АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

ФИЛМ
Зошто сеуште се снимаат филмови со Адам Сендлер?
Некој неодамна поставил прашање „Зошто компанијата Sony Pictures и понатаму снима филмови со Адам Сендлер?“ на сајтот „Quora“. Одговор добил од Кен Миамото кој некогаш работел за оваа компанија, пренесува „Business Insider“.
 

ФИЛМ
Најпромискуитетните ликови од популарните телевизиски серии на едно место!
Во телевизиските серии имаме можност да видиме ликови кои се жедни за одмазда, пари, моќ но и секс. Некои од нив се физички неверојатно привлечни и многу лесно го добиваат вниманието од спротивниот пол додека други користат најразлични трикови за да дојдат до сексот.
03.07.2014, 16:02

СЕВЕРНА КОРЕЈА
Северна Кореја го презира новиот филм за Ким Јонг Ун на Џејмс Франко и Сет Роген
"The Interview", во кој играат Џејмс Франко и Сет Роген како американски ток-шоу водители испратени да му извршат атентат на Ким Јонг Ун не изгледа многу смешно - Северна Кореја не се согласува со убиството на лидерот.
24.06.2014, 10:40

ФИЛМ
Филмот "Споменикот на Мајкл Џексон" со светска премиера на фестивалот "Kарлови Вари"
Копродукцискиот филм "Споменикот на Мајкл Џексон" на сценаристот и режисер Дарко Лунгулов во кој копродуцира Македонија, ќе ја доживее својата светска премиера на 7 јули, на угледниот фестивал од А категорија во Kарлови Вари.
18.06.2014, 13:34

ФИЛМ
Чекавме и дочекавме: Се' уште се ГЛУПИ но ќе го надмине ли новото продолжение оригиналот?!
Филмот на кој се смеевме 20 години сега доби и второ продолжение, "Глуп и Поглуп" - погледнете што не очекува во долгоочекуваниот втор дел.
12.06.2014, 12:00

ФИЛМ
Ирина се разголела, а слугинките ја полеваат со вода...
Девојката на Кристијано Роналдо ја добила својата прва актерска улога. Во "Hercules" таа ја глуми Мегара, девојката на главниот лик. Руската манекенка се разголела без размислување.
04.06.2014, 13:00

НЕПРЕПОЗНАТЛИВ
Џони, дали си тоа ти?
Најпознатиот пират од Карибите, за потребите на новото остварување "Black Mass", ја скратил долгата коса и станал ќелавиот мафијашки бос Вајти Балџер.
30.05.2014, 16:54

ФИЛМ
Почнува снимањето на играниот филм "Татко"
Утре во Приштина ќе падне првата клапа на играниот филм "Татко" - копродукција помеѓу Германија, Косово и Македонија, инаку режисерско деби на Висар Морина, кој е и автор на сценариото. Морина по потекло е од Косово, а веќе подолго време живее и работи во Германија.
30.05.2014, 14:32

ФИЛМ
Лука Бигаци добитник на специјалната Златна камера 300 на "Браќа Манаки" 2014
Денеска беше одржана првата официјална конференција по повод 35-тото издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера "Браќа Манаки" – Битола.
27.05.2014, 15:07

ФИЛМ
Верувале или не: Овие места од легендарните филмови навистина постојат!
Многу предели од научно-фантастичните филмови се резултат на фантазиите на креативните дизајнери. Филмските локации кои ги наведуваме во продолжение не се резултат на нечии мечти туку се вистински дестинации кои може да се посетат. Единствено што не треба да очекувате е таму да затекнете вселенски бродови или ласерски пиштоли.
21.05.2014, 17:30

ФИЛМ
Филмот кој ги освои срцата на кино публиката ширум светот "Мама Европа" во кино Фросина!
Филмот "Мама Европа" на креативната двојка Петра Селишкар и Бранд Ферро, заедно со најзначајниот советник на Мама Европа за "земски" прашања Терра го започна своето фестивалско патешествие, преминувајќи и креативно рушејќи ги границите.
19.05.2014, 09:40

ФИЛМ
Авторот на "Game of Thrones": Кога актерите ќе побараат покачување на плата, ги убиваме!
"Убиваат луѓе кои и понатаму се живи во продолженијата на книгите! Мене ќе ме известат однапред, бидејќи соработуваме за серијата и секогаш викам "Не него, тој и понатаму е жив! Но залудно...", изјавил Џорџ Р.Р. Мартин
17.05.2014, 17:14

Ѕвезди од порно индустријата отворено зборуваат за својата работа
За да ги разбијат стереотипите за порно индустријата и луѓето кои работат во неа, три познати актерки од филмовите за возрасни отворено зборувале во “Huffington post”, околу тоа што најмногу сакаат во својата работа и за предрасудите со кои што се соочуваат во приватниот живот.
16.05.2014, 17:45

ФРАНЦИЈА
Вечерва започнува Филмскиот фестивал во Кан, Македонија ќе се претстави со два филма
Еден од најважните филмски фестивали во светот - Канскиот филмски фестивал започнува денеска со премиерата на филмот "Грејс од Монако", долгоочекуваниот биографски филм за холивудската дива Грејс Кели, која се омажи за принцот Рене од Монако и загина во сообраќајна несреќа во 1982-ра година, а која ја игра Никол Кидман.
14.05.2014, 22:45

ФИЛМ
Еве како ќе изгледа Бен Афлек како Бетмен!
Режисерот Зак Снајдер откри на Твитер како ќе изгледа Бен Афлек како Бетмен и ќе се вози наоколу по улиците на Готам Сити во својот Бетмобил.
14.05.2014, 14:30

ФИЛМ
Луди факти: Смеата која ја слушаме во позадина на хумористичните серии ја прават мртви луѓе
Звучи неверојатно, но смеата која ја слушаме во позадина на омилените серии е снимена многу одамна.
13.05.2014, 01:18

ФИЛМ
Дознајте кој е најпопуларен филмски трејлер за оваа година
Официјалниот трејлер за филмот "Ѕвездите се виновни", од јануари кога е објавен на YouTube мрежата, па се' до 12-ти мај, севкупно го прегледале повеќе од 17 милиони луѓе и моментално има речиси 280.000 лајкови.
12.05.2014, 19:12

ФИЛМ
Погледнете го трејлерот за фудбалскиот тренер Зоран и неговите "африкански тигри"
"Фудбалскиот тренер Зоран и африканските тигри" е името на филмот за искусниот српски фудбалски експерт Зоран Џорџевиќ на патот до создавањето на првиот национален тим на ново-настанатата држава Јужен Судан.
08.05.2014, 17:06

ПРИЈАТЕЛИ
Што прават денес ѕвездите од серијата „Пријатели‛?
Денеска се одбројуваат точно десет години откако е емитувана последната епизода од познатата хумористична серија „Пријатели“. Десет години нивните фанови чекаат некој да ја замени оваа весела њујоршка дружина.
07.05.2014, 00:35

ФИЛМ
15 филмови кои не смеете да ги пропуштите ова лето!
Летните филмови оваа година порано стартуваа и тоа со "Captain America: The Winter Soldier" кој е премиерно прикажан во првата недела од април. Во продолжение ви претставуваме 15 филмови кои не смеете да ги пропуштите...
05.05.2014, 23:35

ФИЛМ
Пит и Џоли по 10 години повторно заедно во филм
Долгогодишниот пар Анџелина Џоли и Бред Пит ќе се појават повторно заедно на филмското платно после 10 години.
04.05.2014, 17:26

ФИЛМ
Ова се најконтроверзните филмови во историјата, а еден од нив е и "Српски филм"! (Експлицитна содржина)
Овие филмови предизвикаа скандали и бури, како поради уметнички вредности, така и поради темата која ја обработуваат но и поради начинот на кои се обработени темите. Во суштина, сите имаат силна порака.
28.04.2014, 16:36

ФИЛМ
Легендарните реченици кои не ни требале да бидат изговорени!
Тешко е да се поверува дека легендарната реченица "You talkin' to me?" на Роберт де Ниро во Taxi Driver која ја изговара пред огледало никогаш не била предвидена во сценариото!
23.04.2014, 11:15

ФИЛМ
"Влакна" со награда на фестивал во Хјустон
Краткиот филм "Влакна" ја доби наградата "Gold Remi" во категоријата краток трилер/мистерија на 47. издание на фестивалот "Ворлдфест Хјустон" во Хјустон, Тексас во САД.
16.04.2014, 16:41

ФИЛМ
Game of Thrones: Втората епизода го запали Твитер! Но не ја отворајте статијава доколку не ја гледавте!
Доколку се уште не ја гледавте втората епизода од четвртата сезона на серијата Игра на Тронови (Game of Thrones) - не читајте понатаму!
15.04.2014, 14:57

ФИЛМ
Почна снимањето на "STAR WARS 7"! Што прави старата актерска екипа?
Од студиото на Дизни потврдија дека снимањето на долгоочекуваниот седми дел од "Војна на Ѕвездите" конечно започна!
08.04.2014, 10:29

ФИЛМ
Филмови кои не смеете да ги пропуштите во 2014
Минатата година Холивуд ја сметаше за една од најдобрите, а критичарите ја фалеа како една од најквалитетните во последниве години.
04.04.2014, 18:49

КРАЈ
Заврши емитувањето на серијата "Како ја запознав вашата мајка"
По 208 епизоди, телевизиската серија "Како ја запознав вашата мајка" на телевизиската куќа CBS, заврши вчера со откривање на идентитетот на жената за која девет години зборувал главниот лик Тед Мозби.
01.04.2014, 14:08

ФИЛМ
И тоа го дочекавме - видео снимка од "секс" со Камерон Дијаз
Конечно ќе го доживееме и тоа. Ќе имаме можност да ja видиме "секс видео-снимката" во која Камерон Дијаз е во најкомпромитирачките пози за време на тричасовниот секс маратон со својот сопруг Џејсон Сигл.
01.04.2014, 12:46

ФИЛМ
Најголемите "епски" филмски грешки на сите времиња!
Дали ги приметивте? Секако дека Римјаните биле напредна цивилизација, но тие никогаш не го откриле плинскиот погон. Но сцената од филмот "Гладијатор" сугерира поинаку.
01.04.2014, 11:52

ФИЛМ
Хари Потер: Од 42 страни продолжение ќе бидат снимени уште три филма!
Куќата Warner Brothers потрвдила дека спин-офот на Хари Потер од авторката Џ.К. Роулинг, ќе биде снимен како трилогија. Fantastic Beasts and Where to Find Them е името на новата франшиза за која дел од сценаријата ќе ги направи познатата авторка.
31.03.2014, 21:48

НИНЏА ЖЕЛКИ
Ви недостасуваа ли?: Вака ќе изгледаат новите "Нинџа Желки"
Се појави трејлерот за новата верзија на филмот "Teenage Mutant Ninja Turtles".
31.03.2014, 12:56

ФИЛМ
Нов филм од креаторите на Матрикс: Пристигна трејлерот за "Jupiter Ascending"
Научно-фантастичниот блокбастер својата премиера ќе ја доживее на 18-ти јули оваа година.
28.03.2014, 12:45

ТВ ЗАВОДНИЦИ
Ова се најголемите фраери на телевизија!
Сите гледачи на ТВ сериите имаат свој омилен јунак, кој ги освоил со својата симпатичност, хумор, но и со заводничките способности.
27.03.2014, 17:10

ФИЛМ
Филмот со работен наслов "Чекај ме/Сведок" ќе започне да се снима во септември
Продукциската куќа "Пиреј Филм" од Скопје, во септември 2014 година, ќе започне со снимање на играниот филм со работен наслов "Чекај ме/Сведок" во режија на Митко Панов.
26.03.2014, 11:57

ФИЛМ
Вест на денот за носталгичните: Се снима филм за Бананамен!
Додека некои се радуваат на новите продолженија на Супермен, Спајдермен или Тор, нолсталгичните сигурно ќе скокаар од радост кога еден од најголемите јунаци на нивното детство исто така ќе добие свој филм.
19.03.2014, 17:29

ФИЛМ
Да ја скратиме приказната: Еве како настанала Game of Thrones!
Во кратко и многу интересно видео можете да ја погледнете историјата на најголемиот хит на НВО, серијата Game of Thrones.
18.03.2014, 18:16

ФИЛМ
Мистеријата околу серијата "LOST" конечно објаснета!
Популарната серија "LOST" (Изгубени), ги интригираше гледачите ширум светот, како и домашната публика но крајот сите ги збуни. Поминаа четири години откако заврши, а одговорите на повеќето прашања се конечно тука!
18.03.2014, 17:26

ПРИЈАТЕЛИТЕ ДЕНЕС
Што прават "Пријателите" 10 години по последната епизода?
Десет години по последната епизода на "Пријатели", најзабележлива кариера остварила актерката Џенифер Анистон.
17.03.2014, 13:05

ФИЛМ
Прикриени симболи и детали кои не сте ги знаеле за популарните филмови!
Кога би ги погледнале малку подобро популарните филмски хитови, би откриле многу прикриени симболи на кои до сега воопшто не сте им обрнувале внимание. Сепак, некој обрнал внимание...
17.03.2014, 10:56

ФИЛМ
Исламистите повикале на фатва против Расел Кроу поради новиот филм
Исламскиот институт Ал-Азхар, како една од највисоките верски исламски институции, повикал на фатва против филмот Noah со Расел Кроу во главната улога, бидејќи се зборува дека оваа екранизација се коси со Куранот и исламската вера.
10.03.2014, 22:24

ФИЛМ
Незгодна случајност: Снимала сцена со силување пред своите родители!
Софи Тарнер (18), актерката која ја толкува улогата на Санса Старк во Game of Thrones, имала незгодна ситуација за време на снимањето...
08.03.2014, 20:40

БЕЗ СТАТУЕТКА
Фраери на кои не им е потребен Оскар!
Никогаш не би погодиле дека овие актери немаат добиено Оскар.
04.03.2014, 12:40

ОСКАРИ 2014
Оскари 2014 - победници!
Како што можеби и многу очекуваа, филмот "12 Years a Slave" ("12 Години Ропство") го доби Оскарот за "Најдобар Филм" на 86-то доделување на Оскари вчера вечер на 2-ри март 2014, и со ова за првпат во Холивуд наградата замина во рацете на црн директор, Стив МекКвин.
03.03.2014, 11:12

ФИЛМ
Филмот "12 години ропство" станува задолжителен во американските средни училишта
Филмот "12 години ропство" ("12 Years a Slave"), кој е номиниран за 9 Оскари на овогодинешното доделување, од есен ќе стане задолжителен филм за гледање во американските државни, средни училишта.
01.03.2014, 11:26

ФИЛМ
Крв, пот и солзи: Никогаш не би помислиле што се’ направиле за успех!
За успех во својата професија актерите и режисерите се подготвени да поднесат се’, па дури и физичко и ментално злоупотребување.
28.02.2014, 19:00

ХОРОР ФИЛМОВИ
Ова се најстрашните хорор сцени на сите времиња!
Сите предлози кои се собрани во оваа листа на најстрашни сцени од хорор филм на BuzzFeed сигурно ќе ве преплашат, или во најмала рака ќе ве шокираат.
25.02.2014, 21:00

СПЕЦИЈАЛНИ ЕФЕКТИ
Еве како изгледаат филмовите без визуелни ефекти!
Додека гледаме филм во кино или дома, понекогаш забораваме дека специјалните ефекти се она што им дава живот на овие комплицирани уметнички дела.
24.02.2014, 20:34

ФИЛМ
Кевин Костнер пука по улиците низ Белград!
Жителите на Белград минатата пролет останаа малку изненадени кога на улиците на својот град го видоа Кевин Костнер со пиштол во рака.
24.02.2014, 17:17

ФИЛМ
Топ 5 филмови кои ќе ве инспирираат
Филмовите понекогаш ги доживуваме како забава, но исто така сакаме некое од овие остварувања да не инспирира, да бидеме подобри, да се соочиме со препреките или пак да се жртвуваме за поголемо добро. Ви претставуваме 5 такви филмови.
24.02.2014, 09:15

ФИЛМ
Филмови во кои сексот кој го гледате е вистински, а не симулација!
Само поради тоа што сексот во овие филмови е вистински, реален, не мора да знаи дека филмовите се порнографски.
22.02.2014, 20:49

ФИЛМ
Фејмс ја сними музиката за три номинирани филма на Интернационалниот фестивал на филмски музички критичари
Здружението на меѓународните филмски музички критичари (IFMCA) ја објави својата листа на кандидати за најдобрите музички достигнувања во 2013 година.
17.02.2014, 11:16

ФИЛМ
Кои се новите Тарзан и Џејн?
Популарноста на русокосата секс-бомба од “Волкот од Вол Стрит” не опаѓа. Марго Роби после понудата да се соблече за Плејбој, доби уште една понуда...
15.02.2014, 20:50

ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ
Интересни факти од цртаните на Дизни кои сигурно не сте ги знаеле
Иако можеби ги имате изгледано сите цртани филмови на Дизни, има безброј факти кои сигурно не сте ги знаеле.
14.02.2014, 21:30

ФИЛМ
Погледнете ги последните сцени кои ги снимил Пол Вокер
Името на филмот е Brick Mansions, а приказната следи полицаец на тајна задача, кој се бори против опасен нарко дилер.
12.02.2014, 18:53

ФИЛМ
Голем гаф на CNN: Откриле дека Леонардо е добитникот на оскар?!
На социјалните мрежи во понеделникот беше прилично тензично откако на CNN беше прикажан прилог со плочка на која е изгравирано името на Леонардо ДиКаприо.
12.02.2014, 16:45

ФИЛМ
Мислевте дека знаете се' за Титаник? Проверете повторно!
Како се ближат Оскарите, така се потсетуваме и на најуспешните филмови. Овогодинешните доделувања би можеле да минат во знакот на Леонардо Ди Каприо, па затоа пронајдовме неколку занимливости од филмот кој го обележа почетокот на неговата успешна кариера...
11.02.2014, 13:28

ФИЛМ
Урнебесно смешниот пијаница го инспирирал Лео за улогата во "Волкот од Вол Стрит"
Видеото со пијаниот човек, кое го инспирирал Леонардо диКаприо во "Волкот од Вол Стрит" прегледано е повеќе од 4 милиони пати. Погледнете зошто!
10.02.2014, 11:43

ФИЛМ
"Деца на сонцето" на маркетот на Берлинале
Продуцентот на играниот филм "Деца на сонцето", Дејан Милошевски, директорот на филмот Гоце Кралевски и режисерот на филмот Антонио Митрикески деновиве престојуваат на годинашното издание на Берлински филмски фестивал.
10.02.2014, 11:27

ФИЛМ
Овој бакнеж предолго го чекавме!
После 4 години врска, дојде до бакнежот кој сите желно го исчекувавме.
08.02.2014, 19:21

Прва ... 567891011 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум