АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ПРОВОКАТИВНИ ДЕВОЈКИ
Фитнес модел на неделата: Мишел Луин – нејзиниот задник ќе ве остави без коментар...
Мишел Луин е фитнес модел, а тоа се гледа буквално на секое парче од нејзиното тело.
 

СЕЛЕБРИТИ
Подобро ова да не го види татко ѝ... Ќерката на Силвестер Сталоне се разголела за секси фотографии
Ќерката на славниот актер Силвестер Сталоне, веднаш штом стана полнолетна се разголе за камерите.
11.01.2017, 22:04

ФУДБАЛ
Барселона испрати јасна опомена до Пике, ќе видиме каков ќе биде одговорот од стоперот
Жерард Пике предизвика голем немир во шпанската спортска јавност со зачестените критики кои ги испрати до судиите во Примера, потези со кои ја доведе во прашање работата на одговорните луѓе во Ла Лига и шпанската федерација.
11.01.2017, 22:00

САД
Трамп: „Ако му се допаѓам на Путин, тоа е само предност”
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјавил денес дека, ако добро се согласува со рускиот претседател Владимир Путин, тоа би била „предност, а не хендикеп“, но...
11.01.2017, 21:28

ЗДРАВЈЕ
Добра вест за жените: Ова се најдобрите години за раѓање деца
Со децении наназад жените биле советувани дека може да биде многу опасно раѓањето деца по 35 години.
11.01.2017, 21:19

СЛАВНИ СЕМЕЈСТВА
Ова е жената поради која еден моќен човек денес заплака јавно...
Барак Обама во својот проштален претседателски говор ја искористи приликата да ѝ се заблагодари на сопругата Мишел и на ќерките, за жртвувањето на својот приватен живот поради неговите политички соништа, што сите присутни, па и него, ги доведе до солзи.
11.01.2017, 21:18

ФУДБАЛ
Партизан ја потврди ригорозната казна од страна на УЕФА, но соопшти и еден важен детаљ
Влијателните српски медиуми ова попладне ја пренесоа информацијата дека Партизан е суспендиран осд страрна на УЕФА со тригодишназабрана за играње во Европа, па иако во прво момент ова изгледаше навистина сериознао, од клубот сега излегоа со соопштение кое ги смири фановите на тимот од Белград.
11.01.2017, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Без влакна на јазикот: Жени ги открија вистинските причини зошто се забавуваат со постари мажи
Неколку припаднички на понежниот пол ги откриле вистинските причини поради кои се забавуваат со постари мажи, а парите и сигурноста која ја чувствуваат покрај нив секако е предност.
11.01.2017, 20:45

ЗАНИМЛИВОСТИ
Некој снимил многу чудесна фотка од облаци во необична формација: Теоретичарите на заговори многу се вознемириле
Многумина се уверени дека ова е уште еден доказ за „chemtrails“.
11.01.2017, 20:15

ТЕХНОЛОГИЈА
Паметна канта за ѓубре? Тоа е возможно со овој уред!
На саемот за потрошувачка електроника CES веќе се претставени неколку интересни уреди за идните „паметни домови“.
11.01.2017, 20:00

ФУДБАЛ
Валенсија нафрли со левата нога, социјалните мрежи еруптираа
Антонио Валенсија е еден од фудбалерите кои се омилени меѓу фановите на Манчестер Јунајтед поради неизмерниот труд кој го вложува не секој одигран натпревар, а за тоа колку Еквадорецот е сестран фудбалер најдобри ни говори тоа што во последно време од крилен напаѓач се претвори во одличен десен бек.
11.01.2017, 20:00

ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
Ако во вакви временски услови, какви што владеат на нашите простори во овој момент, не сте опремени со водоотпорни чизми обложени со крзно, мали се шансите дека вашите стапала ќе останат топли.
11.01.2017, 19:47

САД
Планот на Трамп за планетата: „Само Америка има морален компас да го обликува светот, а ова се нашите најголеми противници”
Идниот американски државен секретар Рекс Тилерсон се појавил денес пред Сенатот, кој според процедурата дава согласност за поставување на членови на идната администрација и во таа прилика ги претставил правците за надворешна политика на САД за време на претседателот Доналд Трамп.
11.01.2017, 19:45

ТРЕНДОВИ
Во Холивуд владее нов тренд: Неверојатно е евтин, а дава одлични резултати!
Доделувањето на Златните глобуси кое се одржа пред два дена во Лос Анџелес, донесе нови филмски и телевизиски лауреати, многу добар стил, многу модни промашувања и нов моден тренд.
11.01.2017, 19:11

СЕЛЕБРИТИ
Марадона покрај светската убавица: Ева навистина изгледала сензационално
Доделувањето на "The Best FIFA Football Awards" беше одржано пред два дена во Цирих. На церемонијата имаше многу спортски ѕвезди, но тука беше и таа, домаќинката на вечерта – неодоливата Ева Лонгорија.
11.01.2017, 19:11

ХОНДА
Крај на една ера: Последните 100 примероци на Civic Type R ќе бидат Black Edition
Во фабриката на Хонда во Свиндон, Велика Британија моментално се склопуваат последните 100 примероци од Honda Civic Type R од деветата генерација, пред да започне производството на новата генерација чија што продажба започнува во март.
11.01.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Клатенборн најавува нова ера во Заубер
Финансиските проблеми со кои Заубер се судираше на почетокот на 2016 година се минато со превземањето од страна на Лонгбоу Фајнанс кои вбризгубаа свежа капитал во Формула 1 екипата. Позитивно за новата ера во Заубер говори тимскиот шеф Мониша Калтенборн.
11.01.2017, 19:00

ФУДБАЛ
Луис Енрике го врати Ракитиќ, но си најде нова „жртва" од стартерите во првиот тим
Луис Енрике ја изненади комплетната јавност во Шпанија откако реши да го остави Иван Ракитиќ надвор од списокот за дерби натпреварот со Вилјареал кој се одигра во неделата, но ако хрватскиот играч за врска сега се врати во плановите на тренерот, сепак Лучо повторно е топ тема меѓу каталонските медиуми поради едно ново прецртување.
11.01.2017, 18:45

НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА
Попоски до Бушати: Секој да си гледа во сопствениот двор, потребна е реторика за 2017, а не за 1913 година
Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски на својот албански колега Дитмир Бушати му порача дека „денес во Европа е потребен речник и култура за 2017-та година“и дека „ниту еден демократ не би имал потреба групно или племенски да етикетира“, како реакција на изјавата на албанскиот министер, кој Македонците ги нарече „Славомакедонци“.
11.01.2017, 18:43

ПЈОНГЈАНГ
Ким Јонг Ун не се шегува: Северна Кореја има плутониум за 10 атомски бомби
Северна Кореја има доволно плутониум за производство на 10 нуклеарни бомби, оценил денес Сеул, десет дена откако Пјонгјанг предупредил на непосредно тестирање со меѓуконтинентална ракета.
11.01.2017, 18:42

ЕКОНОМИЈА
Најавата за намалување на саудиските испораки ги стабилизира цените на нафтата над 55 долари
Цените нафтата се стабилизираа во средата на меѓународните пазари на нивото над 55 долари, имајќи предвид дека најавата на Саудиска Арабија за намалувањето на испораките за купувачите во Азија во втор план ги стави знаците дека другите големи произведувачи како Ирак, не се подготвени да го намалат снабдувањето.
11.01.2017, 18:42

ПАТУВАЊЕ
Хуакси: Најбогатото село во Кина од кое е забрането заминување
Облакодер од 72, катахеликоптер такси, тематски парк и редови со луксузни вили – сигурно не постои поекстравагантно село од Хаукси кое е сместено во кинеската провинција Јиангс. Високиот животен стандард го одвојува ова место од остатокот на Кина, меѓутоа, не е јасен начинот на кој е стекнато богатството и како се троши.
11.01.2017, 18:41

ФРАНЦИЈА
Мразеше Евреи до самиот крај: Конечно е откриена судбината на големиот нацистички воен злосторник
Нацистичкиот злосторник Алоис Брунер, одговорен за смртта на 130 илјади Евреи починал во 2001-ва година на 89 години, затворен во запуштен подрум во Дамаск, објави францускиот магазин XXI.
11.01.2017, 18:00

ФУДБАЛ
Жозе незадоволен од виденото: Мурињо испрати две замерки до играчите и фановите на Јунајтед
Жозе Мурињо го пофали потегот на Маруан Фелаини по крајот на натпреварот кој го одиграа Манчестер Јунајтед и Хал, но менаџерот на тимот од „Олд Трафорд“ имаше и неколку забелешки за средбата од ЕФЛ купот, меѓу кои за идвојување се оние до своите играчи и фанови.
11.01.2017, 18:00

НЕОЧЕКУВАНО
Погледнете како изгледа домот на Марк Закерберг – Многу ќе се изненадите
Марк Закерберг е еден од најбогатите луѓе во светот, па многумина претпоставуваат дека живее во безобразно луксузна вила полна со работи кои „обичните смртници“ не можат ни да си ги замислат.
11.01.2017, 17:50

САД
КГБ оргии: Ова се шокантните детали за наводните сексуални перверзии на Трамп со проститутки во Москва
Руските власти уште во текот на 2013 година ги искористиле личните опсесии и сексуалните перверзии на Доналд Трамп, сега новиот претседател на САД, за од него да соберат компромитирачки материјал, со кој денес можат да го уценуваат, се наведува во непроверениот извештај на еден британски разузнавач, кој вчера како бомба одекнал во американската и светската јавност.
11.01.2017, 17:31

ФОРМУЛА 1
Браун: Ф1 мора да им помогне на малите екипи
Рос Браун смета дека Формула 1 мора да им понуди реални финансиски услови на малите екипи, кои ги сочинуваат последните редови на гридот.
11.01.2017, 17:25

СЛАВНИ ПАРОВИ
Зад имиџот на домаќинка, се крие скандалозно минато: Која е контроверзната жена на славниот фудбалер?
Откако го запозна Варди, таа потполно се промени и се обидува да изгради репутација на примерна домаќинка, но тоа не секогаш и оди од рака.
11.01.2017, 17:22

ПРЕТЕРАЛА СО ОПЕРАЦИИ
Памела Андерсон е целосно непрепознатлива: Се изобличила со многуте пластични операции
Затегнатото лице до пукање и здрвената насмевка ги запрепастиле присутните на еден хуманитарен настан во Лос Анџелес.
11.01.2017, 17:10

СОВЕТИ ЗА ДОМАЌИНКИ
10 нешта кои никогаш не смеете да ги перете во машина за садови
Иако е најлесно сè да се стави во неа, без многу размислување, од друга страна, долгорочно гледано ако сакате да ги сочувате вредните парчиња некои од нив сепак би требало да ги исперете на рака.
11.01.2017, 17:03

МК СЦЕНА
Провокативната Елена Велевска со секси фотографии најави незаборавен дочек на Старата Нова година...
Фолк ѕвездата Елена Велевска, на нејзин својствен начин, крајно провокативно, ја најави прославата на Старата Нова година заедно со неа во познат локал во Прилеп.
11.01.2017, 17:02

КИНА
Не ни помислуваат да попуштат: Полетаа кинеските стратешки бомбардери
Откако неколку воени бродови и подморници „го потврдија кинеското присуство“ во Јужното кинеско море, деновиве небото над „спорната територија“ го прелетуваат и кинески стратешки бомбардери.
11.01.2017, 17:00

ХОЛАНДИЈА
Со брзина на ветерот во иднината: Една држава се пофали дека нејзините возови возат на електрична енергија од обновливи извори
Холандската национална железничка компанија "NS", денес објавила дека нејзините возови возат на електрична енергија која во целост се добива од ветерници, рекол портпаролот на компанијата Тон Боон, а пренесува "Guardian".
11.01.2017, 16:52

ПЕКИНГ
Кина ги здружува државните медиуми во моќна медиумска групација за економски и финансиски вести
Кина се подготвува да консолидира пет државни медиумски компании и да создаде модерна медиумска групација за финансиски вести, со цел да ја зајакне улогата на државата во медиумското следење на вести од подрачјето на економијата и финансиите, јави во среда државната новинска агенција Синхуа.
11.01.2017, 16:46

НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА
Заев-Алтхаузер: Нова силна влада посветена на реформите, која ќе води реална политика
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во средата се сретна со германската амбасадорка Кристине Алтхаузер, со која разговараа околу потребата од продолжување на демократските процеси во Македонија и формирање нова, силна, посветена Влада кон реформските приоритети, соопштуваат од СДСМ.
11.01.2017, 16:43

ЈАДРАН
Незапаметено: Јадранот го погодила снежна олуја, а еве како изгледа тоа
Ниту најстарите жители на Херцег Нови не паметат ваков ден - прво градот бил поклопен со снег, а потоа, откако само што почнал да се топи, мештаните во еден од најтоплите градови на Јадранот добиле уште едно ново изненадување, во вид на нова, голема олуја.
11.01.2017, 16:27

РАКОМЕТ
Распоредот на Македонија на СП во Франција
Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија, Шпанија и Исланд.
11.01.2017, 16:15

ГВАНТАНАМО
Гвантанамо: 15 години мачење и незаконско затворање
На денешен во 2002. година затворот Гвантанамо ги примил првите затвореници, а 15 години подоцна во него уште има 55 луѓе кои не знаат кога и дали ќе го напуштат тој објект.
11.01.2017, 16:13

САД
Добил само 5 години за силување на девојче: Нејзиниот татко го убил и ќе лежи 40 години!
Рејмонд Ерл Брукс ја силувал Џулија Мејнор од нејзината четврта до осмата година, а кога судот му изрекол скандалозно ниска казна, таткото на девојчето, 43-годишнито Џеј Мејнор ја земал правдата во свои раце.
11.01.2017, 16:11

ПАТУВАЊЕ
Плаќаат и со суво злато, само за да преспијат на снежен кревет: Леден хотел, атракција којашто се памети!
Оваа градба секоја година започнува да се гради уште со првите паднати снегулки, а целиот хотел се топи до крајот на месец април.
11.01.2017, 16:07

РУСИЈА
Планот на Путин за здрава нација: Цигарите ќе бидат забранети со закон за лицата родени после 2014-та година
Забраната за продажба на цигари на младите генерации, практично за неколку децении ќе го направат пушењето во Русија нелегално.
11.01.2017, 16:00

СКОПЈЕ
Караџовски не смета дека го крши Уставот што не дозволи јавност на седницата
Претседателот на Судскиот совет, Зоран Караџовски не смета дека го прекршил уставното право на поранешната претседателка на Управен суд и кандидатка за нов мандат, Лидија Неделкова која побара јавно да се разгледува нејзиниот приговор.
11.01.2017, 15:28

СРБИЈА
Вучиќ: Пораз на претседателските избори ќе значи и мое заминување
Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека пораз на кандидатот од неговата Српска напредна партија (СНС) на претседателските избори, би значело и негово заминување од премиерската функција, пренесуваат српските медиуми.
11.01.2017, 15:27

РЕГИОН
Грција ја тужи Хрватска заради патролни бродови
Грција побара од Хрватска да и го врати авансот уплатен за шест патролни бродови наменети за грчката Крајбрежна стража.
11.01.2017, 15:25

ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Сосема неочекувано: Се појавија фотографии од новиот паметен телефон на Motorola
Вљубениците во технологијата овие денови не очекуваа ништо ново поврзано за претстојната Moto серија на компанијата Motorola, но на интернет мрежата сепак се појавија фотографии на коишто е можеби претставен Moto G5 Plus.
11.01.2017, 15:24

ФРАНЦИЈА
Франција се соочува со поголема епидемија од грип од очекуваната
Француската министерка за здравство Мари-Сол Турен денеска на прес-конференција изјави дека состојбата со епидемијата на грип во Франција ќе биде „најверојатно потешка“ од оечкувањата, нагалaсувајќи дека 142 од вкупно 850 француски болници се соочуваат со преоптовареност поради епидемија.
11.01.2017, 15:21

СКОПЈЕ
Очната клиника доби најсовремен апарат за фако хирургија во Македонија
Најсовремен апарат за фако интервенции е ставен во функција на Универзитетската Клиника за очни болести. Ваков апарат имаат само некои земји и е единствен во регионот.
11.01.2017, 15:18

САД
„Кукавицата Обама го доведе светот на работ на бездната"
Неговите поддржувачи и симпатизери исто така ќе сносат голем дел од вината, пишува за британски „Гардијан“ Корнел Вест, автор и професор по јавна филозофија на Харвард.
11.01.2017, 15:03

РАКОМЕТ
Франција располага со фантастичен буџет од 30 милиони евра за СП, се очекува најдобриот ракометен спектакл во историјата
Ракометниот спектакл наречен Светско првенство ќе стартува оваа вечер со дуелот меѓу домаќинот Франција и селекцијата на Бразил, а бројките кои ни пристигнуваат од официјалниот сајт на ИХФ ни доловува една навистина позитивна слика за ракометот како спорт.
11.01.2017, 14:52

ЕКОНОМИЈА
НБРМ ја намали каматната стапка на благајничките записи
Комитетот за оперативна монетарна политика на НБРМ, на седница одржана во вторникот, одлучи да ја намали каматната стапка на благајничките записи за дополнителни 0,25 процентни поени и таа да изнесува 3,5%, а понудата на благајнички записи да се зголеми од 23.000 милиони денари на 25.000 милиони денари.
11.01.2017, 14:49

МАКЕДОНИЈА
Речиси 1,8 милиони патници патувале лани преку двата македонски аеродрома
Преку двата македонски аеродрома, „Александар Велики“ во Скопје и „Св. Апостол Павле“ во Охрид во 2016 година патувале 1.8 милиони патници, соопштуваат од „ТАВ Македонија“, сумирајќи ги податоците за авиосообраќајот за изминатата година.
11.01.2017, 14:46

ФУДБАЛ
УЕФА на една година го суспендира ФК Партизан
Еден од најдобрите фудбалски клубови во Србија, Партизан, со одлука на финансиската комисија на УЕФА во една од наредните три години, во кои преку првенството ќе избори пласмна во европските купови, нема да може да игра европски натпревари, пренесува весникот Спортски журнал на својата интернет страница.
11.01.2017, 14:43

СЕКС СКАНДАЛ
Најлуд секс скандал во историјата: 10 години го чувала љубовникот на таван, а потоа се случил шок
Родена во далечната 1880. година некаде во Германија, Валбурга "Доли" Кершхел била вмешана во еден од најбизарните секс скандали во светската историја. Имено, се омажила за богат сопственик на успешна фабрика за кецели, но бракот не ја задоволувал. Поради тоа се свртела кон љубовниците.
11.01.2017, 14:42

НАУКА
Како познавањето на два јазици може да ви помогне во староста?
Ново научно истражување покажува дека луѓето кои што говорат два јазици помалку ги губат способностите на мозокот во староста.
11.01.2017, 14:33

КИНА
Кина ќе инвестира 360 милијарди долари во зелена енергија
Минатата година кинеските инвестиции во зелена енергија во странство пораснаа за 60 отсто, односно на рекордни 32 милијарди долари.
11.01.2017, 14:32

СВЕТ
WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп
Организацијата WikiLeaks е убедена дека не се веродостојни документите на чија основа американските медиуми пишуваат дека руските разузнавачки служби со помош на кибернетички упади собирале компромитирачки докази за новиот американски претседател Доналд Трамп.
11.01.2017, 14:31

МАКЕДОНИЈА
ЕЛЕМ: Снабдувањето со струја e редовно согласно потребите
Во изминатите 24 часа целосно е одговорено на потребите на конзумот со оптимизација на домашните производни капацитети и преку набавка на електрична енергија во часовни периоди од денот кога се бележи најголема потрошувачка, информира АД ЕЛЕМ.
11.01.2017, 14:26

НЕСЕКОЈДНЕВНО
Од овие три убавици, една е мајка и има 45 години! Дали погодувате која?
За Натали, Џасмин и Тамике Вардел речиси сите мислат дека се сестри, но едната од нив има 45 години и всушност ги родила другите две. Дали може да погодите која од нив е мајката, а кои се ќерките?
11.01.2017, 14:25

БИТОЛА
Украдени 100.000 денари од казино во Битола
Околу 100.000 денари се украдени денеска од казиното „Слот“ во Битола, лоцирано на улицата „Климент Охридски“.
11.01.2017, 14:24

КУМАНОВО
Купил јагниња, не сакал да ги плати
Полицијата поднесе кривична пријава против лице од село Кокошиње, Кумановско, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „измама”.
11.01.2017, 14:20

ЊУЈОРК
Жестока расправија во Советот за безбедност: Амбасадорката на САД ја нападнала Русија, Чуркин жестоко возвратил
Американската амбасадорка при Обединетите Нации, Саманта Пауер, ја критикувала Русија на седницата на Советот за безбедност на ОН, поради окупацијата и присоединување не делови од Украина и, како што кажала "немилосрдните воени напади" во Сирија.
11.01.2017, 14:14

ПРИЛЕП
Термо изолационата иновација „ТермоСтоп” обезбедува 30-50% заштеда на енергија
Екстремно ниските температури неминовно ќе предизвикаат зголемени трошоци за загревање на просториите. Сметките за струја и парно, како и трошоците за огревно дрво можат значајно да се намалат доколку се постави ефикасна термо изолација.
11.01.2017, 13:55

КРИМИ ХРОНИКА
Ограбени пошта и обложувалница
Во два одделни грабежи во Скопје и во Битола, ограбени се пошта и обложувалница, при што крадците го однеле дневниот промет и се ‘збогатиле’ за повеќе од 100.000 денари.
11.01.2017, 13:45

МОТОСПОРТ
Откажана деветтата етапа на релито Дакар
Деветтата етапа на релито Дакар долга речиси 1.000 километри од Салта до Челисито во Аргентина е откажана поради лошите временски услови. Дождот и силниот ветер предизвикале свлечишта поради што загрозено е и локалното население.
11.01.2017, 13:44

ЦРНА ХРОНИКА
Почина уште еден затвореник
Затвореник почина во болница, Македонец од Австралија најден мртов во својата куќа во Лескоец, еден демирхисарец се удави во бунар.
11.01.2017, 13:43

КОМПАНИИ
Ryanair ја „прелета“ Lufthansa и се искачи на лидерската позиција во Европа
Ирската нискобуџетна авиокомпанија Ryanair ја престигна германската Lufthansa и стана најголемата европска авиокомпанија по бројот на превезени патници, покажуваат податоци објавени во средата.
11.01.2017, 13:41

ИЛИНДЕН
Општина Илинден набави две нови специјални комунални возила
Општина Илинден набави две нови специјални комунални возила за собирање и транспорт на цврст комунален отпад.
11.01.2017, 13:40

МОДА И УБАВИНА
Мадона во фантастична фотосесија за Harper’s Bazaar
Непосредно по претседателските избори во САД, Мадона го даде своето прво интервју годинава за февруарското издание на Harper's Bazaar.
11.01.2017, 13:21

СВЕТ
Мрачната историја на семејството Рокфелер во 10 точки
Рокфелерови не се збогатиле како добри луѓе. Всушност, тие ја користеле секоја шанса за да крадат од други. Така ова семејство ги стекнало "Далут", "Месаби" и Северната Железница.
11.01.2017, 13:19

ФУДБАЛ
Роналдо во голем стил му одговори на Овен за непотребната и невкусна „шега“
Мајкл Овен со невкусна шега го прозва легендарниот Бразилец Роналдо по заедничката посета која ја имаа во Реал Мадрид, но дека коментарот на поранешниот англиски напаѓач воопшто не му се допаднал на „Ел Феномено“ може да се заклучи од последната изјава на Луис Назарио.
11.01.2017, 13:18

СОВЕТИ
Зимски совети за безбедност на пешаците во сообраќајот
Снегот, мразот и минусните температури во овој период од годината најмногу проблеми предизвикуваат на учесниците во сообраќајот.
11.01.2017, 13:11

ФУДБАЛ
Барселона го демантира трансферот на Срна
Извршниот директор на фудбалскиот клуб Барселона, Оскар Грау, денеска демантираше дека поранешниот хрватски репрезентаивец ќе го засили тимот во јануарскиот преоден рок. Грау истакнал дека клубот верува во својот десен бек Алеиш Видал.
11.01.2017, 12:44

ЕКОНОМИЈА
СБ ја намали прогнозата за раст на македонската економија
Светска банка ја намали и прогнозата за 2016 година за 1,7 отсто и наместо раст од 3,7 отсто, СБ предвидува дека македонската економија ќе има раст од два отсто.
11.01.2017, 12:42

ИТАЛИЈА
Италијанскиот премиер хоспитализиран, и итно опериран
Италијанскиот премиер Паоло Џентилони почувствувал слабост по враќањето од службениот пат од Париз и итно му е извршена хируршка интервенција за проширување на крвните садови, јавуваа во средата италијанските медиуми.
11.01.2017, 12:40

ВИСТИНСКИ КАРАМБОЛ
Верижен судир на повеќе од 100 возила поради снег и невнимание од страна на возачите
Речиси 100 возила и камиони учествувале во масовниот верижен судир на еден автопат во близина на Торонто.
11.01.2017, 12:28

ФУДБАЛ
Мурињо: Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра
Жозе Мурињо е човекот кој му даваше поддршка на Маруан Фелаини и во најтешките моменти кои ги мина оваа сезона, а Белгиецот вчеравечер конечно му се оддолжи на својот тренер со тоа што влезе во игра и го реши прашањето околу победникот на мечот со Хал.
11.01.2017, 12:18

РУСИЈА
Москва: Обама за девет дена може да го уништи светот
Директорката на одделот за информации и односи со јавност при руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова изразила загриженост поради можните акции на администрацијата на американскиот претседател во заминување Барак Обама, во последните девет дена од неговиот претседателски мандат, пренесуваат светските агенции.
11.01.2017, 12:17

ПРОГНОЗА
Студено и во четврток, затоплување од петок, па повторно снег од сабота
И утре изутрина ќе биде многу студено, во поголем дел од земјава со температури под -15 степени, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со пораст на дневните температури.
11.01.2017, 12:16

ГЕВГЕЛИЈА
Во Центарот за јавно здравје-Гевгелија регистрирани 228 болни од грип
Во регионалниот Центар за јавно здравје во Гевгелија бројот на регистрирани болни од грип изнесува 228.
11.01.2017, 12:15

СВЕТ
10 конфликти кои што ќе ја одбележат оваа година: Крвави војни кои што траат и кои што може да избувнат
Угледниот магазин Foreign Policy смета дека овие 10 конфликти ќе ја одбележат новата 2017-та година.
11.01.2017, 12:11

САД
Трамп ги отфрлил последните шпекулации: Приказните дека Русите ме држат во рака се лага и лов на вештерки
Новоизбраниот претседател на САД ги отфрлил медиумски наводи за тоа дека Русите имаат компромитирачки лични и финансиски податоци за него, како "политички лов на вештерки".
11.01.2017, 12:07

ФУДБАЛ
ФИФА пријави тешка кражба од свечената церемонија, Роналдо и Раниери останале без скапоцените подароци!
Кристијано Роналдо, Клаудио Раниери и останатите најважни добитници на ФИФА наградите примија навистина специфични и интересни трофеи, но како што велат последните информации, победниците во најважните категории останале без скапоцените часовници кои светската куќа на фудбалот ги имала подготвено за овој настан.
11.01.2017, 11:55

ФУДБАЛ
Јоветиќ откри од каде научил да зборува шпански и ја изнасмеа комплетната јавност на Пиринеите
Стеван Јоветиќ во текот на вчерашниот ден и официјално беше претставен како зимско засилување на разиграната Севиља, но наспроти радоста меѓу фановите на клубот од Андалузија кои се воодушевени од позајмицата на напаѓачот на Интер, Црногорецот успеа да ги освои и домашните медиуми со својата изјава на прес-конференцијата.
11.01.2017, 11:53

ФУДБАЛ
Прво одбројување: Најшокантните трансфери во историјата на фудбалот
Како што е познато во моментов е отворен зимскиот преоден рок во кој екипите можат да повлечат потези со кои би можеле да поправат, надоградат нешто во вториот дел од сезоната.
11.01.2017, 11:52

ФУДБАЛ
Единаесет имиња на кои треба да им се посвети внимание: Идните ѕвезди на светскиот фудбал
Секое време си носи нови фудбалски имиња, наследници на денешните многу добро познати асови и ѕвезди, но за да дојдат на тоа ниво треба доста макотрпна работа, посветеност, но и среќа за да ги дофатат восочините.
11.01.2017, 11:47

СООБРАЌАЈ
Забрана за сообраќај на тешки моторни возила и на Плетвар
Од 10:30 часот воведена е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на планинскиот премин Плетвар.
11.01.2017, 11:40

ТЕНИС
Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен
Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен.
11.01.2017, 11:39

САРАЕВО
БиХ окована во мраз – шестмина починати, Зеница без греење, Сараево без вода…
Уште две лица починаа од последиците на смрзнување во Босна и Херцеговина(БиХ), соопштија во среда локалните медиуми, истакнувајќи дека со тоа бројот на жртви од ледениот бран во таа земја е зголемен на шест.
11.01.2017, 11:38

БУГАРИЈА
Снегот ја блокира источна Бугарија, 117 населени места без струја
Најтешка е ситуацијата на североисток. Речиси сите патишта во област Варна се затворени со исклучок на Варна-Кичево и Варна-Повелјаново. Пристаништето останува затворено.
11.01.2017, 11:37

ПОЛСКА
Полска шокирана од видеото кое кружи на интернет: Ужас на железничка станица
Безбедносните камери на станицата во градот Лежно во Полска, снимиле една несекојдневна сцена. Предупредуваме дека содржината е вознемирувачка.
11.01.2017, 11:26

БЕЛГИЈА
Инцидент во белгиска нуклеарна централа, едно лице повредено
Белгискиот нуклеарен реактор Doel 4 автоматски се исклучи по инцидентот во ненуклеарниот дел на централата во кој едно лице е повредено, соопшти во среда портпаролката на Electrabel.
11.01.2017, 11:22

РАКОМЕТ
Започнува 25-то СП во ракомет
Франција од денеска до 29-ти јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот првак Германија.
11.01.2017, 11:18

ЛУКСУЗНИ НОВИТЕТИ
Чист луксуз на јапонски начин: Lexus LS за 2017
Новиот LS има препознатливи стилски елементи, карактеристични за најновата генерација на Lexus моделите, како што е на пример уникатната маска на ладилникот како и предните светла во облик на бумеранг.
11.01.2017, 11:12

ФУДБАЛ
Заза и Евра се селат во Валенсија?
Јувентус во јануарскиот преоден рок ќе направи „мини реконструкција“, па веќе се најавени заминувња на неколку играчи.
11.01.2017, 11:10

АНАЛИЗА
Додека Трамп аплаудираше: Како Путин го победи Обама во нивната последна меѓусебна рунда...
Американскиот однос кон Русија за прв пат после долги години е пречекан во позитвна атмосфера во Москва – имено, поддржувачите на Путин тоа го препознаа како знак дека Русија е повторно светска сила.
11.01.2017, 11:07

САКРАМЕНТО
Бурата ја урнала секвојата со тунел, стара илјада години: Животот на омилената туристичка атракција го завршиле дождот и невремето
Огромното прастаро дрво секвоја со тунел во својата база, кое годишно во Калифорнија привлекувало илјадници туристи, во неделата се урнало поради обилните дождови и невремето, пишува "New York Times".
11.01.2017, 11:05

МАКЕДОНИЈА
Поради лошо време во Грција 70 камиони чекаат на граница
Грчките полициски службеници не пропуштаат камиони на граница од македонска страна, поради лоши временски услови во Грција, па затоа на меѓуграничниот простор чекаат 70 товарни возила.
11.01.2017, 11:03

МАКЕДОНИЈА
Лидија Неделкова бара соочување со судскиот совет пред новинари
Поранешната претседателка на Врховниот суд Лидија Неделкова, во среда, ќе бара јавност на седницата на Судскиот совет, на која ќе се разгледуваат приговорите од кандидатите за претседатели на судовите кои се незадоволни од вонредното оценување.
11.01.2017, 10:55

КОШАРКА
Трипл дабл на Харден, порази за Кливленд и СА
Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.
11.01.2017, 10:54

ПОЛИТИКА
ИО на СДСМ: Македонија мора да добие влада што ќе ги решава проблемите на граѓаните
Македонија мора да добие влада што ќе ги решава реалните проблеми на граѓаните, заклучи Извршниот одбор на СДСМ, на состанокот одржан во вторник вечер, од ВМРО-ДПМНЕ им порачуваат дека граѓаните јасно ја искажале својата волја на избори.
11.01.2017, 10:53

САД
ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп
Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми.
11.01.2017, 10:52

СКОПЈЕ
Пунктот во Момин поток отворен 24 часа дневно
Пукнтот за бездомни лица од 30 декември 2016 година, до завршување на ладниот бран, ќе биде отворен 24 часа, за да им излезе во пресрет на лицата во ладните денови кога температурите паѓаат под нулата. Во него има тимови коишто со возило ги преземаат бездомниците од местата каде што се лоцирани.
11.01.2017, 10:49

ОТВ-4
Мистериозно летало на САД е во орбитата веќе 600 дена: Никој не ја знае неговата мисија
Некои мислења се дека станува збор за авион во мисија да ги уништи шпионските сателити или евентуално да послужи како вселенски бомбардер.
11.01.2017, 10:34

БУКУРЕШТ
Во Романија бараат каде исчезнале 2 милијарди eвра државни пари
Раководството на романскиот парламент (постојаните бироа на Домот на пратениците и Сенатот) активира проверка под сомневање за недостаток на 2 милијарди евра во благајната на земјата. Истрагата се води по барање на претседателот на Домот на пратениците, Ливиу Драгнеа (Социјал-демократската партија – СДП), објави Радио Романија.
11.01.2017, 10:28

СВЕТ
Вашчиковски: Новата администрација на САД ќе ги исполни воените обврски кон Полска
Шефот на полската дипломатија Витолд Вашчиковски, на крајот на посетата на САД, оценил дека новиот американски претседател Доналд Трамп ќе ги исполни сојузничките воени обврски кон Полска, која не сака во скоро време да има милионска армија на границите со Русија како во времето на Студената војна, туку дека доволно е само симболично засилување на НАТО на источното крило за да се заплашат заканите од Москва, пренесуваат светските агенции.
11.01.2017, 10:27

СЕУЛ
Јужна Кореја: Челникот на Sumsung осомничен во корупциски скандал
Наследникот на Sumsung, Ли Јае-јонг ќе биде интервјуиран како осомничен во курупциски скандал поврзан со отповиканата претседателка на Јужна Кореја, објави британски BBC.
11.01.2017, 10:25

ДАНСКА
Таткото ги убил четирите деца и сопругата во Данска, па се самоубил
Истрагата за убиството на шестчленото семејство во централна Данска, покажа дека најверојатно таткото ги убил своите четири деца, потоа сопругата, а на карај се самоубил, јавија данските медиуми.
11.01.2017, 10:24

СРБИЈА
Србија бара и заштита на своите амбасади од албански терористи
На дипломатите им е сугерирано да избегнуваат јавни настани и движењето да го сведат на најмала можа мерка.
11.01.2017, 10:23

ЕКОНОМИЈА
Се гласа за Европските бизнис награди 2016/2017
Наградите се основани за да го поддржат развојот на посилна и поуспешна бизнис заедница во Европа и пошироко. Оваа година учестуваа повеќе од 33.000 бизниси од 34 држави.
11.01.2017, 10:20

СВЕТ
Заштитата на приватноста може да ги загрози приходите на социјалните мрежи
Сервисите за допишување преку Интернет, како што се Ватсап, иМесиџ и Џимејл, би можеле да се соочат со построги правила за начините на кои мора да ги следат активностите на своите корисници, доколку биде усвоен предлогот на Европската комисија за заштита на приватноста, кој е синоќа претставен.
11.01.2017, 10:17

ЕВРОПА
Поларниот студ однесе најмалку 60 животи во Европа
Според метеоролозите, се очекува во следните денови температурата на воздухот во некои делови на Европа да се спушти и до минус 40 степени.
11.01.2017, 10:16

СКОПЈЕ
Осум сообраќајки изминатите 24 часа во Скопје
Вкупно осум сообраќајни незгоди се случиле изминатите 24 часа во Скопје. Како што соопшти Секторот за внатрешни работи (СВР), во четири се полесно повредени четири лица, а во останатите е причинета материјална штета.
11.01.2017, 10:13

ФУДБАЛ
Најави ли Суботиќ трансфер во Ливерпул?
Германските медиуми се повеќе шпекулираат дека српскиот стопер Невен Суботиќ би можел наскоро да му се придружи на Клоп во Ливерпул.
11.01.2017, 10:10

ЗДРАВЈЕ
Хрват тврди дека најлошиот облик на рак го излечил со мед: Моја човечка должност е да ви го дадам овој рецепт!
На народната медицина овој лек ѝ е познат веќе со векови наназад, а благодарение на својот состав, уште одамна се смета и за света храна.
11.01.2017, 10:09

ЧИКАГО
Обама со солзи за крајот на мандатот: "Успеавме! Америка денес е подобра и посилна"
Претседателот во заминување на САД, Барак Обама, изјавил вчера во својот проштален говор во Чикаго дека Америка денес е подобра и посилна, и ги повикал Американците да продолжат по патот на демократијата.
11.01.2017, 10:03

ПОЛИТИКА
Во своето најново интервју, Али Ахмети вели дека сите опции се отворени, па дури и онаа за нови избори
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вчеравечер беше гостин во емисијата “Клик Плус” на ТВ21 каде во своето интервју изјави дека е сосема логично за токму тој да преговара со Никола Груевски околу формирањето на новата Влада, со оглед на фактот дека тој го доби мандатот после изборите.
11.01.2017, 10:01

ФУДБАЛ
Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето
Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0.
11.01.2017, 09:55

РИАЗАН
Доналд Трамп ќе добие улица во Русија
Иако некои луѓе во Америка не се одушевени од новиот претседател, во Русија тоа не е така, откако жителите на градот Риазан се подготвени една улица во градот да го добие неговото име, објави CNN.
11.01.2017, 09:54

СВЕТ
Клaпер: Извештајот за руското хакирање почива на човечки ресурси, технички податоци и јавни информации
Директорот на американското национално разузнавање Џејмс Клапер изјави во вторникот дека извештајот за тоа дека Русија наводно ги организирала хакерските напади во претседателската кампања во САД во 2016-та се темели на комбинација од човечки ресурси, собирање технички подароци и јавно достапни информации.
11.01.2017, 09:50

ЕКОНОМИЈА
Динамично тргување на Македонската берза
Промет од 8 милиони денари и 84 трансакции е билансот од тргувањето во вторникот на Македонската берза на хартии од вредност.
11.01.2017, 09:48

НОРВЕШКА
Семејствата на жртвите во неверување: Започнува ревизијата на "нехуманите" затворски услови на Брејвик
Државата поднесе жалба на пресудата според која убиецот од Норвешка бил изложен на нехумани услови во затвор.
11.01.2017, 09:31

ХОНГ КОНГ
Од нацистите спасила 3.500 Евреи: Умрела новинарката која прва јавила за почетокот на Втората светска војна
Британската воена дописничка Клер Холингворт, новинарката која прва јавила дека започнала Втората светска војна, починала во Хонг Конг во 106. година, било објавено вчера на нејзината страна на Фејсбук.
11.01.2017, 09:15

ФУДБАЛ
Гризман: Поразот од Реал ме болеше најмногу
Напаѓачот на Атлетико Мадрид оствари големи успеси минатата година, но исто така претрпе и неколку „сериозни“ порази.
11.01.2017, 09:10

ХРВАТСКА
Делови на Хрватска парализирани поради студот: Сплит без вода и струја
Студот не го заобиколи ниту истокот на Хрватска, а хрватските власти веќе започнаа со изрекување на мерките за справување со студот и замрзнувањето на реките Дунав и Драва.
11.01.2017, 09:06

САД
САД ги обвинија братот и внукот на Бан Ки-мун за давање мито
Двајца најблиски роднини на досегашниот претседател на Обединетите нации, Бан Ки-мун се обвинети во САД за подмитување блискисточен функционер во врска со продажба на комплекс згради во Виетнам за 800 милиони долари.
11.01.2017, 09:05

ЈУЖНА КАРОЛИНА
Смртна казна за масакрот во црква во Јужна Каролина
Дилан Руф е осуден на смртна казна поради расно мотивираното убиство на деветмина Афроамериканци во една црква во Јужна Каролина, објави БиБиСи.
11.01.2017, 09:03

СКОПЈЕ
Облачно со локален слаб снег
Во јужните делови претежно облачно со локален слаб снег. Во северните делови умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.
11.01.2017, 09:02

СООБРАЌАЈ
Снегот и мразот го отежнуваат сообраќајот
Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот. Поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица.
11.01.2017, 09:01

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЕРОТИКА
Тие успеале да го „измамат“ Инстаграм и да објават фотографии на кои се целосно голи (+18)
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
ЕРОТИКА
Вистината за порното: Колку всушност заработуваат порно ѕвездите и како изгледаат аудициите на црниот кауч
МИСТЕРИЈА
Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум