медали во 1952 на летната Олимпијада во Хелсинки.
26.04.2016, 10:24

ТЕНИС
Надал полета во базен по титулата во Барселона
Рафаел Надал го победи Кеи Нишикори во финалето и стигна до својата деветта титула на турнирот во Барселона, каде интересно по подигнувањето на трофејот и церемонијата ја продолжи традицијата со момчињата и девојчињата кои собираат топчиња.
25.04.2016, 14:52

ТЕНИС
Надал: Ѓоковиќ е фаворит на Ролан Гарос, но…
На еден месец пред стартот на вториот грен слем во 2016 година, Ролан Гарос дел од тениските асови го дадоа своето мислење за тој кој е фаворит, поточно кој би можел да ја подигне титулата.
22.04.2016, 14:53

СКОПЈЕ
Голем билјард турнир во парови во Гран Клуб во Скопје
Викендов на 23-ти и 24-ти Април, во организација на БСК Гран Клуб од Скопје ќе се одржи еден од најголемите билјард турнири во парови на балканот - "GRAN DOUBLES OPEN 9-BALL 2016".
22.04.2016, 09:45

ТЕНИС
Ѓоковиќ посочи кој е најголем фаворит за титулата на Ролан Гарос
Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ даде интересна, а воедно и изненадувачка изјава во поглед на тоа кој е фаворит за освојување на титулата на грен слем годинава Ролан Гарос.
21.04.2016, 12:50

ТЕНИС
Бекер ја откри главната цел на Ѓоковиќ и даде искрен коментар за Надал
Рафаел Надал имаше одлична претстава на Мастерсот во Монте Карло каде по подолга пауза покажа што знае и умее, дојде до титула односно најави негов кам-бек и борба за врвот на АТП листата.
20.04.2016, 12:09

ТЕНИС
Необична ситуација во Барселона: Собирач на топчиња се стрча и се "залепи" на ѕидот
На мечот меѓу Николас Алмагро и Тејмураз Габашвили на АТП турнирот во Барселона се случи необична ситуација во која во главна улога беше едно од момчињата кое собира топчиња.
19.04.2016, 13:15

ТЕНИС
Најмагичните поени на Мастерсот во Монте Карло
Мастерсот во Монте Карло донесе доста возбудлив, интересен тенис, но и многу изненадувања за да на крајот по деветти пат во кариерата титулата ја подигне "кралот на земјата", Рафаел Надал.
18.04.2016, 11:22

СНУКЕР
Светското снукер првенство во живо на Еуроспорт
Добродојдовте во Крусибал! Најдобрите снукераши од целиот свет на едно место, за на гледачите на Еуроспорт им го пружат највозбудливото снукер искуство. Натпреварувањето за освојување на светската титула ќе трае цели 17 дена, а сите турнири ќе се пренесуваат во живо на Еуроспорт 1 и 2.
14.04.2016, 16:01

ТЕНИС
Ѓоковиќ загуби, па дома се врати со велосипед
Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ доживеа неочекувана елиминација од Јири Весели на турнирот во Монте Карло.
14.04.2016, 14:16

ТЕНИС
Бекер со интересни детали за соработката: Ѓоковиќ знае да ми се јави во три наутро…
Новак Ѓоковиќ беше на врвот на светскиот тенис и кога за свој тренер го имаше само Маријан Вајда, но дефинитивно неговата неверојатна доминација стартуваше взаемно кога ја започнуваше соработката со поранешниот славен светски тенисер, Борис Бекер.
11.04.2016, 11:21

ТЕНИС
Надал со еден збор ја опиша неверојатната доминација на Ѓоковиќ
Новак Ѓоковиќ во неделата се израмни со Андре Агаси по бројот на освоени титули на турнирот во Мајами, но шестата освоена титула истовремено значеше дека светскиот рекет број еден урна два големи рекорди кои дотогаш ги држеа големите ривали Рафаел Надал и Рожер Федерер.
05.04.2016, 20:45

ТЕНИС
Ѓоковиќ ја прегрна девојката што собира топчиња, нејзината реакција го изнасмеа Србинот
Новак Ѓоковиќ по шести пат во својата кариера го освои турнирот во Мајами откако во вчерашното финале го совлада Кеи Нишикори со идентични 6:3 во двата сета, со што актуелниот светски рекет број еден стигна до два големи рекорди кои секако се за огромен респект.
04.04.2016, 11:55

ТЕНИС
Ѓоковиќ ќе урне три импресивни рекорди со нова титула во Мајами
Новак Ѓоковиќ и Кеи Нишикори утре ќе го одиграат големото финале на турнирот во Мајами, меч на кој најдобриот светски тенисер во овој момент може да постави два импресивни рекорди, но и да израмни едно големо достигнување на Андре Агаси.
02.04.2016, 14:00

ТЕНИС
Бекер ги издвои петте тенисери кои ќе доминираат по ерата на Ѓоковиќ
Борис Бекер во текот на изминативе 10 дена не е покрај Новак Ѓоковиќ кој денеска го игра своето полуфинале на турнирот во Мајами, а Германецот ја искористи посетата во својата родна земја за да направи мала анализа за тоа што се случува во тенисот и кои млади играчи имаат најголем потенцијал да бидат идни владетели во белиот спорт.
01.04.2016, 21:00

ТЕНИС
Ѓоковиќ го среди Бердих, но истовремено ги загрижи своите фанови
Новак Ѓоковиќ без никакви проблеми се справи со Томаш Бердих во четвртфиналето на Мастерсот во Мајами, но сепак успеа да ги загрижи своите фанови поради медицинскиот тајм аут кој го побара во моментите кога имаше водство од 1:0 во сетови и брејк предност.
31.03.2016, 13:25

ТЕНИС
Ѓоковиќ се намачи за пласман во четвртфиналето и доби свирежи од публиката во Мајами
Новак Ѓоковиќ досега во неколку наврати знаел да биде исвиркан од страна на американските фанови кои очигледно не го почитуваат доволно светскиот рекет број еден, а на таква ситуација бевме сведоци и рано утрово кога Србинот со доста мака се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Мајами.
30.03.2016, 12:49

ТЕНИС
Мајсторија која ретко се гледа: Анонимен Италијанец е автор на потегот на годината во светот на тенисот
Анонимниот италијански тенисер Андреа Арнаболди кој во моментов е на 176 место на АТП листата со еден магичен потег ја освои пошироката тениска јавност.
30.03.2016, 10:48

Прва ... 3456789 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум