АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ФИЛМ
Погледнете го новиот возбудлив трејлер за акциониот филм “John Wick 2”
Во продолжението повторно го гледаме Кијану Ривс како легендарниот убиец Џон Вик којшто од пензија ќе го врати некогашниот соработник којшто пак сака да ја преземе контролата над група меѓународни убијци.
 

БРАЗИЛ
Популарната пејачка (63) е пронајдена мртва: Изгорела во автомобил!
Пејачката на светски познатиот хит “Ламбада”, пронајдена е мртва недалеку од својот дом.
20.01.2017, 11:48

МК СЦЕНА
Александар Маленко открива: Преживеав инфаркт!
“Пливач на векот и Казанова на милениумот” – вака Жаре го најави интервјуто со Александар Маленко.
20.01.2017, 10:54

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Најголемиот непријател на Македонија во недела ќе гостува во новото издание на „Фчерашни новости“
Екипата ексклузивно открива и дека се подготвува нов протест во Њујорк. Македонија, пак, е во потрага по загубено лице, по апелот кој го испратија загрижени граѓани.
20.01.2017, 10:13

ФИЛМ
Овие актери фантастично ги пренесоа личностите на реалните луѓе кои ги глумеа
Филмовите кои се базирани на вистински приказни и вистински личности често се многу популарни поради фактот што настаните во него навистина се случиле.
18.01.2017, 22:00

СЕЛЕБРИТИ
Кејт Мос веќе на првиот ден од прославата изгледала „уморно”
Манекенката минатото лето ја раскина врската со фотографот бидејќи претерано излегувал и пиел. Му замерувала затоа што не можел да воспостави нормален однос со нејзината ќерка.
18.01.2017, 20:32

EXIT 2017
Liam Gallagher, Paul Kalkbrenner и Hardwell се првите ѕвезди на Exit!
Еден од најнаградуваните музичари на сите времиња, основачот и пејач на групата Oasis, Liam Gallagher, ќе го отвори EXIT фестивал во четврток, на 6-ти јули!
18.01.2017, 17:00

ФИЛМ
Марго Роби непрепознатлива во својот најнов филм за еден од најголемите спортски скандали во историјата
Минатата година неколку актерски остварувања и тоа како нè изненадија, а едно од таквите беше и она на актерката Марго Роби во филмското остварување “Suicide Squad”. Но, нејзината преобразба за најновиот филм е и повеќе од импресивна.
18.01.2017, 14:21

СЕЛЕБРИТИ
Преминала во ислам? Славната актерка го избришала профилот на Инстаграм и порачала - "Alaikum salam"
Најновиот потег на Линдзи Лохан шокирал речиси 6 милиони фанови.
18.01.2017, 13:25

СЕЛЕБРИТИ
"Валкана долна облека" на сите страни: По семејниот скандал, се појавила и секс снимка на славниот боксер
Познатиот и успешен боксер, Амир Кан, овие денови го потресуваат скандали. Прво пред неколку месеци се појавила информација дека неговите родители ја малтретираат неговата сопруга Фарјал бидејќи не живее во склад со исламските обичаи, а сега наводно се појавила и приватна снимка од самиот Амир, на која се гледа како тој мастурбира.
18.01.2017, 11:40

СЕЛЕБРИТИ
Жешко! Еве како ги поминала празниците руската Ким Кардашијан
Моделот Анастасија Квитко релативно неодамна стана славна во Русија, а медиумите поради нејзиното тело и раскошни облини ја споредија со американската старлета и ријалити ѕвезда Ким Кардашијан.
17.01.2017, 22:00

ФИЛМ
Ако филмот освои Златен глобус, кои се шансите да освои и Оскар?
Една од наградите за која се вели дека ги претскажува идните оскаровци е и наградата Златен глобус. Но, колку вистина има во тоа? Дали една награда ви носи шанса и за друга?
17.01.2017, 20:35

СЕЛЕБРИТИ
Го глумеше братот на Чарли Шин: Алан од „Два и пол мажи“ денес изгледа непрепознатливо
Актерот од популарната хумористична серија ја изгубил косата и пуштил брада. Џон Крајер почнал да ја губи косата уште додека се снимала серијата, па со спреј му го прскале темето за да прикријат дека станува ќелав.
17.01.2017, 17:10

(18+) ФИЛМ
Канибалистичкиот филм “Raw” е толку ужасен што ги принудува луѓето да повраќаат и да се онесвестуваат!
Францускиот хорор филм “Raw” покажува толкава доза на хорор, што гостите на филмскиот фестивал во Торонто биле оставени со чувство на слабост во колената и желудниците, а некои наводно веднаш морало да бидат и хоспитализирани, откако ги погледнале поинтензивните сцени...
17.01.2017, 13:16

СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
Алонзо Морнинг, легенда на НБА лигата и некогашен играч на Мајами, завршил на неколку проблематични фотографии. Спортската ѕвезда била фатена пред неколку недели како на сред Мајами разменува нежности со мистериозна девојка. Голем шок повторно приредил вчера.
17.01.2017, 12:01

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Лидерот на Неопределените ја откри платформата во „Фчерашни новости“
Лидерот на Партијата на неопределените со своја платформа нуди решение за исходот на изборите. Климе Охритски повторно со свое обраќање во новата епизода на „Фчерашни новости“, која по пауза од една недела се емитуваше на „Телма“.
17.01.2017, 10:24

СЕЛЕБРИТИ
Девојката на принцот Хари е во центар на скандал: Семејна драма ѝ го загорчила животот!
Полубратот на актерката Меган Маркл, девојката на британскиот принц Хари, го уапсиле бидејќи пијан во кавга со неговата девојка ѝ се заканувал со пиштол. Актерката не е во добри односи со нејзиниот полубрат.
16.01.2017, 22:00

ФИЛМ
Новиот Џејмс Бонд: Том Харди со добар режисер би бил новиот 007
Иако сè уште нема никакви вести дали Крег ќе го видиме и во 25-от дел од франшизата за тајниот агент 007, Џејмс Бонд, потрагата по нов секси шпион е во полн замав.
16.01.2017, 18:28

СЕЛЕБРИТИ
Го паметите ли Дел Бој: Денес има 76 години и открива една мрачна тајна за хит серијата
"Only fools and Horses" важи за една од најгледаните и најпопуларни серии на сите времиња, а посебно била обожувана на просторите на поранешна Југославија.
16.01.2017, 16:16

МК СЦЕНА
Жаре стана жител на Пехчево! Супер епизода од Еден на Еден
Најпопуларното ток шоу кај нас не изненади со сосема поинаква и уникатна епизода минатава сабота. Жаре и Еден на Еден екипата беа во Пехчево и снимија нешто на кое македонската публика не е навикната, но нешто што е навистина фантастично!
16.01.2017, 10:35

КУЛТУРА
Почина маестро Саша Николовски-Ѓумар
Еден од најпознатите и најголеми македонски дириенти, маестро Саша Николовски-Ѓумар, ненадејно почина во саботата попладнето на 50-годишна возраст.
14.01.2017, 22:48

СЕЛЕБРИТИ
Најпопуларната девојка на Инстаграм израдува 107 милиони следбеници со најпровокативна фотка досега
Поранешната љубов на пејачот Џастин Бибер ја покажала својата секси позадина во едвај забележливи танга гаќички.
13.01.2017, 22:00

СЕЛЕБРИТИ
Најпровокативни фотографии на „плус сајз“ манекенката: „Сакам да им ги менувам животите на жените“
Најпознатата „плус сајз“ манекенка во светот Ешли Грејем позирала во по малку бизарен едиторијал за магазинот „V”, но и открила која е нејзината цел во кариерата.
13.01.2017, 17:10

СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
Се чини дека сите ние сме навикнати за покрај Џејмс Бонд секогаш да гледаме исклучиво само беспрекорни девојки. Но, во реалниот живот неговиот вкус е очигледно сосема поинаков!
13.01.2017, 12:36

ПАРИЗ
Грабеж вреден 9 милиони долари: Прво обвинение за кражбата на накитот на Ким Кардашијан во Париз
Против еден од осомничените за учество во кражбата на накит во вредност од 9 милиони евра од американската телевизиска ѕвезда Ким Кардашиан во октомври минатата година во Париз, поднесено било обвинение за вооружен грабеж во организирана банда, соопштило обвинителството.
13.01.2017, 11:54

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
„Фчерашни новости“ со препораки – како да преживеете до формирањето на новата Влада?
По паузата од една недела, „Фчерашни новости“ со нова епизода се враќа на програмата на „Телма“. Во недела во 19:10, пародичните вести носат неколку ексклузиви.
13.01.2017, 10:57

МК СЦЕНА
Жаре ги прокоцка парите во Пехчево!
Еден на Еден ќе нè изненадат со сосема различна епизода оваа сабота.
13.01.2017, 10:21

НЕКОГАШ И СЕГА
Погледнете како изгледаат денес: 15 момци од најпопуларните тинејџерски серии на сите времиња
Поради нив со години бевме залепени за малите екрани и со нетрпение ги очекувавме новите епизоди од нашите омилени ТВ серии. Погледнете како изгледаат денес ѕвездите од најпопуларните тинејџерски серии на сите времиња и дали стареат добро или можеби годините не ги штеделе, кога станува збор за физичкиот изглед.
12.01.2017, 22:00

НЕКОГАШ И СЕГА
Непрепознатлива! Вака изгледала Викторија Бекам пред пластичните операции
Кога ќе се погледнат фотографии од Викторија Бекам од 1994 година, разликата е драстична и речиси е невозможно на нив да се препознае некогашната „спајсица“.
12.01.2017, 19:05

СЕЛЕБРИТИ
Болно искуство: Таа снимала маратонски секс сцени со Бен Афлек, и сè завршило во солзи
Популарната актерка Сиена Милер, во новиот филм на Бен Афлек, "Live By Night" ја игра фаталната Ирка Ема Гулд, а на новинарите на "E! News" им открила дека снимањето на секс сцените било повеќе од интензивно.
12.01.2017, 14:24

СЕЛЕБРИТИ
Ѝ го "украла" момчето на манекенката: Селена Гомез и канадскиот пејач фатени во страстен бакнеж
Селена Гомез некогаш му била девојка на Џастин Бибер, но неодамна се појавила во јавноста со пејач, кој неодамна ја раскинал врската со манекенка.
12.01.2017, 12:51

СЕЛЕБРИТИ
Подобро ова да не го види татко ѝ... Ќерката на Силвестер Сталоне се разголела за секси фотографии
Ќерката на славниот актер Силвестер Сталоне, веднаш штом стана полнолетна се разголе за камерите.
11.01.2017, 22:04

СЕЛЕБРИТИ
Марадона покрај светската убавица: Ева навистина изгледала сензационално
Доделувањето на "The Best FIFA Football Awards" беше одржано пред два дена во Цирих. На церемонијата имаше многу спортски ѕвезди, но тука беше и таа, домаќинката на вечерта – неодоливата Ева Лонгорија.
11.01.2017, 19:11

МК СЦЕНА
Провокативната Елена Велевска со секси фотографии најави незаборавен дочек на Старата Нова година...
Фолк ѕвездата Елена Велевска, на нејзин својствен начин, крајно провокативно, ја најави прославата на Старата Нова година заедно со неа во познат локал во Прилеп.
11.01.2017, 17:02

СЕЛЕБРИТИ
Во брак е со 30 години постар милијардер: Нему сите му завидуваат, а таа изгледа сè подобро!
Познатиот пар Елизабет Грегорачи (36) и 30 години постариот Флавио Бријаторе ги поминале новогодишните празници во Дубаи. На егзотичниот одмор италијанскиот милијардер се посветил на тенисот, а неговата сопруга пленела со убавината во минијатурен костим за капење.
10.01.2017, 22:00

СЕЛЕБРИТИ
Се соблекла топлес: Манекенката парадирала разголена
Таа има 43 години и воопшто не се срами да го покаже своето голо тело.
10.01.2017, 17:10

ЛОНДОН
Како изгледала Кејт Мидлтон пред да се омажи за принц?
Кејт Мидлтон вчера го прославила својот 35-ти роденден. Војвотката од Кембриџ станала икона на стилот откако во 2011. година се омажила за принцот Вилијам. А како изгледала пред кралската венчавка?
10.01.2017, 16:16

СЕЛЕБРИТИ
Застанува здивот од убавина: Ариел и нејзината пријателка уживаат во погледот
Ѕвездата од хумористичната серија „Модерно семејство“ одмара на Бора Бора со друштвото и често на социјалните мрежи објавува фотографии на кои всушност повеќе се покажува себеси отколку убавините во кои ужива.
09.01.2017, 22:02

УПС!
Најнепријатниот момент: Погледнете како се посрамила славната актерка на доделувањето на Златни глобуси
Филмот "La La Land" минатата вечер освои седум Златни глобуси, а моментот кога режисерот и сценарист на овој филм Даниел Шазел освоил уште една статуа, стана хит на социјалните мрежи.
09.01.2017, 20:30

ЗЛАТНИ ГЛОБУСИ
Додека Гослинг ја примал наградата, Рајан Рејнолдс се бакнувал со Ендру Гарфилд
Камерата случајно го снимила моментот кога славните актери се бакнале. Бакнежот го видела и сопругата на Рајан Рејнолдс, актерката Блејк Лајвли која не се шокирала, туку се смеала со останатите гости на масата.
09.01.2017, 17:10

МК СЦЕНА
Боки 13 во вербална и физичка пресметка со поп, и тоа за Божиќ?!
Според тоа што го тврди Бојан Јовановски, или за сите нас попознат како Боки 13, тој се соочил со вербална, па и физичка пресметка токму со свештено лице, и тоа поради крајно бизарна причина!
09.01.2017, 13:07

ИТАЛИЈА
Италијанската актерка го исполнува ветувањето: "Првата рунда орален секс завршена, малку сум уморна"
Италијанската актерка која ветила дека на секој кој на референдумот ќе заокружи "не" ќе му пружи сексуални услуги, ја завршила првата рунда на исполнување на тоа ветување.
09.01.2017, 12:15

СЕЛЕБРИТИ
Мерил Стрип го нападна Трамп на доделувањето на Златните глобуси
Славната американска актерка Мерил Стрип, на овогодинешното доделување на престижната награда "Златен Глобус", одржала многу емотивен говор во кој го критикувала Доналд Трамп.
09.01.2017, 10:55

МК СЦЕНА
Владо Јаневски: Повеќе не одам на оргии!
Најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“ по цели 15 години телевизиска пауза за прв пат го угости Владо Јаневски.
09.01.2017, 10:48

СЕЛЕБРИТИ
Ким конечно проговори за ужасниот напад: „Ми рекоа дека ќе ми пукаат во грбот“
Ријалити ѕвездата за прв пат проговорила за тоа како се плашела дека ќе умре за време на нападот кој го претрпела во парискиот апартман во октомври минатата година.
07.01.2017, 17:22

МК СЦЕНА
,,Нокаут,, 20 годишнината од постоењето на музичката сцена ја одбележува со нова официјална веб страна
Македонската музичка атракција ,,Нокаут,, 20 годишнината од нивното постоење го одбележуваат со нова официјална веб страна на бендот.
07.01.2017, 14:58

СЕЛЕБРИТИ
21-годишната манекенка во крајно провокативно издание!
Со манекенство почна да се занимава пред неколку години, минатата година со заработка од 10 милиони долари се најде на листата на најплатени модели во светот, а сега 21 – годишната Кендал Џенер добрата позиција во модниот свет ја прави уште посилна, и тоа со насловната страница во магазинот „V”.
05.01.2017, 22:00

СЕЛЕБРИТИ
Џорџ Клуни и Амал чекаат близнаци, а еве кои славни парови добија близнаци пред нив
Денес во сите медиуми одекна веста дека Амал и Џорџ Клуни чекаат близнаци! Извор близок до семејството Клуни ги потврдил овие наводи, а ние по овој повод се потсетуваме на сите славни парови кои имаат близнаци.
05.01.2017, 17:10

МК СЦЕНА
Новогодишна и Божиќна честитка од пејачката Симона
Како и секоја година, така и оваа, пејачката Симона не пропушта на сите вам да ви ја честита Новата Година и Божиќните празници.
05.01.2017, 12:06

СЕЛЕБРИТИ
Софија Вергара го освои светот со својата убавина и облините, а сега со задникот го "срушила" интернетот
Актерката по кој знае кој пат покажала дека има совршена фигура.
05.01.2017, 11:25

СЕЛЕБРИТИ
Пред и потоа: Каде исчезнале облините на славната манекенка?
Славната манекенка Дуцен Крос ја фотографирале папараците во бикини на плажа, а оние кои ја следат нејзината манекенска кариера биле изненадени од нејзиниот изглед.
04.01.2017, 22:00

СЕЛЕБРИТИ
Наполнила 70 години, а изгледа 30 години помладо: Знаете ли која е сопственичката на овие совршени нозе?
Овој женствен адут славната актерка често го истакнува и кога носи долги свечени тоалети.
04.01.2017, 17:10

СЕЛЕБРИТИ
Супер Марио има и супер девојка: Девојката на Геце го „запалила” Дубаи
Играчот од средниот ред на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд и германската манекенка се веќе четири години во врска. Геце го искористил божиќниот и новогодишниот одмор во Бундеслигата и заедно со неговата девојка отпатувал во потопол крај...
03.01.2017, 22:20

СЕЛЕБРИТИ
Животниот пад на секс иконата од 90-тите години: Славната актерка доживеала нервен слом
Откако се појави во сега култната серија „Династија“, на актерката Хедер Локлир и` се отворила вратата кон успехот. После „Династија“ ја паметиме и по улогата во серијата „Melrose Place” и по тоа што во 90-тите години секогаш беше на врвот на листата на најсексапилни актерки. Денес ситуацијата значително е променета.
03.01.2017, 21:22

ШОУ БИЗНИС
Терминатор наместо Трамп: Шварценегер порачува: "Готов си"
Некогашниот градоначалник на Калифорнија и вечниот "Терминатор", Арнолд Шварценегер, се покажал одлично во новата улога во која го заменил американскиот претседател, Доналд Трамп.
03.01.2017, 15:43

СЕЛЕБРИТИ
Насмеана и среќна: Анџелина Џоли во јавност со децата по шпекулацијата дека е во болница
Таа била облечена во зимска опрема, со очила за сонце, а на лицето може да се види насмевка.
03.01.2017, 13:59

СЕЛЕБРИТИ
Бизарни детали: Што точно се случило ноќта кога починал Џорџ Мајкл?
Партнерот на покојниот пејач Џорџ Мајкл, последниве денови предизвикува шок со своите бизарни изјави, а последна во низата е дека преспал во автомобил пред на Божиќ да го пронајде мртвото тело на своето момче.
03.01.2017, 12:13

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Новата година започна со уште една одлична епизода на „Фчерашни новости“: Што им предвидуваат ѕвездите на политичарите?
Во најновата епизода, наместо Дедо Мраз, во студиото гостуваше неговиот портпарол Миле Паника, додека Васко Ефтов одговараше на прашањата на граѓаните.
03.01.2017, 10:49

СЕЛЕБРИТИ
Опасно секси! Сите гледале во нејзината позадина, а потоа се свртела...
Џенифер Лопез договорила новогодишен настап во клуб во Мајами за хонорар од милион долари, а потоа се откажала. Меѓутоа, во пресрет излегла раперката Ники Минаж и забавата можела да започне!
02.01.2017, 18:22

СЕЛЕБРИТИ
Таа е имуна на стареење: Можете ли да ја препознаете добитничката на Оскар?
Пенелопе Круз често своите следбеници на социјалните мрежи знае да ги почести со интересни фотографии, а овој пат успеа да воодушеви многумина, но и да ги изненади.
31.12.2016, 12:30

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум