АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАЈНОВИНАЈПОПУЛАРНИВЕСТИСПОРТЗАБАВААВТОМОБИЛИЕРОТИКА1 НА 1
Овој скијач никогаш не видел снег, а учествува на СП во крос кантри
На светското првенство во нордиски дисциплини кое се одржува во Финска, еден скијач од Венецуела е еден од поинтересните натпреварувачи.Имено, Адријан Солано никогаш во животот не видел снег, а учествувал на трката во крос кантри. Дека прв пат гледа снег било очигледно на патеката, со оглед на тоа дека неколку пати паѓал. Интересен е и фактот дека пред првенството се обидел да тренира во Шведска, но тамошните власти го депортирале бидејќи сметале дека е илегален имигрант.
 БИЛЈАРД
Јапонски играч на билјард дава одлично интервју - на некаков англиски
Наојуки Ои е професионален играч на билјард. Кога новинарот приоѓа да му постави неколку прашања, Наојуки вели "инглиш, но проблем". Сепак, на видеото проверете дали имало проблем или не...
20.02.2017, 16:39

АТЛЕТИКА
Колку треба да си малер, за да ти се случи ова?!
Овој атлетичар беше на прагот на победата. Му останаа уште неколку метри да дојде до посакуваното прво место. Но, мораше да се соочи со една неочекувана пречка, а како изгледало тоа можете да погледнете во приложеното видео...
15.02.2017, 16:21

СПОРТ
Гледачите во шок: Ваков пад сигурно не сте виделе
На натпревар во ски-скокови во Словенија, кинеската натпреварувачка Ксинјуе Чанг се повреди при тежок пад. Таа се сопна уште пред да го изведе скокот, а со оглед на тоа што падот не беше од голема висина, таа мина без посериозни повреди.
14.02.2017, 15:14

СПОРТ
Како Матрикс: Овој кик-боксер избегна удар во глава во стилот на Нео
Во приложеното видео можете да видите како ММА борецот Рафаел Атаман Физиев избегнува удар во главата, буквално со натчовечка вештина. За време на борбата во Тајланд избегнува неверојатен удар во главата од својот противник Соргра Печиндее, навалувајќи се речиси 45 степени наназад. Импресивни рефлекси и фокус...секоја чест.
03.02.2017, 16:37

ФУДБАЛ
Ваков гол сигурно никогаш немате видено!
Видеото ни доаѓа од некоја пониските лиги во Турција. Голманот брани пенал, па дефанзивецот во близина во налет на среќа оди да му честита на својот тимски колега. Сепак, при радувањето се случува нешто што навистина не сме виделе на фудбалските терени...
26.01.2017, 16:56

ПОЛСКА
Се урна покрив на сред натпревар во Полска
На натпревар во хокеј во сала во Полска се случила една непријатна ситуација. На салата, и покрај тоа што била стара само неколку седмици, ѝ се урнал покривот. За среќа, немало повредени. Изгледа дека некој не си ја завршил работата како што треба.
16.01.2017, 16:53

ФУДБАЛ
Си направи "Црна магија", па си даде гол
Од фудбалското првенство во Руанда ни доаѓа видео на кое напаѓачот прави црна магија на противничкиот гол. Кога го забележаа противничките фудбалери, веднаш притрчаа да се пресметаат со него, но судијата ја стави ситуацијата под контрола. Сепак, во следниот напад, тој постигнува гол... Од сојузот не го казниле фудбалерот бидејќи не може да се докаже дека постигнал гол поради магијата, но предупредиле дека во иднина слични обиди ќе бидат санкционирани за да се спречи судир помеѓу фудбалерите.
03.01.2017, 16:59

ФУДБАЛ
Како врвен напаѓач: Голман постигна гол со "ножички" во судиското продолжение
Голманот на јужноафриканскиот тим Барока, Оскарин Масулуке, постигнал прекрасен гол и уште сега се вборил во потенцијалните добитници за наградата "Пушкаш". Тој влегол во шеснаесетникот на противничкиот тим, и без многу мислење направил ножички од невозможна позиција, за да го израмни резултатот на 1-1.
01.12.2016, 16:47

СПОРТ
Грчки бодибилдер нокаутирал судија
Тежок инцидент се случи на натпревар во бодибилдинг одржан во Атина, откако натпреварувач физички се пресмета со судијата. Гркот Јанис Магос во моментот кога му станало јасно дека нема да го освои првото место, решил да се пресмета со судиите.
30.11.2016, 15:40

ЗАБАВА | СПОРТ
Екстремно војничко вежбање во теретана
Утринско раздвижување? Ова е многу повеќе од тоа!
01.11.2016, 12:05

ФУДБАЛ
Почнаа да се радуваат, но топката им застана...
Во втората минута од дуелот од српската лига Запад, помеѓу меѓу ФАП и Златибор, голманот веќе бил совладан. Топката одела кон голот, а фудбалерите имале причина за славење. Сепак, додека гостинските фудбалери се радуваа, топката на лошиот терен заглави во калта...
25.10.2016, 16:12

СПОРТ / ЗАБАВА
Авантура со мотор низ Химелаите: 23 дена - 5.340 километри
Животна авантура е да се поминат 5.340 км за 23 дена низ Химелаите со мотор. Возењето започнало од Чандигар преку Лех и назад до Бангалор. Погледнете ја целата авантура спакувана во 10 минутно видео.
12.10.2016, 13:53

СПОРТ
Бисер балкански ечеше во прес-центарот!
На радоста на нашите фудбалери и немаше крај, а во прес-центарот се разви оро и одекна познатата "Бисер балкански"! Бисери МАКЕДОНСКИ, уживајте во радоста!
12.10.2016, 10:19

СПОРТ
Ден Атертон (Daniel Simon Atherton) го снимил најтешкото ридско-планинско спуштање со велосипед некогаш снимено!
Ден Атертон (Daniel Simon Atherton) го снимил најтешкото ридско-планинско спуштање со велосипед некогаш снимено!
10.10.2016, 15:00

СПОРТ
Имаме една репрезентација. Да навиваме за Македонија
Лино Червар, Сашко Коцев, Марјана Станојковска: Сите на стадион!
06.10.2016, 09:55

ФУДБАЛ
Ова е најневеројатниот пенал во историјата!
Најчудниот и најневеројатниот пенал било кога изведен во историјата беше изведен пред три дена во француската петта лига, каде Жан-Франсоа Беденик беше голманот на кој никако не беше судено да прими гол од пенал. Погледнете што се случуваше во казнениот простор при овој казнен удар.
04.10.2016, 16:51

12345678910 ... Последна
НАЈНОВИ | НАЈГЛЕДАНИ

Овој скијач никогаш не видел снег, а учествува на СП во крос кантри
На светското првенство во нордиски дисциплини кое се одржува во Финска, еден скијач од Венецуела е еден од поинтересните натпреварувачи.Имено, Адријан Солано никогаш во животот не видел снег, а учествувал на трката во крос кантри. Дека прв пат гледа снег било очигледно на патеката, со оглед на тоа дека неколку пати паѓал. Интересен е и фактот дека пред првенството се обидел да тренира во Шведска, но тамошните власти го депортирале бидејќи сметале дека е илегален имигрант.
ЈАЈЦЕ
Тешко на кокошката: Сте виделе ли некогаш јајце во јајце?
ЗАБАР
Кај овој забар нема од што да се плашите
ЕРОТИКА
Дали водителкат носи гаќички? Џени ги покажа градите, а потоа и нешто друго
БИЛЈАРД
Јапонски играч на билјард дава одлично интервју - на некаков англиски
ЗАБАВА
Ова куче е можеби најдобриот беби-ситер на светот
АВИОН
Креативно: Како да имате секс во авион, а да не ве забележат
ЗАБАВА
Сакаше да направи вежба, па "штиклата" и се заглави на таванот!

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум