АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

BLACK SABBATH
Black Sabbath идната година ќе организираат проштална турнеја низ светот
После цели 50 години успешна „приказна“, англискиот бенд Black Sabbath соопшти дека идната година ќе биде организирана последна, проштална турнеја.
 

ПОЛИТИЧКИ МОТИВ
Лавина критики за новиот спот на Тејлор Свифт
Поради спотот за песната "Wildest Dreams", снимен во Африка, поп ѕвездата Тејлор Свифт се нашла на удар на критики. Би било "историски неточно" доколку ангажиравме повеќе црни актери, се бранел режисерот Џозеф Кан.
03.09.2015, 12:06

ГИ РАСПЛАКАЛ СИТЕ
Слушнете ја изведбата на Икс Фактор која го расплака дури и „камениот” Сајмон Кауел
Учесникот на британскиот Икс Фактор, 21-годишниот Џош Даниел ги расплакал публиката и жирито кога ја отпеал песната од Лабринт во знак на сеќавање на својот училишен пријател Томас Вули, кој починал во 2013 година.
01.09.2015, 19:00

U2
Боно од U2 стана најбогат музичар на светот: И сето тоа поради Фејсбук...
На британскиот музичар Боно Вокс и тоа како му се исплатило вложувањето во акции на Фејсбук. Тоа го покажуваат најновите податоци според кои фронтменот на U2 по богатство го претекна Пол МекКартни.
31.08.2015, 16:01

МУЗИКА
Украдена песна: Горан Бреговиќ плати милион евра поради плагијат
Францускиот музичар Енрико Мациас пред околу една седмица го тужеше Горан Бреговиќ за плагијат тврдејќи дека Бреговиќ во филмот "Arizona Dream" на Емир Кустурица искористил негова песна.
21.08.2015, 15:54

ЕВРОВУДСТОК
Зигет: Овие фотографии покажуваат како е да се биде дел од Островот на слободата во Будимпешта
Секоја година, островот Обудаи крај Будимпешта се трансформира во Островот на слободата за 7 луди денови богати со музика, уметност, циркуски акти, забава и плажирање.
20.08.2015, 13:08

ПРОВОКАТИВНО ВИДЕО
Конечно: „Жешкиот” видео спот на Рита Ора и Крис Браун ја здогледа светлината на денот
Рита Ора во вторникот конечно го објави долгоочекуваниот спот за песната „Body On Me” која ја пее во дует со Крис Браун, поранешното момче на Ријана која често ја споредуваат со Рита.
19.08.2015, 21:03

ХУМАНОСТ
2.300 студенти ќе одат на факултет бесплатно благодарение на Леброн Џејмс
Американските студенти поминуваат „низ оган“ додека да стигнат до дипломата, претежно поради астрономските цени на школарината, која малкумина можат да си ја дозволат. Останатите цел живот ги отплаќаат студентските долгови. Но, Леброн Џејмс, кој поминал низ истото, сега доовори соработка со Универзитетот Акрон, каде ќе стипендира 2.300 студенти од сопствен џеб.
15.08.2015, 13:15

МУЗИКА
Емин Џијан и Дерик Меј настапуваат во Детроит
Скопската продуцентската куќа "Излет мјузик", чиј идеен творец и сопственик е Огнен Узуновски – Оги, заедно со маестро Емин Џијан, и пионерот на детроитската техно сцена Дерик Меј на 14 август ќе настапат на голем летен музички фестивал под отворено небо во Chene park во Детроит, САД.
12.08.2015, 11:14

HOW DEEP IS YOUR LOVE
Опасно „жешко”: Познатата манекенка е ѕвезда на новиот спот од Келвин Херис
Манекенката Гиги Хадид е ѕвезда на новиот видео спот на Келвин Херис и хаус триото Disciples за песната „How Deep Is Your Love”, кој го режирал долгогодишниот соработник на Келвин, Емил Нава.
08.08.2015, 13:15

МУЗИКА
Почетоците на големата легенда: Се појави демо албумот на првиот бенд на Курт Кобеин
Демо албумот на првиот бенд на Курт Кобеин се појави на ЈуТјуб, а токму после овој албум Новоселиќ му предложил на Кобеин да го основаат култниот бенд Нирвана.
08.08.2015, 13:04

МУЗИКА
По вторпат, Sunset Beach Festival на Дупени Бич
Оваа година плажата Дупени, во соработка со агенцијата за организирање на настани Подиум, е домаќин на целодневна агенда со музика, коктели, пиво, одбојка на песок, зајдисонце и забава, на вториот Sunset Beach Festival.
06.08.2015, 15:54

ПЛАГИЈАТ
Кинезите направија плагијат на популарната песна од филмот "Frozen" за Олимписките игри
Песната "Let it go" од филмот "Frozen" во 2014-та година доби Оскар, а во 2015-та година и Греми награда.
05.08.2015, 15:30

МУЗИКА
24 часа пред настап, Рудиментал ја откажаа журката во Охрид
Организаторот на Orange festival кој што ќе се случува денес и утре во Охрид, во последен момент од менаџментот на Рудиментал доби соопштение во кое информира дека овој британски драм енд бејс состав, поради неодложни оправдани приватни причини го откажува својот настап закажан за 2 август во Охрид.
01.08.2015, 15:58

МУЗИКА
Стефан Миленковиќ и Танго Компас за магична сабота на Антички
Оваа сабота, 1-ви август, ќе се случи долго очекуваниот концерт на Стефан Миленковиќ и Танго Компас на јубилејното 55-то Охридско Лето.
31.07.2015, 11:45

МУЗИЧКИ ЅВЕЗДИ
Тие имаа само еден вистински хит: Најголемите ѕвезди со краток здив
"I'm Too Sexy" или "Ice, Ice Baby", "Don’t Worry, Be Happy", "Macarena", "Funkytown", "My Sharona" се и ден денес хитови, но нивните пејачи исчезнаа буквално до анонимност.
27.07.2015, 15:48

МУЗИКА
Џајковски и ТК Вондер за уште пограндиозен Хајнекен Грин Бич Фестивал
Со задоволство ви најавуваме дека на 1-ви август, ден по настапот на Фед Ле Гранд на плажа Парк во Охрид, на истата локација ги имаме Кирил Џајковски и ТК Вондер!
23.07.2015, 11:43

ПРИЛЕП
HYPNOTIZED вистинско освежување на овогодинешниот ПИВОФЕСТ во Прилеп
Вистинско освежување на овогодинешниот ПИВОФЕСТ во Прилеп претставуваше настапот на белградскиот состав HYPNOTIZED.
21.07.2015, 12:36

EXIT 2015
Најдоброто за крај: Затворање на Егзит со срушен рекорд и запросување
Петроварадинската тврдина во Нови Сад во изминатите неколку дена беше светски центар на музичките настани и добрата забава. Од Егзит публиката се испрати со настапите на Capital Cities, Faithless и Milky Chance, а имаше и романтично запросување. Одговорот, секако, беше „да“.
13.07.2015, 10:40

EXIT 2015
Лудата журка на Егзит продолжува: Ману Чао и Џон Њумен се ѕвездите на третиот ден
И оваа вечер, на петнаесеттото издание на фестивалот Егзит нè очекува одлична забава.
11.07.2015, 17:23

EXIT 2015
Motorhead предизвикаа земјотрес на тврдината
Ѕвездите на втората вечер на јубилејниот 15-ти Егзит фестивал, легендарните Motorhead, синоќа со јачината на својот звук предизвикаа вистински земјотрес на Петроварадинската тврдина, и ја вжештија атмосферата меѓу големиот број на обожаватели на хардрок музиката.
11.07.2015, 15:34

EXIT 2015
Motorhead, Kill the Buzz, Hardwell... На Егзит вечерва ќе биде вистинско лудило!
На Денс Арената својата уметност, измеѓу другите, ќе ја покажат и Kill the Buzz, Gil Glaze, Hardwell, Oliver Heldens...
10.07.2015, 20:48

ЕГЗИТ 2015
На Егзит годинава гости од повеќе од 60 земји
Јубилејно, 15-тото издание на фестивалот на Петроварадинската тврдина ќе привлече гости од повеќе од 60 земји, меѓу кои најбројни се Британците и Холанѓаните. Вкупно се очекуваат околу 15.000 гости надвор од Србија.
10.07.2015, 14:54

15-ТО ИЗДАНИЕ
EXIT 2015 започна! Со огномет и Емели Санде лудница уште од првиот ден
Точно во 19 часот вчера во Нови Сад беа отворени портите на јубилејниот 15-ти Егзит фестивал. Во текот на целиот ден на Петроварадинската тврдина имаше гужва, а капацитетите годинава беа проширени поради големиот интерес.
10.07.2015, 10:00

СКОПЈЕ
Марко Настиќ во "Концепт 37"
Концепт-барот "Концепт 37" за својот втор роденден подготви недела полна со настани, изложби, инсталации и артистички манифестации.
08.07.2015, 15:26

ПОПУЛАРНИ БЕНДОВИ
Ги обожувавме кога бевме мали, а еве како денес изгледаат Спајс Грлс и Бекстрит Бојс
Некогаш ги сакавме, бевме заљубени во нив, плачевме со нивните песни. Потоа, повеќето од нив едноставно исчезнаа од музичката сцена. Остареа, секој има свој живот, но на крајот от краиштата, убаво е да се сетиме на нив после толку години.
03.07.2015, 21:30

МУЗИКА
Експлицитно и секси, како и секогаш: Ријана го режирала својот прв спот!
Таа го објавила трејлерот и разни фотографии на Инстаграм, со кои на фановите им ја будела имагинацијата, а сега новиот спот е конечно тука.
02.07.2015, 20:39

ГЛАСТОНБЕРИ ФЕСТ
8 фотографии од птичја перспектива кои ја прикажуваат атмосферата на Гластонбери
Во текот на неколку дена, 175.000 (а можеби и повеќе) луѓе се „натрупуваат“ на Worthy Farm во Самерсет за Фестивалот Гластонбери, најголемиот фестивал на отворено во светот. Затоа, привремено, ова е еден од најголемите и најнаселени градови во Англија (за време на фестивалот во Самерсет има повеќе жители отколку во Бет, Ексетер и Оксфорд).
26.06.2015, 11:56

МУЗИКА
Камповите на Егзит Авантура на најубавата плажа на Дунав и на најдобрата плажа во Европа!
Оваа година една од најголемите атракции на "Егзит" и "Си Денс" фестивалите е – песочната плажа!
25.06.2015, 13:53

МУЗИКА
Ѕвездите на "Калабалак" – дуото STADIUM X по настапот во Радовиш продолжува на мегапопуларниот фестивал Tomorrowland
На само две недели од големиот музички спектакл Калабалак со ѕвезди од странската и домашна електронската музичка сцена, познати се деталите за истиот. Главни ѕвезди на вечерта ќе бидат познатите Stadium X од Унгарија кои меѓу другото се познати и по соработката со светски познатиот диџеј и продуцент Дејвид Гета.
22.06.2015, 14:25

МУЗИКА
2CELLOS на Антички!
Супергрупата од двајца, 2CELLOS (Ту Челос) на Лука Шулиќ и Стјепан Хаузер, познати како Хрватите кои го освоја целиот свет, доаѓа во Охрид на 08. август. 2CELLOS ќе настапат на сцената на Античкиот театар, а концертот почнува во 21:00.
16.06.2015, 16:51

МУЗИКА
Overdose од Blues во Концепт 37
На 12 јуни, петок со почеток во 21 часот, во арт-кафето "Концепт 37" ќе се случи вистинско уживање за сите љубители на блузот.
11.06.2015, 14:48

МУЗИКА
Фед Ле Гранд на Грин Бич Фестивал
Едно од најголемите имиња во електронската музика, светски познатиот диџеј и продуцент - Фед Ле Гранд (Fede Le Grand), летово доаѓа на Грин Бич Фестивал (Green Beach Festival) во Охрид на 31-ви јули.
11.06.2015, 12:25

ЕВРОВИЗИЈА 2015
Албанците го нападнаа овогодинешниот победник на "Евровизија", бидејќи "газел" на нивното знаме
Монс Селмерлев, победникот на овогодинешното издание на "Евровизија", се најде на метата на критичарите бидејќи на своите Instagram и Facebook профили сподели фотографија која навреди многу Албанци.
26.05.2015, 13:46

МУЗИКА
Опасно „жешко” видео: Славните музички диви ги здружиле облините
Познатите музички ѕвезди Бијонсе и Ники Минаж снимиле пресекси спот за песната "Feeling Myself".
20.05.2015, 14:45

ИСТРАЖУВАЊА
Истражување покажа дека фановите на Евровизија се главно жени и хомосексуалци!
Во пресрет на првата полуфинална вечер, според една недамнешна студија, сржта на декларираните фанови на Евровизиските песни во Австрија ја сочинуваат главно жени и хомосексуалци.
19.05.2015, 15:49

МУЗИКА
"The Thrill is gone": Блуз легендата B.B. King вчера почина
Б.Б. Кинг, легендарниот блуз пејач, текстописец и гитарист почина во четвртокот во Лас Вегас на 89 години
15.05.2015, 10:04

МУЗИКА
Хajди Клум и Педро Паскал во жешки љубовни сцени!
Контроверзната пејачка го објави новиот видео спот за песната "Fire Meet Gasoline" кој е зачинет со многу секси сцени.
24.04.2015, 09:51

МУЗИКА
Можете да ја замислите Бритни како го пее хитот на Ријана „Umbrella“? Овие мегахитови биле наменети за други пејачи
Во американската музичка индустрија најнормална работа е една песна да им биде понудена на различни изведувачи...но, што се случува кога еднаш одбиената песна ќе стане мега хит? Ви ги претставуваме светските хитови кои познати пејачи одбиле да ги снимат.
23.04.2015, 20:48

СЕЛЕБРИТИ
Храбри: Пејачки кои се соблекоа пред нашите очи
Овие пејачки своите видео спотови ги зачинија со посебни сцени. Музиката во одреден момент ја засенија токму со своите разголени тела.
15.04.2015, 14:18

МУЗИКА
Парни Ваљак на 16-ти мај во Скопје
Спортскиот центар Борис Трајковски, на 16 мај ќе биде местото од каде што сега хрватска но некогаш најголема југословенска поп - рок група, Парни Ваљак, ќе потсети што беше тоа вистински балкански поп – рок.
06.04.2015, 15:14

МУЗИЧКИ СПОТОВИ
Без цензура: Овие ѕвезди се соблекле целосно голи во своите спотови
Веќе со децении наназад, поп ѕвездите се соблекуваат за потребите на своите видео спотови. Ви претставуваме само некои од многуте пејачки и пејачи кои го сториле тоа без никаков срам.
01.04.2015, 20:02

МУЗИКА
Милиони тинејџерки се во солзи: Дали се распаѓа најпопуларниот бој бенд на светот?
Зејн Малик, еден од членовите на мегапопуларниот британски бенд One Direction, денес објавил дека го напушта бендот со кој се прослави.
25.03.2015, 22:03

МУЗИКА
Опасно „жешко” видео: Ќе издржите ли да го догледате до крај?
Откако е повторно на пазарот, мускулестата поп сензација снима нови хитови – но и нови секси видео спотови.
24.03.2015, 21:57

ШТИП
Штип е домаќин на најголемото музичко случување, "Wake Up Music Festival"
Традицијата продолжува и овој 21-ви март, кога љубителите на техно и хаус музиката ширум Македонија па и пошироко доаѓаат во срцето на Источна Македонија – градот Штип за да го подигнат подиумот со голема енергија и забава која трае до раните утрински часови. Станува збор за oна што секој фан на Wake Up Music Festival сонува.
20.03.2015, 14:55

МУЗИКА
Легендарниот Роби Вилијамс на 15 јули во Белград
Англиската ѕвезда во Белград ќе го претстави новиот албум „Under The Radar Volume 1“, а неговите фанови во живо ќе може да ги слушнат и големите хитови како што се „Angels”, „Feel” и „No Regrets”.
18.03.2015, 22:30

МК ТАЛЕНТИ
Мајстор за пеење: Стоечки овации за перфектниот Трајче!
- Ми треба малку воздух, навистина ме остави без здив, меѓудругото кажа Хари Варешановиќ.
14.03.2015, 14:05

МУЗИКА
Мартин Гарикс, "Тејл оф ас" и Диксон го засилуваат никогаш помоќниот состав на Егзит Денс Арената!
Глобалната диџеј суперѕвезда и авторот на гигантскиот денс хит "Animals" Мартин Гарикс (Martin Garrix) го потврди премиерниот настап во сабота на 11-ти јули на спектакуларната "Егзит Денс Арена" (Exit Dance Arenа).
12.03.2015, 16:29

МУЗИКА
Овој светски познат хит е плагијат!?
Особено популарната песна "Blurred Lines" и покрај фактот дека освои и номинација за Греми во 2013-тата година и воедно секој од нив заработи по пет милиони долари, судот сепак одлучи дека тие ја плагирале песната на покојниот Марвин Геј!
11.03.2015, 14:14

МУЗИКА
Слаткаристика ја застрела "жена му"!?
Слаткаристика вчера на 8-ми март премиерно ја промовираше соработката со "Young BB Young" од Бугарија – новата песна и новиот видео запис, "Таа има маж".
09.03.2015, 15:43

СКОПЈЕ
Егзотично лето во Скопје среде март - Тумбао Салса Бенд ни ја донесоа Куба
Насмеани лица се слеваа како река од Универзална Сала по завршувањето на првиот концерт на Тумбао Салса Бенд. Концертниот простор беше со целосно изменет лик токму за овој настан: палми, море, плажа, песок, коктели...
05.03.2015, 12:00

БИЗАРНО
Таа го освои срцето на популарниот пејач, но бесните обожавателки ѝ се закануваат со смрт!
"Не го заслужуваш, тргни се на страна!" е само еден лавината негативни коментари кои ѝ биле упатени на новата избраничка на младиот пејач.
18.02.2015, 19:14

EXIT 2015
Том Одел за вистинска љубов ќе настапи на EXIT 2015
Една од најголемите музички сензации на новата генерација и наградуваниот британски кантавтор Том Одел (Tom Odell), по настапите на најголемите светски фестивали како што се „Гластонбери“ и „Коачела“ ќе настапи за 15. роденден на „Егзит“ фестивал на главната бина во петок, 10 јули.
16.02.2015, 01:18

МУЗИКА
Бијонсе се кити со туѓу перја: Ја испеала нејзината песна, а не ја ни споменала
Бијонсе на доделувањето на Греми наградите, во живо ја извела песната од филмот „Селма“, а подоцна снимила и инспиративно видео на темата на филмот и настапот.
11.02.2015, 17:45

НОВ ИНЦИДЕНТ
ГРЕМИ 2015: Немој Кание, немој пак!
Синоќешното доделување на овогодишните Греми награди е една од главните теми во сите светски медиуми, а еден настан ќе остане засекогаш да го симболизира 57-то издание на престижните музички награди.
09.02.2015, 10:17

МУЗИКА
Славната пејачка повторно ги разочара своите фанови и се посрамоти пред сите
Славната пејачка дива Мараја Кери во последно време прави грешки кои публиката ретко ги простува.
02.02.2015, 22:46

САУНДТРАК
Вовед во "50 нијанси на сиво": Кога овој спот е толку секси, каков ли ќе биде филмот?!
Дакота Џонсон се појавува во спотот за песната "Earned It", една од песните кои можат да се слушнат во филмот "50 Shades of Grey". И во спотот, таа ја глуми Анастасија Стил.
22.01.2015, 14:16

МУЗИКА
Шок, неверување и среќа: Еве што се случува кога бендот Maroon 5 ќе ви „упадне” на венчавка
Адам Левин и момците од бендот непоканети се појавиле на неколку венчавки во Лос Анџелес и ги забавувале младенците и нивните гости. Всушност, тие го снимале спотот за песната „Sugar”.
15.01.2015, 19:30

МУЗИКА
"ЕГЗИТ" Авантурата повторно на врвот во Европа!
На овогодинешното доделување на Европските фестивалски награди за 2014 година, морското издание на "ЕГЗИТ" (EXIT) Авантурата, "Си Денс" (Sea Dance) во Будва е прогласен за најдобар европски фестивал во категорија до 40.000 посетители дневно!
15.01.2015, 16:38

ВИСТИНСКИ СЕКС
Секс откритие на српската естрада: Во овој музички спот сексот бил вистински!
Што се случува на крајот од расправање и препирки? Па секако, следува секс за смирување, кој во овој музички спот навистина се случил, пренесува српски Телеграф.
15.01.2015, 14:00

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум