АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАЈНОВИНАЈПОПУЛАРНИВЕСТИСПОРТЗАБАВААВТОМОБИЛИЕРОТИКА1 НА 1
Оваа танчарка од Кореја го полуде интернетот
На еден фестивал во Кореја сите во публиката чекале да настапи главниот бенд. Меѓутоа, во меѓувреме вниманието им го одземала една танчарка од денс група. Девојката дефинтивно ги магепсала со својот изглед, а посебно со своите танчарски способности, па машкиот дел од публиката сосема заборавил на главниот бенд кој требало да настапи.
 СПОРТ
Гледачите во шок: Ваков пад сигурно не сте виделе
На натпревар во ски-скокови во Словенија, кинеската натпреварувачка Ксинјуе Чанг се повреди при тежок пад. Таа се сопна уште пред да го изведе скокот, а со оглед на тоа што падот не беше од голема висина, таа мина без посериозни повреди.
14.02.2017, 15:14

ПЛАНЕТА | ЗАБАВА
Холандското видео наменето за Доналд Трамп стана вирално, затоа што... едноставно мора да го погледнете!
“Комплетно разбираме дека ќе биде Америка на првото место – Но, дали може да кажеме и Холандија на второто?”
27.01.2017, 10:02

ТЕНИС
Дали мислите дека можете да ја победите оваа девојка во тенис?
Кога ќе го погледнете ова видео, ќе посакате да играте тенис против оваа девојка...или заедно со неа во двојки. Сепак, мислиме дека ќе ви биде премногу тешко да останете сконцентрирани на играта, со оглед на атрибутите кои таа ги поседува. Но, доколку не сте расположени за партија тенис, можете да уживате само во глетката.
01.02.2017, 16:50

МОТОЦИКЛИЗАМ
Овој мотоциклист дефинитивно успеа да ја измами смртта!
Дали обожувате да возите мотоцикл и да уживате во адреналинските авантури? Тогаш дефинитивно ќе мора да научите и како да ја измамите смртта – ако такво нешто не дај Боже ви притреба. Овој мотоциклист со сигурност добро ја совладал таа лекција...
02.02.2017, 17:24

СПОРТ
Како Матрикс: Овој кик-боксер избегна удар во глава во стилот на Нео
Во приложеното видео можете да видите како ММА борецот Рафаел Атаман Физиев избегнува удар во главата, буквално со натчовечка вештина. За време на борбата во Тајланд избегнува неверојатен удар во главата од својот противник Соргра Печиндее, навалувајќи се речиси 45 степени наназад. Импресивни рефлекси и фокус...секоја чест.
03.02.2017, 16:37

ФУДБАЛ
Ваков гол сигурно никогаш немате видено!
Видеото ни доаѓа од некоја пониските лиги во Турција. Голманот брани пенал, па дефанзивецот во близина во налет на среќа оди да му честита на својот тимски колега. Сепак, при радувањето се случува нешто што навистина не сме виделе на фудбалските терени...
26.01.2017, 16:56

ЗАБАВА
Ова е можеби најстрашното видео кое ќе го погледнете денес
42-годишната Селви се разбудила на сред ноќ бидејќи ја чешал носот, и чувствувала како "ѝ гори" во главата. Кога отишла на лекар, ѝ пронашле лебарка во черепот, и тоа во пределот меѓу очите. Кога ја извадиле од таму, за чудо, лебарката сè уште била жива. Докторите велат дека ако Селви го игнорирала чешањето, инсектот ќе умрел, и ќе предизвикал ифекција на нејзиниот мозок.
09.02.2017, 16:35

АВИОН
Креативно: Како да имате секс во авион, а да не ве забележат
Секс во авион, навистина звучи примамливо. Овој пар започнува лажна расправија со која им го одвлекува вниманието на патниците, па за да не се караат пред сите, одат во тоалетот на леталото. А таму, се случува нешто сосема друго...
17.02.2017, 16:14

АТЛЕТИКА
Колку треба да си малер, за да ти се случи ова?!
Овој атлетичар беше на прагот на победата. Му останаа уште неколку метри да дојде до посакуваното прво место. Но, мораше да се соочи со една неочекувана пречка, а како изгледало тоа можете да погледнете во приложеното видео...
15.02.2017, 16:21

БЕЗБЕДНОСТ НА ПАТОТ
По ова видео, секогаш ќе го чистите мразот од својот автомобил
Обично мислиме дека е доволно да го исчистиме мразот само од шофершајбната, бидејќи тоа да доволно за да го гледаме патот пред очите. Но, ова видео дефинитивно ќе ве убеди дека не е безбедно да возите со мраз на автомобилот, посебно за другите учесници во сообраќајот.
23.01.2017, 16:36

ЕРОТИКА
Во стилот на Шерон Стоун
Небитна за нас девојка, при едно гостување во телевизиско ток-шоу на публиката и покажала како тоа се прави во стилот на Шерон Стоун... Погледнете го нејзиниот перформанс.
13.02.2017, 14:12

ЗАБАВА | ПЛАНЕТА
Кога намерата за да купите нов телевизор добива сосема неочекуван пресврт!
Можеби не верувате во хорор филмовите, но ако се соочите со ваква ситуација, со сигурност добро ќе се исплашите. А потоа веројатно и добро ќе се насмеете. :)
25.01.2017, 09:42

ЗАБАВА | ПЛАНЕТА
Дали би ѝ направиле вакво нешто на вашата девојка!?
Овој пар од Русија буквално "виси" на облакодери во Дубаи - само за да направат уникатни фотографии, без употреба на јажиња и без никакво дополнително сретство за безбедност. Па, или момчето има некаков "проблем" што ја принудува својата девојка на нешто вакво, или пак таа e "луда" што прифатила да биде дел од оваа лудост...
07.02.2017, 17:15

ЗАНИМЛИВОСТИ
Карактеристики на банкнотата од 200 денари
Погледнете ги карактеристиките на банкнотите во апоени од 200 денари кои Народната банка на Република Македонија ги пушти во оптек на 15-ти декември 2016 година.
09.02.2017, 12:58

ЗАБАВА | СКРИЕНА КАМЕРА
Топлес низ улиците на Лондон, а никој не забележа ништо невообичаено?
Што мислите, каква би била реакцијата ако згодна девојка се прошета во топлес издание низ улиците на Лондон?
31.01.2017, 17:08

ЗАБАВА
Кога скриената камера ќе тргне на лошо: Девојка доживува оргазам пред мајката на своето момче
Оваа актрактивна млада жена, на потешкиот начин научи дека не треба да носи гаќички со вибратор ако сака да остави добар впечаток кај мајката на своето момче. Познатиот "ЈуТјубер" Рајан Хамилтон ја натерал својата убава девојка да ги облече вибрационите гаќички кои се управуваат со далечински управувач, а како завршило сето тоа можете да погледнете на приложеното видео...
14.02.2017, 15:08

12
НАЈНОВИ | НАЈГЛЕДАНИ

Јапонски играч на билјард дава одлично интервју - на некаков англиски
Наојуки Ои е професионален играч на билјард. Кога новинарот приоѓа да му постави неколку прашања, Наојуки вели "инглиш, но проблем". Сепак, на видеото проверете дали имало проблем или не...
ЗАБАВА
Ова куче е можеби најдобриот беби-ситер на светот
АВИОН
Креативно: Како да имате секс во авион, а да не ве забележат
ЗАБАВА
Сакаше да направи вежба, па "штиклата" и се заглави на таванот!
АТЛЕТИКА
Колку треба да си малер, за да ти се случи ова?!
РЕКОРД
Не правете го и вие ова: Овој човек закова 38 шајки - со глава
СПОРТ
Гледачите во шок: Ваков пад сигурно не сте виделе
ЗАБАВА
Кога скриената камера ќе тргне на лошо: Девојка доживува оргазам пред мајката на своето момче

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум