АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАЈНОВИНАЈПОПУЛАРНИВЕСТИСПОРТЗАБАВААВТОМОБИЛИЕРОТИКА1 НА 1
Овој мотоциклист дефинитивно успеа да ја измами смртта!
Дали обожувате да возите мотоцикл и да уживате во адреналинските авантури? Тогаш дефинитивно ќе мора да научите и како да ја измамите смртта – ако такво нешто не дај Боже ви притреба. Овој мотоциклист со сигурност добро ја совладал таа лекција...
 ЗАНИМЛИВОСТИ
Ова не е ниту камион, ниту автобус, ова е вистински хотел на тркала - и тоа со 5 ѕвездички!
Уште и кога ќе видите што сè има во неговата внатрешност... Сместете се удобно во вашето столче и уживајте!
19.12.2016, 14:51

АВТОМОБИЛИ
Овој чуден концепт-автомобил е поинаков од сè што сте виделе до сега!
Џои Рутер е дизајнер којшто успеа да создаде возило коешто буквално го предизвикува сето ваше досегашно знаење во врска со автомобилите. Тој направи комплетен редизајн на конвенционалниот автомобил, а неговиот концепт е навистина импресивен, но и ветува многу!
15.12.2016, 10:03

АВТОМОБИЛИ | ЗАБАВА
Пеколен спуст: Британскиот премиум теренец на дело – на спуст патеката Инферно Мурен на Швајцарските Алпи
Land Rover овојпат го изложи својот Range Rover Sport на досега најтешкиот предизвик – да успее да се симне по една од најтешките ски патеки на светот. Погледнете како овој моќен модел ги ослободува своите 510 КС во оваа прекрасна и живописна околина на Швајцарските Алпи!
07.12.2016, 17:11

АВТОМОБИЛИ
Дали е ова најлошиот автомобил во светот?
Најлошиот автомобил во светот е германски и се вика "Хофман". Бил креиран по Втората светска војна, а зошто - не знае никој. Можеби на Германците им останало премногу алуминиум...
28.11.2016, 17:07

АВТОМОБИЛИ | ПЛАНЕТА
Дали ве излудува скопскиот хаос? Тогаш дефинитивно не сте виделе како изгледа вистинскиот сообраќаен хаос...
Американците денес го слават Денот на благодарноста, кој кај нив важи за голем празник кога семејствата се собираат заедно за да го прослават. Сето тоа резултира со вистински сообраќаен хаос и километарски колони.
24.11.2016, 17:14

АВТОМОБИЛИ
Како изгледа сечењето на автомобилски акумулатор со воден млаз под притисок?
Машината за сечење со воден млаз под притисок (waterjet) овозможува сечење на разни видови материјали. Овојпат видете како изгледа кога таа ќе се соочи со еден автомобилски акумулатор.
23.11.2016, 17:24

АВТОМОБИЛИ | ЗАНИМЛИВОСТИ
Tesla е одличен автомобил, особено кога ќе ви се приспие додека сте зад управувачот... Би имале ли целосна доверба?
Tesla Motors во своите автомобили вградува автопилот којшто може да ве однесе до саканата дестинација, додека токму вие седите зад управувачот, а сепак не управувате со возилото, туку може слободно дури и да се "дремнете"...
21.11.2016, 17:11

ЗАБАВА | АВТОМОБИЛИ
"Монструм": Ова е најголемиот камион на светот којшто тежи исто колку и 60 африкански слонови!
Белорускиот модел на камион БелАЗ-75710 прави покрај него дури и просечните поголеми и моќни камиони да изгледаат како вистинска играчка! Овој "монструм" е придвижуван од мотор со зафатнина од 174.300 кубика, со 2.300 КС, а неговиот резервоар собира 1.800 литри.
14.11.2016, 17:26

МОТОЦИКЛИЗАМ
“Бајкери” нудисти: Тие соблекле сè од себе, оставајќи ги градите да се “брануваат”, a се гледало и...
Ним очигледно не им пречел ниту дождот, ниту пак ниската температура, за да го изведат својот перформанс.
31.10.2016, 17:04

АВТОМОБИЛИ
Блиндирано “чудовиште” на тркала: Ваков луксуз отпорен на куршуми сè уште не сте виделе
Дали би сакале да се повозите во едно вакво возило? Ако ве интересира цената, таа изнесува околу 630.000 долари...
28.10.2016, 14:08

АВТОМОБИЛИ
Како не треба да излегувате од перална за автомобили?
Дека навистина е можно некој да направи и ваква глупост, потврдува и видеото во продолжение, само не ни е јасно што возачот сакаше да направи после излегувањето од пералната?
27.10.2016, 12:22

ЗАБАВА | АВТОМОБИЛИ
Кучињата не ја сакаат Toyota Corolla
Вистинскиот идентитет на “хулиганите” коишто ја оштетиле оваа Toyota Corolla бил откриен дури откако биле прегледани снимките од безбедносните камери.
18.10.2016, 11:46

ЗАБАВА / АВТОМОБЛИ
Технолошки чуда: Неверојатни џиновски превозни средства
Технолошки чуда: Неверојатни превозни средства
10.10.2016, 14:22

АВТОМОБИЛИ | ПЛАНЕТА
Рефлекси како мачка: Дали е ова најголемиот среќник на светот?
03.10.2016, 12:14

АВТОМОБИЛИ
Погледнете како функционира UBER автономниот автомобил
Демо возење низ улиците на Питсбург придружувано од двајца UBER инженери. Тестот на автономното возење бил изведен со автомобил од марката Форд. Погледнете ја најновата технологија на UBER за автономен превоз.
16.09.2016, 11:57

АВТОМОБИЛИ | ЗАБАВА
Дали знаете зошто никој не може да го украде Rolls-Royce знакчето од хаубата на нивните автомобили?
Сите ние знаеме колку, на пример, лесно може да се откорне знакчето на Mercedes од хаубата на нивните автомобили, но Rolls-Royce има една мала тајна...
18.08.2016, 16:19

123456789
НАЈНОВИ | НАЈГЛЕДАНИ

Овој скијач никогаш не видел снег, а учествува на СП во крос кантри
На светското првенство во нордиски дисциплини кое се одржува во Финска, еден скијач од Венецуела е еден од поинтересните натпреварувачи.Имено, Адријан Солано никогаш во животот не видел снег, а учествувал на трката во крос кантри. Дека прв пат гледа снег било очигледно на патеката, со оглед на тоа дека неколку пати паѓал. Интересен е и фактот дека пред првенството се обидел да тренира во Шведска, но тамошните власти го депортирале бидејќи сметале дека е илегален имигрант.
ЈАЈЦЕ
Тешко на кокошката: Сте виделе ли некогаш јајце во јајце?
ЗАБАР
Кај овој забар нема од што да се плашите
ЕРОТИКА
Дали водителкат носи гаќички? Џени ги покажа градите, а потоа и нешто друго
БИЛЈАРД
Јапонски играч на билјард дава одлично интервју - на некаков англиски
ЗАБАВА
Ова куче е можеби најдобриот беби-ситер на светот
АВИОН
Креативно: Како да имате секс во авион, а да не ве забележат
ЗАБАВА
Сакаше да направи вежба, па "штиклата" и се заглави на таванот!

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум