АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-6
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
Кои се и колку заработуваат најскапите ескорт дами на светот?
23.12.2016 | 13:56
Извор: Точка
Прочитано: 16567 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

„Најстариот занает“ во светот не опстојува само поради долговечноста и побарувачката, туку и поради големата заработка...

А, од сумата на пари која ја заработуваат (или ја заработувале) некои од најпопуларните ескорт девојки, би можело да ви се заврти во главата, пишува порталот Index.hr.

10. Захија Дехар


Захија наплаќа 32 илјади долари месечно за своите услуги, а во таа цена е вклучено пријатно држење со жена која направила се` за да изгледа како човечка верзија на куклата Барби. Во медиумите се појави кога беше откриено дека учествувала во синџирот на малолетничка проституција. Имено, Захија почнала да се занимава со проституција кога имала само 17 години.

9. Лоредана Џоли Фериоло


Ако нејзиното име ви звучи познато, станува збор за една од ескорт дамите вклучени во скандалот на славниот голфер Тајгер Вудс. За нејзината цена не се знае многу, па кружи информација дека наплаќа околу 2.000 долари за вечер.

8. Мис Маја Блу


За една вечер со оваа секси бринета која е многу позната во богатите кругови треба да се одвојат три илјади долари. Таа има сопствена страница на која може да се пронајде ценовник, да се разгледаат фотографии и да и` се постават прашања.

7. Касандра Ел


Дури и по цена од 3.500 долари за една вечер, Касандра има толку клиенти што има слобода да одбира со кого ќе го помине своето време.

6. Ешли Дупре


Ешли стана релативно позната поради скандалот со проституција на њујоршкиот гувернер Елиот Спицер кој е само еден од оние кои платиле 4.300 долари за да се дружат со неа една вечер. Пред некое време го напуштила „бизнисот“, а денес пишува колумни за „Плејбој“.


5. Ава Ксија


Ава некогаш тргувала со недвижнини, а потоа влегла во ескортот за богата клиентела. Започнала со 4.500 долари неделно, а после кратко време стигнала до 6.500 долари за една вечер.

4. Натали Мекленан


Во бизнисот сите ја знаат само како Наталија, а своевремено се нашла и на насловната страница на „New York Magazine” како најскапиот ескорт во Њујорк, а тоа во превод е 16.000 долари за вечер помината во нејзино друштво. На крајот била уапсена поради вмешаност во синџир на проституција и перење пари. Подоцна напишала книга за своите искуства, но како писателка заработувала далеку помалку пари.

3. Лорен


За мистериозната Лорен се знае многу малку, но тоа што е познато е дека за една вечер со неа треба да се одвојат 24 илјади долари. Работи соло и до клиенти доаѓа исклучиво преку специјализирани форуми.

2. Најдоброто од најдобрите во Кан


Филмскиот фестивал во Кан е вистински рај за проститутки бидејќи занимавањето со ескорт во Кан е нешто како лотарија. Во една вечер ескорт дамите можат да заработат годишна плата. Имено, две недели пред почетокот на фестивалот, цените драстично растат од четири на дури 40.000 долари. Важно е на црвениот тепих покрај себе да имаат убавица, а богаташите понекогаш се подготвени да одвојат огромни суми за да го направат тоа.

1.Мишел Браун


Мишел е кралица во светот на ескортот, а во бизнисот е веќе долги години. Таа признала дека водела ескорт агенција чии услуги ги користеле некои од најголемите холивудски ѕвезди и познати милионери и милијардери. А, за какви клиенти станува збор говори податокот дека една ноќ со неа чини повеќе од 50.000 долари.

НАЈНОВО ОД ЕРОТИКА  
ЕРОТИКА
Ја одбрале за најубавата навивачка на Реал Мадрид, а таа им се заблагодарила со разголени фотки
Мирта Соса, зајачица на „Плејбој“ од Парагвај која минатата година ветила дека ќе позира гола ако Реал Мадрид ја освои Лигата на Шампиони, сега го исполни тоа ветување, а навивачите ја прогласиле за најубава навивачка во минатата година.
16.01.2017, 17:10


ЕРОТИКА
Снимањето порно филмови не оди секогаш „како подмачкано“: Еве што се случува зад сцените
Прилично ни е јасно дека снимањето на секс сцени не може секогаш да помине без проблеми, а неуспешните сцени не се реткост ниту во филмовите за возрасни.
12.01.2017, 20:32


ЕРОТИКА
Од Плејбој на Инстаграм: Кејтлин Андерсон е секси принцеза на социјалните мрежи
Американската убавица Кејтлин Андерсон е позната принцеза на социјалните мрежи која се прослави благодарение на снимките кои се објавени во легендарниот „Плејбој“.
05.01.2017, 18:37


ГОЛЕМ БРАТ
Разврат на Денот на заљубените: Протекло домашно видео на учесничка на британскиот "Голем брат"
Убавата Јасмин Волц ќе учествува во британското "VIP" реално шоу, а уште пред влегувањето во куќата привлекла големо внимание.
04.01.2017, 16:30


ЕРОТИКА
Руската Ким Кардашијан е опасно секси!
Руската Ким Кардашијан, атрактивната бринета Анастасија Квитко, редовно ги чести обожавателите на Инстаграм со провокативни фотки...
30.12.2016, 18:52

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Разврат на Денот на заљубените: Протекло домашно видео на учесничка на британскиот "Голем брат"
Убавата Јасмин Волц ќе учествува во британското "VIP" реално шоу, а уште пред влегувањето во куќата ...
ЕРОТИКА
Уживајте во овие „жешки“ празнични селфија на Инстаграм
ЕРОТИКА
Снимањето порно филмови не оди секогаш „како подмачкано“: Еве што се случува зад сцените
НИКОГАШ ПОСЕКСИ
Деколтето на српската старлета никогаш не било побујно
ЕРОТИКА
Кои се и колку заработуваат најскапите ескорт дами на светот?

ВИДЕО ВЕСТИ

Ја одбрале за најубавата навивачка на Реал Мадрид, а таа им се заблагодарила со разголени фотки
Мирта Соса, зајачица на „Плејбој“ од Парагвај која минатата година ветила дека ќе позира гола ако Реал Мадрид ја освои Лигата на Шампиони, сега го исполни тоа ветување, а навивачите ја прогласиле за најубава навивачка во минатата година.
ЕРОТИКА
Снимањето порно филмови не оди секогаш „како подмачкано“: Еве што се случува зад сцените
ЕРОТИКА
Жежок секс: Српски актери во најексплицитните сцени досега (18+)
ЕРОТИКА
Ѝ пришол одзади и ја „залепил“ за стаклото: Нивниот див секс на прозорец го гледал целиот град

ФОТО  
Популарни и контроверзни: Фотографиите на Helmut Newton

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЕРОТИКА
Раскошни облини кои излудуваат милиони луѓе: Таа е сопственичката на најдобриот задник на Инстаграм
ГОЛЕМ БРАТ
Разврат на Денот на заљубените: Протекло домашно видео на учесничка на британскиот "Голем брат"
ЕРОТИКА
Уживајте во овие „жешки“ празнични селфија на Инстаграм
ЕРОТИКА
Снимањето порно филмови не оди секогаш „како подмачкано“: Еве што се случува зад сцените
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: