АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ЗДРАВЈЕ
Со помош на овој рецепт ќе имате бели заби како од реклама
Куркумата е во состојба да ги избели забите и за неколку нијанси, а притоа да не ја уништи забната глеѓ.
 

ЗДРАВЈЕ
Трикови кои ќе Ви помогнат да ја победите главоболката
Доколку сте од оној тип на луѓе кои при првиот знак на главоболка посегнуваат по таблетите, Ви предлагаме неколку здрави начини како да ја спречите и излечите оваа непријатна состојба.
23.02.2017, 17:07

ЗДРАВЈЕ
Го турнала момчето од кревет бидејќи 'рчел, но кога ја допрела неговата перница била влажна, а тој мртов!
"Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот - но тој почина една година по дијагнозата", ја започнала својата приказна 25-годишната Лиза.
23.02.2017, 16:43

ЗДРАВЈЕ
Треба да ги избегнувате: 5 најголеми грешки кои ги правиме после јадење
Не е лесно да се ослободиме од навиките кои ги имаме цел живот, но кога тие влијаат врз нашето здравје, треба да се потрудиме да го направиме тоа. Меѓу нив се и следните пет грешки кои ги правиме после јадење, а не би смееле.
22.02.2017, 21:33

ЗДРАВЈЕ
Показатели кои говорат дека Вашето тело е “прегорено” од стрес
Во денешно време, скоро е невозможно да го избегнете секојдневниот стрес, како на работа така и во приватниот живот. Денес, поради брзиот начин на живот, нервозата е нашиот сопатник, а следниве знаци се показател дека Вашето тело страда од тешка форма на стрес.
22.02.2017, 16:48

ЗДРАВЈЕ
Иднината на лекувањето на ракот: Напредувањето на болеста може да биде забавено со новиот револуцинерен третман
Лекувањето на канцерот би можело да биде многу поуспешно доколку пациентот се воведе во состојба на хибернација која може да се спореди со зимскиот сон на мечките.
21.02.2017, 17:51

ЗДРАВЈЕ
Пиете отстоена вода од претходната ноќ? Еве зошто никако не смеете тоа да го правите
Ако водата во текот на ноќта ја оставите во чаша или во шише, па утредента наутро ја испиете, страшно грешите.
21.02.2017, 15:07

ЗДРАВЈЕ
Еве зошто здравите и витки луѓе секој ден пијат сок од кисели краставички
Овие пет силни причини ќе направат и вам да ви стане навика пиењето на овој сок.
20.02.2017, 20:33

ЗДРАВЈЕ
Сакала да ги потемни веѓите на овој начин – едвај се спасила!
Младата козметичарка го испробала третманот на себеси, по кој горко зажалила!
20.02.2017, 13:03

ЗДРАВЈЕ
Слаткиот вкус на здравјето: Задолжително ставете ја црната чоколада во секојдневното мени!
Не зборуваме за чоколадите во кои благото го сочинува шеќерот. Зборуваме за темната чоколада која поради многу причини би требало да биде на вашето секојдневно мени.
17.02.2017, 17:52

ДИЕТА
Диета “Vegan Before 6”: Овошје и зеленчук наутро, торта навечер!
Се работи за начин на исхрана во кој до 18 часот јадете само намирници од билно потекло, а потоа консумирате сè што сакате.
17.02.2017, 16:50

ЗДРАВЈЕ
Витаминот Д би можел да ве заштити од респираторни инфекции
Витамин Д суплементите можат да помогнат да се намали ризикот од развој на акутни респираторни инфекции, особено кај оние луѓе со недостаток на витамин Д, открива новата мета-анализа објавена на 15-ти февруари.
17.02.2017, 12:59

ЗДРАВЈЕ
Заштита од зарази: Еве како да ја исчистите четкичката за заби од бактерии и нечистотии
Со овој трик многу лесно ќе ги убиете сите бактерии и микроби на вашата четкичка за заби.
16.02.2017, 19:30

ЗДРАВЈЕ
Ѝ пукнале силиконите: ”Со години ме труеја и ми правеа проблеми”
Annette е козметичарка и мајка на две деца. Таа тврди дека нејзините силикони со години ѝ го уништувале животот и дека потрошила богатство за нивно отстранување.
16.02.2017, 11:17

ЗДРАВЈЕ
Аутизмот може да се детектира во мозокот многу порано пред да се појават симптомите
Со скенирање на мозокот може да се открие аутизмот долго пред симптомите да почнат да се појавуваат, велат научниците.
16.02.2017, 10:55

ЗДРАВЈЕ
Намирници кои ги „голтаат“ калориите: Со овие шест трикови ќе почнете да ги губите вишокот килограми
За да симнете неколку килограми кои повеќе нема да се вратат, нема потреба да држите строги диети. Се` што треба да направите е да замените некои намирници со други – тие ќе го намалат бројот на калории кои ги внесувате во организмот, а притоа многу се вкусни!
15.02.2017, 17:46

ЗДРАВЈЕ
Млеко: Секојдневно го конзумираме цел живот, а никој не збори за неговите негативни последици
Иако отсекогаш сите велат дека млекото е богат извор на калциум и треба да го конзумираме редовно, се испоставува дека многу млеко сепак не е добро за нашето здравје..
15.02.2017, 15:43

ЗДРАВЈЕ
Катарактата и диоптријата сега можете да ги решите само со еден зафат
Во денешно време можете на лесен начин да ја решите катарактата (перде) односно состојбата кога гледате заматено, боите ги гледате бледо и чувствителни сте на светлина.
15.02.2017, 13:21

ЗДРАВЈЕ
Го регулираат метаболизмот и го забавуваат стареењето: Ова се најздравите грицки во светот!
Нема да ви се верува што сè можат да му направат пуканките на нашето тело.
14.02.2017, 17:39

ЗДРАВЈЕ
10 начини да го сакате и своето срце покрај нечие туѓо на овој ден на заљубените
Повеќето од нас ќе го поминат овој ден опсипувајќи ги своите сакани со чоколади, цвеќиња и романтични вечери, но денот на вљубените кој се совпаѓа со месецот на срцето во Америка, треба да биде потсетник дека и вашето сопствено срце заслужува почит и нега.
14.02.2017, 13:14

ЗДРАВЈЕ
Жена се разбудила среде операција: „Го чувствував секој рез, беше ужасен кошмар”
Поради лековите кои ги примила, Дона ја чувствувала болката, но не можела да се помрдне и да ги предупреди лекарите дека е будна.
13.02.2017, 17:52

ЗДРАВЈЕ
Машката контрацепција успешно го помина првото тестирање
Експериментален нов тип на машка контрацепција го блокира протокот на спермата со помош на гел - и се покажа успешен во првите тестирања врз мајмуни.
13.02.2017, 16:00

ЗДРАВЈЕ
Овој трик од 90 секунди ќе ве расони подобро од кафе, а има и одличен ефект врз целото тело
Она што е интересно е тоа што овој трик е секојдневна животна навика и на модната дизајнерка Викторија Бекам.
11.02.2017, 14:17

ЗДРАВЈЕ
Начинот на кој сите го готват оризот е штетен за здравјето
Еден од најчестите начини за готвење на ориз е и најопасниот кој го зголемува ризикот од здравствени проблеми.
10.02.2017, 18:32

ЗДРАВЈЕ
Сакате да заборавите на болестите? Ова се тајните на луѓето кои секогаш имаат добро здравје
Сите знаете барем една личност која „пука од здравје“ додека сите околу неа се настинати и веројатно секогаш сте се прашувале како успева да остане здрава додека сите околу неа се поразени од грип?
09.02.2017, 20:38

ЗДРАВЈЕ
Воопшто не помислуваме на нив, а овие навики се подеднакво опасни како и пушењето
Непушачите често се чувствуваат побезбедни бидејќи во голема мера ги изолирале штетните материи од телото, но некои навики, особено ако се дел од нашата секојдневна рутина, можат да бидат еднакво штетни како цигарите.
08.02.2017, 19:54

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Верувале или не: Поради овие утрински навики не ги губите килограмите
На диета сте, но не оди сè според планот? Дали сте размислувале за тоа дека несвесно го саботирате вашето физичко здравје, што потоа влијае врз вашиот изглед? Во продолжение прочитајте како го правите тоа.
07.02.2017, 20:30

ЗДРАВЈЕ
6 типови на главоболки: Местото на болката ги открива причините и решението!
Причините за главоболка не е лесно секогаш да се детектираат, особено кога се во прашање дехидратацијата или недостатокот од сон што може да бидат главните виновници зошто чувствувате како да ви удираат чекани по главата. Сепак понекогаш и не можеме потполно да сме сигурни зошто нè боли.
07.02.2017, 12:12

ЗДРАВЈЕ
Дали читањето во мрак и гледањето во екран навистина го влошуваат видот?
Овој е еден од најраспространетите митови за здравјето од кој треба да се ослободиме еднаш и засекогаш.
06.02.2017, 17:52

ЗДРАВЈЕ
Минута која ќе ви го промени животот: Јапонски лек за најголемата „болест“ на денешницата
Во човечката природа е да поставуваме цели. Помали, поголеми, поедноставни или покомплицирани, понекогаш и недостижни. Но, сакаме да се надеваме, сакаме да веруваме дека можеме да усвоиме нови навики, да постигнеме одреден напредок и да го направиме животот онаков каков што сме го замислувале во нашето идеално сценарио.
03.02.2017, 21:30

ЗДРАВЈЕ
Пет необични сигнали кои укажуваат на проблеми со срцето
Многумина поради незнаење и неверување преживуваат инфаркт и го добиваат „на нозе“. Вашето тело испраќа јасни сигнали, а ваше е да ги препознаете. Ова се некои необични знаци кои не би требало да ги игнорирате бидејќи според податоците на Светската здравствена организација, од 1970 до 2000 година бројот на срцеви заболувања пораснал за 300 отсто.
02.02.2017, 21:36

МАКЕДОНИЈА
Се намалува бројот на заболени од грип
Во сезоната 2016/2017, вкупниот број заболени од грип заклучно со четвртата недела изнесува 32.931 со кумулативна инциденца од 1.591,5 на 100.000 жители.
02.02.2017, 15:13

НЕКОГАШ И СЕГА
Какво пилешко месо навистина јадеме? Кокошките се двојно поголеми од пред половина век. Еве што значи тоа!
Денешната просечна кокошка е вистински џин во споредба со онаа од пред половина век. За среќа, таа е исто толку вкусна и не е опасна по нашето здравје – но само под услов ако правилно се храни!
01.02.2017, 12:30

ЗДРАВЈЕ
Држете се до овој распоред и килограмите ќе се намалуваат: План за исхрана кој ќе ве „стопи“
Исхрана точно на време, избалансирани оброци, здрави „грицки“ – ова ја сочинува основата на планот ако сакате да ослабете. Сепак, студијата на Универзитетот Харвард покажала дека ако оброците се надвор од ритамот, нивото на шеќер може да порасне за 18 отсто, што лошо влијае на метаболизмот и маснотиите во организмот.
31.01.2017, 18:30

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Му забранила на момчето да ја запроси бидејќи била премногу дебела за свадба – Вака изгледа сега
Џенифер Гинли од Ливерпул е прогласена за Miss Slinky 2017. Оваа титула им се доделува на дами кои со своите телесни трансформации ги инспирираат другите и ги потикнуваат на здрав начин на исхрана.
30.01.2017, 20:48

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ
Докторка порачува: Појадувајте чоколадна торта!
Клучно е само да не претерувате и ќе остварите многу позитивни ефекти врз своето здравје.
27.01.2017, 18:31

МАКЕДОНИЈА
Институт за трансфузиона медицина: Има доволно количини крв од сите крвни групи
Институтот за трансфузиона медицина на Република Македонија соопшти дека располага со доволни количини крв од сите крвни групи.
27.01.2017, 13:43

ЗДРАВЈЕ
Три начини за успешно да ослабете без да ги броите калориите
Многу е важно во својот план да сместите навики кои и изгледаат како да се во директна врска со килограмите, но значително ќе допринесат за нивното намалување. Но, диетите не се сè што треба да превземете ако сакате да ја постигнете оваа цел.
26.01.2017, 18:30

ЗДРАВЈЕ
Ако секое утро ставите сода бикарбона во кафето наместо шеќер, ќе се случи нешто неверојатно
Сигурно никогаш не ви паднало на ум да ставите сода бикарбона во кафето, но ако го пробате ваквиот пијалок, никогаш повеќе нема да престанете да го пиете.
25.01.2017, 21:30

МАКЕДОНИЈА
Хочкинова болест ќе се третира со нов лек
Клиниката за хематологија ќе ги третира заболените од Хочкиновата болест со Брентуксимаб (Brentuximab), нов иновативен лек што се воведува како резултат на условниот буџет што и е доделен од Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ), најави денеска министерот за здравство Никола Тодоров.
25.01.2017, 14:37

ЗДРАВЈЕ
Лекарите предупредуваат: Никогаш повеќе не ја ставајте храната во алуминиумска фолија
Дали сте и вие дел од луѓето кои сите остатоци од храна ги замотуваат во алуминиумска фолија, па дури и ја подготвуваат храната во неа?
24.01.2017, 21:30

ЗДРАВЈЕ
Златна паста: Направете лек кој ќе го победи грипот, настинката и воспалението
Грипот и настинката и понатаму владеат, а доколку се борите со нив или сакате превентивно да се заштитите, добро ќе направите ако во својата исхрана додадете „златна паста“ која помага при секој воспалителен процес. Оваа моќна паста многу лесно можете да ја направите самите дома.
23.01.2017, 20:00

ЗДРАВЈЕ
Не пропуштате да вечерате? Еве што му правите на телото ако јадете после 19 часот
Постои страв и уверување дека сè што јадеме навечер ќе нè здебели и дека токму тие калории создаваат масни наслаги.
20.01.2017, 21:34

ЗДРАВЈЕ
Две години не пиел кафе и алкохол – Промената е неверојатна
Еден храбар маж одлучил да направи нешто што на многумина можеби им звучи како невозможна мисија – од животот ги исфрлил кафето и алкохолот.
18.01.2017, 19:12

ЗДРАВЈЕ
Овие видови на храна го намалуваат потењето
Иако во борбата со оваа непријатна појава најчесто помош бараме во козметичките препарати, решението лежи во промената на животните навики.
17.01.2017, 18:30

ЗДРАВЈЕ
Не се туширате редовно? Еве што му се случува на вашето тело
Серија тестирања на доброволци ја негирала добрата страна на реткото туширање.
16.01.2017, 20:30

ЗДРАВЈЕ
Обичниот аспирин ги решава сите проблеми со кожата: После три примени, брчките и акните исчезнуваат!
Употребете ја оваа магична таблета на еден од овие три начини и конечно ќе им кажете збогум на несовршеностите на вашето лице.
13.01.2017, 20:30

ЗДРАВЈЕ
Очи со младешки сјај и на повозрасни години
„Ќе остарете и вие, па ќе видите каква е староста”, ова честопати ни го кажуваат повозрасните. Еден ден и ние ќе ги имаме нивните години, затоа од почит кон нашите родители, баби и дедовци, треба да се грижиме за нивното здравје. Затоа, колку што можеме треба да им се најдеме и да поминуваме време со нив.
13.01.2017, 14:31

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Опра Винфри ослабела 20 килограми: Една промена била пресудна за нејзиниот успех!
62 – годишната водителка неодамна изгубила 20 килограми со траен резултат, а во новото интервју открила што ѝ помогнало најмногу во тоа.
12.01.2017, 19:41

ЗДРАВЈЕ
Добра вест за жените: Ова се најдобрите години за раѓање деца
Со децении наназад жените биле советувани дека може да биде многу опасно раѓањето деца по 35 години.
11.01.2017, 21:19

ЗДРАВЈЕ
Внимавајте: Дури и најздравите намирници можат да бидат штетни кога ги јадете во погрешно време!
Ако ви се случува да се храните со најздрави намирници, а притоа да се чувствувате се` полошо, можно е проблемот да е во тоа што ги јадете во погрешен момент.
10.01.2017, 17:52

ЛОНДОН
Револуција: Научниците откриле како на природен начин да го спасат секој заб
Забите во иднина би можеле да се натераат самите себе да се поправаат, што би значело крај за болните посети на забарите и ставањето на пломби, велат британските научници кои создале лек кој успешно ги поправа дупките во забите на глувците.
10.01.2017, 15:05

ЗДРАВЈЕ
Исчистете ги цревата за 24 часа: Исфрлете ја несварената храна и отровите во рекорден рок!
Оваа еднодневна диета ќе направи вашето тело да заборави на празничното прејадување.
09.01.2017, 17:42

ЗДРАВЈЕ
Домашен рецепт од само две состојки кој ќе ја смири и најупорната кашлица
Сезоната на грип, вируси и кашлици одамна започна. Ако сте и вие меѓу оние кои ги фатила настинка ќе ве израдува информацијата дека постои еден скромен, но одличен рецепт за лековит сируп кој можете да го направите дома за 20 минути. Овој сируп од две главни состојки ги ослободува синусите, ја лекува кашлицата и настинката во рекордно време, а можат да го користат и децата.
05.01.2017, 20:03

ЗДРАВЈЕ
Една година без дезедоранс – Еве што се случува
„Лајфстајл“ блогерката Елис Браутигам спровела експеримент во кој веќе една година не користи дезедоранс.
04.01.2017, 17:52

ЗДРАВЈЕ
Дали е ова еликсирот на младоста? Само 3 лажици од оваа смеса, дневно, ќе направат чудо за вашата крвна слика!
Оваа витаминска бомба или лековит еликсир е исклучително добар и проверен лек за зголемување на нивото на хемоглобинот, подигање на нивото на крвните зрнца и подобрување на општата крвна слика.
04.01.2017, 14:08

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Како симнала 45 кг вишок: Неверојатна трансформација, ново тело, нов почеток!
Девојката успеала да ја преполови својата килажа точно пред Нова година.
03.01.2017, 18:30

ЗДРАВЈЕ
Со овие едноставни навики кои можете да ги применувате уште од денес, ќе го намалите ризикот од рак!
На една од две личности во некој момент од животот и` е дијагностициран рак, покажуваат истражувањата. Поради тоа, здружението за превенција на рак составило водич од седум едноставни чекори кои можат значително да го намалат ризикот од појава на оваа страшна болест.
30.12.2016, 21:34

ЗДРАВЈЕ
Зошто е важно да пиете вода дури и во зимските денови
Човековото тело без разлика на годишните времиња има постојана потреба соодветно да се хидрира. Но, како што времето заладува и ниските температури стануваат се почеста појава имаме потреба да конзумираме нешто што ќе не загрее и ќе направи да се чувствуваме комфорно во ладните зимски денови.
30.12.2016, 15:18

ЗДРАВЈЕ
Како студеното време влијае врз нашиот организам? Откријте на што треба да внимавате
Со намалувањето на температурите во текот на зимата, здравствените проблеми поврзани со времето стануваат поголеми. Студеното време носи многу ризици, особено за постарите лица.
29.12.2016, 21:00

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЕРОТИКА
Вистината за порното: Колку всушност заработуваат порно ѕвездите и како изгледаат аудициите на црниот кауч
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
МИСТЕРИЈА
Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
ОХРИД
Ова е убиецот од Охрид: Соседот од втор спрат со нож ја убил Спаса Бојоска, а еве што направил со парите
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум