АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

МУЗИЧКИ БИЗНИС
Песна која дневно и носи по 50.000 евра!
Благодарение на интернационалниот успех на албумот "21", кој е продаден во повеќе до 25 милиони примероци ширум светот, во моментов, британската пејачка Адел "тежи" речиси 18 милиони евра.
 

МУЗИКА
Џастин Тимберлејк ја открил листата на песни за неговиот нов албум
Тимберлејк својот нов албум ќе го објави на 19-ти март, а за фотографиите на ЦД-то е заслужен Том Мунро, чие портфолио е богато со фотографии од познати лица од светот на модата и шоубизнисот.
08.02.2013, 10:49

БЕОСОНГ
Нема да пеам на "Беосонг", под чест ми е да се натпреварувам со анонимуси
"Немам сила да се соочувам со нови диктати и не можам да прифатам да се натпреварувам ако во старт знам дека песната не е единственото оружје", изјавила познатата пејачка.
07.02.2013, 11:46

ВО ПРЕСРЕТ НА УТРЕШНИОТ ДЕН
Најдобрите "Super Bowl" настапи во историјата на овој спектакл
Америка полека ги одбројува последните часови до почнувањето на спектакуларниот спортски настан "Super Bowl", кој секоја година привлекува огромно внимание, како за американските медиуми, така и за целата светска јавност.
02.02.2013, 21:50

МУЗИКА
Точно 15 дена, па потоа Забрањено Пушење во Скопје!!!
Ветераните од „Забрањено пушење“, тесно поврзани со движењето „Новиот примитивизам“ и со култната југословенска хумористична серија „Топ-листа надреалиста“, по фестивалот „Турборок“ пред две години, повторно преку црн хумор и рокенрол ќе ги забавуваат своите обожаватели.
01.02.2013, 13:09

МУЗИКА
Човекот со осумнаесет годишна кариера во диџеј светот, Tom Novy повторно пред скопската публика
Во индустрија каде што диџеите и продуцентите брзо доаѓаат и брзо си одат, Том Novy изгради кариера од преку 18 години!
31.01.2013, 11:39

ХАКЕРИ ВО ЈУТУБ
Кој се лаже за гледаноста на своите спотови?!
Верувале или не, “преценување” на популарноста постои и на интернет сервисот Јутуб, па така, од неодамна многу славни пејачи беа разоткриени дека ја лажирале гледаноста на нивните музички спотови.
29.01.2013, 19:10

МУЗИКА
Уште една секси фотосесија на Северина, со која открива што има на нејзиниот нов албум
Популарната хрватска пејачка направила неколку нови фотографии на кои нагласила и покажала што се’ ги очекува обожавателите на нејзиниот нов албум.
19.01.2013, 17:19

МУЗИКА
Милион евра поддршка од Европската унија за бугарскиот турбо-фолк!
Бугарската продуцентска куќа "Payner", позната како најголем издавач на "чалгите" или бугарска турбо-фолк музика, добила околу еден милион евра од Оперативниот програм за конкурентност при Европската Унија.
16.01.2013, 21:02

НОВА МУЗИКА
Миленикот на публиката, по шест години се враќа со нова песна
По шест години пауза на музичка кариера, Џастин Тимберлејк објави дека има нова песна. Станува збор за песната "Suit and tie", на која што тој остварува соработка со планетарно познатиот Џеј Зи.
14.01.2013, 19:24

МУЗИКА
Ејми Вајнхаус постхумно добива Брит награда
Ејми Вајнхаус постхумно, 18 месеци после смртта, е номинирана за наградата за најдобра пејачка во Британија.
12.01.2013, 23:28

НОВ АЛБУМ
Прекрасните "Destiny’s Child" ја претставија својата нова песна
Женското популарно трио "Destiny’s Child" повторно се појавува заедно на музичката сцена, овој пат со новата песна "Nuclear". По многу години, прекрасните пејачки ќе издадат и нов албум.
12.01.2013, 22:10

МУЗИКА
Дејвид Боуви го објави својот прв сингл после 10 години пауза
После медиумските шпекулации за враќањето на Дејвид Боуви на музичката сцена, вчера добивме конечен одговор.
09.01.2013, 10:58

МУЗИКА
Петте најлоши песни за 2012 година
Можеби го преживеавте 21 декември, но кои песни посакувате да останеа заборавени со апокалиптичниот терор? Пред да се впуштите во празничната атмосфера и да започнете со славењето, погледнете што беше најлошото од 2012 на музички план.
30.12.2012, 11:51

МУЗИКА
Gangnam Style изведена на оперски начин
Најгледаното видео на Јутјуб е воедно и најобработувано, токму така се работи за хитот Gangnam style.
29.12.2012, 12:00

ХИТОВИ НА ДЕНОТ
Топ 10 песни за крајот на светот!
Ви ги претставуваме најинтересните песни за дочекување, односно веќе и испраќање на фамозниот крај на светот...
21.12.2012, 20:39

МУЗИКА
Адел е уметник на годината!
Уште една година и уште еднаш доминација на Адел на музичките листи: британската пејачка е најдобар уметник на годината 2012 според магазинот „Билборд“.
17.12.2012, 16:58

МУЗИКА
Севе во "Узбуна": Нов спот и песна на познатата балканска пејачка
Северина денес има причина за радост, но истото важи и за сите нејзини Фејсбук фанови.
14.12.2012, 17:13

НЕВЕРОЈАТЕН ТАЛЕНТ
Се што слушате, тие го произведуваат со устата!
Светските музички ѕвезди се тука за да прават планетарно познати хитови, но оваа група на млади талентирани музичари, се тука за истите да ги препеваат, но на сосема поинаков и единствен начин! Специфичноста во изведувањето на бројните светски хитови е нивен заштитен знак, а талентот кој што тие го поседуваат освои милиони обожаватели ширум светот.
13.12.2012, 18:39

МУЗИКА
Ова се најслушаните песни на Фејсбук во 2012 година
Фејсбук ги објави песните кои неговите корисници најмногу ги слушале во 2012 година.
13.12.2012, 13:53

МУЗИКА
Италијанец ја украде песната на Тоше?!
Тоше Проески почива во мир, а други музичари очигледно ги превземаат неговите песни.
10.12.2012, 18:46

МУЗИКА
Поради финансиската криза Грција и Словачка не настапуваат на Евросонг
Челниците на Грчката национална телевизија соопштиле дека „не е проблем само тоа што немаат пари да платат 120.000 евра за учество и телевизиски права, туку би било и неморално на сред најголемата криза да учествуваат на натпреварувањето.
07.12.2012, 10:22

МУЗИКА
Трите шампиони на музичките топ листи!
Популарната песна “Somebody that I used to know” од австралискиот пејач Готје е прогласена за најпродаван сингл во 2012-тата година во Велика Британија, а друштво на оваа песна и прават уште 2 други песни.
04.12.2012, 14:41

МУЗИКА
Бритни Спирс заводлива во најновиот спот
Поп-принцезата Бритни Спирс снимила спот за песната „Scream and Shout“ со членот на „Блек Ајд Пис“, Вил Ај Ем.
03.12.2012, 10:51

МУЗИКА
Кога ангелите од Викторија Сикрет го "имитираат" Џастин Бибер
Убавиците кои работат за модната куќа Викторија Сикрет веќе покажаа дека сакаат да снимаат свои верзии од спотовите на омилените песни, а овој пат, на нивниот репертоар се нашла песната "Beauty And A Beat" од миленикот на тинејџерската публика, Џастин Бибер.
01.12.2012, 18:45

МУЗИКА
Слушнете ја соработката на 50 Cent, Еминем и Адам Левин
Се работи за видео за синглот "My Lfe" кој го најавува албумот на 50 Cent 'Street King Immortal'.
30.11.2012, 14:34

СКОПЈЕ
Синоќешниот концерт на Нувел Ваг помина одлично, освен еден мал кикс кој ја шокираше публиката!
Синоќа во клуб Колосеум се одржа концертот на францускиот босанова бенд, Нувел Ваг, кој ширум светот е познат по преработките на светски познатите хитови, како прв од неколкуте концерти кои ќе се одржат во склоп на Таксират 14.
28.11.2012, 12:24

МУЗИКА
Најновиот спот на Ролинг Стоунс најдобар досега – раскошната швеѓанка Нооми топлес!
Во видеото на Стоунси, Нооми глуми стјуардеса, воен пилот, убиец на зомбија, полугола се валка во ѓубре, стопира топлес и на крај пее заедно со Ролинг Стоунс.
22.11.2012, 12:25

КОНЦЕРТ
Џеј Ло приреди вистински спектакл во Белград
Белград ја дочека и светската латино дива Џенифер Лопез и се покажа како нејзин одличен домаќин. Таа одржа концерт во Комбанк арената пред околу 18.000 фанови. Во рок од час и половина, колку што траел концертот, Џеј Ло испеала 21 песна, на воодушевување на фановите, кои заедно со неа го пееле секој стих.
20.11.2012, 23:49

МУЗИКА
Најдобрите песни, какви што не сте ги слушнале досега
Во изминатиот период во светот се појавија навистина голем број на хитови од поп музиката, па затоа, за да ги ислушате рефрените на сите нив, ќе ви треба малку повеќе време. Но, воден од оваа претпоставка, младиот музичар, продуцент и диџеј Робин Скутерис создал компилација која во само 6 минути ќе ве потсети на сите музички хитови.
17.11.2012, 17:42

ОБРАЌАЊЕ ДО СВЕТОТ
Ријана и Крис Браун преку песна порачуваат: Не е ваша работа!
Интересот на јавноста околу приватниот живот на пејачката од Барбадос, Ријана и нејзиниот поранешен партнер, Крис Браун не губи на интензитет, па токму затоа тие двајца дури и преку песна му порачаа на светот дека нивниот живот не е ничија работа!
17.11.2012, 01:05

МУЗИКА
Слушнете ја новата песна на Витни Хјустон - Never Give Up!
Новите песни на Витни Хјустон кои ги снимила непосредно пред смртта полека се појавуваат на интернет.
08.11.2012, 12:26

МУЗИКА
Аеросмит одржале бесплатен концерт во Бостон!
Неколку стотина луѓе се собрале во студентското соседство во Бостон за да бидат дел од бесплатниот настап на Аеросмит.
06.11.2012, 11:41

МУЗИКА
Ќе го врати ли овој провокативен спот назад на музичката сцена?!
Речиси седум години траеше паузата на некогаш просперитетната британска поп ѕвезда. Станува збор за Даниел Бедингфилд, кој многумина одвај и да го памтат.
03.11.2012, 18:29

СВЕТСКИ ХИТОВИ
Топ 10 најслушани песни на крајот од октомври и почетокот на ноември
Интернет порталот "Billboard" секоја недела составува листа од 100 најслушани песни во САД, а истата се составува врз основа на нивната слушаност во радио етерот.
03.11.2012, 04:13

МУЗИКА
Што се слуша за време на супер бурата?!
Оваа недела не можеше да започне подраматично, а сето внимание на светот е насочено кон случувањата во САД и пустошот кој што ураганот Сенди го остави на источниот брег.
30.10.2012, 02:06

МУЗИКА
"Мораме повеќе да водиме љубов"
"На овој свет му недостасува тоа што луѓето не водат љубов доволно често", вели фронтменот на бендот Аеросмит, Ситвен Тајлер.
29.10.2012, 10:37

МУЗИКА
Кики Лесендриќ и Пилоти во ревијалниот дел на Макфест 2012
Една од иконите на српскиот рок & рол звук од 80-те и 90-те, Кики Лесендриќ и групата Пилоти ќе настапат во ревијалниот дел на финалната вечер на овогодишното издание на фестивалот Макфест кој ќе се одржи овој викенд.
24.10.2012, 12:08

МУЗИКА
Џејмс Блант сака да се пензионира, повеќе не му се пее
Блант „тежи“ милиони. Продаде 11 милиони примероци од својот прв албум „Back to Bedlam“. Сега сака да ужива во својата вила на Ибица и да не прави ама баш ништо.
23.10.2012, 19:32

МУЗИКА
Стоунси распродале билети за два концерти во 7 минути
Ролинг Стоунс ги распродале сите карти за нивните концерти на 25-ти и 29-ти ноември во лондонската О2 Арена за само 7 минути, тврдат многу извори.
20.10.2012, 17:28

СЕЛЕБРИТИ НАСТАП
Шерил Кол се посрамотила за време на својот настап
Познатата пејачка Шерил Кол требала да ја отпее песната "Call My Name" на плејбек, но поради технички проблеми тоа не било можно. Таа само шепотела во микрофонот и се трудела да ја следи кореографијата.
20.10.2012, 12:30

Дует кој за само 24 часа го воодушеви светот
Иако во текот на вечерта гледачите можеле да видат низа на извонредни моменти, на многумина во сеќавање им останал дуетот на пејачката Кејти Пери и слатката Џоди ДиПиаца, девојче со аутизам.
20.10.2012, 11:23

МУЗИКА
Прогласен најдобриот гитарист на сите времиња!
Повеќе од половина милион луѓе одлучиле кој ќе ја понесе титулата најдобар гитарист на сите времиња.
15.10.2012, 23:22

МУЗИКА
Нов спот на Ашер за песната "Numb"!
Пејачот Ашер го претстави новиот спот за песната "Numb", во која тој ја искажува својата болка, насобрана во него во последната година.
12.10.2012, 12:32

МУЗИКА
Музички спот со кој Пинк се надминува самата себе!
Покрај совршените и секси акробации на пејачката, и идејата на видеото да ги претстави подемите и падовите на секоја врска, едноставно ќе ве натера да го гледате видеото до самиот крај, и тоа неколку пати.
11.10.2012, 15:06

МУЗИКА
Објавена е најочекуваната песна на годината!
Неколку дена откако на интернет е објaвен 106 секунди долгиот исечок, најочекуваната песна на годината ноќеска доживеа и своја светска премиера.
05.10.2012, 10:43

МУЗИКА
Ќе ни пее во соседството: Бијонсе доаѓа во Белград?!
Српскиот интернет портал "Mondo" дознал дека со менаџментот на планетарно познатата пејачка Бијонсе е договорен нејзин настап во Белград за во јуни следната година!
04.10.2012, 22:55

МУЗИКА
Погледнете го видеото за дуетот на Ејми Вајнхаус и Нас
Американскиот рапер и британската пејачка снимиле дует, кој сега добил и свој многу популарен видео запис.
04.10.2012, 11:46

МУЗИКА
Девојката која продолжи да освојува со својот глас!
Ви ја претставивме кога прв пат се појави на сцената, а жирито од X-factor очигледно знае да препознае квалитет.
03.10.2012, 09:31

МУЗИКА
Машки го поднел тоа: Хистерично плачел кога дознал дека поминал
Рајан Кларк е еден од фаворитите на британскиот X-Factor и успеал да се пласира во финалните борби, а откако Никол Шерцингер му го потврдила тоа, тој се расплакал.
01.10.2012, 16:42

МУЗИКА
Никој до сега не успеал, но неговиот глас успеа и ја разнежни Александра Радовиќ!
Се појавил на сцената, се претставил, запеал, а останатото не се опишува со зборови.
01.10.2012, 14:57

МУЗИКА
Светскиот хит “Гангнам стајл“ доби македонска верзија!
Добро познатиот на македонската публика комичар Горан Ман направи уште една транскрипција на светски познат хит што ни е помалку тешко да го разбереме.
28.09.2012, 11:12

МУЗИКА
Хајди Клум ќе ги води МТВ наградите
Манекенката Хајди Клум ќе биде домаќин на доделувањето на “MTV Europe“ музичките награди, што ќе се одржи на 11 ноември во Франкфурт.
27.09.2012, 12:19

МУЗИКА
Светска премиера на новата песна на Ријана!
Денес се случи светската премиера на најновата песна на познатата пејачка Ријана, "Diamonds"!
26.09.2012, 19:11

МУЗИКА
Најопуштената мелодија на светот
Тим од британски научници и музичари создале мелодија која поради специфичните тонови, ритам, фреквенции и интервали доведува до синхронизација на мозочните бранови и отчукувања на срцето, односно, до опуштеност.
25.09.2012, 10:21

МУЗИКА
Настапот кој измами солзи, девојко неверојатна си!
Откако застана втор пат пред судиите, 16-годишната Ел Хендерсон повторно ги воодушеви.
24.09.2012, 17:00

БРАЗИЛ
Тапанар од срцев удар починал на сцена!
Тапанарот на американскиот бенд 'Generation Esmeralda' Бредфорд Ли Пaркер (59) починал вчера сред настап, најверојатно од срцев удар.
24.09.2012, 15:40

МУЗИКА
“Линкин парк“ најгледани на “Јутјуб“
“Јутјуб“ каналот на групата “Линкин парк“ забележала преку милијарда отворени видео клипови што ги прави најгледан бенд на сите времиња, а најпопуларна песна моментно е “New Divide“ со преку 130 милиони прегледи.
24.09.2012, 10:46

МУЗИКА
А, ваков глас сте слушнале? Ги остави без зборови!
И како што деновиве траат аудициите на X Factor, така и ние ви ги доловуваме вистинските таленти.
22.09.2012, 12:24

МУЗИКА
Ова е спотот кој за неполни 24 часа е прегледан скоро милион пати!
Оваа песна е првиот сингл од нивниот втор албум наречен 'Take me home' за кој момците од бендот One Direction се убедени дека нема да ги разочара обожавателите.
21.09.2012, 17:00

Прва ... 67891011
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум