АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ИНТЕРВЈУАСПОРТШОУ БИЗНИССТИЛБИЗНИСПОЛИТИКА

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Дарко Велковски – член на младата фудбалска репрезентација на Македонија
Суперталентираниот Дарко Велковски е дел од најталентираните фудбалери во Македонија, а пред него со сигурност претстои кариера од соништата. Овојпат пред неговиот тим се наоѓа огромен предизвик, натпреварот со Шкотска. Дарко вели дека секако станува збор за тежок натпревар, но вели и дека секако постои можност за да се продолжи и понатаму, токму на европското првенство.
 

КОШАРКА
24 часа посветен на спортот: Интервју со Pro тренерот кој воведува нови методи на кошаркарските тренинзи во Македонија
Го запознавме Ивица Јаковлевски, човекот кој се надева дека ќе направи една револуција во кошаркарските тренинзи во нашата држава.
31.08.2016, 10:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Билјана Серафимовска: Најмладата Македонка која "ги освои" Мон Блан, Елбрус и Килиманџаро
Кога за оваа млада дама би ви кажале дека го освоила највисокиот врв на Алпите, Мон Блан и дека станала најмлада Македонка којашто воопшто некогаш стапнала на тој врв, приказната не завршува тука. Таа е и најмладата девојка воопшто од Балканот којашто успеала да стапне на покривот на Европа, Елбрус, а неодамна таа го освои и највисокиот врв во Африка. И нејзината приказна секако не завршува тука...
22.08.2016, 18:46

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Милошевски: Летниот камп на "Вардар" е полн погодок
"Интересот за кампот во Охрид е голем. Организацијата на еден ваков камп ќе им овозможи на младите да научат многу од фудбалските вештини", рече Милошевски.
29.07.2016, 11:21

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
МариоФит Јовановски: Направи време!
За да напредуваш континиурано секогаш треба да се фокусираш на талентот и на она што најдобро го знаеш и што најмногу го сакаш, во спротивно ќе бидеш роб на нешто што ти било наметнато... МариоФит Јовановски зборува за животниот стил и за тоа како треба да се однесуваме кон самите себе, доколку сакаме да бидеме среќни, здрави, фит...
03.06.2016, 12:34

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Барбара Лазовиќ: Ги обожувам македонската трпеза и скопскиот начин на живот
Слатка, пријатна, со прекрасна насмевка, Барбара Лазовиќ го претставува дресот на Вардар веќе 2 сезони. Точка имаше можност да ја запознае и преку искрен разговор да открие една мила и нежна девојка која на теренот е вистински ѕвер. Сепак секоја паричка има две лица, нели?!
15.04.2016, 15:06

РАКОМЕТ
Интервју со Диви: Зошто баш сега се повлече од репрезентативниот дрес?
Интервју со Петар Ангелов Диви - човекот кој 20 години со гордост го носеше националниот дрес, голманот на Вардар кој секогаш знае да ја крене ракометната публика на нозе.
09.04.2016, 18:21

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Силвија Митевска ве води на првиот женски тандем лет со параглајдер во Македонија
Летањето со параглајдер претставува неверојатно искуство, нешто што со сигурност се помни до крајот на животот. А летањето со тандем пилот е најлесен и најбезбеден начин за да се стекнете со вакво уникатно искуство, без страв дека нештата можеби би можеле да тргнат и поинаку од планираното. Но што ако се одлучите за лет во тандем, а вашиот тандем пилот е токму жена?
08.04.2016, 17:02

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марија Нацева: Многу ми е убаво кога добивам комплименти од жените
Девојката која е убава и паметна, успешна и важи за една од најзгодните девојки кај нас. Дека е Бикини Фитнес доказ се двата златни медали кои ги доби неодамна. За успесите и победите, тајната на убавото тело и правилната исхрана читате во ова интервју за Точка.
26.05.2015, 15:03

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Весна Кираџиева: Додека трчам маратон, паметот ми станува Monkey-mind
Најбрзата македонка, жена која не знае за граници и нема лимит. Маратонка, жена со рекорди и титули. Весна Кираџиева е најдобрата жена- маратонка кај нас. Како се подготвува за претстојниот Виз Ер Скопски Маратон, што очекува и планира, читате во ова интервју за Точка.
07.05.2015, 12:32

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Кокан Ајановски: Освен Африканците, не гледам друга конкуренција во полумаратонот
Спаѓа во еден од најбрзите македонци, рекордер во категоријата полумаратон. Веќе подолг период се подготвува за Виз Ер Скопскиот Маратон. Не се плаши од конкуренција, сака предизвици и сака да победи на претстојниот полумаратон во Скопје. Максимално подготвен за трките кои му претстојат, Кокан Ајановски е човекот кој има своја школа за трчање, трча и максимално е посветен и живее за спортот. Кој е Кокан и како се подготвува читате во ова интервју на Точка.
30.04.2015, 12:34

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Димитар Делевски: На работа се сакаат, а на терен се први непријатели
Овој млад човек живее за да биде во светот на спортот, со спортски дух и култура на таков начин на живот. Еден од главните виновници за одржување на “Месец на Спортот”, спортска манифестација која започнува од 15-ти мај до 30 јуни. Детали за самото случување, наградувања и во кои спортски дисциплини ќе се натпреварува читате во ова интервју за Точка.
23.04.2015, 11:45

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Филип Миркуловски: Не би сакал да се мешам онаму каде што не ми е место и каде што реално сум најлош
Важи за еден од најпожртвуваните ракометари на терен. Спортист кој секогаш се бори до крај и не признава пораз, сака да победува и оди напред. Сака предизвици и ужива додека го прави тоа што најдобро го знае, да игра ракомет. За готвењето и снаоѓањето во кујна е задолжена неговата сопруга, Благица. Одблиску со Филип Миркуловски во ова интервју за Точка.
09.04.2015, 16:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Тимур Дибиров: Се наежив, солзи ми дојдоа, не можам да останам рамнодушен на ,,Комити”
Со срце на терен, пожртвуван, талентиран и неверојатно непредвидлив и опасен за противникот. Тимур Дибиров е ракометар со светски квалитет, дел од ракометниот клуб Вардар. Јавноста го знае од терен, но каков е тој приватно, како започнал да игра ракомет и што го прави најдобар од најдобрите дознавате од ова интервју, специјално за Точка.
26.02.2015, 21:40

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Пепи Манасков: Пукна тиквата во ракометот
Спортист од светски размери, репрезентативец со кој Македонија се гордеела. Пепи Манасков е еден од најуспешните ракометари кој ги тресел противничките мрежи со својот познат и неприкосновен скок-шут.
21.11.2014, 13:20

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Томислав Јотовски: Ние сме како нација ограничени
Македонскиот тенисер Томислав Јотовски на 22-ри септември оваа година на новата ранг листа на АТП го доби својот најдобар ранг во кариерата. По финалето во Суботица и новите 10 поени Јотовски се проби на 579-то место и за првпат во кариерата ја проби границата од 600-то место.
14.10.2014, 14:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Виножитото на инструкторите од "60 Минути" ја разбуди Есента!
"Секоја жена тежнее кон перфекција, убавина и витка става. Сите ние имаме недостатоци кои се трудиме да ги исправиме. Но, убавината без здравје е апсолутно погрешна."
24.09.2014, 13:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Влатко Гроздановски: "Не ми пречат хомосексуалците"
Поразговаравме малку со нашиот фудбалер Влатко Грозданоски. Дали ќе се жени, какви се плановите на Вардар, што му недостасува на фудбалот во Македонија и зошто не го гледаме по Скопските дискотеки, ни кажа тој самиот во нашиот разговор подолу.
22.09.2014, 14:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Инструкторките на "Powerhouse & Dance Studio" на Ирина Митевска за уметноста, здравјето и страста кон Пилатесот
Пилатесот е комбинација на вежби за телото и умот измислени од Џозеф Пилатес. Станува збор за најефикасна техника на вежби за зацврстување на статиката на телото, балансот и зајакнување на јадрото на телото. Методот Пилатес е најпрецизна техника која што можат да ја практикуваат сите без разлика на старосната граница па дури и бремените жени.
15.09.2014, 14:21

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
"Диви" избира! Филмската страна на Петар Ангелов - Диви
PR со ракометари - Петар Ангелов - "Див" на голот, страствен за филмот, aкција - омилен стил на игра и омилен жанр (Vip@Manaki 2014).
15.09.2014, 12:49

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Сопружниците Мирко Петровски и Светле зборуваат за бодибилдингот, исхраната и тренингот
Мирко Петровски е единствениот Македонец кој поседува IFBB PRO професионална карта за натпреварување во професионалната лига на бодибилдинг натпревари и еден од тројцата на Балканот, добитник на највисокото државно признание - Државната награда "8-ми Септември" во 2013 година, а еве што сподели тој за себе со читателите на Точка.
08.07.2014, 13:47

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Врвниот параглајдерист Смиле за љубителите на адреналин во интервју за Точка: "Летаме со јато штркови и орли!"
Доколку сте во потрага по возбуда, забава, есктремно задоволство, адреналин или едноставно нешто повеќе и сте подготвени да одите по патот кој не го одбираат сите, кадешто небото не претставува лимит и реалноста ги надминува соништата тогаш јавете се во Вертиго!
12.05.2014, 13:11

ГОЛЕМ ТАЛЕНТ
Дејан Илиев: Чувството да се биде дел од Арсенал е навистина прекрасно
Од секој голем резултат и успешен спортист може да се направи интересна приказна која ќе го окупира вниманието на јавноста. Лесно е луѓето да се заинтересираат за победниците откако ќе им се сервираат интересни “пикантерии“ од животот и патот од "трње до ѕвезди" кој го поминале. За струмичанецот Дејан Илиев приказната воопшто не треба да се “кити“. Се раскажува сама по себе.
13.11.2013, 12:20

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Дарко Станиќ: Кога ќе завршам со ракометот ќе барам директорска фотелја
Ужива во статусот на ѕвезда, не поднесува неправда, моментално ги слуша Пинк Флојд. Дознајте нешто повеќе за еден од најдобрите ракометни голмани во светот и член на Металург, Дарко Станиќ.
20.09.2013, 13:00

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Марин Докузовски, добитник на наградата 8-ми септември
Ексклузивно интервју со поранешниот селектор на македонската кошаркарска репрезентација, Марин Докузовски, добитник на наградата 8-ми септември. Зошто кошаркарите не успеаа на Евробаскетот во Словенија?
13.09.2013, 13:25

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Мики Ивановски: Целата земја треба да биде горда на мене, ја претставив Македонија во одлично светло
Кикбоксерот кој неодамна ја закити Македонија со сребро на Европското првенство во мау таи, Мики Ивановски, за Точка раскажа дел од неговите планови за во иднина, како стигнал до оваа дисциплина, со што се’ се занимава настрана од спортот, и на што се должи неговата одична форма.
26.08.2013, 09:30

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Власта Ружиновска: Се "палам" на БМВ, Мерцедес, Ауди, скапо саатче, кошулче и гелче!
По повод враќањето на терените, со учеството на претстојните турнири во одбојка на песок, помуабетивме со Власта Ружиновска, една од најатрактивните девојки во Македонија.
24.07.2013, 12:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ватерполистите на Р.М. Игор и Димитар: Ни се јавуваат девојки за да ни кажат дека не сакаат!
Достигнаа многу успеси, Македонија се гордее со нив, но тие не се задоволни од некои нешта во ватерполото. Овој пат имавме шанса да поразговаравме со двајца членови од Македонската Ватерполо репрезентација, Димитар Димовски и Игор Милановиќ
02.05.2012, 13:05

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Тоше Зафиров: Сакаше да и направам дете и да потпишам дека е мое!
Девојките воздивнуваат по него, на посилниот пол им е идол, а тој е приказна сама по себе, човекот кој се изградува со вежбање веќе 17 години. Ние ви нудиме шанса да го запознаете Тоше од блиску и да ги дознаете тајните на добрата градба и како да дојдете до неа.
03.04.2012, 11:54

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Дамјан Стојановски: Нормално е да ќарам девојки
Европа, но и светот слушна за Дамјан Стојановски откако гордо ги бранеше боите на Македонија на европското првенство во кошарка минатата година. Голем успех на кој се радуваа сите.
13.01.2012, 12:43

TOЧКА ИНТЕРВЈУ
Бразилскиот фудбалер Лико: "Се заљубив во македонските жени и се будам со музиката на Тоше"
Македонија во последно време напредува во повеќе полиња, како во музиката и културата, така и во спортот. Очигледно дека нашата земја ја бие добар глас па спортисти од разни земји се одлучуваат да ја посетат нашата и да заиграат во некој од нашите тимови.
12.11.2011, 18:27

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Влатко Грозданоски: Прашај ги девојките што ги пали кај мене
Упорен, успешен и талентиран, ете, таков е накратко фудбалерот со интернационално и репрезнтативско искуство, Влатко Грозданоски, кој за себе ќе каже дека е скромен и нормален дечко, и неможе да каже со што ги привлекува девојките. Останатите детали за себе и својата фудбалска кариера ги сподели со сите читатели на ТОЧКА.
26.08.2011, 16:14

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Наумче Мојсовски: Плачам како мало дете
Во здраво тело, здрав дух, така ќе рече Наумче Мојсовски, најдобар од најдобрите ракометари кај нас. Мрази кога губи, а поразот го поднесува тешко, знае понекогаш да пушти солза, но и да се расплаче, што е нормално за еден спортист, но и за секој човек. За победите и поразите, за својата формула за успех, читате во интервјуто на Наумче за ТОЧКА.
23.06.2011, 10:02

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Вели Мумин: Водев љубов во лифт
Познатиот боксер чие име е Мумин, а презиме Вели, само за Точка откри детали за неговиот интимен живот, успесите и падовите во спортот. Еден од непристојните предлози кои ги имал добиено од девојка е да водат љубов во лифт и секако го прифатил. Неостварена желба му е да води љубов во авион.
18.04.2011, 15:27

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум