АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ЉУБОВ И СЕКС
Дами, внимавајте! Овие работи ги прават сите мажи кои изневеруваат
Иако постојат многу различни причини поради кои мажите изневеруваат, вклучувајќи недостаток на самодоверба, чиста желба, емоционално и/или физичко незадоволство, постојат речиси исти обрасци на однесување на таквите луѓе, со кои најчесто несвесно откриваат што прават...
 

ЗДРАВЈЕ
Со помош на овој рецепт ќе имате бели заби како од реклама
Куркумата е во состојба да ги избели забите и за неколку нијанси, а притоа да не ја уништи забната глеѓ.
23.02.2017, 20:24

МОДНА КАТАСТРОФА
Пејачката прошетала три катастрофални трендови: Долниот дел од сликата го крие најлошиот дел од комбинацијата
Никол Шерзингер важи за една од најубавите, но и најстилизираните дами. Затоа, сите се прашуваат што ѝ се случило сега...
23.02.2017, 19:08

ПАТУВАЊЕ
5 најљубезни земји во светот кои секој турист би сакал да ги посети
Глобалната социјална мрежа InterNations го спровела своето годишно истражување со иселениците(Expat Insider Survey), во кое вклучила повеќе од 14 илјади иселеници од 191 земја. Тие во анкетата морале да оценат повеќе аспекти од животот надвор од нивната земја, вклучувајќи и колку им било тешко да се сместат, колку лесно/тешко им било да стекнат пријатели и општото гостопримство на жителите.
23.02.2017, 17:51

ЗДРАВЈЕ
Трикови кои ќе Ви помогнат да ја победите главоболката
Доколку сте од оној тип на луѓе кои при првиот знак на главоболка посегнуваат по таблетите, Ви предлагаме неколку здрави начини како да ја спречите и излечите оваа непријатна состојба.
23.02.2017, 17:07

ЗДРАВЈЕ
Го турнала момчето од кревет бидејќи 'рчел, но кога ја допрела неговата перница била влажна, а тој мртов!
"Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот - но тој почина една година по дијагнозата", ја започнала својата приказна 25-годишната Лиза.
23.02.2017, 16:43

БРИТ НАГРАДИ 2017
И секако, не може да поминеме без најлошо облечените на BRIT Awards 2017
Шарлот Крозби можеме слободно да ја прогласиме за лидер на најлошо облечените кои се појавија на Брит Наградите 2017-та.
23.02.2017, 15:20

ИНДИЈА
Таџ Махал: Најубавата градба со најтажна приказна
Дури и ако не сте ја посетиле Индија, знаете дека Таџ Махал е најзначајната знаменитост на оваа земја, и една од најубавите градби во светот.
23.02.2017, 15:15

МОДА И УБАВИНА
Везените апликации во сите варијанти се ултимативен хит
Влијанието на модните гиганти како што се Гучи и Долче и Габана секогаш е видливо преку трендовите што тие ги наметнуваат на ниво на глобалната модна сцена.
23.02.2017, 11:13

МОДА И УБАВИНА
Живејте го животот со полни гради како Италијанец
Италијанците важат за народ кој знае да ужива во малите моменти на задоволство како времето поминато со семејството, слушањето на омилениот албум, читањето на добра книга ...
23.02.2017, 09:44

ЗДРАВЈЕ
Треба да ги избегнувате: 5 најголеми грешки кои ги правиме после јадење
Не е лесно да се ослободиме од навиките кои ги имаме цел живот, но кога тие влијаат врз нашето здравје, треба да се потрудиме да го направиме тоа. Меѓу нив се и следните пет грешки кои ги правиме после јадење, а не би смееле.
22.02.2017, 21:33

ПАТУВАЊЕ
Оваа магична скриена плажа на остров крие смртоносна тајна
До скриената плажа на островот Мариета во близина на Пуерто Валарта во Мексико може да се дојде само со брод, односно со пливање низ тунел долг околу педесетина метри.
22.02.2017, 19:45

ВРЕМЕПЛОВ
Погледнете како изгледаше црвениот тепих на Оскарите пред 20 години
Во 1997 година на 69-тото доделување на престижните награди Оскари, славните ѕвезди блеснале во сиот сјај. Тоа беше прекрасна година, а сега во пресрет на новите Оскари, ќе се потсетиме на тогашниот изглед на ѕвездите во кој веруваме дека ќе уживате!
22.02.2017, 19:38

НЕГА НА КОСА
Исхрана за здрава коса
Здравата, сјајна и бујна коса не произлегува само од квалитетните препарати – тука е битен и внесот на витамини и минерали преку исхраната.
22.02.2017, 17:23

ЉУБОВ И СЕКС
Најлесен пат до Г-точката: Поза во сексот која никогаш не се одбива
Не постои формула за совршен секс бидејќи се` зависи од партнерите, нивните желби и потреби, но многу истражувања потврдиле дека жените имаат омилена поза во која најбрзо и најлесно доаѓаат до оргазам.
22.02.2017, 17:10

ЗДРАВЈЕ
Показатели кои говорат дека Вашето тело е “прегорено” од стрес
Во денешно време, скоро е невозможно да го избегнете секојдневниот стрес, како на работа така и во приватниот живот. Денес, поради брзиот начин на живот, нервозата е нашиот сопатник, а следниве знаци се показател дека Вашето тело страда од тешка форма на стрес.
22.02.2017, 16:48

КУЛИНАРСТВО
Домашна пилешка паштета: Доколку сте навлечени на паштета, а ви смета самата помисла на тоа од што е направена купечката...
Да се разбереме, на моето дете никогаш не би му дала ниту да проба купечка паштета. Тоа е за мене најголемото зло од храна и нема апсолутно никакви шанси моето дете да јаде конзервирана храна, а најмалку паштета.
22.02.2017, 16:30

ЉУБОВ И СЕКС
Пазете се од љубомората на овие три хороскопски знаци
Љубомората е чувство кое често е нераздвојно од љубовта, но исто како што може да ја уништи врската, така и не е добро ако воопшто не постои.
21.02.2017, 21:09

ПАТУВАЊЕ
Неверојатната убавина поради која возачите скршнуваат од патот
На пример, минатата година Исланд го посетиле повеќе туристи од САД отколку што има жители! А, да не зборуваме за туристите и од останатите земји...
21.02.2017, 19:39

ЗДРАВЈЕ
Иднината на лекувањето на ракот: Напредувањето на болеста може да биде забавено со новиот револуцинерен третман
Лекувањето на канцерот би можело да биде многу поуспешно доколку пациентот се воведе во состојба на хибернација која може да се спореди со зимскиот сон на мечките.
21.02.2017, 17:51

МОДНИ ПРОМАШУВАЊА
Таа е движечка модна катастрофа
Никој не прави модни промашувања како пејачката Џој Вила. Од година во година, таа се појавува во јавноста во облека која е екстраваганција во обид, а всушност е модна катастрофа.
21.02.2017, 17:10

МОДА И УБАВИНА
Хуберт де Живанши: Модниот гигант кои ги ослободи жените од неудобните кроеви
Славниот француски моден дизајнер Хуберт де Живанши денес го прославува својот 90-ти роденден, а по тој повод ние ќе се потсетиме на неговата успешна кариера.
21.02.2017, 17:06

СОВРШЕНИ ДЕСТИНАЦИИ
Која летна дестинација е совршена за Вас, според Вашиот хороскопски знак?
Доколку сте неодлучни во поглед на летните одмори, еве предлог за Вас – одберете ја следната дестинација според Вашиот хороскопски знак. Малку авантура во животот нема да Ви наштети, нели?
21.02.2017, 15:38

ЗДРАВЈЕ
Пиете отстоена вода од претходната ноќ? Еве зошто никако не смеете тоа да го правите
Ако водата во текот на ноќта ја оставите во чаша или во шише, па утредента наутро ја испиете, страшно грешите.
21.02.2017, 15:07

ВИСОКА МОДА
Како настанува бајката наречена “Dior couture фустан”?
Последната haute couture колекција на Dior беше диригирана од страна на италијански дизајнери, првите жени на чело на оваа реномирана француска куќа.
21.02.2017, 14:18

МОДА И УБАВИНА
Тилда Свинтон ви претставува одлична колекција очила за сонце
За многу кратко време, брендот Gentle Monster стана популарен помеѓу светските трендсетерки, но не помалку е познат и меѓу ѕвездите во Холивуд.
21.02.2017, 11:20

СКОПЈЕ
Денот кога повторно се заљубив во кафето
Како штотуку диполмиран студент на Академијата за уметности во Фиренца, вратен во Скопје после 4 години, на подолга фамилијарна посета пред да заминам на работа во архитектонско студио во Лондон, се соочив со предизвик – да пијам добро кафе во скопско кафуле.
21.02.2017, 10:33

ЉУБОВ И СЕКС
Секс пред утринското кафе? Ова се три одлични причини за тоа
Сексот во утринските часови го ослободува хормонот на среќа окситоцин, што ги зближува паровите и ја дава неопходната енергија за почеток на работниот ден. Затоа, не избегнувајте пред да го вкусите утринското кафе, да започнете „акција“ во кревет.
20.02.2017, 21:24

ЗДРАВЈЕ
Еве зошто здравите и витки луѓе секој ден пијат сок од кисели краставички
Овие пет силни причини ќе направат и вам да ви стане навика пиењето на овој сок.
20.02.2017, 20:33

МОДА И УБАВИНА
На оваа „плус сајз“ убавица ѝ се заблагодаруваат жените ширум светот поради овие фотографии
Хантер Мекгрејди го направила она од кое се плаши речиси секоја жена – ги срушила сите табуа и на снимањето за магазинот „Sports Illustrated” го покажал вишокот килограми во бикини.
20.02.2017, 17:52

ПАТУВАЊЕ
Место покрај најдлабокото езеро во светот во кое ќе уживате во ледената библиотека
Библиотеката е составена од огромни блокови од мраз на кои се напишани желбите на луѓе од целиот свет, па можеме да заклучиме дека ледената библиотека има прилично интернационален избор.
20.02.2017, 17:10

ЗДРАВЈЕ
Сакала да ги потемни веѓите на овој начин – едвај се спасила!
Младата козметичарка го испробала третманот на себеси, по кој горко зажалила!
20.02.2017, 13:03

МОДА И УБАВИНА
Viva la Vita – духот на Италија во мирисливо шишенце
Честопати ни е потребно мало потсетување за да му се радуваме на секој нов ден и со полни гради да уживаме во ситните задоволства. Поради тоа AVON го креираше новиот парфем Viva la Vita, инспириран од Италија – земјата која зрачи со страст, посебна атмосфера и мириси, чии жители се познати по позитивниот став и хедонизмот.
20.02.2017, 12:52

ЉУБОВ И СЕКС
5 знаци дека мажот е добар во кревет
Пронајдовте нов партнер и подготвени сте да ја одведете врската на ново ниво – она во спалната соба. Но, како можете да знаете дали вашиот партнер ќе добие „петка“ во кревет?
18.02.2017, 16:12

ЉУБОВ И СЕКС
Експертите велат дека ова е најлошата секс поза
Иако звучи претерано, некои секс пози навистина можат да бидат опасни.
17.02.2017, 21:00

ПАТУВАЊЕ
Враќање во осумдесеттите: Погледнете како изгледа хотелот „Joke”
Хотелот се наоѓа во непосредна близина на Мулен Руж, Монмартр, многу театри, а само стотина метри подалеку се наоѓа и автобуска станица од која поаѓаат автобуси за разгледување на градот.
17.02.2017, 20:30

МОДА И УБАВИНА
Пејачката продолжува да се појавува во разголени тоалети: Таа е најатрактивната трудница
Целата светска јавност беше воодушевена кога Бијонсе целосно гола објави дека е бремена. Потоа, на доделувањето на Греми наградите ги воодушеви сите појавувајќи се во прекрасна црвена тоалета со длабоко деколте, па настапи во костим сочинет само од златни синџири. Сега повторно се појави облечена во секси тоалета со длабоко деколте.
17.02.2017, 20:00

ЗДРАВЈЕ
Слаткиот вкус на здравјето: Задолжително ставете ја црната чоколада во секојдневното мени!
Не зборуваме за чоколадите во кои благото го сочинува шеќерот. Зборуваме за темната чоколада која поради многу причини би требало да биде на вашето секојдневно мени.
17.02.2017, 17:52

ДИЕТА
Диета “Vegan Before 6”: Овошје и зеленчук наутро, торта навечер!
Се работи за начин на исхрана во кој до 18 часот јадете само намирници од билно потекло, а потоа консумирате сè што сакате.
17.02.2017, 16:50

СКАНДИНАВСКА УБАВИНА
Осло – градот на Викинзите
Главниот град на Норвешка е преполн со боја! Осло, или градот на Викинзите воодушевува со своите зелени брда и спектакуларни фјордови. Осло се смета за еден од најсигурните градови во светот, но и за еден од најскапите. Најдоброто време за посета на овој град е напролет, така што почнете да штедите!
17.02.2017, 16:11

ПАТУВАЊЕ
Нацијата која мрази да доцни
Швајцарците "црпат" искрена среќа и задоволство само од фактот дека животот се одвива "на време" и на многу ефиксаен начин.
17.02.2017, 13:41

ЗДРАВЈЕ
Витаминот Д би можел да ве заштити од респираторни инфекции
Витамин Д суплементите можат да помогнат да се намали ризикот од развој на акутни респираторни инфекции, особено кај оние луѓе со недостаток на витамин Д, открива новата мета-анализа објавена на 15-ти февруари.
17.02.2017, 12:59

МОДА И УБАВИНА
Бела Хадид комплетно ги засени Кендал Џенер и Џиџи Хадид со нејзиниот "уличен" стил
Едноставно наречете ги новото "Свето тројство".. Во 90-тите оваа титула ја носеа Линда Евангелиста, Кристи Тарлингтон и Наоми Кембел, но мислиме дека е безбедно да се каже дека Кендал Џенер , Џиџи и Бела Хадид се новите наследнички.
17.02.2017, 12:27

ЗДРАВЈЕ
Заштита од зарази: Еве како да ја исчистите четкичката за заби од бактерии и нечистотии
Со овој трик многу лесно ќе ги убиете сите бактерии и микроби на вашата четкичка за заби.
16.02.2017, 19:30

МОДА И УБАВИНА
Открива еден интимен дел од телото: Ултра секси фустанот на „Диор“ кого славните убавици го обожуваат
Пред само неколку недели, целиот моден свет зборуваше за провидниот фустан од модната куќа „Диор“ во кој Бела Хадид ги покажа брадавиците. Сега ѝ се придружија и останатите славни дами, а последна од нив е актерката Сиена Милер која на премиерата во Берлин облекла многу сличен модел.
16.02.2017, 19:02

ПАТУВАЊЕ
7 чуда на природата кои изгледаат како да не се од овој свет
Азија има фантастична кујна, неверојатни згради и архитектура, но и природни убавини кои секој сериозен светски патник мора да ги види барем еднаш во животот.
16.02.2017, 17:53

ЉУБОВ И СЕКС
Луѓето со оваа крвна група се најдобри љубовници во светот
Тие едноставно уживаат во сексот и можат да водат љубов со часови. Многу им е важно и нивниот партнер да ужива, па ќе направат се` за да биде така. Тие не сакаат монотонија во кревет...
16.02.2017, 17:10

ЕСТЕТСКИ КОРЕКЦИИ
Можете ли да поверувате дека ова не е кукла? Има само 24 години, а на себе поправила сè
Ријалити ѕвездата Холи Хаган не крие дека имала многу пластични операции, но во последно време многумина и приговараат дека изгледа како восочна фигура, а не како вистинска жена.
16.02.2017, 14:31

СЕВЕРНА КОРЕЈА
Ретка прилика да погледнете во внатрешноста на главниот град на Северна Кореја
Истражете го главниот град на Северна Кореја, Пјонгјанг, во ова интригантно видео (time-lapse) од градот што е навистина ретка шанса да се види или посети.
16.02.2017, 14:17

МОДА И УБАВИНА
Секси затвореникот Џереми Микс ѕвезда на ревијата на Филип Плеин
Џереми Микс или попознат како секси затвореникот во кој преку ноќ се вљуби светската женска популација го имаше своето деби на ревијата на дизајнерот Филип Плеин во рамки на њујоршката модна недела.
16.02.2017, 12:14

ЗДРАВЈЕ
Ѝ пукнале силиконите: ”Со години ме труеја и ми правеа проблеми”
Annette е козметичарка и мајка на две деца. Таа тврди дека нејзините силикони со години ѝ го уништувале животот и дека потрошила богатство за нивно отстранување.
16.02.2017, 11:17

ЗДРАВЈЕ
Аутизмот може да се детектира во мозокот многу порано пред да се појават симптомите
Со скенирање на мозокот може да се открие аутизмот долго пред симптомите да почнат да се појавуваат, велат научниците.
16.02.2017, 10:55

ПАТУВАЊЕ
20 светски градови какви што не сте ги виделе досега
Кога се шетате во градовите и правите фотографии од нивните туристички атракции, веројатно не можете да ја видите целосната слика: погледот од земјата не ви дозволува целосно да ја доживеете геометријата и архитектонската уметност во градовите.
15.02.2017, 20:53

ЉУБОВ И СЕКС
Жените помалку уживаат во сексот? Еве која е една од главните причини за тоа
Мажите во повеќето случаи се возбудуваат и физички и психички, додека жените се разликуваат – физички возбудените жени често не сфаќаат што им се случува во тој момент.
15.02.2017, 20:06

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Во седмата деценија ги краси насловните страници: Убавата манекенка го откри рецептот за „еликсирот на младоста“
Манекенката и модел Кристи Бринкли како да не старее. Иако е во 63-тата година од животот и понатаму плени со својот фантастичен изглед на кој ѝ завидуваат и помладите колешки.
15.02.2017, 19:00

ЗДРАВЈЕ
Намирници кои ги „голтаат“ калориите: Со овие шест трикови ќе почнете да ги губите вишокот килограми
За да симнете неколку килограми кои повеќе нема да се вратат, нема потреба да држите строги диети. Се` што треба да направите е да замените некои намирници со други – тие ќе го намалат бројот на калории кои ги внесувате во организмот, а притоа многу се вкусни!
15.02.2017, 17:46

ЗДРАВЈЕ
Млеко: Секојдневно го конзумираме цел живот, а никој не збори за неговите негативни последици
Иако отсекогаш сите велат дека млекото е богат извор на калциум и треба да го конзумираме редовно, се испоставува дека многу млеко сепак не е добро за нашето здравје..
15.02.2017, 15:43

ЗДРАВЈЕ
Катарактата и диоптријата сега можете да ги решите само со еден зафат
Во денешно време можете на лесен начин да ја решите катарактата (перде) односно состојбата кога гледате заматено, боите ги гледате бледо и чувствителни сте на светлина.
15.02.2017, 13:21

ШПАНИЈА
Вака изгледа кога кралица ќе излезе во секси, кожно здолниште
Убавата шпанска кралица Летициа е позната по својата елеганција, а во своите формални комбинации често знае да вклопи неочекувани и многу модерни парчиња.
15.02.2017, 11:46

ПАТУВАЊЕ
Тие се мали, но многу големи: 10 занимливости за најмалата земја во светот
Толку мали, а толку моќни – ова е мотото кое можеме да го поврземе со Ватикан. На сите ни е познато дека таму престојува папата, но овие работи се помалку познати...
14.02.2017, 20:30

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЕРОТИКА
Вистината за порното: Колку всушност заработуваат порно ѕвездите и како изгледаат аудициите на црниот кауч
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
МИСТЕРИЈА
Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
ОХРИД
Ова е убиецот од Охрид: Соседот од втор спрат со нож ја убил Спаса Бојоска, а еве што направил со парите
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум