АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
16
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАНОВИТЕТИТЕХНОЛОГИЈАЗАНИМЛИВОСТИ

ФЕРАРИ
812 Superfast е најбрзиот и најмоќен Ферари досега - има 800 КС и лудо забрзување
На Саемот за автомобили во Женева ќе биде претставен моќниот 812 Superfast на Ферари кој што го заменува F12 Berlinetta Coupe и TDF, пренесува Autoweek.
 

АВТОМОБИЛИ
Aston Martin со помош на хрватски Rimac ќе го произведе најбрзиот автомобил на светот
Кога за прв пат беше претставен Aston Martin RB 001 во јули минатата година, на прв поглед се чинеше дека станува збор за уште еден амбициозен проект кој најверојатно ќе остане во прототип фаза.
17.02.2017, 17:00

НОВИТЕТИ
Освежен е RS 3 Sportback: Најголемата новост не е видлива, но е брутално моќна
Ауди објави неколку службени фотографии и информации од освежениот RS 3 Sportback кој ќе биде претставен на Саемот за автомобили во Женева.
14.02.2017, 17:00

АВТОМОБИЛИ
ŠKODA KODIAQ SPORTLINE: Спортски и динамичен изглед за оние кои целат кон врвот
Со ŠKODA KODIAQ SPORTLINE, чешкиот производител на автомобили ќе претстави елегантна, динамична верзија на новиот SUV. Дизајнерските решенија посебно се изработени со цел да се долови спортскиот карактер на моделот како во однос на внатрешноста така во однос и на надворешноста.
14.02.2017, 13:26

НОВИТЕТИ
Страшен модел на моќниот G Class: Цена од над 200 илјади евра и 99 примероци
Мерцедес-Мајбах го претставија својот прв SUV автомобил кој може да се каже дека ги изненади буквално сите.
13.02.2017, 16:00

АВТОМОБИЛИ
ŠKODA KODIAQ SCOUT: Робусниот изглед ги нагласува офроуд карактеристиките
ŠKODA продолжува со својата моделска офанзива во SUV сегментот. Со новиот модел ŠKODA KODIAQ SCOUT, чешкиот производител ќе се претстави на меѓународниот автомобилски саем во Женева од 07 до 19 март 2017 година.
13.02.2017, 13:56

НОВИТЕТИ
Конкуренцијата треба да се плаши: Најбрзиот сериски Форд во напад на Ферари и Мекларен
Пред неколку дена од Форд објавија некои борјки во врска со најновата верзија од легендарниот Ford GT и на прв полед, барем во споредба со конкуренцијата, бројките не изгледаат толку „застрашувачки“.
09.02.2017, 20:00

ОПЕЛ
Insignia Sports Tourer: Одличниот караван на Опел е простран и спортски
Новата генерација на Insignia пријатно изненади во својата „лифтбек“ форма наречена Grand Sport, а сега од Опел претставија и караванска верзија наречена "Sports Tourer" која што дефинитивно го задржа својот атрактивен изглед.
06.02.2017, 18:00

НОВИТЕТИ
Порше Македонија ја претстави втората генерација на Audi Q5
Порше Македонија претстави уште еден прекрасен модел, со што и официјално започна продажбата на втората генерација на Audi Q5 во Р. Македонија. SUV со четири прстени кој го комбинира спортскиот дух од лимузините на Audi, со карактер на теренско возило и флексибилен ентериер.
02.02.2017, 14:41

БМВ
Не ги сакате SUV и Crossover моделите? БМВ има решение
Дури и конзервативните Европејци се оддалечуваат од „класичните“ автомобили и повеќе купуваат SUV и Crossover автомобили - сепак, од БМВ одлучија да останат верни на класичните вредности.
01.02.2017, 19:00

НОВИТЕТИ
Војна во Русија поради новата Лада 4х4
„Автоваз“ најави дека на саемот за автомобили во Москва идната година ќе ја претстави новата генерација на Лада 4х4, но никој денес не може да потврди дали ова легендарно руско возило ќе го задржи оригиналниот изглед, или не.
30.01.2017, 17:00

АВТОМОБИЛИ
Shelby Mustang Super Snake: 50 годишнина од најекстремното издание на Mustang
Половина век откако Керол Шелби го претстави првото Super Snake издание на Mustang, претставена е освежената верзија на американската икона за 2018-та година.
27.01.2017, 18:00

МУСТАНГ
Ново лице на американската икона: Погледнете како изгледа редизајнираниот Мустанг
Претставувањето на 6-та генерација на Мустанг предизвика позитивни реакции, а сега дојде време автомобилот благо да биде редизајниран.
20.01.2017, 19:00

ОПЕЛ
Конечно пристигна: Погледнете како изгледа новиот Opel Crossland X
После претставувањето на атрактивната Insignia Grand Sport, претставен е и долгоочекуваниот Crossland X – SUV модел и нов член на се поголемото семејство Х.
18.01.2017, 17:00

НОВИТЕТИ
Визијата на Фолксваген за иднината: I.D. Buzz
Фолксваген на саемот за автомобили во Детроит го претстави својот електричен концепт наречен I.D. Buzz, својата визија за иднината, иако комбито цврсто е поврзано со култното минато на компанијата.
12.01.2017, 18:00

МЕРЦЕДЕС
Mercedes GT AMG: Поголема моќ како роденденски подарок
Mercedes AMG во 2017-та година прославува половина век успешна работа, па за јубилејот се подготвени „мали“ измени во AMG GT гамата на автомобили.
10.01.2017, 19:00

КИА
Најспортската KIA досега: Долго го чекавме Stinger - се исплатеше
Пред нешто повеќе од пет години, на саемот за автомобили во Франкфурт, KIA го претстави својот концепт наречен GT, а три години подоцна и концептниот GT4 Stinger.
09.01.2017, 20:00

НОВИТЕТИ
Faraday Future го претстави FF91 со 1050 коњски сили: Ветуваат дека ќе го потресат автомобилскиот свет
Прототипот на луксузниот SUV кој што е наречен FF91 зад кој што стои стартап компанијата Faraday Future, а кој ќе започне да се произведува на стартотод идната година, беше претставен на саемот за автомобили во Лас Вегас.
05.01.2017, 19:00

НОВИТЕТИ
Прва фотографија: Ова е новиот Mercedes GLA за 2017-та година
Официјалната премиера на рестилизираниот компактен кросовер модел ќе се одржи во понеделник, на 9-ти јануари, на Саемот за автомобили во Детроит.
03.01.2017, 14:01

ФОЛКСВАГЕН
Фолксваген најавува „бурна" година: Ова се Tiguan Allspace, Arteon и Up! GTI
„Тоа што го гледате е најголема тајна“, велат во видеото кое што го објави германскиот производител од тестирањата на трите новитети за идната година. Станува збор за Tiguan Allspace, Arteon и Up! GTI.
28.12.2016, 18:00

BMW
BMW i8 добива поголема моќ и „спајдер" верзија
Од BMW никако да понудат нов член на „i семејството“, туку Баварците продолжуваат да пласираат редизајнирани верзии на постоечкиот модел.
27.12.2016, 19:00

ВОЛВО
Дали вака ќе изгледа новиот Volvo XC60?
Volvo XC60 е еден од најпопуларните SUV модели на европскиот пазар, и воопшто не зачудува тоа што Швеѓаните од новата генерација очекуваат уште подобри резултати.
26.12.2016, 18:00

АУДИ
Новиот дизајн на Ауди ќе биде брутален
Првиот дизајнер Марк Лихте најави пресврт од 180 степени во изгледот на идните модели на Ауди, а првиот автомобил кој ќе го добие новиот изглед ќе биде Audi Q8 E-tron кој ќе биде претставен идната година во Детроит.
22.12.2016, 19:00

НОВИТЕТИ
Ново лице на најмоќната Шкода: Octavia RS никогаш не била вака моќна и привлечна
Пред неполни два месеци Шкода го претстави својот „бестселер“ Октавија, а сега на својата интернет страница откри како ќе изгледа освежената RS изведба на овој автомобил, а исто така откриени се и техничките карактеристики.
21.12.2016, 18:00

ЛАМБОРЏИНИ
Нов, уште помоќен „Бик": Авентадор сега има 730 коњски сили
Новиот моќен сериски „Бик“ е моделот Aventador S кој според фабричките податоци, во 6,5-литарскиот V12 мотор „крие“ 730 коњски сили, односно 39 коњски сили повеќе во однос на досегашната верзија.
20.12.2016, 17:30

ФЕРАРИ
Ferrari J50 - само 10 примероци за најголемите обожаватели на италијанскиот ѕвер
Секако, не е доволно само да сте обожаватели кога станува збор за овој автомобил, туку треба да имате „малку“ подлабок џеб за да си го дозволите J50.
19.12.2016, 18:00

НОВИТЕТИ
Заканата за Tesla се вика Lucid: Компанијата од Калифорнија го претстави електричниот автомобил Air
Калифорниски Lucid Motors го претстави својот прв автомобил, а станува збор за луксузна електрична лимузина наречена Air, која што подеднакво воодушевува со својот изглед и перформанси.
15.12.2016, 19:00

МЕРЦЕДЕС
Мерцедес го претстави новото Е-Класа купе од кое што застанува здивот...
Како што ја започна годината, Мерцедес ја заврши 2016-та во ист стил – со претставување на една од верзиите од овата генерација на Е Класата. Овој пат на ред дојде купе кое што нуди и луксуз и простор за четири лица.
14.12.2016, 17:00

ФЕРАРИ
Само за вистинските љубители на Ферари: Ова е 488 Challenge
Ферари за богатите сопственици кои што учествуваат на Ferrari Challenge серијата го претстави најновиот модел 488 Challenge кој што воедно е и најбрзиот Challenge модел на Ферари кој што е направен некогаш.
07.12.2016, 20:00

ГОЛФ
Нов Голф, стара цена: Еве колку ќе чини освежениот Голф 7
Пред три седмици Фолксваген ја претстави последната генерација на Фолф, автомобилот кој што ужива голема популарност и на македонскиот пазар.
06.12.2016, 19:00

НИКОЛА
Претставен е Никола – камионот на иднината!
Деновиве компанијата Nikola Motor Company го претстави „камионот на иднината“ кој што на (северноамериканските) патишта би требало да се појави некаде кон 2020-та година.
05.12.2016, 10:30

ФОЛКСВАГЕН
Наследникот на CC на Фолксваген ќе се нарекува Артеон, а еве како ќе изгледа
Три месеци пред светската премиера која што ќе се одржи на саемот за автомобили во Женева, Фолксваген ги објави првите скици од својот нов модел Артеон кој ќе биде наследник на СС.
28.11.2016, 18:00

КОПИЈА ИЛИ ОРИГИНАЛ?
Кинеската копија на Range Rover Evoque станува оригинал?
Брендот LandWind одлучил за радикално да го рестилизира својот кросовер модел X7 којшто во автомобилскиот свет е попознaт како копија на познатиот Range Rover Evoque.
22.11.2016, 13:55

НОВИТЕТИ
Новото суперлуксузно BMW X7 “уловено” во камуфлирано издание
“Шпионските” фотографи, коишто ширум светот се обидуваат да ги “уловат” идните автомобилски модели пред нивната официјална премиера, овојпат успеаа да го снимат новиот и воопшто, најголемиот SUV на баварскиот производител.
21.11.2016, 14:00

НОВИТЕТИ
Ова не е Лос Анџелес – Ова е специјалната верзија на Lada 4x4
Додека Лос Анџелес спие после бројните премиери, Avtovaz паузата и временската разлика ја искористил за да претстави две нови изданија од моделот Lada 4x4. Па така, популарната “Niva” сега ќе биде достапна и во верзиите “black edition” и “orange edition”.
18.11.2016, 12:46

АЛФА РОМЕО
Дами и господа: Ова е новиот Alfa Romeo Stelvio
Се случи и тоа, италијанскиот производител Alfa Romeo го претстави својот прв SUV модел наречен Stelvio. Премиерата беше одржана на саемот за автомобили во Лос Анџелес, а новиот автомобил на Alfa Romeo пристигнува во Европа пред крјаот на зимата идната година.
17.11.2016, 18:00

ЈАГУАР
Започнува нова ера: Јагуар го претстави новиот електричен I-Pace со кој што директно ја напаѓа Tesla
Јагуар го претстави својот прв, целосно електричен модел кој што ќе може да развие брзина од 320 километри на час. Електричниот кросовер покажува дека започнува нова ера во Јагуар.
16.11.2016, 20:00

ВИСТИНСКИ УНИКАТ
Само за екстремно богатите: Фамозното Audi од Final Fantasy XV може да биде и ваше!
Но, само ако точно ве опишува насловот погоре...
16.11.2016, 14:06

ФОЛКСВАГЕН
Ова е новиот Passat GT со „мистериозен" VR6 мотор
Фолксваген ќе го искористи саемот за автомобили во Лос Анџелес за промоција на концептната верзија на Passat GT кој го развива во САД.
15.11.2016, 20:00

ГОЛФ
Седум работи кои што треба да ги знаете за новиот Голф
Кога станува збор за Македонија, но и остатокот на светот, речиси да нема улица или паркинг каде што нема да го видите најпопуларното возило на германски Фолксваген.
14.11.2016, 19:00

АВТОМОБИЛИ
Dodge Shakedown Challenger: Спој на класичен дизајн, брутална сила и модерни компоненти
Без оглед на тоа колку ни се допаѓаат модерните технологи и најновите достигнувања во светот на автомобилизмот, американските Muscle Car автомобили секогаш ни се во срцето.
11.11.2016, 14:00

ГОЛФ
Германската икона која што ужива голема популарност и кај нас: Погледнете како изгледа новиот Голф
Фолксваген денес ја претстави најновата верзија од своето најпопуларно возило – Голф, при што треба да се нагласи новиот погонски агрегат и низа на технолошки новитети.
10.11.2016, 16:32

ОСВЕЖУВАЊЕ
Забележете го датумот – четврток, 12 часот и 30 минути!
Volkswagen после “криенката” со датумот, сепак објави дека овој четврток, точно во 12:30 часот ќе го претстави редизајнираниот “голф”.
08.11.2016, 14:08

АУДИ
Ауди се пофали со новите кабриолети: А5 и S5 се гаранција за уживање...
На саемот за автомобили во Лос Анџелес кој ќе се одржува од 18-ти до 27-ми овој месец ќе биде претставена втората генерација на моделот на Ауди А5 кабриолет кој ќе им се придружи на веќе претставените coupe и sportback верзии.
07.11.2016, 18:00

АВТОМОБИЛИ
Трн во окото на Германците - Volvo S90 - Тест
Volvo S90 е најновиот модел од бизнис класата на шведската компанија, кој ветува дека ќе ги наследи сите квалитети на поголемиот XC90, во уште едно минималистички дизајнирано луксузно пакување...
07.11.2016, 10:38

УЛТИМАТИВНИ МОДЕЛИ
Дали е овој автомобил ноќна мора за Tesla?
Кога станува збор за електричните автомобили со спортски перформанси и продолжена автономија, тогаш приказната се сведува веројатно само на Tesla.
03.11.2016, 12:53

АВТОМОБИЛИ
Mercedes EQ заминува во сериско производство
Концептот Generation EQ на Mercedes започнува со сериско производство на моделот...
03.11.2016, 10:58

АВТОМОБИЛИ
Шпионско видео: Наследникот на моделот Ferrari F12
Доаѓа во Женева следната година, со посилен и поефикасен мотор...
02.11.2016, 10:46

АВТОМОБИЛИ
Mercedes-AMG E63, најмоќната Е-класа досега
Автомобилот исто така ќе има и посебен мод за дрифт-возење...
31.10.2016, 10:57

АВТОМОБИЛИ
Mercedes-Benz го претстави концептот X-Class
После долготрајни најави, Mercedes-Benz го претстави долгонајавуваниот концепт кој го носи името Concept X-Class.
28.10.2016, 09:17

АВТОМОБИЛИ
Први фотографии од новиот модел Atvus
Новиот проект на компанијата “Lucid Motors”...
26.10.2016, 10:14

АВТОМОБИЛИ
BMW 750d xDrive: Квартет турбополначи за дизелаш – торнадо
Ултимативната верзија на 6-цилиндарскиот дизел со работна зафатнина од 2993 кубни сантиметри фабрички е тунирана да произведува 400 коњски сили и 760 Nm вртежен момент...
25.10.2016, 10:26

АВТОМОБИЛИ
Започнаа порачките за новиот DeLorean DMC-12
Ограничената серија од 300 примероци пристигнува следната година...
21.10.2016, 09:30

АВТОМОБИЛИ
Novitec Lamborghini LP 750-4 Superveloce, врвен дизајн и ѕверски перформанси
Монуметалниот италијански автомобил постигнува брзина поголема од 355 километри на час...
19.10.2016, 09:43

АВТОМОБИЛИ
G-Power BMW M6 Gran Coupe испалува 740 коњски сили
Од 0 до 100 километри забрзува за 3,7 секунди, до 200 километри за 10,5 секунди, додека крајната брзина изнесува 325 километри на час...
18.10.2016, 10:26

АВТОМОБИЛИ
Добра или лоша идеја: Модел на Ford со „ЅТ“ значка и 3 цилиндри
Наредната генерација на еден од моделите на Ford со „ST“ значка би можеле да ја видиме со 3 цилиндри...
17.10.2016, 10:14

АВТОМОБИЛИ
Тест возење: Peugeot 2008 порасна во чистокрвен урбан SUV
Неодамна објавивме дека новата 2008-ка на Peugeot пристигна и на нашиот пазар, а сега имавме можност и да го повозиме освежениот модел, чии промени главно се однесуваат на цементирање на SUV карактерот на возилото...
13.10.2016, 16:24

АВТОМОБИЛИ
Први фотографии од новата BMW Серија 5
Порано од очекуваното, протекоа првите фотографии од новата Серија 5 на BMW, која нема да донесе претерано различен дизајн, но главните промени ќе бидат под кожата..
13.10.2016, 10:21

АВТОМОБИЛИ
Ни пристигнува нов SUV модел од Seat
Идната година би требало премиерно да биде претставен моделот Arona...
12.10.2016, 10:14

АВТОМОБИЛИ
Најнови сознанија за новиот Renault Megane RS
Новиот Megane RS ќе атакува на титула на „ Nürburgring“, а ќе се нуди со мануелен менувач...
10.10.2016, 10:18

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Освежен е RS 3 Sportback: Најголемата новост не е видлива, но е брутално моќна
Ауди објави неколку службени фотографии и информации од освежениот RS 3 Sportback кој ќе биде претст...
БУГАТИ
Bugatti Chiron: Погледнете каде и како се произведува еден од најбрзите автомобили на светот
АВТОМОБИЛИ
Имате 10 милиони евра? Ова е автомобилот за вас!
ТЕХНОЛОГИЈА
Еве како Илон Маск го замислува автомобилскиот пазар за 10 години
АВТОМОБИЛИ
За сите Off-road фанатици: Погледете ги овие преработки на легендарниот Wrangler

ВИДЕО ВЕСТИ

Освежен е RS 3 Sportback: Најголемата новост не е видлива, но е брутално моќна
Ауди објави неколку службени фотографии и информации од освежениот RS 3 Sportback кој ќе биде претставен на Саемот за автомобили во Женева.
ЗАНИМЛИВОСТИ
Еве како би изреагирал Никола Тесла кога би седнал зад управувачот на Tesla
ЗАНИМЛИВОСТИ
Дали Лексус има моќ за да полета?
РУСИЈА
Ова е рускиот Бетмобил: Ќе го возат специјалците од ФСБ

ФОТО  
30 автомобили кои зимата ги претвори во уметнички дела

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Еве како би изреагирал Никола Тесла кога би седнал зад управувачот на Tesla
ФОЛКСВАГЕН
Ве нервира чистењето на замрзнатото ветробранско стакло? Фолксваген има револуционерно решение
ЗАНИМЛИВОСТИ
Збогување со стил: Престанува производството на Rolls-Royce Phantom VII, ова е последниот примерок
НОВИТЕТИ
Конкуренцијата треба да се плаши: Најбрзиот сериски Форд во напад на Ферари и Мекларен
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум