АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

ЕВРОСОНГ
Македонија останува последна надеж за земјите од поранешна Југославија
Заврши првата полуфинална вечер од овогодинешното издание на Евровизија, а крајниот резултат покажува дека ниту една земја од поранешната Југославија вечерва не се избори за пласман во финалето.
 

ЕВРОВИЗИЈА
Утре е првото полуфинале на 58-то издание на Евросонг
Првата полуфинална вечер на 58-то издание за "Песна на Евровизија" ќе ја отвори австриската претставничка Наталија Кели, а по неа следуваат Естонија, Словенија, Хрватска, Данска, Русија, Украина, Холандија, Црна Гора, Литванија, Белорусија, Молдавија, Ирска, Кипар, Белгија и Србија.
13.05.2013, 12:33

ЕВРОСОНГ
Што не’ очекува оваа година во Малме?
И најпопуларниот фестивал кој секоја година на малите екрани го следат повеќе од 120 милиони гледачи го стигна финансиска криза. Но и покрај помалиот број на учесници и скратениот буџет, домаќините најавуваат “спектакл”.
11.05.2013, 15:26

МУЗИКА
Euronews - EXIT и понатаму помеѓу најдобрите европски фестивали
Во својата статија за водечките летни фестивалски дестинации Euronews го одреди EXIT како еден од десетте најдобри европски фестивали за 2013-та година.
10.05.2013, 11:35

МУЗИКА
Дејвид Боуви како Исус во својот нов спот
Рокенрол иконата Дејвид Боуви го објави видеото за насловната песна од албумот „The Next Day“. Боуви сам го напишал сценариото за спотот, а го режирала Флориа Сигисмунди. Во главните улоги се Боуви, Гери Олдман и Марион Котијард.
08.05.2013, 13:39

МУЗИКА
„Mamma Mia!‛ Отворен музејот на „ABBA‛ во Стокхолм
Во Стокхолм, вчера беше отворен првиот музеј посветен на легендарната шведска група „ABBA“, која во текот на 70-те и 80-те години се наоѓаше на врвот на популарноста.
08.05.2013, 12:20

ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ
Бијонсе, Џеј Ло и Флоренс Велш заедно на добротворен концерт
Бијонсе, Џенифер Лопез и групата „Florence and The Machine“ ќе настапат заедно на концерт кој ќе се одржи следниот месец во Лондон, во корис т на проектот за унапредување на здравјето и образованието на жените ширум светот.
02.05.2013, 15:15

МУЗИКА
The Prodigy и танцот на воините на EXIT!
EXIT Р:Еволуцијата се шири од ден на ден, па така прв пат во историјата на Exit ќе биде одржан и фестивал во рамки на фестивалот.
29.04.2013, 12:50

КОНЦЕРТ
Документарец: "Егзит Р:еволуција"
Документарниот филм "Егзит Р:еволуција", филм за еден од најдобрите фестивали во југоисточна Европа, воедно е и приказна за луѓето кои го сакаат, кои работат на неговото унапредување и со текот на годините одлично се забавуваат на Петроварадинската тврдина. Филмот премиерно ќе биде прикажан пред самиот фестивал, кој оваа година ќе се одржува од 10 до 14 јули.
27.04.2013, 22:29

ДАЈТЕ МУЗИКА!
Распеани деведесетти: Се сеќавате ли на овие хитови?!
Петок е, денес денот беше прекрасен, топлото сонце сигурно измами насмевка на вашето лице, како и фактот што веќе започнува долго очекуваниот викенд, кој пак е само најава се претстојните неработни празнични денови... Едноставно, ова е прекрасен период и нема причина зошто да се станете и да заиграте на хитови кои што ќе ве потсетат на убави спомени!
26.04.2013, 20:30

МУЗИКА
Спектакуларно затворање на Аква Парк Фест со Пол Ван Дајк
За љубителите на врвната електронска музика Аква Парк Фест најавува исклучително посебна ноќ!
26.04.2013, 12:40

СЕКСИ СПОТ
Дита Вон Тис расоблечена јава механички бик во најновиот спот на 30 Seconds to Mars
Дита Вон Тис, кралица на бурлеските и поранешна сопруга на Мерилин Менсон, позната е по тоа што на своите популарни настапи соблекува речиси се’ од себе.
26.04.2013, 12:30

МУЗИКА
11-годишно девојче од Скопје успеа да го шокира жирито на „X-Factor‛ во Албанија
Ова прекрасно девојче кое поседува неверојатни гласовни способности е родено во Скопје и има само 11 години, нејзиното име е Канита Сума.
17.04.2013, 11:46

МУЗИКА
Еволуција на музиката во четири минути
Бендот „Пентатоникс“, своите сјајни способности за пеење ги искористи само за своите фанови да ги запознае со еволуцијата на музиката од 11. век, па се' до минатогодишниот музички хит ’Somebody That I Used to Know‘, изведено во неполни четири минути“.
17.04.2013, 10:31

МУЗИКА
Кога Кореанецот Псај ќе заигра како Бијонсе, ја надминува и неа!
Додека неговиот нов сингл „Џентлмен“ со брзината на светлината собира кликања на Јутјуб и засега за само 2 дена собра околу 80 милиони прегледи, Псај на своите фанови одлучи да им демонстрира уште еден танц.
16.04.2013, 13:50

КОНЦЕРТ
Бијонсе во Белград направила спектакл, ја воодушевила преполната Арена!
Американската пејачка Бијонсе, вчера во Белград одржа концерт со кој ја започна светската турнеја "Тhe Mrs. Carter Show World Tour".
16.04.2013, 12:10

НОВ ХИТ
Погледнете го новиот спот (и хит) на Псај!
По планетарниот успех на неговиот хит "Гангам стајл" раперот Псај повторно ја зазема музичката сцена, но овој пат со нова нумера насловена "Џентлмен", за која на јавноста и нуди и спот.
15.04.2013, 00:19

БРИТАНИЈА ИМА ТАЛЕНТ
Девојчето кое успеа да го замолчи најозлогласениот музички судија!
Тој е човекот кој секогаш има нешто да каже и тоа обично е прилично саркастично. Но, на последната емитувана епизода на "Britain’s Got Talent", Сајмон Каоуел остана занемен од 11-годишното девојче со прекрасен глас.
14.04.2013, 19:30

КОНЦЕРТ
Северина ја воодушеви Македонија!
Салата Борис Трајковски синоќа беше местото каде што хрватската пејачка Северина приреди вистинско шоу со кое што ги воодушеви Македонците. Преполната сала и секој стих од песните испеан и од публиката се само мал доказ дека Македонија ја сака Северина.
14.04.2013, 13:30

ПОЧНУВА СПЕКТАКЛОТ
Бијонсе пристигнува во соседството, ова е нејзината листа на желби!
Останаа уште неколку дена до пристигнувањето на светската музичка дива Бијонсе во Белград, а потоа и во Загреб. Таа на овие две балкански дестинации ја започнува својата нова светска турнеја, „The Mrs. Carter Show“, и планира да приреди вистински спектакл.
12.04.2013, 19:43

МУЗИКА
Северина пристигна во Скопје!
Вчера околу 22.30 на аеродромот „Александар Велики“, слета авионот со кој Северина и нејзините најблиски соработници пристигнаа во Скопје.
12.04.2013, 16:37

НОВ ХИТ
Ова е новиот "Гангнам стајл"
Псај ја објавил својата нова песна, за која рекол дека е подобра од неговиот најголем хит.
12.04.2013, 10:02

ВО ПРОДАЖБА
Внимание: Фалсификувани влезници за концертот на Бијонсе во Белград!
Од пи-ар службата на „Комбанк арена“ велат дека на влезот ќе важат исклучиво влезници со валиден бар-код, кои се купени на официјалните продажни места.
08.04.2013, 21:37

СЕЛЕБРИТИ СКАНДАЛ
Кение Вест ќе збесне: "Јас прв спиев со неа!"
Очигледно Ким Кардашијан не може да побегне од своето минатото, а "виновник" за тоа е нејзиниот поранешен партнер кој што објавил нова песна насловена како "I Hit It First", во која што, секако, се пее за старлетата и неговата врска со неа.
07.04.2013, 19:01

ХОТЕЛ СО 5 ЅВЕЗДИ
Наскоро пристигнува во Скопје, а еве каде ќе биде сместена!
Познатата музичка ѕвезда Северина својот 4 дневен престој ќе го помине во новиот ексклузивен хотел со 5 sвезди ТЦЦ Гранд Плаза.
05.04.2013, 15:36

МУЗИКА
Погледнете 10 видео спотови без цензура
Дека сексот продава знаеме многу одамна, без оглед дали се работи за сцена, црвен тепих или реклама. Истиот рецепт важи и за музичките спотови.
05.04.2013, 10:42

ПРОВОКАТИВЕН СПОТ
Најсекси спот на светот – познати манекенки танцуваат топлес!
Робин Тик се послави со своит Р’Н’Б и соул песни, и со соработките со врвни светски музички имиња. Но со својата нова песна „Blurred lines“, која е веќе хит во Америка, се претпоставува дека ќе руши рекорди!
28.03.2013, 16:20

МУЗИКА
Најпровокативниот балкански спот забранет на Јутуб
Групата Транзистор од Хрватска го објавила својот нов спот за песната "Мама", кој поради експлицитните сцени бил забранет на Јутуб.
28.03.2013, 12:50

МУЗИКА
Северина од Ријека ја започна својата балканска турнеја
Турнејата насловена „Добредојде во клубот“ од Ријека, започна енергично и со сценски настап каков само сте виделе кај светски познатите ѕвезди.
27.03.2013, 13:14

КОЈ Е КАКО НЕГО?!
Сите уште му љубоморат, а тој веќе бакнува нова секси русокоса
Се сеќавате на бушавкото со црвени образи, кој сочно се бакнуваше со сексапилната Бар Рафаели пред неколку месеци?! Сега повторно му се посреќи, односно повторно се бакнуваше со атрактивна русокоса!
26.03.2013, 19:04

ЕВРОВИЗИЈА 2013
Погледнете што ќе понуди Шведска за Евровизија
Во Шведска се работи со полна пареа. Подготовките се во тек за Евровизијата која ќе се одржи овој мај. Организаторите ја претставија сценографијата, погледнете на што ќе се одбира најдобрата Европска нумера за 2013.
24.03.2013, 13:08

EXIT 2013
Фетбој Слим ѕвезда на овогодинешната Денс Арена на Exit 2013
Фетбој Слим (Fatboy Slim), еден од најголемите диџеи на сите времиња, со портфолио на домаќин на најголемите електронски журки во историјата на човештвото, во голем стил ќе ја отвори овогодинешната Денс-арена на Егзит. „Ју-ту“ (U2), Мадона (Madonna), „Бисти Бојс“ (Beastie Boys) се само некои од имињата со кој соработувал овој великан, а престижниот „Кју“ магазин го смести на листата на „50 изведувачи кои морате да ги видите додека сте живи“.
22.03.2013, 16:48

ПОКАЖАЛА ПРЕМНОГУ
Ги сервирала градите на "маса"
Ники Минаж ги објавила снимките од снимањето на видео записот за песната "High School" на која гостува Лил Вејн.
21.03.2013, 11:17

ЕВРОСОНГ
"Пред да се раздени" оди на Евросонг во Малме!
Неколку минути по 20 часот, на првата програма на Македонската радио телевизија беше промовирана новата песна со која што Есма Реџепова и Влатко Лозаноски ќе ја претставуваат Македонија на овогодинешното издание на Евросонг. Замената на "Империја" е насловена како "Пред да се раздени"!
15.03.2013, 20:13

ИГРАНКА
Евровизиски претставник за кого денес сите зборуваат: Црна Гора
Спотот е сниман во најстудените зимски денови, со дожд и температури блиски до нулата, но крајниот резултат е феноменален.
15.03.2013, 18:06

ТУРНЕЈА
Северина напорно се подготвува за претстојната турнеја
По примерот на светските славни личности, на својот Фејсбук профил Северина редовно ги известува фановите за подготовките за нејзината претстојна турнеја, во рамките на која таа ќе има и голем концерт во Скопје.
14.03.2013, 23:33

ЕВРОСОНГ 2013
Промени во правилникот за гласање на Евросонг: Подеднакво важат правилата и на публиката и на жирито
Од оваа година, победникот на Евросонг ќе се бира според нови правила. Отсега секоја песна ќе биде бодувана, а изведувачите поради измените ќе мораат подеднакво да се борат за наклоноста и на жирито, и на публиката. Сите промени се направени со цел да се намали влијанието на „соседските“ гласови.
12.03.2013, 11:30

МУЗИКА
Лејди Гага се мажи на лето?
Пејачката Лејди Гага планира да се мажи ова лето за своето момче, актерот Тејлор Кини. Информацијата ја „издала“ за британскиот таблоид „Дејли стар“ нејзината блиска пријателка, ди-џеј Лејди Старлајт, со која американската поп-дива соработувала за неколку хитови.
12.03.2013, 10:21

ГОЛЕМ КОНЦЕРТ
Балканската ѕвезда Северина доаѓа во Скопје
Една од најпознатите музички ѕвезди на Балканот, хрватската пејачка Северина за еден месец доаѓа во Скопје и пред македонската публика таа ќе одржи голем концерт во салата „Борис Трајковски“.
11.03.2013, 23:40

БЕЛГРАД
Бијонсе ќе спие во апартманот на Тито
За време на својот престој во Белград по повод концертот кој треба да го одржи на 15-ти април во „Комбанк арената“, аренби дивата и моментално светски најпозната пејачка Бијонсе, ќе престојува во хотелот „Метропол“, и тоа во апартманот кој своевремено го користел Јосип Броз Тито.
11.03.2013, 12:54

МУЗИКА
Топ 10 најдобри филмски песни
Музиката и филмот се во нераскинлива врска уште од самото појавување на звучниот филм. Од тогаш, па се’ до денес, во филмската индустрија, покрај филмови, беа произведени и безброј квалитетни песни кои се’ уште се слушаат. Еве ги десетте најдобри на сите времиња.
11.03.2013, 12:46

МУЗИКА
Најдоброто од "Битлси" во 60 секунди!
Колку преработки сте чуле досега на песните од најпознатиот и легендарниот бенд во светот? Но дали сте чуле 22 преработки за цели 60 секунди? Овие момци ќе ви покажат дека тоа е можно.
10.03.2013, 22:08

МУЗИКА
Погодете која светска ѕвезда ќе пее на Евровизија
Музичката легенда Bonnie Tyler ќе ја претставува Британија со песната "Believe in Me".
07.03.2013, 12:56

ЕВРОВИЗИЈА
Ова се петте евровизиски фаворити за победа
Според процените на обложувалниците и музичките експерти, најголеми шанси за победа на овогодинешната Евровизија имаат претставниците од Данска, Емели де Форест, како и Маргарет Бергер, претставникот на Русија. Покрај нив, големи шанси имаат и Русија, Украина и Германија.
07.03.2013, 00:01

МУЗИКА
Адел нема инспирација за нов албум
Британската пејачка Адел се’ уште бара инспирација за својот нов албум. Токму тоа и се очекува од неа, откако нејзиниот последен албум „21“, кој беше објавен пред две години, ги сруши сите рекорди. Сепак, се чини дека Адел има креативна авторска блокада.
04.03.2013, 13:46

МУЗИКА
Светски познатиот македонски пејач – непознат за Македонците
Александар Вељанов е најпознатиот македонски пејач во Германија, но тука тешко дека некој слушнал за него. Славата му ја донел бендот „Вашите потчинети“ (Deine Lakaien), кој самиот го основал заедно со Ернст Хорн во 1985-тата година.
04.03.2013, 10:22

МУЗИКА
ГМС со возможна мисија во Скопје! Да го вратиме урбаниот пулс на градот!
На 16-ти март се најавува апсолутно најпосакуваниот музички земјотрес во градот на кој главни уживатели и консументи ќе бидат љубителите на добриот транс звук.
01.03.2013, 11:40

EXIT 2013
Егзит Денс Арената прогласена за трета најдобра во светот
Со гордост ја известуваме јавноста дека реномираните музички медиуми, повторно го одбраа ЕГЗИТ во редот на најдобрите светски музички фестивали.
28.02.2013, 12:24

МУЗИКА
Пејачката Кеша напишала „ода за својата вагина“ заедно со мајка си
Иако често критикувана за своите текстови, американската пејачка Кеша сепак нашла начин да се надмине себеси.
28.02.2013, 11:12

ПРОВОКАТИВЕН СПОТ
Снимила спот со голотија и станала светски позната преку ноќ
Замислете сите луѓе околу вас, да ги гледате потполно голи!
28.02.2013, 09:40

МУЗИКА
Бијонсе и Kings of Leon главни имиња на В Фестивалот
Бијонсе и Kings of Leon се најавени како двете ударни имиња кои ќе настапат на овогодинешниот В Фестивал. Овој настан ќе се одржи во Вестон Парк, Страфордшир и Хајлендс Парк во Есекс на 17-ти и 18-ти август.
27.02.2013, 17:50

МУЗИКА
Џастин Бибер ќе биде првиот музичар кој ќе одржи концерт во вселената?!
Откако младиот канадски пејач Џастин Бибер изразил желба да одржи концерт во вселената, американската вселенска агенција НАСА му понудила да му помогне да отпатува онаму каде што сака да го одржи концертот.
27.02.2013, 17:27

МУЗИКА
“Jungle in Town” - Ian Pooley
“Jungle in Town” има чест да ви го представи познатиот германски ди-џеј Јан Пули.
22.02.2013, 16:11

МУЗИКА
Пепси те носи на концерт на Бијонсе
На 18-ти февруари започна наградната игра на Пепси, каде сите обожаватели на овој бренд и фанови на Бијонсе ќе добијат можност да се натпреваруваат за една од 100-те вредни награди и секако за 20-те влезници за концертот на Бијонсе.
22.02.2013, 12:12

МУЗИКА
Црно-белата приказна на миленикот на женската публика
По пауза од неколку години, на музичката сцена се враќа Џастин Тимберлејк, еден од омилените пејачи на женската публика, на сите времиња.
14.02.2013, 21:47

МУЗИКА
За концертот на Бијонсе во Белград останаа уште 2.000 карти
Откако беше објавена веста дека музичката дива Бијонсе доаѓа во Белград на 15 април, на Балканот не стивнува интересот за нејзиниот концерт, па во слободна продажба во Србија останале нешто помалку од 2.000 карти.
13.02.2013, 13:18

МУЗИКА
Прво ајвар и сирење па потоа сет во Борис Трајковски
На желба на македонската ди-џеј публика, а на барање на Сан Продакшн (организаторот на настанот), светски познатиот ди – џеј и продуцент Том Нови, единствениот слободен термин во изминатите но и наредните шест месеци, со огромно задоволство прифати да го искористи за настап во Скопје.
13.02.2013, 10:14

МУЗИКА
Светската турнеја на Бијонсе почнува во Белград
Светската турнеја на Бијонсе насловена како The Mrs. Carter Show World Tour отпочнува на 15 април во Европа со концертот во Белград соопшти Парквуд ентертејмент.
12.02.2013, 11:50

МУЗИКА
Ријана потполно гола, во новиот, емотивен спот
Целиот видео запис е снимен во када, каде Ријана потполно гола доживува емотивни моменти
12.02.2013, 09:47

МУЗИКА
„I Will Always Love You“ е најпопуларната љубовна песна на сите времиња
„I Will Always Love You“, класичната балада на покојната американска поп дива Витни Хјустон, седум дена пред Денот на заљубените е прогласена за најпопуларна љубовна песна во САД.
09.02.2013, 19:25

Прва ... 567891011
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум