АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

НЕСРЕЌА
На вчерашниот ден пред 55 години "умре музиката"
Вчерашниот ден во историјата е запаметен како ден кога умрела музиката. На 3. февруари во 1959. година во авионска несреќа во Ајова починале музичарите Бади Холи, Ричи Валенс и Џ.П Ричардсон.
 

МУЗИКА
Конечно објавен! Двете "жешки" диви во ист спот! Шакира и Ријана...
Откако беше објавено дека Ријана и Шакира снимаат дует, обожавателите на двете диви (целиот свет) со нетрпение го очекуваа видео спотот - кој конечно пристигна!
31.01.2014, 16:03

ГРЕМИ НАГРАДИ
Ова сигурно не сте го знаеле за Греми наградите!
Со оглед на тоа што оваа недела измина во знакот на доделувањето на Греми наградите, ве потсетуваме на некои занимливости собрани од досегашната историја на овие престижни награди.
30.01.2014, 12:54

X ФАКТОР
Розга запеа во потполно проѕирен фустан на синоќешниот "Х Фактор"
Во студената 2012-та Ријана во "Х Фактор" пееше додека по неа "врнеше дожд". Истата фора, во "Х Фактор" сега ја употреби Јелена Розга на синоќешниот настап. И двете ги копираат Destiny's Child кои беа првите што ја употребија
29.01.2014, 14:01

Х ФАКТОР
По спектакуларната изведба на "Counting Stars" Кајмакоски продолжува понатаму
Шармантниот Даниел Кајмакоски вчера повторно докажа дека ги исполнува сите критериуми кои се бараат на Х Фактор
29.01.2014, 10:28

МУЗИКА
Не знаете за него, но овој човек има повеќе хитови од Мајкл Џексон и Мадона заедно!
Никогаш не е во преден план, не дава често интервју и неговото име е целосно непознато за голем број фанови на неговата музика, но овој човек е еден од најголемите хит-мејкери изминатите 20 години.
27.01.2014, 14:40

МУЗИКА
EXIT X-Bass програмата најсилна од било кога!
Врзете ги појасите, авантурата на најдобриот европски фестивал почнува!
27.01.2014, 14:33

МУЗИКА
ГРЕМИ Награди 2014: Најголемата музичка ноќ со најголемите музички ѕвезди
На 26-ти јануари, 2014-та година се одржа 56-то доделување на Греми Наградите во кое учествуваа најголемите музички имиња на популарната сцена.
27.01.2014, 10:20

МУЗИКА
Жељко Самарџиќ одржа прес конференција за македонските новинари
Балканската ѕвезда Жељко Самарџиќ, денес во Скопје, одржа прес конференција по повод солистичкиот концерт закажан за 15 февруари во Метрополис арената.
24.01.2014, 13:58

ХИМНА
Џенифер Лопез и Питбул ќе ја отпејат химната на Светското првенство во фудбал!
Џенифер Лопез и Питбул ќе и’ се придружат на Бразилката Клаудија Леитe во официјалната химна на СП наречена We Are One, објавила ФИФА.
23.01.2014, 23:12

МУЗИКА
Ексклузивно – какви се почетоците на Даниел Кајмакоски?
Македонецот кој долго време живеел и работел во Австрија и кој засега е единствениот наш претставник во X-Factor, со музика почнал да се занимава уште од мали нозе.
23.01.2014, 13:47

МУЗИКА
Први музички имиња на Сигет 2014!
Тимот на Сигет го има задоволството да ги објави првите потврдени изведувачи на Островот на слободата кој ќе се одржи од 11. до 18. август 2014. Queens of the Stone Age, Calvin Harris, Placebo и многу други ова лето ќе бидат на островот Обудаи во срцето на Будимпешта.
22.01.2014, 13:52

Х-ФАКТОР
Даниел Кајмакоски "растури" на вчерашниот X-фактор
Ни судиите не останаа рамнодушни по вечерашниот брилијантен настап на Даниел
22.01.2014, 11:30

МУЗИКА
Го покажала задникот: Наташа Беквалац провокативна во новиот спот
Наташа Беквалац премиерно го претставила спотот за песната „Болесно те волим“.
18.01.2014, 16:17

МУЗИКА
EXIT прогласен за најдобар европски фестивал
EXIT го освои првото место во категоријата на најголемите европски фестивали на церемонијата на доделувањето на Европските фестивалски награди за 2013 година (European Festival Awards), која синоќа се одржа на фестивалот Eurosonic Noorderslag во Гронинген во Холандија.
16.01.2014, 17:14

ГОЛОТИЈА
Хрватски спот кој сите го гледаат поради нејзината голотија
Жанамари и J'Animals снимиле спот за песната "Очи во очи", кој бил објавен уште на почетокот на декември минатата година. Во спотот пејачката и сите членови на бендот се соблекле голи, а гол се појавува и Марио Перишиќ, свршеникот на пејачката.
16.01.2014, 16:12

ЗАГРЕБ
ДЈ Шорти Пи ака Панчо со свој сет во Загреб
Нашиот хип-хоп и Р&Б диџеј Шорти Пи ака Панчо, утре (17-ти јануари, петок) ќе има свој сет во најурбаниот клуб во Загреб - Грув.
16.01.2014, 10:41

МУЗИКА
КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ - првиот македонски артист со настап на престижниот "ЕУРОСОНИК"
Пасворд Продакшн и Таксират Фестивал со особена гордост го претставуваат македонскиот композитор и музички продуцент КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ како најдобриот "ЦЕЕТЕП" артист за 2013, на најголемиот "шоукејс" музички фестивал "Еуросоник"!
15.01.2014, 14:31

МУЗИКА
Нов рекорд! Над 11.000 луѓе веќе се подготвени за EXIT 2014!
ЕГЗИТ Авантурата постави нови рекорди! Два дена пред истекот на промотивната продажба, влезници за фестивалот веќе обезбедија повеќе од 11.000 луѓе, што е историски максимум на ЕГЗИТ фестивалот во продажбата во првиот промотивен период, и зголемување од над 100% во однос на истиот период претходните години!
13.01.2014, 13:39

СКОПЈЕ
Жељко Самарџиќ во февруари на концерт во Скопје
Еден од најголемите балканските романтичари, миленикот на македонската публика, човекот во чии фанови најмногу се бројат жени, Жељко Самарџиќ најавува концерт во Скопје.
09.01.2014, 12:55

СКОПЈЕ
Pookie и Groovyman во четврток во ХО
Најпрепознатливите српски ДЈ-и кои се стекнаа и со светска репутација, Пуки и Грувимен, овој четврток (9-ти јануари) ќе ја забавуваат публиката на ХО клубот во центарот на Скопје.
08.01.2014, 14:25

МУЗИКА
Официјално се пензионира: Џастин Бибер и става крај на музичката кариера
На огромна тага на милиони фанови ширум светот, пејачот кој веќе неколку години беше миленик на тинејџерската публика, преку својот Твитер профил објавил дека и официјално ја прекинува својата музичка кариера.
25.12.2013, 18:00

МУЗИЧКИ СПОТ
Бијонсе прекрасна во својот најпровокативен спот досега
Своите планетарно популарни облини музичката дива ги покажа во еден од најпровокативните свои музички спотови досега, за песната "Yonce" од својот најнов албум "Beyonce".
24.12.2013, 23:52

X FACTOR
Љубовта победи на X Factor America
Алекс и Сиера, младиот заљубен пар кој ги остави судиите, публиката и целиот свет без текст уште од својот прв настап, дотуркаа до крајот и победија на американското издание на X Factor, освојувајќи милион долари и договор со позната продукциска куќа.
21.12.2013, 18:48

МУЗИКА
"Нирвана" влегува во Куќата на славните!
Групите Nirvana и Kiss ќе бидат примени во РокЕнРол куќата на славните идната година.
18.12.2013, 14:16

УНИКАТЕН ПЕРФОРМАНС
Спектакуларен перформанс за првпат во Скопје
Трагачите по оригинална забава оваа сабота ќе имаат можност да присуствуваат на уникатен перформанс каков што досега не се одржал на Балканот, а сега премиерно ќе го организира "Урбан клуб".
17.12.2013, 12:44

THE VOICE
Млада Босанка со својата песна до солзи ја трогнала германската јавност
Босанка Тиана Крушкиќ, откако што предизвикала воодушевувања од публиката и жирито кога во германското талент шоу Тhe Voice го отпејала хитот на пејачката Пинк, Try, се пласирала помеѓу осумте најдобри на ова престижнно натпреварување.
16.12.2013, 17:06

ИЗНЕНАДУВАЊЕ
Ова го може само Бијонсе: Објави 14 песни и 17 спотови и секако, ги воодушеви сите!
Без никаква најава, Бијонсе го објавила својот петти студиски албум на кој се наоѓаат 14 песни и 17 спотови, а албумот едноставно е насловен "Beyonce".
13.12.2013, 19:52

ЅВЕЗДА
Тамира Фостер – малата Бијонсе на X Factor UK
Иако не успеа да стигне до финалето на британскиот Икс Фактор, Тамира има цела армија обожаватели, и несомнено има светла иднина.
10.12.2013, 15:39

МУЗИКА
Најдоброто од 2013 во само шест минути
Со оглед на тоа што полека ги одбројуваме последните денови до 2013 година, очекувани се појавувањата на најразлични компилации од нештата кои што се случија во 2013 година, а овој пат станува збор за музичка компилација.
03.12.2013, 23:50

ПРЕКРАСЕН КОНЦЕРТ
Оливер Драгоевиќ приреди далматинска вечер за паметење
Пред преполната сала Борис Трајковски, легендарниот хрватски пејач Оливер Драгоевиќ приреди спектакл кој Македонија долго ќе го памети и за кој ќе се зборува уште долго.
30.11.2013, 09:00

МУЗИКА
Фарел Вилијамс сними спот кој трае 24 часа
Фарел Вилијамс направи вистинска интернет сензација оваа недела со спотот за својата песна "Happy". Интерактивниот спот трае 24 часа, во режија на францускиот колектив "We Are From LA".
23.11.2013, 19:25

BACKSTREET BOYS
Во потрага по старата слава, во новиот спот се разголуваат
Членовите на машката музичка група по која лудуваа припадничките на понежниот пол ширум светот во почетокот на деведесеттите години од минатиот век, неодамна објавиле видео спот за нивната нова песна "Show 'Em (What You're Made Of)".
19.11.2013, 23:45

ПРОВОКАТИВЕН СПОТ
Ким Кардашијан топлес во најновиот спот на својот свршеник
Во изминатите неколку денови, една од главните теми во светот на шоу-бизнисот бил најновиот спот на раперот Кение Вест, а според гласините, во рамките на истиот, неговата свршеница, планетарно познатата Ким Кардашијан се разголела топлес... Сега видеото веќе е и официјално објавено и гласините се покажале како точни!
19.11.2013, 17:08

МУЗИКА
Заеднички концерт на Влатко Стефановски и Горан Бреговиќ во Сараево
Македонскиот гитарист ќе настапи во сараевска "Зетра" на 19-ти декември, рамо до рамо со Горан Бреговиќ. Музичарот вели дека тоа ќе биде нивна прва средба на сцена после полни 20 години.
18.11.2013, 13:50

МУЗИКА
Неповторливиот ЏИБОНИ конечно со концерт во Скопје
На голема радост на бројните фанови, еден од најпопуларните пејачи во регионов Џибони, утре (сабота, 16 ноември 2013) ќе одржи голем концерт во арената "Борис Трајковски" во Скопје.
15.11.2013, 13:14

МУЗИКА
Ламбе Алабаковски гостин на големиот концерт на ЏИБОНИ
По долгогодишно чекање познатиот сплитски пејач конечно доаѓа во нашиот главен град!
12.11.2013, 13:07

ПРЕКРАСЕН ГЕСТ
Бијонсе го остварила сонот на 13 годишно слепо девојче
Секогаш кога нејзините многубројни фанови ќе помислат дека не може да биде подобра, планетарно познатата музичка дива ги изненадува со нов прекрасен гест кој никого не остава рамнодушен и им ги топли срцата на луѓето ширум светот.
11.11.2013, 20:31

НОВА ЅВЕЗДА
Девојчето од Кисељак кое го освои регионот сега воодушеви и со изведба на хит од Адел
Откако во X Factor Илма Карахмет ја отпеја песната на Зорица Конџа „Има један свијет“ стана вистинска медиумска ѕвезда.
11.11.2013, 18:29

МУЗИКА
Промовиран видео спотот за песната "Деца на Сонцето"
Во МКЦ клубот и ресторан беше промовиран видео спотот и песната "Деца на Сонцето" од Влатко Стефановски, која наедно е и насловниот сонг од истоимениот игран филм на Антонио Митрикески, кој се снимаше летово на локации покрај крајбрежјето на Преспа.
06.11.2013, 10:50

МУЗИКА
Ексклузивно ВИП дружење со ЏИБОНИ
Непосредно пред големиот концерт кој балканската музичка легенда ЏИБОНИ ќе го одржи во Скопје на 16ти ноември, во арената "Борис Трајковски", најголемите фанови на еден од најголемите музички уметници во регионов имаат несекојдневна можност да освојат ексклузивно вип дружење со Џибони.
05.11.2013, 13:39

МУЗИКА
Првото издание на "YouTube Awards" се претворило во вистински хаос
Најпопуларниот канал за забава и видео, Јутјуб, ги поделил своите музички награди, а целата церемонија се пренесувала во живо преку "live stream". За време на доделувањата се славела "направи сам" интернет културата.
04.11.2013, 11:58

МУЗИКА
Тринаесетгодишната Рион повторно воодушеви!
13-годишната Рион Пејџ од Џексонвил, во септември го воодушеви светот со извонредниот настап во шоуто "X Factor USA", а овој вторник повторно се појави на сцената за да не потсети зошто нејзиниот претходен настап собра повеќе милиони прегледи на "YouTube".
31.10.2013, 17:00

СКОПЈЕ
Дани, Тони Зен, Бобо и Маракуја со порака до секој тинејџер "Ова е твое време"
"Пишуваш своја приказна" е регионален проект кој е иницијатива на УНФПА и е наменет за подигнување свест на раната тинејџерска бременост во земјите од Југоисточна Европа.
30.10.2013, 13:50

МУЗИКА
Влатко Стефановски гостин на концертот на Џибони
По четири години од последното гостување во Скопје, еден од најпопуларните пејачи на регионалната музичка сцена Златан Стипишиќ ЏИБОНИ подготвува голем самостоен концерт кој ќе се одржи на 16-ти ноември во арената "Борис Трајковски".
29.10.2013, 12:52

МУЗИКА
Пеењето на Бритни Спирс не би му го посакале ниту на најголемиот непријател
На снимката од 2001. година, гласот на пејачката бил "исчистен" од музиката и помошните вокали, и звучи прилично застрашувачки!
21.10.2013, 13:09

МУЗИКА
Скај Виклер и неговите багери
Џорџе Миљеновиќ познат како Скај Виклер, ја претстави својата нова песна и проект со наслов "Не работат багерите".
17.10.2013, 16:46

СЕКСАПИЛ И МУЗИКА
Фрида Пинто како стриптизета и љубовница на Бруно Марс
Сексапилната актерка Фрида Пинто ја добила главната женска улога во најновиот спот на пејачот Бруно Марс, а комбинацијата од нејзиниот сексапил и моќниот глас на пејачот од Хаваите, создале производ кој ги воодушеви фановите.
16.10.2013, 18:58

МУЗИКА
Живата легенда на модерната електронска музика Jori Hulkkonen ќе настапи пред скопската публика
Еден од најценетите музички изведувачи на 21 век, кого светските музички списанија го нарекуваат жива легенда на електронската музика, финската икона Jori Hulkkonen во сабота ќе има концерт во Скопје.
16.10.2013, 10:56

НАГРАДИ
Првите "YouTube Music Awards" во ноември
Интернет сервисот "YouTube" најави вистинска револуција во својата работа.
02.10.2013, 16:20

МУЗИКА
Бритни со провокативно видео: Ги покажала сите атрибути
Пејачката моментално работи на снимањето на новиот албум кој треба да се појави во декември. За да ја врати линијата и повторно да изгледа како порано, Бритни напорно тренирала цела година.
02.10.2013, 16:02

МУЗИКА
Влезници за концертот на ЏИБОНИ во Скопје
Еден од најпопуларните пејачи на регионалната музичка сцена Златан Стипишиќ ЏИБОНИ на 16. ноември доаѓа во Скопје со свој самостоен концерт кој ќе се одржи во арената "Борис Трајковски".
02.10.2013, 14:21

МУЗИКА
Нова секси песна на Кејт Мос
Песната "Day and all night" веќе е објавена на интернет, но Кејт Мос не пее, туку зборува.
27.09.2013, 16:38

МУЗИКА
Парис Хилтон се враќа - со оваа песна!
Парис песната ја снимила со Лил Вејн, а истата наскоро треба да ја доживее својата премиера.
27.09.2013, 16:33

МУЗИКА
Денес започнува Free Zone Festival во општина Аеродром!
Денес е почетокот на Фестивалот кој најави слободна зона, журка и дружење со бесплатен влез.
27.09.2013, 12:23

ЕВРОВИЗИЈА
По минатогодишниот скандал, Евросонг ги промени правилата
Организаторите на Евросонг одлучиле да ги променат правилата во оценувањето на песните во тоа натпреварување, пренесува BBC.
23.09.2013, 16:51

МУЗИКА
МАНУ ЧАО утре настапува во Скопје!
Скопје е конечно пред долгоочекуваниот концерт на МАНУ ЧАО ЛА ВЕНТУРА кој ќе се одржи утре (сабота, 21 септември)!
20.09.2013, 12:31

ГОЛЕМ КОНЦЕРТ
Далматинска романтична вечер со единствениот Оливер Драгоевиќ
Сите обожаватели на единствениот Оливер Драгоевиќ сигурно со голема радост ќе ја дочекаат веста дека легендата од балканските простори наскоро ќе одржи спектакуларен концерт пред многубројната македонска публика.
18.09.2013, 17:16

МУЗИКА
Трансексуалец ќе ја претставува Австрија на "Евросонг"
Влакната под пазувите, кои од феминистички убедувања, ги негуваше минатогодишната победничка на Евровизија, Лорен, не се ништо во споредба со оние на лицето на Кончита Вурст (25), која ќе ја претставува Австрија на ова музичко натпреварување.
17.09.2013, 17:07

МУЗИКА
Самостоен концерт во Скопје на неповторливиот ЏИБОНИ
На наше особено задоволство, но и на задоволство на бројната македонска публика, ве известуваме дека еден од најпопуларните пејачи на регионалната музичка сцена Златан Стипишиќ Џибони на 16. ноември ќе одржи свој самостоен концерт во Скопје.
17.09.2013, 12:57

Прва ... 3456789 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум