АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
13
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЗАНИМЛИВОСТИИНТЕРЕСНОИГРИ
Најубави цитати за жените
08.03.2012 | 10:16
Извор: Нетпрес
Прочитано: 3847 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Не се согласувале сите дека жените се прекрасни суштества. Пред се’ затоа што ги излудувале или дека не можеле да ги разберат. Но сите тие на крајот, сепак, се согласиле дека жените треба да се обожаваат...

Еве што рекле за жените некои од најголемите имиња во светот низ вековите...

“Не ми пречи што живеам во машки свет се’ додека во него можам да бидам жена“ – Мерлин Монро

“Жената стои, како капија, на излезот и на влезот во овој свет“ – Иво Андриќ

“За мажи без жени нема не постои рај ниту на небото ниту на земјата. Без жените не би имало Сонце, Месечина, земјоделство, ниту оган“ – арапска проговорка

“Женската посветеност е нивна најголема убавина“ – африканска поговорка

“Ако ве победува жена во тенис, сменете го спортот. Ако ве победува во бокс, сменете ја жената“ – Мохамед Али

“Жена е некој кој вриска кога ќе види глушец, а со насмевка гледа во волк“ – Шиам Капур

“Во љубовта, како и во војната,правото секогаш е на страната на посилниот. И затоа жената која ја сакаме секогаш ќе биде во право“ – Алфред де Мусет

“Жената треба да биде две работи – отмена и прекрасна“ – Коко Шанел

“Жената настанала од машкото ребро, а не од неговите стопала за да се гази по неа... Не од неговата глава за да се владее со неа, туку од колкот за да му биде еднаква... Под рацете за да биде заштитена и покрај срцето за да биде сакана“ – Талмуд

“Жената е единственото суштество кое може да плаче и да се смее за иста работа, а често пати и во исто време“ – Жан Баптист Молиер

“Среќни девојки се оние најубавите“ – Одри Хепберн

“Силата на жената произлегува од факт што ни психологијата не може да го објасни. Мажите може да се анализираат, а жените...само да се обожаваат“ – Оскар Вајлд

“Слабост , името ти е жена“ – Вилијам Шекспир.

“Со жена се расправа срцето, не умот“ – Метју Арнолд

“Таа. Тое е прво лице еднина. Тоа е заменка што ништо не може да ја замени“ – Ѓорѓе Балашевиќ

“Убавината на жената е во нејзините очи оти тие се врата на нејзиното срце, место каде љубовта живее“ – Одри Хепберн

“Кога очите на жената се замаглени од солзи, тогаш мажот е тој што не гледа јасно“ – Мишел Торниер

“Што е подобро од мудроста? Жената. А што е подобро од добра жена? Ништо“ - Џефри Чосер

НАЈНОВО ОД ЗАНИМЛИВОСТИ  
ЗАНИМЛИВОСТИ
Допрете ги слободно!
Јапонските порно ѕвезди најавија јавна акција на „пипкање” за хуманитарни цели.
27.08.2014, 23:40


ЗАНИМЛИВОСТИ
Илјадници луѓе се тепаа со домати во Шпанија
На годинешниот „Tomatina” фестивал со камиони беа донесени 125 тони зрели домати за околу 22.000 учесници, меѓу кои многу стигнаа од странство, а кои се гаѓаа со домати еден час.
27.08.2014, 21:41


ЗАНИМЛИВОСТИ
Момци, ако барате сопруга веднаш упатете се во ова село. Овие девојки бараат слободни мажи!
Ноива де Кордеиро е село на југот од Бразил, чие жителство во главно се состои од жени. Синовите обично го напуштаат селото кога ќе станат полнолетни, а малкуте мажи во главно работат во блиските градови и се враќаат само за викенди. Се` пофрустрирани поради отсуството на мажи, младите девојки одлучија да упатат апел до ергените кои би сакале да се преселат во тоа село и таму да се оженат.
27.08.2014, 18:20


ЖИВОТИНСКО ЦАРСТВО
Џиновска Панда во Кина одглумилa бременост за да добива подобра храна и повеќе нега!
Првиот светски пренос на пораѓање на панда во живо најверојатно ќе биде откажан бидејќи експертите изјавиле дека можно е оваа "мајка" панда да ја одглумила својата бременост за да добие подобар третман.
27.08.2014, 16:39


ЗАНИМЛИВОСТИ
Има нов начин да ги усовршите вашите "селфи" фотографии, а тој вклучува и четка за коса!
Секој голем "селфи" љубител знае дека понекогаш вашата рака едноставно не е доволно долга колку што треба да биде за да ја направите совршената селфи фотографија...
27.08.2014, 15:15

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Момци, ако барате сопруга веднаш упатете се во ова село. Овие девојки бараат слободни мажи!
Ноива де Кордеиро е село на југот од Бразил, чие жителство во главно се состои од жени. Синовите оби...
МИСТЕРИЈА
Холандски пилот на "Боинг 747": Под нас требаше да има океан, не сум видел ништо пострашно
ХИТ
Исполнувајќи го "ледениот предизвик" го предизвикала на него и коњот не размислувајќи дека и тој ќе реагира!
МАЈКА ПРИРОДА
Вакво чудо на природата се' уште не сте виделе: "Трикатен" водопад во Бејрут
ИНТЕРЕСНО
Реалниот Бетмен ги остава без зборови возачите додека ги поминува возејќи се на својот бетмотоцикл!

ВИДЕО ВЕСТИ

Илјадници луѓе се тепаа со домати во Шпанија
На годинешниот „Tomatina” фестивал со камиони беа донесени 125 тони зрели домати за околу 22.000 учесници, меѓу кои многу стигнаа од странство, а кои се гаѓаа со домати еден час.
ЗАНИМЛИВОСТИ
Момци, ако барате сопруга веднаш упатете се во ова село. Овие девојки бараат слободни мажи!
ХИТ
Исполнувајќи го "ледениот предизвик" го предизвикала на него и коњот не размислувајќи дека и тој ќе реагира!
ЗАВИСНОСТ
Видео: Доживеал нервен слом бидејќи татко му сакал да му ги „искоси“ видео игрите

ФОТО  
Патешествието на малото кученце Церберо низ светот! Карибите, Алпите, Италија, Франција, Мексико...

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Постојано му течело крв од носот: Откриената причина ги шокирала лекарите!
СТРАШНО
Снимка од која ќе ви се замрзне крвта во вените...
НЕВООБИЧАЕНО
Морска сирена пронајдена во Турција?
ЗАНИМЛИВОСТИ
Ја има најмонструозната вилица на целиот свет, но од надвор сосема друга приказна
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2014 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: