АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ
Позирала гола на улица: Со филмска лента ги покрила интимните делови!
Микаела Шефер позирала пред еден плакат за Берлинскиот филмски фестивал.
 

ДЕТАЛИ ОД НОВАТА СЕЗОНА
15 фотографии од Game of Thrones кои ни откриваат нешто за четвртата сезона
Game of Thrones се враќа на телевизиите на 6 април. Иако тоа изгледа како цела вечност од сега, HBO ни подари неколку нови слики од сетот на снимањето на четвртата сезона, колку само малку да не намами.
06.02.2014, 20:20

ФИЛМ
Наскоро второто продолжение на најглупавиот филм на сите времиња!!!
Минатото лето, светот го освои филмот, кој со право ја носи титулата најглупав филм на сите времиња - "Sharknado"
05.02.2014, 16:23

IN MEMORIAM
10 неверојатни сцени од богатата кариера на починатиот актер Филип Сејмор Хофман
Светот на филмот се соочи со трагичната вест за смртта на Филип Сејмор Хофман, еден од најдобрите актери на денешнината, кој беше пронајден мртов во неговиот стан на Менхетн на 46-годишна возраст.
03.02.2014, 19:57

ФИЛМ
Како изгледаат мрачните близначки од култниот хорор филм "Shining" по 34 години?
Поминаа 34 години од култниот филм "Shining" со Џек Николсон од Стелни Кубрик во кој близначките го престрашија народот кога за прв пат почна да се прикажува.
31.01.2014, 13:45

ФИЛМ
Еве како изгледа "порно" верзијата на ТВ-серијата "Игра на Тронови"
Станува збор за филмот за возрасни кој го носи насловот "Game of Bones" по една од најпознатите серии ("Game of Thrones") кој почна да кружи меѓу порнографските материјали пред извесно време.
25.01.2014, 18:09

ФИЛМ
Кери Фишер се враќа во Star Wars!
Легендарната принцеза Леја, Кери Фишер, потврди дека ќе се појави во Star Wars: Episode VII, заедно со Харисон Форд и Марк Хамил.
22.01.2014, 20:15

ФИЛМ
"Американски измамници" најнаградуваниот филм на годината од 23.01. во кината
Филмското ремек-дело "Американски измамници" на режисерот Дејвид О. Расел триумфираше на објавата на номинациите за Оскар - доби дури 10 номинации!
22.01.2014, 11:46

ФИЛМ
Вистинскиот "Волк од Wall Street" соочен со своите злодела: Го дава своето мислење за филмот снимен по неговиот живот
"Волкот од Wall Street" - Филмот на Мартин Скорсезе се темели врз вистинска приказна за Џордан Белфорт, "Волкот од Wall Street" кој на свои 26 години стана мултимилионер, заработувајќи илјади долари на минута, за да на 36 години заврши во затвор, со долг од 110 милион долари кон оштетените клиенти.
21.01.2014, 17:11

БЕЗ ОСЕТ
Сандра Булок пцуела на доделувањата на "Critic's Choice"
Доделени биле наградите "Critic's Choice" во Санта Моника. По Златниот глобус, уште едно угледно признание за актерите.
17.01.2014, 16:45

ОСКАРИ 2014
Оскари 2014: 86-то доделување награди; листа на номинации
ТВ иконата Ellen DeGeneres ќе се врати како домаќин на Оскарите по втор пат, изјавија режисерите Крег Задан и Неил Мерон. Академијата за доделување награди ќе емитува во живо "Оскари 2014", во Недела, 2-ри Март, 2014, на ABC Television Network.
17.01.2014, 14:54

ЗЛАТНА МАЛИНА
Хали Бери поради гигантските гради номинирана за најлоша актерка
Оскаровката Хали Бери е една од главните кандидатки за добитници "Златна Малина" за најлоша актерка во изминативе години.
16.01.2014, 16:05

НАЈКРВАВИ СЦЕНИ
Ова е најкрвавата сцена во историјата на филмовите
Најкрвавиот филм на сите времиња е Lord of the Rings: The Return of the King, вели статистиката која ја направил компјутерскиот инженер, Рендал Олсон.
15.01.2014, 10:10

УЛОГИ
Овие актери ги одбиле животните улоги и направиле мега ѕвезди од други
Актерите секогаш ги памтиме по нивните најважни улоги. Некои од нив биле толку впечатливи што е многу тешко да излезат од тој карактер до крајот на својата кариера. Но, она што е интересно, а на јавноста и не и е баш познато, е што некои од тие клучни улоги биле понудени на други актери, но ги одбиле.
14.01.2014, 13:36

ФИЛМ
'Волкот' го стигнале годините. После легендарната сцена барал помош од физиотерапевт!
Славниот Лео открил некои нови детали поврзани со легендарната сцена во која ползи по земање на дрогата Quaaludes, после која му била потребна сериозна помош од физиотерапевт. Критичарите велат дека оваа година му се 'смешка' Оскар.
10.01.2014, 13:37

ФИЛМ
20 филмови кои мора да ги гледате во 2014 година
Со оглед на навалата на филмови кои едноставно сакаме и мораме да ги видиме секој декември (со цел да го фатат последниот воз до Оскар), тешко е да се мисли на многуте филмови кои штотуку треба да пристигнат на големото платно, но филмови ќе има, и сите сме возбудени за нив.
09.01.2014, 13:20

СЕКСИ СЦЕНИ
"Тоа е неверојатно, удри ме пак!"
Австралиската актерка Марго Роби глуми во новиот филм "The Wolf From Wall Street", а толку многу се посветила на улогата, што и самиот Леонардо Ди Карпио си добил шамар!
06.01.2014, 15:03

ФИЛМСКИ ВИКЕНД
Многу новитети за забавен предновогодишен филмски маратон
Со оглед на тоа што температурите надвор се се пониски и непогодни за прошетки, еден од начините за да се ужива во слободното време е гледањето на филм, во пријатна атмосфера, со добро друштво.
27.12.2013, 18:21

РЕШЕНА МИСТЕРИЈА
Сцена која открива се’ – но никој не ја забележал!
Откриена е една голема мистерија од филмот Сам дома, која датира уште од 90-тите!
25.12.2013, 17:34

ПОСЛЕДНАТА СЦЕНА ЗАЕДНО
Вин Дизел открил што ќе се случи со седмиот дел на "Fast & Furious"
По трагичната смрт на актерот Пол Вокер, која го зави Холивуд во црно, на големо се шпекулираше што ќе се случи со последното, седмо продолжение на филмот "Fast & Furious" и кога истиот ќе се појави во киносалите ширум светот, а оваа дилема ја разрешил актерот Вин Дизел.
23.12.2013, 19:33

ФИЛМ
Новото продолжение на "The Expendables 3" ќе биде готово до август следната година
Во третото продолжение на филмот ќе ги гледаме Силвестер Сталоне, Џејсон Стејтам, Арнолд Шварценегер, Келан Луц, Ренди Котур, Тери Круз, Џет Ли, Весли Снајпс, Харисон Форд...
21.12.2013, 19:03

ФИЛМ
Третата љубовница ги засенила другите две жени
Откако ги освои сите можни титули за најсексапилна жена во светот на модата, Кејт Аптон одлучила да заплива и во актерските води, а сега, пред нејзините многубројни обожаватели конечно бил претставен првиот трејлер за филмот "The Other Woman".
20.12.2013, 23:45

СРПСКИ ФИЛМ
Премиера на "Montevideo: Vidimo se!": Очекувајте го неочекуваното!
Второто продолжение на легендарниот српски филм "Montevideo", кој што го носи името "Vidimo se", својата премиера ќе ја доживее на 15 јануари во Сава центарот.
20.12.2013, 18:51

БОКС ОФИС
Подгответе ги пуканките, време е за уживање во филмски викенд!
Со оглед на тоа што температурите надвор се се пониски и непогодни за прошетки, еден од начините за да се ужива во слободното време е гледањето на филм, во пријатна атмосфера, со добро друштво.
20.12.2013, 16:52

ДИЗНИ
Очи поголеми од зглобови: Дизни ги уништува женските ликови и прави нереална слика за женственоста
Главниот женски јунак во новиот цртан филм на Дизни, "Frozen" има очи поголеми од своите рачни зглобови.
20.12.2013, 09:50

ХЕРОИНИ
Десетте најсакани филмски хероини
Светот на филмот низ годините ни подари неколку дами кои на сите им го одземаат здивот, но и некои кои биле и ѕвезди водилки на “обичната” жена во нејзиниот секојдневен живот.
16.12.2013, 14:51

СЕКСИ СЦЕНИ
Пет најсекси холивудски сцени
Холивудските сцени со секс, спротивно од очекуваното, по се’ изгледа дека ќе станат минато. Продуцентите и директорите на студијата им наредуваат на актерите да се покријат и да не се стрчуваат во топли прегратки, затоа што секс веќе не продава.
13.12.2013, 19:08

ФИЛМСКИ ВИКЕНД
Снежна приказна која ќе ве воодушеви и насмее
Со оглед на тоа што температурите надвор се се пониски и непогодни за прошетки, еден од начините за да се ужива во слободното време е гледањето на филм, во пријатна атмосфера, со добро друштво.
13.12.2013, 18:05

ФИЛМ
"Игра и спас" на фестивал во Нови Сад
На 13-ти декември македонскиот кусометражен игран филм "Игра и спас" во режија на Горан Тренчовски, како единствен селектиран од нашава земја, ќе се прикаже во Нови Сад, на интернационалниот фестивал "Shortz", во тематската селекција "Мала продавница на социјални стравувања".
12.12.2013, 10:58

ФИЛМСКИ МАРАТОН
Маж кој е биолошки татко на 533 деца
Пред нас е еден од оние омилени викенди кога добиваме уште еден плус слободен ден, а со оглед на тоа што температурите надвор се се пониски и непогодни за прошетки, еден од начините за да се ужива во слободното време е гледањето на филм, во пријатна атмосфера, со добро друштво.
06.12.2013, 17:06

ФИЛМ
Таа е новата "Wonder Woman": Поранешната Мис Израел ја доби улогата на славната стрип хероина
Гал Гадот била пресреќна што ја добила улогата на хероината од стрипот, па тоа веднаш го објавила на својот Твитер профил.
06.12.2013, 10:22

ФИЛМ
Откриле зошто бакнежите во "Thor: The Dark World" се толку страствени!
Филмот "Thor: The Dark World" остварува огромна заработка секаде низ светот, а сега се откриени и некои детали од сетот. Во страствените сцени не глумела Натали Портман, туку сопругата на Крис Хемсворт!
05.12.2013, 13:28

ФИЛМ
Премиера на новиот Хобит: Една убавица во центарот на вниманието
На премиерата на долго очекуваното второ продолжение од филмот "The Hobbit", сето внимание било насочено кон една актерка, која со својот изглед мамела воздишки кај сите присутни.
03.12.2013, 23:17

ФИЛМ
Конечно започна снимањето на "Педесет нијанси на сиво"
Многубројните обожаватели на ексциплитниот роман со нетрпение го очекуваат филмското издание на нивната омилена приказна, па токму и затоа сите тие сигурно ќе бидат пресреќни поради информацијата дека конечно започнало снимањето на филмот "Fifty Shades Of Grey".
02.12.2013, 23:29

ФИЛМ
Во автомобилска несреќа загина ѕвездата на Брзи и бесни, Пол Вокер
Магазинот ТМЗ пренесува дека утринава во автомобилска несреќа загина холивудскиот актер Пол Вокер, ѕвезда на филмската франшиза Брзи и бесни.
01.12.2013, 04:54

ФИЛМСКИ ВИКЕНД
Подгответе ги пуканките и друштвото и уживајте во филмски викенд
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
29.11.2013, 18:06

ФИЛМ
Зафрановиќ заврши со монтажата на "Деца на Сонцето"
Култниот мајстор на монтажата Андрија Зафрановиќ, кој престојуваше во Скопје изминатиов период и кој го монтираше снимениот материјал за филмот "Деца на Сонцето" во режија на Антонио Митрикески, заврши со склопување на визуелното.
25.11.2013, 10:24

СМЕШЕН АКЦЕНТ
Се посрамотиле и некои од најдобрите
Неодамна имавме шанса да видиме како славниот Џон Траволта не успеал правилно да научи неколку реченици на српски, меѓутоа на актерите не им е проблем само јазикот туку и странскиот акцент, а примери за тоа има неколку.
23.11.2013, 12:47

ФИЛМСКИ ВИКЕНД
Средношколски пријатели повторно заедно по цели 15 години
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
22.11.2013, 18:55

ФИЛМ
Мобил Фестивал на кој секој може да ја сподели својата приказна
Четвртиот интернационален фестивал на филмови снимени со мобилен телефон Мобил Фестивал ќе се одржи од 23 до 26 ноември во Скопје.
20.11.2013, 17:37

МЛАДИОТ ДЕ НИРО
Го одбиле: Погледнете го младиот Де Ниро на аудицијата за "Кум"
На почетокот на кариерата холивудскиот актер се пријавил за улогата на Сони, но продуцентите сметале дека за таа улога бил премногу самоуверен. Таа одлука му донела слава.
20.11.2013, 12:41

ЛОШИ ФИЛМОВИ
Кои се десетте најлоши филмови на сите времиња?
Во Холивуд велат дека и премногу е премалку. Кога режисерите и продуцентите ќе стигнат до квалитетно сценарио, не штедат време и пари за да го остварат својот проект. Но понекогаш инстинктите ги лажат, и она за што сметаат дека ќе биде хит и ќе ги наполни касите во американските бокс-офиси, се претвора во тотално фијаско.
20.11.2013, 11:11

ГЛУПАВ И ПОГЛУПАВ
Одреден датумот за премиерата: Се враќаат урнебесните Хери и Лојд!
Многубројните фанови на Хери и Лојд сигурно ќе бидат воодушевени од соопштението дека и официјално е одреден датумот за премиерата на второто продолжение од легендарната комедија "Dumb and Dumber".
19.11.2013, 18:50

85 ГОДИНИ
Факти за Мики Маус кои сигурно не сте ги знаеле
Многумина ќе се сложат дека ниту еден цртан лик не влијаел толку многу на поп културата како Мики Маус. По повод неговиот 85. роденден ви прикажуваме неколку факти кои можеби не ги знаете, а кои ќе ви докажат дека Мики навистина е највлијателниот анимиран лик во историјата.
18.11.2013, 13:49

БОНД ДЕВОЈКИ
007 времеплов: Бонд девојките некогаш и сега
Џејмс Бонд во вкупно 23 филмови го играа 6 актери. Неговите девојки, меѓутоа, ги има значително повеќе.
16.11.2013, 10:22

ФИЛМСКИ ВИКЕНД
Тор започнува со патување во кое ќе жртвува се за да го спаси човештвото
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
15.11.2013, 18:17

ФИЛМ КВИЗ
Филмови во пет секунди: погодете кои се овие култни филмови
Колку култни филмови сте изгледале и колку всушност ги познавате? Новата книга „Филмови во пет секунди“ ги предизвикува филмските обожаватели само врз основа на едноставен цртеж да препознаат некои од култните филмови кои ја обликувале кинематографијата на 20-тиот век.
09.11.2013, 11:49

ФИЛМСКИ ВИКЕНД
Што прават Морган Фримен, Мајкл Даглас и Роберт де Ниро во Лас Вегас?
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
08.11.2013, 17:19

ФИЛМ
Мајкл Фасбендер во улога на гангстер
Актерот од филмовите "Икс-мен", "Прометеј" и "Срам", ќе глуми и во трилерот на Адам Скот.
05.11.2013, 17:06

ФИЛМСКИ ВИКЕНД
Најлудиот дедо во светот започнува незаборавно патување со својот внук
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
01.11.2013, 17:54

СЕРИЈА
Популарните "Волшебнички" се враќаат на малите екрани
Популарната серија од деведесеттите години на минатиот век, приказната за трите сестри кои што се волшебнички и се борат против демоните, наскоро би можела да добие своја нова верзија.
30.10.2013, 23:07

ФИЛМСКИ ВИКЕНД
Неверојатна драма која се случува 600 километри над Земјата
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
18.10.2013, 17:49

СОВРШЕН Е
Дамите се воодушевени: Токму тој ќе биде Кристијан Греј!
Откако стивна бурата по објавувањето на книгата "Fifty Shades of Grey", сега сето внимание е насочено кон изборот на актерите кои што ќе ги толкуваат улогите во филмската адаптација, а последниот и веројатно официјалниот избор е неодоливиот Џејми Дорнан.
15.10.2013, 22:39

ФИЛМ
Објавен првиот трејлер од новиот филм за Херкулес
Објавен е првиот трејлер за митолошкиот спектакл „Hercules: The Legend Begins“, со Келан Луц во главна улога, а во режија на Рени Харлин.
15.10.2013, 10:17

ФИЛМСКИ ВИКЕНД
Филмски маратон со Џејмс Гандолфини, Сандра Булок, Џорџ Клуни...
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
12.10.2013, 18:30

ПАРОДИЈА
Се појавила порно верзија на Game of Thrones
Се појави веродостоен трејлер за најава на премиерата на чудниот порнографски филм по примерот на Game of Thrones, и се вика Game of Bones: Winter Is Cumming!
12.10.2013, 14:01

ФИЛМСКИ ЗАНИМЛИВОСТИ
Колку километри истрча Роки Балбоа?!
Најпозната филмска сцена со трчање е онаа во која што Роки се подготвува за натпревар, трчајќи низ улиците на Филаделфија, а доколку од било која причина некогаш сте се запрашале колкаво растојание тој истрчал, во продолжение можете да го дознаете одговорот!
08.10.2013, 18:53

ФИЛМ
Филмска викенд прогноза: "Облачно, со можност за ќофтиња!"
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
04.10.2013, 17:32

ФИЛМ
Погледнете: Трејлерот за вториот дел од Хобит трилогијата "Desolation of Smaug"
Во декември оваа година се очекува светската премиера на вториот дел од трилогијата за Хобитот, а студиото "Vorner Bros" веќе го објави официјалниот трејлер на интернет.
02.10.2013, 16:30

НАЈГЛЕДАНИ СЕРИИ
Десетте најгледани финални епизоди од популарните серии
Сите знаеме дека телевизискиот свет комплетно се смени последните неколку децении. Но без оглед на популарноста на Game of Thrones или Breaking Bad, некои серии не можат да се надминат.
30.09.2013, 18:33

Прва ... 6789101112 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум