АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

ФИЛМ
Објавен е новиот трејлер на филмот кој морате да го погледнете - Прометеј
Објавен е новиот официјален HD трејлер на еден од најочекуваните филмови во 2012 година.
 

ФИЛМ
Погледнете го трејлерот за 'Dark Shadows'
Хорор приказната "Dark shadows", е осма соработка на холивудскиот актер Џони Деп и режисерот Тим Бартон.
16.03.2012, 15:28

ФИЛМ
“Потомци“ и “Масакр“ викендов во кино Милениум
Вечер во 20 и 22:30 часот, во Градското кино Милениум, во рамки на Оскаровскиот викенд, ќе биде прикажана драмата “Масакр“ во режија на Роман Полански, работена според сценариото на Јасмина Реза.
16.03.2012, 14:58

ФИЛМ
Оскаровски викенд во кино “Милениум“
Во Градското кино “Милениум“ вечер, во 20 и 22:30 часот, ќе се одржат премиерните проекции на американскиот филм “Челичната дама“, во режија на Филида Лојд, со Мерил Стрип во главната улога.
15.03.2012, 14:20

ФИЛМ
"Игрите на гладот" ќе го надминат и "Самрак"?!
Судејќи според интересот за продажбата на картите во САД, наскоро ни следи нов глобален teen филмски феномен кој потполно ќе го засени 'Самрак'.
14.03.2012, 15:16

ФИЛМ
Иран забрани прослава за добиениот “Оскар“
Иранските власти забранија прослава во чест на режисерот Ашгар Фархади, кој го освои овогодинешниот “Оскар“ за најдобар странски филм, пренесува иранската агенција “Ирна“.
14.03.2012, 10:33

ФИЛМ
“Пред дождот“ со нови глобални признанија – од Бразил до Кина
Филмот “Пред дождот“ на Милчо Манчевски продолжува со интернационалните успеси, скоро две децении по премиерата.
14.03.2012, 10:31

ФИЛМ
Еди Марфи ја сними најлошата комедија на сите времиња
Неговиот филм 'A Thousand Words' на порталот Rotten Tomatoes, кој собира критики на едно место, добил ознака 0%.
13.03.2012, 11:51

ФИЛМ
Рамбо умира во последното продолжение!
Силвестер Сталоне потврдил дека ќе се снима уште едно, последно продолжение на култниот серијал 'Рамбо', во кој големиот борец ќе го загуби животот.
09.03.2012, 10:35

ФИЛМ
Ништо од филмската верзија на “Пријатели“: Екипата не сака повторно да се собере
Џенифер Анистон е последна во низата на актери кои ги гледавме во планетарно популарната серија “Пријатели“, која го отфрли снимањето на филмската верзија.
06.03.2012, 11:35

ФИЛМ
Големо враќање на "Луѓето во црно"
Вториот официјален трејлер открива уште неколку детали од еден од најочекуваните филмови на годината.
06.03.2012, 10:47

ФИЛМ
Кејт Бланшет веднаш би прифатила улога на некој негативен лик во филмот за Џејмс Бонд
Некогаш жените сонуваа да бидат девојки на Бонд. Откако најпознатиот таен агент го глуми Даниел Крег, таквите се сепак нешто помалку.
01.03.2012, 12:31

ФИЛМ
Во новиот филм ќе се соблече 'пиштол'. Што ли само ќе каже сопругот Бонд?
Rachel Weisz во новата адаптација на филмот 'The Deep Blue Sea' ќе глуми неверница. Што ли нејзиниот сопруг мисли за жешките секс сцени?
29.02.2012, 15:16

ФИЛМ
Пародија на сите филмски клишеа со речиси сите холивудски ѕвезди
Познатиот американски комичар Џими Кимел продуцирал деветминутна пародија на холивудски клишеа, во која глумат речиси сите холивудски актери и актерки.
29.02.2012, 12:48

ФИЛМ
Ријана во филмот за Витни Хјустон?
Најпознатите жени во светот на шоу бизнисот е во трка за главната улога во филмот за животот на Витни Хјустон, а најголеми шанси досега има Ријана.
29.02.2012, 10:58

ФИЛМ
Ојавен е трејлерот за футуристичкиот филм 'Lockout' сниман во Белград
Овие денови е објавен трејлерот за филмот Lockout кој прославениот писател, режисер и сценарист Лук Бесон со актерска екипа го снимал во Белград.
28.02.2012, 11:06

ФИЛМ
За оскаровскиот “Ранго“ заслужни и македонски аниматори
Најдобриот анимиран филм за изминатата година е “Ранго“, а она што е интересно е дека за истиот да го добие вчерашниот “Оскар“ беа заслужни и македонските аниматори од студиото за анимација и визуелни ефенти “Фx3x“.
27.02.2012, 11:07

ФИЛМ
Ретро стил на црвениот килим на “Оскарите“
Повеќето актерки за овогодинешниот црвен килим на доделувањето на “Оскарите“, се одлучија за ретро стил, од времето на едноставниот и на блескавиот стар Холивуд.
27.02.2012, 10:33

ФИЛМ
“Уметникот“ најдобар филм, Стрип и Дужардин најдобри актери
Францускиот нем филм “Уметникот“ на Мишел Азанависиус доби пет Оскари, меѓу кои и оној за најдобар филм на вчерашното доделување на “Оскарите“.
27.02.2012, 10:11

ФИЛМ
Премиера на првиот дел од “Војна на ѕвездите“ во 3Д утре во “Милениум“
Во градското кино Милениум утре во 20 часот премиерно ќе се прикаже првиот дел од филмот “Војна на ѕвездите: Фантомска закана“, во 3Д.
24.02.2012, 14:47

ФИЛМ
“Во земјата на крв и мед“ од вечерва на репертораот на кино “Милениум“
Премиерата на американската филмска драма “Во земјата на крв и мед“, во режија на Анџелина Џоли, ќе биде прикажана вечерва во 20 часот, во градското кино “Милениум“.
24.02.2012, 14:46

ФИЛМ
Филмот на Џоли доживеа фијаско во Србија
Режиерското првенче на Анџелина Џоли “Во земјата на крв и мед“ доживеа фијаско на својата премиера во Србија.
24.02.2012, 11:54

ФИЛМ
Кој ќе добие Оскар за режија?
Оваа година за Оскарот за најдобра режија конкурираат тројца големи мајстори – Мартин Скорсезе, Теренс Малик, Вуди Ален и уште двајца режисери од помладата генерација, Александар Пејн и Мишел Азанависијус.
23.02.2012, 17:12

ФИЛМ
“Во земјата на крв и мед“ наскоро во кино “Милениум“
Драмата “Во земјата на крв и мед“ во режија на холивудската актерка Анџелина Џоли наскоро ќе се најде на репертоарот на градското кино “Милениум“.
23.02.2012, 12:27

ФИЛМ
Кој ќе ги однесе Оскарите оваа година?
Најважниот настан во филмската индустрија, церемонијата на доделување на Оскарите оваа година по 84-ти пат ќе се одржи на 26-ти февруари. Овој настан го собира најдоброто што Холивуд и кинематографската индустрија имаат да понудат.
21.02.2012, 15:05

ФИЛМ
Линдзи Лохан ќе ја глуми Елизабет Тејлор
Во преговорите за улогата на славната Елизабет Тејлор учествуваа многу актерки, а продуцентите на филмот решија за тоа да ја ангажираат проблематичната актерка Линдзи Лохан.
21.02.2012, 10:41

ФИЛМ
Антонио Бандерас го глуми славниот Пикасо
Во новиот биографски филм “33 денови“ кој го следи животот на легендарниот сликар Пабло Пикасо, Антонио Бандерас ќе ја толкува главната улога.
20.02.2012, 12:19

ФИЛМ
Британска премиера на “Мајки“
Филмот “Мајки“ на Милчо Манчевски ја доживеа својата кино-премиера во Велика Британија на 19-ти февруари.
20.02.2012, 10:00

ФИЛМ
“Цезар мора да умре“ победник на Берлинале
Филмот “Цезар мора да умре“ на Паоло и Виторио Тавијани е победник на 62-рото издание на филмскиот фестивал во Берлин, на изненадување на многу критичари и акредитирани новинари кои посакувале триумф на германскиот автор Кристијан Пеколд и неговиот филм “Барбара“ или на Португалецот Мигел Гомеш и филмот “Табу“.
20.02.2012, 09:52

СКОПЈЕ
Другата сабота премиера на првиот дел од “Војна на ѕвездите“ во 3Д
На 25 февруари во градското кино Милениум премиерно ќе се прикаже првиот дел од филмот “Војна на ѕвездите“: Фантомска закана, во 3Д.
17.02.2012, 11:01

ФИЛМ
Закани за Анџелина и актерите по премиерата на “Во земјата на крв и мед“
Откако на Свети Валентин во Сараево пред пет илјади гледачи премиерно беше прикажан филмот на Анџелина Џоли “Во земјата на крв и мед“, таа открила дека добила закани упатени до неа и некои од српските актери во филмот.
17.02.2012, 10:30

ФИЛМ
Морган Фриман и Том Круз против вонземјаните
Двојката ќе глуми во новиот научнофантастичен филм наречен 'Oblivion'.
13.02.2012, 09:45

ФИЛМ
Објавен е официјалниот трејлер на “Трето полувреме“
По промотивното видео, излезе и официјалниот трејлер на македонскиот филм “Трето полувреме“.
10.02.2012, 12:19

ФИЛМ
На снимањето на новиот филм Шварценегер и Сталоне завршиле во болница
И официјално е потврдено – двете големи акциони ѕвезди Арнолд Шварценегер и Силвестер Сталоне, повторно ќе се најдат заедно на филмксото плато и тоа во “The Thombа” под режисерка палка на Мајкл Хафстром.
10.02.2012, 12:04

ФИЛМ
Погледнете го трејлерот за новиот “Човек-пајак”
Наскоро пристигнува новиот дел од “Човек-пајак” но овој пат со Ендру Гарфилд во главна улога, а еве како ќе изгледа тоа...
10.02.2012, 10:09

ФИЛМ
Вака ќе изгледа филмскиот спектакл на годината!
Како и обично, холивудските продуценти одлучиле да го искористат преносот на Super Bowl за да ги претстават филмските хитови кои претстојат.
07.02.2012, 11:40

ФИЛМ
Дали сте знаеле дека една од Бондовите девојки била транссексуалец?
Додека обожавателите жедно го чекаат новиот филм на Џејмс Бонд, 23-ти по ред - "Skyfall", многу се присетуваат на некои од најинтересните детали од 50 години долгата кариера на најпознатиот таен агент на сите времиња.
30.01.2012, 22:29

ФИЛМ
Џони Деп најпопуларен актер во последната деценија
Во чест на десетгодишнината на сервисот “ИМДБ Про“, интернет базата на филмови “ИМДБ“ објави топ десет листа на најпопуларни ѕвезди, филмови и серии во изминатите десет години.
26.01.2012, 16:33

ФИЛМ
Конечно во Македонија 3Д технологија во кино Милениум
Почитувани пријатели на МКЦ & Кино Милениум, искрени вљубеници во филмот. Она што ви го ветивме на вашиот Синедејс го реализираме!
26.01.2012, 14:34

НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР
Објавени номинациите за Оскар!
Наскоро се ближи најисчекуваното доделување на филмски награди! Денес биле објавени номинациите за Оскар, затоа никако не го пропуштајте преносот во живо.
24.01.2012, 15:04

ФИЛМ
ВИДЕО/ФОТО: Што би направиле вие доколку имате супер моќи?
Во кино салите наскоро пристигнува Хроники, филмот кој со сигурност ќе потикне многу прашања.
24.01.2012, 14:26

ФИЛМ
Погледнете како Мила Јововиќ масакрира зомби
Сосема очекувано, Пол Андерсон својот филм го снимил во 3D техника и од првата до последната секунда го исполнил со пукање и масакрирање на зомбија.
23.01.2012, 13:39

ФИЛМ
Серијата “Сексот и градот“ ќе продолжи да се снима
После повеќемесечните шпекулации, конечно е потврдена веста дека ќе се снимаат продолженија на култната серија “Сексот и градот“.
23.01.2012, 10:20

ФИЛМ
Белогрлиќ за филмот на Џоли: Површно, банално и несериозно
Имав, за жал, прилика во Лос Анџелес да присуствувам на премиерата на филмот “Крв и мармалад“ или како и да се вика ... Излегов по половина час, вели за српскиот весник “Новости“ актерот, режисер и продуцент Драган Белогрлиќ.
21.01.2012, 16:36

ФИЛМ
“Јутјуб“ покренува филмски фестивал
Интернет сајтот “Јутјуб“ ќе покрене онлајн филмски фестивал чии десет финалисти ќе добијат прилика за учество на филмскиот фестивал во Венеција.
20.01.2012, 14:25

ФИЛМ
ВИДЕО: “Платеници 2“ и за тинејџерите – затоа што Чак Норис тоа го побарал!
Продолжението на акциониот хит “Платеници“ на Силвестер Сталоне ќе ја носи ознаката “ПГ – 13“, што би значело дека е прилагоден за тинејџерската публика и затоа што Чак Норис тоа го барал!
20.01.2012, 14:17

ФИЛМ
Промотивно видео на долгоочекуваниот “Трето полувреме“
На “Јутјуб“ денеска се појави првото промотивно видео од долгоочекуваниот македонски филм “Трето полувреме“.
18.01.2012, 15:04

ФИЛМ
Брус Вилис тајно снимал пробни сцени во Србија
Холивудската ѕвезда Брус Вилис неодамна во строга тајност го посетил Белград, каде со продуцентите на акциониот “Умри машки“ посетил некои од локациите на кои во наредните месеци ќе го снима продолжението на авантурите на детективот Џон Меклејн.
17.01.2012, 09:49

ФИЛМ
Златни глобуси 2012: “Артист“ и “Потомци“ се филмови на годината
Манифестацијата на доделувањето на “Златните глобуси“ оваа година и не беше така интересна. Дури и водителот на доделувањето Рики Гервис го “собра“ својот дрзок јазик, па останавме покуси за неговите пикантерии и смешни коментари на сметка на холивудските ѕвезди со кои не забавуваше минатата година.
16.01.2012, 10:40

ФИЛМ
Бојата на позадината на филмските трејлери има свое значење
На почетокот на секој трејлер за филм се појавува различна боја на позадината која, верувале или не, означува за која публика филмот е наменет.
13.01.2012, 16:23

ФИЛМ
Македонски филмови на Берлинскиот филмски фестивал
Македонскиот филм “Жената која ги избриша своите солзи“ на Теона Стругар Митевска ќе ја има светската премиера на престижниот Берлински филмски фестивал кој ќе се оддржи следниот месец.
12.01.2012, 14:47

ПОРНО ПАРОДИЈА
ВИДЕО: Star Wars XXX Порно пародија на легендарниот филмски серијал
Продуцентската куќа Vivid Entertainment снимила порно пародија на славниот филм 'Војна на ѕвездите'. Судејќи според трејлерот XXX Star Wars не е нискобуџетен филм.
10.01.2012, 14:29

ФИЛМ
Бред Пит ќе го ослободува Скопје?
Холивудскиот актер, Бред Пит, би можел да се појави во филмот на неговиот хрватски колега Раде Шербеџија што ќе се снима во Македонија.
10.01.2012, 13:17

ФИЛМ/ПРЕМИЕРА
ВИДЕО: Страв завладеал во Америка!
Млада девојка која го истражува егзорцизмот на нејзината мајка, по некое време и самата влегува во светот на темнината, е кратката содржина на новиот хорор филм од кој се тресе цела Америка.
10.01.2012, 13:10

ФИЛМ
ВИДЕО: Избран е филмот со најмногу грешки
Во традиционалната анкета на порталот MovieMistakes.com 'Трансформери' славеле со убедливи 58 грешки, шест повеќе од второпласираниот 'Пиратите од Карибите 4'.
05.01.2012, 10:56

ФИЛМ
ВИДЕО: 10-те најочекувани филмови во 2012
Што не чека во филмскиот свет во 2012 година?
04.01.2012, 10:49

ФИЛМ
Деми Мур во порно водите?!
На актерската постава за веројатно најконтроверзниот филм за 2012 година, биографијата за несреќната порно дива Linda Lovelace, се придружила и Деми Мур.
03.01.2012, 11:15

Прва ... 14151617
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум