АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

МУЗИКА
Еден од најдобрите концертни бендови, Hurts, на главната бина на EXIT фестивал!
Еден од најдобрите концертни состави, магнетичните Hurts, ќе настапат на главната бина на EXIT фестивал во недела, 13 јули и заедно со групата Suede ќе приредат совршена неделна вечер на Петроварадинската тврдина.
 

МУЗИКА
Еве колку бараат за настап вашите омилени музичари!
Благодарение на информациите на "Degy Entertainment", агенцијата за букинг "Price Onomics" ја објави листата на која се наоѓаат приближните цени кои за своите настапи ги бараат најпознатите музички изведувачи на денешницата.
22.05.2014, 14:47

МУЗИКА
Мајкл Џексон воскресна на сцената!
Холограмот на Мајкл Џексон, во неделата одржа концерт на Билборд музичките награди со изведбата на песната "Slave to the Rhythm", која е дел од новиот албум на Мајкл Џексон 'XSCAPE', кој беше издаден на 13. мај во соработка со Epic Records и Фондацијата Мајкл Џексон.
19.05.2014, 20:01

СКОПЈЕ
Дел од приходот од концертот на финалистите на "Икс Фактор" оди во хуманитарни цели
Дванаесетте финалисти на мегапопуларното музичкото шоу "Икс-фактор" на 7-ми јуни доаѓаат томку во Скопје на својот прв заеднички концерт кој ќе се одржи во арената "Борис Трајковски".
19.05.2014, 16:59

САМБА И ФУДБАЛ
Конечно! Излезе спотот за официјалната химна на Светското првенство во Бразил
Од моментот кога папараците ја фатиле екипата на снимањето, посакавме да го гледаме тој спот! Видеото за "We Are One" конечно се појави - и не' не разочара!
17.05.2014, 13:01

СКОПЈЕ
ДЈ Мајк Хакаби во Капан Ан
Легендата на детроитскиот хаус, ДЈ Мајк Хакаби, во сабота ќе настапи во автентичниот простор на Капан Ан во Старата скопска чаршија.
16.05.2014, 12:15

СКОПЈЕ
РОЏЕР САНЧЕЗ утре настапува во "Метрополис Арена"
Утре во "Мертополис Арена" во Скопје настапува РОЏЕР САНЧЕЗ, "Греми" наградуваниот диџеј и едно од водечките светски имиња во хаус музиката, кој доаѓа во Скопје најавувајќи ја најдобрата забава која ќе ја одбележи концертната пролет оваа година!
15.05.2014, 13:52

МУЗИКА
Жељко Јоксимовиќ: Не го оставив Кајмакоски на цедило!
По "Х-Фактор" ние често пати се состануваме кај мене во "Минакорд", во една прилика почнав да свирам нешто на гитара и му кажав: "Гледаш, вакво нешто ми паѓа на ум", и се создаде дует...
15.05.2014, 10:23

МУЗИКА
Ја прославила својата победа со провокативна фотографија
Британската пејачка Рита Ора која моментално се наоѓа на првото место на топ-листата на најслушани хитови, своето достигнување го прославила на многу специфичен начин.
13.05.2014, 15:05

ЕВРОВИЗИЈА
Жени со брада, телетабиси, зајачици: Евровизија стана циркус
Ова натпреварување одсекогаш било симбол за гламур и весели песни, но сега владее паролата “колку почудно – толку подобро“!
10.05.2014, 20:00

ХОЛАНДИЈА
Интересно: Погледнете како овие девојки се обидуваат да пеат додека користат вибратор
Не, овие дами не се луди...тие имаат брилијантна идеја за најнов спот!
09.05.2014, 20:08

ЕВРОВИЗИЈА
Тијана Дапчевиќ и нејзината ‛To the sky‛ не се пласираа во финале
Речиси сите европски и домашни облужувалници македонската песна “То the sky“ ја рангираа на 28-мо место со висок коефициент и прогнозите испаднаа точни...
08.05.2014, 23:48

МУЗИКА
Симона Попоска продолжува да го освојува светот заедно со Влатко Лозаноски и ДНК!
Овојпат тие патуваат за Австралија, како што и' таа самата ни напомена во неодамнешното интервју, па на тамошната публика ќе и овозможат да ужива во македонската музика.
07.05.2014, 12:29

МУЗИКА
Во продажба влезниците за големиот концерт на финалистите од „Икс Фактор“
Влезниците за големиот концерт на финалистите од мегапопуларното шоу "Икс Фактор Адриа" кој ќе се одржи во Скопје на 7-ми јуни во арена "Борис Трајковски", се веќе достапни во продажната мрежа на МКтикетс!
06.05.2014, 13:13

МУЗИКА
Ја слушнавте ли новата песна на Мајкл Џексон?
Новата песна на покојниот крал на поп музиката – Мајкл Џексон „Love Never Felt So Good" го најавува неговиот нов албум "XSCAPE".
04.05.2014, 14:51

СКОПЈЕ
Голем концерт во Скопје на финалистите од мегапопуларното шоу "Х Фактор Адриа"
Бројните фанови на регионалното издание на светски популарното музичко шоу "Х Фактор", на 7-ми јуни конечно ќе имаат специјално задоволство да бидат дел од големиот концерт кој ќе се одржи во арената "Борис Трајковски" во Скопје.
02.05.2014, 14:00

КОНЦЕРТ
Концерт на годината vol.3 - Црвена Јабука на 9-ти мај во Скопје!
Легендарниот сараевски рок бенд Црвена Јабука на 9-ти мај во Скопје, Експо Центар! На концертот како специјални гости ќе настапат момците од македонска група Куку Леле, а настанот ќе го води Весна бејби Петрушевска.
29.04.2014, 10:10

МУЗИКА
Хитот кој ќе "ечи" и пред да почне Светското фудбалско првенство!
Светското фудбалско првенство во Бразил го доби и својот нов хит!
24.04.2014, 15:18

МУЗИКА
Без најава: И Северина има песна за Бразил
Северина денес ги изненадила своите обожаватели така што без специјална најава ја објавила новата песна "Бразил".
24.04.2014, 14:11

СКОПЈЕ
Неон Флеш журка со настап на Диџеј СКАЗИ
На 10-ти мај 2014-та година со почеток во 23 часот, во Експо Центар во Скопје ќе се случи уникатна журка наречена Неон Флеш, досега невидена за скопската и македонската публика.
16.04.2014, 11:51

МУЗИКА
Тијана денес официјално го промовираше спотот за евровизиската песна "To The Sky"
Денес, на 11-ти април, Тијана Дапчевиќ официјално го промовираше спотот за евровизиската песна "To The Sky" и на англиски и на македонски јазик, а на промоцијата беа присутни нејзиното семејство, пријателите и многу од блиските колеги од естрадата.
11.04.2014, 15:08

МУЗИКА
Запросување на настапот на Тајзи!
Вчера вечерта во Експо Центар се одржа концертот на Сарс.
11.04.2014, 13:30

МУЗИКА
Откажан концертот на Нина Бадриќ во Скопје поради проблеми со организаторот
Концертот на Нина Бадриќ кој беше закажан за 8-ми април во Универзална Сала е откажан поради непочитување на договорените обврски од страна на организаторот САН СТЕФАН КОМПАНИ ДООЕЛ - Куманово според потпишаниот договор.
04.04.2014, 00:51

МУЗИКА
Слушнете го прекрасниот валцер кој го напиша оскаровецот Ентони Хопкинс пред 50 години
Оскаровецот Ентони Хопкинс пред да стане актер, напишал една класична композиција која дури сега е премиерно изведена во јавноста.
03.04.2014, 19:13

МУЗИКА
Кирил Џајковски настапува на Сигет Фестивал
Mакедонскиот композитор и музички продуцент КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ настапува на еден од најголемите музички фестивали во Европа, Сигет Фестивал, кој се одржува во Будимпешта, Унгарија.
01.04.2014, 15:32

МУЗИКА
Кралот на поп музиката и понатаму живее: Излегува новиот албум на Мајкл Џексон!
Осум нови песни од најновиот албум на Мајкл Џексон ќе бидат достапни од мај.
01.04.2014, 14:13

МУЗИКА
Тајзи настапува на концертот на САРС
На 10-ти април САРС доаѓаат во Скопје и со почеток од 22:00h, во ЕXPO CENTER ќе настапат со сите нивни, за нас добро познати хитови.
01.04.2014, 12:57

Х-ФАКТОР
Илма Карахмет: Ја сретнав Емина но таа не сакаше ни да ме погледне!
На Огнен, покрај Илма Карахмет му биле гости и Даниел Кајмакоски, Гоца Тржан, Владо Мандиќ и Дејана Живковиќ.
26.03.2014, 12:57

Х ФАКТОР
Емина Јаховиќ: Даниел нема шанси покрај мојот Лукијан!
Таа во пресрет на суперфиналето изјави дека нејзиниот кандидат има се што треба да поседува за да победи на "Х Фактор" и верува во неговата победа во недела вечер.
22.03.2014, 19:06

СКОПЈЕ
Фантастичните Тзоотзоонга Ансамбл вечерва со ексклузивен настап во Барбакан
Вечерва во елитниот локал Барбакан со почеток од 21 часот настап ќе имаат неверојатните Тзоотзоонга Ансамбл од Белград.
20.03.2014, 14:51

МУЗИКА
На Скопје ќе му се случи најголемата журка
План Б Продукција со гордост Ви ја најавува најголемата журка што ќе му се случи на Скопје. На 26-ти април (сабота) во специјално адаптираната Метрополис арена, со обезбеден простор и за седење и за стоење, Прљаво Казалиште и Владо Јаневски на Скопје ќе му понудат една сосема поинаква журка.
19.03.2014, 14:47

МУЗИКА
Прв солистички концерт на Нина Бадриќ во Скопје!
На 05.04.2014-та во арената Борис Трајковски во 21.00 часот, ќе се одржи првиот голем солистички концерт во Македонија на хрватската поп дива Нина Бадриќ со незабравните: "Такви као ти", "Нек ти буде као мени", "Знам те ја", "Чежња" и многу други.
18.03.2014, 11:12

МУЗИКА
65 песни кои веќе нема да ги слушате на ист начин
Веројатно некои од овие песни сте ги слушале повеќе од 1.000 пати, но овие информации не сте ги знаеле.
15.03.2014, 15:46

МУЗИКА
Излезе долгоочекуваниот спот на Јелена Розга - најпровокативен до сега!
Јелена Розга во најпровокативно издание до сега во спотот за нејзиниот најнов хит "Окус Ментола"
15.03.2014, 11:36

МУЗИКА
Излезе новото видео на Латино заводничката Џеј Ло!
Џенифер Лопез има нов спот. Видеото за песната "I Luh Ya Papi" прави пресврт од досегашните спотови во кои гледавме згодни манекенки како парадираат, па така во ова видео, кое е како направено за жените, гледаме атрактивни мускулести момци околу атрактивната пејачка.
14.03.2014, 10:09

X FACTOR
Илма се огласи: Еве зошто не гостував на концертот на Кики!
После информацијата дека Илма не била заинтересирана да гостува на концертот на својот ментор Кики Лесандриќ, поранешната учесничка на X-Factor Adria се огласила на Фејсбук.
12.03.2014, 19:40

Х-ФАКТОР
Кики го осуди потегот на Илма: Таа е последна со која би соработувал!
Илма не се појави на осмомартовскиот концерт во Тузла на својот ментор Кики Лесендриќ, иако била најавена како специјална гостинка.
12.03.2014, 11:14

УРБАНИ ЛЕГЕНДИ
Не верувајте во се’ што ќе слушнете: Ги откриваме музичките урбани легенди!
Како и во се’ друго, така и во музичкиот свет постојат одредени урбани легенди кои сега ќе ви ги откриеме.
11.03.2014, 22:59

Х-ФАКТОР
Илма Карахмет "го откачи" Кики Лесендриќ: Младата пејачка не се појави на концертот во Тузла!
Младата босанка не се појави на концертот иако беше најавена како специјален гостин.
11.03.2014, 14:08

МУЗИКА
Се откажува концертот на Кики Лесендриќ во Скопје
Поради големото Супер финале на X Фактор во Комбанк арената во Белград на 23.03.2014, Кики Лесендриќ одлучи својот концерт на 14.03.2014 во Скопје во спортската арена Борис Трајковски да го откаже за средината на мај 2014-та година.
07.03.2014, 10:45

X FACTOR ADRIA
Кики Лесендриќ: Откако Илма замина, Даниел нема конкуренција во ова шоу!
После излегувањето од шоуто на Илма Карахмет, која нема повеќе да се натпреварува на X Factor Adria иако беше една од фаворитите, се огласи и нејзиниот ментор Кики Лесендриќ.
06.03.2014, 22:22

МУЗИКА
Суперстар ДЈ-от Том Нови во Експо Центар
Дали сте подготвени за уште една незаборавна журка во Експо Центар? Организаторот најавува дека овој 8-ми март ќе биде сосема поразличен од останатите. Затоа, дојдете и уживајте во ДЈ сетот на предводникот на новиот бран на хаус сцената кој ќе Ви ја пренесе музичката енергија од светските метрополи.
06.03.2014, 13:40

Х-ФАКТОР
Кајмакоски ја доби својата прва критика! Жељко Јоксимовиќ – И кога грешиш, грешиш со стил!
Нашиот миленик, Даниел Кајмакоски на последната финална вечер во шоуто Х-Фактор Адриа настапи со песната “Љубави” од неговиот ментор, Жељко Јоксимовиќ.
05.03.2014, 01:38

МУЗИКА
Македонската музичка продукција може да биде сериозен бизнис
Француската брачна двојка Лорен Копитс и Од Насју-Мопа пред повеќе од 7 години го почувствувале музичкиот потенцијал во нашата земја и се решаваат да формираат музичката продукциска компанија "Маседониан мјузик & ентертејнмент" (Macedonian music & entertainment) која ќе снима музика за интернационални проекти.
04.03.2014, 16:36

МУЗИКА
Џеј Ло и Рики Мартин разменуваат нежности во новиот спот
Новиот спот на Рики Мартин и Џенифер Лопез е полн со заводнички сцени. Не верувате? Ние дури и заборавивме дека славниот латино заводник е геј...
04.03.2014, 15:18

МУЗИКА
Кети Пери со новиот спот ги разгневи муслиманите!
Спотот за новата песна на Кети Пери, "Dark Horse" ги разгневи муслиманите.
26.02.2014, 15:18

X-ФАКТОР
Кајмакоски ја разнежни публиката! Кики: За тебе нема страв дека ќе бидеш голема ѕвезда!
Темата на вечерашното live шоу Х-Фактор беше "Хитови од филмовите и сериите кои ги сакаме" ..
26.02.2014, 00:57

1 НА 1
Ѕвездите од Икс Фактор – Даниел Кајмакоски и Тамара Милановиќ гости во шоуто Еден на Еден
Ѕвездите од Икс Фактор – Даниел Кајмакоски, Тамара Милановиќ и Кики Лесендриќ вчера допатуваа во Скопје за да бидат гости во шоуто Еден на Еден.
20.02.2014, 12:40

МУЗИКА
Кики, Тамара и Даниел утре на прес во Скопје
Кики Лесендриќ, Тамара Милановиќ и Даниел Кајмакоски утре доаѓаат во Скопје.
19.02.2014, 15:21

Х-ФАКТОР
Даниел Кајмакоски подобар од кога и да било!
На вечерашното шоу Х-Фактор, Даниел Кајмакоски настапи со песната "Stay" од популарниот рок бенд Hurts, подобар од кога и да било! Жирито нема повеќе коментари...
19.02.2014, 10:03

МУЗИКА
Конечно: Ѕвездите на Х-фактор со концерт во Скопје
Балкан медија со гордост Ви го најавува големиот спектакуларен концерт на во моментов најпопуларните учесници од музичкото шоу Х-Фактор.
18.02.2014, 14:26

МУЗИКА
Саша Ковачевиќ со ексклузивен концерт во Експо Центар
После одличниот концерт за денот на вљубените на најдобриот македонски поп бенд на сите времиња - Нокаут, Експо Центар ви најавува ново исклучително музичко доживување, овој пат со момчето кое ги плени сите женски срца на овие простори, Саша Ковачевиќ.
17.02.2014, 13:31

ПРОВОКАТИВНО
Мараја Кери гола во новиот спот!
Американската пејачка ја екранизирала својата најнова песна со име "You're Mine", во која се појавува во многу провокативно издание.
14.02.2014, 17:06

КОНЦЕРТ
Чола повторно во Скопје! Концерт на легендата на 31 мај
Почитувани, со гордост ви најавуваме дека 31 мај е датумот резервиран за нова, незаборавна дружба со стариот познаник и миленик на македонската публика, легендата на екс-ју музиката, Здравко Чолиќ.
13.02.2014, 20:37

СКОПЈЕ
Романтично енергичен викенд во Експо Центар
Експо Центар најавува романтично енергичен викенд на своите посетители, кога на сцената во петок свој концертен настап ќе одржи најдобриот македонски поп бенд на сите времиња Нокаут и ќе предизвика вистинска магична романтика за оние кои го прославуваат денот на вљубените.
13.02.2014, 17:09

МУЗИКА
Валентајн журка со Маршал Џеферсон во ХО клуб
ХО клуб за денот на вљубените со гордост ви најавува ексклузивно гостување на таткото на хаус музиката, како што е наречен во светски рамки, Маршал Џеферсон.
12.02.2014, 17:20

Х ФАКТОР
Овој вторник на Х ФАКТОР: "Запознајте го вашиот фаворит!" (Live настапите одложени поради епидемија на грип)
Овој вторник, на 11.02.2014, во популарната емисија Х Фактор - Адриа наместо настапот на натпреварувачите, ќе гледате "Запознајте го вашиот фаворит!" - Шестиот LIVE е заменет поради епидемијата на грип помеѓу натпреварувачите.
10.02.2014, 15:33

МУЗИКА
Најголемите плејбек скандали во музичката индустрија
Спас во плајбекот побарале многу музички диви, а со овој алат се служат дури и раперите. Одземањето на награди и јавното исмевање се само некои од многуте последици кога ги “фаќаат”.
06.02.2014, 17:10

МУЗИКА
Пасошот на Марвин Геј случајно пронајден во опаковката на грамофонска плоча, проценет над 20.000 долари
Пасошот на легендарниот изведувач на soul музика, е проценет на 20.000 долари на американската верзија на Antiques Roadshow откако сопственикoот го пронашол во грамофонска плоча која ја купил за 50 центи на попуст.
06.02.2014, 13:10

Х-ФАКТОР
"Ти си роден за на сцена, Даниел Кајмакоски, секоја чест!"
На петтата live вечер од Х-Фактор Адриа, Кајмакоски настапи со хитот "Wake me up" од Avicii, а во коментарите на жирито немаше простор за ниту една критика, по што, секако ќе го гледаме и понатаму.
05.02.2014, 02:46

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум