АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
15
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЗАНИМЛИВОСТИИНТЕРЕСНОИГРИ
Црно-бела приказна за едно прекрасно пријателство
09.04.2013 | 17:15
Извор: Тoчка
Прочитано: 1853 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Откако пред неколку месеци уживавме во прекрасното пријателство помеѓу малечко детенце и неодоливо слатко кученце, сега во интернет етерот се попопуларна станува и фото-приказната за пријателството помеѓу русокосо девојче и прекрасно сиво маче.


Имено, Енди Прок е фотограф кој се одлучил да го овековечи пријателството помеѓу неговата ќерка и нејзината мачка. Така, во продолжение можете да ја запознаете Кетрин, со својата неодолива, британска мачка со крзно со кратки влакна, наречена Лили Блу. Сакајќи да го претстави ова пријателство кое што постои уште од првите денови на неговата ќерка, тој ги фотографира "пријателките" во најразлични амбиенти.


Русокосата и слатка Кетрин моментално има 4 години, додека мачката Лили има 6 години. "Целиот живот тие две го поминаа заедно", објаснил Енди. "Сакам да ги фотографирам затоа што и двете премногу ги сакам. Отсекогаш сум верувал дека фотографот мора да го сака сето она што го овековечува со својот апарат".

Овие црно-бели портрети се одличен потсетник дека љубовта која домашните миленичиња им ја подаруваат на луѓето претставува единствена врска која што не може да биде заменета во ниту еден друг случај. Едноставно, станува збор за прекрасни фотографии.
НАЈНОВО ОД ЗАНИМЛИВОСТИ  
СРЕДОЗЕМНО МОРЕ
Доколку ве прободе, ќе посакате да сте мртви: Премногу опасна и отровна риба плива во Медитеранот
Рибата морски паун од родот "Pterois", која е прекрасна, но отровна, се размножила во Медитеранот, а како растат температурите во морето, така расте и стравот дека би можела да се размножи и уште повеќе.
30.06.2016, 18:30


ГОЛЕМА ГРЕШКА
Прифатила понуда од целосен странец да лета со неговиот авион – Подобро да не го направела тоа
Летот со приватен авион звучи како добра забава, но дали е вредно да се остави партнерот на цедило поради тоа? Па, на оваа девојка се чини дека ѝ е толку вредно, бидејќи лесно ја прифатила понудата на Коби Персин, познат јутјубер.
30.06.2016, 17:30


ШВЕДСКА
Им се заканува бездна: Градот го сели целото средиште за да избегне катастрофа
Животот над Акртичкиот појас може да биде предизвикувачки, иако секогаш постои едно логично решение - преселба. Жителите на Кируна, најсеверниот град во Шведска, се одлучиле токму на таков потег.
30.06.2016, 10:35


ИНТЕРНЕТ ХИТ
Таткото урнебесно ја исмејува својата ќерка на Инстаграм: Крис го освои интернетот на оригинален начин
Татко е лице кое е сакано и почитувано, тој е глава на семејството и за себе мисли дека е духовит, тој е човекот се грижи аз вас, човекот со кој е тешко да се оди во шопинг, и некој кој нема да размисли два пати да ја изеде последната коцка чоколадо. Некои од татковците, исто така, многу сакаат да ги исмеваат своите деца.
29.06.2016, 13:07


СОВЕТИ
Најбогатиот човек во светот 10 пати аплицирал на Харвард - и 10 пати бил одбиен
"Харвард ме одбиваше 10 пати", рекол Џек и додал дека пред настанувањето на "Alibaba" интензивно барал работа.
27.06.2016, 18:02

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Пронајдена е змија од 300 килограми – Тоа не може да биде точно... или може?
Наводно група работници извлекле змија од 30 метри и 300 килограми од езеро во Северна Каролина.
ГОЛЕМА ГРЕШКА
Прифатила понуда од целосен странец да лета со неговиот авион – Подобро да не го направела тоа
ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Малата сина ара видена во дивина првпат по 15 години
ИНТЕРНЕТ ХИТ
Таткото урнебесно ја исмејува својата ќерка на Инстаграм: Крис го освои интернетот на оригинален начин
РАСИПНИЧКИ ЖИВОТ
Вистинско расфрлање! Вака летуваат богатите деца од Инстаграм

ВИДЕО ВЕСТИ

Прифатила понуда од целосен странец да лета со неговиот авион – Подобро да не го направела тоа
Летот со приватен авион звучи како добра забава, но дали е вредно да се остави партнерот на цедило поради тоа? Па, на оваа девојка се чини дека ѝ е толку вредно, бидејќи лесно ја прифатила понудата на Коби Персин, познат јутјубер.
ШВЕДСКА
Им се заканува бездна: Градот го сели целото средиште за да избегне катастрофа
СОВЕТИ
Најбогатиот човек во светот 10 пати аплицирал на Харвард - и 10 пати бил одбиен
ЗАНИМЛИВОСТИ
Пронајдена е змија од 300 килограми – Тоа не може да биде точно... или може?

ФОТО  
Се жалите дека немате добри услови за работа? Епа погледнете ги овие работни позиции!

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
БИЗНИС ИДЕЈА
Го прашале Гејтс што би направил со два долари, а милијардерот дал генијален одговор!
НЕОБИЧНА УСЛУГА
„Фелацио кафе“: Локал во кој заедно со пијалокот се добива и орален секс
ЗАНИМЛИВОСТИ
Пронајдена е змија од 300 килограми – Тоа не може да биде точно... или може?
КАКО ЧУДОВИШТА
Бизарни „грдосии“: Се шокирал од радиоактивните сомови во Чернобил
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2016 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: