АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

БРАЗИЛ
Популарната пејачка (63) е пронајдена мртва: Изгорела во автомобил!
Пејачката на светски познатиот хит “Ламбада”, пронајдена е мртва недалеку од својот дом.
 

EXIT 2017
Liam Gallagher, Paul Kalkbrenner и Hardwell се првите ѕвезди на Exit!
Еден од најнаградуваните музичари на сите времиња, основачот и пејач на групата Oasis, Liam Gallagher, ќе го отвори EXIT фестивал во четврток, на 6-ти јули!
18.01.2017, 17:00

КУЛТУРА
Почина маестро Саша Николовски-Ѓумар
Еден од најпознатите и најголеми македонски дириенти, маестро Саша Николовски-Ѓумар, ненадејно почина во саботата попладнето на 50-годишна возраст.
14.01.2017, 22:48

КУЛТУРА
Подготвени сме за Виенскиот новогодишен концерт 2017!
Некому можеби звучи неверојатно, но постојат луѓе што се повозбудени околу Виенскиот новогодишен концерт, отколку за дочекот на новата 2017 година.
30.12.2016, 16:40

МУЗИКА
Hardwell - Најдобриот светски диџеј во 2013 и 2014, за Илниден во Македонија!
Огромно задоволство ни е да Ви најавиме дека глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017, на 2-ри август на стадионот „Билјанини извори“.
20.12.2016, 12:22

МУЗИКА
Светски познатиот диџеј Paul van Dyk во февруари доаѓа во Скопје
Една од најголемите диџеј ѕвезди во светски рамки, Пол Ван Дајк на трети февруари 2017 доаѓа во Метрополис Арена во Скопје.
15.12.2016, 15:03

EXIT 2017
По Црна Гора и Романија, EXIT тимот стартува нов фестивал и во Хрватска!
По повеќегодишниот ангажман за регионално поврзување, како и успешните фестивали во Црна Гора и Романија, EXIT тимот следното лето стигнува и во Истра!
14.12.2016, 15:28

МУЗИКА
Почнува продажбата на EXIT влезниците – интересот двојно поголем!
До следниот EXIT фестивал и големата прослава на 50 години од славното „Лето на љубовта 1967“ остануваат уште осум месеци, а интересот за влезниците е дури двојно поголем од претходните години!
15.11.2016, 15:28

МУЗИКА
Почина легендата Леонард Коен
Канадскиот пејач Леонард Коен почина на 82-годишна возраст, се наведува на неговата Фејсбук страница, пренесоа светските медиуми.
11.11.2016, 09:07

EXIT АВАНТУРА
Погледнете како со филмската EXIT магија се создава летото на љубовта!
Објавен е официјалниот Aftermovie за овогодишната EXIT Авантура!
10.11.2016, 16:58

СЦЕНА
Најдобрите и најлошите моменти од годинешното издание на MTV EMA
Музичките награди МТВ ЕМА отсекогаш важеле за едни од омилените светски настани бидејќи токму таму можевме да видиме некои од најголемите ѕвезди во беспрекорни изданија.
07.11.2016, 13:22

МУЗИКА
Прво без облека се прошетале на улица, а кога ќе видите што прават целосно голи...
Составот "Blink-182", објавил разголен спот за песната "She's Out Of Her Mind", кој предизвикал огромно внимание.
26.10.2016, 14:27

МУЗИКА
Биби Рекса ќе го води доделувањето на MTV EMA наградите, а веројатно не знаете дека таа ги напишала некои од вашите омилени хитови
Новата поп ѕвезда Биби Рекса ќе биде водителка на доделувањето на MTV EMA наградите во 2016 година, кое ќе се одржи во Ротердам во недела на 6-ти ноември.
18.10.2016, 17:12

СКОПЈЕ
Познатиот ди-џеј Том Нови овој четврток ќе ги забавува гостите во "Кафе Река"
Незаборавна вечер ги очекува скопјани првиот четврток во октомври.
04.10.2016, 12:34

МУЗИКА
Новиот хит на Сиа крие трогателна порака за целиот свет
Сиа, кантавторка од Австралија, не е како сите останати ѕвезди. Таа е позната по тоа што не ја сака славата по која многумина мечтаат, па постојано го покрива своето лице, но исто така е позната по своите емотивни песни и спотови.
26.09.2016, 21:10

МУЗИКА
Вистинска техно забава во петок со техно дуото Pan-Pot на Средно Водно
Win Music Freedom забавите ги продолжуваат во Скопје на Средно Водно со најмодерното техно дуо PAN-POT, овој петок, 16-ти септември, започнувајќи од 22 часот па се до утринските часови.
14.09.2016, 14:44

МУЗИКА
Целосна доминација: Џастин Бибер влезе во Гинисовата книга на рекорди!
Младиот пејач Џастин Бибер (22) собори дури осум музички рекорди!
03.09.2016, 11:30

МУЗИКА
Песната од која нè полазуваат морници крие многу тажна приказна
Веќе долги 12 години кога ќе ја чуеме песната „Because of you” од Кели Кларксон не` полазуваат морници или ни се насолзуваат очите. Постои нешто во таа песна. Објавена е пред 12 години, но настанала многу порано и крие навистина потресна приказна која пејачката дури неодамна ја откри.
27.08.2016, 16:24

МАГАЗИН
Пејачот од „Електрични оргазам“ ќе стане монах
Фронтменот на рок групата „Електрични оргазам“, Срѓан „Гиле“ Гојковиќ има намера следната година да се замонаши во будистички храм во Мјанмар, објави „Блиц“.
23.08.2016, 13:46

МУЗИКА
Десетина повредени на концерт на Снуп Дог и Виз Калифа
Околу десет луѓе се повредени на концертот на американските рапери Снуп Дог и Виз Калифа во петокот вечерта во сојузната држава Њу Џерси кога попуштила оградата која ја дели сцената од публиката.
06.08.2016, 14:03

НАСТАНИ
Интересна програма, многу коктели и вредни награди: Дојран Ечи - Се прошири
29, 30 и 31 овој месец паркингот на Хотел “ГРАНИТ” ќе се претвори во “Mека на македонската музичка сцена”.
22.07.2016, 16:27

EXIT 2016
Финале на "Exit": Незапаметен метеж, забава, паѓање во несвест и неверојатните "The Prodogy"
"The Prodigy" пред повеќе од 35.000 фанови одржале концерт за паметење.
11.07.2016, 12:22

EXIT 2016
Девојки во бикини го окупирале Штранд: Забавата од тврдината се преселила на плажа
И ова лето, една од најголемите атракции на фестивалот "Exit" е песочната плажа во Дунавскиот тек, познатото место за пливање Штранд.
09.07.2016, 16:39

EXIT 2016
Спектакл на Exit: Дејвид Гета уште еднаш покажа зошто е најбараниот диџеј на денешницата
Ѕвездата на втората вечер, но и едно од најголемите имиња на овогодинешниот Exit фестивал – Дејвид Гета, и во својот трет настап на Петроварадинската тврдина ги воодушеви бројните фанови и уште еднаш покажа зошто е на самиот врв од музичката индустрија на денешницата.
09.07.2016, 11:20

EXIT 2016
Еве што ќе се случува втората вечер од фестивалот Exit
Втората вечер од фестивалот Exit го носи еден од најпознатите диџеи на светот Дејвид Гета, кој ќе настапи на главната бина на фестивалот околу половина час после полноќ.
08.07.2016, 19:32

EXIT 2016
Ни родената мајка не би ги препознала: Што се случува со детето кога ќе отиде на "Exit"
Што правите кога сте препуштени на себе? Па обично е најдобро да бидеме тоа што не сме!
08.07.2016, 16:55

СКОПЈЕ
ДЕНОВИ НА НАДЕЖ во Метрополис Арена на 9-ти јули
Од сите гласови кои можеме да ги слушнеме во денешно време, можеме да издвоиме гласови на војни, несреќи, спорови и несогласувања. Некако тие гласови преовладуваат и привлекуваат најмногу внимание.
08.07.2016, 12:22

EXIT 2016
Прв ден на Exit: Магичен огномет и Ели Голдинг за официјален почеток на спектакуларниот фестивал
Првата вечер на фестивалот Exit ја одбележаа величенствен огномет и Ели Голдинг и бендот "Bastille" кои ја започнаа магијата која ќе се одвива во наредните четири дена.
08.07.2016, 12:14

EXIT 2016
Вечерва започнува фестивалот „Exit” – Bastille и Ели Голдинг се подготвени за спектакуларно шоу
Заврши чекањето. Вечерва започнува фестивалот „Exit” и тоа со Bastille, моментално најбараниот британски бенд, а момците веќе пристигнале во Србија.
07.07.2016, 18:20

МУЗИКА
James Zabiela и Âme се првите потврдени изведувачи за седмото издание на Green Beach Festival
GREEN BEACH FESTIVAL, грандиозниот фестивал на електронската музика и годинава е подготвен да ги пречека илјадниците фанови желни за незаборавна забава со врвните светски диџеи на брегот на плажата Парк во Охрид.
06.07.2016, 13:58

МУЗИКА
Патрис Скот во Капан Ан!
Промотерската организација “Пјурсоул“, оваа сабота, го најавува американскиот DJ Патрис Скот и легендата на белградскиот електронски звук Душан Кацаревиќ, кои заедно со резидентниот DJ Томи Бојаџи ќе ја забауваат скопската и македонската публика.
30.06.2016, 11:21

МУЗИКА
Еко фестивалот „Саунд оф Грин“ специјален гостин на „Д Фестивал“
Овогодинешната програмата на музичкиот фестивал „Д фестивал“ (15-17 јули) на изненадување на сите посетители ќе биде збогатена со специјалниот гостин еко-фестивалот „Саунд оф грин“ (Sound of green) кој ќе придонесе во низата доживувања за незаборавно искуство.
30.06.2016, 10:49

ШОКАНТЕН СПОТ
Канје Вест објави скандалозен спот: Гол во кревет со Ким, Тејлор, Ријана, Џорџ Буш...
Популарниот рапер Канје Вест објави бизарно и шокантно видео за неговата нова песна “Famous“ кое прикажува оргии на познати личности.
28.06.2016, 18:30

BET AWARDS
Каков настап: Бијонсе и Кендрик Ламар "издоминираа" на доделувањето на "BET Awards"
"BET Awards" беа доделувани вчера во Лос Анџелес. Триумфирала Бијонсе, но победата на денот сепак ја однел Семјуел Л. Џексон.
27.06.2016, 17:50

КОНЦЕРТИ
Уште еден концерт за паметење: Џон Њуман, Скопје те сака!
Ако вчеравечер не бевте во „Вип Арената“ и не го слушавте Џон Њуман, тогаш навистина има за што да жалите!
22.06.2016, 10:47

МУЗИКА
Џон Њуман пристигна во Скопје: Очекувајте уште еден одличен концерт!
Англиската соул ѕвезда Џон Њуман во раните утрински часови пристигна во Скопје. Еден од најпопуларните музичари на денешницата ќе го промовира новиот албум „Revolve“, каде македонската публика премиерно ќе може да слушне неколку песни што досега овој пејач ги немал изведено во живо
21.06.2016, 17:02

КОНЦЕРТИ
Дали Енрике Иглесијас навистина бакна девојка и на концертот во Скопје?
Енрике е познат како голем заводник и човек којшто прави одлична атмосфера на неговите концерти. Но неретко практикува и да ја вжешти атмосферата до точка на вриење, со тоашто им подарува страствени бакнежи на своите најголеми обожавателки.
21.06.2016, 13:31

СКОПЈЕ
Концерт за паметење: Енрике Иглесијас ја полуде Македонија!
Со песната „I’m a freak“ ултра популарниот Енрике Иглесијас вчеравечер го отвори долгоочекуваниот концерт во спортската сала „Борис Трајковски“.
21.06.2016, 12:12

РАЗГОЛЕНИ ПОД ТУШ
Како секс – снимка: Новиот спот на младиот пејач излегува од рамките на провокативното...
Некогашната ѕвезда на Дизни, младиот пејач Ник Џонас и неговата колешка во новиот спот, актерката Шеј Мичел, ѝ оставаат многу малку (речиси ништо) на фантазијата...
10.06.2016, 22:00

МУЗИКА
"ABBA" по 30 години повторно настапува: Погледнете колку се промениле членовите на бендот
Членовите на славната шведска група "ABBA" повторно настапиле по повод 50-годишнината од настанувањето.
07.06.2016, 11:51

ЕВРОСОНГ 2016
Евросонг донесе одлука: Дали Украина ќе ја изгуби титулата поради измамата?
Откако на YouTube мрежата се прошири видеото од концертот на украинската победничка на Евросонг, Џамала, на којшто таа ја изведува победничката песна година дена пред натпреварувањето, се огласи и службеното тело на Евросонг.
20.05.2016, 13:55

МУЗИКА
Светски рекорд: Оваа песна има повеќе од 6 милиони "дислајкови" на ЈуТјуб
Станува збор големиот хит на ѕвездата која има огромен број на поддржувачи ширум планетата.
11.05.2016, 14:56

URBAN ATTACK НА ОХРИД!
Ohrid Calling 2016 - Конечно: The Prodigy на Open Air концерт во Македонија
Oгромно задоволствo ни е да ве информираме дека еден од највозбудливите и најатрактивни лајв бендови во светската музичка индустрија на сите времиња, The Prodigy за прв пат ќе има свој open air концерт во Македонија, на 14-ти август, на на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид.
11.05.2016, 12:19

ЕВРОВИЗИЈА
Кој за кого гласа: Евросонг уште не почна, а веќе изби скандал
Иако организаторите се обидуваат секоја година да воведат нови, сè построги правила за гласање, не успеале да го спречат скандалот кој избил вчера на генералната проба, кога своите гласови ги даваат членовите на жирито.
10.05.2016, 12:16

ЕВРОВИЗИЈА
Се врати: На финалето на Евросонг ќе настапи - Џастин Тимберлејк!
Оваа година изгледа ќе имате причина повеќе да го гледате преносот на Евросонг.
09.05.2016, 17:38

МУЗИКА
Светска атракција: Убавата Албанка која преку ноќ го освои светот
Ера Истрефи преку ноќ го освои светот. Таа е новата светска атракција која потекнува од нашиот регион.
03.05.2016, 17:19

EXIT 2016
The Prodigy поради EXIT го променија планот на турнејата!
По интензивните и итни преговори, The Prodigy (Продиџи) го променија планот на нивната турнеја со која го промовираат последниот албум и ќе настапат во недела на 10 јули на EXIT (Егзит) фестивал!
13.04.2016, 14:56

МУЗИКА
Супер ексклузивен концерт на кралот на латино поп музиката Enrique Iglesias во Македонија!!!
Огромно задоволство ни е да ве информираме дека Авалон продукција продолжува со објавата на големи и значајни музички настани оваа сезона во Македонија.
13.04.2016, 11:57

ЕВРОВИЗИЈА
Објавен редоследот за настапите на Евросонг: Која по ред ќе настапува Калиопи?
Шведскиот јавен медиумски сервис го објавил распоредот од настапите во полуфиналињата на овогодинешното натпреварување за песна на Евровизија.
11.04.2016, 18:18

МУЗИКА
Проблеми за Ерос Рамацоти: Од него бараат 1,5 милиони евра обесштетување поради откажани концерти
Руската компанија „Глобални комуникации“ го тужеше италијанскиот пејач Ерос Рамацоти затоа што без објаснување го откажал неговиот концерт во Москва.
06.04.2016, 17:10

СКОПЈЕ
Конечно Skopje Calling! David Guetta во арената „Филип Втори“, Robin Schulz специјален гостин
Огромно задоволство ни е да Ви најавиме дека македонската публика и публиката од целиот регион на 5-ти јуни ќе има единствена прилика да присуствува на досега најголемото шоу во историјата на Република Македонија, прво од овој тип на арената „Филип Втори“, по примерот на сите светски метрополи.
05.04.2016, 13:50

МУЗИКА
Белградската рокенрол група „Hypnotized“ го промовираше новиот сингл „Marta“
Белградскиот рокенрол состав „Hypnotized“ го претстави видео спотот за песната “Marta”, вториот сингл од новиот албум кој ќе биде објавен во текот на оваа година.
02.04.2016, 22:22

НОВ СПОТ
Сцени кои не се за секого: Се појави новиот спот на Ријана
По песната "Work", пристигна уште еден потенцијален хит за сите обожаватели на славната Рири.
01.04.2016, 15:57

МУЗИКА
Вака изгледала њујоршката хип-хоп сцена во 90-тите: Се разликува од денешната, нели?
Јапонскиот фотограф Таку Онода се преселил во Њујорк во доцните 90-ти години, што се чини како да било пред сто години. Легендарниот клуб Limelight сè уште работел, албумот Wu-Tang Forever само што излегол. Валканиот уличен стил на Онода совршено се вклопувал во суровата лирика која излегувала од тој дел од Њујорк во тоа време.
25.03.2016, 21:00

НОВ МУЗИЧКИ СПОТ
„Само за Љубав“ - Новиот сингл на Даниел Кајмакоски
Даниел Кајмакоски, кој е актуелен во последниве неколку недели со учеството во ТВ шоуто „Твоето лице звучи познато“, ја промовира новата песна за која сними и видео запис.
24.03.2016, 12:16

ЕГЗИТ
"Егзит“ и "Вибер" го стартуваат глобалниот конкурс за дизајн на стикери "Моја Егзит Авантура"!
"Егзит", еден од најпрестижните светски фестивали, и "Вибер" – една од водечките глобални апликации за размена на пораки со повеќе од 711 милиони единствени корисници ширум светот, го најавуваат официјалниот почеток на заедничкото меѓународно натпреварување за дизајн на стикери – "Моја Егзит Авантура".
22.03.2016, 13:53

ЈУ СЦЕНА
Местенки, измами и политика: Евровизиски скандал кој пред 30 години ја потресе Југославија
Практично секоја година пред натпреварот за избор на песна за Евровизија избива некој нов скандал по повод изборот за нашиот претставник, но сето тоа не е ништо во споредба со она што се случило на Југовизија во 1986-та година.
17.03.2016, 13:35

МУЗИКА
ЕГЗИТ рамо до рамо со Ајфеловата кула, Виенската опера и Берлинскиот ѕид
Водечкиот американски туристички магазин "Конде Наст Травелер" (Condé Nast Traveler), го издвои "Егзит" како единствен фестивал меѓу 50 најзначајни туристички атракции во Европа!
16.03.2016, 14:53

МУЗИКА
Дали се ближи крајот на AC/DC? На Брајан Џонсон му се заканува целосно губење на слухот
Докторите на фронтменот на легендарниот австралиски бенд му препорачале веднаш да ја прекине турнејата затоа што му се заканува целосно губење на слухот.
09.03.2016, 10:15

МУЗИКА
Бил Вајман објави дека боледува од рак
Поранешниот басист на легендарните The Rolling Stones, Бил Вајман, боледува од рак на простатата, објави неговиот портпарол.
08.03.2016, 18:46

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум