АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

КОНТРОВЕРЗНО ВИДЕО
Во кафез со 12-годишно девојче: „Ова е промовирање на педофилија”
„По ѓаволите со тоа дека е силна порака и уметност! Ова е промовирање на педофилија“, е еден од коментарите на фановите.
 

МУЗИКА
За сите љубители на електронската музика - Max Lanfranconi & Maurizio Beggoti за Нова Година во Скопје!
ETNICA се Max LANFRANCONI и Maurizio BEGOTTI, пионери на електронската сцена од доцните 80-ти. Потекнуваат од Милано-Италија, но во моментов живеат и работат на островот Ибица. Од самиот почеток гости се на најпознатите светски настани. Низ целата планета имаат армија од фанови кои верно ги следат до ден денес.
27.12.2014, 17:38

МУЗИКА
Митсоу го препознала својот хит: Бијонсе ја украла песната "Drunk in Love"?
Унгарската музичарка Моника Мицура, позната како Митсоу, поднела тужба против Бијонсе, Џеј Зи и продуцентот Тимбаленд, поради песната "Drunk in Love", и тврди дека во неа се користени делови од нејзиниот хит од 1995. година. "Bajba, Bajba Pelem", пренесува "Entertainment Weekly".
16.12.2014, 23:01

ЈУТУБ
Ова е најгледаниот музички спот на Јутуб: Дали го погледнавте и вие?
Оваа година беше полна со нови хитови, а сега Јутуб ја објави и својата листа од најгледани музички видеа.
11.12.2014, 21:32

МУЗИКА
Овој млад Македонец го воодушеви светот, а жирито од "Пинкови ѕвездички" го остави без зборови!
„На сцената до сега сме немале никој кој англискиот јазик го изговара како што треба, го пее како свој мајчин јазик. Добивме уште еден фаворит“, изјави Гоца Тржан.
29.11.2014, 15:41

СЕКСИ ДИВА
Ова ќе сакате да го погледнете два пати: Таа е „убиствено“ секси!
Познатата пејачка Бијонсе Ноулс објави секси видео запис за нејзината песна „Haunted”, кој веруваме дека никого нема да остави рамнодушен.
25.11.2014, 22:32

МУЗИЧКА ДИВА
Пристигна "домашното видео" на Бијонсе
На огромно изненадување и задоволство на многубројните фанови ширум светот, Бијонсе објави “домашно видео”... Погледнете за што станува збор во продолжение!
22.11.2014, 11:35

МУЗИКА
Концертот на Бјело Дугме: Дебакл, Бреговиќ пееше на матрица
Од спектакл каков македонската публика дојде да гледа, до дебакл од кои многумина беа разочарани. Некои од песните вртеа на матрица, а матрицата скокаше и не беше компактибилна со пеењето на Исламовиќ и Бреговиќ.
08.11.2014, 15:39

НОВ ЗЕЛАНД
Тапанарот на "AC/DC", Фил Руд, обвинет за заговор на убиство!
Тапанарот на легендарната хард рок група AC/DC, Фил Руд, се појави на судот во Нов Зеланд под обвинение дека соучествувал во организирање на убиство.
06.11.2014, 13:29

МУЗИКА
Научно докажано: Ова е песната која најбрзо "влегува во уво!"
Иако бендот повеќе не постои, нивната песна сè уште освојува - и тоа за само 2,29 секунди!
03.11.2014, 09:45

МУЗИКА
Конечно дознавме која е Тамара од популарната песна на Борис Новковиќ!
Популарниот хрватски пејач Борис Новковиќ во емисијата „Вечер со Иван Ивановиќ”, откри која била девојката Тамара од мегапопуларната песна „Kuda idu izgubljene djevojke”.
28.10.2014, 21:41

МУЗИКА
Поради оваа грешка, се нашла на врвот на Канадската Топ Листа!
Некои луѓе едноставно имаат толку среќа, што можат да заработат и од - ништо! Оваа грешка и` направи одлична реклама на Тејлор Свифт.
22.10.2014, 17:15

ТОЧКА ЕДИТОРИЈАЛ
Симона Попоска: Ако се соблечам јавноста ќе ме осуди!
Обична и секојдневна, а толку талентирана и образована. Симона Попоска е млада пејачка која еден ден планира да стане докторка.
20.10.2014, 10:00

МУЗИКА
Стивен Хокинг ќе биде во новата песна на Пинк Флојд
Еден од најголемите умови на денешницата, професорот Стивен Хокинг, кој веќе со години се наоѓа на самиот врв на листата на најпризнаени астрофизичари на светот, наскоро би можел да ги освојува и листите на најпопуларни песни.
10.10.2014, 17:15

ИМПРЕСИВЕН ТАЛЕНТ
Неверојатно: Вака звучи кога една личност пее повеќе тонови одеднаш!
Пејачката Ана Марија Хефеле објави видео на ЈуТјуб на кое пее два тона одеднаш. Видеото за неколку дена е прегледано повеќе од четири милиони пати, а коментарите под истото го изразуваат воодушевувањето поради неверојатната изведба.
08.10.2014, 21:30

МУЗИКА
Фановите се разочарани: „Па таа веќе не знае да пее”
Славната пејачка Мараја Кери ги разочара своите фанови на нејзиниот концерт во Јапонија.
06.10.2014, 17:57

МУЗИКА
Кралицата на "Soul" музиката го направи она на кое ретко кој би се осудил: Подобра од оригиналот?
Како звучи кога ќе се обидете да ги надминете гласовните можности на Адел? Доста ентузијастички и храбро нели? Но не ако сте Арета Френклин.
30.09.2014, 15:20

НОВ СПОТ
А како ли им е во спалната соба? Адам Левин во секси пози со својата сопруга во новиот спот!
Адам Левин од неодамна е во брак со манекенката Бехати Принсло, а во спотот за песната "Animals" покажале како од прилика изгледа нивниот приватен живот зад вратите во спалната соба.
30.09.2014, 12:52

МУЗИКА
Денес ова е најзначајната работа во музичката индустрија!
После повеќе од две децении Pinky Floyd повторно издаваат албум!
23.09.2014, 10:38

ВИДЕО ЗАПИС
Џенифер Лопез го објави новиот спот: Погледнете го задникот од 27 милиони долари во секси издание!
Движења кои мамат воздишки и нема да ве остават рамнодушни!
19.09.2014, 11:36

МУЗИКА
Зошто Еминем е "Бог на рапот"?
Затоа што во оваа песна „спакувал” толку многу зборови, што влезе во "Гинисовата книга на рекорди"!
09.09.2014, 14:00

МУЗИКА
+18: Дали овој спот е уметност или порнографија?
Се чини дека ова „лошо момче“ имало инспирација од популарниот еротски роман...
07.09.2014, 19:48

МУЗИКА
Погодете од кого е овој спот!
Еве, имате четири наговестувања...
04.09.2014, 21:00

МУЗИКА
Погодете која е најголемата поп ѕвезда на светот!
Магазинот „Time” пресмета кој е на првото место на највлијателни пејачи и бендови од поп музиката на сите времиња. Одговорот ќе ве изненади!
03.09.2014, 18:21

SKOPJE DANCE FESTIVAL
Skopje Dance Festival на 6-ти септември го најавува Tristan (Live) Nano Records!
SKOPJE DANCE FESTIVAL е мултимедијален електронски музички настан со главна цел промовирање на најдобрите светски музички артисти пред македонската јавност, како и обединување на сите реномирани македонски електронски музички изведувачи на едно место, во нашиот главен град.
26.08.2014, 15:39

МУЗИКА
Како MTV (не) го испочитува Робин Вилијамс
Со оглед на неодамнешната смрт на комичарот Робин Вилијамс, оддавањето почест се очекуваше на доделувањето на MTV наградите, но следеше вистинско разочарување...
25.08.2014, 22:30

МУЗИКА
Без сомневање ова е спотот на годината!
На синоќешното доделување на MTV наградите триумфираше Мајли Сајрус која ја освои наградата за спот на годината, погодувате, за песната „Wrecking ball“.
25.08.2014, 18:19

МУЗИКА
+18: Никому не му е јасно кој дозволил овој спот да се појави на YouTube!
Видео записот за нумерата „Make It Nasty“ од американскиот рапер Тајга, иако изобилува со голотија и потсетува на голема оргија, сепак не е забранет.
22.08.2014, 21:30

СПОТ
И овој пат не' не разочара: Погледнете го спотот на Ники Минаж!
Ова видео содржи експлицитен говор, многу крупни кадри од задници и едноставно е "полн погодок"!
20.08.2014, 21:30

МУЗИКА
Бијонсе: Ср*ња се случуваат
Пејачката конечно прозбори, односно пропеја, за инцидентот во лифтот кога нејзината сестра го тепаше нејзиниот маж.
04.08.2014, 19:30

МУЗИКА
Македонската Филхармонија заедно со Дерик Меј одржаа концерт кој вечно ќе биде запишан во македонската музичка историја!
Овој несекојдневен проект ја помести Македонската музика на сосема ново ниво! Концертот кој се одржа на 2-ри август во Античкиот Театар во Охрид во комбинација на Македонската Филхармонија и Дерик Меј ќе биде вечно запаметен од оние кои имаа можност да присуствуваат.
04.08.2014, 11:10

МУЗИКА
Грин бич фестивал вечерва на плажа Парк во Охрид
Вечерва на плажата Парк во Охрид ќе се одржи петтото издание на ГРИН БИЧ ФЕСТИВАЛ, најголемиот музички фестивал во Македонија посветен на електронската музика.
01.08.2014, 15:40

МУЗИКА
Светската атракција "ВОКА ПИПЛ" на Охридско Лето
Во рамки на програмата на Охридско Лето 2014, утре (петок 1. Август) со почеток во 20:30 часот на сцената на "Антички Театар" во Охрид гостува "ВОКА ПИПЛ" (The VOCA PEOPLE) – сензационалниот перформанс на музичката комедија која комбинира восхитувачки и неверојатни вокални звуци.
31.07.2014, 16:55

МУЗИКА
Видео снимката поради која цел свет се прашува "на кои дроги" е Дејвид Гета
Американските медиуми се распишуваа за видео-исечокот од "Tomorrowland" кои изминативе неколку денови кружи по социјалните мрежи...
31.07.2014, 14:11

МУЗИКА
За сите негови фанови: Преслушајте ги новите песни на Џастин Бибер!
Канадскиот пејач на својот профил на Инстаграм објави делови од 11 негови нови песни.
29.07.2014, 19:30

МУЗИКА
Хитмејкерот Фарел Вилијамс има нов спот – и тоа со контроверзната Мајли Сајрус!
Каков спој –„Лудиот шеширџија“ и „Исплазениот јазик“ во заедничка соработка! Погледнете го новиот видео запис на хитмејкерот Фарел Вилијамс во кој гостува Мајли Сајрус.
25.07.2014, 22:00

МУЗИКА
ИКС ФАКТОР: Судијата од шок се качи на маса!
Со својот настап младата девојка ги воодушеви судиите.
23.07.2014, 19:45

МУЗИКА
Експлицитно музичко видео: Северина жешка како никогаш досега!
Хрватската пејачка Северина го претстави спотот за нејзиниот летен хит.
22.07.2014, 22:30

МУЗИКА
Од сите светски изведувачи, оваа девојка моментално е БРОЈ 1!
Нејзиниот хит сигурно сте го слушнале безброј пати на радио, но веројатно не сте знаеле за кого станува збор. Нејзиното име заслужува внимание!
21.07.2014, 19:30

МУЗИКА
Погледнете што подготвуваат: Северина во најсекси издание до сега!
Впечатоците се феноменални, и сигурни сме дека не очекува вистински летен хит проследен од супер секси спот!
18.07.2014, 14:45

МУЗИКА
Јелена Розга повторно провоцира: Погледнете го нејзиното секси издание во новиот спот!
Облечена во шарен комбинизон на Јурај Зигман никого не остава рамнодушен бидејќи уште еднаш се најде на работ на провокација
17.07.2014, 16:07

EXIT 2014
EXIT 2014 со 185.000 посетители: Заслужено прогласен за најдобар европски фестивал!
Фестивалот отвори на 10-ти јули, а заврши на 13-ти, оставајќи трага и посебен белег во животите на сите 185 илјади разиграни и расположени клабери и клаберки, хипици и трансери, рокери и светски патници жедни по нови авантури, како и сите оние кои допринесоа секое делче од тврдината да биде исполнето со енергија од 19:00 часот попладне па се до изгрејсонце.
17.07.2014, 13:46

МУЗИКА
Kирил Џајковски вечерва настапува на Sea Dance Festival
Македонскиот електро пионер Кирил Џајковски ќе настапи вечерва на Sea Dance фестивалот што претставува продолжение на Егзит на плажата Јаз во Будва.
16.07.2014, 10:19

МУЗИКА
Дали би го препознале ова 12-годишно девојче кое денес е светска пејачка?
Колумбиската музичка ѕвезда уште од мало девојче го покажувала својот талент.
14.07.2014, 10:00

МУЗИКА
Сајмон Кауел ја исклучил пејачката од Икс Фактор без да и' каже
Пејачката Никол Шерцингер откри како се чувствувала кога Сајмон Кауел ја исклучил од местото на судија во Икс Фактор без нејзино знаење.
12.07.2014, 15:30

МУЗИКА
Страшно: Слушнете како навистина звучи Бритни Спирс
На снимката која протече во јавност можеме да ја слушнеме поп принцезата Бритни Спирс како ја вежба песната „Alien“ од нејзиниот последен албум.
10.07.2014, 13:30

EXIT ФЕСТИВАЛ
Бизарни барања на ѕвездите на EXIT: Фотографија од Моника Белучи во рамка? Ливче за игра на среќа?
Петнаесеттото издание на најдобриот европски фестивал ги носи и светски познатите музичари, а со нив, рака под рака одат и нивните бизарни барања. Прочитајте што очекуваат изведувачите на EXIT пред и по концертот!
07.07.2014, 14:13

МУЗИКА
Дознајте кој гостува во новиот сингл на Џеси Џеј
Што се случува кога ќе ги споите моментално едни од најдобрите вокали во Британија и Америка и актуелна раперка?
03.07.2014, 18:00

МУЗИКА
Светските медиуми пресудија: ЕГЗИТ е фестивалот кој не се пропушта!
Во јануари оваа година, ЕГЗИТ беше крунисан со најпрестижната титула во фестивалската индустрија освојувајќи ја наградата за Најдобар голем европски фестивал, а за ЕГЗИТ Авантурата и фестивалите кои таа ги опфаќа – ЕГЗИТ во Нови Сад и "Си Денс" фестивалот на плажа Јаз, пишуваат сите влијателни медиуми во светот.
27.06.2014, 10:20

САТАНИЗАМ
Вознемирувачко видео: Шведска група заклала свиња, па со крвта ја полевала публиката!
Инцидентот се случил во бруклинската сала Night Bazaar, а ескалирал кога фронтменот на групата ги полевал фановите со крв од свиња. Метал бендот кој отворено пропагира сатанистички обреди нема да биде казнет.
19.06.2014, 14:07

СКОПЈЕ
Виден низ бројки концертот што ќе ги сруши музичките рекорди во Македонија
Концерт на српската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ, закажан за 21 јуни во Скопје е предвиден да биде музички настан во живо кој ќе ги сруши сите рекорди на настани од овој тип досега организирани во Македонија.
17.06.2014, 13:34

МУЗИКА
EXIT авантурата започна во жесток ритам
Синоќа околу половина час по полноќ, по речиси два часа врвна рокенрол свирка на групата Queens of the Stone Age, пред околу 16.000 луѓе, затворен беше Rock@EXIT фестивалот, со што и официјално започна големата осумдневна EXIT авантура!
12.06.2014, 14:43

МУЗИКА
Потрошувачите на "Пелистерка" ќе добијат влезници за концертот на Јоксимовиќ
По повод Светскиот ден на музиката 21 јуни, компанијата "Пелистерка" откупи дел од влезниците за претстојниот спектакуларен концерт на српската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ, закажан за 21 јуни, во спортската арена "Филип Втори" во Скопје.
11.06.2014, 16:44

КРАТОВО
Sвездите на Х Фактор, Оџила и европските тамбураши дел од Кратовски Златни Денови 2014!
Од 20 до 22 јуни, градот Кратово ќе биде центарот на музичките случувања во Република Македонија.
11.06.2014, 11:45

НЕОДОЛИВА
Може ли некој да и' одолее: Погледнете го новиот спот на Шерил Кол!
Пејачката Шерил Кол снимила спот за песната "Crazy Stupid Love", во кој го покажала совршеното тело, но покажала и дека умее да игра со задникот.
10.06.2014, 23:00

МУЗИКА
Невиден мултимедијален спектакл на церемонијата за отворање на Егзит со "Пет Шоп Бојс"!
Во чест на отворањето на најдобриот европски фестивал, ЕГЗИТ подготви аудио-визуелен спектакл каков до сега не е виден на овие простори, со легендарните "ПЕТ ШОП БОЈС" (Pet Shop Boys) во главна улога, кој го потпишува светската уметница Ес Девлин.
09.06.2014, 15:17

МУЗИКА
Ќе успее ли да го сруши сопствениот рекорд?!
Со само една песна успеа да постигне меѓунареден успех, но дали ќе успее во истото два пати по ред?
09.06.2014, 13:18

СЕЛЕБРИТИ
Момците одбрале: Метју Меконахи и Ријана - "најфраер" и најатрактивната девојка на годината!
Фраерот на годината, оскаровецот Метју Меконахи по примањето на наградата ја опсипал својата сопруга со бакнежи, додека пак дивата заблескала во необично пристоен фустан за нејзин вкус.
09.06.2014, 10:28

МУЗИКА
Даниел Кајмакоски ќе го отвори големиот концерт на финалистите од "X Фактор"
Честа да го отвори големиот концерт во сабота ќе ја има токму победникот на "Х Фактор", Даниел Кајмакоски, а овој концерт ќе биде одлична прилика заедно да покажеме дека успешната кариера на нашиот победник ќе започне токму од Скопје и со безрезервната поддршка од македонската публика.
04.06.2014, 13:17

МУЗИКА
Промоција на новиот спот на Здравко Чолиќ "Ватра и барут"
Денес во просториите на Македонски Телеком во присуство на голем број пријатели, соработници и претставници на медиумите се случи промоцијата на долгоочекуваниот видео запис за песната "Ватра и барут", на познатиот балкански поп изведувач Здравко Чолиќ под покровителство на Македонски Телеком и Т-Мобиле.
29.05.2014, 15:30

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум