АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

МОТОСПОРТ
Гледач загина на релито во Монте Карло
Гледач кој ја следел првата етапа на првото рели во сезоната од World Rally Championsip, која се вози во монте Карло загина откако во него удри автомобил.
 

ФОРМУЛА 1
Браун сака повеќе трки во Америка
Новиот Извршен директор на Мекларен, Зек Браун е уверен дека Формула 1 може да има голема корист од дополнителна медиумска изложеност во Соединетите Американски Држави со втора трка на тој континент. Во таа насока размислуваат и новите сопственици, американците Либерти Медиа.
18.01.2017, 17:00

ФОРМУЛА 1
ФИА го симулирала судирот на Алонсо со Хало
ФИА изврши симулација на страшниот судар на Фернандо Алонсо и Естебан Гутиерез во Австралија, но во симулацијата во вметна и хало системот за заштита на кокпитот.
18.01.2017, 15:01

ФОРМУЛА 1
Рикардо: Нема причина за несогласување со Верстапен
Даниел Рикардо и Макс Верстапен уживаа во одлична соработка во гаражата на Ред Бул од моментот кога холанѓанецот премина во тимот, а секогаш насмеаниот австралијанец не гледа причина зошто таквата врска не би продолжила и понатаму во борбата за победи и шампионска титула.
17.01.2017, 20:00

ФОРМУЛА 1
Мекларен го задржува „МП4" во името
Болидот на Мекларен Хонда за 2017 година ќе го задржи “МП4“ во називот на болидот, според новиот Извршен директор на тимот, Зек Браун.
17.01.2017, 18:55

ФОРМУЛА 1
Бранл: Новите болиди ќе бидат монструми за возење
Мартин Брандл, човекот кој пред некој ден потврди дека доживеал мал срцев удар за време на трката во Монако минатата година, смета дека срцето на секој возач ќе работи напорно оваа година поради новите болиди, кои ќе бидат монструми за возење.
16.01.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Иднината на Ботас ќе ја дознаеме оваа седмица
На прославата по повод 40 годишнината на тимот на Вилијамс, Клер Вилијамс изјави дека вести околу иднината на Валтери Ботас ќе добиеме неделава.
16.01.2017, 15:35

ФОРМУЛА 1
Маркионе: Работиме неуморно
Екипите работат неуморно за првиот предсезонски тест кој треба да се одржи во Барселона на крајот од месец Февруари, а Претседателот на Ферари, Серџо Маркионе, изјави дека гладта за успех на неговата екипа е поголема од било кога. По разочарувачката 2016 година без победа, притисокот во Маранело е огромен.
13.01.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
Саинз со пофалби за Алонсо
Возачот на Торо Росо, Карлос Саинз го пофали неговиот сонародник Фернандо Алонсо за тоа што многу му помогнал да стигне до Формула 1.
13.01.2017, 16:09

ФОРМУЛА 1
Еклстоун: Добро е што Розберг се пензионираше
Берни Еклстон призна дека е среќен што Нико Розберг, заедно со некои други искусни и етаблирани имиња во спортот избрале 2016 година да им биде последна во тркачкиот циркус.
12.01.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Кој колку потроши во 2016-та година
Скудерија Ферари си го врати својот примат за најголем “трошаџија“ во спортот откако минатата година тоа беше Мерцедес. Објавена студија покажа дека малите екипи, иако трошат далеку помалку од големите, сепак трошоците по освоен поен кај нив се далеку поголеми одошто кај оние со богати буџети.
12.01.2017, 16:53

ФОРМУЛА 1
Клатенборн најавува нова ера во Заубер
Финансиските проблеми со кои Заубер се судираше на почетокот на 2016 година се минато со превземањето од страна на Лонгбоу Фајнанс кои вбризгубаа свежа капитал во Формула 1 екипата. Позитивно за новата ера во Заубер говори тимскиот шеф Мониша Калтенборн.
11.01.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Браун: Ф1 мора да им помогне на малите екипи
Рос Браун смета дека Формула 1 мора да им понуди реални финансиски услови на малите екипи, кои ги сочинуваат последните редови на гридот.
11.01.2017, 17:25

МОТОСПОРТ
Откажана деветтата етапа на релито Дакар
Деветтата етапа на релито Дакар долга речиси 1.000 километри од Салта до Челисито во Аргентина е откажана поради лошите временски услови. Дождот и силниот ветер предизвикале свлечишта поради што загрозено е и локалното население.
11.01.2017, 13:44

ФОРМУЛА 1
Гутиерез најде утеха во Формула Е
Поранешниот возач на Хаас Ф1, Естебан Гутиерез, ќе се натпреварува на Формула Е серијата во неговата родна земја, откако го загуби возачкото место во Формула 1.
10.01.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Берни Еклстон: Промените нема да го забават Мерцедес
Шефот на Формула 1, Берни Еклстон, изрази загриженост дека променатана правилата во пресрет на 2017 година ќе направат малку за намалување на доминацијата на Мерцедес.
10.01.2017, 17:10

ФОРМУЛА 1
Хакинен: Ботас може да биде шампион со Мерцедес
Поранешниот Формула 1 шампион, Мика Хакинен, смета дека Валтери Ботас може да ја освои титулата доколку се оствари неговиот сон да вози за Мерцедес.
09.01.2017, 16:09

МОТОСПОРТ
Деспре нов лидер кај автомобилистите
Четвртата етапа на релито Дакар донесе смена на врвот кај автомобилистите и откажување на двајца од фаворитите.
06.01.2017, 13:56

ФОРМУЛА 1
Верстапен: Односот со Рикардо може да крахира
Односот помеѓу двајцата силно конкурентни возачи на Ред Бул е одличен во моментов, но Макс Верстапен смета дека се може да се сруши како кула од карти доколку двајцата добијат шанса да се борат за титула.
05.01.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Хорнер: Не можеме да ги обвиниме фановите
Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, верува дека доминацијата на Мерцедес изминатите три години му наштетила на спортот и се надева дека новите правила за следната година ќе ги изедначат тимовите на гридот.
05.01.2017, 16:40

МОТОСПОРТ
Рели Дакар: Доминација на Пежо
Трикратната победа на возачите на Пежо кај автомобилистите ја обележаа третата етапа на релито Дакар.
05.01.2017, 11:27

ФОРМУЛА 1
Хонда половично среќни со 2016-та година
Шефот на Хонда Ф1, Јасуке Хасегава, откри дека јапонците може да бидат само половично задоволни со прогресот во текот на изминатата сезона. Формата на Хонда се подобрува од очајната 2015 година и нивниот камбек во Формула 1 како и возобнодвувањето на партнерството со Мекларен.
04.01.2017, 18:30

ФОРМУЛА 1
Вебер: Пензионирањето на Розберг е шанса за Рикардо
Според поранешниот возач на Ред Бул, Марк Вебер, шансите на неговиот сонародник Даниел Рикардо драстично се зголемиле по пензионирањето на шампионот Нико Розберг. Марк одсекогаш бил голем фан на човекот кој го наследи во болидот од Милтон Кинс.
04.01.2017, 16:01

ФОРМУЛА 1
Ботас: Следните болиди ќе бидат многу побрзи
Валтери Ботас изјави дека следните Формула 1 болиди ќе бидат многу побрзи во свиоците, откако до таков заклучок дошол по првичните сесии во симулаторот на Вилијамс. Финецот, кој патем е најсериозен кандидат за празното возачко место во Мерцедес, го проба концептот на тимот од Гров на самиот крај на 2016 година.
03.01.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Хорнер: Гасли припаѓа во Формула 1
Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека и покрај тоа што годинава му го доверија местото во Торо Росо на Даниил Квјат, нивниот пилот Пјер Гасли дефинитивно заслужува место во Формула 1.
03.01.2017, 16:07

МОТОСПОРТ
Започна 39-то издание на релито Дакар
Со првата етапа, во должина од 454 километри, од Асуснсион (Парагвај) до Ресистенција (Аргентина) за почна 39-то издание на релито Дакар. Ал-Атијах кај авотмобилистите и Гарсија кај мотоциклистите победија на првата етапа, на релито коие деветти пат се одржува во Јужна Америка.
03.01.2017, 10:56

ФОРМУЛА 1
Перез: Нема да бидам лидер на тимот
Серхио Перез смета дека улогата на лидер на тимот не му е загарантирана следната година и покрај тоа што тимски партнер ќе му биде овогодишниот дебитант, младиот Естебан Окон.
30.12.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Алонсо смета дека 2016-та година му е една од најдобрите
Фернандо Алонсо смета дека годинава му била трета најдобра во кариерата и покрај маката која ја мачеше со слабо конкурентниот болид на Мекларе, собирајќи 12 поени на 21 трка.
30.12.2016, 16:26

ФОРМУЛА 1
Рено ќе бидат внимателни со новиот мотор
Француски Рено од поодамна соопшти дека моторот кој ќе се користи во 2017 година ќе биде целосно нов, развиван во Вири „од нула“.
29.12.2016, 18:30

ФОРМУЛА 1
Магнусен: Одличен тајминг на Вандорн
Поранешниот возач на Мекларен и Рено, а од следната година пилот на американски Хаас, Кевин Магнусен, смета дека тајмингот на Стофел Вандорн за доаѓање во Мекларен Хонда е одличен.
29.12.2016, 16:05

МОТОСПОРТ
Три години од несреќата на Михаел Шумахер
Пред точно три години, Михаел Шумахер, доживеа тешка несреќа во францускиот зимски центар Мерибел. Од тој момент па се до денес светската јавност добива малку информации за здравствената состојба на легендраниот формула 1 возач.
29.12.2016, 11:48

ФОРМУЛА 1
Хорнер: Пресвртот нè подготви за одлична 2017-та
Пред нешто повеќе од една година Ред Бул заостануваа позади главните тимови. Четирикратните шампиони имаа проблеми со наоѓање на снабдувач на мотори, што можеше да ги доведе да се откажат од Формула 1 засекогаш.
28.12.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Стофел мора сериозно да го нападне Алонсо
Белгиската тркачка легенда, Џеки Икс, вели дека главна цел на Стофел Вандорн во 2017 година, мора да биде победа над тимскиот колега, Фернандо Алонсо.
28.12.2016, 16:44

ФОРМУЛА 1
Мерцедес внимателно ќе го следи Мик Шумахер
Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, изјави дека германскиот производител внимателно ќе го следи развојот на Мик Шумахер во Европското Формула 3 првенство.
27.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон: Немав еднаква поддршка од Мерцедес
Луис Хамилтон е дециден дека немал еднакви можности од Мерцедес оваа сезона поради дефектите кои го следеа во средниот дел од сезоната.
27.12.2016, 15:55

ФОРМУЛА 1
Волф: Трансферот на Ботас е сложена работа
Тото Волф истакна дека преговорите за Валтери Ботас се многу сложени и дека не постои никаква гаранција дека финецот ќе дојде во Бракли.
26.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Мекларен ќе победеле со мотор на Мерцедес
Директорот за трка на Мекларен, Ерик Булие, е убеден дека неговата екипа ќе победела на трка оваа сезона доколку на шасијата со која располагаат бил вграден најдобриот мотор на гридот, оној на Мерцедес.
26.12.2016, 15:32

ФОРМУЛА 1
Маркионе против ограничувањето на буџетите
По извештаите дека новите газди на спортот, Либерти Медиа, планираат да ги ограничат буџетите на екипите, првиот човек на Ферари, Серџо Маркионе, верува дека таквиот принцип нема да работи.
23.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Ериксон: Сега можеме да се фокусираме на перформанси
За Заубер 2016 година беше да се биде или не. Многумина мислеа дека тимот нема да ја преживее сезоната, но благодарение на Лонгбоу Фајнанс кои го купија тимот во Јули годинава, швајцарците успејаа да се спасат.
23.12.2016, 15:24

ФОРМУЛА 1
Може ли Рон Денис да го превземе Манор?
Шпекулациите по принудното отсуство по кое ќе следи отказ од местото Главен извршен директо во Мекларен на Рон Денис не стивнуваат. Британскиот печат пишува дека британецот се интересира за превземање на Манор.
22.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Верстапен: Спортист на годината во Холандија
Макс Верстапен ја доби наградата Спортист на годината во Холандија. Тинејџерот имаше сезона од соништата, стана најмлад победник на Формула 1 трка и единствен холандски победник во најпрестижната тркачка серија.
22.12.2016, 16:11

ФОРМУЛА 1
Маркионе повторно ја актуелизира Алфа Ромео
Претседателот на Ферари, Серџо Маркионе, на Божиќната прослава на тимот во Маранело, не пропушти повторно да ја спомене Алфа Ромео и желбата за структура како Ред Бул и Торо Росо.
21.12.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Официјално: Симондс и Вилијамс се разделуваат
Техничкиот директор на Вилијамс, Пат Симондс, ќе ја напушти Формула 1 екипата на крајот на оваа година.
21.12.2016, 16:25

ФОРМУЛА 1
Вилијамс му нуди на Маса 5 милиони фунти
Формула 1 тимот Вилијамс има понуда од 5 милиони фунти до Фелипе Маса за враќање во блидот, откако бразилецот објави дека оваа сезона е последна за него во Формула 1.
20.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон немал доволно почит од Тото Волф и Пади Лоу
Луис Хамилтон потенцираше дека не се чувствувал почитувано од страна на шефовите на Мерцедес, Тото Волф и Пади Лоу по начинот на кој ја водеа трката во Абу Даби.
20.12.2016, 16:09

ФОРМУЛА 1
Ф1 може да научи нешто од американскиот Супербоул
Зек Браун, новиот тимски шеф на Мекларен-Хонда, смета дека Формула 1 може да научи неколку новини околу зголемување на бројот на фанови од финалето на американскиот фудбал, Супербоул-от (“Super Bowl”).
19.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хулкенберг не е загрижен што нема подиум
Нико Хулкенберг не е многу загрижен што нема освоено подиум во досегашниот тек од неговата кариера во пресрет на неговата деби сезона во фабричкиот тим на Рено.
19.12.2016, 15:38

ФОРМУЛА 1
Ред Бул не го пушта Саинз во Мерцедес
Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, стави јасно до знаење дека Мерцедес не треба да смета на нивниот возач, Карлос Саинз за нивното празно возачко место за следната година.
16.12.2016, 20:00

ФОРМУЛА 1
Алонсо: Титула со Мекларен ми е единствената цел
Откако шпекулациите за трансфер на Фернандо Алонсо во Мерцедес стануваат се погласни, шпанецот е дециден дека негова единствена цел е да го освои шампионатот со Мекларен Хонда.
16.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Симондс: Не смееме да го пуштиме Ботас
Техничкиот шеф на Вилијамс, Пет Симондс, смета дека клучно за тимот во пресрет на 2017 година е да го задржи Валтери Ботас откако шпекулациите за заминување на финецот во Мерцедес станаа се посилни.
15.12.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Стофел откри дека новиот болид ќе биде агресивен
Дебитантот Стофел Вандорн откри дека Мекларенот со кој ќе се натпреварува следната година изгледал многу агресивно во однос на овогодинешниот, благодарение на новите аеродинамички правила кои стапуваат на сила.
15.12.2016, 14:57

ФОРМУЛА 1
Перез смета дека не го ценат
Според возачот на Форс Индија, Серхио Перез, тој ја имал својата најдобра сезона во Формула 1, но не чувствува дека ги добил заслугите кои му следувале.
14.12.2016, 19:00

ФОРМУЛА 1
Хамилтон имал одличен состанок со Тото Волф
Луис Хамилтон е убеден дека тој заедно со Мерцедес ќе бидат одлично партнерство за нови титули во 2017 година откако имал неверојатно добар состанок со Тото Волф во текот на викендот.
14.12.2016, 16:48

ФОРМУЛА 1
Вилијамс: Розберг секогаш беше достоен за шампион
Клер Вилијамс смета дека било прилично јасно уште од дебитантската сезона на Розберг во Формула 1 со тимот од Гроув во 2016 година, дека германецот го има тоа што е потребно за да биде светски шампион.
13.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Рено со најдобар агрегат во 2018-та
Сирил Абитебол изјави дека Рено цели кон изработка на најдобрата агрегатна единица во 2018 година.
13.12.2016, 16:01

ФОРМУЛА 1
Форс Индија до Рено: Чувајте ни го Нико
Помалку духовито, најголемиот сопственик и тимски шеф на Форс Индија, Доктор Виџеј Малиа, даде упатство на Рено со инструкции како да се однесуваат со неговиот пулен Нико Хулкенберг.
12.12.2016, 18:00

ФОРМУЛА 1
Хорнер смета дека Верстапен ќе биде уште повозбудлив
Кристијан Хорнер верува дека Макс Верстапен ќе биде уште повозбудлив во 2017 година доколку Ред Бул успеат да склопат конкурентен болид.
12.12.2016, 15:57

ФОРМУЛА 1
Оглас за тркач во Мерцедес: Кој е заинтересиран?
Тимот на Мерцедес во Формула 1 објави хумористичен оглас во страниците на британскиот Аутоспорт за празното место на тркачки возач.
09.12.2016, 17:00

ФОРМУЛА 1
Рикардо призна дека Макс го мотивирал
Даниел Рикардо призна дека пристигнувањето во Ред Бул и победата на Верстапен во Шпанија го мотивирало и го поттурнало во остатокот на 2016 година.
09.12.2016, 14:30

ФОРМУЛА 1
Мик Шумахер - Следниот јуниор на Мерцедес?
Младиот син на седумкратниот Формула 1 првак, Мик Шумахер е на прагот да стане следниот штитеник на Мерцедес и да влезе во нивната јуниорска академија.
07.12.2016, 19:00

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум