АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

РИО 2016
Најнезгодниот тренер во Рио: Погледнете каква шлаканица доби италијанскиот ватерполист
Тренерот на ватерполо репрезентацијата на Италија, Алесандро Кампања, беше многу лут за време на дуелот на неговите ватерполисти против САД.
 

ПЛАНИНАРЕЊЕ
Еден од симболите на планинарењето: Македонци се искачија на Матерхорн на 4478 мнв
Четворочлена екипа составена од Бојан Митаноски, Саша Грбиќ, Никола Андоноски и Александар Кирковски во организација на Федерацијата за планинарски спортови на Македонија успешно се искачи на врвот Матерхорн 4478 мнв кој што е сместен на Пенинските Алпи на границата помеѓу Италија и Швајцарија.
15.08.2016, 20:18

РИО 2016
Мари го одбрани олимпиското злато и испиша нова историја
Вториот светски рекет, Енди Мари ја одбрани олимписката златна медала освоена пред четири години во Лондон.
15.08.2016, 09:13

РИО 2016
Пандев не успеа да изненади во силната група предводена од Гетлин
Ристе Пандев го заврши настапот на Олимпијадата во Рио освојувајќи го последното деветто место во квалификациската група во дисциплината 100 метри.
13.08.2016, 19:18

ТЕНИС
Не можеше да ги скрие емоциите: Дел Потро заплака по пласманот во полуфиналето во Рио
Хуан Мартин Дел Потро е најголемото изненадување на олимпискиот турнир во Рио Де Жанеиро во кој во полуфиналето ќе игра против Рафаел Надал.
13.08.2016, 12:12

ПЛИВАЊЕ
Предодреден за успеси: Фелпс супериорно до 22-то олимписко злато
Големиот Мајкл Фелпс ја продолжи жетвата на златни медали на Летните Олимписки Игри во Рио Де Жанеиро.
12.08.2016, 12:19

ТЕНИС
Надал веќе обезбеди медал во Рио
Рафаел Надал обезбеди пласман во финалето на олимпискиот тениски турнир во Рио и тоа во дубл конкуренција, откако заедно со Марк Лопез триумфираа над Канаѓаните Нестор и Посписил.
12.08.2016, 10:39

РИО 2016
Хорор повреда на несреќниот Ерменец: Сите останаа без зборови
За жал, спортистите во Рио продолжуваат да заработуваат тешки повреди на борилиштата на Олимписките игри.
11.08.2016, 12:55

ОЛИМПИСКИ ИГРИ
Другата страна на Олимписките игри: Што останува после нив?
Модерните летни Олимписки игри започнаа во Рио минатиот петок. Натпреварувањата се веќе во полн ек, а некои земји веќе ги обезбедија и првите медалји. Меѓутоа, што ќе се случи со Олимпиското село кога ќе го напуштат натпреварувачите и целата нивна екипа?
10.08.2016, 14:20

ТЕНИС
Надал го искоментира краткиот престој на Ѓоковиќ во Рио
Рафаел Надал иако до последен момент не знаеше дали ќе настапи на Олимписките Игри засега бележи одлични резултати во Рио Де Жанеиро. Во сингл е во осминафиналето каде ќе се соочи со Жил Симон, додека пак во игра на двојки е веќе во полуфиналето со Марк Лопез што значи е блиску до барем еден медал.
10.08.2016, 13:06

ПЛИВАЊЕ
Неверојатна кариера: Големиот Фелпс освои уште две олимписки злата
Големиот Мајкл Фелпс и понатаму реди и освојува злата на Олимписките игри со што потврди оти е можеби и најголемиот олимпиец на сите времиња.
10.08.2016, 12:17

ПЛИВАЊЕ
Водата ја промени бојата во Олимпискиот базен
Организаторите на Олимписките игри во Рио немаат многу среќа, откако ги снајде нов проблем, овојпат со водатa во Олимпискиот базен, која се промени и стана зелена!
10.08.2016, 12:16

РИО 2016
Косоварката која освои златен медал одбила допинг-тест, па ѝ се заканува суспензија
Мајлинда Келменди го освои златниот медал во џудо во категорија до 52 килограми на Олимписките игри во Рио и така на Косово му го донесе првиот олимписки медал во историјата.
10.08.2016, 11:10

РИО 2016
Крај за бранителката на златото од Лондон
Американската тенисерка Серена Вилијамс испадна во третото коло од тенискиот турнир на Олимписките игри во Рио Де Жанеиро.
10.08.2016, 10:10

РИО 2016
Студена војна во Рио: Американската пливачка освои злато и ја понижи Русинката
Иако успеа да го освои сребрениот медал на трката на 100 метри, руската пливачка Јулија Ефимова нема да го памети по добро својот настап на Олимписките игри.
09.08.2016, 16:35

ТЕНИС
Ѓоковиќ брзо ги заврши ОИ, па донесе неочекувана одлука
Првиот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ сосема неочекувано во два дена ги заврши Летните Олимписки Игри во Рио Де Жанеиро.
09.08.2016, 14:05

РИО 2016
Спортот над политиката: Гимнастичарките направија "селфи" и го воодушевија светот
Две гимнастичарки во Рио ја покажаа поубавата страна на спортот и на целиот свет му испратија важна порака, а тоа е дека спортскиот дух е високо над политиката.
09.08.2016, 13:41

ТЕНИС
Хрватска легенда во стручниот штаб на Бердих
Осмиот светски рекет, Томаш Бердих го засили својот тим со големo има во светот на тенисот во обидот да ја подобри својот игра.
09.08.2016, 11:46

ТЕНИС
Втор пораз за светскиот рекет број еден: Ѓоковиќ се збогуваше со Рио
Новак Ѓоковиќ доживеа уште еден непријатен пораз на тенискиот турнир на Олимпијадата во Рио. По тој вчера во сингл каде загуби од Аргентинецот Дел Потро, светскиот рекет број еден е елиминиран и во дубл конкуренција.
09.08.2016, 11:22

ТЕНИС
Бекер со три зборови и емотивна фотографија го опиша Ѓоковиќ
Тренерот на најдобриот тенисер на светот, Борис Бекер се огласи на социјалните мрежи по неочекуваната елиминација на Новак Ѓоковиќ на стартот на олимпискиот турнир во Рио Де Жанеиро.
08.08.2016, 14:12

ТЕНИС
Ѓоковиќ: Тажно е вака да се заврши, ова е еден од најтешките порази во животот
Првиот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ неочекувано уште во првото коло го заврши својот настап во сингл на Олимписките Игри во Рио Де Жанеиро.
08.08.2016, 11:43

ТЕНИС
Солзите на Ѓоковиќ го обиколија светот
Шокантниот пораз на Новак Ѓоковиќ на стартот на тенискиот турнир на Олимпијадата во Рио е навистина големо изненадување кое ретко кој можеше да го очекува.
08.08.2016, 10:45

ЏУДО
Џудистката Келменди му го донесе првиот златен медал на Косово
На Олимписките игри во Рио, Косово првпат настапува со своја делегација која брои осум натпреварувачи, а уште на вториот натпреварувачки ден, новиот член на олимпиското семејство стигна до историски резултат, освојувајќи го првиот медал.
08.08.2016, 10:45

ТЕНИС
Шок во Рио: Дел Потро му го зема скалпот на Ѓоковиќ
Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ доживеа сензационална елиминација од Хуан Мартин Дел Потро во првото коло во сингл на олимпискиот турнир во Рио Де Жанеиро.
08.08.2016, 10:43

БРАЗИЛ
График на денот: Колку чини една Олимпијада
Утрово се случи официјалното отворање на Летните олимписки игри во Рио де Жанеиро, кое се одржа на стадионот "Маракана". Организаторите вложија многу напор, труд и пари за да стигнат до тука.
06.08.2016, 10:49

ТЕНИС
Одлична вест: Ѓорческа ќе игра во квалификациите на "Ју-Ес Опен"
Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ќе биде дел од последниот грен слем турнир во 2016 година, "Ју-Ес-Опен" кој се игра во Њујорк, Соединетите Американски Држави.
04.08.2016, 14:08

БОКС
Сите 11 боксери од Русија ќе учествуваат на ОИ во Рио
Интернационалната боксерска асоцијација (АИБА) им даде зелено светло на сите 11 боксери од Русија да можат да учествуваат на Летните Олимписки Игри во Рио Де Жанеиро.
04.08.2016, 13:47

ТЕНИС
Падна одлука: Надал пресече за својот настап на ОИ во Рио
Светскиот рекет број пет, Рафаел Надал ги реши сите дилеми во однос на тоа дали ќе настапи на Летните Олимписки Игри во Рио Де Жанеиро.
03.08.2016, 10:18

ТЕНИС
Која е секси Украинката која што секаде го следи Ѓоковиќ?
Извесна Викторија од Канада, но со украинско потекло, е еден од најголемите фанови на светскиот рекет број еден, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ.
01.08.2016, 12:50

ТЕНИС
Македонката се поблиску до "клубот двеста": Ѓорческа одмара и напредува на ВТА листата
Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа изминативе 15 дена нема настап на турнирите, но и понатаму се движи нагоре на ВТА листата.
01.08.2016, 11:53

ТЕНИС
Ѓоковиќ изнуди овации со уникатното барање до публиката во Торонто
Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми го совлада Кеи Нишикори за титулата на Мастерсот во Торонто, а по мечот во свој стил не заборави да ја забавува и публиката.
01.08.2016, 10:08

ТЕНИС
Познато е уште колку години Федерер ќе биде активен на тениските терени
Еден од најголемите тенисери на сите времиња, Рожер Федерер во вторникот изненадувачки соопшти оти оваа сезона за него е завршена со што ги разочара сите фанови на белиот спорт.
30.07.2016, 12:12

ТЕНИС
Ѓоковиќ го победи Бердих, но призна дека не одиграл најдобро
Новак Ѓоковиќ обезбеди полуфинале на Мастерсот во Торонто победувајќи го Томаш Бердих со 2:0 во сетови, а негов следен противник ќе биде Гаел Монфис.
30.07.2016, 12:11

ТЕНИС
Бекер му испрати искрена порака на Федерер по шокантната вест која ја соопшти Швајцарецот
Рожер Федерер во текот на вчерашниот ден ги разочара своите, но и сите верни фановите на тенисот поради веста која ја соопшти преку социјалните мрежи, со која наговести дека покрај тоа што нема да настапи на претстојните Олимписки игри, ќе мора да направи долга пауза до крајот на сезоната.
27.07.2016, 10:49

ТЕНИС
Федерер поради повреда ќе паузира до крајот на годината
За Рожер Федерер заврши сезоната. Швајцарецот одлучи да се повлече до крајот на оваа година и да се посвети на целосно опоравување после операцијата на коленото.
27.07.2016, 09:10

СКОПЈЕ
Порталот ЕКИПА за својот петгодишен јубилеј со признанија за пет најдобри македонски спортисти на сите времиња
Во годината кога го прославува својот петгодишниот јубилеј, еден од највлијателните домашни спортски медиуми, порталот ЕКИПА ги избра петте најдобри македонски спортисти на сите времиња, на кои им го додели и признанието „ВРВЕН АС - ЕДЕН ОД НАС“.
26.07.2016, 13:13

ТЕНИС
Ѓорческа без настап до нов најдобар ранкинг во кариерата
Лина Ѓорческа постојано прави големи чекори во својата тениска кариера и од недела во недела се искачува на ВТА ранг листата, а таков е случајот и овој понеделник без разлика на тоа што тенисерката од Тетово немаше настап во изминатите седум дена.
25.07.2016, 13:24

АТЛЕТИКА
Спектакл во Лондон: Кендра Харисон собори светски рекорд стар 28 години
Американската атлетичарка Кендра Харисон, постави нов светски рекорд во дисциплината 100 метри со пречки, соборувајќи го досега најдоброто време кое беше актуелно од 1988 година.
23.07.2016, 12:34

ОЛИМПИЈАДА
Цас пресуди: Русија остана без Олимписки игри
Руската спортска јавнос ова попладне со големо нетрпение го чекаше конечното соопштение на Судот за спортска арбитража, кој на крајот донесе дефинитивна одлука дека ниту еден учесник на Русија нема да може да настапи на летните Олимписки игри во Рио.
21.07.2016, 14:14

ОЛИМПИЈАДА
МОК пронајде решение: Марко Блажевски ќе патува за Рио
Во изинатиов период се крена огромна прашина поради невклучувањето на Марко Блажевски во списокот на спортисти за претстојните летниот Олимписки игри во Рио де Жанеиро, но очигледно притисокот кој беше извршен од јавноста, но и од Агенцијата за млади и спорт, едноставно ги натера првите луѓе на МОК да реагираат и да направат се за да се појави на големото случување.
21.07.2016, 12:10

ОДБОЈКА
Презгодната одбојкарка Фернандез го "запали" интернетот
Провокативните одбојкарки доста често знаат да ја кренат темературата со својата појава во салите, па и на плажите, но во изминативе 48 часа посебен хит на социјалните мрежи е една репрезентативка на Доминиканската Република која и тоа како е атрактивна за фокусот на камерманите.
20.07.2016, 12:11

ТЕНИС
И Гаске ги пропушта ЛОИ во Рио
Уште едно добро познато тениско име нема да настапи на Летните Олимписки Игри во Рио Де Жанеиро кои се на програмата наредниот месец.
19.07.2016, 11:05

ТЕНИС
Награда за одличните партии: Ѓорческа со рекорден ранг во две конкуренции на ВТА листата
Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа сосема очекувано запиша напредок на ВТА листата која беше денеска објавена.
18.07.2016, 11:08

ТЕНИС
Ѓорческа доби "загубен" меч за место меѓу четирите најдобри во Бурса
Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа уште еднаш покажа дека се наоѓа во одлична форма, дека може да дојде до триумф и кога се наоѓа во "загубена ситуација".
15.07.2016, 13:49

ТЕНИС
Ѓорческа со пресврт до четвртфинале на турнирот во Бурса
Најквалитетната македонска тенисерка, Лина Ѓорческа продолжи со добрите настапи на ИТФ фјучерсите, овој пат на турнирот кој се игра во Бурса за награден фонд од 50.000 американски долари.
14.07.2016, 12:49

КАРАТЕ
Вест на денот од спортот: Историска бронза за македонските каратистки
Во Хрватска поточно во Ријека и Загреб веќе месец дена се одржуваат 3-тите Европски Универзитетски игри-Универзијада, во 21 спорт. А токму вчера, Македонските каратистки во најтешката дисциплина екипно борби успеаа да го освојат Бронзениот медал кој е прв во Македонската карате историја.
13.07.2016, 11:33

ОДБОЈКА
Македонија во потрага по селектор: Ристоски ја потврди одлуката и се посветува на клупските обврски
Жарко Ристоски и официјално повеќе не е селектор на нашата машка одбојкарска репрезентација.
12.07.2016, 15:25

ТЕНИС
Бекер појасни зошто Ѓоковиќ се "лизна" на Вимблдон
Големиот тениски ас и еден од тренерите на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер откри зошто неговиот миленик се „лизна“ на најпрестижниот светски турнир, неофицијалното светски првенство во тенис „Вимблдон“.
12.07.2016, 14:52

ТЕНИС
Обрнете внимание: Тајни има насекаде на Вимблдон
Вимблдон на прв поглед е спортско случување без премногу комерцијализација, реклами насекаде и логоа на центарот на теренот.
11.07.2016, 12:57

ТЕНИС
Одлични настапи, рекорден ранкинг: Ѓорческа со најдобар резултат во сингл и дубл на ВТА листата
Првиот македонски женски рекет, Лина Ѓорчески по одличните настапи на силните фјучерс турнири дојде и голем напредок на ВТА листата за најдобар ранкинг во кариерата во двете конкуренции.
11.07.2016, 12:17

ТЕНИС
Серена го освои Вимблдон и се израмни со легендарната Граф
Серена Вилијамс по седми пат во кариерата стигна до титулата на неофицијалното светско првенство во тенис „Вимблдон“.
09.07.2016, 17:32

ТЕНИС
Минатото на најголемото изненадување на Вимблдон: Зошто целиот свет зборува за убавата Русинка?
Ги шокирала љубителите на тенисот кога ја исфрлила Венус Вилијамс во првото коло на Вимблдон пред четири години, како и кога се фотографирала за "Playboy". Сега Елена Веснина повторно крева прашина и го привлекува светското внимание.
07.07.2016, 15:41

ТЕНИС
Федерер на интересен начин го објасни импресивниот пресврт: Чилиќ немаше само три меч топки…
Рожер Федерер ќе нема многу време да размислува на импресивниот пресврт кој го направи против Марин Чилиќ на вчерашниот меч на Вимблдон, бидејќи уште утре ќе има огромен предизвик во полуфиналето на грен слемот во Лондон наречен Милош Раониќ.
07.07.2016, 12:22

ТЕНИС
Неверојатно враќање на големиот шампион: Федерер спаси три меч топки и го деморализира Чилиќ
Рожер Федерер досега во безброј пати ни докажал дека е еден од најдобрите играчи кои некогаш заиграле на цетралниот терен на Вимблдон, а голема потврда за тоа добивме ова попладе откако швајцарскиот маестро успеа да се извлече од работ на бездната за да стигне до неверојатен пресврт против Марин Чилиќ.
06.07.2016, 19:15

ТЕНИС
Како Ѓоковиќ со урнебесно прашање го прекина пресот на Димитров
Григор Димитров го победи Фратанџело со 3:0 во првото коло на Вимблдон, но наместо тоа што се случуваше на теренот, многу поголемо внимание предизвика тоа што се случи на прес-конференцијата на која изненадувачки гостин беше Новак Ѓоковиќ.
30.06.2016, 13:15

ТЕНИС
Федерер: Ова е тоа што ќе го паметам до крајот на животот
Британскиот квалификант Маркус Вилис е вистински хит на Островот благодарение на својот историски настап на Вимблдон и вчерашната пресметка со Рожер Федерер, од која интересно остана воодушевен и швајцарскиот маестро кој потенцираше дека овој е еден од мечевите кои ќе ги памети до крајот на својот живот (Рожер победи со 6:0, 6:3 и 6:4).
30.06.2016, 12:16

ОДБОЈКА
Одбојкарот Ѓоргиев ја одложи свадбата поради фајнлфорот во Европската лига!
Македонската одбојкарска репрезентација обезбеди учество на завршниот турнир во Европската лига, а во полуфиналето ќе се сретне со селекцијата на Австрија на 1 јули, репрезентација што на некој начин ја посакувавме.
28.06.2016, 15:21

ТЕНИС
Ѓоковиќ поради бизарен инцидент ќе го пропуштел Вимблдон
Новак Ѓоковиќ денеска во 14:00 часот ќе го започне походот кон одбрана на титулата на Вимблдон, но непосредно пред дуелот со Џејмс Ворд, меѓу британските медиуми посебно актуелна е една бизарна ситуација поради која светскиот рекет број еден за малку не останал без учество на 130-то издание на грен слемот во Лондон.
27.06.2016, 12:52

ТЕНИС
Багдатис со неверојатна парада го разбуди Нотингем
Маркос Багдатис од Кипар со еден фантастичен поен ги освои срцата на љубителите на тенисот во Нотингем.
22.06.2016, 10:49

ОДБОЈКА
Ристоски: Подготвени сме за невозможното!
Селекторот Жарко Ристовски не го криеше задоволството од победата на одбојкарите над Данска, издвојувајќи ги позитивните нешта околу пласманот на завршниот турнир на Европската лига.
18.06.2016, 13:53

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум