АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
Арбаб Кизер Хајат (25) дневно јаде 36 јајца, повеќе од три килограми месо и пие пет литри млеко. Висок е 186 сантиметри.
 

СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
Се чини дека сите ние сме навикнати за покрај Џејмс Бонд секогаш да гледаме исклучиво само беспрекорни девојки. Но, во реалниот живот неговиот вкус е очигледно сосема поинаков!
13.01.2017, 12:36

СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
Алонзо Морнинг, легенда на НБА лигата и некогашен играч на Мајами, завршил на неколку проблематични фотографии. Спортската ѕвезда била фатена пред неколку недели како на сред Мајами разменува нежности со мистериозна девојка. Голем шок повторно приредил вчера.
17.01.2017, 12:01

ИНТЕРНЕТ
Сосема неочекувано: Се свртела и заљубено го погледнала, а тој ја турнал од карпата
Јасно се гледа како девојката паѓа од карпата, а потоа беспомошно лежи на земја.
14.01.2017, 11:26

БЕЛГРАД
Тргнал "Рускиот воз": Десетина патници на железничката станица во Белград, Едита Тахири бара од ЕУ: "Сопрете го"!
Неколку луѓе, во главно новинари, се собрале утрово на перонот 1 на железничката станица во Белград, за да го испратат возот кој прв пат по војната, оди за Косовска Митровица.
14.01.2017, 15:01

КУТРО ЖИВОТНО
Ова сè уште не сте го виделе: Од Дунав извлекле лисица окована во мраз!
Речиси нереално изгледа фотографијата која се појави на интернет. Таа е снимена во близина на Дунав кај Фридинген во Германија.
13.01.2017, 19:11

САД
Тој ги чува богатите и славните: Во секој момент имаме и по 50 закани и мораме да го направиме ова...
„Ние сме единствени. Најголемиот дел од нашите клиенти се богати и познати. Најважна работа е тајноста и воспоставувањето на систем кој што ги чува таквите клиенти“, вели еден од основачите на компанијата World Protection Group, Кент Мојер.
16.01.2017, 10:33

СЕЛЕБРИТИ
Најпопуларната девојка на Инстаграм израдува 107 милиони следбеници со најпровокативна фотка досега
Поранешната љубов на пејачот Џастин Бибер ја покажала својата секси позадина во едвај забележливи танга гаќички.
13.01.2017, 22:00

СУПЕРБАКТЕРИЈА
Смрт во Невада: Се случило тоа од што научниците најмногу се плашеле
Една од ситуациите од која најмногу стравуваат научниците е таа дека бактериите ќе станат имуни на сите можни антибиотици.
14.01.2017, 17:37

МОДЕРНИ КУРТИЗАНИ
Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие носат исклучиво само најскапа гардероба, а пари имаат за повеќе од два живота...
14.01.2017, 18:14

СЕЛЕБРИТИ
"Валкана долна облека" на сите страни: По семејниот скандал, се појавила и секс снимка на славниот боксер
Познатиот и успешен боксер, Амир Кан, овие денови го потресуваат скандали. Прво пред неколку месеци се појавила информација дека неговите родители ја малтретираат неговата сопруга Фарјал бидејќи не живее во склад со исламските обичаи, а сега наводно се појавила и приватна снимка од самиот Амир, на која се гледа како тој мастурбира.
18.01.2017, 11:40

ТЕХНОЛОГИЈА
Порно филмови тајно сокриени на YouTube: Пиратите го надмудрија Google со многу едноставна финта
Благодарение на една едноставна финта, пиратите им овозможија на луѓето да ја заобиколат контролата на сексуалната содржина и бесплатно да ја користат популарната мрежа за видео хостинг.
18.01.2017, 13:30

ЉУБОВ И СЕКС
Разбиен е еден од најголемите митови поврзани со вагината: Не, ова не е точно
Женскиот полов орган, како и машкиот, варира во големината. Ова воедно е и одговор на прашањето дали поголем машки полов орган е важен за задоволството. Тоа зависи од големината на вагината. Меѓутоа, на прашањето дали вагината станува поширка после почести односи, научниците дадоа одговор.
14.01.2017, 15:30

ГЕРМАНИЈА
Сириецот кој што направи селфи со Меркел го тужи Фејсбук: Неговата причина е повеќе од оправдана
Мигрантот од Сирија кој што стана познат по тоа што направи селфи со германската канцеларка Ангела Меркел го тужи Фејсбук поради „нереагирањето на лажните вести каде што се појавила неговата фотографија“.
14.01.2017, 17:00

ЕПСКА БОРБА
Огромно гризли одлучило да се пресмета со глутница гладни волци - Уследила епска битка
Моментот кога огромното гризли одлучило да се пресмета со глутница гладни волци и да им го украде само што уловениот плен, го забележал Британецот Том Литлџоунс на американските Карпести планини во Монтана, а фотографиите од оваа сцена ќе ве остават без здив.
17.01.2017, 15:19

ОДЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Има 70 години и вакво деколте! Кога таа се појавила на забавата, девојките можеле да си одат дома
Кога таа се појавила, и многу помлади девојки од неа можеле само да си ги соберат работите и да си заминат...
14.01.2017, 13:11

ЕРОТИКА
Ја одбрале за најубавата навивачка на Реал Мадрид, а таа им се заблагодарила со разголени фотки
Мирта Соса, зајачица на „Плејбој“ од Парагвај која минатата година ветила дека ќе позира гола ако Реал Мадрид ја освои Лигата на Шампиони, сега го исполни тоа ветување, а навивачите ја прогласиле за најубава навивачка во минатата година.
16.01.2017, 17:10

СЕЛЕБРИТИ
Девојката на принцот Хари е во центар на скандал: Семејна драма ѝ го загорчила животот!
Полубратот на актерката Меган Маркл, девојката на британскиот принц Хари, го уапсиле бидејќи пијан во кавга со неговата девојка ѝ се заканувал со пиштол. Актерката не е во добри односи со нејзиниот полубрат.
16.01.2017, 22:00

ИТАЛИЈА
Вознемирувачки: На Словенец му сервирале човечко стапало во кинески ресторан
Откако келнер на социјалните мрежи споделил морничава фотографија која наводно била снимена во неговата кујна, сопствениците на кинескиот ресторан во Италија се обвинети за послужување на човечки стапала, пишува Daily Mail.
14.01.2017, 18:04

СЕЛЕБРИТИ
Жешко! Еве како ги поминала празниците руската Ким Кардашијан
Моделот Анастасија Квитко релативно неодамна стана славна во Русија, а медиумите поради нејзиното тело и раскошни облини ја споредија со американската старлета и ријалити ѕвезда Ким Кардашијан.
17.01.2017, 22:00

НОВИ ДОКАЗИ
Испливале нови докази за смртта на Хитлер: Не се убил, побегнал низ таен премин и одлетал
Безбедносните експерти ја истражувале можноста Адолф Хитлер да побегнал неповреден од својот берлински бункер и да заминал за Јужна Америка.
16.01.2017, 14:16

ЗДРАВЈЕ
Обичниот аспирин ги решава сите проблеми со кожата: После три примени, брчките и акните исчезнуваат!
Употребете ја оваа магична таблета на еден од овие три начини и конечно ќе им кажете збогум на несовршеностите на вашето лице.
13.01.2017, 20:30

ЗАНИМЛИВОСТИ
Корисни совети: Зимска нега на вашето возило – перењето токму сега е најважно!
Секогаш кога времето е лошо, возачите како по автоматизам да престануваат да мислат на тоа дека треба да го исчистат својот автомобил, сметајќи дека тој зафат едноставно не се исплати, бидејќи автомобилот веќе следниот ден ќе биде повторно нечист. Но, тоа мислење е потполно погрешно. Еве и зошто...
16.01.2017, 14:26

СЕЛЕБРИТИ
Преминала во ислам? Славната актерка го избришала профилот на Инстаграм и порачала - "Alaikum salam"
Најновиот потег на Линдзи Лохан шокирал речиси 6 милиони фанови.
18.01.2017, 13:25

СЕЛЕБРИТИ
Најпровокативни фотографии на „плус сајз“ манекенката: „Сакам да им ги менувам животите на жените“
Најпознатата „плус сајз“ манекенка во светот Ешли Грејем позирала во по малку бизарен едиторијал за магазинот „V”, но и открила која е нејзината цел во кариерата.
13.01.2017, 17:10

МАКЕДОНИЈА
Роби Телекабел изјави дека му биле побарани 650.000 марки мито од луѓето на Љубчо Георгиевски во 2001 година
Сопственикот на Телекабел, Роберт Димитров познат како Роби Телекабел, гостуваше во емисијата „Патот на успехот“ на 24 вести. Во продолжение ви пренесуваме дел од емисијата.
17.01.2017, 21:03

НАУКА
Од длабочината на Индискиот океан на планетата ѝ се заканува незамислива опасност
Пред пет години земјотрес со јачина од 8.6 степени според Рихтер ја погоди водата ја Суматра, поточно Вортоновиот басен во Индискиот Океан. Необичноста е во тоа што земјотресите со толку голема сила обично се случуваат на границите на тектонските плочи, а не во нив.
13.01.2017, 17:51

СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...
Не треба да судите некому според облеката, бидејќи таа не го чини човекот. Сепак, забуни неретко прават токму оние коишто на себе си можат да си дозволат сè што ќе посакаат, но сепак изненадуваат со својот избор.
13.01.2017, 16:25

ЗАНИМЛИВОСТИ
Трка „еден на еден": Хрватскиот суперавтомобил го победи и моќниот Bugatti Veyron
Откако направи вистинска сензација и зад себе ги остави суперавтомобилите како што се LaFerrari, Porsche 918 Spyder и P1 на McLaren, хрватскиот суперавтомобил Concept One на Rimac ги одмери силите и со Bugatti Veyron.
16.01.2017, 18:00

САД
Вознемирувачка содржина: Девојче во живо го пренесувало своето самоубиство
12-годишнатаАмериканка Кејтлин Никол Дејвис во живо го пренесувала своето самоубиство на Фејсбук, по објавата дека е силувана од страна на член од нејзиното семејство.
13.01.2017, 09:15

ЗДРАВЈЕ
Не се туширате редовно? Еве што му се случува на вашето тело
Серија тестирања на доброволци ја негирала добрата страна на реткото туширање.
16.01.2017, 20:30

ИСТАНБУЛ
Уапсен и претепан крвникот од Истанбул: Терористот кој убил 39 луѓе признал дека го извршил масакрот во Реина
Напаѓачот кој во новогодишната ноќ во Истанбул убил 39 луѓе во ноќниот клуб "Реина", бил уапсен вчера, јавува "Reuters", повикувајќи се на турските медиуми.
17.01.2017, 10:35

ЛУКСУЗЕН НАСТАН
Забава за елитата: Картите ги плаќаат и по 500.000 евра!
Супербогатите, светски лидери и селебрити оваа недела се состануваат во Давос на годишната „прослава на капитализмот“.
16.01.2017, 17:52

РУСИЈА
Кога Русин дознава дека девојката го изневерува: "Му набила рогови", а тој се одмаздил вака
Ја фрлил во контејнер и го затворил, а потоа се вратил во зградата без да погледне назад.
16.01.2017, 13:02

ЈУГОСЛАВИЈА
Документите на ЦИА ја откриваат стратегијата на Тито за Советскиот сојуз: Агресорите ќе платат страшна цена!
Американската разузнавачка служба ЦИА на интернет објави 12 милиони страници од кои што е симната ознаката за тајност. Во овие документи, на повеќе места се споменува Југославија и нејзиниот лидер Јосип Броз Тито.
18.01.2017, 19:01

КУЛТУРА
Почина маестро Саша Николовски-Ѓумар
Еден од најпознатите и најголеми македонски дириенти, маестро Саша Николовски-Ѓумар, ненадејно почина во саботата попладнето на 50-годишна возраст.
14.01.2017, 22:48

ЗАНИМЛИВОСТИ
Кој е појак? Audi Q7 и Toyota Hilux влечат јаже...
Влечењето на јаже се практикувало и во далечното минато, едно време дури било и Олимписки спорт каде што на многу едноставен начин се докажува „кој е појак“.
13.01.2017, 18:00

САД
Дали ова е знак дека Американците се подготвуваат за војна со Русија: Еве што било снимено над „Областа 51"
Контролорот на воздушниот сообраќај Фил Дрејк снимил на небото над познатата „Област 51“ нешто што досега не е видено.
18.01.2017, 13:01

НЕПРЕПОЗНАТЛИВА
Отечена и свежо затегната: Славната пејачка шокираше со својот изглед
Гвен Стефани ги шокираше фановите со новиот изглед. Пејачката во едно попладневно излегување со синовите изгледала отечено и речиси непрепознатливо.
18.01.2017, 17:10

БАЛКАН
Советник во Кремљ: Следната пресметка на Западот и Истокот ќе се одвива на Балканот
На Балканот традиционално доста работи се комплицирани, а според некои најави, нашиот полуостров наскоро би можел да стане полигон за политичка пресметка на Западот и Русија.
16.01.2017, 11:37

БРАЗИЛ
Отровни инсекти, отсечени глави и извадени црева: Бразилските затвори се како пекол на земјата
Во казнената установа "Instituto Penal de Sa Kahvalho" во Рио де Жанеиро, затворениците се збиени како сардини во влажни ќелии, каде ги тероризираат отровни стоногалки, скорпии и стаорци.
16.01.2017, 18:51

НЕСЕКОЈДНЕВНО
Го загревал автомобилот пред својата куќа – сега мора да плати казна од 128 долари
Еден 24-годишник од Мичиген е казнет со 128 долари затоа што го оставил своето возило со стартуван мотор пред својата куќа, како автомобилот би се згреал.
13.01.2017, 13:43

РУСИЈА
Мистерија во Русија: Кој го ликвидираше телохранителот на големиот пријател на Путин?
Еден од телохранителите на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров кој што е голем пријател на Путин и Кремљ, бил убиен и закопан во едно село во Чеченската Република.
18.01.2017, 11:07

САД
Одмаздата била болна: Им платил данок, но да видите како...
Американскиот претприемач одлучил да му се одмазди на Одделението за моторни возила, со кое веќе долго време е во спор, така што данокот од 3.000 долари го платил со 300.000 монети, кои во канцеларијата ги донел во колички.
13.01.2017, 13:01

СЕЛЕБРИТИ
Го глумеше братот на Чарли Шин: Алан од „Два и пол мажи“ денес изгледа непрепознатливо
Актерот од популарната хумористична серија ја изгубил косата и пуштил брада. Џон Крајер почнал да ја губи косата уште додека се снимала серијата, па со спреј му го прскале темето за да прикријат дека станува ќелав.
17.01.2017, 17:10

МОДА И УБАВИНА
Сакала да биде секси, а наместо тоа направила модно фијаско
Не е тајна дека најмладата членка на семејството Кардашијан – Џенер обожува секси комбинации кои го истакнуваат нејзиното тело, а на црвените килими не пропушта да покаже што повеќе кожа. Сега, освен тоа, покажа и исклучително лош моден вкус.
13.01.2017, 18:32

НЕВЕРОЈАТНО ЕФИКАСНО
Вака се чисти снегот: Руските камиони за отстранување на снег се хит на интернет
Руската зима често е синоним за најстуденото време кое можете да го замислите, но се чини дека во оваа земја се подготвени и за најтешките услови за живот.
16.01.2017, 21:30

ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!
Mobile World конгресот во Барселона ќе биде поинтересен од било кога до сега! Овојпат ќе се запознаеме со Huawei P10, LG G6, новите Samsung таблети и најавената Galaxy A 2017 серија, но и по сè изгледа – дури три Nokia телефони.
13.01.2017, 15:35

ЉУБОВ И СЕКС
Ова не можете да го сокриете: 5 знаци кои ве издаваат дека штотуку сте имале секс
Постојат знаци кои ќе ве издадат дека штотуку сте имале секс или сте доживеале оргазам.
17.01.2017, 21:04

ИСТАНБУЛ
Авион принудно слетал поради тепачка на патници: Патниците и стјуардесите одвај ги раздвоиле учесниците
Патникот Мајк Бери ја снимил тепачката која се случила во авион помеѓу помлад и постар маж, кои патниците и стјуардесите се обидувале да ги раздвојат.
14.01.2017, 12:59

(18+) ФИЛМ
Канибалистичкиот филм “Raw” е толку ужасен што ги принудува луѓето да повраќаат и да се онесвестуваат!
Францускиот хорор филм “Raw” покажува толкава доза на хорор, што гостите на филмскиот фестивал во Торонто биле оставени со чувство на слабост во колената и желудниците, а некои наводно веднаш морало да бидат и хоспитализирани, откако ги погледнале поинтензивните сцени...
17.01.2017, 13:16

ИНТИМНО ЗДРАВЈЕ
Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано и бесмислено, но овие нешта никогаш не би требало да му ги кажете на својот гинеколог.
18.01.2017, 21:24

САД
Вака ќе го чуваат Трамп на инаугурацијата: 28 илјади полицајци, снајперисти, детектори...
Снајперисти, камиони како оружје за напад, вооружени дронови... сето тоа се смета за можен безбедносен ризик на претседателската инаугурација на Доналд Трамп во петок во Вашингтон на која што се очекува да присуствуваат речиси милион луѓе.
16.01.2017, 14:01

ТЕКСАС
Наставничка оди 10 години во затвор: Завела 13-годишен ученик и забременила со него
Убавата наставничка по англиски јазик од Тексас, 24-годишната Александрија Вера, на која и се заканувале 30 години затвор затоа што редовно одржувала сексуални односи со својот 13-годишен ученик и забременила од него, била осудена на многу помала казна - 10 години затвор.
16.01.2017, 10:00

ФИНСКА
Во Финска почнал најлудиот експеримент: Невработените секој месец ќе добиваат плата!
Во Финска почнала исплатата на основна месечна заработувачка од 560 евра, како дел од социјалниот експеримент, со цел намалување на државната бирократија и сиромаштијата, но и зголемување на вработеноста.
18.01.2017, 15:39

УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа може да заврши и на интернет мрежата, а потоа сте готови!
17.01.2017, 15:08

ПРОВОКАТИВНО
Оваа русокоса манекенка, едвај ги задржува градите во своето минијатурно бикини...
Манекенката Каролин Вриланд објави видео запис во којшто танцува во минијатурно бикини. А уште една добра информација за сите момци е фактот дека таа поседува навистина импресивно деколте!
16.01.2017, 22:41

ИСИС
Како испружениот показалец станал симбол на злото
Терористите на ИСИС по секој масакр кој го прават покажуваат кренат показалец - религиски симбол кој муслиманите го користат во текот на "сведочењето за верата", наведуваат експертите од областа на безбедноста.
18.01.2017, 20:13

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите за овие жени велат дека се најдобри во кревет: Која е нивната тајна?
Мажите сакаат суптилни пораки, кога ќе ги допрете случајно по ногата или нежно по раката – сите тие знаци испраќаат вибрација на заведување. Еве што уште можете да направите за во неговите очи да бидете вистинска кралица...
13.01.2017, 19:39

УПС!
Сите се воодушевувале на нејзиниот изглед, а потоа се случил гаф!
На синоќешното доделување на "People's Choice Awards" Џенифер Лопез била една од најдобро облечените. Сепак, социјалните мрежи „горат“ поради гафот кој ѝ се случил на црвениот тепих. Дали рабовите на фустанот попуштиле или станува збор за нешто друго?
19.01.2017, 12:02

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ!
Видео запис од утрово, на излезот од Скопје: Погледнете како не треба да се вози на замрзнат автопат!
РУСИЈА-САД
"Трамп на Путин ќе му ги даде Крим, Украина и Сирија, во замена за голема услуга"
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум