АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

МУЗИКА
Погледнете ја Корејската девојка што пее српски турбо фолк!
Мими Понсоби е девојка од Кореја која очигледно по нејзините изведби го обожава српскиот турбо фолк.
 

МУЗИКА
Девојче, дали си свесна каков талент поседуваш?!
Има 13 години, талент што ќе ве освои и изведба која нема да ве остави рамнодушни.
18.09.2012, 12:32

МУЗИКА
Ја очекуваа најлошата изведба, а потоа ги изненади со својот талент
Неговото влегување било проследено со голем песимизам, но набрзо мислењето било променето...
18.09.2012, 10:17

МУЗИКА
Со својот талент ги остави без зборови, а потоа исчезна!
На прашањето на Гери Барлоу каде живее, 26-годишникот го збунил жирито велејќи дека живее секаде. Набрзо објаснил дека е бездомник и потоа ги оставил без зборови со емотивната изведба на хитот 'Coconut Skins'.
17.09.2012, 12:15

МУЗИКА
Најбогат пејач на светот е...
Според интернет страната "Celebrity Net Worth", моментално најбогат пејач на светот е Пол Мекартни.
14.09.2012, 18:31

МУЗИКА
Објавен спотот за хитот на Северина - Италијана!
Покрај сите странски хитови кое што ова лето се потпевнуваа и кои беа задолжителни за секоја забава, спаѓа и хитот на хрватската пејачка Северина, песната "Italiana".
14.09.2012, 13:24

МУЗИКА
Видеото кое брои преку 150 милиони кликови - еве зошто!
Се работи за Psy, јужнокорејскиот рапер чие видео за песната Gangnam Style брои преку 150 милиони кликови.
13.09.2012, 10:55

МУЗИКА
Заводливата Ријана ги отвори ВМА наградите
Во “Стејпл Центарот“ во Лос Анѓелес вчеравечер се одржа доделувањето на МТВ видео музичките награди.
07.09.2012, 09:36

МУЗИКА
12-годишното девојче што ќе ве воодушеви со нејзиниот глас
Има неверојатен глас, ќе ве воодушеви и ќе ве остави без зборови.
04.09.2012, 10:21

МУЗИКА
Заборавете на хитовите од оваа сезона, ова е вистинскиот летен хит!
Gangnam style е вистинскиот летен хит! Заразниот рефрен и интересниот видео спот на јужнокорејскиот рапер Park Jaeа-Sang, познат под уметничкото име Psy му обезбедија светска популарност.
03.09.2012, 10:22

МУЗИКА
А знаете ли за што "се свирка" во хитот за ова лето?
Овој хит летово го потпевнува секој, и старо и младо... но дали некој всушност знае за што станува збор во песната?
01.09.2012, 18:54

МУЗИКА
Гласајте за најдобрите македонски евергрини
Од денеска може да гласате за избор на топ 20 евергрин композиции во изминативе 50 години преку СМС на бројот 141772 од сите мобилни оператори и на официјалната веб страница www.evergreen.mk.
31.08.2012, 15:44

ФОРБС
Најплатен музичар во светот е...
Магазинот "Forbes" ја објави листата на најдобро платените светски личности за изминатата година, а прв од музичарите чие име се најде на врвот од листата е хип-хоп продуцентот и рапер Доктор Дре.
30.08.2012, 19:12

МУЗИКА
Елвис Присли "ќе се распродава" на аукција
Желбата за заработка од славните личности оди дотаму што некој сочувал и валкани гаќи од легендарниот Елвис Присли, и истите набрзо ќе се најдат на аукција.
28.08.2012, 20:11

МУЗИКА
Белградскиот бенд состав МВП (Ми волимо пршут) на 11 септември во Хавана
На огромно задоволство клубот Хавана ви го најавува најпозитивниот белградски бенд состав МВП (Ми волимо пршут) кој на 11 септември ќе одржи самостоен концертен настап со почеток од 23 часот.
24.08.2012, 20:54

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА
Ќе ја даде лото добивката само за повторно да ги слушне "Guns N' Roses"!
Британецот кој неодамна ја доби рекордната лото добивка, сега е подготвен да им плати на Ексел и Слеш да се смират!
18.08.2012, 23:24

МУЗИКА
Штулиќ го проучува Крали Марко
Минатиот викенд на својот Јутуб канал, Бранимир Џони Штулиќ, поставил 18 нови снимки. Станува збор за одбрани стари изворни песни, меѓу кои се наоѓаат и преработки на песни кои го опејуваат Крали Марко.
08.08.2012, 10:32

MУЗИКА
Младата поп-ѕвезда ја измасакрирала Нирвана
Младата поп-ѕвезда Лана Дел Реј ги изненадила обожавателите на концертот во Сиднеј каде го обработила класикот на Нирвана 'Heart-Shaped Box'
31.07.2012, 10:59

МУЗИКА
Сите песни навистина звучат исто
Утешни вести за сите постари од 35 години – научниците открија дека модерната поп музика навистина е гласна и дека сите песни наликуваат една на друга.
27.07.2012, 12:10

МУЗИКА
Блејк Ајд Пис го имаат најлошиот текст на сите времиња
Има ли полош текст од песната My Humps? Нема!
19.07.2012, 11:59

МУЗИКА
Почина Џон Лорд од “Deep Purple“
Англискиот рокер Џон Лорд, основач на групата “Deep Purple“ и коавтор на најпознатата песна “Smoke on the water“, почина вчера во 71-година од својот живот од рак на панкреас, јавија британските медиуми.
17.07.2012, 09:44

МУЗИКА
2 ден Exit: "New Order" докажаа дека се вредни за чекање
Ѕвезди на втората фестивалска вечер беа членовите на електро-поп групата 'New Order', чиј настап на Мејн Стејџ го следеле околу 10.000 лица.
14.07.2012, 12:15

МУЗИКА
Пејачката на групата "Gossip" на Exit: Мојот вечерашен стајлинг го украде Мадона!
Првата вечер на Exit фестивалот во Нови Сад имало околу 30.000 посетители, а на главната бина настапиле британците Duran Duran кои на публиката и приредиле спектакуларно шоу кое траело два часа и ја вратило публиката во осумдесетите години од 20-от век.
13.07.2012, 11:21

МУЗИКА
Започнува Exit!
Се е подготвено за уште еден музички празник, а првите ѕвезди на фестивалот пристигнуваат денес во Нови Сад. Вечерва публиката ќе може да ужива во хитовите на легендарниот британски поп состав 'Duran Duran'.
12.07.2012, 11:16

МУЗИКА
Секси издание кое малкумина ги остави рамнодушни
Ана Николиќ во друштво на згоден манекен и танчер снимила нов спот за песната "Баксуз" и ги воодушевила фановите!
11.07.2012, 17:09

МУЗИКА
Туна ја ’загреа’ сцената за Ив во Приштина
Една од најатрактивните женски поп пејачки во регионов, популарната Туна, минатата недела имаше особена чест да се појави како предгрупа т.е. “загревање” на концертот на големата американска хип-хоп и Р&Б ѕвезда Ив.
10.07.2012, 11:33

МУЗИКА
Ова се најлошите спотови во историјата на музиката
Откако во неколку избори се закити со титулата сопственичка на најлошите песни на сите времиња, младата Ребека Блек добила и признание за најлош спот.
03.07.2012, 15:09

МУЗИКА
“Faith no more“ му ја посветија “Digging the grave“ на новиот српски претседател Николиќ
Култниот бенд “Faith no more“ го оправда чекањето на Србите од 20 години за нивен настап во живо.
30.06.2012, 13:45

МУЗИКА
2Cellos дел од Охридско лето
Охридско лето со гордост го најавува гостувањето на светската атракција 2Cellos, концертот кој ќе го одбележи годинашното, 52-ро издание на оваа манифестација.
30.06.2012, 11:38

MУЗИКА
Секси, летно и разголено - новото видео на Александра Бучевац "Бјежи"
Летен ритам, гламурозен стил и како и секогаш уникатно добра, Александра Бучевац има ново видео овој пат за песната 'Бјежи'.
29.06.2012, 15:52

МУЗИКА
Спајс Грлс повторно заедно
Во Лондон се најавува снимање на мјузиклот Вива Форевер, а за таа прилика се собраа членките на некогаш популарната група Спајс Грлс.
27.06.2012, 11:12

МУЗИКА
Најдобрата песна во последните 60 години
Завршен е големиот избор на митското музичко списание New Musical Express.
21.06.2012, 10:43

МУЗИКА
Љубов на Ибица: Наташа и во новиот спот го бакнува Влада
Наташа го претстави спотот за песната 'Позитивна'.
19.06.2012, 15:21

МУЗИКА
Промоција на “Даљина, дим и прашина” од Бајага и Инструктори во Скопје
ЦД албумот на “Бајага и инструктори”- “Даљина, дим и прашина” е ЦД издание кое се продава заедно со книга песни од Момчило Бајагиќ-Бајага -“Водич кроз снове”.
18.06.2012, 16:45

МУЗИКА
Пуштени во продажба картите за концертот на Џенифер Лопез во “Белградска арена“
Од денеска во Србија се пуштени во продажба картите за концертот на латино дивата Џенифер Лопез кој е закажан за 20 ноември во “Белградската Арена“.
13.06.2012, 09:50

МУЗИКА
Не освои нас, а дури и повеќе од милион корисници на Јутуб!
Младата канадска пејачка со својот хит 'Call me maybe' го полуде светот!
12.06.2012, 11:13

МУЗИКА
Лејди Гага заврши со снимањето на нејзиниот најнов албум
Контроверзната Лејди Гага на својот “Твитер“ профил објавила дека завршила со снимање на својот последен албум и дека некои од песните ќе ги промовира за време на својата американска турнеја.
12.06.2012, 10:34

МУЗИКА
Погледнете со кои спотови Нели Фуртадо ќе се обиде да се врати на сцената
Поминаа шест години од нејзиниот последен албум снимен на англиски јазик, кој ја претвори во глобална суперѕвезда.
11.06.2012, 15:07

МУЗИКА
Необични барања на ѕвездите на EXIT
И оваа година, непосредно пред фестивалот EXIT што се одржува на Петроварадинска тврдина во Нови Сад од 12 до 15 јули заедно со барањата што ги испраќаат изведувачите се отвора и прашањето – колку ѕвездите се или не се разгалени.
08.06.2012, 14:52

МУЗИКА
И Елвис ќе “оживее“ преку холограм
По примерот на раперот Тупак Шакур чиј холограм ги забавуваше посетителите на последниот фестивал Коачела во Калифорнија, и Елвис Присли “ќе се врати од мртвите“ во виртуелна форма, благодарение на една американска компанија за специјални ефекти.
07.06.2012, 14:43

МУЗИКА
Слушнете ја новата песна на Мајкл Џексон
Песната, која датира од 1987 година, ја објавила дискографската куќа Sony Music, по повод 25-годишнината од Џексоновиот култен албум 'Bad'.
07.06.2012, 13:34

МУЗИКА
Битлси први, Ријана подобра од Стоунси
По повод 60 години од составувањето на првата музичка топ листа во Велика Британија, вториот радиски канал на “Би-Би-Си“ објави листа на 60 изведувачи кои продале најмногу синглови.
06.06.2012, 11:50

ТЕКСТ
Ана, да не ги помеша стиховите малку?
Гостувајќи во емисијата на Огнен Амиџиќ, српската пејачка Ана Николиќ го запеала познатиот хит на Мишел Тело.
30.05.2012, 11:33

МУЗИКА
Победничката песна на Лорин е плагијат?!
Откако Лорин победи на Евросонг на интернет почнаа да кружат приказни дека победничката песна "Euphoria" е всушност плагијат од песната на бендот "One Direction" и нивниот хит "Stole my heart".
29.05.2012, 15:07

МУЗИКА
Пијана победничката на Евросонг ја бакнувала мајка си во уста!
Швеѓанката Лорин на конференцијата за новинари била толку обземена од победата и од алкохолот, па кога нејзината мајка дошла да и подари цвеќе, таа почнала да ја бакнува во уста.
28.05.2012, 13:45

МУЗИКА
ЗАЗ вечерва само за македонската публика – најавува огромен спектакл
Конечно дојде денот кој македонската публика долго го чекаше. Вечерва со почеток во 20.30 часот на сцената на Универзалната сала ќе настапи најновата миленичка на светската публика, новата Едит Пјаф, Изабел Жофруа или попозната под уметничкото име ЗАЗ.
28.05.2012, 12:56

МУЗИКА
Шведска победи на Евросонг 2012
Вечерва во Баку на "Песната за евровизија" победи Лорин од Шведска со песната "Еуфорија" со освоени 372 поени.
27.05.2012, 01:42

МУЗИКА
Калиопи заблеска во Баку и влезе во финале!
Замина за да не претстави во најдобро светло и токму тоа и го направи со изведбата на песната 'Црно и бело'.
25.05.2012, 00:36

МУЗИКА
Избрани првите 10 финалисти на “Евровизија“
Првите 10 финалисти на овогодинешното 57-мо издание на “Евровизија“ се избрани на првата полуфинална вечер што се одржа вчера во Кристалната сала во престолнината на Азербејџан, Баку.
23.05.2012, 09:32

МУЗИКА
Почнува “Евровизија“
Педесет и седмата “Евровизија“, на која ќе настапат претставници на 42 земји, почнува вечерва во Кристалната сала во Баку, Азербејџан.
22.05.2012, 09:39

МУЗИКА
Еве ја последната песна на Витни Хјустон, што мислите, ќе биде ли хит?
Поп легендата Витни Хјустон неодамна почина, но нејзината музика ќе живее вечно!
21.05.2012, 16:23

МУЗИКА
Почина легендарниот пејач на Би Џис – Робин Гиб
Робин Гиб, еден од тројцата браќа кои ја сочинуваат диско групата Би Џис, почина во Англија во неделата наутро по долга борба со ракот.
21.05.2012, 09:41

МУЗИКА
Најчудните Евросонг изведувачи: Ирска со песна го критикува Евросонг, а Грција праќа роботи
Евросонг во своето долгогодишно постоење има своја традиција, а тоа е секогаш да настапува барем по еден чуден бенд. Еве ја листата на петте најчудни натпреварувачи за Евросонг.
16.05.2012, 15:12

МУЗИКА
Многу добра преработка, подобра дури и од оригиналот
Хит групата LMFAO има хит кој на сите ви е познат 'Sexy and I Know It.
14.05.2012, 09:17

МУЗИКА
Фреди Меркјури ќе “воскресне“ на сцената
Гитаристот од групата Квин Брајан Меј откри денеска дека починатиот фронтмен на познатиот бенд Фреди Меркјури ќе се “појави“ на специјалното изведување на мјузиклот “We will Rock You“ на Вест Енд.
11.05.2012, 15:29

МУЗИКА
По најавата за Лени Кравиц, и Дуран Дуран во Скопје!
По вчерашната најава за спектакуларен концерт на рок легендата Лени Кравиц, Авалон продукција денеска не изненади со најава на уште еден голем концерт на апсолутно најдобрите “Дуран Дуран“.
08.05.2012, 11:52

МУЗИКА
Ѕвездата од Косово со нов сингл и жешки панталончиња
Британската ѕвезда го претставила својот нов сингл R.I.P. пред своите најверни обожаватели во Лондон.
07.05.2012, 16:07

МУЗИКА
Лени Кравиц со голем концерт во Скопје!
Рок миленикот на македонската публика, големиот Лени Кравиц по величествениот концерт што го одржа во Охрид во 2008 година, повторно доаѓа, но овојпат во Скопје.
07.05.2012, 11:00

МУЗИКА
Ова е нејзиниот најсексапилен спот до сега
Овој пат во соработка со порториканското дуо 'Wisin и Yandel', снимила спот за песната 'Follow The Leader'.
04.05.2012, 16:50

МУЗИКА
Цеца Ражнатовиќ го објави спотот за песната 'Расуло'!
Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ на почетокот на минатиот месец снимила спот за песната 'Расуло'.
03.05.2012, 15:06

Прва ... 7891011
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум