АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

СЕЛЕБРИТИ
Најминијатурното бикини на светот едвај го издржало бујното деколте на оваа убавица
Манекенката Шарлот Мекини (23) неодамна уживала на плажа во Мајами и на светлината од сонцето ги открила сите свои атрибути. Убавата русокоса не и` оставила многу на имагинацијата бидејќи минијатурното бикини едвај ги покрило нејзините бујни гради.
 

ФУДБАЛ
Роналдо до Касемиро: Ако постигна еден еврогол, не значи дека…
Бразилецот Касемиро ги освои срцата на фудбалските фанови на „Сантијаго Бернабеу“ со маестралниот волеј погодок кој го постигна на осминафиналниот дуел со Наполи во Лигата на шампионите, а овој мајсторски погодок на играчот за врска беше главна тема и на денешниот тренинг на Реал поради Кристијано Роналдо.
17.02.2017, 22:00

ЗАНИМЛИВОСТИ
Сакале да уништат стар телевизор, а потоа во него пронашле богатство!
Жици, цевки и многу стакло и пластика. Тоа се наоѓа во внатрешноста на телевизорот. Меѓутоа, еден човек од Канада токму тука сокрил голема сума на пари, која планирал потоа како наследство да им ја даде на своите потомци.
17.02.2017, 21:34

СРБИЈА
Николиќ: Од Вучиќ го побарав премиерското место
Претседателот на Србија Томислав Николиќ, во интервју за Спутник, рече дека бил подготвен да ја поддржи кандидатурата на Александар Вучиќ за претседател на Србија, но во тој случај очекувал да се врати на функцијата претседател на Српската напредна партија и да му се довери мандат за состав на новата влада.
17.02.2017, 21:25

СРБИЈА
„Блиц“: Москва ја финансира кандидатурата на Николиќ со 20 милиони евра
Српскиот претседател Томислав Николиќ ја има поддршката на Москва за претседателската кандидатура, објавија во петок белградските медиуми.
17.02.2017, 21:24

ТУРЦИЈА
Силна експлозија на југоистокот на Турција
Силна експлозија одекна во петок вечер во близина на објект каде што биле сместени судии и обвинители на југоистокот на Турција, при што едно лице загина, а 15 се повредени, јавија турските медиуми.
17.02.2017, 21:23

СРБИЈА
Вучиќ ја прифати кандидатурата за претседател на Србија
Централниот одбор на Српската напредна партија(СНП) едногласно во петок ја поддржа одлуката на Претседателството на партијата кандидат на СНП за претседател на Србија да биде нејзиниот претседател Александар Вучиќ.
17.02.2017, 21:21

ЉУБОВ И СЕКС
Експертите велат дека ова е најлошата секс поза
Иако звучи претерано, некои секс пози навистина можат да бидат опасни.
17.02.2017, 21:00

ФУДБАЛ
Гвардиола со совет до Луис Енрике и играчите на Барселона по болниот пораз од ПСЖ
Барселона претрпе навистина тежок и болен пораз од ПСЖ на гостувањето на „Паркот на принцовите“, но иако шансите за пласман во наредната рунда сега се повеќе од минимални, сепак еден од оние кои сметаат дека фудбалерите на Барса можат да направат пресврт во оваа тешка ситуација е Пеп Гвардиола.
17.02.2017, 21:00

ПАТУВАЊЕ
Враќање во осумдесеттите: Погледнете како изгледа хотелот „Joke”
Хотелот се наоѓа во непосредна близина на Мулен Руж, Монмартр, многу театри, а само стотина метри подалеку се наоѓа и автобуска станица од која поаѓаат автобуси за разгледување на градот.
17.02.2017, 20:30

РАКОМЕТ
Официјално-познат е новиот тим на капитенот: Лазаров ја напушта Барселона и се сели во Франција
Капитенот и лидер на нашата ракометна репрезентација, Кирил Лазаров по седум години си заминува од Шпанија и се сели во Франција.
17.02.2017, 20:15

МОДА И УБАВИНА
Пејачката продолжува да се појавува во разголени тоалети: Таа е најатрактивната трудница
Целата светска јавност беше воодушевена кога Бијонсе целосно гола објави дека е бремена. Потоа, на доделувањето на Греми наградите ги воодушеви сите појавувајќи се во прекрасна црвена тоалета со длабоко деколте, па настапи во костим сочинет само од златни синџири. Сега повторно се појави облечена во секси тоалета со длабоко деколте.
17.02.2017, 20:00

САД
Угледен психијатар: "Трамп не е ментално болен, само е незгоден"
Извештаите кои укажуваат на тоа дека актуелниот американски претседател Доналд Трамп има нарцисоидно пореметување на личноста или дури малиген нарцизам, се неточни и ја доведуваат јавноста во заблуда, смета еден од водечките светски психијатри, професор на Универзитетот Дјук, др. Ален Френсес.
17.02.2017, 19:56

МАКЕДОНИЈА
Ахмети: ДУИ нема да брза со одлуката
ДУИ нема да брза во однос на донесување одлука без анализа и без да биде сигурна дека тоа е правилна одлука која ќе и служи на граѓаните и на очекувањата на нашите гласачи, но и на стабилноста и безбедноста на земјата.
17.02.2017, 19:32

РЕГИОН
Почна изградбата на спорната џамија на плоштадот Таксим во Истанбул
Властите во Истанбул почнаа во петок со изградба на голема џамија на познатиот плоштад Таксим, а критичарите овој проект го нарекуваат симбол на сè поголемата исламизација на Турција во мандатот на Реџеп Тајип Ердоган.
17.02.2017, 19:31

ФИЛМ
Еден од најдобрите романтични филмови добива продолжение
Пред 14 години беше снимена една од најдобрите љубовни приказни на сите времиња. Овој филм и ден денес може без никаков проблем да измами солзи радосници на лицата на своите обожаватели.
17.02.2017, 19:30

ФУДБАЛ
Жестокиот инцидент со голема ѕвезда во Премиер лигата е главна причина за заминувањето на Клатенбург
Марк Клатенбург донесе конечна одлука да и го заврти грбот на Премиер лигата и да направи трансфер во федерацијата на Саудиска Арабија каде ќе ја има улогата шеф на судиите во оваа земја, а бидејќи ваквиот негов потег комплетно ги шокираше и влијателните англиски таблоиди, сега истите на големо ја пренесуваат веста во која се посочува една од главните причини за неговото заминување.
17.02.2017, 19:30

САД
Трамп формира посебна полиција: 100.000 трупи ќе ги „ловат“ илегалните мигранти во Америка
Администрацијата на Доналд Трамп сериозно размислува за воведување на специјална полиција чија единствена задача ќе биде „да ги лови илегалните мигранти ширум Америка“, пренесува агенцијата АП.
17.02.2017, 19:03

ФУДБАЛ
Венгер: Алексис замина во Барселона поради проблемите кои ги има
Арсен Венгер ова утро ја одржа прес-конференцијата во пресрет на ФА куп пресметката со нисколигашот Сатон, па како што можеше да се очекува, најпоставувано прашање на искусниот француски стручњак беше она поврзано за неговата иднина по дебаклот кој го претрпе Арсенал на гостувањето кај Баерн Минхен.
17.02.2017, 18:47

НАТО
"Мафијашко мочуриште": Huffington Post: Хрватска, Црна Гора, Албанија...балкански НАТО држави склони на криминал
Американскиот портал "Huffington Post" објавил текст кој се однесува на состојбата во НАТО алијансата, посебно на балканските држави членки и оние кои тоа наскоро ќе станат.
17.02.2017, 18:42

ЗАНИМЛИВОСТИ
12 најголеми заблуди за телото: Не користиме само 10% од мозокот...
Веќе со децении се вели дека човекот не го користи доволно својот мозок, а тоа е само еден од митовите за кои научниците сметаат дека би требало да паднат во заборав. Во продолжение прочитајте ги и останатите...
17.02.2017, 18:33

ТУРЦИЈА
Ердоган ја почна кампањата за референдумот за уставната реформа
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ги повика во петокот своите приврзаници да ја започната битката за референдумот за уставните промени со коишто ќе се прошират овластувањата на шефот на државата, што како што истакна, на Турција ќе ѝ донесе повеќе стабилност.
17.02.2017, 18:32

HUAWEI MEDIAPAD T2 10.0 Pro
Рецензија: Буџетски таблет кој е одличен за сите филмомани!
Huawei T2 MediaPad со своите димензии и перформанси е повеќе наменет за мултимедија отколку за селфија.
17.02.2017, 18:07

ТЕХНОЛОГИЈА
Создадено за уживање: Отворено е првото IMAX VR кино во светот
Првиот чекор е направен во Лос Анџелес, меѓутоа IMAX не планира да сопре тука и има во план да отвори многу повеќе кино сали со виртуелна реалност ширум светот.
17.02.2017, 18:00

ФОРМУЛА 1
ФИА негира дека имало неправилности околу продажбата на Ф1
Раководното тело на Формула 1, Интернационалната автомобилистичка федерација (ФИА) излезе со официјално соопштение околу најавата дека Европската комисија при Европската Унија има намера да спроведе истрага околу превземањето на спортот од страна на Либерти Медиа.
17.02.2017, 18:00

МАРИЈАНСКА БРАЗДА
Пластичен отпад и мртви животни: Луѓето го загадиле и едно од најнепристапните места на Земјата
Маријанската бразда во северниот Пацифик е најдлабокиот дел од светскиот океан, место толку непристапно што секој би помислил дека е недопрено и имуно на човечка активност. Но, Маријанската бразда е загадена.
17.02.2017, 18:00

ЗДРАВЈЕ
Слаткиот вкус на здравјето: Задолжително ставете ја црната чоколада во секојдневното мени!
Не зборуваме за чоколадите во кои благото го сочинува шеќерот. Зборуваме за темната чоколада која поради многу причини би требало да биде на вашето секојдневно мени.
17.02.2017, 17:52

ИСХРАНА
Намирници кои Ви ја “крадат” енергијата
Дали некогаш сте се запрашале зошто Вашата енергија нагло опаѓа во попладневните часови? Можеби виновникот за тоа е Вашиот омилен појадок, ужина или ручек.
17.02.2017, 17:36

СВЕТ
Мрачни предвидувања за иднината: Светот за неколку години го очекува опасно сценарио
Иако е рано да е прогнозира како ќе заврши мандатот на Трамп, сепак јасно е дека новиот американски претседател не ја започна славно својата претседателска „авантура“.
17.02.2017, 17:31

СЕЛЕБРИТИ
После разводот Марк Ентони е во прегратки на 27 години помлада манекенка
Поранешниот сопруг на Џенифер Лопез се разведе од четвртата сопруга во декември минатата година, а сега е „лудо вљубен“ во 21 – годишната манекенка Маријана Даунинг.
17.02.2017, 17:10

ФУДБАЛ
Копачките се виновни за повредата на Хесус?
Новата ѕвезда на Манчестер Сити, младиот Бразилец Габриел Хесус предвреме ја заврши сезоната поради незгодна повреда.
17.02.2017, 17:00

АВТОМОБИЛИ
Aston Martin со помош на хрватски Rimac ќе го произведе најбрзиот автомобил на светот
Кога за прв пат беше претставен Aston Martin RB 001 во јули минатата година, на прв поглед се чинеше дека станува збор за уште еден амбициозен проект кој најверојатно ќе остане во прототип фаза.
17.02.2017, 17:00

ДИЕТА
Диета “Vegan Before 6”: Овошје и зеленчук наутро, торта навечер!
Се работи за начин на исхрана во кој до 18 часот јадете само намирници од билно потекло, а потоа консумирате сè што сакате.
17.02.2017, 16:50

ПОЛИТИКА
СДСМ: Нови работни места ќе отвори новата влада, заврши оперативниот план крадење
Ќе има нови вработувања во Македонија, шанси за нови бизниси со кои ќе ги мотивираме младите да останат во државата и повисоки плати, но тоа ќе го реализира новата одговорна влада за којашто гласаа граѓаните на предвремените избори, реагираат од СДСМ, на денеска објавениот план за отворање нови 10.000 работни места.
17.02.2017, 16:46

СКОПЈЕ
Командант Соколи: Да бев јас главен во „Диво Насеље“ ќе имаше 200 жртви, а не само 18
Сами Укшини, познат како командант Соколи, денеска судот сведочеше за случајот „Диво Насеље“ при што потврди дека водачи на групата биле Бег Ризај и Мирсад Ндрецај, кои сакале да обезбедат спроведување на Охридскиот рамковен договор.
17.02.2017, 16:23

СКОПЈЕ
Жените најчесто не успеваат да стигнат до клучните позиции
Македонија добро котира во однос на родовата еднаквост, нема толку разлики на кој начин се третираат жените, но тие не успеваат да стигнат до клучните позиции во општеството, беше речено на Глобалниот самит на жени лидери што почна во Скопје, а на кој учествуваат повеќе од 300 жени од пет континенти и околу 40 панелисти кои ќе ги споделат своите искуства како да се биде жена лидер.
17.02.2017, 16:20

ИНТЕРЕСНО
Ова е неизбежно: Еве што се случува кога ќе ги оставите таткото и бебето сами дома
На интернет кружи снимката на еден татко, на кој очигледно му било премногу досадно, па почнал да си игра со бебето.
17.02.2017, 16:20

ПОЛИТИКА
Шабан Зендели од БЕСА: Платформата е црвена линија
Албанските партии потписници на платформата повторуваат дека веќе нема да чекаат македонските партии да им предлагаат идеи за албанскиот јазик, што всушност и се потврди откако доцна синоќа ДУИ достави предлог до СДСМ.
17.02.2017, 16:19

СКОПЈЕ
Со новиот апарат во болницата Козле наместо за 10 дена резултати за еден час
Времето на чекање за добивање на резултат од имунолошка анализа, од 10 дена ќе се скрати на 1 час. Ова ќе го овозможи новиот имунолошки анализатор, апарат кој претходно го немаше во болницата во Козле, а сега е веќе набавен.
17.02.2017, 16:17

СКАНДИНАВСКА УБАВИНА
Осло – градот на Викинзите
Главниот град на Норвешка е преполн со боја! Осло, или градот на Викинзите воодушевува со своите зелени брда и спектакуларни фјордови. Осло се смета за еден од најсигурните градови во светот, но и за еден од најскапите. Најдоброто време за посета на овој град е напролет, така што почнете да штедите!
17.02.2017, 16:11

ФУДБАЛ
Санчез веќе пронашол нов клуб?
Според англиските медиуми, голема е веројатноста Алексис Санчез да ја напушти екипата на Арсенал во летниот преоден рок.
17.02.2017, 16:00

ТЕХНОЛОГИЈА
Откриен е најголемиот новитет на новиот Ајфон
Наместо Home копчето, новиот Ајфон на долниот дел од екранот ќе има простор за виртуелни копчиња кои што веројатно ќе се менуваат според потребите на апликацијата.
17.02.2017, 16:00

ПЛАНЕТА 9
Потребни сте ѝ на НАСА: Можете ли од фотелја да ја пронајдете Планетата 9?
НАСА финансира веб страна која овозможува јавна потрага по нови неоткриени светови на работ на нашиот соларен систем и во соседниот меѓуѕвезден простор.
17.02.2017, 15:51

ПОЛИТИКА
Заев се надева на усогласување на барањата со ДУИ
Радмила Шекеринска, Оливер Спасовски, Рената Дескоска и неколку експерти ги разгледуваат материјалите кои ноќеска на полноќ Демократската унија за интеграција ги доставила до СДСМ, по однос на прашањето за употреба на јазиците на малцинствата.
17.02.2017, 15:39

ЖИВОТНА ПРИКАЗНА
Судбината на иранската кралица Сораја: Сопругот прво ја опсипувал со дијаманти, а потоа станал суров
Кога слушнала дека тој е сериозно болен сакала да го посети без разлика на се', но сепак оваа средба никогаш не се одржала.
17.02.2017, 15:31

САД
Првата самостојна прес-конференција на Трамп оценета како пресметка со медиумите
Самофалби за постигнувањата од првите седмици од мандатот и критиките на нечесните медиуми кои тоа не сакаат да го видат, ја одбележаа првата самостојна конференција за новинарите на американскиот претседател Доналд Трамп, пишуваат агенциите во петокот.
17.02.2017, 15:23

ДЕБАР
Противпожарната единица на Дебар лани интервенирала 88 пати
Територијалната противпожарната единица на Дебар, која со своите активности ги покрива општините Дебар и центар Жупа, минатата година интервенирала 88 пати во гаснењето на пожари.
17.02.2017, 15:22

МАКЕДОНИЈА
Грантови до 20.000 евра за компаниите и средните стручни училишта за создавање квалитетни кадри
Министерството за образование и наука во соработка со Светска банка додели грантови од 5 до 20 илјади евра за општествено одговорните компании кои склучија договори со средните стручни училишта преку „Проектот за развој на вештини и поддршка на иновации“.
17.02.2017, 15:20

МОСУЛ
Еден од најбараните џихадисти е убиен: Неговата последна порака пред смртта внела страв во коските на лидерите на ИСИС
Аудио снимката која била направена во декември со намера да биде објавена по неговата смрт, се проширила на социјалните мрежи доцна во средата.
17.02.2017, 15:16

ФОРМУЛА 1
Булие: Ќе имаме нова боја и ќе се обидеме да изненадиме
Тркачкиот директор на Мекларен, Ерик Булие, потврди дека болидот на екипата ќе биде во нова боја и дека постои можност да бидат изненадување во сезоната.
17.02.2017, 15:00

ПОЛИТИКА
ДС: Резолуцијата на ЕП за правата на „Бугарите“ во Албанија е гаф на македонската дипломатија
Резолуцијата на Европскиот Парламент, со која се бара да се почитуваат правата на “бугарското население” во албанските региони, Мала Преспа, Голо Брдо и Гора, каде што живеат Македонци, претставува сериозна провокација од официјална Софија, но и голем гаф на македонската дипломатија, која не презема ништо за да ги информира и предупреди европејците дека носењето на таквата резолуција не е одраз на реалните состојби во тие региони, велат од ДС.
17.02.2017, 14:51

ДЕБАР
Кучи-Зекири: Дебар има голем економски потенцијал
Министрите за економија Дритон Кучи и за странски инвестиции Арлинд Зекири за време на посетата на Дебар ја изнесоа оценката дека Дебар има голем економски потенцијал.
17.02.2017, 14:49

ТЕТОВО
Ограбена обложувалница во Тетово
Двајца од кои едниот маскиран ограбиле обложувалница во Тетово под закана со пиштол, соопшти полицијата.
17.02.2017, 14:48

ЊУЈОРК
Ѕвезда на модната недела: Никој не можел да го тргне погледот од Ким!
Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан била главна ѕвезда на модната недела во Њујорк.
17.02.2017, 14:48

БРАТИСЛАВА
Словачкиот Парламент не му изгласа недоверба на Фицо
Словачкиот Парламент денеска не му изгласа недоверба на премиерот Роберт Фицо.
17.02.2017, 14:47

ЖАЛНА ВЕСТ
Почина Цветан Станоевски, познат македoнски новинар и публицист
На 83 годишна возраст денеска почина новинарот и публицист Цветан Станоевски.
17.02.2017, 14:46

СКОПЈЕ
Парична помош за 286 новороденчиња во Ѓорче Петров
Решенија за еднократна парична помош во висина од 5.000 денари им се доделени на сите родители кои имаат новороденче и се жители на општината Ѓорче Петров.
17.02.2017, 14:43

ЕНТЕРИЕР
Од стара фабрика до импресивен стан во модерен стил
Претворањето на старите фабрички хали во удобен простор е предизвик во кој се впуштаат сите љубители на индустрискиот стил и пространоста на работничките дворови.
17.02.2017, 14:36

ЕВРОПА
Стариот континент во доба на анксиозност: Европејците денес живеат во страв...
Меѓу граѓаните на Европската унија владее лошо расположение и песимизам, а трендот е забележан дури и во земјите со најповолна економска ситуација.
17.02.2017, 14:23

ФУДБАЛ
Ибрахимовиќ се пронајде во еден лик: Јас сум како Индијана Џонс
Погодоците отсекогаш биле одлика за неверојатниот голгетер Златан Ибрахимовиќ, а дека феноменалниот шведски напаѓач и натаму игра во врвна форма и на 35 години најдобри ни отсликуваат бројките кои се поврзани за него.
17.02.2017, 14:15

ИНТЕРЕСНО
Градите на послужавник: За време на интервју во живо покажа малку повеќе
Фејсбук се разгоре по гафот на актерката на која овој расеан потег не и попречи да продолжи со раговорот.
17.02.2017, 14:14

ФРАНЦИЈА
Макрон предизвика бура со изјавата „Колонизацијата е злосторство против човештвото“
Емануел Макрон, центристички француски политичар кој добива висок процент поддршка во анкетите, два месеци пред претседателските избори, беше принуден да се брани по неговите критики за колонијалното минато на својата земја.
17.02.2017, 14:12

ДЕБРЕШТЕ
Во Дебреште пронајдена граната од Првата светска војна
Неексплодирана артилериска граната од Првата светска војна со калибар 75 милиметри, е пронајдена вчера во село Дебреште.
17.02.2017, 14:10

НОВИТЕТИ
John Newman на отварањето на овогодинешниот Sea Dance фестивал!
Британската соул ѕвезда и еден од најбараните музичари на денешницата – John Newman, ќе настапи на отворањето на овогодинешниот Sea Dance фестивал.
17.02.2017, 13:55

СКОПЈЕ
СЈО го истражува финансиското работење на МПМ, вработените на штрајк
Истражители на Специјалното јавно обвинителство влегле во просториите на Медиа Принт Македонија, издавачка куќа чии вработени денеска излегоа на штрајк поради неисплатени плати, јави поталот Призма.
17.02.2017, 13:47

ТУРИЗАМ
Македонија на меѓународниот саем за туризам во Бугарија
Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) од 15 до 17 февруари е дел од 34-тото издание на Меѓународната саемска манифестација за промоција на туристичката понуда во Софија, Бугарија – HOLIDAY&SPA EXPO 2017.
17.02.2017, 13:45

МАЛЕЗИЈА
Нови детали за смртта на братот на севернокорејскиот лидер: Пред убиството му пратил писмо на Ким Јонг Ун, еве што пишувало во него
Работите дополнително се влошиле кога почнал јавно да го критикува владеењето на својот брат.
17.02.2017, 13:44

ФУДБАЛ
Хамес: Сакам уште многу години да бидам во Реал
Хамес Родригез ги дематира шпекулациите, дека поради статусот кој го има во Реал, по завршувањето на сезоната ќе го напушти „Сантијаго Бернабеу“.
17.02.2017, 13:44

ЦРНА ХРОНИКА
Матурантка почина на час
Вчера во 18.30 часот од Ургентен центар Скопје во ЕИК Скопје било пријавено дека во ГУЦ „Здравко Цветковски“, на час по Историја, на ученичката А.А. (18) од Скопје во еден момент и се слошило, по што паднала од столчето.
17.02.2017, 13:43

ПАТУВАЊЕ
Нацијата која мрази да доцни
Швајцарците "црпат" искрена среќа и задоволство само од фактот дека животот се одвива "на време" и на многу ефиксаен начин.
17.02.2017, 13:41

ФУДБАЛ
Саки: Умре кралот од Каталонија, сега некој друг тим владее во Европа!
Ариго Саки секогаш ќе важи за еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот со оглед на неверојатните успеси кои ги оствари како предводник на Милан во деведесеттите години на минатиот век, а иако сега веќе извесно време е дистанциран од работата која му донесе светска слава, легендарниот италијански стручњак повремено се наоѓа во центарот на вниманието поради изјавите кои ги дава за домашните медиуми.
17.02.2017, 13:18

РАКОМЕТ
Германците го ценат трудот: Вецлар го награди македонскиот борец Миркуловски
Филип Миркуловски е познат како невиден борец и голем професионалец на теренот, а тоа знаат добро да го препознаат Германците, или во случајот одговорните луѓе на Вецлар кои денеска со огромно задоволство потврдија дека македонскиот репрезентативец ќе остане дел од тимот за дополнителна година.
17.02.2017, 13:17

ФИНСКА
Општа мобилизација: Финска регрутира 50 илјади војници „за секој случај"
Додека тензиите помеѓу Западот и Русија растат, Финците одлучија да го зголемат бројот на војници за 20 проценти и да ги зголемат вложувањата во својата армија.
17.02.2017, 13:15

СООБРАЌАЈ
Евзони отворен за сообраќај: Грчките земјоделци го прекинаа штрајкот
Граничниот премин Евзони е отворен за сообраќај за сите видови на возила, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, откако грчките земјоделци го прекинаа штрајкот.
17.02.2017, 13:14

ФУДБАЛ
Венгер: И да заминам Арсенал нема да победува на секој меч
Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, во првото појавување пред англиските медиуми по дебаклот против Баерн во Лигата на шампионите, рекола дека најдоцна за два месеци ќе реши што ќе прави со својата кариера. Тој најави дека нема да се пензионира, а доколку не остане во Арсенал тогаш ќе се пресели во некој друг клуб.
17.02.2017, 13:12

МАКЕДОНИЈА
УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности
Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.
17.02.2017, 13:11

ЗДРАВЈЕ
Витаминот Д би можел да ве заштити од респираторни инфекции
Витамин Д суплементите можат да помогнат да се намали ризикот од развој на акутни респираторни инфекции, особено кај оние луѓе со недостаток на витамин Д, открива новата мета-анализа објавена на 15-ти февруари.
17.02.2017, 12:59

ФУДБАЛ
Скандал во Шпанија: Тројца играчи добиле 650.000 евра за да наместат натпревар
Тројца поранешни фудбалери на Бетис Амаја Каразо, Џорди Фигерас и Чави Торес се обвинети дека примиле поткуп од 650.000 евра за да местат натпревари и дека намерно загубиле од Осасуна во последното коло во Примера, во сезоната 2013/2014.
17.02.2017, 12:58

СВЕТ
Викиликс: ЦИА ги шпионирала претседателските избори во Франција
ЦИА добила налог да собира информации пред претседателските избори во Франција во 2012 година, открива Викиликс и објави три доверливи налози за шпионирање.
17.02.2017, 12:57

МАКЕДОНИЈА
Паноски: Состојбата со езерото е далеку од еколошка катастрофа
Екологистот Дејан Паноски гостувајќи во емисијата ”Под лупа” кажа дека медиумските извештаи во кои се користи терминот еколошка катастрофа, се преусилени и дека состојбата со Охридско езеро е далеку од еколошка катастрофа.
17.02.2017, 12:56

КУЛТУРА
Субвенции од 31 милион денари за домашна документарна и играна програма
Триесет и еден милион денари изнесуваат субвенциите за годинава од државата за продукција на домашна документарна и играна програма.
17.02.2017, 12:54

МАКЕДОНИЈА
Нови фито сертификати за поголема заштита на домашното производство
Поголема заштита на домашното растително производство, е причината поради која Македонија од 1 јуни годинава ќе почне да издава нови фито сертификати.
17.02.2017, 12:53

МАКЕДОНИЈА
Откупени 24,4 милиони килограми тутун, просечната цена 196,80 денари
Откупот на тутунот е во завршна фаза. До вчера се преземени 24,4 милиони килограми, а просечната цена е 196,80 денари, соопшти денеска директорот на Државниот инспекторат за земјоделство Цветан Трипуновски.
17.02.2017, 12:52

СКОПЈЕ
Се чисти на патот кон Средно Водно
Екипите на јавното претпријатие „Комунална хигиена“ денеска го чистат патот кој води кон Средно Водно.
17.02.2017, 12:52

МАКЕДОНИЈА
Владата го усвои Оперативниот план за 10.000 нови работни места
Со спроведување на низа на комплементарни економски политики, програми, проекти и мерки, Владата создаде услови и поттикна отворање на над 168 илјади нови работни места во стопанството и со тоа невработеноста од рекордо високите 38 проценти во 2005 година успеавме да ја намалиме до рекордно ниските 23,4 проценти според податоците од третиот квартал во 2016 година.
17.02.2017, 12:51

ПОГЛЕД ВО ИДНИНАТА
Како ќе изгледа светот во 2022 година?
Компанијата IBM, која е пионер во развојот на компјутерите и информациските технологии, објавила истражување во кое го предвидуваат технолошкиот напредок во следните пет години. Своето истражување, тие го нарекле “5 во 5”, сугерирајќи како во следните пет години ќе дојде до значаен напредок на следниве пет полиња:
17.02.2017, 12:37

ПИСМО
Најмоќниот "бубатор" на светот пратил порака која ќе го вознемири Трамп
Директорот на "Фејсбук" Марк Цукерберг, во писмо до корисниците ја претставил и визијата со која неговата компанија служи како платформа против растечкиот изолационизам и како "социјална структура" за целиот свет.
17.02.2017, 12:34

МОДА И УБАВИНА
Бела Хадид комплетно ги засени Кендал Џенер и Џиџи Хадид со нејзиниот "уличен" стил
Едноставно наречете ги новото "Свето тројство".. Во 90-тите оваа титула ја носеа Линда Евангелиста, Кристи Тарлингтон и Наоми Кембел, но мислиме дека е безбедно да се каже дека Кендал Џенер , Џиџи и Бела Хадид се новите наследнички.
17.02.2017, 12:27

СИРИЈА
Животот во Калифатот на Исламската држава: Еве колку џихадистите наплаќаат за казни, комуналии, данок...
Исламската држава се обидува да го надомести губењето на териториите и ресурсите со зголемување на казните и даноците кои што им ги наметнува на своите "граѓани". Еве колку се плаќа за казни и разни надоместоци на териториите кои се под контрола на џихадистите.
17.02.2017, 12:17

ФУДБАЛ
Мурињо: Тоа што го видов во соблекувалната воопшто не ми се допадна
Манчестер Јунајтед славеше со сигурни 3:0 во првиот дуел со Сент Етјен во Лига Европа, но ако во најголем дел од случаите тоа би значело дека тренерот треба да биде задоволен по еден ваков резултат, таков не е примерот со Жозе Мурињо кој испрати критика до своите фудбалери за односот кој го имале пред стартот на средбата на „Олд Трафорд“.
17.02.2017, 12:17

ФУДБАЛ
Стеауа мораше да го смени името
Романскиот фудбалски великан Стеауа мора да го смени името во FCSB поради судскиот спор кој го покрена Министерството за одбрана, кое во 1947 година го основало клубот. Министерството за одбрана го доби судскиот спорт, што значи дека клубот чии сопственик е контроверзниот бизнисмен Џиџи Бекали мора да го смени името.
17.02.2017, 12:13

ЕКОНОМИЈА
Тери Милер: Импресиониран сум од економскиот напредок на Македонија
Извештајот за Македонија во последниве години е навистина феноменален во однос на економски прогрес во споредба со останатите држави во Европа, Тери Милер, директор на Центарот за трговија и економија во американската Фондација Херитиџ.
17.02.2017, 12:12

ПРОГНОЗА
За викендот променливо облачно со повремен дожд
Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.
17.02.2017, 12:10

ТЕХНОЛОГИЈА
iPhone 8 се очекува да има 3D скенер за фацијално препознавање наместо скенер на допир
Низ цел свет исчекуваниот 5,8 инчен iPhone со OLED екран од раб до раб на предната страна ќе има 3D ласерски скенер за препознавање на цртите на лицето, потврдувајќи ги претходните гласини, изјави аналитичарот Род Хол.
17.02.2017, 12:07

ММА
Дејан Стефаноски се подготвува за нова борба
Велешанецот Дејан Стефаноски зад себе има 7 борби, од кои 6 победи и само еден пораз. Ова младо момче го има освоено и интернационалниот шампионски појас во ММА (мешани борачки вештини), кој е прв ваков појас во Македонија од Интернационален карактер.
17.02.2017, 11:58

ЛОДНОН
Спречен терористички напад во Лондон: Уапсен сомнителен маж на аеродром!
36-годишниот маж бил уапсен доцна вчера на аеродромот "Hitrow" поради сомнение дека планира терористички напад.
17.02.2017, 11:57

МАКЕДОНИЈА
ЗНМ го поддржува штрајкот на новинарите на МПМ
Здружението на новинари на Македонија го поддржува штрајкот на новинарите на трите весника на издавачот Медиа принт Македонија и го повикува менаџментот на компанијата веднаш да ги исполни барањата на штрајкувачкиот одбор за исплата на заостанатите плати и хонорари.
17.02.2017, 11:56

РАКОМЕТ
Лекиќ во ЖРК Вардар до 2019 година
Андреа Лекиќ го продолжи договорот со ЖРК Вардар, таа во Скопје ќе остане уште две години, односно до јуни 2019 година, објави клубот на својата интернет страница.
17.02.2017, 11:55

ЕКОНОМИЈА
На Волстрит нов рекорд на Dow Jones
На Волстрит во четвртокот S&P 500 индексот ослабе поради падот на цените на акциите во енергетскиот сектор, додека Dow Jones се довлече до ново рекордно ниво шести ден по ред.
17.02.2017, 11:54

БЕЛГРАД
СНС ја одби понудата на Николиќ за кандидатура за претседател на Србија
Претседателството на владејачката Српска напредна партија (СНС), денеска ја одби понудата на актуелниот српски претседател Томислав Николиќ „упатена кон Александар Вучиќ“, околу поддршката на повторната кандидатура за претседател на државата, изјави потпретседателот на Партијата, Милош Вучевиќ.
17.02.2017, 11:53

МАКЕДОНИЈА
Груевски: Со Оперативниот план за вработување ќе вработиме 15.000 млади лица
Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ го усвои новиот оперативен план за активни програми и мерки за вработување преку кој ќе се креираат најмалку 5.000 нови вработувања, притоа несметајќи го ефектот од вработувањата кои што доаѓаат преку мерката „Македонија вработува 2“, со кој потенцијалот е околу 10.000 нови работни места, напиша на својот ФБ профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.
17.02.2017, 11:52

СКОПЈЕ
Продолжува судењето за „Диво насеље“
Денеска ќе се одржи ново судско рочиште за случајот „Диво Насеље“, откако на минатото рочиште кое се одржа пред четири дена седуммина сведоци на одбраната сведочеа во процесот „Диво Насеље“.
17.02.2017, 11:51

АТИНА
МНР со протестна нота до Атина
Со блокадите на Евзони бизнисот трпи огромни штети, МНР испрати протестна нота до Атина, и реакција до Брисел.
17.02.2017, 11:49

МОСКВА
Хорот Александров запеал прв пат по трагедијата: Емитуваниот настап посветен на загинатите колеги!
Прославениот Ансамбл за песни и игри на руската армија, "Александров", настапил за прв пат во нов состав во Театарот на руската армија во Москва во чест на своите колеги кои настрадале во авионска несреќа во Црното море во декември.
17.02.2017, 11:36

ФУДБАЛ
Алегри: Време е Пјаца да сфати некои работи...
Талентираниот хрватски репрезентативец минатото лето се пресели во Јувентус и многумина од него очекуваа да блесне во црно-белиот дрес.
17.02.2017, 11:30

МАТЕМАТИЧКА ТЕОРИЈА
Дознајте кое Ви е идеалното време за брак со помош на правилото “37%”
Новинарот Brian Christian и когнитивниот психолог Tom Griffiths во книгата “Алгоритми за животот според кои треба да донесувате одлуки”, објаснуваат како правилото 37% може да Ви помогне да заштедите време во потрага по брачниот другар.
17.02.2017, 11:29

КОШАРКА
Батлер во последната секунда го сруши Бостон
Кошаркарите на Чикаго и Вашингтон забележаа победи во НБА лигата, во пресрет на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс.
17.02.2017, 11:15

ЕКОНОМИЈА
Промет од над 5,7 милиони денари на Македонска берза
Вкупниот промет на Македонската берза во четвртокот изнесуваше 5,7 милиони денари, остварени преку педесет и шест трансакции.
17.02.2017, 11:13

ЕКОНОМИЈА
Извозот на вино со 30% раст во 2016-та
За македонските винарии 2016 година, беше добра година за извозот. Тој бил поголем за 30 проценти од 2015 година. Македонското вино особено се пиело во земјите од Европската унија, каде што наливното се продало за повеќе од 55 проценти од лани, а поголема била и продажбата на виното во шишиња.
17.02.2017, 11:12

САД
"Мачета на смртта" - Американците тврдат: Го дизајниравме најдобриот авион на светот
Американската авијација развила концепт на нов лесен борбен авион кој го носи прекарот "Мачета". Најголемата разлика во однос на претходниците и конкуренцијата е во материјалот од кој е направен, како и во тоа што ќе има пропелер. Американците амбициозно тврдат дека "Мачета" ќе биде најдобриот лесен борбен авион на светот.
17.02.2017, 11:11

САМО ВО АВСТРАЛИЈА
Погледнете како смртоносен пајак убива змија во редок напад од овој тип
Пајак убива змија: Во една продавница за мотори во Викторија, Австралија, женски пајак "redback" напаѓа малечка источна кафеава змија која се заплеткала во неговата мрежа.
17.02.2017, 11:00

МК СЦЕНА
„Фчерашни новости“ раскажуваат приказна за едно семејство, една земја и една надеж
Неуспешното запросување на Јована од страна на Кузман, од минатата епизода на „Фчерашни новости“, стана хит низ целиот свет благодарејќи на популарните сајтови „9GAG“ и „Имгур“.
17.02.2017, 10:56

ФУДБАЛ
Нестварен превид во Лига Европа: Судијата гледаше како топката влегува во голот, но сепак не го виде чистиот погодок на Ајакс!
Од поинтересните натпревари, првата нокаут рунда во Лигата на Европа ни донесе сигурни победи на Манчестер Јунајтед (3:0 против Сент Етјен) и Рома (0:4 против Вилјареа), но дефинитивно за издвојување е и еден неверојатен превид кои го направија судиите на натпреварот во Варшава.
17.02.2017, 10:53

ФУДБАЛ
Ибра постигна три гола, но го изеде и сеирот на вечерта откако „настрада“ од братот на Погба
Златан Ибрахимовиќ им го украде шоуто на браќата Пол и Флорентин Погба кои за првпат играа еден против друг на еден голем натпревар како овој во Лига Европа, но иако напаѓачот на Манчестер Јунајтед беше херој на вечерта со своите три постигнати гола, исто така го „изеде“ и најголемиот сеир откако во еден момент од првиот дел се најде немоќен на земјата.
17.02.2017, 10:51

СКОПЈЕ
Новинарите од МПМ стапија во штрајк
На Денот на македонското новинарство, 17 февруари, во најголемата медиумска издавачка куќа Медиа принт Македонија, најголем дел од новинарите и другите медиумски работници стапија во штрајк на неопределно време.
17.02.2017, 10:50

ГЕЈМИНГ ИНДУСТРИЈА
Кој стои позади најпопуларните видео-игри на светот?
Гејминг индустријата, само во текот на минатата година, оствари приход од 91 милијарди долари. Со овој податок, уште еднаш се потврдува фактот дека IT-областа е една од најперспективните, кога е во прашање високата заработка.
17.02.2017, 10:50

МАКЕДОНИЈА
Грантови за еко-проекти во градинките
Како дел од интернационалната програма „Еко градинка“, ОХО ве известува дека „Програмата за мали грантови“ повторно е отворена за градинките кои се членови во националната мрежа на еко градинки. Целта на „Програмата за мали грантови“ е да се промовира заштитата на животната средина преку поттикнување на еко градинките да развијат и имплементираат практични еколошки проекти на темите: енергија, вода, управување со отпад и чист воздух.
17.02.2017, 10:49

ПОЛИТИКА
Мандатот на СЈО не може да се продолжи без согласност од ВМРО-ДПМНЕ
СЈО имаше потенцијал за да биде модел но таа шанса е пропуштена откако целата јавност виде дека станува збор за политичка, пристрасна и партизирана институција, вели Димовски.
17.02.2017, 10:47

БУГАРИЈА
На интернет се шири гола фотографија од поранешната Мисица
Многумина шпекулираат дека голата фотографија од бугарката Рени Радева на интернет не се појавила случајно.
17.02.2017, 10:45

СЕЛЕБРИТИ
Никол Кидман открива тајна: Еве за која светска ѕвезда била верена
Во ТВ серијата "Big Little Lies", чија прва епизода беше премиерно прикажана пред неколку дена, во која главните протагонисти се Никол Кидман и Зои Кравиц, соработувајќи со ќерката на музичката легенда ја инспирирало Кидман да сподели еден детал од приватниот живот кој го криела со години.
17.02.2017, 10:31

МЕКСИКО
Големата суша откри прекрасно здание после половина век: Од езерото „никна“ древна црква
Големата суша која што погоди делови на Мексико откри 400 години стара доминиканска црква која што речиси целосно е сочувана, иако со векови била под вода.
17.02.2017, 10:30

ФУДБАЛ
Најголемите ривалства во светот на фудбалот
Во светот на фудбалот има ривалства за кои сите знаат, ривалства кои траат го години, децении, а и ќе траат во иднина без разлика на кое место тимовите се на табелата, во која лига се, во кое натпреварување се соочуваат…
17.02.2017, 10:26

ФУДБАЛ
Десет менаџери кои не се поднесуваат
Своја жестина на одредени натпревари, ривалства можат да им дадат и менаџерите, но секако треба да има почит и респект.
17.02.2017, 10:25

МК СЦЕНА
Атанас и Тино се исплукаа сред „Еден на Еден“!
Уште една одлична епизода од најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Овој пат гости се едни од најдобрите млади актери, Атанас и Тино или Тино и Атанас ако повеќе така ви одговара...
17.02.2017, 10:12

ФИЛМ
Роман Полански се враќа во Лос Анџелес: Силувал малолетничка и побегнал?
Режисерот Роман Полански би можел да го дочека исходот од случајот од 1977-ма година. Го обвиниле за силување малолетничка па побегнал од таа земја и никогаш веќе не се вратил.
17.02.2017, 10:11

КУАЛА ЛУМПУР
Малезија не сака да го врати телото на братот на Ким: Прво Кореја да обезбеди ДНК
Малезија нема да го врати телото на полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, кој починал во Куала Лумпур, додека неговото семејство не обезбеди ДНК примероци, и покрај барањето на Пјонгјанг, изјавил денес Абдул Самах Мат, шеф на полицијата во малезиската држава Селангор.
17.02.2017, 10:10

ФУДБАЛ
„Точно е дека добивме понуда од 100 милиони евра за Милер"
Извршниот директор на Баерн Минхен, Јан Кристијан Дресен потврди дека Баварците добиле понуда за Томас Милер вредна вртоглави 100 милиони евра.
17.02.2017, 10:10

ЕКОНОМИЈА
Профитот на ЕЦБ се зголемил до 349 милијарди евра во 2016-та
Вкупниот биланс на состојбата на централните банки од еврозоната се зголеми до 3,66 илјади милијарди евра, покажуваат податоците на Европската централна банка.
17.02.2017, 10:09

ЛОНДОН
Тони Блер ги повика Британците „да се кренат“ против Brexit
Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе ја објави својата „мисија“ да ги убеди Британците да се кренат и да го сменат своето мислење за Brexit, јави BBC.
17.02.2017, 10:08

СКОПЈЕ
Во Скопје вчера седум сообраќајки
Во текот на вчерашниот ден на територијата на Скопје се случиле седум сообраќајни незгоди од кои четири се со телесни повреди, а три поминале само со причинета материјална штета.
17.02.2017, 10:07

ПАРИЗ
Нереди, солзавец и пожари во срцето на Париз: Бараат правда за момчето кое го силувале полицајци
Протестите и немирите кои започнале во знак на поддршка на Тео, момче кое наводно полицајците го силувале со палка, се прошириле денес кон центарот на Париз.
17.02.2017, 10:01

МИНХЕН
Попоски во Минхен на безбедносна конференција
Традиционалната, 53-та по ред, Минхенска безбедносна конференција, се одржува во Минхен, Германија, на која ќе присуствува заменик-претседателот на Владата и министер за надворешни работи Никола Попоски.
17.02.2017, 10:00

ЕВРОПА
Јункер: Ќе бидат потребни повеќе од две години за Британија да ја напушти ЕУ
Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, изјавил дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да бидат постигнати сите договори околу излегувањето на Велика Британија од Европската унија (ЕУ).
17.02.2017, 09:59

ФУДБАЛ
Саутемптон го официјализира трансферот на Касерес
Саутемптон го официјализира трансферот на уругвајскиот репрезентативец Мартин Касерес. Искусниот дефанзивец пристигна на Островото откако минатото лето му заврши договорот со Јувентус.
17.02.2017, 09:56

САМИТ
Глобален Самит на жени лидери 2017 за прв пат во Република Македонија
Над 300 жени лидери од пет континенти ќе учествуваат на „2017 Global Women Leaders’ Summit“, во организација на Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК), во соработка со Асоцијација на бизнис жени во Република Македонија, како и Светската бизнис организација Македонија.
17.02.2017, 09:55

ВАШИНГТОН
Трамп: Мојата администрација функционира како подмачкана
Американскиот претседател Доналд Трамп, на својата прва самостојна прес конференција во Белата куќа, порача дека неговата администрација функционира беспрекорно, но дека медиумите шират „приказни за хаос“.
17.02.2017, 09:54

ТУРЦИЈА
Турскaтa полиција запленила 600 килограми хероин на границата со Иран
Турската погранична полиција на границата со Иран открила 600 килограми хероин во камион чија крајна дестинација била Бугарија, јави БТА.
17.02.2017, 09:53

БОН
Претставниците на Г20 повикаа на поголема соработка во решавање на конфликтите
Претставниците на водечките светски сили, на средбата на Г20 во Бон, повикаа на поголема соработка во решавање на актуелните конфликти и спречување на идните кризи.
17.02.2017, 09:52

АТИНА
Протест на железничарите во Атина
Метрото, трамваите и електричната железница во Атина денеска од 12 до 15 часот ќе бидат во прекин како предупредување на вработените во секторот, кои се противат на приватизацијата на градскиот превоз, јавија грчките медиуми.
17.02.2017, 09:51

ОБРАЗОВАНИЕ
50 милиони евра за бесплатни учебници за сите основци и средношколци
Ако се вратиме 10-15 години наназад секој ученик мораше да оди по импровизираните пазари за книги и да го составува комплетот на тој начин, а доколку би ги купувал нови, учебниците би чинеле 200 евра во сегашни услови за само еден комплет, посочи заменик министерот за образование и наука Спиро Ристовски.
17.02.2017, 09:50

ДИЈАСПОРА
ОМД: Обновена Конгресната група за пријатели на Македонија во САД
Обединетата македонска дијаспора (ОМД) информира дека синоќа конгресмените Дејв Трот (Републиканец од Мичиген), Брендан Бојл (Демократ од Пенцилванија) и Стив Стајверз (Републиканец од Охајо) ја обновија Конгресната група на пријатели за Македонија и Македонските-Американци за 115. конгрес.
17.02.2017, 09:49

САД
Научниците стравуваат: САД под водство на Трамп ќе стане земја како СССР или Северна Кореја
Кога функционерите без срам зборуваат за „алтернативни факти“, тогаш имаме голем проблем - велат научниците кои што истакнуваат дека САД се претвора во тоталитарна држава како што некогаш бил Советскиот Сојуз, или како што е денес Северна Кореја.
17.02.2017, 09:31

ЗАНИМЛИВОСТИ
Дете заробено во тело на старец: Децата го малтретираат, а тој има само една желба
Седумгодишниот Мохамед е роден во Сирија со тешка генетска болест, поради која изгледа како стар човек. Поради тоа има проблеми. Децата го прозиваат и избегнуваат, а каде и да се појави привлекува погледи.
17.02.2017, 09:15

КУЧЕШКА ИНТУИЦИЈА
Куче спречило абортус: “Непрекинато лаеше на мене”
Џејд (23), таа ноќ во 33-тата недела од нејзината бременост спиела, кога ненадејно ја разбудило лаењето на нејзиното куче Лола. Тогаш сфатила дека крвари и дека ѝ пукнал водењакот, што се два вообичаени симптоми на спонтан абортус.
17.02.2017, 09:14

ФУДБАЛ
Педро: Многу сум среќен во Челси
Шпанскиот крилен напаѓач Педро Родригез изјави дека е многу среќен во лондонски Челси.
17.02.2017, 09:10

ТЕХНОЛОГИЈА
Уапсен потпретседателот на Самсунг
Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс, Ли Џае Јонг е уапсен во рамките на истрагата за корупција, поради која и беше изгласан импичмент на претседателката на Јужна Кореа, Парк Геун Хје.
17.02.2017, 09:07

СКОПЈЕ
Тркалезна маса за енергетската сиромаштија и како да се намали
Тркалезна маса насловена „Што претставува енергетската сиромаштија – дефиниција и препораки за нејзино намалување“ ќе се одржи денеска во Скопје.
17.02.2017, 09:03

СКОПЈЕ
Сончево со мала до умерена локална облачност
Сончево со мала до умерена локална облачност и со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од јужен, а во западните делови повремено умерен од западен правец.
17.02.2017, 09:02

СООБРАЌАЈ
Продолжува блокадата на Евзони
Поради штрајк на грчките земјоделци, граничниот премин Евзони и понатаму е затворен за сообраќај. Премините Меџитлија (Битола) и Дојран се отворени за секаков вид возила, информира Автомотосојузот на Македонија.
17.02.2017, 09:01

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЕРОТИКА
Тие успеале да го „измамат“ Инстаграм и да објават фотографии на кои се целосно голи (+18)
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
ЕРОТИКА
Вистината за порното: Колку всушност заработуваат порно ѕвездите и како изгледаат аудициите на црниот кауч
МИСТЕРИЈА
Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум