АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ФУДБАЛ
Иљараменди предизвика „земјотрес“ во Шпанија со својата изјава за Меси, Ракитиќ веднаш му одговори
Барселона успеа да стави крај на таканаречената „клетва“ на „Аноета“ и конечно да оствари победа во Сан Себастијан на еден натпревар против Реал Сосиедад, но сепак минималниот триумф кој го забележа тимот на Луис Енрике наиде на навистина контроверзни реакции во Шпанија, пред се поради сензационалната изјава која ја даде Асиер Иљараменди.
 

ФУДБАЛ
Ремек делото на Кварезма стана хит на социјалните мрежи!
Поругалскиот фудбалер Рикардо Кварезма, кој моментално игра за турскиот Бешикташ, беше стрелец на еден головите во победата од 3:0 за неговиот тим на Куп меч против Генчербирлиги.
20.01.2017, 11:30

ФУДБАЛ
„Арена спорт“ го откри новиот клуб на Бабунски и ја шокираше комплетната јавност!
Давид Бабунски со емотивно писмо до Црвена Звезда и нејзините фанови ја заврши својата етапа во фудбалскиот гигант од Белград, но изминативе неколку часа нашиот фудбалер е повторно крајно актуелен во Србија откако „Арена спорт“ излезе со ексклузива за иднината на македонскиот младински репрезентативец.
20.01.2017, 11:27

ФУДБАЛ
Најбогатите фудбалски асови на светот
Познатите и квалитетните фудбалски асови добро знаат да го наплатат своето фудбалско знаење, да дојдат до еден комплетен пакет и суми на пари од кои боли глава.
20.01.2017, 11:26

ФУДБАЛ
Конте во Челси го доведува поранешниот напаѓач на Ливерпул?
Италијанскиот тренер Антонио Конте има доста интересни планови кога се во прашање опциите во нападот на неговата екипа.
20.01.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Дно: Рамос плукна кон фудбалерот на Селта
Фудбалерите на Реал Мадрид беа поразени од екипата на Селта Виго со 2:1 пред своите навивачи во Кралскиот куп.
20.01.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Манчестер Јунајтед го претекна Реал Мадрид според приходите
Англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед го престигна европскиот шампион Реал Мадрид и стана фудбалски клуб со најголеми приходи во светот, достигнувајќи до рекордни 735 милиони долари на крајот на мината сезона, покажува податокот на консултантската куќа Deloitte, објавен денеска.
19.01.2017, 14:41

ФУДБАЛ
Јунајтед направи историја во Англија: Ангажираше стручњак кој ќе има специјална задача на „Олд Трафорд"
Манчестер Јунајтед со години наназад важи за еден од најголемите фудбалски брендови ширум светот, но и клуб кој функционира на највисоко можно ниво и кој обрнува внимание дури и на најситните детали кои во прво момент изгледаат неважни.
18.01.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Луис Енрике му одговори на Ракитиќ и остави простор за многу шпекулации
Меѓу шпанските медиуми посебно актуелна стана изјавата на Иван Ракитиќ поврзана за тренерот Луис Енрике, но во продолжение се доби информација дека таа изјавата на хрватскиот фудбалер е малку постара и дека не е баш од вчера како што пренесоа и највлијателните медиуми на Пиринеите.
18.01.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Ван Бастен ги откри десетте луди идеи на ФИФА кои ќе направат голема револуција во фудбалот!
Легендарниот Марко Ван Бастен од пред извесно време е главен директор на ФИФА за технички развој во фудбалот, а комплексноста на неговата функција носи со себе и разгледување на нови идеи и предлози за подобрување на најважната споредна работа во светот.
18.01.2017, 18:00

ФУДБАЛ
Чаби Алонсо ќе се пензионира по крајот на оваа сезона?
Како што пренесуваат германските медиуми, фудбалерот на Баерн Минхен наводно по завршувањето на оваа сезона ќе стави крај на својата професионална кариера.
18.01.2017, 16:00

ФУДБАЛ
Депај се договорил со Лион, се чека на одлуката на Јунајтед
Холандскиот фудбалер Мемфис Депај најверојатно до крајот на јануари ќе ја напушти екипата на Манчестер Јунајтед.
18.01.2017, 15:09

ФУДБАЛ
Познато што му дошепнал Рамос на Сампаоли пред големото дерби на „Писхуан“
Серхио Рамос наиде на големи критики од страна на фановите на Севиља поради контроверзната гестикулација која им ја посвети на куп натпреварот кој се одигра пред една недела, но ако некој застана во одбрана на капитенот на Реал од страна на клубот од Андалузија, тогаш тоа секако беше тренерот Хорхе Сампаоли кој изреагира крајно џентлменски.
18.01.2017, 14:25

ФУДБАЛ
Гвардиола ги шокирал играчите на Сити со својот говор по дебаклот од Евертон
Авантурата на Пеп Гвардиола во Премиер лигата не оди онака како што многумина замислуваа на стартот на натпреварувачката сезона, па во овој момент речиси сите ги заборавивме почетните шест триумфи кои ги имаше шпанскиот стручњак на отворањето на актуелниот шампионат.
18.01.2017, 13:13

ФУДБАЛ
Антонио Валенсија останува во Јунајтед
Еквадорскиот репрезентативец Антонио Валенсија го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед до 2018-та година.
18.01.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Ван Гал ја промени одлуката за пензионирање за неполни 24 часа: Добив многу важна понуда од Шпанија!
Луи Ван Гал оствари толку многу важни работи и освои толку многу трофеи во својата тренерска кариера, но мора да се напомене дека истата е проследена и со некои необични ситуации, најчесто предизвикани од неговите чудни методи кои често знаеја да се најдат во центарот на вниманието.
18.01.2017, 10:58

ФУДБАЛ
Објава која предизвика многу реакции: Содерлинг сугерира дека Јувентус му го украл логото
Робин Содерлинг беше принуден предвреме да стави крај на својата тениска кариера поради боледување од мононуклеоза, но ако во изминативе години мудро избегнуваше да дава изјави за најтешките моменти при борбата со непријатната болест, сега Швеѓанецот сам го привлече вниманието со својата објава на социјалните мрежи.
18.01.2017, 10:56

ФУДБАЛ
Раниери прогнозираше кој ќе го наследи на шампионскиот трон во Премиер лигата
Клаудио Раниери до месец мај ќе го има приматот на актуелен шампион во англискиот фудбал поради неверојатниот успех кој го оствари со Лестер изминатата сезона, но уште сега е повеќе од јасно дека тоа ќе биде така само дотогаш бидејќи тимот на италијанскиот стручњак е многу поблиску до опасната зона отколку до сигурниот дел од табелата.
18.01.2017, 10:53

ФУДБАЛ
Меси: Имаме обострана почит со Роналдо
Лионел Меси и Кристијано Роналдо веќе со години доминираат во светот на фудбалот, а во 2016-та година беше поуспешен Португалецот кој тоа го потврди со освојување на Златната топка за најдобар фудбалер на годината.
18.01.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Гризман договорил трансфер во Јунајтед?
Францускиот репрезентативец Ентоан Гризман се повеќе се поврзува со трансфер во Манчестер Јунајтед.
18.01.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Новото засилување на Вардар: Изненаден сум од условите за работа, можеме да ја освоиме двојната круна
Најтрофејниот македонски фудбалски колектив, Вардар досега своите редови ги освежи со двајца играчи Бесир Демири и Џамбул Џигаури кои треба да помогнат во осварување на зацртаните цели на клубот.
17.01.2017, 21:15

ФУДБАЛ
Руди Гарсија влезе во расправија со судијата, па со мобилниот телефон му докажуваше дека греши
Марсеј беше декласиран на домашен терен од Монако во големото дерби кое се одигра изминатава недела, но ставајќи ја на страна лошата игра на неговите играчи, тренерот Руди Гарсија имаше и една забелешка до судиите при еден од четирите гола на тимот од кнежевството (1:4).
17.01.2017, 20:30

ФУДБАЛ
Предвреме откриени новите дресови на Реал, дизајнот донесе едно големо изненадување
За разлика од минатотот кога се чекаше денот на официјалната промоција, сега многу порано ги дознаваме новите дизајни на дресовите на најголемите фудбалски клубови, а последен на оваа листа се најде и Реал Мадрид кога се во прашање дресовите за наредната натпреварувачка сезона.
17.01.2017, 19:30

ФУДБАЛ
Алиоски „украл" телевизор со својот соиграч, одговорните луѓе на Лугано биле приморани да реагираат
Езџан Алиоски на големо го привлече вниманието на себе со феноменалните изданија во дресот на Лугано, но иако во овој момент трае зимската пауза во швајцарската прва фудбалска лига, македонскиот репрезентативец пронајде начин како да биде топ тема меѓу медиумите.
17.01.2017, 18:59

ФУДБАЛ
Регионалната лига за млади категории е од големо значење за клубовите
На конструктивен состанок со клубовите од Првата лига во „Куќа на фудбалот“, координаторот на младинските категории во ФФМ Зоран Стратев ја претстави идејата за формирање регионално натпреварување за млади категории во кое би биле вклучени младински екипи од Македонија, БиХ, Црна Гора, Унгарија, Словенија, Србија и Хрватска.
17.01.2017, 16:33

ФУДБАЛ
Бака се залета да го изведе пеналот додека Харт правеше необичен ритуал, Таљавенто спречи бизарен погодок
Џиџи Донарума успеа да му одбрани пенал на Адем Љајиќ и да го остави Милан во игра на гостувањето кај Торино, а ако тоа на крајот се покажа како клучен момент со оглед на тоа што неговиот тим се избори за 2:2, од продолжението на натпреварот за издвојување е и еден комичен момент кој навистина ретко може да се види на терените.
17.01.2017, 14:17

ФУДБАЛ
Ван Гал стави крај на незаборавната тренерска авантура и издвои еден момент од Јунајтед како најдраг во кариерата
Луи Ван Гал одлучи да им каже „НЕ“ на кинеските милиони и да се насочи кон домашните обврски и повеќе време минато со својата сопруга, а додека легендарниот холандски стручњак објавуваше крај на својата фантастична тренерска кариера, не го заборави и последниот посебен момент кој го доживеа како менаџер на Манчестер Јунајтед.
17.01.2017, 13:17

ФУДБАЛ
Роналдо со директна замерка до Рамос по голот на Јоветиќ: Мора да ја вклучиме главата, смирено да му…
Кристијано Роналдо никогаш не ги прифаќа лесно поразите, а таков беше случајот и пред два дена кога неговиот Реал Мадрид во рок од само седум минути прокоцка три бода и победа на гостувањето на „Санчес Писхуан“.
17.01.2017, 11:51

ФУДБАЛ
Официјално: Луис Адриано го напушти Милан
Бразилецот Луис Адриано ја напушти екипата на Милан и својата кариера ќе ја продолжи во московски Спартак.
17.01.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Михајловиќ збесна по ремито со Милан и го уништи рекламното пано со еден потег
Торино прокоцка убава предност од 2:0 и на крајот испушти драгоцени два бода на мечот кој го одигра со Милан изминатава вечер, а иако некогаш е неоправдано прекумерен при своите рекации, мора да се признае дека нервозата на Синиша Михајловиќ овојпат беше сосема оправдана.
17.01.2017, 10:51

ФУДБАЛ
Коста би останал во Челси, но...
Шпанскиот напаѓач Диего Коста се наоѓа во центарот на вниманието откако се појавија гласини дека сака да го напушти Челси.
17.01.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Јувентус го промени грбот, навивачите збунети...
Синоќа во Торино беше одржана церемонија на која што Јувентус го претстави новиот грб на клубот.
17.01.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Мурињо го посочи најголемиот недостаток на Јунајтед по ремито со Ливерпул
Жозе Мурињо не беше премногу импресиониран од нерешениот исход на големото дерби меѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул кое вчера се одигра на „Олд Трафорд“, а иако и во таква ситуација го потенцираше храбриот пристап на неговите играчи кои се изборија барем за бод, сепак го пронајде и најголемиот недостаток во играта на тимот.
16.01.2017, 22:00

ФУДБАЛ
Рамос ја искоментира одлуката на Зидан за променетата формација против Севилја
Серхио Рамос беше еден од најнезадоволните играчи во таборот на Реал по вчерашниот драматичен пораз кој го претрепеа „кралевите“ на „Санчес Писхуан“, а голема причина за тоа секако беше и автоголот кој си го даде, а со кој ја врати во игра Севилја во 85-та минута.
16.01.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Алексис Санчез призна дека затајувал данок во Шпанија
Чилеанскиот репрезентативец Алексис Санчез ги призна обвиненијата за затајување данок и може да очекува сериозна казна од шпанските власти.
16.01.2017, 19:17

ФУДБАЛ
Гвардиола веќе се откажа од шампионската титула?
Пеп Гвардиола вчера го доживеа еден од најголемите порази во својата тренерска кариера, и тоа од екипата на Евертон.
16.01.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Робен останува во Баерн до јуни 2018-та година
Фудбалерот на Баерн Минхен, Арјен Робен во понеделникот го продолжи договорот со германскиот клуб на уште една година, пренесуваат светските агенции.
16.01.2017, 16:33

ФУДБАЛ
Коста сака да го напушти Челси?
Големо внимание деновиве на Островот привлече наводниот конфликт помеѓу Диего Коста и тренерот на Челси, Антонио Конте.
16.01.2017, 16:00

ФУДБАЛ
ФФМ донираше спортска опрема за 115 екипи во младинска конкуренција
Фудбалската федерација на Македонија им донираше опрема (спортска опрема и фудбалски топки) на екипите од Супер и Првата лига (пионери, помлади пионери, кадетска и младинска конкуренција).
16.01.2017, 15:56

ФУДБАЛ
Ловрен заборави како се вика „џокерот“ на Мурињо и стана хит во Англија
Дејан Ловрен одигра уште еден импресивен натпревар во дресот на Ливерпул, а практично центраниот дефанзивец беше играчот кој го изнуди пеналот за својот тим на големото дерби кое се одигра вчера на „Олд Трафорд“ во Манчестер.
16.01.2017, 15:17

ФУДБАЛ
Германецот во невидено издание: Озил позираше со кобра околу вратот и испрати порака преку Инстаграм!
Месут Озил ги надмина проблемите со тешкиот грип и се врати во стартната постава на Арсенал, но ако фановите на тимот од Северен Лондон имаа доста причина да бидат задоволни по сигурната победа од 4:0 на гостувањето кај Свонси, една фотографија на Германецот предизвика исто така многу коментари од нив поради тоа што станува збор за навистина несекојдневна сцена.
16.01.2017, 15:15

ФУДБАЛ
Зидан образложи зошто ја промени тактиката на „Писхуан“
Зинедин Зидан експериментираше на вчерашниот дерби натпревар против Севилја и се одлучи за спроведување на нова тактика на „Санчес Писхуан“, па иако работите изгледаа идеални за него до 85-та минута, магичиот пресврт кој го направија домаќините во завршницата им оставија простор на шпанските новинари да водат разговор токму на оваа тема.
16.01.2017, 12:47

ФУДБАЛ
Мурињо и Клоп се „зајадоа“ крај аут линијата, Жозе објасни зошто влезе во клинч со Германецот
Манчестер Јунајтед и Ливерпул ги поделија бодовите на големото дерби кое се одигра на „Олд Трафорд“, но ако конечните 1:1 прикажуваат дека резултатот беше мирољубив, дефинитивно така не беше на теренот, но и крај аут линијата каде се водеше голема битка.
16.01.2017, 11:57

ФУДБАЛ
Витоло со подмолен потег го разлути Роналдо, Португалецот ги загуби нервите и го погоди со топката
Севиља со сензационален пресврт во последните седум минути го легна на колена „кралскиот клуб“ и ја прекина неверојатната серија на Реал Мадрид од 40 последователни натпревари без пораз, епилог кој ги натера фановите на домашниот тим да предизвикаат делириум на трибините и да му фаќаат сеир на Серхио Рамос кој си постигна автогол.
16.01.2017, 11:55

ФУДБАЛ
Десет фудбалски правила кои нема да верувате дека постоеле
Фудбалот е спорт кој привлекува огромно внимание и не за џабе се смета за најважната споредна работа на светот. Тој низ годините еволуирал, но одредени необични правила засекогаш ќе останат запаметени затоа што се навистина неверојатни.
16.01.2017, 11:53

ФУДБАЛ
„На интернет дознав за понудата која што сум ја добил"
Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Пјер-Емерик Обамејанг, изјави дека нема намера да го напушти германскиот клуб.
16.01.2017, 11:10

ФУДБАЛ
Клоп: Бевме подобри, требаше да победиме...
Фудбалерите на Ливерпул вчера ремизираа против големиот ривал Манчестер Јунајтед (1:1) на „Олд Трафорд“.
16.01.2017, 10:10

ФУДБАЛ
Стеван Јоветиќ им пресуди на „Кралевите"
Фудбалерите на Севиља синоќа славеа на домашен терен со 2:1 против Реал Мадрид, а херој на домаќините беше Стеван Јоветиќ.
16.01.2017, 09:10

ФУДБАЛ
Суарез испрати предупредување до Барселона за договорот на Меси
Лионел Меси се уште не го продолжил договорот со Барселона, а тоа во моментов е главна грижа на навивачите, но очигледно и на соиграчите на Аргентинецот кои не сакаат да останат без соиграч каков што е тој.
14.01.2017, 19:50

ФУДБАЛ
Тотенхем го совлада Вест Бромвич Албион, Кејн постигна хет-трик
Тотенхем на Вајт Харт Лејн го победи Вест Бромвич Албион со 4:0, во првиот меч од 21 коло на Премиер лигата, искачувајќи се на второто место на табелата.
14.01.2017, 16:41

ФУДБАЛ
Луис Енрике продолжи со драстичните ротации во Барса, овојпат „извисија“ тројца
Луис Енрике оваа сезона го прави она што многу ретко го правеше во изминатите две години, а овојпат на неговата листа на фудбалери кои добиваат пауза поради замислените ротации се најде и стандардниот стартер и најдобар стопер во тимот, Жерард Пике.
14.01.2017, 13:46

ФУДБАЛ
Започнува 31-то издание на Африканскиот куп
Домаќинот Габон и Гвинеја Бисао, во сабота, ќе го отворат 31-то издание на Африканскиот куп на нациите, кој ќе се одржува до 5.февруари. Турнирот првично и беше доделен на Либија, но од безбедносни причини е префрлен во Габон, земја која во 2012 година беше организатор на завршниот турнир заедно со Екваторијална Гвинеја.
14.01.2017, 12:44

ФУДБАЛ
Венгер се огласи за ситуацијата на Паје и обелодени кој е неговиот став по вчерашната „бомба"
Славен Билиќ во текот на вчерашниот ден ја изненади целокупната англиска спортска јавност обелоденувајќи дека Димитри Паје побарал трансфер од Вест Хем во веќе актуелниот зимски преоден рок, а со оглед на тоа што Арсенал веќе подолго време се поврзува со ангжман на францускиот репрезентативец, Арсен Венгер едноставно не можеше да избегне прашање на оваа тема на денешната прес-конференција.
13.01.2017, 19:30

ФУДБАЛ
Рамос објасни зошто ги испровоцирал фановите на Севилја: Тоа не можам да го прифатам
Серхио Рамос постигна мајсторски гол од белата точка со паненка удар во 83-та минута, но она што ќе се памети од вчерашниот куп натпревар е тоа што капитенот на Реал по погодокот влезе во војна со навивачите на Севилја.
13.01.2017, 18:45

ФУДБАЛ
Ибрахимовиќ е играч на месецот во Премиер лигата
Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ е избран за најдобар играч за месец декември во англиската Премиер лига.
13.01.2017, 17:00

ФУДБАЛ
Депај има само една можност...
22-годишниот Холанѓанец и натаму е во потрага по нов клуб, со оглед на тоа што стана јасно дека од Жозе Мурињо нема да добие шанса.
13.01.2017, 16:16

ФУДБАЛ
Што се случува кога Погба ќе прекине интервју на Ибра: Швеѓанецот го натера да седи на земја, Анри се прсна од смеа
Златан Ибрахимовиќ даде нависитна интересно интервју за „Скај Спортс“ во кое за соговорник го имаше легендарниот француски напаѓач Тјери Анри, а за тоа колку беше опуштена атмосферата најдобро говори долунаведеното видео кое стана хит на социјалните мрежи.
13.01.2017, 15:01

ФУДБАЛ
Куп на Кралот: Барса на „Аноета“, Реал против Селта
Бранителот на трофејот во Купот на Кралот, екипата на Барселона во четвртфиналето ќе игра против Реал Сосиедад, додека Реал ја извлече Селта.
13.01.2017, 14:54

ФУДБАЛ
Хорор сцена: Лападула му го распара увото на Харт, голманот му одговори на феноменален начин
Милан успеа да направи пресврт против Торино и да се пласира во четвртфиналето на италијанскиот куп, но покрај трите гола на овој меч (2:1), фановите на „Сан Сиро“ беа сведоци и на еден страшен момент кој ги исплаши и сите актери на теренот.
13.01.2017, 13:24

ФУДБАЛ
Реал има вистински бисер: Асенсио претрча неверојатни 80 метри со топката во нозе и го матираше голманот на Севиља
Реал Мадрид успеа да избегне пораз на жешкото гостување кај Севиља со гол постигнат во 93-та минута, но сепак најубавиот гол и највреден за одбележување од натпреварот кој се одигра на „Писхуан“ беше оној на Марко Асенсио на стартот на второто полувреме.
13.01.2017, 11:56

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум