АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

МОДА И УБАВИНА
„Версаче“ се збогува со Високата мода
...Но, само кога е модната недела во прашање. Тимот на модниот бренд „Версаче“ одлучи ревијата на претстојната недела на Високата мода во Париз да биде нивната последна од тој тип.
 

УПС!
Сите се воодушевувале на нејзиниот изглед, а потоа се случил гаф!
На синоќешното доделување на "People's Choice Awards" Џенифер Лопез била една од најдобро облечените. Сепак, социјалните мрежи „горат“ поради гафот кој ѝ се случил на црвениот тепих. Дали рабовите на фустанот попуштиле или станува збор за нешто друго?
19.01.2017, 12:02

ИНСТАГРАМ
"Не сум само блондинка со големи гради": Инстаграм профил кој мора да го следите
28-годишната Керолајн Вриланд е манекенка, пејачка и внука на модната легенда, Дијана Вриланд, која работела и како уредничка за американски "Vogue" и "Harpers's Bazaar".
18.01.2017, 17:34

НЕПРЕПОЗНАТЛИВА
Отечена и свежо затегната: Славната пејачка шокираше со својот изглед
Гвен Стефани ги шокираше фановите со новиот изглед. Пејачката во едно попладневно излегување со синовите изгледала отечено и речиси непрепознатливо.
18.01.2017, 17:10

МОДА И УБАВИНА
Каде во светот е најскапо потстрижувањето?
На ниво на светските метрополи, аналитичарите од глобалниот финансиски сервис UBS, направија истражување каде се најскапи фризерските услуги конкретно кога е во прашање потстрижувањето.
18.01.2017, 13:44

ПРИРОДЕН ИЗГЛЕД
Важи за светска убавица, но не е совршена!
Манекенката првиот месец од 2017 година го поминува во родниот Бразил, на високи температури, на песочни плажи во друштво на семејството и пријателите. Алесандра Амбросио е меѓу петте највлијателни модели во светот, а фотографиите од нејзиниот одмор ни открија како навистина изгледа.
17.01.2017, 19:03

МОДА И УБАВИНА
Исабел Ипер – 63-годишна дама со одличен стил
Оние што внимателно го следеа последното издание на „Златен глобус“ сигурно ја забележаа Исабел Ипер француската дама со неверојатно изразено чувство за стил.
17.01.2017, 12:05

МОДА И УБАВИНА
Никој не може да погоди колку години има таа: Жените ѝ завидуваат, а мажите не го тргаат погледот од неа
Поранешната манекенка и американска телевизиска ѕвезда Кели Бенсимон е позната по тоа што во петтата деценија има фантастична линија. Оваа мајка на две девојчиња и понатаму му пркоси на времето. Никогаш не изгледала подобро.
16.01.2017, 19:03

АКТУЕЛ
Џенифер Лопез дизајнира за Џузепе Заноти
Колекцијата обувки на Ријана и Маноло Бланик беше вистински погодок, а уште една ѕвездена соработка е на повидок. Се работи за Џенифер Лопез и дизајнерот Џузепе Заноти.
16.01.2017, 14:35

ОДЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Има 70 години и вакво деколте! Кога таа се појавила на забавата, девојките можеле да си одат дома
Кога таа се појавила, и многу помлади девојки од неа можеле само да си ги соберат работите и да си заминат...
14.01.2017, 13:11

МОДА И УБАВИНА
Сакала да биде секси, а наместо тоа направила модно фијаско
Не е тајна дека најмладата членка на семејството Кардашијан – Џенер обожува секси комбинации кои го истакнуваат нејзиното тело, а на црвените килими не пропушта да покаже што повеќе кожа. Сега, освен тоа, покажа и исклучително лош моден вкус.
13.01.2017, 18:32

МОДА И УБАВИНА
Тренди маникир за 2017 година
Досега зборувавме за тоа што ќе носиме годинава, кои трендови ќе бидат застапени, како ќе се шминкаме, но сега се осврнуваме на маникирот.
13.01.2017, 14:16

МОДА И УБАВИНА
Најголемата трансформација во 2016 година: Ја препородила драстичната промена на фризурата
Актерката Оливија Мун ја воодушеви јавноста со промената на својот имиџ.
12.01.2017, 17:11

МОДА И УБАВИНА
Ова е најпосакуваната зимска јакна
Ем кожена – ем топла – ова е најпосакуваната јакна сезонава, особено ако судиме по изгледот на познатите трендсетерки.
12.01.2017, 12:24

ПРЕТЕРАЛА СО ОПЕРАЦИИ
Памела Андерсон е целосно непрепознатлива: Се изобличила со многуте пластични операции
Затегнатото лице до пукање и здрвената насмевка ги запрепастиле присутните на еден хуманитарен настан во Лос Анџелес.
11.01.2017, 17:10

МОДА И УБАВИНА
Мадона во фантастична фотосесија за Harper’s Bazaar
Непосредно по претседателските избори во САД, Мадона го даде своето прво интервју годинава за февруарското издание на Harper's Bazaar.
11.01.2017, 13:21

МОДА И УБАВИНА
Тоа е истата личност? Ослабела 18 килограми и конечно е среќна
Клои секогаш беше позната како „полничката Кардашијанка“. Но, таа започна нов живот и се посветила на здравата исхрана и вежбањето со кои изгубила 18 килограми.
10.01.2017, 20:41

МОДА И УБАВИНА
Стилски начини како да го носите омилениот шал
Топлиот зимски шал е еден од есенцијалните аксесоари на овие температури под нулата. Слоевитиот сезонски аутфит задолжително го вклучува овој моден додаток што важи за еден од омилените во стилизирањето на зимските комбинации.
10.01.2017, 14:01

МОДА И УБАВИНА
Неверојатна исповед на една манекенка: Од бездомничка која просела за дрога - до светски супермодел
Некогаш успешната манекенка Лорна Такер проговорила за мрачното детство и за тоа манекенството ја спасило од пеколот на дрогата.
10.01.2017, 09:15

МОДА И УБАВИНА
Нивниот сексапил остава без здив: Кој може да се споредува со овие облини?
Доделувањето на Златните глобуси, кое беше одржано минатата вечер во Лос Анџелес, го одбележаа и заносните гостинки чии сексапил зрачел од црвениот тепих.
09.01.2017, 19:03

МОДА И УБАВИНА
Фармерките со широки ногавици се враќаат во 2017!
која година на модната сцена се враќа по некој нов тренд од минатото како што тоа изминатава година беше случај со choker ланчињата кои беа ултра популарни.
09.01.2017, 13:38

МОДА И УБАВИНА
Ја обвинуваат дека имала многу пластични операции: Што ќе речете вие после овие фотографии?
Музиката на Лана дел Реј е вистинско освежување на светската музичка сцена. Покрај комплиментите кои ја следат нејзината работа, за нејзиното име се поврзуваат и гласини дека го променила изгледот со многу пластични операции. И тие гласини одново започнуваат штом ќе се појават нејзини стари фотографии. Една од нив е оваа која следува во продолжение.
06.01.2017, 11:14

МОДА И УБАВИНА
Што направила со лицето? Никол изгледа како восочна фигура
Холивудската актерка го претставила својот нов филм 'Lion' на Менхетн, но главен предмет на разговор било нејзиното лице. Сите забележале дека е „замрзнато“ и дека воопшто нема брчки.
05.01.2017, 19:26

МОДА И УБАВИНА
Како да разликувате копија од оригинал?
Веројатно многу често сте наишле на бројни копии на парчиња од познати дизајнери, понекогаш дури и совршено пресликани што не можете да верувате дека не станува збор за оригинал.
05.01.2017, 13:37

ПРИРОДНО ИЗДАНИЕ
12 славни дами кои изгледаат сосема непрепознатливо без шминка! Уверете се сами
Сите ние барем еднаш сме посакале да изгледаме како некоја славна актерка, пејачка или манекенка. Впрочем, тие се во забавната индустрија и тоа обично доаѓа со примамлива личност и привлечен изглед.
04.01.2017, 20:04

МОДА И УБАВИНА
Модна геометрија за идеален зимски стајлинг
Доколку ви недостасуваат идеи како да го естетизирате вашиот зимски стајлинг, само применете ги основните правила на „модната геометрија".
04.01.2017, 13:38

ПРИРОДЕН ИЗГЛЕД
Вака навистина изгледа славната манекенка: На овие фотографии нема ниту трошка Фотошоп
Новата година ја дочекала во родниот Бразил со ќерката Ања, синот Ноа и пријателите. Секој нејзин престој во оваа земја го следи голем медиумски интерес, а исклучок не била ниту новогодишната посета.
03.01.2017, 17:10

МОДНИ ДОДАТОЦИ
„Миу Миу“ најпосакуваните чанти за празниците!
Веќе сите знаат дека златните и сребрени нијанси, како и светките се апсолутен „must-have“ за актуелната сезона на празнични забави.
03.01.2017, 12:24

ЕСТЕТСКА ХИРУРГИЈА
Имала повеќе од 300 интервенции на своето тело и сега се кае: „Изгледам како вонземјанин“
Англиската манекенка и ријалити ѕвезда Алиша Дувал имала повеќе посети кај пластичен хируг од било каде. И покрај тоа, луѓето често и` велеле дека изгледа многу постаро, а има само 37 години.
30.12.2016, 17:10

ЕСТЕТСКИ ПРОМЕНИ
После 10 години се смириле, а оваа фотографија ги покажа сите промени на нивните лица
Конечно ги закопале воените секири и го обновиле старото пријателство – Ким Кардашијан и Парис Хилтон некогаш биле најдобри и неразделни пријателки, но откако јавноста почна повеќе да се интересира за атрактивната црнка, нивното пријателство одеднаш пукнало.
29.12.2016, 20:30

ФИТНЕС
Неверојатно: Вежбала само 28 дена, а целото тело сега ѝ изгледа сосема поинаку
Учесничката во популарното британско шоу "The Bachelor" Нони Јанур во последните 28 дена вежбала за да го затегне своето тело, а резултатите од вежбањето ги покажа во средата на Инстаграм.
28.12.2016, 20:50

МОДЕН ШОК
Продолжуваат нејзините модни катастрофи: Сега му го украла ременот на Дедо Мраз!
Хо – хо – хо, ни пристигнуваат празниците, а се чини дека Дедо Мраз оваа година ќе доцни на дочекот бидејќи Ријана му украла дел од стајлингот!
28.12.2016, 19:31

МОДА И УБАВИНА
Како ќе се шминкаме во 2017?
Веќе се осврнавме на тоа што ќе носиме следната година, кои трендови ќе продолжат, а кои не, дававме и предлози за фризури, а денеска вниманието ќе го насочиме кон шминката.
28.12.2016, 15:44

МОДА И УБАВИНА
Каролина Херера го тужи брендот „Оскар де ла Рента“
Нов скандал на повидок во светската модна индустрија. Американската дизајнерка Каролина Херера одлучи да упати тужба на модната куќа „Оскар де ла Рента“. Причината е што тимот на Де ла Рента ја ангажирал креативната директорка на Херера, Лора Ким, а не смеел.
28.12.2016, 14:22

НЕОБИЧНО ИЗДАНИЕ
Ким приредила големо изненадување: Очекувавме да облече секси фустан, а таа се појавила во ова...
Иако Ким Кардашијан во последно време најчесто била дома, сега имала добра причина за да излезе во јавност. Со сопругот Канје ја однела својата ќерка Норт Вест на балет. И, сите ги изненадила со својот стајлинг.
26.12.2016, 17:53

ПРИРОДЕН ИЗГЛЕД
Непрепознатлива: Вака изгледа Иванка Трамп во опуштено издание и без шминка
Ќерката на новиот претседател на Америка Доналд Трамп, важи за дама со извонредна убавина и фантастичен стил. Сепак, и таа има право да се опушти и да се прошета облечена во тренерки и патики и без трошка шминка. Во фотографиите во продолжение погледнете како изгледа Иванка кога е во такво издание.
23.12.2016, 21:50

АКТУЕЛ
Збогум на брадите во 2017!
Еден од најголемите трендови кај мажите веќе неколку сезони, а последнава особено, се долгите и густи бради. Но, како пренесува „Индепендент“, тоа во 2017 дефинитивно ќе се смени.
23.12.2016, 18:02

МОДА И УБАВИНА
Лесни и впечатливи фризури за новогодишната ноќ
Започна одбројувањето до Новата година. Уште 10-тина дена ни останаа од 2016 година, кои веројатно ќе ви бидат во знакот на збогување со старите навики, но и осмислувањето на изгледот за новогодишната прослава.
23.12.2016, 13:08

МОДА И УБАВИНА
Ги замолкна критичарите: Пораката на Серена Вилијамс поради која (конечно) ќе го прифатиме своето тело
Славната тенисерка Серена Вилијамс досега има освоено 22 Гренд Слем титули. Но во текот на нејзината кариера, која се` уште трае, често се наоѓаше на удар на критики поради нејзиниот физички изглед и самодовербата. Токму за тоа проговори во едно неодамнешно интервју.
21.12.2016, 19:00

МОДА И УБАВИНА
Моден водич: Новогодишни стајлинзи за секоја модерна девојка
Овој викенд е официјално последниот за 2016 година. Со испраќањето на старата година, новата секогаш сакаме да ја пречекаме со многу новини, убавини и бескраен број на желби. Секако во оваа претпразнична еуфорија секоја девојка мора да се покаже во своето најгламурозно светло.
21.12.2016, 13:00

КОЛЕКЦИИ
Новогодишни предлози од H&M
Уличниот бренд H&M подготви специјален новогодишен лукбук, со предлози за тоа како можете да изгледате на најлудата ноќ во годината.
21.12.2016, 12:08

МОДА И УБАВИНА
Селена повеќе не изгледа вака: Сега изгледа уште подобро!
Нова година, нова фризура. Тоа се чини дека е мотото на младата пејачка Селена Гомез (24) која во 2017 година влегува со многу пократка коса.
20.12.2016, 20:03

МОДА И УБАВИНА
Кои трендови ќе останат и во 2017 година?
Оваа 2016-та на изминување донесе голем број трендови од минатото. Со модерен контекст, оживеаја многу актуелни модни моменти од 1970-тите, 1980-тите и 1990-тите.
20.12.2016, 12:21

УПС!
Каква непријатност: Адријана Лима облекла секси тесен фустан, па доживеала гаф!
Вакво издание од бразилската убавица не се гледа често...
19.12.2016, 19:00

МОДА И УБАВИНА
Џенифер Гарнер го има најпопуларниот фустан во 2016
Ретроспективата на 2016 година сè уште трае, а во тоа многу помогна и истражувањето на „Гугл“. Досега ви презентиравме кои се најпребаруваните поими, актери, музичари, а овој пат се задржуваме на модата.
19.12.2016, 12:12

МОДНА КАТАСТРОФА
Кога таа ќе облече мини здолниште ги преминува сите граници на добриот вкус!
Мараја Кери (46) во петокот уживала со своето значително помладо момче Брајан Танак, а покажала и уште еден новитет!
17.12.2016, 14:02

МОДНИ ПРОМАШУВАЊА
Најголемите модни катастрофи на Ријана во 2016 година: Во Новата година ѝ посакуваме само едно нешто...
Во 2005 година кога се појави на сцената, Ријана беше само уште една симпатична девојка од соседството. Една деценија подоцна, од девојка која ветуваше дека никогаш нема да се слика гола, до девојка која на црвениот тепих шета во провиден фустан, Рири набрзо сфати дека модата е важен дел од нејзината кариера. Многу луташе, особено оваа 2016 година, па нејзиниот стил најблаго може да се окарактеризира како хаотичен...
16.12.2016, 19:22

ПОРТОРИКО
Разголена во Порторико: Плус-сајз кралицата снима кампања за костими за капење
Плус-сајз убавицата Ешли Греам, се наоѓа во Порторико каде снима кампања за костими за капење. На својот профил на Инстаграм споделила дел од атмосферата на снимањето.
16.12.2016, 14:09

АВОН
Шест миризливи предлози за совршен новогодишен подарок
Новогодишните и божиќните празници се совршен период да им покажете на најблиските колку ги сакате и почитувате, а најдобар начин да го сторите тоа е со соодветен подарок.
16.12.2016, 09:31

УБАВИНА
Осум навики за подобар живот за жени во 40-те години
Жените во своите 40-ти се чувствуваат непобедливо и понатаму. Тоа се прекрасни години несомнено.
15.12.2016, 23:01

МОДА И УБАВИНА
Рита Ора прошетала во Лондон облечена само во бунда и долна облека
Славната пејачка Рита Ора која е позната по тоа што не сака да носи многу облека, неодамна почнала да се занимава со дизајнирање на долна облека, па затоа не е за чудење тоа што одлучила да се прошета во Лондон само по долна облека и бунда.
15.12.2016, 18:33

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ
Кога маските ќе паднат: Вака изгледаат најубавите жени во светот без трошка шминка
Мислите дека познатите актерки и пејачки секогаш изгледаат како кога ќе ги видите на црвениот тепих? Епа, сте се излажале...
14.12.2016, 19:13

СТОРИИ
2016 - година на модата и политиката
Декември е месецот кога се прават ретроспективи за годината на изминување. Ако се фокусираме на светската модна сцена, 2016 помина во знакот на врската помеѓу модата и политиката.
14.12.2016, 16:55

МОДА И УБАВИНА
Совршениот божиќен подарок за совршената дама!
Празниците ни се наближуваат и новогодишната еуфоријата секојдневно расте. Заедно со еуфоријата веќе започнува и шопинг манија… новата година сакаме да ја дочекаме во нешто ново.
14.12.2016, 10:40

УПС!
Џенифер Анистон доживеала голем гаф! Ова е нејзината реакција
Некои ѕвезди го откриваат името на брендот кој го носат, некои ја покажуваат и етикетата на својата гардероба, а некои го прават и едното и другото. Џенифер Анистон спаѓа во втората група.
13.12.2016, 18:41

МОДА И УБАВИНА
Новогодишни модни стајлинзи со кои ќе заблескате на новогодишната ноќ
Можеби една од најважните прилики каде што треба да се изгледаме гламурозно и блескаво, онака како што најдобро умееме, е токму новогодишната ноќ кога насекаде во градот се организираат вечерни, но и дневни новогодишни прослави.
13.12.2016, 10:17

МОДА И УБАВИНА
Фустани кои ја шокираа јавноста: Убаво е да се биде екстравагантен, но ова е премногу! (+18)
Фустанот отсекогаш било моќно оружје на заведување, провоцирање и предизвикување. Познатите дами ги облекуваат некои од најубавите тоалети кои сме ги виделе, но и многу провокативни, сексапилни фустани кои често предизвикуваат скандали и лавина од коментари.
12.12.2016, 20:30

УБАВИНА
Пожешко од ова не може: Убавата Хајди Клум целосно гола во када
Славната манекенка ги покажала своите облини при снимањето на едиторијалот за списанието "Love".
12.12.2016, 12:57

МОДА И УБАВИНА
Нејзе не ѝ е потребна шминка: Адријана Лима ги засенила сите во кожниот фустан
Манекенката Адријана Лима стана позната уште во далечната 1999 година кога за прв пат прошета по модната писта на Victoria’s Secret.
09.12.2016, 18:53

КОЛЕКЦИИ
Yamamay со гламурозна и заводлива новогодишна колекција!
Главната цел на италијанскиот бренд Yamamay е да ги задоволи желбите и потребите на жените, нагласувајќи ја нивната убавина. Големиот избор на стилови и дизајн, овозможува да се нагласат најатрактивните карактеристики на женското тело.
09.12.2016, 15:57

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум