АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

КРАТОК ХОРОР ФИЛМ
Нема врисок, нема непријатни слики, а сепак ќе ве извади од памет за 60 секунди!
"Тато, покриј ме"...
 

ФИЛМ
За сите фанови на Хари Потер: Пристигнуваат уште три филма!
Три продолженија, чија премиера е планирана за 2016, 2018 и 2020 година, ќе бидат засновани на книгата „Фантастични ѕверови и каде да ги пронајдете“ од Џоана К. Роулинг.
16.10.2014, 20:09

ФИЛМ
Новиот водител на Оскари е "Барни", Нил Патрик Харис!
Популарниот актер Нил Патрик Харис, најпознат по улогата на Барни во серијата "How I Met Your Mother" ќе ја води церемонијата на доделувањето на Оскари.
16.10.2014, 13:50

ФИЛМ
"До балчак" конечно со скопска премиера!
По долго и нестрпливо очекување на публиката и критиката, конечно најновиот македонски филм "До балчак" премиерно во кино Милениум.
15.10.2014, 12:48

007
Таа е новата Бонд девојка!
Француската актерка Леа Сејду, најпозната по улогата на лезбејка во филмот "Сина е најтоплата боја", ќе застане рамо до рамо со Даниел Крег во 24. продолжение на филмот за детективот Џејмс Бонд.
10.10.2014, 22:08

ФИЛМ/ИСТОРИЈА
Пронајден е филмот "Вечниот град" со Мусолини во споредна улога!
Немиот црно-бел филм од 28 минути, кој неодамна го открила една студентка во САД, "Вечниот Град" од 1923-та година за прв пат беше прикажан во вторникот во Италија во рамките на фестивалот на неми филмови во Порденоне.
09.10.2014, 11:37

ФИЛМ
Мислевте дека е забавно да се снимаат секс-сцени? Размислете уште еднаш!
Отсекогаш сте сакале да снимате филмски сцени со секс? Можеби сега ќе се предомислите...
06.10.2014, 23:46

ФИЛМ
„Game of Thrones”: Кралицата сепак, прошетала гола низ Дубровник!
Продолжено е снимањето на мегапопуларната серија „Game of Thrones”, а Дубровник е полн со актери, актерската екипа, но и љубопитни лица кои следат што се случува во градот.
03.10.2014, 21:00

ФИЛМ
Конечно излезе и официјалниот трејлер од "American Sniper" на Клинт Иствуд!
Официјалниот трејлер за "American Sniper" на Клинт Иствуд конечно е објавен и ни овозможува увид во она што се чини дека ќе биде епски филм!
03.10.2014, 14:49

ФИЛМ
Го заведува 007: Македонка ќе биде новата Бонд девојка?
Дојдоа до мене преку една кастинг менаџерка од Сараево, потврдила младата актерка.
02.10.2014, 15:19

ФИЛМ
Таа ќе биде новата Бонд девојка?
Бројни славни убавици ги олицетворија Бонд девојките, а следна на листата би можела да биде и мегапопуларната пејачка Ријана.
29.09.2014, 20:00

ФИЛМ
10-те најпознати филмски цитати на сите времиња
На филмските цитати се чини дека сите се сеќаваат и ги паметат без некоја особена причина. Сите си имаат свои фаворити, кои се движат од линии изговорени од E.T., Форест Гамп или пак Џејмс Бонд. Како и да е, неодамна беше составена листата на најпознатите филмски цитати од Американските кина. Проверете дали вашата омилена е меѓу првите 10.
29.09.2014, 14:35

ФИЛМ
Малите филмаџии, ѕвезди на Манаки
Оваа есен, повторно во фокусот на македонската јавност е најголемиот филмски настан кај нас, 35-тото издание на ИФФК "Браќа Манаки".
24.09.2014, 10:10

ФИЛМ
Чарли Шин се враќа во „Два и пол мажи”?
Вистинскиот Чарли Харпер е подготвен, само уште продуцентите да го повикаат...
23.09.2014, 23:44

ФИЛМ
Целата приказна започна пред 20 години! Погледнете 236 секунди од „Пријатели”
Дали ви се верува дека поминаа две децении од премиерата на мегапопуларната хумористична серија „Пријатели“?
22.09.2014, 22:00

ФИЛМ
Некогаш слатко момченце, а денес вистински заводник - ѕездата од серијата "Пријатели" порасна!
Се сеќавате ли на шармантното синче на Рос?!
22.09.2014, 15:47

ФИЛМ
Колин Фарел во долгоочекуваната втора сезона на "True Detective"
"Премногу сум возбуден" - се неговите зборови при интервју за Sunday World
22.09.2014, 11:57

ФИЛМ
Лијам Нисон и Боно прават заеднички филм!
Го знаете "дечкото" од U2 кој на секој сопственик на iPhone 6 и 6 Plus му даде албум за бесплатно, а тие не го сакаат албумот?! Епа, по се изгледа дека тој ќе сними и филм.
18.09.2014, 15:25

ФИЛМ
Македонска премиера на "Деца на Сонцето"
Долгометражниот игран филм "Деца на Сонцето" во режија на Антонио Митрикески, утре, петок 19 септември, со почеток во 10 часот ќе има конференција за печат во рамки на Интернационалниот филмски фестивал Браќа Манаки.
18.09.2014, 14:33

ФИЛМ
Филмоманија: Сите филмски фестивали на една ревија конечно и во Скопје!
Филмоманија традиционално се организира во киното Cineplexx Kaptol во загреб, осма година по ред, додека оваа година за прв пат ќе се одржи и во Марибор, Подгорица, Скопје и Белград. Ревијата на филмови Филмоманија ќе се одржи во киното Cineplexx во период од 18. до 24. септември.
18.09.2014, 10:28

ИГРА НА ТРОНОВИ
Прекинато е снимањето на „Игра на тронови" во Хрватска поради нехигиена и фекалии
Снимањето на серијата „Игра на тронови“ во Хрватска било прекинато поради изметот, валканите влошки и перзервативи кои „пловеле“ низ морето откако мештаните ги пуштиле фекалиите во водата.
10.09.2014, 12:00

ФИЛМ
Оскаровката Жулиет Бинош, една од најголемите актерки во светот, доаѓа на "Браќа Манаки" 2014
ИФФК "Браќа Манаки" и Вип оператор со огромно задоволство и после неколкугодишни преговори открија дека годинава ја остваруваат својата огромна желба да ја донесат во Македонија сигурно најбараната актерка во моментов и една од најголемите на сите времиња, Жулиет Бинош.
09.09.2014, 14:26

ФИЛМ
Погледнете го оригиналниот крај на серијата "How I Met Your Mother", кој е исфрлен!
Авторите на мегапопуларната серија биле во дилема измеѓу две завршници, па „алтернативната“, под притисок на разочараните обожаватели, одлучиле да ја презентираат во ДВД издание.
09.09.2014, 12:00

ФИЛМ
Неверојатно: Овие ликови нема да ги гледаме во петтата сезона од „Game of Thrones“
Фановите на мегапопуларната серија ќе бидат многу изненадени од одлуката на продуцентите кои ќе исфрлат, барем на една година, два многу важни ликови.
04.09.2014, 23:20

ФИЛМ
Погледнете ги повторно: Во овие филмови, сцените од секс се вистински! (+18)
Освен во филмовите за возрасни, многу актери ги лажираат секс сцените најдобро што можат. Многу е ретко некој директор на филм да побара од актерите да имаат вистински сексуален однос, наместо глума.
03.09.2014, 21:41

ФИЛМ
Откриени се тајните на еден од најпопуларните филмови на сите времиња!
Можете ли да поверувате дека поминаа 27 години од прикажувањето на култниот филм?
02.09.2014, 20:00

ФИЛМ
76 ѕвездени филмови и две македонски премиери на "Браќа Манаки" 2014
ИФФК "Браќа Манаки" и Вип оператор денес во Сити хол ја објавија целосната програма на 35-тото издание на Фестивалот "Браќа Манаки", која преку осум програмски категории опфаќа исклучителни 76 филмови, од кои 20 се македонски проекти или филмски копродукции во кои учествува и Република Македонија.
02.09.2014, 17:17

ФИЛМ
Магијата на специјалните ефекти! Погледнете како настанал магичниот свет на "Game of Thrones"
Компанијата "Rodeo FX" објавила сјајно видео во кое е прикажано како, со помалку или со повеќе "шминка" се снимени сцените од четвртата сезона на оваа мегапопуларна серија.
02.09.2014, 11:12

ФИЛМ
Филмот "Деца на сонцето" со светска премиера во Лондон
Македонскиот филм "Деца на сонцето" во режија на Антонио Митрикески ќе доживее светска премиера на престојниот 22 по ред Лондонски меѓународен филмски фестивал "Реинденс".
02.09.2014, 10:41

ФИЛМ
Што навистина се случи со Тони Сопрано?
Сценаристот на серијата, седум години после завршувањето, ја откри судбината на најпопуларниот ТВ мафијаш.
29.08.2014, 18:30

ФИЛМ
+ 18: Ова се најжешките сцени од секс во филмовите!
„Mr. Skin” е еден од најпознатите сајтови на кој единствена тема и цел е промовирање на голотијата. Тогаш, кој е покомпетентен да оцени и избере најдобри ТВ и филмски сцени со голотија?
27.08.2014, 20:30

ФИЛМ
Таа е чисто зло кое малтретира едно сосема просечно семејство
Филмот кој дефинитивно ќе им втера страв во коските оваа есен, на сите кои ќе се осмелат да го погледнат е „Annabelle”, спиноф на големото минатогодишно филмско остварување „The Conjuring”.
26.08.2014, 22:00

ФИЛМ
Сакале да ја снимат кралицата гола во катедралата во Дубровник, но бискупот рекол "НЕ"!
Американските медиуми пишуваат дека на продуцентскиот тим на "Game of Thrones" или "Игра на Престоли" им е забрането да ја снимат сцената со голата кралица...
26.08.2014, 17:21

ФИЛМ
Овој момент ги засени и наградите: Актерот „навали“ на колешката пред сите!
Џулија Луис Драјфуз синоќа ја доби својата петта Еми награда, но свечената церемонија ќе се помни по неочекуваниот бакнеж кој го доби.
26.08.2014, 17:15

ФИЛМ
За време на проекцијата на овој филм шест лица во Франција се онесвестиле
Шест лица се онесвестиле за време на проекцијата на канадскиот филм "Малата кралица" (La petite reine), кој вчера бил презентиран на фестивалот на франкофонски филмови во Ангулема, во југозападниот дел на Франција.
25.08.2014, 11:24

ФИЛМ
+18: За ова треба да имате „силен желудник‛! Најконтроверзните секс сцени досега!
Сите знаеме дека сексот е она што продава се`, а во Холивуд сексот ја има таа моќ да лансира некој филм во најгледаните филмови, особено ако во филмот се некои познати ѕвезди. Секс сцените во овие филмови со причина се меѓу најконтроверзните досега!
19.08.2014, 21:00

ФИЛМ
Филмски остварувања кои ги надминале романите според кои се снимени!
Холивуд едноставно обожава книгите да ги преточува во филмски продукции. Некои од најголемите светски филмски остварувања се инспирирани од роман. "Кум", "Хари Потер" и "Господар на Прстените" се само некои од нив. Ви претставуваме некои од филмовите кои ги надминаа делата според кои се снимени...
18.08.2014, 16:24

ФИЛМ
Најсмешните секс сцени кои ќе морате да ги погледнете повторно!
Сексот во филмовите е неизбежен дел од сценариото, но може ли на целата ситуација да се гледа со смеење? О да!
11.08.2014, 11:19

ТЕАТАР
Вистински секс во театарска претстава!
Во Задар беше одржана премиера на претставата „Гробница за Борис Давидовиќ“, во која актерите не го глумат сексот, според тврдењето на режисерите.
06.08.2014, 22:30

ФИЛМ
Топ 5 најлуди и откачени филмски навреди!
Познато е дека сите понекогаш стануваме мајстори на сочни пцовки, а некои од нив се забележани и на филмските платна. Ви ги носиме топ 5 најдобрите филмски навреди!
06.08.2014, 15:43

ФИЛМ
Погледнете го `порното` кое го сними режисерот на моментално најголемиот филмски хит!
Пред холивудските блокбастери снимал кратки порно приказни.
05.08.2014, 22:59

ФИЛМ
Сталоне: Статам речиси загина снимајќи го "Expendables 3". Се спаси благодарение на нуркачките вештини
Неговиот колега - ѕвездата Силвестер Сталоне открил дека Џејсон го спасиле неговите вештини за нуркање кога кочниците на вагонот откажале и паднал заедно со камионот и вагонот во морето.
05.08.2014, 10:22

ФИЛМ
Кои холивудски актерки се најплатени?
Прва на листата на најплатени холивудски актерки, која ја објави магазинот „Forbs“, е Сандра Булок со заработка од 51 милион долари. После неа, на листата се најдоа Џенифер Лоренс со 34 милиони долари и Џенифер Анистон со 31 милион долари.
04.08.2014, 22:50

ФИЛМ
Актери кои одбиле да глумат ликови кои се испоставија легендарни!
Сите од време на време донесуваме лоши одлуки, но кога тие грешки не` чинат милиони или некои престижни награди, ни преостанува да се каеме цел живот.
30.07.2014, 17:00

ФИЛМ
Заврши „Comic Con“: Погледнете ги најдобрите трејлери и тизери!
Најголемото „geek“ случување во светот, „Comic Con“, во Сан Диего ја затвори својата врата, а во текот на четирите дена, љубителите на стрипови, научна и епска фантастика, суперхерои и друго, ја добија традиционалната годишна доза на трејлери, најави, интервјуа и сите најпопуларни „тизери за трејлери“.
29.07.2014, 17:00

ФИЛМ
„Game of Thrones” – урнебесни сцени од снимањето
Џон Сноу, Калиси, Принцот Џофри и Тирион во малку поинакви улоги...
27.07.2014, 19:54

ФИЛМ
Кортни Лав го потврди снимањето на филмот за Курт Кобејн
Снимањето на биографскиот филм за Курт Кобејн би требало да почне во следната година, најави неговата вдовица Кортни Лав.
26.07.2014, 21:00

ФИЛМ
Ве интересира како ќе изгледа новиот Бетмен? Погледнете ги најновите фотографии!
Директорот на филмот ги израдува фановите со нови фотографии.
25.07.2014, 23:18

ФИЛМ
10 тајни за „50 нијанси на сиво“: Еве зошто сакаат да го забранат филмот!
Дознајте кои се 10-те работи од трејлерот што толку ја вознемирија јавноста, што посака да го забранат филмот.
25.07.2014, 18:00

ФИЛМ
Кралица на трансформацијата: Можете ли да ја препознаете славната убавица?
Поминаа речиси 30 години од последното продолжение од франшизата „Mad Max“, а сега Warner Bros го објави новиот постер за најновото продолжение - Mad Max: Fury Road.
25.07.2014, 00:09

ФИЛМ
Големото финале на „Two and a half men”: Геј венчавка!
Гледачите во финалната епизода на мегапопуларната хумористична серија „Two and a half men“ ќе ја проследат венчавката на Алан и Волден.
24.07.2014, 17:03

ФИЛМ
Конечно пристигна и трејлерот за најисчекуваниот филм на годината!
"Педесет нијанси на сива", оние кои ја прочитале книгата - знаат. Самиот трејлер покажува дека филмот ќе биде преполн со сензуални и сексуални сцени.
24.07.2014, 16:39

ФИЛМ
Зошто некои хорор филмови се забранети? Можеби бидејќи сцените од убиствата се вистински!
Хорор филмовите се многу популарни во филмската индустрија и тоа уште од времето на Дракула и Франкештајн, а паралелно со популарноста растела и нивната забрана во некои земји. Дел поради сцените на убиство и крв или едноставно дека филмот е многу страшен, а некои земји се' уште имаат забрана за одредени филмови од кои сигурно ќе ве полазат морници.
22.07.2014, 17:46

ФИЛМ
Кинескиот анимиран филм кој ќе го маѓепса светот!
Премиерата на филмот "Господар Шијанг и шестте кралства" во Кина се очекува во текот на 2016-та година.
21.07.2014, 16:26

ФИЛМ
Ова е најдолгиот филм на светот кој ќе трае неверојатни 720 часа!
Филмот би требало да трае 720 часа, а на филмските платна ќе можеме да го погледнеме во 2020-та година. Оние што се нестрпливи и сакаат да видат за што станува збор, можат уште сега да го погледнат „тизерот“ во траење од 72 минути.
15.07.2014, 18:00

ФИЛМ
Хали Бери: „Не се туширав осум недели”
Холивудската актерка Хали Бери докажа дека е вистински професионалец кога за време на подготовките за една улога толку се соживеала со ликот, што не се истуширала осум недели.
14.07.2014, 15:00

СЕЛЕБРИТИ
Актерот од филмот „Хари Потер“ е пронајден мртов
Дејв Легено (50), мајсторот за боречки вештини, кој го глумеше врколакот Фенрир во сагата за Хари Потер настрадал во пустина.
12.07.2014, 11:52

ФИЛМ
Погледнете како всушност би требало да заврши "Титаник" во оригиналот!
Љубовната приказна која веќе со децении ги "гаѓа" луѓето директно во срце, онаа од култниот филм "Титаник", сите многу добро знаеме како завршува, но крајот според оригиналот требал да биде нешто сосема друго...
07.07.2014, 12:44

ФИЛМ
Повредата на Харисон Форд го одложи снимањето на STAR WARS
Форд се повредил посериозно кога портите од Милениумискиот сокол му паднале врз нога.
07.07.2014, 10:12

ФИЛМ
„Ми нудеа улоги на стриптизерка и келнерка”
Преубавата манекенка се пожали дека продуцентите на филмови често и` нуделе улоги на стриптизерка или келнерка.
04.07.2014, 19:00

Прва ... 45678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум