АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ИНТЕРВЈУАСПОРТШОУ БИЗНИССТИЛБИЗНИСПОЛИТИКА

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Сашо Димоски: Од аспект на уметничка провокација, Ана Комнена е мојот женски Хамлет
За жал со Сашо не успеавме да се сретнеме во Скопје, голем дел од времето сега го поминува во Велес, но среќа, се имаме сретнато безброј пати претходно па оваа празнина од последното (не)гледање можеше лесно да биде пополнета.
 

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Интервју со Јована Аврамовска од Фчерашни Новости: Очекувајте надградена и подобрена верзија!
После 3 месеци од крајот на првата сезона на Фчерашни Новости, овој викенд стартува и нова, втора сезона од ова популарно шоу. На оваа тема, за тоа што сè може да очекуваме, овојпат разговараме со Јована Аврамовска од тимот на Фчерашни.
16.11.2016, 10:30

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Жаре, Мешевски и Спасе: Викендов започнува Еден на Еден сезона 8
Прочитајте го интервјуто со Жаре, Мешевски и Спасе, коишто се дел од најгледаното македонско ток-шоу Еден на Еден, а чија осма сезона ќе стартува токму претстојниов викенд.
08.11.2016, 09:50

ИНТЕРВЈУ
Никола Перевски-Пере од "Нокаут": Љубовта е најсилната инспирација за еден уметник
Македонската музичка атракција Нокаут ова лето нè изненади со нов спот, наречен "Trip- Патување" сниман на локации во Барселона и нејзината околина како и во Грција, на кој музиката е на Никола Перевски-Пере, аранжманот на Дарко Димитров, додека текстот е напишан од Александар Ристевски-Принц.
21.09.2016, 10:13

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марјана Станојковска: Секси танцот кај Жаре беше мој предлог!
Една од најубавите македонки која секогаш зрачи со својата убавина, сексипил, шармантност! Во ова интервју може да прочитате каде се може да ја сретнете Марјана во текот на летото, а можеби и да ја подружите на по едно пиво!
14.07.2016, 11:14

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ања Ветерова: Сакам светска кариера и напорно работам за да успеам!
Ни една радио станица без нејзиниот хит “Без тебе” не поминува ниту еден ден! Малата слатка девојка Ања Ветерова која многумина ја паметат од дуетот со Паркети - Јас те сакам тебе... Но, таа мала девојка е веќе порасната, па овој пат ви ја преставуваме како една млада дама којашто многу добро знае што сака и знае како да го добие тоа!
23.06.2016, 10:58

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Бруно и Трифун се доказ дека квалитетот излегува на површина, полека, но сигурно!
Македонија секојдневно изненадува со таленти од најразлични области... Овој пат ТОЧКА го имаше задоволството да разговара со Бруно Вељановски и Трифун Ситниковски. Овие млади дечки се доказ дека пасијата и визијата се она што го движи човекот напред. Со само 22 години, сè уште студенти, освојуваат со својот шарм, способност и ентузијазам во свет каде милоста не постои!
03.05.2016, 12:54

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Бранко Огњановски: Кој последен се смее, најслатко се смее!
Со него израснаа многу генерации, а неговиот хумор никого не оставa рамнодушен. Бранко за пријателите, Миле Паника за јавноста, повторно се враќа во етер, но овој пат со малку поинаква емисија.
21.04.2016, 15:15

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Саша Ковачевиќ: Ги сакам македонките и македонскиот народ во целина. Секогаш се радувам кога доаѓам тука!
Балканскиот заводник, пејачот Саша Ковачевиќ е особено актуелен со подготовските и промоцијата за неговиот голем солистички концерт во Скопје, закажан на 19-ти март во салата Борис Трајковски. Во продолжение, дознајте нешто повеќе за него во ексклузивното интервју со миленикот на женската публика.
29.02.2016, 12:39

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Каролина Гочева: Љубовта, истрајноста и повисоките цели се мои животни водилки!
Македонската публика ја познава како исклучително дете – талент, од нејзиниот прв настап на фестивалот СИ-ДО во Битола, кога имаше само 10 години. Оттогаш, нејзината кариера е во постојан подем.
11.02.2016, 10:03

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Елена Велевска: Во Македонија има повеќе ѕвезди на земја, отколку на небо!
Елена Велевска е најзгодната фолк пејачка во Македонија и е мајка на три дечиња. Ги прати светските трендови, изгледа совршено, ја негува македонската народна музика и нема влакна на јазикот. Иако е пребукирана со настапи сепак издвои време за интервјуто за Точка и ексклузивно ни подари дел од најновата фотосесија работена со Кристина Затуровска. Со Елена поразговаравме за женски теми, но и за сите интриги на естрадата.
14.12.2015, 17:22

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Бојан Велевски: На публиката давам гаранција дека ќе се смее на секои 25 секунди!
На 28.11, во Дом на Арм - Скопје, во 20:30ч. ќе се случи финалето за првата етапа од "TOUR DE STAND UP", првата стенд ап турнеја во Македонија. Станува збор за материјал од 75 минути, најдоброто од мене во овие 4-5 години, сублимирано во едно шоу.
23.11.2015, 23:44

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Cutting Edge: Наша цел е да создадеме музика која ќе звучи ново и оригинално
Тетовскиот бенд Cutting Edge постои на македонската сцена од неодамна, но поради оригиналниот и за Македонија непознат пристап веќе привлекува внимание. Изминатиот месец го промовираа својот прв видео запис за песната Fade Away, а наскоро ќе го промовираат и првиот албум. За интервјуто за Точка со фронтменот Мики Бошкоски, ги посетивме во просторијата каде што прават проби, за вистинска средба „очи в очи“ и на нивен терен.
06.10.2015, 12:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Дарио Јанковиќ: Немаштијата ме натера да станам она што сум денес
Дарио Јанковиќ е фотограф и режисер, човек чие изострено око знае да го фати секој момент и миг преку фото-објективот. Фотографијата е негова љубов, работа и професија. За своето искуство, за тоа како станал фотограф и за сите пикантерии околу тоа, читате во ова интервју за Точка.
26.08.2015, 15:57

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Снеже Велков: Медиумската војна е ЗАТВОРЕН случај!
Оваа млада дама е успешна водителка, амбициозна жена, посветена мајка и сопруга. Храбро чекори по патеката наречена кариера, успех и со гордост ги прифаќа сите пофалби и критики кои следат со нејзината професија. Навикнати да ја гледате на ТВ екраните, дотерана и убава, овој пат Ви ја покажуваме во малку поинакво светло, вежбајќи пилатес, во спортска облека и лежерен изглед. Одблиску со Снеже Велков, во ова интервју за Точка.
19.08.2015, 13:59

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Која е македонката која што ќе пее во филм со Жерар Депардје?
Штипјанката Елена Голомеова за осум години од македонските детски фестивалски сцени на „Весело штурче“ и на „Златно славејче“ стигна до оперските сцени во Ница и во Тулон, во Франција.
14.08.2015, 11:49

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марјан Ристески: Пивофест во Прилеп е манифестација од светски размери за која што доаѓаат посетители дури од Кина и Јапонија
Градоначалникот на Општина Прилеп, г-дин Марјан Ристески, пред самиот почеток на четиридневниот спектакл, ПивоФест, ни ги откри сите детали и информации поврзани со 13-тото издание на овогодинешниот фестивал на пивото, кој започнува на 16-ти јули, четврток и ќе трае се’ до недела, 19-ти јули.
13.07.2015, 16:25

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Александар Угриноски: НОМАД е мојот бренд, многу повеќе од обично комбе за пијалаци!
Александар Угриноски, млад, шармантен, креативен сопственик на комбе-бар НОМАД во ова интервју ќе ни раскаже како започнува приказната за НОМАД! Еден интересен бизнис зад кој стои уште поинтересна позадина.. прочитајте!
29.06.2015, 11:03

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Теодора Трајковска-Теа: Пред да си легнам си правам пуканки и ги читам коментарите на хејтерите
Млада, згодна, убава, перспективна, амбициозна и пред се квалитетен артист кој успеа да изработи спот и песна на светско ниво на кој многумина би и завидувале. Теодора Трајковска- Теа во ексклузивно интервју за ТОЧКА ни кажува за емоциите и приказните во нејзината музика и за тоа каква е таа всушност.
15.06.2015, 12:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Петар Младеновски (Суперхикс): "Корупцијата да се казнува со сечење глава!"
"Плановите се овој концерт да помине во луда атмосфера, да се распродаде три пати, да направиме уште два контра-концерти, да изведеме 15 нумери и 15 контра-нумери, напорно вежбаме секој ден, концертот ќе биде долг со голем репертоар на песни кои ги немаме долго време испеано, а потоа ќе след можност за нашите фанови да купуваат маици, цд и многу други работи брендирани од Суперхикс"
08.06.2015, 12:20

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Зорица Петкоска: Јас сум македонска Јапонка, среќна сум што не се разочарав од Јапонија
Зорица Петкоска е преведувач, со специјалност и магистратура од книжевен превод, авторка на книгата ,,Зборигами”, која што ја промовираше од неодамна. Уникатна во свеото пишување и начин на творење, ја запознавате Зорица, вљубеничка во Јапонската култура, јазик, книжевност и традиција. Одблиску со Зорица, во ова интервју за Точка.
29.05.2015, 17:41

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Јане Рафаиловски: Како наследник на Ферус Мустафов, знаат да ме наградат со бакшиш од 500 евра
Јане Рафаиловски е човекот кој живее од и за музиката. Неговата пасија е саксофонот, важи за еден од најдобрите саксофонисти во Македонија, но и пошироко. Отворен за добивките, хонорарите, музиката и непријатностите во оваа професија, зборува само за ова интервју за Точка. За Јане и неговите новитети, читате во прилог.
21.05.2015, 14:08

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Оливера Ѓоргоска: Учествував на разни аудиции, но за влез во финале, треба да ја знаеш Џенифер Лопез
Наша, а светска. Девојка која освојува со својот шарм, талент, харизма и желба за успех. Веќе неколку години живее и учи во Америка, вложувајќи во себе и своето знаење во областа на музиката и соло пеењето. За патот до успехот, кариерата и животот во Америка, читате за Оливера Ѓоргоска во ова интервју за Точка.
18.05.2015, 16:42

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Тамара Грујовиќ: Наталната карта може да предвиди шокантни детали, на пример, во хармоничната врска, некој да е неверен
Тамара Грујовиќ, девојката која плени со својот изглед, знаење и шарм и ја работи најубавата работа на светот. Изработува натални карти, предвидува и гледа многу работи кои некои луѓе не можат да ги видат кај себе. Одблиску со Тамара, во ова интервју за Точка.
14.05.2015, 20:11

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Јован Илиески: Имам 16 години, а мојата нова книга од 250 страни ја напишав за 20 дена
Детето кое е вистинско освежување за македонската културна сцена, момче кое е пред своите врсници со талентот за пишување и творење кој го поседува. Јован Илиески е автор, писател кој на свои 16 години пишува и твори за повозрасна читателска публика. Ја промовира својата нова книга, Кругот на животот, роман кој ќе го прочитате во еден здив, со големи очекувања и импресии.
04.05.2015, 12:39

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Аки Ракимовски: Јас никогаш нема да бидам Хрват
Најавувајќи го концертот на 16-ти мај во салата Борис Трајковски, групата Парни Ваљак беа во Скопје. Аки Ракимовски на спонтан и свој начин ни го раскажа својот живот, моменти и спомени на кои и ден денес се сеќава. Одблиску со Аки Ракимовски во ова интервју за Точка.
27.04.2015, 14:50

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Анастасија Ашкилова: Пиејќи сребрена вода, 3 годишно девојче од тешко болно до сосема здраво за само неколку дена
Оваа млада хероина се грижи за здравјето на многу луѓе, доближувајќи ги до Органската храна секојдневно. Анастасија Ашкилова е дипломирана актерка која по волја на судбината се занимава со Органска храна, мотивирајќи ги домашните производители да произведуваат, а граѓаните да се хранат и бидат здрави. За органската храна и Органик Базар читате во ова интервју за Точка со Анастасија.
20.04.2015, 11:49

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Верче Карафилоска: Го запознав "Бездомникот со златен часовник"
Млада, талентирана и креативна. Верче Карафилоска е девојката чие пишување ќе Ве остави без здив. Во пресрет на издавањето на нејзината нова книга, Точка ја имаше можноста да разговара со оваа талентирана писателка. Запознајте ја Верче одблиску, авторката на "Бездомникот со златен часовник."
16.04.2015, 11:40

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Др. Даница Алачка Дукоска: Матичните клетки од папочна врвца ги лечат и најтешките заболувања
Некогаш се сметало за биолошки отпаден материјал, а денес лечи многу болести. Матичните клетки од папочна врвца се чудо на 21 век, еликсир на долговечност и лекување. За што подобро да се информирате на оваа тема, др. Даница Алачка Дукоска детално ќе Ви каже за што точно станува збор. Во ова интервју за Точка, дознавате се‘ за матичните клетки од папочна врвца.
14.04.2015, 10:57

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ведрана Мали: Прво нешто кое мажите го приметуваат кај жените се чевлите
Млада и успешна. Дизајнер на чевли за жени. Девојка која пред време знае што ќе се носи следната сезона и какви чевли ќе бидат модерни. Прво нешто кое го забележува кај сите се кондурите, за денес да стане креатор на едни од најуникатни штикли и чевли за жени. Запознајте ја Ведрана Мали, талентирана и модерна дизајнерка која што успешно се докажува кај нас и пошироко.
06.04.2015, 11:53

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марко Тасевски: Можам да нацртам портет на кој родена мајка ќе заплаче
Талентиран е премалку да се каже за Марко Тасевски. Детето кое со своите цртежи ќе ве остави без здив. Нема грешка во неговите дела, тоа што го црта го прави со многу љубов, талент, работа и труд. Запознајте го Марко Тасевски, едно од најталентираните деца уметници кај нас. Само за Точка, тој ни го отвори својот магичен свет. Деталите ги читате во продолжение.
02.04.2015, 12:32

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марија Илиќ: Уживам во кожни чанти, чевли и сите нијанси на сино
Вљубеничка во модата, но не и нејзина жртва. Девојката која ги знае сите случувања за Модниот викенд во Скопје, онаа која е позади сцената, а сепак толку инволвирана во сето тоа. Деновиве започнува Модната приказна во Скопје, а за таа цел ја интервјуираме Марија Илиќ, ПР на FWSK. Приватно и професионално, Марија ни го отвори својот свет, само за Точка.
30.03.2015, 12:57

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Невена Нешкоска: Од уличен изведувач во Чикаго, до пејачка која денес настапува по театри и концертни сали
Македонката која има навистина интересна животна приказна и чија скромност и талент ќе Ве маѓепсаат. Пее, игра, настапува, компонира. Невена Нешкоска е девојката која потекнува од Охрид, но веќе долги години живее во Чикаго. Запознајте ја Невена одблиску, само во ова интервју за Точка.
26.03.2015, 13:52

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Кико Наваро: Водеа љубов на мојата музика
Кико Наваро е ДиЏеј и продуцент, верен на хаус музиката. Повеќе од 20 години е на Клуб Сцената насекаде низ светот. Роден во Мајорка, Шпанија, овој ДиЏеј полека но сигурно го освојува светот.
23.03.2015, 12:57

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Цаци Паковска: Не живеам од правење стајлинг на пејачки
Секогаш своја, со свој сопствен печат на тоа што го носи, креира или има во својот бутик Зап Милано. Искрена со голема самодоверба успешно чекори во светот на модата веќе 2 децении. За деталите поврзани со нејзиниот приватен и професионален живот, читате во ова интервју на Цаци Паковска за Точка.
09.03.2015, 12:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Билјана Ѓошева: Среќно заљубена, имам кому да пеам
Билјана Ѓошева јавноста ја запозна со учеството на Македонски Идол и оттогаш таа е дел од Тумбао Салса Бенд, македонскиот бренд за весела и среќна музика, чии звуци Ве носат на Куба и Бразил. На 4 и 5 март, ќе оддржат концерти за кои постои голем интерес. Со Билјана одблиску, за концертите, музиката и нејзиниот приватен живот читате во ова интервју на Точка.
02.03.2015, 13:56

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Анита Русевска: Не е лесно да се биде жена на спортист
Креативна, музикална и талентирана. Вака накратко би ја опишале Анита Русевска, сопруга на македонскиот тенисер Предраг Русевски. Музиката е најзина прва љубов, а креативноста ја покажува дизајнирајќи рачно изработен накит. Приватно и професионално, дознавате повеќе за неа во ова интервју за Точка.
23.02.2015, 12:55

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Део: Жими мајка, јас се викам Дејан Матиќ, а името на брат ми e Саша Матиќ
“Опуштено со Тони и Део” е емисјата преку која јавноста го запозна Дејан Матиќ, односно Део. Интересен, забавен и уникатен, Део си ја отвори душата за Точка. Дознајте повеќе за неговиот приватен и професионален живот. Прочитајте што го смее, што гледа на ТВ и до кога планира да биде на телевизија.
19.02.2015, 12:34

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Македонката која што го живее американскиот сон, Анита Арсова: Работам со светскиот џет-сет
Наша, а светска. Македонката која е познат стилист во Чикаго и работи со најпознатите славни личности. Најдобра во она што го прави, со свој сопствен салон во центарот на ветровитиот град, Арсова Салон. Млада и успешна, го живее својот сон и го работи она што отсекогаш го посакувала. Анита е доказ, дека кога се сака, се се може. Нејзината животна приказна и патот до успехот го дознавате од ова интервју за Точка.
16.02.2015, 11:40

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Тина Таутовиќ: Замисли ме “дотерана” во леопардово со високи штикли
Едноставна, урбана и своја. Така накратко би ја опишале водителката на образовната емисија Голем Одмор на МРТ. Не сака водителки со локни, облечени во леопардово и високи штикли. Вели дека нејзиното второ јас живее во Париз. За кичот на ТВ, за нејзиниот стил, приватен живот и кариера, читате во ова интервју за Точка.
12.02.2015, 12:03

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Еден од основачите на Fx3x, Кристијан Даниловски: Зад портфолио со Оскаровски квалитет стои бескрајно многу работа
Најдобри од најдобрите, така накратко би ја опишале Fx3x, компанија за анимација и визуелни ефекти, со седиште во Скопје, која работи со Холивуд, чиј потпис стои на некои од најпознатите светски блокбастери. RobоCap, Captain America, Edge of Tomorrow, Maleficent, Transformers, Guardians of the Galaxy, Hercules, Lucy и Exodus: Gods and Kings, Jack The Giant Slayer, Fast and Furious 6, Man of Steel, World War Z, Percy Jackson and the Sea of Monsters, Life of Pi, се само дел од филмовите на кои работела оваа компанија. Разговараме со Кристијан Даниловски, еден од двајцата сопственици на Fx3x.
09.02.2015, 11:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Билјана Ѓоргиовска: Зошто Каролина носи црно?
Од манекенка, водителка, модел до модна дизајнерка чие време допрва доаѓа. Млада, убава и амбициозна, таква е накратко Билјана, сопственичка на модното ателје Билиа. За дизајнот, љубовта, кариерата и приватниот живот читате во ова интервју за Точка.
05.02.2015, 16:49

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Владо Георгиев: Јас сум ерген, сакаш да се омажиш за мене?
По повод концертот на 14 Февруари, Владо Георгиев деновиве беше во Скопје, а околу неговото доаѓање се крена голема врева. Сите сакаа да се фотографираат со него, да го интервјуираат и да го гушнат. Во една опуштена атмосфера, имавме можност да го прашаме се за неговиот приватен и професонален живот. Важи за вечен ерген, а деталите околу тоа ги читате во ова интервју за Точка.
02.02.2015, 10:38

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марјан Петровски- Дј Мац: Живеам лош живот
Млад, успешен и талентиран. Дј кој го живее својот сон. Марјан Петровски е човекот кој го работи она што го сака и ужива во светот на музиката. Во моментов живее лош живот во поглед на исхраната, не внимава што јаде, но кај и да е ќе го промени тоа кај себе. За неговата упорност, талент и живот читате во ова интревју на Точка.
29.01.2015, 15:01

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Александра Јовановска: Нема што да се гледа освен турски серии, партизански филмови, турбо-фолк талент шоуа
Карактеристична по брзиот говор, динамична и своја, Александра Јовановска е препознатливиот лик од МРТ, која полека но сигурно го изгради музичкиот магазин Стисни Плеј во сериозен ТВ проект. Каква е професионално, но и позади камерите, читате во ова интервју за Точка.
26.01.2015, 11:52

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Роберт Јанков: Ми се јави хомосексуалец во емисија да ми предложи да пробам со маж, убаво ќе ми било
Секое утро можете да го видите на малите екрани. Новинар по професија, а посветен татко и сопруг по вокација. Роберт Јанков, лице од телевизија кој е карактеристичен сам по себе со својот начин на изразување и комуникација со гледачите. Одблиску со овој ТВ лик, читате во ова интервју на Точка.
23.01.2015, 12:05

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Симон Капчев: Глава од волк истетовирав на госпоѓа стара 72 години
Се вројува во еден од најдобрите Таттоо артисти кај нас и пошироко. Со освоени награди на разни натпревари и конвенции за тетовирање, меѓу кои две први места во Ријека ( Хрватска ), и Словенија, овој мајстор за тетоважи заслужува капа долу, за она што го има направено и истетовирано. Одблиску со Симон Капчев, тајните на тетовирањето и тетоважите, читате во ова интервју за Точка.
20.01.2015, 12:58

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Илија Бошков - Крајнички: Во 2015 година предвидувам два атентата
Овој астролог ќе каже дека човекот не го гледа по неговиот знак туку по наталната карта, која секој од нас ја има. Верува во сонови, визии и астрологија. Кои се предвидувањата за 2015 година кај нас и во светот, дознавате од ова интервју на Точка со астрологот Илија Бошков- Крајнички.
15.01.2015, 10:57

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Фотограф од светски размери, а сепак наш - Драган Тапшанов: Еве сум во Непал, фотографирам насмевки, трагедии, живот и смрт
Драган Тапшанов е македонец кој го прошета цел свет преку призмата на фото-објективот. За себе ќе каже дека е дечко со ранец, капа и камера кој прави документарни фотографии и видеа насекаде низ светот. Не брои знамиња и држави, туку култури и народи кои ги документирал. Одблиску со Драган, во ова интервју за Точка, директно од Непал.
12.01.2015, 10:30

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ксенија Јасташењски Симиќ: За добар задник, треба лизгање
Првата жена тренер по уметничко лизгање во спортскиот центар Борис Трајковски. Уписите се во тек, а за овој спорт Ксенија ќе каже дека го дефинира телото, му дава дополнителна елеганција и грациозност. На мразот е од свои 5 години за денес да тренира повеќе од 340 љубители на лизгањето кај нас. Одблиску со Ксенија, во ова интервју за Точка.
09.01.2015, 10:07

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Гоце Саф: Ми даваa бакшиш да им пуштам песна од Цеца
Гоце Трпков или дј Гоце Саф е еден од најдобрите и најплатените македонски хип-хоп и ар-ен-би дј благодарение на неговиот талент и усовршување во светот на музиката. Познат по пуштање музика на плочи, деновиве има ново хоби, отвори бар во Дебар Маало кој ќе биде специфичен по начинот на работа и музика. Одблиску со Гоце, во ова интервју на Точка.
06.01.2015, 13:42

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Интервју со Дедо Мраз: Исчистете ги оџаците, за да можам да влезам
Едно малку поинакво и необично интервју на Точка со ликот кој е најактуелен деновиве. Дедо Мраз, легендата од дедо кој ги прави најмалите среќни, а им носи насмевки и среќа на возрасните.
31.12.2014, 11:03

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Костадинка Младенова: Фризурата "Сарма" за Нова Година не е модерна
Во предновогодишната еуфорија, кога сите сакаат да изгледаат најубаво за најлудата ноќ, Костадинка Младенова, фризер и стилист, ги советува сите млади дами дека Сармите оваа година како и претходните не се модерни. За фризурите, новитетите, совети, сталјинг и новогодишните побарувања од клиентите читате од ова интервју за Точка.
29.12.2014, 15:22

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Вера Бошковска: Волшебна Нова е проект за Гинис со над 1000 луѓе вклучени во организација и реализација
Неуморна и секогаш во акција, така накратко би ја опишале директорката на Универзална Сала, Вера Бошковска, еден од главните виновници за она што ќе се случува од 25-ти до 31-ви декември, проектот Волшебна Нова 2015. За проектот и идните планови, читате во ова интервју за Точка.
25.12.2014, 13:50

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марјан Георгиевски: Нашите јавни личности си ја презентираат интимата како домати на тезга
Стана познат по стенд ап видеата на интернет, без влакна на јазик, секогаш свој и опуштен, Марјан Георгиевски е човекот кој Ве смее кажувајќи Ви ја реалноста на смешен начин. Одблику со Марјан, само на Точка.
22.12.2014, 14:54

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Игор Џамбазов: Жените се на потег
Шоумен, единствен и мултиталентиран. Пее, глуми, води, пишува. Тоа е Игор Џамбазов. Човек кој е легенда сам по себе. Ја промовира својата нова книга ‘Облечен Човек’, за која ќе каже дека за сите негови читатели ќе биде ко бурек со јогурт. За свој дом го смета с. Слепче, а за Скопје ќе каже дека му е само за работа и бизнис. Одблиску со Игор, за успесите и падовите, за жените и книгите, читате во ова негово интервју за Точка.
15.12.2014, 12:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марија Јаневска: После една таква љубов знаев дека нема назад
Авторката на популарната книга Белешките на Лајла Грејс, сега ни ја најавува својата втора книга Карма, продолжение на првата. Емотивна и чувствителна внатрешно, а силна и цврста однадвор. За своето творештво ќе каже дека се е вистинито, а нагон за пишување може да добие и додека е во лабораторија на факултет. За вистинските љубови, емоциите, талентот и приватноста читате во ова интервју на Марија, ексклузивно за Точка.
11.12.2014, 13:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Синди Караџа: Ги дизајнирам фустаните на Пепелашка
Работејќи ја професијата од соништата, оваа дизајнерка ги креира фустаните на сите Пепелашки, односно на идните невести. Дизајнирајќи венчаници, Синди е една од ретките кај нас која прави единствено невестински фустани следејќи ја високата мода. Препознатлива по врвниот квалитет, вкус и талент, Синди Караџа е македонка со светско искуство. За неа приватно и професионално, дознавате од ова интервју за Точка.
09.12.2014, 13:41

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Драган Б. Костиќ: Лут сум му на Здравко Чолиќ
Овој човек е легенда во македонскиот радио етер со долги години искуство и број на емисии од кои застанува здивот. За Б со точка ќе каже дека сам си го направил имиџот и препознатливоста. За лутината со Здравко и многуте негови интересни животни приказни читате во ова интервју на Точка.
04.12.2014, 12:30

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Елена Ристеска: Светот се расоблече, а овде им е срам да пеат по шорц
Единствената македонска пејачка која учествува во музичкото шоу Твоето Лице звучи познато, Елена Ристеска, во ова интервју за Точка ќе открие детали и новитети од животот во Белград, учеството во емисијата и приватниот живот, односно се она што се случува позади камерите. Одблиску со Елена читате овде и сега.
01.12.2014, 15:00

1234

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум