АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ФИЛМ
Погледнете го новиот возбудлив трејлер за акциониот филм “John Wick 2”
Во продолжението повторно го гледаме Кијану Ривс како легендарниот убиец Џон Вик којшто од пензија ќе го врати некогашниот соработник којшто пак сака да ја преземе контролата над група меѓународни убијци.
 

ФИЛМ
Овие актери фантастично ги пренесоа личностите на реалните луѓе кои ги глумеа
Филмовите кои се базирани на вистински приказни и вистински личности често се многу популарни поради фактот што настаните во него навистина се случиле.
18.01.2017, 22:00

ФИЛМ
Марго Роби непрепознатлива во својот најнов филм за еден од најголемите спортски скандали во историјата
Минатата година неколку актерски остварувања и тоа како нè изненадија, а едно од таквите беше и она на актерката Марго Роби во филмското остварување “Suicide Squad”. Но, нејзината преобразба за најновиот филм е и повеќе од импресивна.
18.01.2017, 14:21

ФИЛМ
Ако филмот освои Златен глобус, кои се шансите да освои и Оскар?
Една од наградите за која се вели дека ги претскажува идните оскаровци е и наградата Златен глобус. Но, колку вистина има во тоа? Дали една награда ви носи шанса и за друга?
17.01.2017, 20:35

(18+) ФИЛМ
Канибалистичкиот филм “Raw” е толку ужасен што ги принудува луѓето да повраќаат и да се онесвестуваат!
Францускиот хорор филм “Raw” покажува толкава доза на хорор, што гостите на филмскиот фестивал во Торонто биле оставени со чувство на слабост во колената и желудниците, а некои наводно веднаш морало да бидат и хоспитализирани, откако ги погледнале поинтензивните сцени...
17.01.2017, 13:16

ФИЛМ
Новиот Џејмс Бонд: Том Харди со добар режисер би бил новиот 007
Иако сè уште нема никакви вести дали Крег ќе го видиме и во 25-от дел од франшизата за тајниот агент 007, Џејмс Бонд, потрагата по нов секси шпион е во полн замав.
16.01.2017, 18:28

ФИЛМ
Ќе ви се заврти во главата: Колку пари потрошил таткото на Кевин во филмот „Сам дома“?
Веројатно не постои некој кој не се запрашал колку го чинеле лудориите на Кевин неговиот татко во двата филмови.
26.12.2016, 17:10

ФИЛМ
Сега е и официјално: Пристигнува трето продолжение на филмот „Сексот и градот“
Модата, коктелите и сексот повторно ќе завладеат на големото платно.
23.12.2016, 15:00

ФИЛМ
IMDB објави листа на најпопуларни филмови во 2016 година
IMDB објави листа на 10 најпопуларни филмови во 2016 година, а во образложение стои дека листата не е направена врз основа на критики и заработка од премиерите, туку врз основа на прегледите на страницата. Меѓутоа, бројот на прегледи на страницата не мора да значи дека филмот е добар.
22.12.2016, 19:15

ФИЛМ
Џон Вик повторно ќе ги уништи сите кои ќе му се испречат на патот
Со најдобриот платен убиец на светот нема шега. Кој и да му се испречи на патот на Џон Вик, нема добро да си помине. А, како што видовме во хитот од 2014 година, тоа навистина не се само празни приказни.
21.12.2016, 19:32

ФИЛМ
The Fate of the Furious: Подгответе се за најновото продолжение на „Брзи и бесни"
После 16 години од појавувањето на првиот филм, идната година во кината пристигнува осмото продолжение на „Брзи и бесни“ со назив The Fate of the Furious.
12.12.2016, 19:00

ФИЛМ
Најмалку исплатливи филмски ѕвезди: Деп, Смит и Тејтум се најпреплатените актери
Џони Деп е најпреплатениот холивудски актер на годината!
10.12.2016, 13:31

ФИЛМ
Гола и опасна: Погледнете ја Скарлет во новата улога
Убавата актерка Скарлет Јохансон ја игра главната улога во адаптацијата на хит серијалот "Ghost in the Shell".
14.11.2016, 16:07

ФИЛМ
Студентски филмови на Cinedays
Овие денови во Скопје во кината Милениу и МКЦ се одржува 15-тиот по ред Cinedays.
13.11.2016, 22:48

ФИЛМ
Премногу секси сцени: Новиот 50 Shades Darker ќе биде премногу експлицитен...
Вториот дел од трилогијата за господинот Греј и Анастасија Стил доби ограничување од „Р Ранг“, што значи дека нема да смее да го гледаат помлади од 16 години без присуство на возрасна личност.
10.11.2016, 18:30

ФИЛМ
Овие секс сцени се гледаат само во филм
Има многу работи во филмовите кои многумина посакуваат да ги префрлат во својата спална соба, но на крајот сепак, тоа е резервирано само за филмската индустрија.
10.11.2016, 17:52

ФИЛМ
Погледнете како изгледа францускиот филм “А Фонд” којшто се снимаше на скопската обиколница
Францускиот филм “А Фонд” на режисерот Николас Бенамоу, се очекува да пристигне во кино салите во Франција на 21-ви декември оваа година. А главната локација на снимањето се случуваше токму во Македонија, односно на скопската обиколница.
04.11.2016, 16:35

КИНО ХИТ
После Кодот на Да Винчи и Ангели и демони, ни пристигнува Инферно!
Третото поглавје од најконтроверзниот филмски серијал во 21-виот век од овој четврток е во сите кина!
18.10.2016, 18:41

ЖЕНСКА БАНДА
Се снима женски spin-off на „Единаесетмината на Оушан“
Долгометражниот филм со звучни женски актерски имиња ќе го снима режисерот Гери Рос познат по „Игри на гладните“.
11.10.2016, 11:41

ФИЛМ
Светска премиера на македонскиот филм „Џган“ во Чикаго
Македонскиот филм „Џган“ своето прикажување пред американската публика ќе го има на 20-ти октомври во 20:45 часот на филмскиот фестивал во Чикаго во натпреварувачката селекција на филмски жанрови „After Dark“.
06.10.2016, 12:43

ТВ СЕРИИ
Тој е најплатениот актер од телевизиските екрани
Кој вели дека од сериите не може да се заработи? Овие телевизиски икони го докажаа својот статус на забавувачи во хумористичните серии, но тоа го претворија и во фантастична заработка.
29.09.2016, 17:50

ФИЛМ
Секс за Гинис: Оваа сцена ја погледнале 24 милиони луѓе
Цели пет години беа потребни за Шелдон и неговата девојка Ејми да стапат во интимен однос. Гледачите едвај го дочекаа тоа, а 24 милиони од нив напнато ја следеле „акцијата во кревет“.
27.09.2016, 17:50

ФЕСТИВАЛИ
Киненова Скопје - нов филмски фестивал за дебитанти
Киненова Скопје е нов филмски фестивал што ќе се одржи од 5-ти до 9-ти октомври, со оригинална Главна селекција за награди - фокусирана на дебитантски и втори филмови на автори од цел свет.
23.09.2016, 13:30

ФИЛМ
Новиот трејлер за филмот за Тупак е многу напнат
Новиот трејлер за долгоочекуваниот биографски филм за Тупак Шакур „All Eyez on Me“, излезе на дваесеттата годишнина од смртта на раперот.
21.09.2016, 17:17

ФИЛМ
Премиера на краткиот филм "Исклучиво жолти лалиња"
Премиерата на краткометражниот игран филм "Исклучиво жолти лалиња" во режија на Кузман Кузмановски, а според сценарио на Ева Камчевска ќе се одржи на 22 септември во 20:00 часот во Кинотека на Mакедонија. Филмот се снимаше во периодот од 1-ви до 6-ти април 2016 година на неколку локации во Скопје и околината.
21.09.2016, 12:49

ФИЛМ
За добро утро: Целосно гола Памела Андерсон
Памела Андерсон последната насловна страна на која позира топлес за "Playboy" ја добила неодамна, и тоа дури откако добила дозвола од своите синови. Изгледа дека момчињата се многу либерални, бидејќи Памела одлучила во новото филмско остварување да оди чекор понапред и целосно да се соблече.
15.09.2016, 10:30

ФИЛМ
Филмот „Фантастични ѕверови и каде да се најдат“ се разликува од „Хари Потер“ по една многу важна работа
Иако никој не би ги опишал филмовите за Хари Потер како депримирачки, сепак во подоцнежните делови се гледа една мрачна атмосфера и недостаток на хумор. Новиот филм нема да биде таков.
14.09.2016, 20:11

ФИЛМ
Пристигнуваат нови кино хитови: Погледнете ги десетте најдобри трејлери
„News” објави листа од трејлери на 10 нови филмови кои ни пристигнуваат до крајот на годината, а кои ќе бидат хитови во кината ширум светот.
27.08.2016, 15:58

ФИЛМ
Том Круз пречка во снимањето на „Невозможна мисија“
Снимањето на шестиот филм од серијалот „Невозможна мисија“, се чини, нема скоро да започне, оти Том Круз и продукциската куќа „Парамаунт Пикчрс“ никако не можат да се договорат за хонорарот на водечкиот актер.
22.08.2016, 12:34

ЛЕГЕНДАРНИ ФИЛМОВИ
Најбруталната секс сцена на Марлон Брандо е уште полоша отколку што сте мислеле до сега!
"Последното танго во Париз" е драма, но во историјата на кинематографијата таа успеа да си обезбеди значајно место токму поради жестоките сексуални сцени.
11.08.2016, 12:52

ФИЛМ
Филмот за Хитлер можен германски кандидат за Оскар
Сатиричната комедија за водачот на нацистичка Германија во периодот на Втората светска војна, Адолф Хитлер, е еден од осумте филмови кои Германија ги разгледува за свој кандидат за Оскар за најдобар странски филм.
06.08.2016, 15:03

НАСТАНИ
Денес започнува 9-то издание на францускиот филмски фестивал
Најновите француски филмски достигнувања во присуство на нивните главни ѕвезди ќе бидат дел од годинешниот фестивал.
15.06.2016, 09:53

ЈУ-ФИЛМ
Ја шокирала Југославија со голите сцени со девојка, ѝ предвидувале одлична кариера - а потоа исчезнала
Филмот "Офицер со Роза" е мелодрама поради која се лееле солзи поради трагичната судбина, но се воделе и војни помеѓу филмските критичари.
13.06.2016, 15:44

ФИЛМ
Македонски филм во финалето на престижниот натпревар „MyRodeReel“ - во трка за првото место
Македонскиот краток филм „Farewell“, подготвен од група автори, во конкуренција од повеќе од 1.200 филмови, ги мина сите квалификациски фази на престижниот меѓународен натпревар „MyRodeReel“, организиран од компанијата „RØDE Microphones“ и веќе е влезен во финалето.
11.06.2016, 12:13

ЗЛАТЕН ДАБ
Златен Даб повторно изненади со филмска реклама
Даб повторно ги поместува границите. И оваа година нè изненадува со филмска реклама во која е раскажана најубавата љубовна приказна до сега!
08.06.2016, 14:17

ФИЛМ
Порно филм или историска драма? Серијата шокирала со цели 17 минути секс и голотија
Кога ќе помислите дека сè сте виделе, размислете уште еднаш...Серијата "Версај" го следи животот на Кралот на Сонцето, Луј XIV, и само што почнала со емитувањето, предизвикала лавина од контроверзии.
02.06.2016, 13:12

ФИЛМ
Сексот на филм не е секогаш глума: Овие 10 актери не се срамеле...
Иако во повеќето филмови љубовните сцени се само глума, некои професионалци отишле чекор понатаму и се впуштиле во секс со колегата, верувајќи дека тоа ќе допринесе за автентичност на работата.
21.05.2016, 11:33

ФИЛМ
Одбил понуда која не се одбива: Повеќе не сака да биде Бонд
Продуцентите на Крег му понудиле дури 88,5 милиони евра за два филма, но тој рекол "Не".
19.05.2016, 19:03

ФИЛМ
Актерката гола и без дублерка: Погледнете ја Калиси како од мајка родена
Доколку не сакате да дознаете што се случувало во новата епизода на "Игра на престолот", не го читајте овој текст! Фановите полуделе кога во четвртата епизода од шестата сезона од популарната серија, Денерис од пламенот излегла како од мајка родена.
19.05.2016, 16:18

ФИЛМ
Џорџ Р.Р. Мартин објасни зошто не треба да му се лутиме поради тоа што ги убива нашите омилени ликови
Авторот на книгите според кои се снима мегапопуларната ТВ серија „Игра на Тронови“, вели дека животот е таков каков што е и смртта мора да биде дел од него.
18.05.2016, 18:10

ФИЛМ
Очекувате нов Хари Потер? Даниел Редклиф ќе биде во сосема поинаква улога во “Now You See Me 2”
Се сеќавате кога Даниел Редклиф беше доброто момче, волшебникот Хари Потер? Сега ќе го погледнеме во една сосема спротивна улога во филмот „Now You See Me 2“.
28.04.2016, 20:11

ФИЛМ
Игра на тронови соборува рекорди на торент сајтовите
За само 12 часа откако била аплоадирана првата епизода од 6-та сезона на мегапопуларната серија Игра на тронови, епизодата била симната над еден милион пати.
28.04.2016, 17:10

ФИЛМ
Петтиот филм на најславниот македонски режисер ќе биде американски
Милчо Манчевски на њујоршки Менхетен и во Бруклин го режира својот петти игран филм „Бикини“. Деновиве проектот „Бикини“, по сценарио и во режија на Манчевски, влезе во последните фази на претпродукција и снимени се почетните материјали, а првата клапа ќе падне на 9 мај.
27.04.2016, 11:56

ФИЛМ
Започнува одбројувањето: Објавен е најновиот трејлер за X-Men Apocalypse
Објавен е најновиот и веројатно последен трејлер за филмскиот спектакл кој ќе се појави во кината кон крајот на идниот месец, поточно на 27-ми мај.
27.04.2016, 11:17

ФИЛМ
Погледнете го првиот официјален трејлер на новиот филм за Џејсон Борн
Претставен е првиот официјален трејлер за петтото продолжение на приказната за Џејсон Борн, филм кој ќе започне да се прикажува во кината ширум светот на 29-ти јули оваа година.
22.04.2016, 21:11

ФИЛМ
Долгометражниот игран филм "Деца на Сонцето" започна со дистрибуција во Р. Германија
Долгометражниот игран филм "Деца на Сонцето" во режија на Антонио Митрикески од денес 22.04.2016 година започна со дистрибуција на филмот пред милионската публика во Р. Германија, и тоа синхронизиран на германски јазик.
22.04.2016, 14:02

ФИЛМ
Конечно пристигнува филм за вистински мажи: Погледнете го трејлерот!
Дензел Вашингтон, Крис Прат и Итан Хок ќе глумат во новиот акциски спектакл на режисерот Ентоан Фука.
20.04.2016, 17:00

ИГРА НА ТРОНОВИ
Новинарка бара од американскиот претседател да открие што ќе се случи со Џон Сноу!
Серијата Игра на тронови има огромен број на обожаватели ширум светот, а американската новинарка Ванеса Голембевски веројатно е најголемиот обожавател на популарната серија на ХБО.
18.04.2016, 18:30

ФИЛМ
Протекоа нови детали за осмото продолжение на Star Wars: Откриено е кој ќе го глуми Darth Vader
Информациите за новото, осмо продолжение на култниот филмски серијал Star Wars се чуваат во најстрога тајност, но сепак американските медиуми повремено успеваат да дознаат по некој детал за долгоочекуваниот филм.
16.04.2016, 12:30

ФИЛМ
Официјално: Ќе се снима втор дел на Deadpool
20th Century Fox и Marvel и официјално најавија дека нивниот овогодишен кино-хит Deadpool ќе добие продолжение.
15.04.2016, 16:30

FAST AND FURIOUS
Наследникот на Пол Вокер: Синот на Клинт Иствуд доби улога во „Брзи и Бесни 8"
Universal Studios претстави уште едно ново име за осмото продолжение на „Брзи и бесни 8“. Покрај Шарлиз Терон, во осмото продолжение на популарниот филмски серијал својот ангажман го потврди и Скот Иствуд, син на легендарниот актер Клинт Иствуд.
12.04.2016, 17:10

ИГРА НА ТРОНОВИ
Вистинската војна е помеѓу живите и мртвите: Новиот трејлер на Игра на тронови ќе ве наежи...
Полека започнуваме да ги одбројуваме деновите до прикажувањето на премиерната, прва епизода од шестата сезона на мегапопуларната серија на ХБО - Игра на тронови.
12.04.2016, 11:30

ФИЛМ
Објавен е уште еден трејлер за Suicide Squad: Фановите се... прилично возбудени
"DC" би можеле сериозно да им конкурираат на "Marvel" кога се во прашање „забавните“ суперхеројски филмови.
11.04.2016, 16:30

ФИЛМ
Објавен е тизер трејлер за новата епизода: Ѕирнете во таинствениот Rogue One: A Star Wars Story
Официјалниот трејлер ќе биде објавен во емисијата Good Morning America, а дотогаш... погледнете го тизерот.
07.04.2016, 19:10

КРШЕЊЕ НА ЗАКОНОТ?
Што навистина шмркаат и пушат актерите во филмовите?
Пушењето цигари и брзото шмркање на линии кокаин се речиси нераскинливо сеприсутни во филмовите.
05.04.2016, 21:34

ФИЛМ
И покрај лошите критики, Бетмен и Супермен се непобедливи во кино салите
Суперхероите Бетмен и Супермен во текот на вчерашниот католички Велигден беа непобедливи во северноамериканските кино сали, покажуваат финансиските податоци.
28.03.2016, 17:30

ФИЛМ
Бетмен и Супермен пристигнаа во кино салите – и тие ја поделија публиката
Приказната базирана на прочуениот стрип ја подели публиката и околу тоа дали повеќе го сака Бен Афлек како Бетмен или Хенри Кавил како Супермен.
25.03.2016, 13:14

ФИЛМ
Премиера на новиот македонски филм "ЏГАН"
Низа од свирепи околности претвораат тивко и повлечено момче во суров, бескомпромисен водач на група отфрлени штитеници од дом за деца без родители.
23.03.2016, 13:54

ЕКСПЛИЦИТНИ СЦЕНИ
Без цензура: Убавата актерка целосно се соблече пред камерите (+18)
Холивудската убавица Оливија Вајлд на сите им даде одлична причина за да почнат да ја гледаат новата серија "Vinyl".
22.03.2016, 22:00

ФИЛМ
Објавен е новиот трејлер за Warcraft: Кој ќе победи во големата војна, луѓето или орките?
Филмот Warcraft ни ја претставува фасцинантната приказна за војната помеѓу луѓето и орките, а снимен е според приказната на мегапопуларната игра World of Warcraft.
18.03.2016, 19:30

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум