АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

ФИЛМ
Порно филм или историска драма? Серијата шокирала со цели 17 минути секс и голотија
Кога ќе помислите дека сè сте виделе, размислете уште еднаш...Серијата "Версај" го следи животот на Кралот на Сонцето, Луј XIV, и само што почнала со емитувањето, предизвикала лавина од контроверзии.
 

ФИЛМ
Сексот на филм не е секогаш глума: Овие 10 актери не се срамеле...
Иако во повеќето филмови љубовните сцени се само глума, некои професионалци отишле чекор понатаму и се впуштиле во секс со колегата, верувајќи дека тоа ќе допринесе за автентичност на работата.
21.05.2016, 11:33

ФИЛМ
Одбил понуда која не се одбива: Повеќе не сака да биде Бонд
Продуцентите на Крег му понудиле дури 88,5 милиони евра за два филма, но тој рекол "Не".
19.05.2016, 19:03

ФИЛМ
Актерката гола и без дублерка: Погледнете ја Калиси како од мајка родена
Доколку не сакате да дознаете што се случувало во новата епизода на "Игра на престолот", не го читајте овој текст! Фановите полуделе кога во четвртата епизода од шестата сезона од популарната серија, Денерис од пламенот излегла како од мајка родена.
19.05.2016, 16:18

ФИЛМ
Џорџ Р.Р. Мартин објасни зошто не треба да му се лутиме поради тоа што ги убива нашите омилени ликови
Авторот на книгите според кои се снима мегапопуларната ТВ серија „Игра на Тронови“, вели дека животот е таков каков што е и смртта мора да биде дел од него.
18.05.2016, 18:10

ФИЛМ
Очекувате нов Хари Потер? Даниел Редклиф ќе биде во сосема поинаква улога во “Now You See Me 2”
Се сеќавате кога Даниел Редклиф беше доброто момче, волшебникот Хари Потер? Сега ќе го погледнеме во една сосема спротивна улога во филмот „Now You See Me 2“.
28.04.2016, 20:11

ФИЛМ
Игра на тронови соборува рекорди на торент сајтовите
За само 12 часа откако била аплоадирана првата епизода од 6-та сезона на мегапопуларната серија Игра на тронови, епизодата била симната над еден милион пати.
28.04.2016, 17:10

ФИЛМ
Петтиот филм на најславниот македонски режисер ќе биде американски
Милчо Манчевски на њујоршки Менхетен и во Бруклин го режира својот петти игран филм „Бикини“. Деновиве проектот „Бикини“, по сценарио и во режија на Манчевски, влезе во последните фази на претпродукција и снимени се почетните материјали, а првата клапа ќе падне на 9 мај.
27.04.2016, 11:56

ФИЛМ
Започнува одбројувањето: Објавен е најновиот трејлер за X-Men Apocalypse
Објавен е најновиот и веројатно последен трејлер за филмскиот спектакл кој ќе се појави во кината кон крајот на идниот месец, поточно на 27-ми мај.
27.04.2016, 11:17

ФИЛМ
Погледнете го првиот официјален трејлер на новиот филм за Џејсон Борн
Претставен е првиот официјален трејлер за петтото продолжение на приказната за Џејсон Борн, филм кој ќе започне да се прикажува во кината ширум светот на 29-ти јули оваа година.
22.04.2016, 21:11

ФИЛМ
Долгометражниот игран филм "Деца на Сонцето" започна со дистрибуција во Р. Германија
Долгометражниот игран филм "Деца на Сонцето" во режија на Антонио Митрикески од денес 22.04.2016 година започна со дистрибуција на филмот пред милионската публика во Р. Германија, и тоа синхронизиран на германски јазик.
22.04.2016, 14:02

ФИЛМ
Конечно пристигнува филм за вистински мажи: Погледнете го трејлерот!
Дензел Вашингтон, Крис Прат и Итан Хок ќе глумат во новиот акциски спектакл на режисерот Ентоан Фука.
20.04.2016, 17:00

ИГРА НА ТРОНОВИ
Новинарка бара од американскиот претседател да открие што ќе се случи со Џон Сноу!
Серијата Игра на тронови има огромен број на обожаватели ширум светот, а американската новинарка Ванеса Голембевски веројатно е најголемиот обожавател на популарната серија на ХБО.
18.04.2016, 18:30

ФИЛМ
Протекоа нови детали за осмото продолжение на Star Wars: Откриено е кој ќе го глуми Darth Vader
Информациите за новото, осмо продолжение на култниот филмски серијал Star Wars се чуваат во најстрога тајност, но сепак американските медиуми повремено успеваат да дознаат по некој детал за долгоочекуваниот филм.
16.04.2016, 12:30

ФИЛМ
Официјално: Ќе се снима втор дел на Deadpool
20th Century Fox и Marvel и официјално најавија дека нивниот овогодишен кино-хит Deadpool ќе добие продолжение.
15.04.2016, 16:30

FAST AND FURIOUS
Наследникот на Пол Вокер: Синот на Клинт Иствуд доби улога во „Брзи и Бесни 8"
Universal Studios претстави уште едно ново име за осмото продолжение на „Брзи и бесни 8“. Покрај Шарлиз Терон, во осмото продолжение на популарниот филмски серијал својот ангажман го потврди и Скот Иствуд, син на легендарниот актер Клинт Иствуд.
12.04.2016, 17:10

ИГРА НА ТРОНОВИ
Вистинската војна е помеѓу живите и мртвите: Новиот трејлер на Игра на тронови ќе ве наежи...
Полека започнуваме да ги одбројуваме деновите до прикажувањето на премиерната, прва епизода од шестата сезона на мегапопуларната серија на ХБО - Игра на тронови.
12.04.2016, 11:30

ФИЛМ
Објавен е уште еден трејлер за Suicide Squad: Фановите се... прилично возбудени
"DC" би можеле сериозно да им конкурираат на "Marvel" кога се во прашање „забавните“ суперхеројски филмови.
11.04.2016, 16:30

ФИЛМ
Објавен е тизер трејлер за новата епизода: Ѕирнете во таинствениот Rogue One: A Star Wars Story
Официјалниот трејлер ќе биде објавен во емисијата Good Morning America, а дотогаш... погледнете го тизерот.
07.04.2016, 19:10

КРШЕЊЕ НА ЗАКОНОТ?
Што навистина шмркаат и пушат актерите во филмовите?
Пушењето цигари и брзото шмркање на линии кокаин се речиси нераскинливо сеприсутни во филмовите.
05.04.2016, 21:34

ФИЛМ
И покрај лошите критики, Бетмен и Супермен се непобедливи во кино салите
Суперхероите Бетмен и Супермен во текот на вчерашниот католички Велигден беа непобедливи во северноамериканските кино сали, покажуваат финансиските податоци.
28.03.2016, 17:30

ФИЛМ
Бетмен и Супермен пристигнаа во кино салите – и тие ја поделија публиката
Приказната базирана на прочуениот стрип ја подели публиката и околу тоа дали повеќе го сака Бен Афлек како Бетмен или Хенри Кавил како Супермен.
25.03.2016, 13:14

ФИЛМ
Премиера на новиот македонски филм "ЏГАН"
Низа од свирепи околности претвораат тивко и повлечено момче во суров, бескомпромисен водач на група отфрлени штитеници од дом за деца без родители.
23.03.2016, 13:54

ЕКСПЛИЦИТНИ СЦЕНИ
Без цензура: Убавата актерка целосно се соблече пред камерите (+18)
Холивудската убавица Оливија Вајлд на сите им даде одлична причина за да почнат да ја гледаат новата серија "Vinyl".
22.03.2016, 22:00

ФИЛМ
Објавен е новиот трејлер за Warcraft: Кој ќе победи во големата војна, луѓето или орките?
Филмот Warcraft ни ја претставува фасцинантната приказна за војната помеѓу луѓето и орките, а снимен е според приказната на мегапопуларната игра World of Warcraft.
18.03.2016, 19:30

МК ФИЛМ
Документарецот посветен на легендарната Вања Лазарова ќе учествува на фестивал во Лос Анџелес
Македонскиот документарен филм посветен на легендарната Вања Лазарова, насловен “ВАЊА – Со маки сум се родила“ е примен во официјалната програма на Star Doc Film Festival (Documentary Films) што ќе се одржи од 25-27 Март 2016 г. во Лос Анџелес.
17.03.2016, 15:48

ФИЛМ
Јавноста бесна поради секс сцените и насилството: Дали е ова најексплицитната серија во историјата?
Серијата "Versailles" изобилува со сцени од голотија и секс, поради кои се нашла на удар на критики од јавноста, како и некои политичари во Велика Британија. Многу ја нарекуваат "сексуално најексплицитна серија на сите времиња".
15.03.2016, 10:00

ПОТРЕСНА ПРИКАЗНА
Таблоидите ја понижиле: Среде судење протекле нејзини разголени фотографии...
Медиумите ја напаѓале познатата обвинителка поради фризурата, шминката, облеката... Апсолутно сè!
11.03.2016, 20:38

ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ ГОРАТ
Кој од нив ќе биде новиот Бонд? Ние го знаеме првиот фаворит...
Откако актерот Даниел Крег јавно се откажа од улогата на тајниот агент Џејмс Бонд во наредните продолженија од франшизата, британските обложувалницизаработуваат огромни пари од обложувањата за тоа кое славно име ќе го наследи.
09.03.2016, 21:06

ФИЛМ
Атрактивната Мис на Колумбија ќе глуми во новиот "xXx"
Прекрасната Колумбијка Ариадна Гутиерез минатата година по грешка на водителот „цели четири минути“ беше Мис на Универзумот, пред круната да ѝ биде одземена.
02.03.2016, 17:49

ВИСТИНСКАТА ПРИКАЗНА
Ова е крвавата вистинска приказна според која е снимен филмот „The Revenant”
Улогата во филмот „The Revenant” успеа да му го донесе долгоочекуваниот Оскар на Леонардо Дикаприо, но му го донесе вториот Оскар во низа и на режисерот Алехандро Ињариту.
01.03.2016, 21:30

ОСКАРИ 2016
Конечно! Лео доби Оскар – а потоа со својот говор ја остави Кејт Винслет во солзи
Изгледа дека овој престапен ден е навистина посебен, бидејќи денес, 29-ти февруари, 2016-та година, после децении чекање – Леонардо ди Каприо освои Оскар!
29.02.2016, 10:47

ФИЛМ
Конечно е објавено: Снимањето на Justice League започнува на 11-ти април
Иако кружеа гласини дека снимањето на Justice League ќе биде одложено за една година со цел да може да се сними нов филм за Бетмен, сепак сега е сигурно тека тоа биле обични шпекулации.
25.02.2016, 16:10

ФИЛМ
Премиера на филмот: Streif-One Hell of a Ride
На 1 март во киното Фросина ќе биде проектирана премиерата филмот „Штрајф - Едно пеколно возење” кој ја разработува приказната за една од најстрашните спуст патеки во светот, а покрај филмот ќе се одржат и уште неколку презентации поврзани со скијањето кај нас.
25.02.2016, 09:43

ФИЛМ
Одлични вести: Deadpool добива продолжение
Квалитетната медиумска кампања за Deadpool ги носи веќе првите одлични резултати - филмот „соборува“ рекорди, а веќе е најавено и снимање на продолжение.
18.02.2016, 15:10

GAME OF THRONES
Пристигна најава на новата сезона од Игра на тронови: Можете ли да претпоставите што нè очекува во април?
Неодамна ХБО објави неколку фотографии преку кои имавме можност да „ѕирнеме“ во некоја од сцените од новата сезона од мегапопуларната серија Игра на тронови. Денес објавено е видео кое ги возбуди фановите на серијата...
15.02.2016, 18:30

ФИЛМ
Ова го чекавме: Погледнете го најновиот возбудлив трејлер за Batman v Superman
Сите обожаватели на суперхероите Бетмен и Супермен со големо нетрпение го очекуваат новиот филм во кој двајцата суперхерои ќе ги одмерат силите.
12.02.2016, 18:10

ОСКАРИ 2016
Што ги очекува номинираните за Оскар од подароците вредни 200.000 долари?
Луксузниот пакет-подарок, којшто оваа година ќе го добијат номинираните за најпрестижната филмска награда, Оскар, во себе навистина содржи невообичаени подароци.
12.02.2016, 11:13

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ
Џон Траволта како Форест Гамп: Легендарни филмски улоги кои биле наменети за други актери
Џек Досон во „Титаник“ го глумеше Леонардо Дикаприо, но во игра бил и Кристијан Бејл.
08.02.2016, 22:20

ФИЛМ
За Deadpool сексот не е забавен...
Рајан Рејнолдс очигледно добро се намачил за време на снимањето на филмот за суперхеројот Deadpool.
08.02.2016, 12:58

ДАЛИ СЕ СОГЛАСУВАТЕ
10 најлоши добитници на Оскар за најдобар филм
Американските филмски награди, кои секоја година ги доделува Академијата за филмски уметности и науки, во историјата не ги освојувале секогаш најдобрите филмови.
05.02.2016, 21:34

ФИЛМ
Разоткриени тајните на "филмските наркомани"
Што е она што актерите навистина го внесуваат во својот организам кога снимаат сцени на коишто консумираат дрога?
05.02.2016, 11:53

ФИЛМ
Кејт Винслет конечно призна: Роуз можеше да го спаси Џек
Многу љубители на филмот Титаник, сметаат дека Роуз можела да го спаси животот на Џек, наместо да дозволи тој да смрзне во водата, додека таа себично лежела на скршената врата. А сега тоа го потврди и актерката Кејт Винслет.
04.02.2016, 16:58

ФИЛМ
Сепак, Дикаприо нема да го глуми Владимир Путин во новиот филм
И покрај гласините дека Леонардо Дикаприо изразил желба да го глуми Владимир Путин во филмот за рускиот претседател, тоа нема да се случи. Барем не наскоро.
03.02.2016, 23:17

ФИЛМ
Путин не знае за плановите на ДиКаприо да го глуми во филм
Рускиот претседател Владимир Путин не е запознаен со плановите за снимање филм за него, како и за наводната намера на славниот американски актер Леонардо ДиКаприо да ја толкува насловната ролја, изјави во средата за новинарите портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.
03.02.2016, 18:26

ФИЛМ
Одлична вест за фановите: Ќе се снима продолжение на Top Gun?
Иако многумина мислеа дека гласините за снимање на продолжение на популарниот филм Top Gun се обични шпекулации, сепак уште еднаш се покажа дека „каде што има час, има и оган“.
29.01.2016, 18:10

ФИЛМ
Само за најхрабрите: 5 филмови според вистински настани кои ја смрзнуваат крвта
Најпопуларниот филм во последниов период и најголемиот фаворит за овогодинешните Оскари – „The Revenant”, е чудесна лекција за преживување во дивина. Овој филм не` натера да се потсетиме и на други филмски остварувања од оваа тематика, кои своевремено ни ја смрзнуваа крвта во вените.
28.01.2016, 22:00

ОМИЛЕНИТЕ ЛИКОВИ
Се појави првата фотка од повторниот собир на „Пријатели“, а нема да верувате кој бил во нивно друштво
Се чини дека актерката Кејли Куоко е исто толку возбудена поради повторното обединување на „Пријатели“ колку нас!
26.01.2016, 17:00

САМОУБИСТВО ВО ЖИВО
Филм по вистинита случка: Водителката седнала да чита вести, извадила пиштол и си пукала во глава
Животот на Кристина Чабук, водителка која се самоубила во текот на програма во живо во 1974. година, ќе биде прикажан на големото платно на претстојниот "Sundance" фестивал.
26.01.2016, 14:53

ОСКАРИ 2016
Дали оваа ќе биде годината на Леонардо Дикаприо? Предвидувања за добитниците на Оскар
Предвидувањето на Google не е 100% сигурно, но најдобро го прикажува мислењето на луѓето за тоа кој ќе го добие познатиот Оскар оваа година.
22.01.2016, 22:10

ФИЛМ
Новото продолжение на Star Wars пристигнува за две години
Датумот за прикажувањето на новото продолжение на култниот филм Star Wars е поместен за дури седум месеци. Се шпекулира дека на режисерот му е потребно повеќе време за да го „среди“ сценариото.
22.01.2016, 19:30

ФИЛМ
Дали е доволно за Оскар? Еве што сè морал да истрпи Дикаприо за филмот „The Revenant”
Сцената од филмот „The Revenant” во која главниот лик (кој го глуми Леонардо Дикаприо) е тешко повреден поради напад од мечка, е сигурно една од најбруталните сцени во филмската кинематографија во последната деценија.
21.01.2016, 22:10

ФИЛМ
Дознајте која е нејзината мисија: Објавени се првите инсерти од Wonder Woman
Warner Bros. на своите фанови им ги откри првите сцени од долго исчекуваниот филм Wonder Woman.
21.01.2016, 19:10

ФИЛМ
Нов трејлер за Suicide Squad: Многу забава, добра музика и опасна акција
Најлошите „негативци“ на "DC" како Харли Квин, Дедшот и Џокерот се собраа на едно место, во филмот Suicide Squad кој доби нов трејлер и ги воодушеви фановите.
20.01.2016, 18:30

ПРИЈАТЕЛИ
Дејвид Швимер за Метју Пери: Без него, „тоа не е тоа“...
На Дејвид Швимер му е жал што на новиот собир на „Пријателите“ нема да биде Метју Пери, но сеедно тој ќе биде таму.
18.01.2016, 15:00

ОТКРИЕНА Е ТАЈНАТА
Конечно дознавме зошто Фиби и Џои не завршија заедно во серијата „Пријатели“
Додека целиот свет зборува за новата епизода од популарните „Пријатели“, Метју Пери објави дека сепак нема да му се придружи на остатокот од тимот, а Мет Лебланк откри една тајна.
15.01.2016, 21:40

ФИЛМ
Објавени се номинациите за Оскар: The Revenant е номиниран во 12 категории!
Покрај филмот во кој главна ѕвезда е Леонардо Ди Каприо, најмногу номинации добија филмовите Mad Max, The Martian и Carol.
14.01.2016, 17:30

ПРИЈАТЕЛИ
Одлична вест: Пријателите можеби повторно ќе се појават на малите екрани
На интернет одекна веста дека легендарните стари пријатели од малите екрани повторно ќе се соберат и ќе ја одбележат 12-годишнината од емитирањето на последната епизода на „Пријатели“.
14.01.2016, 14:30

GAME OF THRONES
Калиси открива што нè очекува во новата сезона од Игра на тронови
Игра на тронови е најпопуларната серија на денешницата, а ѕвездата на серијата, Емилиа Кларк која ја толкува улогата на Денерис Таргариен, ветува дека нè очекува најдобрата сезона која некогаш е направена!
13.01.2016, 18:30

ЗЛАТНА МАЛИНА
Наградата која никој не ја сака: Џони Деп и Гвинет Палтроу номинирани за Златна Малина
Филмовите "50 Shades of Grey" и "Pixels" се меѓу фаворитите за наградата за најлоши остварувања во кинематографијата, Златната малина, со по шест номинации, а меѓу кандидатите за таа награда оваа година се нашле Џони Деп и Гвинет Палтроу, и повторно Адам Сендлер и Џенифер Лопез.
13.01.2016, 17:33

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум