АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

РАКОМЕТ
Капитенот на Норвешка: Не сме подготвени за нивната игра
Македонската ракометна репрезентација се избори за драгоцено реми на вчерашниот одлучувачки меч во групата со селекцијата на Исланд, а со самото тоа нашите ракометари го избегнаа најголемиот фаворит за титулата на Светското првенство, домаќинот Франција.
 

ТЕНИС
Рожер не врати во годините: Федерер го преслуша Бердих за 90 минути и си закажа пресметка со Нишикори
Тениските фанови беа скратени од задоволството да го гледаат Рожер Федерер во изминативе шест месеци, но дека швајцарскиот маестро се уште може да понуди спектакуларен тенис на 35-годишна возраст денека најдобро се увери Томаш Бердих кој едноставно беше збришан од централниот терен на Австралија Опен.
20.01.2017, 14:46

ФУДБАЛ
Иљараменди предизвика „земјотрес“ во Шпанија со својата изјава за Меси, Ракитиќ веднаш му одговори
Барселона успеа да стави крај на таканаречената „клетва“ на „Аноета“ и конечно да оствари победа во Сан Себастијан на еден натпревар против Реал Сосиедад, но сепак минималниот триумф кој го забележа тимот на Луис Енрике наиде на навистина контроверзни реакции во Шпанија, пред се поради сензационалната изјава која ја даде Асиер Иљараменди.
20.01.2017, 13:56

МОТОСПОРТ
Гледач загина на релито во Монте Карло
Гледач кој ја следел првата етапа на првото рели во сезоната од World Rally Championsip, која се вози во монте Карло загина откако во него удри автомобил.
20.01.2017, 13:24

КОШАРКА
НБА: Избрани играчите за All Star натпреварот
Со гласовите на навивачите, медиумите и кошаркарите во петок се избрани играчите за екипите кои ќе играат на NBA All Star натпреварот во февруари во Њу Орлеанс.
20.01.2017, 12:51

КОШАРКА
Ленард му донесе нова победа на Сан Антонио, Кливленд рутински со Феникс
Изминатава ноќ во Америка топ тема беа извлечените петорките на претстојниот Ол стар викенд кој ќе се одржи наредниот месец, но сепак се одиграа и пет натпревари кои за момент го оттргнаа вниманието на фановите од објавените стартни постави.
20.01.2017, 12:18

РАКОМЕТ
Манасков ги исплаши македонските новинари и соопшти непосакуван проблем пред осминафиналето со Норвешка
Дејан Манасков имаше значаен придонес во вчерашното драматично реми со репрезентацијата на Исланд, но посебно загрижувачки е тоа што при постигнувањето на последниот петти гол во клучните моменти од средбата се упати веднаш кон клупата каде се пожали на повреда.
20.01.2017, 11:54

ФУДБАЛ
Ремек делото на Кварезма стана хит на социјалните мрежи!
Поругалскиот фудбалер Рикардо Кварезма, кој моментално игра за турскиот Бешикташ, беше стрелец на еден головите во победата од 3:0 за неговиот тим на Куп меч против Генчербирлиги.
20.01.2017, 11:30

ФУДБАЛ
„Арена спорт“ го откри новиот клуб на Бабунски и ја шокираше комплетната јавност!
Давид Бабунски со емотивно писмо до Црвена Звезда и нејзините фанови ја заврши својата етапа во фудбалскиот гигант од Белград, но изминативе неколку часа нашиот фудбалер е повторно крајно актуелен во Србија откако „Арена спорт“ излезе со ексклузива за иднината на македонскиот младински репрезентативец.
20.01.2017, 11:27

ФУДБАЛ
Најбогатите фудбалски асови на светот
Познатите и квалитетните фудбалски асови добро знаат да го наплатат своето фудбалско знаење, да дојдат до еден комплетен пакет и суми на пари од кои боли глава.
20.01.2017, 11:26

ФУДБАЛ
Конте во Челси го доведува поранешниот напаѓач на Ливерпул?
Италијанскиот тренер Антонио Конте има доста интересни планови кога се во прашање опциите во нападот на неговата екипа.
20.01.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Дно: Рамос плукна кон фудбалерот на Селта
Фудбалерите на Реал Мадрид беа поразени од екипата на Селта Виго со 2:1 пред своите навивачи во Кралскиот куп.
20.01.2017, 10:10

РАКОМЕТ
Капитенот Лазаров прв на листата со најдобри стрелци
Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров и на овој Мундијал блеска на терените.
20.01.2017, 09:11

РАКОМЕТ
Македонија со реми против Исланд до посакуваното трето место во групата
Македонија успеа да избори реми (27:27) на дуелот против Исланд и го освоија третото место во својата група на Светското првенство во Франција, а со тоа го избегнуваме домаќинот во осминафиналето.
19.01.2017, 19:26

ФУДБАЛ
Манчестер Јунајтед го претекна Реал Мадрид според приходите
Англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед го престигна европскиот шампион Реал Мадрид и стана фудбалски клуб со најголеми приходи во светот, достигнувајќи до рекордни 735 милиони долари на крајот на мината сезона, покажува податокот на консултантската куќа Deloitte, објавен денеска.
19.01.2017, 14:41

ТЕНИС
Сензација во Мелбурн, Истомин го детронизира Ѓоковиќ
Узбекистанецот Денис Истомин го направи едно од најголемите изненадувања во изминатата деценија на грен слем турнирите откако во второто коло го елиминира бранителот на титулата и шесткратниот освојувач на Аустралијан Опен, Новак Ѓоковиќ.
19.01.2017, 13:34

РАКОМЕТ
Спектакл во Мец: Македонските ракометари со два цепелини ги понижија Шпанците
Македонските ракометари во две акции направија вистинско шоу за кое што долго ќе се зборува на ова Светско првенство во Франција.
19.01.2017, 09:00

РАКОМЕТ
Храбра Македонија ги намачи фаворизираните Шпанци
Македонската ракометна репрезентација успеа да ги намачи фаворизираните Шпанци и не само што одржуваше неизвесност дури 50 минути, туку на моменти имаше и солидна предност против „црвената фурија“ на дуелот од Светското првенство во Франција.
18.01.2017, 22:19

ФУДБАЛ
Јунајтед направи историја во Англија: Ангажираше стручњак кој ќе има специјална задача на „Олд Трафорд"
Манчестер Јунајтед со години наназад важи за еден од најголемите фудбалски брендови ширум светот, но и клуб кој функционира на највисоко можно ниво и кој обрнува внимание дури и на најситните детали кои во прво момент изгледаат неважни.
18.01.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Луис Енрике му одговори на Ракитиќ и остави простор за многу шпекулации
Меѓу шпанските медиуми посебно актуелна стана изјавата на Иван Ракитиќ поврзана за тренерот Луис Енрике, но во продолжение се доби информација дека таа изјавата на хрватскиот фудбалер е малку постара и дека не е баш од вчера како што пренесоа и највлијателните медиуми на Пиринеите.
18.01.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Ван Бастен ги откри десетте луди идеи на ФИФА кои ќе направат голема револуција во фудбалот!
Легендарниот Марко Ван Бастен од пред извесно време е главен директор на ФИФА за технички развој во фудбалот, а комплексноста на неговата функција носи со себе и разгледување на нови идеи и предлози за подобрување на најважната споредна работа во светот.
18.01.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Браун сака повеќе трки во Америка
Новиот Извршен директор на Мекларен, Зек Браун е уверен дека Формула 1 може да има голема корист од дополнителна медиумска изложеност во Соединетите Американски Држави со втора трка на тој континент. Во таа насока размислуваат и новите сопственици, американците Либерти Медиа.
18.01.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Чаби Алонсо ќе се пензионира по крајот на оваа сезона?
Како што пренесуваат германските медиуми, фудбалерот на Баерн Минхен наводно по завршувањето на оваа сезона ќе стави крај на својата професионална кариера.
18.01.2017, 16:00

ФУДБАЛ
Депај се договорил со Лион, се чека на одлуката на Јунајтед
Холандскиот фудбалер Мемфис Депај најверојатно до крајот на јануари ќе ја напушти екипата на Манчестер Јунајтед.
18.01.2017, 15:09

ФОРМУЛА 1
ФИА го симулирала судирот на Алонсо со Хало
ФИА изврши симулација на страшниот судар на Фернандо Алонсо и Естебан Гутиерез во Австралија, но во симулацијата во вметна и хало системот за заштита на кокпитот.
18.01.2017, 15:01

ФУДБАЛ
Познато што му дошепнал Рамос на Сампаоли пред големото дерби на „Писхуан“
Серхио Рамос наиде на големи критики од страна на фановите на Севиља поради контроверзната гестикулација која им ја посвети на куп натпреварот кој се одигра пред една недела, но ако некој застана во одбрана на капитенот на Реал од страна на клубот од Андалузија, тогаш тоа секако беше тренерот Хорхе Сампаоли кој изреагира крајно џентлменски.
18.01.2017, 14:25

ТЕНИС
Трамп му испрати интересна порака на Надал, Шпанецот му возврати искрено и доста дрско
Рафаел Надал утре наутро ќе го одигра својот втор натпревар на Австралија Опен, но наместо за неговиот следен противник Маркос Багдатис, светската тениска јавност пишува за една изјава која ја даде американскиот претседател, Доналд Трумп.
18.01.2017, 14:22

ФУДБАЛ
Гвардиола ги шокирал играчите на Сити со својот говор по дебаклот од Евертон
Авантурата на Пеп Гвардиола во Премиер лигата не оди онака како што многумина замислуваа на стартот на натпреварувачката сезона, па во овој момент речиси сите ги заборавивме почетните шест триумфи кои ги имаше шпанскиот стручњак на отворањето на актуелниот шампионат.
18.01.2017, 13:13

ТЕНИС
Троицки збесна откако беше оштетен за еден поен, па и се нафрли на хрватската судијка Чичак
Виктор Троицки е познат по тоа што често знае да ги загуби нервите со тениските судии, а во едно такво издание се прикажа и во второто коло на Австралија Опен, односно на неговиот меч против Паоло Лоренци.
18.01.2017, 12:56

КОШАРКА
Харден брилјираше и оствари нов трипл-дабл, неговите соиграчи го издадоа во Мајами
Џејмс Харден имаше нов брилијантен настап во НБА лигата, но овој пат тоа не се покажа како доволно неговиот Хјустон да слави победа на незгодното гостување во Флорида.
18.01.2017, 12:18

ФУДБАЛ
Антонио Валенсија останува во Јунајтед
Еквадорскиот репрезентативец Антонио Валенсија го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед до 2018-та година.
18.01.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Ван Гал ја промени одлуката за пензионирање за неполни 24 часа: Добив многу важна понуда од Шпанија!
Луи Ван Гал оствари толку многу важни работи и освои толку многу трофеи во својата тренерска кариера, но мора да се напомене дека истата е проследена и со некои необични ситуации, најчесто предизвикани од неговите чудни методи кои често знаеја да се најдат во центарот на вниманието.
18.01.2017, 10:58

ФУДБАЛ
Објава која предизвика многу реакции: Содерлинг сугерира дека Јувентус му го украл логото
Робин Содерлинг беше принуден предвреме да стави крај на својата тениска кариера поради боледување од мононуклеоза, но ако во изминативе години мудро избегнуваше да дава изјави за најтешките моменти при борбата со непријатната болест, сега Швеѓанецот сам го привлече вниманието со својата објава на социјалните мрежи.
18.01.2017, 10:56

ФУДБАЛ
Раниери прогнозираше кој ќе го наследи на шампионскиот трон во Премиер лигата
Клаудио Раниери до месец мај ќе го има приматот на актуелен шампион во англискиот фудбал поради неверојатниот успех кој го оствари со Лестер изминатата сезона, но уште сега е повеќе од јасно дека тоа ќе биде така само дотогаш бидејќи тимот на италијанскиот стручњак е многу поблиску до опасната зона отколку до сигурниот дел од табелата.
18.01.2017, 10:53

РАКОМЕТ
И тоа е можно: ДВА гола за ЕДНО полувреме на ракометен Мундијал!
Репрезентацијата на Аргентина го доживеа третиот пораз на Мундијалот во Франција, откако загуби од Катар со 21:17. Навидум ништо неочекувано. Но доколку го погледнете резултатот од првиот дел, 9:2, ќе сфатите дека се одиграло можеби најнеефикасното полувреме на некој Мундијал во поновата ракометна историја.
18.01.2017, 10:52

РАКОМЕТ
Од Вардар во Пелистер: Ристо Вујачиќ се пресели во Битола
Досегашниот десен бек на Вардар Јуниор, кој во СЕХА Лигата играше и за првиот тим на Вардар, Ристо Вујачиќ, е нов ракометар на битолски Пелистер и во вториот дел од сезоната ќе биде дел од тимот на Касим Каменица.
18.01.2017, 10:50

ФУДБАЛ
Меси: Имаме обострана почит со Роналдо
Лионел Меси и Кристијано Роналдо веќе со години доминираат во светот на фудбалот, а во 2016-та година беше поуспешен Португалецот кој тоа го потврди со освојување на Златната топка за најдобар фудбалер на годината.
18.01.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Гризман договорил трансфер во Јунајтед?
Францускиот репрезентативец Ентоан Гризман се повеќе се поврзува со трансфер во Манчестер Јунајтед.
18.01.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Новото засилување на Вардар: Изненаден сум од условите за работа, можеме да ја освоиме двојната круна
Најтрофејниот македонски фудбалски колектив, Вардар досега своите редови ги освежи со двајца играчи Бесир Демири и Џамбул Џигаури кои треба да помогнат во осварување на зацртаните цели на клубот.
17.01.2017, 21:15

ФУДБАЛ
Руди Гарсија влезе во расправија со судијата, па со мобилниот телефон му докажуваше дека греши
Марсеј беше декласиран на домашен терен од Монако во големото дерби кое се одигра изминатава недела, но ставајќи ја на страна лошата игра на неговите играчи, тренерот Руди Гарсија имаше и една забелешка до судиите при еден од четирите гола на тимот од кнежевството (1:4).
17.01.2017, 20:30

ФОРМУЛА 1
Рикардо: Нема причина за несогласување со Верстапен
Даниел Рикардо и Макс Верстапен уживаа во одлична соработка во гаражата на Ред Бул од моментот кога холанѓанецот премина во тимот, а секогаш насмеаниот австралијанец не гледа причина зошто таквата врска не би продолжила и понатаму во борбата за победи и шампионска титула.
17.01.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Предвреме откриени новите дресови на Реал, дизајнот донесе едно големо изненадување
За разлика од минатотот кога се чекаше денот на официјалната промоција, сега многу порано ги дознаваме новите дизајни на дресовите на најголемите фудбалски клубови, а последен на оваа листа се најде и Реал Мадрид кога се во прашање дресовите за наредната натпреварувачка сезона.
17.01.2017, 19:30

ФУДБАЛ
Алиоски „украл" телевизор со својот соиграч, одговорните луѓе на Лугано биле приморани да реагираат
Езџан Алиоски на големо го привлече вниманието на себе со феноменалните изданија во дресот на Лугано, но иако во овој момент трае зимската пауза во швајцарската прва фудбалска лига, македонскиот репрезентативец пронајде начин како да биде топ тема меѓу медиумите.
17.01.2017, 18:59

ФОРМУЛА 1
Мекларен го задржува „МП4" во името
Болидот на Мекларен Хонда за 2017 година ќе го задржи “МП4“ во називот на болидот, според новиот Извршен директор на тимот, Зек Браун.
17.01.2017, 18:55

ФУДБАЛ
Регионалната лига за млади категории е од големо значење за клубовите
На конструктивен состанок со клубовите од Првата лига во „Куќа на фудбалот“, координаторот на младинските категории во ФФМ Зоран Стратев ја претстави идејата за формирање регионално натпреварување за млади категории во кое би биле вклучени младински екипи од Македонија, БиХ, Црна Гора, Унгарија, Словенија, Србија и Хрватска.
17.01.2017, 16:33

РАКОМЕТ
Перез де Варгас: Македонија игра без клучниот играч кој може да направи разлика на секој меч!
Шпанија без никакви проблеми ја декласираше Ангола со 42:22 и дефинитивно го завери својот пласман во осминафиналето на Светското првенство, но повеќе од јасно е дека „црвената фурија“ ќе брка победа и на преостанатите два натпревари во групата со цел да добие што полесен противник во наредната фаза.
17.01.2017, 14:19

ФУДБАЛ
Бака се залета да го изведе пеналот додека Харт правеше необичен ритуал, Таљавенто спречи бизарен погодок
Џиџи Донарума успеа да му одбрани пенал на Адем Љајиќ и да го остави Милан во игра на гостувањето кај Торино, а ако тоа на крајот се покажа како клучен момент со оглед на тоа што неговиот тим се избори за 2:2, од продолжението на натпреварот за издвојување е и еден комичен момент кој навистина ретко може да се види на терените.
17.01.2017, 14:17

ФУДБАЛ
Ван Гал стави крај на незаборавната тренерска авантура и издвои еден момент од Јунајтед како најдраг во кариерата
Луи Ван Гал одлучи да им каже „НЕ“ на кинеските милиони и да се насочи кон домашните обврски и повеќе време минато со својата сопруга, а додека легендарниот холандски стручњак објавуваше крај на својата фантастична тренерска кариера, не го заборави и последниот посебен момент кој го доживеа како менаџер на Манчестер Јунајтед.
17.01.2017, 13:17

КОШАРКА
Голден Стејт го понижи Кливленд во „Оракл арената“
Голден Стејт на крајно драматичен начин загуби „добиен меч“ со Кливленд на гостувањето кое го имаше на католичкиот Божиќ, но избраниците на Стив Кер едноставно не можеа да замислат подобро сценарио за слатка одмазда на натперварот кој се одигра во „Оракл Арената“ изминатава ноќ во Америка.
17.01.2017, 12:20

ТЕНИС
Разиграниот Ѓоковиќ не дозволи реприза на Доха и лесно го среди Вердаско во Мелбурн
Предвидувањата беа дека Новак Ѓоковиќ го доби најтешкиот противник од фаворитите со оглед на тоа што ждрепката посака да се падне со Фернандо Вердаско, но за разлика од мечот кој го понуди шпанскиот тенисер пред две недели во Доха, ова утро не гледавме ни одблиску изедначен натпревар како споменатиот.
17.01.2017, 12:18

ФУДБАЛ
Роналдо со директна замерка до Рамос по голот на Јоветиќ: Мора да ја вклучиме главата, смирено да му…
Кристијано Роналдо никогаш не ги прифаќа лесно поразите, а таков беше случајот и пред два дена кога неговиот Реал Мадрид во рок од само седум минути прокоцка три бода и победа на гостувањето на „Санчес Писхуан“.
17.01.2017, 11:51

ФУДБАЛ
Официјално: Луис Адриано го напушти Милан
Бразилецот Луис Адриано ја напушти екипата на Милан и својата кариера ќе ја продолжи во московски Спартак.
17.01.2017, 11:10

РАКОМЕТ
Коментар: Вујо му даде легитимитет на Лино да продолжи со „ремонтот“
Поразите се болни, па макар и кога доаѓаат од светска велесила која завршила на 4 место на Летните олимписки игри. Најмногу боли загубената надеж, бидејќи сепак сме верувале дека можеме да играме за победа, а сме добиле лекција дека сме далеку од таа лига.
17.01.2017, 10:55

ФУДБАЛ
Михајловиќ збесна по ремито со Милан и го уништи рекламното пано со еден потег
Торино прокоцка убава предност од 2:0 и на крајот испушти драгоцени два бода на мечот кој го одигра со Милан изминатава вечер, а иако некогаш е неоправдано прекумерен при своите рекации, мора да се признае дека нервозата на Синиша Михајловиќ овојпат беше сосема оправдана.
17.01.2017, 10:51

РАКОМЕТ
Скок го прецизираше клучниот сегмент кој направи голема разлика во победата над Македонија
Првиот голман на Словенија, Матевж Скок ги отпиша нашите ракометари со своите блескави интервенции во текот на сите 60 минути, а она што беше посебно импресивно кај противничкиот чувар на мрежата беше тоа што речиси секој пат ги читаше мислите на Македонците кои очигледно добро ги просудирал.
17.01.2017, 10:49

ФУДБАЛ
Коста би останал во Челси, но...
Шпанскиот напаѓач Диего Коста се наоѓа во центарот на вниманието откако се појавија гласини дека сака да го напушти Челси.
17.01.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Јувентус го промени грбот, навивачите збунети...
Синоќа во Торино беше одржана церемонија на која што Јувентус го претстави новиот грб на клубот.
17.01.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Мурињо го посочи најголемиот недостаток на Јунајтед по ремито со Ливерпул
Жозе Мурињо не беше премногу импресиониран од нерешениот исход на големото дерби меѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул кое вчера се одигра на „Олд Трафорд“, а иако и во таква ситуација го потенцираше храбриот пристап на неговите играчи кои се изборија барем за бод, сепак го пронајде и најголемиот недостаток во играта на тимот.
16.01.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Рамос ја искоментира одлуката на Зидан за променетата формација против Севилја
Серхио Рамос беше еден од најнезадоволните играчи во таборот на Реал по вчерашниот драматичен пораз кој го претрепеа „кралевите“ на „Санчес Писхуан“, а голема причина за тоа секако беше и автоголот кој си го даде, а со кој ја врати во игра Севилја во 85-та минута.
16.01.2017, 21:00

РАКОМЕТ
Червар: Бевме казнети за слабостите во нападот
Хрватскиот стручњак на клупата на Македонија, Лино Червар, посочи на официјалната прес конференција дека натпреварот со Словенија го добила нивната одбрана.
16.01.2017, 20:28

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум