АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

ФИЛМСКИ ВИКЕНД
Колку далеку е подготвен да оди еден татко за да го заштити семејството?
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
 

ФИЛМСКИ ПРЕДЛОГ ОД ТОЧКА
"La migliore offerta": Италијанска драма која ќе ве воодушеви
По напорниот работен ден, одличен начин за опуштање и заборавање на секојдневните обврски е препуштањето во светот на една филмска приказна, а одличен предлог кој можете да го погледнете е италијанскиот филм "La migliore offerta".
26.09.2013, 17:00

ФИЛМ
"Симпсонови" е прогласена за најдобра цртана серија на сите времиња
Американското списание "ТВ Гајд" ја составило листата на десетте најдобри цртани серии на сите времиња, на која првото место го освоила фамилијата Симпсон.
26.09.2013, 15:55

ФИЛМ
Заврши снимањето на "Последниот Македонец од Македонија"
Заврши снимањето на играниот дел од филмот "Последниот Македонец од Македонија" во режија на Илија Пиперковски, директор на фотографија Дејан Димевски, сценарио Александар Кукулев, сценографија Наташа Димитриевска, костимограф Жаклина Крстевска, шминка Горан Игњатовски продуцент Тринити плус Продакшн, Снежана Лупевска.
25.09.2013, 15:44

КОМЕДИЈА
Еве ги Глупавиот и Поглупавиот, 20 години подоцна!
Откако на почетокот на овој месец Џим Кери најави дека биле започнати активностите околу снимањето на легендарната комедија "Dumb and Dumber", на неговиот профил на "WhoSay" неодамна се појавила фотографија која го потврдува сето тоа.
24.09.2013, 20:09

ЛОШ КРАЈ
Крајот на серијата "Декстер" ги разочара фановите: Серијата заслужи подобро!
Серискиот убиец Декстер во последната епизода од осмата сезона оди во егзил. Фановите се шокирани бидејќи тој самиот си заминува, не се кае за своите за своите гревови и не е казнет.
24.09.2013, 17:04

ЏЕЈМС БОНД
Том Харди ќе биде новиот Џејмс Бонд?
Според пишувањата на британските медиуми, Том Харди ќе го замени Даниел Крег во новата улога на Џејмс Бонд.
24.09.2013, 12:56

СЛИЧНОСТИ
"Star Wars" и "Партизанска ескадрила" е истиот филм?!
Кога малку ќе се погледне под површината, не станува збор само за холивудскиот зачетник на приказната за "силата" и култниот партизански филм од стара Југославија. Слични се и многу ликови, пред се Лук Скајвокер и Далибор, како и Дарт Вејдер и Клауберг.
20.09.2013, 10:10

ФИЛМ
Погледнете го трејлерот од биографскиот филм за принцезата Грејс Кели
Претставен е првиот трејлер за филмот "Grace of Monaco", во кој главната улога ја толкува Никол Кидман, а режисер е Оливиер Дахан.
18.09.2013, 13:56

ФИЛМ
Робин Вилијамс се враќа на малите екрани
Популарниот актер изјавил дека се враќа на телевизиските екрани, бидејќи му е потребна сигурна работа, со цел да ги покрие трошоците од двата скапи разводи кои се позади него.
17.09.2013, 12:23

БРАЌА МАНАКИ
Светска премиера на вториот филм на Изи
ИФФК "Браќа Манаки" и Вип оператор со особена чест ja претставија екипата на филмот Соба со пијано.
16.09.2013, 12:00

ФЕСТИВАЛ БРАЌА МАНАКИ
Со македонскиот филм „Соба со пијано“ се отвора „Браќа Манаки“
Со премиера на македонскиот игран филм „Соба со пијано“ на режисерот Игор Иванов-Изи вечер во Битола ќе биде отворен 34. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, на кој до 20 септември ќе бидат прикажни 74 филмови.
14.09.2013, 13:10

ФИЛМ
Викенд и дождливо време... Одличен почеток на филмски маратон!
Во последните неколку денови времето е како создадено за гледање на филм во пријатна домашна атмосфера со најблиските, па затоа, во продолжение погледнете кои се десетте најгледани филмови за изминатата седмица.
13.09.2013, 17:00

БРАЌА МАНАКИ
Најбараната актерка во Европа, Изабел Ипер, на црвениот тепих во Битола
ИФФК "Браќа Манаки" и Вип оператор со огромно задоволство истакнуваат дека годинава, покрај многуте најавени гости од сите програмски целини, во Битола доаѓа омилената актерка на режисерите и на публиката, високоценетата, уникатна, автентична, неверојатна Изабел Ипер.
12.09.2013, 14:49

РЕКОРД
"Breaking Bad" влегува во Гинисовата книга на рекорди
Серијата "Breaking Bad" честопати се опишува како најдобра серија на денешницата, а сега пристигна и службена потврда за тоа.
07.09.2013, 18:33

ФИЛМ
Батлерот на осумте американски претседатели кој се запиша во историјата
Погледнете кои се најгледаните филмови за изминатата недела и приредете си вистински филмски маратон! Секако, пуканките, сладоледот и освежителните пијалаци се задолжително филмско мени кое што дополнително ќе ви ја разубави оваа активност.
06.09.2013, 18:52

НОВ СЛУЧАЈ
"Имам 32 години и ХИВ": Уште еден порно актер заразен, а режисерите не сакаат кондоми
Порнографската индустрија ги повикала сите вработени да направат тестови, но сепак не престанале со снимање на порно филмови.
05.09.2013, 09:48

БРАЌА МАНАКИ
74 филма на 34."Браќа Манаки" за најубавата светлина во Битола
ИФФК „Браќа Манаки“ и Вип оператор денес ја објавија програмата на 34. издание на Фестивалот „Браќа Манаки“, под мотото „Пушти ја светлината“ .
04.09.2013, 13:55

КАСТИНГ
Одбрани актерите за филмската верзија на “Педесет нијанси на сиво”
Долготрајната потрага на кастинг експертите за Анастасија и Кристијан е готова. Дакота Џонсон и Чарли Ханам ќе добијат шанса на големото платно да ги покажат сите нијанси на сиво во екранизацијата на литературното чудо на Е.Л.Џонс.
02.09.2013, 21:10

ФИЛМОВИ
Филмови снимени според вистинити приказни
Кога се филмовите во прашање, поистоветувањето со јунаците е нешто во што гледачите уживаат, и поради тоа филмовите се сметаат за квалитетни.
02.09.2013, 21:02

ФИЛМ
Урнебесно: Погледнете го краткиот филм во кој сите се пијани, од сценаристи до актери!
Целиот филм со име „Star Drunk“ е осмислен, а потоа и реализиран под дејство на алкохол.
02.09.2013, 19:16

ФИЛМ
Ќе се снима еротски филм за журките на Берлускони
Италијанскиот режисер на „софт“ порнографија Тинто Брас на филмскиот фестивал во Венеција изјави дека планира да сними филм за забавувањето на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони.
31.08.2013, 17:57

БРАЌА МАНАКИ
Актерката Мирјана Карановиќ доаѓа на "Браќа Манаки" 2013
Гламурозната актерка од легендарните екс-ју филмови, Мирјана Карановиќ, ќе биде учесник на сценаристичкото катче „Браќа Манаки“ 2013.
29.08.2013, 16:46

БЕТМЕН v.s СУПЕРМЕН
Објавен првиот трејлер за филмот со Бетмен и Супермен
Првиот трејлер за филмот во кој Супермен се бори против Мрачниот витез е пуштен во јавноста.
28.08.2013, 19:41

ФИЛМОВИ
Никој не го сака Афлек за Бетмен
Изборот актерот Бен Афлек да се најде во улогата на Бетмен после Крисијан Бејл предизвика негодување кај многу фанови на овој јунак.
24.08.2013, 18:02

ХИВ ПОЗИТИВНА
Ова е девојката заради која нема да се снимаат филмови за возрасни
Камерон Беј тврди дека не знаела дека е ХИВ позитивна пред да снима филм во кој имала секс без заштита. Заради неа, калифорниската порно индустрија во моментов е "парализирана".
23.08.2013, 13:03

ХОЛИВУД
Бен Афлек е новиот Бетмен
Холивудскиот актер и режисер Бен Афлек ќе го игра Бетмен во продолжението на филмот „Човек од челик“, каде за прв пат Супермен и Темниот витез ќе се судрат, пренесуваат сите светски медиуми.
23.08.2013, 11:04

ХИВ АЛАРМ
Порно индустријата во Калифорнија престана со работа
Индустријата за филмови за возрасни во Сан Фернандо, Калифорнија, одлучи да престане да снима нови остварувања откако се покажало дека една актерка е ХИВ позитивна.
22.08.2013, 19:19

БРАЌА МАНАКИ
Дуковски и Митриќески во жирито на фестивалот Манаки
Интернационалниот фестивал на филмската камера „БраќаМанаки“ – Битола и Вип операторот ги објавија составите на жири-комисиите што ќе одлучуваат за наградите во натпреварувачките селекции на Фестивалот „Браќа Манаки“.
22.08.2013, 18:31

ФИЛМ
Вергара и Стоун подготвени за секс во тројка!
Во филмот "Fading Gigolo" овие две прекрасни актерки глумат жени чиј сексуален живот е здодевен. Тие се договараат заедно да ангажираат жиголо и да влезат во акција. Го чекаат на креветот во секси долна облека.
17.08.2013, 12:49

ФИЛМ
Многу новитети за гарантирано забавен филмски викенд маратон!
Додека во вашите домови чекате надвор температурите да се намалат и конечно да можете да излезете, одличен начин за пополнување на слободното време е добриот филм, кој во комбинација со освежителен пијалак, сладолед и добро друштво, гаранција е за одлично поминат викенд.
16.08.2013, 17:07

ФИЛМ
Актерот Вин Дизел во улога на чудовиште од вселената
Актерот ќе ја толкува улогата на необично чудовиште во филмот "Чувари на галаксијата".
14.08.2013, 14:53

БОКС ОФИС
"Два пиштоли" во потрага по огромна сума на пари и опасна авантура
Додека во вашите домови чекате надвор температурите да се намалат и конечно да можете да излезете, одличен начин за пополнување на слободното време е добриот филм, кој во комбинација со освежителен пијалак, сладолед и добро друштво, гаранција е за одлично поминат викенд.
09.08.2013, 17:07

ФИЛМ
Последната улога на легендарниот "Тони Сопрано"
Кон крајот на јуни, светот остана шокиран поради ненадејната смрт на легендарниот Џејмс Гандолфини, за многумина попознат како ликот од серијата Тони Сопрано. Сега, објавен е трејлерот од последната улога на овој неверојатен актер.
07.08.2013, 19:12

НАГРАДИ
Критичарите ја наградија серијата "Breaking bad"
Здружението на ТВ критичари ја прогласи серијата "Breaking bad" за најдобра за минатата година.
05.08.2013, 16:35

ФИЛМ
Добар филм, сладолед и освежителен пијалак за супер продолжен викенд
Додека во вашите домови чекате надвор температурите да се намалат и конечно да можете да излезете, одличен начин за пополнување на слободното време е добриот филм, кој во комбинација со освежителен пијалак, сладолед и добро друштво, гаранција е за одлично поминат викенд.
03.08.2013, 17:41

ФИЛМ
Објавен трејлерот за филмот сниман според животот на Мандела
Објавен е трејлерот за филмот за јужноафриканскиот водач Нелсон Мандела наречен "Long Walk to Freedom".
29.07.2013, 11:40

ФИЛМ
Хорор со духови, создаден по вистинска приказна, неделава е на врвот!
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
26.07.2013, 20:58

БЕТМЕН
Насмевката која ги полудува жените – Запамтете го неговото име!
Откако е најавено снимањето на филмот во кој ќе се борат Бетмен и Супермен, не престанува да се шпекулира околу главните улоги.
26.07.2013, 13:19

ФИЛМ
Силвестер Сталоне се враќа како Роки Балбоа
На огромно задоволство на сите обожаватели на Роки Балбоа, доаѓа веста дека легендарниот Силвестер Сталоне ќе ја репризира својата улога во филмот "Creed", но новост е тоа што овој познат филмски боксер сега ќе му биде тренер на млад борец.
25.07.2013, 16:50

ТИН СПЕЦИЈАЛИСТ
Актерка која "не старее": Цели 20 години толкува лик на тинејџерка!
Иако има триесет и четири години, американската актерка цели две децении толкува лик на тинејџерка и тоа го прави сосема добро, пред се благодарение на нејзиниот младолик изглед.
24.07.2013, 16:36

„МИРИСА“ НА ХИТ
Лудило: Бетмен и Супермен заедно на филм!
„Ќе ги имаме двата најголеми суперхерои на светот. Тоа е нешто поголемо од митологијата!“ – рекол Зек Снајдер, кој ќе го режира филмот во кој Кларк Кент и Брус Вејн за прв пат ќе ги здружат силите.
22.07.2013, 17:42

БОКС ОФИС
Големото враќање на урнебесните херои од "Grown Ups"
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
19.07.2013, 17:53

ФИЛМ
Првиот трејлер од филмот за Асанж
Трилерот "The Fifth Estate", во кој главните улоги ги толкуваат Бенедикт Камбербач и Даниел Брул, премиерно ќе биде прикажан на 13-ти октомври 2013-тата година.
18.07.2013, 14:43

БОКС ОФИС
Чудни, распеани и слатки суштества оваа недела се на врвот
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
12.07.2013, 17:17

ФИЛМ
Дали ова е најбесмислениот филм некогаш направен?!
Самото име на филмот е доволно бесмислено, а пак кога ќе се сфати "приказната" во истиот, тогаш сосема заслужено може да му се додели титулата за најглупав филм некогаш снимен!
11.07.2013, 23:59

ПОРНО ИНДУСТРИЈА
Животот после порно филмовите: Исповед на пензионираните порно ѕвезди
Порно актерката Аурора Сноу напишала статија за Daily Beast за животот после порното, во која опишала како изгледа животот на просечната порно дива, и што и’ се случува на актерката кога ќе излезе од бизнисот.
09.07.2013, 11:30

БОКС ОФИС
Најсексапилниот маж во светот го спасува претседателот на САД
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
05.07.2013, 17:07

НЕВЕРОЈАТЕН ФИЛМ
Потресен филм за животот и брилијантниот ум на Стивен Хокинг
Како еден од најголемите умови во науката, Стивен Хокинг со децении ги воодушевува луѓето ширум светот.
04.07.2013, 18:42

ИГРА НА ТРОНОВИ
"Game of thrones": Eве на кои локации ќе се снима во Хрватска
Викендов продуцентите потврдија дека четвртата сезона на серијата "Game of Thrones" ќе се снима во Хрватска, и притоа ги открија точните локации.
03.07.2013, 11:30

ФИЛМСКИ ХИТОВИ
Еве како да го пополните слободното време за викендот!
Доколку немате идеја како да го исполните слободното време во текот на викендот, добриот филм секогаш е одличен избор! Токму затоа, во продолжение погледнете кои беа десетте најгледани филмови за изминатата недела.
28.06.2013, 17:07

СТРИПТИЗ
Гвинет Палтроу изведува стриптиз!
Оскаровката во новиот филм "Thanks For Sharing", со секси танц во долна облека го заведува момчето Адам, кој од неа крие дека е зависник од секс.
27.06.2013, 12:18

СЕКС СИМБОЛ
Топ 3 секси сцени со Моника Белучи
Секс бомбата и вечно убавата актерка Моника Белучи, секако дека ќе се согласите дека е една од најубавите жени на светот. Појавата и харизмата на Моника ги доведува нејзините фанови до лудило, како на филм, така и во нивната имагинација.
25.06.2013, 17:37

ФИЛМ
Започнува шестиот француски филмски фестивал
На 26-ти јуни, среда со филмот „Камиј Повторува“ на режисерката Ноеми Лвовски, во Cineplexx, Сити Мол, ќе се отвори шестиот по ред француски филмски фестивал.
25.06.2013, 15:31

НАЈПОПУЛАРНИ СЕРИИ
Кои серии се најчесто "спуштани"?
Порталот Torrentfreаk.com направил листа на серии кои се најмногу пати "спуштани" од интернет. Третата сезона на серијата Game of Thrones по илегален пат е превземена 5,2 милиони пати, на второто место е The Big Bang Theory, додека трета на листата е How I Met Your Mother.
25.06.2013, 11:00

УРНЕБЕСНА КОМЕДИЈА
Конечно, ќе се снима продолжение на "Глупав и поглупав"
По речиси цели две децении, ќе биде снимено продолжение од легендарниот филм, а она што е уште поневеројатно е дека својата улога ќе ја репризираат главните јунаци на комедијата.
24.06.2013, 22:32

ФИЛМ
Заборавете на жештините со добар филм
Додека нетрпеливо чекате температурите надвор полека да се намалат и во вечерните часови конечно да излезете од климатизираните простории, одличен начин за да го поминете времето е гледањето на добар филм.
22.06.2013, 17:37

ТРЕЈЛЕР
Излезе првиот трејлер за биографскиот филм за Џобс
После долгото исчекување, овој петок најпосле е објавен првиот трејлер за филмот за Стив Џобс, во кој главната улога ја игра Ештон Качер.
22.06.2013, 14:16

СРПСКИ ФИЛМ
Ќе се снима втор дел на филмот "Зона Замфирова"
Одлични вести доаѓаат од Србија за сите оние кои што беа воодушевени од првиот дел на филмот "Зона Замфирова"!
19.06.2013, 23:09

НЕСРЕЌА НА СНИМАЊЕ
Џони Деп за малку се спасил кога го фрлил коњ на снимање на филм
Во текот на снимањето на филмот „Осамениот ренџер“, Џони Деп имал огромна среќа што ги избегнал повредите откако коњ го исфрлил од седлото.
19.06.2013, 12:28

Прва ... 78910111213 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум